Diskusia: Vybavte svoj smartfón šikovnými aplikáciami

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
39 príspevkov
Anonymný používateľ
Sanco007
27.12.2017 16:31 | |
+2 -1
Poznám výbornú kalkulačku s názvom Photomath. Stačí naskenovať príklad a aplikácia ho sama vyrieši s možnosťou úpravy a prezretím postupu.
Anonymný používateľ
Kenny
27.12.2017 14:36 | |
+2 -1
Zabudlo sa na Samsung . Maju velmi dobre vypracovany account s find mobile. Takto som si nasiel mobil. este som aj "nalezcovi " vedel poslat upozornujuce sms aby "najdeny mobil v mojej taske " vratil a kde a kedy a este som ho na dialku zamkol a prezvanal, aby mal "nalezca " radost. Super na tom je, ze to nie je viazane na cislo, ale na seriove cislo mobilu a mailovy ucet, takze ich nezachranil ani hard reset mobilu. presnost tak n acca 5 metrov v slabej lokalite
Anonymný nick
27.12.2017 06:30 | |
+6 -8
kraviny...
qwasance
27.12.2017 05:48 | |
+3 -4
Ďakujem autorovi článku za skvelý opis a popis aplikácií do mobilných zariadení. Vaše rady mi prišli nesmierne vhod. Slovníky od DIC-o s obľubou používam a využívam. Chcel by som však obrátiť pozornosť na jednu veľmi dôležitú vec a to že výrobca aplikácií DIC-o má v ponuke prinajmenšom Slovensko-Anglický slovník.
Anonymný používateľ
jetofak
27.12.2017 10:23 | |
+0 -0
DIC-o slovniky su fajn, ale mam skusenost s nemcinou, kde moj native lektor nemciny len krutil hlavou nad nezmyselnymi prekladmi :-).
Anonymný používateľ
jetofak
26.12.2017 23:23 | |
+6 -1
Hmmm. Na mojom androide mi staci, na vsade synchronizovane poznamky Keep od Google, navigaciu Google Maps, na prehravanie ikonka Music v mobile, pripadne Total Commander. Na vystopovanie mobilu Google Maps. Postacuje, neviem, naco by som si mal tahat dalsie aplikacie.
qwasance
27.12.2017 06:13 | |
+0 -0
To som si spočiatku myslel aj ja, že načo ťahať nadbytočné aplikácie. No postupne som zistil, že obsahujú "z každého rožku trošku". Tak napríklad mal som v mobile až tri prehliadače: jeden mi bežal v mobile pružne a svižne, tam som našiel potrebnú stránku. V druhom prehliadači som si ju uložil v mobile a v treťom som si ju preložil do Slovenčiny. Po aktualizácii jedného z nich, kedy mi zvláda pružne surfovať aj ukladať do pamäti, už našťastie musím využívať len dve. To samé aj aplikácie na prehliadanie a úpravu obrázkov: Jedna vedela robiť konverzie formátov gif, jpg, bmp... Druhá vedela obrázky strihať a lepiť. Ďalšia zväčšovať a zmenšovať, ďalšia zjasňovať a znižovať jas a kontras, ďalšia vklada text do obrázkov. Až som našiel aplikáciu na tvorbu virtualneho počitača. Nastavil a naladil som si jeden, nahral doň Windows ktorý obsahoval MsPaint, a vyhádzal som z mobilu všetky tie prihlúple aplikácie na úpravu obrázkov! Okrem toho v tom virtuálnom počítači s Windowsom v pohode bežia aj ďalšie produkty Ms, ako WinTranslator, ktorý zvládne bez pripojenia k internetu prekladať nielen slovíčka, ale celé vety do viacerých jazykov. A mnoho iného.
Anonymný používateľ
jetofak
27.12.2017 10:21 | |
+2 -0
qwasance: Ok, beriem. ja vsak na mobile needitujem ziadne dokumenty, neupravujem obrazky atd.. Na prehliadanie stranok mi uplne staci Chrome, kde mam synchonizovane bookmarky z PC. Zarovne nie som paranoidny a nerobim ziadnu kriminalnu cinnost, takze nejake spehovanie, z ktoreho je vacsina pokakana, pretoze si namysla, ze niekoho vo svete zaujimaju, mam na haku :-).
Anonymný používateľ
Androfan
26.12.2017 15:24 | |
+8 -1
Dobrý deň,
toto nie je flame. Som vlastníkom Samsung Galaxy S7 a očakávam, že Samsung po čase prestane aktualizovať moje zariadenie na novší systém. Všimol som si, ale zoznam dier v Androide, ktorý koluje na nete s CVE. Nechápem ako môže mať Google za rok 2017 v Androide viac dier s maximálnou výstrahou 10 z 10 (346 dier) - od 1 do 10 (841 dier) ako má Windows 10 všetkých upozornení od 1 do 10 (265 dier) a 10 z 10 (iba 1). Ak tieto diery Google fixne a vydá záplatu neskôr ako môj Galaxy S7 nebude dostávať aktualizácie, ako to tam aktualizujem? Všimol som si, že niektoré diery sú aj vo video kodekoch a často sa diery vyskytujú na Android 6, 7 a 8. Ak to Google fixne, ako to patchnem?
Anonymný používateľ
Alex
26.12.2017 17:57 | |
+11 -2
nijako,to je proste Android a Google. Teda je tu este jedna moznost, a to kupit si novy telefon.
Anonymný používateľ
Dragereker
26.12.2017 18:41 | |
+1 -5
Nahraj si alternatívnu rom. S nimi budeš mať podporu ešte na najbližších cca 5 rokov...
Anonymný používateľ
Androfan
26.12.2017 21:40 | |
+5 -0
Nahral som. LineageOS a letel preč, dropy výkonu v hrách, nestabilná sieť. Prerušovalo mi niekedy v priebehu hovoru. Skúšal som aj iné, ale tam mi buď nenabehli miniatúry na fotkách alebo mi blbo zamykanie a šifrovanie.
Anonymný používateľ
ajdi90
26.12.2017 14:25 | |
+14 -2
Dobra aplikácia je Vystopovanie strateného mobilu.Ked človek nemá mobilne dáta ani pripojený na wifi tak mobil vôbec nevystopujete!!.Nieje prístup internetu nieje najdeni mobil.
Anonymný používateľ
jaaaaaaaaaj
26.12.2017 13:43 | |
+6 -31
CELÉ ZLE!
Takto to vyzerá, ak niekto napíše "rady" z brucha :(
Pre Android:
1. Dokumenty vrátane "openformátov" - AndrOpenOffice (nie na šunky)
2. Prehrávanie videí - MX Player, zvuku - vstavaný prehrávač alebo hoci HikiPlayer
3. Poznámky, kalendár - BussinesCalendar - free verzia
4. Navigácia zadarmo - Be-On-Road (prípadne Waze ak Vám nevadí "sledovanie")
5. Bezplatná NEHLASOVÁ komunikácia - TELEGRAM! - inak hocičo "hlasové", pre SiP-VoIP - MobileVOIP (podstatne lacnejšie hovory, SMS proti Skypu)
6. FaceBook tak nepodarenú aplikáciu isto nie - stačí cez WEB
8. Z ostatných - AndroidAssistant, FastReboot atd
Anonymný nick
26.12.2017 13:43 | |
+8 -18
pre android najodladenejsim officom je Kingsoft Office
taktieznamiesto skype lepsi Viber alebo WhatsApp
qwasance
27.12.2017 05:51 | |
+1 -1
Kingsoft Office je skutočne výborne prepracovaná aplikácia.
Anonymný používateľ
manp
26.12.2017 13:43 | |
+10 -34
Je to PR clanok od MS!!!

