Diskusia: Predplatenka O2 Fér: Polovica kreditu navyše pri prvých troch dobitiach

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
20 príspevkov
Anonymný používateľ
hujer
10.2.2015 04:32 | |
+6 -10
Funfon 7€c volania sú top a navyše po 1minute zadara.
Anonymný používateľ
muheheee
10.2.2015 16:51 | |
+3 -0
fun je best hlavne na net.........
Anonymný používateľ
uz skoro ex O2
9.2.2015 19:58 | |
+9 -12
No mne staci KAZDE dobitie v tesco dostat polovicu kreditu naviac..a v sieti volam zadarmenko.. O2 uz drzim len cislo... Dovi dopo.. Bolo mi u Vasdobre ale uz to pominulo...papa
Anonymný používateľ
marek1234
10.2.2015 04:30 | |
+7 -12
Nepíš proti O2, lebo budeš platenými diskutérmi mínuskovaný jedná radosť ]:->
O2 už dávno nie je to, čo bývalo, tiež držím len kvôli rodine v dual SIM. Ešte minulý rok faktúry za 40-45 EUR, posledný polrok do 2 EUR. Už nie je si čo vybrať v O2, nech si hovorí kto chce, čo chce. Pre tých, čo viac volajú je O2 drahé! A tiež nechápem, kam pchajú peniaze, ich optimalizácia O2 verzus Telekom, Orange 0 EUR na daň z príjmu. Sieť stavajú pomaly, nedobudovaná ani 2G, 4G len náznak.
Anonymný používateľ
jaaa
13.2.2015 21:57 | |
+0 -0
Taaakze... bohuzial uz to skoro nebude pravda.... :-{
Anonymný používateľ
hujer
9.2.2015 15:47 | |
+15 -19
Tých 13€c za minútu robí O2Fér drahú predplatenku.
Anonymný používateľ
idaho
9.2.2015 14:57 | |
+12 -18
Myslim, ze nastal cas na vyraznejsiu zmenu cien v prospech zakaznika. Mam O2 uz 6 rokov a som celkom spokojny, ale ceny su nezmenene uz dost dlho.
Anonymný používateľ
flea
9.2.2015 14:01 | |
+9 -38
nech si ju strcia do r...
Anonymný používateľ
Manobb
9.2.2015 13:48 | |
+15 -39
Oveľa oveľa lepšie, ako táto akcia, by bolo znížiť základnú cenu z dnes už závratných 13 centov/min.

Možno to modrákom ušlo, ale konkurencia dnes už ponúka sadzby 10 centov/min. a nižšie (FF dokonca 7 cento/min.) ...

Základná sadzba 13 centov/min. je tu už od septembra 2008 bez zmeny, t.j. už vyše 6 rokov, to je v tomto segmente CELÁ VEČNOSŤ !!!

Takže:
Odstránenie technického problému "nemožnosti prejsť z faktúry na kredit" pri Férku trvalo vyše 6 rokov (od 2.2.2015 to už možné je - viď. nový cenník Férka)
.... znamená to snáď, že ak teraz začnú modráci riešiť problém "nemožnosti znížiť sadzbu 13 centov na nižšiu hodnotu" (hoci konkurencia to už dávno uskutočnila), že to bude trvať ďalších vyše 6 rokov ????

Ach jaj, odstraňovanie problémov a zlepšovanie služieb, zdá sa, je modrou telenovelou iba s véééééééééľmi pozvolným vývojom a veľa omáčky okolo.
Anonymný používateľ
kamasútra
9.2.2015 14:05 | |
+36 -9
veď si kúp lacnejšiu predplatenku a nemindžuj furt
Anonymný používateľ
típek
9.2.2015 14:14 | |
+25 -2
Ale však uvedená akcia predca znižuje základnú cenu volaní za minútu o 3 krát 50%, teda voláš lacnejšie o 150%, či sa mýlim?
Anonymný používateľ
Lubo
9.2.2015 14:24 | |
+9 -24
Súhlas! O2 už len lapá po dychu. Prešiel som z O2 do Orangeu a volám po uplatnení bonusu za 4centy/min.
Anonymný používateľ
Manobb
9.2.2015 14:35 | |
+8 -17
re: típek

"Ale však uvedená akcia predca znižuje základnú cenu volaní za minútu o 3 krát 50%, teda voláš lacnejšie o 150%, či sa mýlim?"

