Diskusia: Ktorý sa oplatí viac: Malý či veľký iPhone 6?

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
29 príspevkov
m.sabo
4.12.2014 21:58 | |
+0 -0
V článku máte chyby.. Nahrávať dokáže 6ka v 120fps, a 6 Pluska v 240fps ;)
Anonymný nick
30.11.2014 00:04 | |
+3 -8
Ani jeden a ani zadarmo ! Jedina moznost pre narocnych je Note 4 !
HCMIKI
30.11.2014 10:05 | |
+4 -1
Jedina moznost ? Ty nic ine nepoznas, alebo si len tak hlupo zaslepeny ?
Tiez mas auto o ktorom si myslis, ze nic lepsie nexistuje a je to jedina moznost ?
Mam rad taketo nazory. Hlavne ked niekto nieco nechce ani zadarmo ;-)
Mas asi tolko penazi, ze nevies co s nimi ?
Ja sice iphone uz moc nemusim, ale ani zadarmo ?
Zadarmo som dostal Galaxy S5 a aj ked uz mam LG G3, nezahodil som ho.
HCMIKI
30.11.2014 10:06 | |
+7 -0
Hlavne na slovensku ked niekto napise, ze by to nechcel ani zadarmo. Je to dost usmevne. :-)
Vsetci nadavaju na cenu, ale nechceli by to ani zadarmo ?
Zaujimava logika.
Anonymný nick
18.12.2014 22:18 | |
+0 -0
No nevrav :D :-D :-D
Anonymný používateľ
zivesk_sk
27.11.2014 16:20 | |
+1 -0
Zdravím všetkých,
chcel by som dať vedieť aj Vám, tu na fóre o súťaži, ktorú som našiel na portáli, ktorý často navštevujem a „Veľká Vianočná súťaž s portálom DigitalPortal.sk“ (LINK: http://***/VianocnaSutaz) je ďalšia zo súťaží, kam som sa zapojil. Ospravedlňujem sa, ak som tému zle zaradil.
O čo sa hrá?
1. miesto: Smartfón THL T6 Pro
2. miesto: Slúchadlá Magnat LZR 580
3. miesto: Základná doska Gigabyte GA-Z97-D3H
... a ďalšie ceny (celkovo je v hre 23 cien)
http://sd.uploads.im/JZMvl.jpg
Anonymný používateľ
pietro464
27.11.2014 13:48 | |
+18 -0
nastastie je z coho vyberat a kazdy si najde to svoje..a na co ma a kolko je ochotny dat...vobec nechapem naco sa miesaju priaznivci svojho do toho druheho...naco?kazdy preferuje nieco ine kazdy ma ine priority prave kvoli tomu je vyber tak siroky...nazor nech si povie to nikomu nikto neberie...ale presviedcat niekoho silou mocou o opaku, vyhodach ci nevyhodach je zbytocne..jedine ze nemate nic ine na praci len romznozovat nezmyselne diskusie
Anonymný nick
27.11.2014 12:27 | |
+17 -10
Tak ako tu napisal jeden... Stary iPhone predam novy si kupim takže platim o polovicu menej :) čiže 300-350 eur a zato sa to fakt oplati. Vyhoda že Apple produkty predate hocikedy za super cenu. Mam rad BB a iOS ale vadaka ekosystemu Apple ma to proste nepusti tak využivam to, inač BB su fakt namakane a hlavne krasne telefony. WP som použival chvilu ale akosi mi nesadol, i ked nie je vobec zly, zatial ma maly podiel na trhu ale tak verim že sa to zlepši, OS bol plynuly rychly... Android už nikdy viac, aj pritom najlepšom telefone vtedy GalaxyNote2 to bolo isty čas uplne utrpenie, pre mna proste LAGdroid, ohladom bezpečnosti ani nehovorim...
Anonymný používateľ
Len pár zaujímavostí
27.11.2014 10:03 | |
+31 -17
Iphone 6 má na Antutu lepšie výsledky ako Samsung Galaxy Alpha a len o 8000 bodov menej pri dvojjadre ako štvorjadrový samsung galaxy S5 :) Ďalej servis iphonu kus za kus nikde inde toto nie je nikde.Kvalita materiálov a systém ktorému stačí 1GB ram a zvláda to čo 3GB "kolegovia" inde :) Fotoaparát o ktorom sa šíria hlúposti,že je nekvalitný no pre "skúsených" recenzentov je rozdiel opakovať to čo niekto nablabtal a je rozdiel skúsiť si to sám.Medzi posledné veci patrí už len fakt že iphone 6 aj 6+ sa začali predávať lacnejšie ako sa začal predávať napríkla iphone 5 či 5s :) Tak si prosím nechajte trápne komentáre o cene v zahraničí je to zrovnateľné apple nemôže za to že si Slovensko prihodí 21% DPH ešte dovozovú maržu a predajne si nadhodí :) Konečne sa zobudte z toho sna o tom že ak na niečo nemám nebudem hovoriť o tom že je to kravina to robia len hlupáci.Každému vyhovuje niečo iné tak si to iné aj kúpi a neviem kto je väčšia ovca ten čo si kúpi apple alebo ten čo tu bude neustále pindať nad tým aký je to sprostý telefón.
Anonymný používateľ
sväta pravda
27.11.2014 10:27 | |
+31 -12
100% súhlasím s kolegom "len pár zaujímavostí"...Keď niekto na iPhone nemá tak len nadáva aký je to zlý phone ako sa kazí atď... Ale o samsungu tu nikto nič nepovie...a cena S5 bola neviem či nie aj vyššia ako iPhone 5S...a ku kvalite samsungu a androidu sa ani nebudem vyjadrovať radšej...

