Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple podporuje výrobu väčšieho iPhonu 6 Plus. Dodávateľom zaplatí viac

Dopyt po tabletofóne zjavne prekvapil aj samotný Apple. Výrobu chce urýchliť zvýšením marží pre výrobcu Foxconn.

Ako sme informovali v nedávnom článku, popularita smartfónov s veľkými uhlopriečkami displejov prekonala očakávania kalifornskej spoločnosti, ktorá sa vzhľadom na tento fakt údajne rozhodla zmeniť pomer vyrábaných zariadení.

Tieto správy zjavne nezostali len v rovine nepotvrdených špekulácií. Podľa najnovších informácií sa Apple rozhodol podporiť výrobu väčšieho modelu iPhone 6 Plus aj zvýšením marži pre svojich dodávateľov – v tomto prípade pre jeho dlhoročného partnera Foxconn.

O výrobu telefónov Applu sa stará Foxconn O výrobu telefónov Applu sa stará Foxconn

Dostupné zdroje hovoria o tom, že v súčasnosti Foxconn zarobí približne 20 amerických dolárov (po prepočte 15,80 eura) na každom vyrobenom kuse smartfónu iPhone 6 Plus. Apple sa snaží motivovať svojho partnera k akcelerácii výroby väčšieho modelu hlavne finančne a to zvýšením marže na úroveň 24 až 25 dolárov (18,90 až 19,70 eura) za kus, informoval portál GSMArena.

Časť týchto prostriedkov by sa navyše mala prejaviť aj na mzdách zamestnancov koncernu, ktorí sú často vystavení nepriaznivým pracovným podmienkam a nárokom. Zvýšením platov pre zamestnancov Foxconnu chce Apple zabezpečiť aj lepšiu kvalitu výsledných produktov.

(1 EUR = 1,2669 USD)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.