Alfa-Beti na hrad !

50% kreditu navyše znamená, že ak dobiješ povedzme za 10 Eur, tak dostaneš 5 Eur k tomu, t.j. spolu máš 15 Eur.

Pri základnej sadzbe 13 centov Ti za 15 Eur vyjde 15/0,13=115 min. a cca 22 sek.

... to znamená, že za Tvojich 10 Eur ťa tých niečo vyše 115 min. vyjde na 8,66 centa !!!

Paradoxom však je, že to môžeš urobiť iba 3-krát a potom už voláš zase za základnú sadzbu až 13 centov !!!

P.S.: Pre rýpalov, ktorí budú argumentovať, že však dobi za viac, chcem uviesť, že 10 Eur som vybral zámerne kvôli hodnotám ARPU ... pre neznalcov, čo je to ARPU, tak by som to prirovnal k tomu, že je zbytočné natankovať do sudov 1.000 litrov benzínu, ak mesačne spotrebujem iba 8-15 litrov a navyše, ak by ma pumpár nútil tankovať každé 3-6 mesiacov bez ohľadu na to, či mám alebo nemám plnú nádrž, inak sa mi bude vyhrážať, že ak nenatankujem, tak si nezajazdím, lebo mi auto zamkne v garáži, kde si ho môžem iba okukovať, ale nemôžem s ním jazdiť, keďže benzín mi "dočasne" zmrazil.

P.P.S.: Problém je v tom, že slovenskí mobilní "pumpári" sú ***íci všetci, líšia sa len v tom, že jeden ťa núti tankovať každý mesiac, iný každé 3 mesiace, ďalší každých 6 mesiacov a ten zatiaľ najmenší ***ík každých 12 mesiacov ...
Anonymný používateľ
kamasútra
9.2.2015 14:53 | |
+16 -4
nanoB1B teda podla teba je arpu na predplatenke u modrákov 3,33 eura alebo 5 eur keď budem rátať aj s bonusom? lebo tie tvoje výpočty sú fakt strieľané ako vždy od buka do buka. kredit 10 eur platí 3 mesiace. pri ďalšom dobití sa predlžuje. tak hajde zrobiť overhauling ak na to tvoja mozgoňová kapacita stačí.
Anonymný používateľ
Manobb
9.2.2015 15:06 | |
+4 -11
re: kamasútra

Nepochopil si podstatu, a to, že je zbytočné to preratávať na 300 Eurové dobitia (nechce sa mi hľadať, koľko je operátorom stanovené ako maximum), keď mesačne zákazníci utratia cca +/- 10 Eur mesačne ...

"Priemerný mesačný výnos na zákazníka (ARPU) predplatených služieb predstavoval za tretí štvrťrok 6,1 eura, ARPU pri zákazníkoch platiacich na základe faktúry dosiahol 13,3 eura."

6,1 Eur bez bonusu
11,1 s využitím 5 Eurového bonusu

... keďže nie všetci čerpajú 5-eurové bonusy, tak aj v tejto akcii ide len o krátkodobý efekt, preto sa domnievam, že výber sumy 10 Eur v mojom prepočte je adekvátny

Ak nemáš presné čísla od modrákov (čo nemáš, ak nie si ich zamestnanec), tak mi to zrejme nemáš ani ako vyvrátiť ....