ešte by som chcel povedať pár slov k cenám na Slovensku...presne ako napísal kolega..tu sa k cene telefónu prihodí xy vecí a cena je hneď 100% vyššia ako by mala byť.

ako príklad by som uviedol vlastnú kúpu iPhonu 5S 64GB verzie v UK...bez viazanosti za cash nový zabalený folia = 500libier...čo je asi 600€..
Tu na Slovensku u našich tutifruti uperátorov bola cena za 64GB model niečo okolo 1100€. a teraz si porovnajte NAŠE super ceny...

a ešte jedna vec na záver v zahraničí presnejšie v UK dávajú 16GB základné verzie k 30librovým paušálom ZADARMO!!! u nás 40€ paušál 2 roky zviazané ruky a za telefón dáte dobrých 400-500€...no proste NO COMMENT!! ešte aj pri 100€ paušále pýtajú doplatok na 5S 200€... HANBA !!!

asi toľko by som chcel k tým cenám...dúfam, že ma neukameňujete za názor :) prajem pekný deň
Anonymný používateľ
chuck-puck
27.11.2014 13:00 | |
+15 -6
"Keď niekto na iPhone nemá tak len nadáva aký je to zlý phone ako sa kazí atď..."

Moja skusenost mi hovori, ze na iPhone castokrat nemaju prave ti ludia, ktori si ho kupia. Pol roka setri, kupi iPhone, na pivo sa necha pozvat, doma zere rozky s maslom, ale hlavne ze ma iPhone.
A potom bezcielne bludi po nakupnych centrach a hlada wifi zadara.
iPhone sa kupuje tak, ze normalne zan zaplatis plnu palku z vyplaty a aj tak cely mesiac v pohode fungujes. A takych je tu malo.
lyon888
27.11.2014 18:29 | |
+28 -3
Nemate pravdu chlapci s tou cenou.. Cenu udava applle.. rovnaka je v USD aj v EUR.. predajcovia ju nesmu zmenit. To je znama politika apple.. napr ked som si kupil Ipad mini za 329 EUR tak rovnako stal aj v USD. Taka cena bola proste stanovena Applom
Anonymný používateľ
momi
27.11.2014 22:28 | |
+12 -1
tak neviem, pozeram ceny ip na uk apple store a lacnejsie mi tam ip nepride.napriklad ip6 16gb stoji 539libier, co je pri dnesnom kurze priblizne 680,55euro. takze az tak "lacne" to v tom uk nebude. (a podla clanku a cien v nom, tu clovek kupi zvecsa lacnejsie).
Anonymný používateľ
momi
27.11.2014 22:30 | |
+12 -1
a apple je jeden z mala vyrobcou, ktory ma ceny na takmer celom svete relativne rovnake.
HCMIKI
30.11.2014 10:16 | |
+1 -1
chuck-puck:
"Moja skusenost mi hovori, ze na iPhone castokrat nemaju prave ti ludia, ktori si ho kupia"
To je ich problem a nie je to len o iphone.
Poznam kopec ludi, co si kupia drahe auto a potom ho niekolko mesiacov/rokov splacaju a pritom nemaju co jest a ledva platia byvanie.
Mal som kamarata, co si kupil 7-kove BMW za vsetky nasetrene peniaze a potom este rok splacal pozicku. To, ze ten rok v podstate nemal s coho zit ho nezaujimalo, hlavne se mohol balit pipenky na drahom aute.
Su teda aj horsie pripady.
Kazdy ma svoju hlavu a nech si kupuje co chce. Ked na to ma, aj nema. Je to len ich vec. Nechapem, preco by ma to malo zaujimat ? Ked niekto zaraba 450 eur mesacne a zobere si telefon za 900 eur a potom nema 3 mesiace co jest ? Jeho vec.
Anonymný používateľ
M-76
30.11.2014 17:19 | |
+0 -2
To tvrdenie že keď niekto na iphone nemá tak na neho nadáva ti nejako proti rečí S tým tvojim zháňaním ho pomaly na smetisku A neurážaj druhých. Ja dám za telefón kľudne aj 1000 €. Len nie za iphone je to taký super software že som dal ipad mojím deťom. Žiadne jednoduché pripojenie kábla A copyright atď.
Anonymný používateľ
.frankie
27.11.2014 09:53 | |
+12 -5
O com ten clanok vlastne je? Jedna tabulka par fotiek a komentar o tom co ostatni povedali. A preco je v grafe porovnanie predajnosti s predchadzajucou generaciou ked sa porovnava aktualna to je mi tiez zahadou. Nebyt skackajucich grafov tak sa unudim k smrti. Teraz poprosim clanok o nejakych Samsungoch aby sme vedeli ktory sa oplati.
Anonymný používateľ
Janko
27.11.2014 09:26 | |
+10 -10
Radsej NEXUS 6 :P
Anonymný používateľ
Marek
27.11.2014 11:40 | |
+6 -2
Neriskoval by som, ten má prepad 60% výkonu po zapnutí šifrovania. iPhone a BlackBerry majú šifrovanie zapnuté natívne už roky. ;-)
Anonymný používateľ
Janko
27.11.2014 18:00 | |
+5 -6
Vsetky zariadenia mam nexus ;) spokojnost viac ako s i***om kedysi :P takze kazdy ma na to iny nazor
HCMIKI
30.11.2014 10:20 | |
+1 -0
64GB verzia ma stat cca 650 eur. Mal som rad Nexus seriu.
O 200 eur menej sa da kupit LG G3 a ma aj slot na kartu.