Absolutne neobjektivne.

Predpokladam ze prispevok bude opat zmazany.
Anonymný používateľ
Majki
27.12.2017 05:42 | |
+2 -6
No tiez sa mi tam zdalo az príliš MS pozitívne najme ked prakticky MS pre mobili je mŕtva platforma🤔🤔🤔
Anonymný používateľ
teraz
27.12.2017 07:09 | |
+4 -2
Ste trochu mimo, ale pohoda. MS má síce málo aplikácií, ale zato nájdu sa aj oveľa kvalitnejšie ako na ostatných platformách. Napr. čo sa týka nejakého prekladového slovníka, tak MS má appku, ktorá automaticky prekladá nie len písaný text, ale aj všetko, na čo jej stačí ukázať foťáčikom a to priamo do slovenčiny + hovorový text, ktorý síce blbne, ale ten obrazový výstup pekne využívam. A podobne. Takže mŕtva platforma je zatiaľ vo viacerých veciach možno aj lepšie ako tie živé. Len netreba slepo veriť niekomu, kto vie iba nadávať na MS. Poriadne firmy majú svoje aplikácie aj pre túto platformu a tie ostatné aj tak nikoho poriadne nezaujímajú, alebo sa aspoň prispôsobili možnosťou využívania ich služieb webovo.