Nech si každý čitateľ "výhodnosť" tejto akcie prepočíta na svoju mesačnú spotrebu, ja som vychádzal z priemeru podľa tlačovej správy.

http://www.zive.sk/clanok/100094/o2-zaznamenal-rast-zakaznikov-aj-vynosov
Anonymný používateľ
kamasútra
9.2.2015 15:12 | |
+11 -3
čiže ak tomu správne chápem tak ty sa domnievaš že musíš dobiť 10 eurami slovenskými každý mesiac lebo arpu ? kedy pochopíš že to čo si vypočítal je hlúposť? 10 eurový dobitý kredit platí 3 mesiace? kedy teda zrobíš overhauling a prestaneš tvrdiť že tvoj *** je správny??? ak nie si úplne mešuge tak by si mal teraz už prečítať kde je sever. a najjednoduchšie bude keď si každý kúpi to čo mu najviac vyhovuje. aj bez tvojich výpočtov v ktorých si počítal totálne hlúposti postavené na hlinených nohách.
Anonymný používateľ
Manobb
9.2.2015 15:34 | |
+3 -7
re: kamasútra

1.)
ARPU je presne dané (ak teda budeme veriť tlačovej správe).
Je to priemerný mesačný výnos na zákazníka ...., tzn. ak jeden mine mesačne menej, tak iný musí mesačne minúť viac, aby vznikol ten priemer.
Matematická klasika zo ZŠ (chýbal si vtedy, bol si PN alebo čo ?)

príklad:
10+10=20 ... priemer 10
5+15=20 ... priemer 10

2.)
Ak by si sa zamyslel aj nad sebou, tak by si prišiel na to, že ak chceš bonus 5 Eur získať, tak musíš mať mesačnú útratu nad 5 Eur (t.j. min. 5,01 Eur), čo znamená, že nestačí dobíjať iba jedenkrát 10 Eur za 3 mesiace, aby si si mohol uplatniť bonus ...

3.)
Nie som si istý, či v súčasnosti už vôbec je možné čerpať 5 eurový bonus na predplatenke, tzn. celá Tá tvoja 5 Eurová "zápletka" je dnes zrejme pre kreditný Fér irelevantná

P.S.: Ja sa Ťa opýtam inak, koľko máš Ty priemernú mesačnú spotrebu, aby sme to teda mohli aplikovať na Tvoj konkrétny prípad. Dovolím si však poznamenať, že ak zabiješ cifru nad 30 Eur, tak Ťa budem mať ešte za väčšieho ...., keďže za +/- tú sumu dnes už môžeš v pohode využívať neobmedzené paušály ...

Opakujem, *** bol spravený na +/- priemerného zákazníka podľa zisteného ARPU.
Anonymný používateľ
kamasútra
9.2.2015 15:48 | |
+6 -6
ja neviem či si prišiel z hlbokého lesa lebo čo. kde som kedy ja spomínal nejaký 5 eurový bonus? moja mesačná útrata je 12-15 eur. ako kedy. teda ak dobijem za 30 tak 15 dostanem naviac. budem mať 45 čo mi vystačí na približne 3 mesiace. potom dobijem znova. rozumíme sa? mňa nezaujíma nejaké priemerné opakujem priemerné opakujem ešte raz priemerné arpu na predplatenke. tam sú zarátané aj polomŕtve duše ktoré dobijú raz za 12 mesiacov najnižšou sumou. a nesnaž sa ma presviedčať o tom že pre mňa je nejaká výhodnejšia ponuka. nie je. po prvej zadarmo v o2 využívam hodne.
Anonymný používateľ
Manobb
9.2.2015 16:09 | |
+5 -5
ok kamasútra,

takže 3x 30+15 .... Tvojich 90 .... bonus 45
spolu cca 1038 minút, čo robí cca 8,6 centa/min.

Hmm, je to Tvoja voľba - viazať si peniaze dopredu (pri paušále platíš až po), bonusový kredit nemôžeš využiť na čokoľvek, ale pri bonuse áno, keďže ho odrátajú z faktúry

a čo je najlepšie, tak s nulovými nákladmi vopred dnes môžeš volať už od 10 centov / min.

P.S.: ok, ok, dlhé volania do vlastnej takmer ZADARMO ... aj to je cesta - gratulujem ... ale nie každý volá len v rámci svojej komunity či rodiny

Prajem Ti veľa šťastia, už čoskoro v lepšej "zdieľanej sieti" ... ;-)
Anonymný používateľ
funfonista
9.2.2015 20:33 | |
+6 -0
a čo fanfón? aj ten sa bude zdieľať?