Sice je pekne ze ich obajujes, ale vedel si za aku cenu bude 6-ka ?
To uz podla mna nie je ludova cena.
Anonymný nick
27.11.2014 08:50 | |
+26 -3
Ach bože. Hovorím rovno ani jeden. Nie z dôvodu toho, že by som neznášal značku Apple skôr naopak. Ale, aby som si kupoval telefón za cenu, ktorého môžem mať slušný notebook či tablet nehrozí. Jednoducho ľudia strácajú kontrolu nad tým za čo vlastne platia. Výkonnejší procesor a trochu lepší foťák, či displej a soliť cez 600 eur za phone? :-P
Anonymný používateľ
Ply
27.11.2014 09:05 | |
+9 -9
To iste mozes povedat aj Galaxy Note 4 alebo Galaxy Alpha. Ale to je android, z toho tu mavate vlhke sny.
Ja som z toho google spyware "vyzdravel" pred rokom...
Anonymný používateľ
A co?
27.11.2014 09:22 | |
+13 -9
Ja si iphone kupujem kazde 2 roky a cash. Stary predam stale za 250-300€ a k novemu doplatit 350€ nieje zas az tak vela.
Anonymný používateľ
Janko
27.11.2014 09:27 | |
+13 -0
Jo a hlavne ked macbook od apple stoji menej ako Iphone 6 plus :D
Anonymný nick
27.11.2014 09:50 | |
+7 -3
Dodavka od Mercedesu (ktora ma velky "kufor", vacsie kolesa, vacsie ..) je tiez lacnejsia ako nejaky sedan od tej istej znacky :-) Nechapem preco kazdy riaditel sa vozi v tom mensom sedane a plati za neho viac ]:->
Anonymný nick
27.11.2014 09:54 | |
+15 -3
to capricor: Za 600 eur az taky dobry laptop clovek nekupi. Aj taky Asus v ultramobilnom prevedeni stoji cez 1000eur. Ten kto ma iPhone uz nejaky laptop ma a chce telefon. S laptopom sa telefonuje na ulici dost zle (priznam sa nemam to ale odskusane). Neuveris ale su ludia co nielen daju za iPhone 600 eur, ale daju aj 500eur za iPad a 1600 eur za macbook.
Anonymný používateľ
chujovina
27.11.2014 18:05
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
alv88
28.11.2014 14:32 | |
+3 -0
typicke nezmyselne porovnavanie, ked chcem telefon tak chcem telefon a nie notebook ci tablet
HCMIKI
30.11.2014 10:25 | |
+2 -0
capricor:
Videl si ceny vlajkovych smartphonov od inych znaciek, ked je ti 600 eur vela ?
Zrejme nie, lebo aj inde su ceny nad 600 eur. Ja len nechapem, preco prave u apple ti to vadi a inde je to v poriadku ?
Porovnavat vykon CPU ? IOS je ina platforma, to sa proste neda porovnavat.
Fotak ? Ukaz mi smartphone, co dokaze nahravat 240fps a stoji menej ako iphone.