Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

O2: LTE intenzívne pripravujeme, príde do polovice decembra

Operátor chystá uvedenie rýchlych dát pre časť Bratislavy a Košíc. Potvrdil pôvodné časové odhady.

Zákazníci O2 budú môcť LTE sieť využívať zrejme v prvej polovici decembra, potvrdzuje operátor. Stále však nepovedal s istotou, či budú rýchle dáta dostupné hneď od začiatku plnohodnotne aj pre mobilné telefóny.

Pokiaľ by O2 na úvod neprinieslo funkcionalitu CS Fallback, zákazníci by nemohli súbežne so 4G surfovaním telefonovať či posielať SMSky. Telefón by sa totiž automaticky neprepol do 2G či 3G siete, ako to umožňuje napríklad Orange či Telekom, ktorí už LTE siete spustili.

„O detaily sa s našimi zákazníkmi aj médiami podelíme v správny čas,“ uviedla pre MobilManiu hovorkyňa O2 Martina Jamrichová. Operátor ale potvrdil pôvodný časový odhad spustenia. „Ako sme oznámili, predpoklad je prvá polovica decembra,“ doplnila Jamrichová.

Takéto majú byť reálne rýchlosti v LTE sieti O2:

  • teoretické rýchlostné maximum - 73/23 Mbit/s
  • download: 15 - 25 Mbit/s
  • upload: 5 - 10 Mbit/s

Platí pritom, že LTE od O2 bude na úvod dostupné len vo vybraných častiach Bratislavy a Košíc. Masívnejšie pokrývanie je v pláne na budúci rok, sľuboval operátor už v lete.

Lídrom v pokrývaní 4G je Telekom – do konca roka plánuje dostupnosť zvýšiť na 50 percent populácie Slovenska. Orange má od júla pokrytú Bratislavu, Košice i Banskú Bystricu a v októbri pridal ďalších desať významných miest.

LTE technológia v O2 bude dostupná bez príplatku, pre paušál aj predplatené karty. Rovnako sa za technológiu nepripláca v Orangei a Telekome.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.