Diskusia: Najlepšiu sieť má podľa meraní Telekom. V dátach mierne vedie Orange

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
34 príspevkov
Anonymný používateľ
DH32
18.8.2015 08:27 | |
+3 -1
Pouzivam Arange na sukromnom telefone a jediny problem so sietou mam na dialnici D1 medzi BA-TT cca. 36 az 38 km... vsade inde kde sa pohybujem po Slovensku tak Orange uplne bez problemov vzdy 3G/4G (BA, TT, juzne a stredne Slovensko). Sluzobny telefon mam O2 a to je tazka katastrofa skoro vsade! vysokorychlostny internet je pre nich nieco ako SCI-FI...
Pouzite telefony: Orange - Lumia 930, O2 - Samsung S5
Anonymný nick
16.8.2015 23:18 | |
+5 -4
Jasne, hlavne Orange HD Voice... V tom je totalne najhorsi. Neda sa to vypnut a nefunguje to. Toto Telekom spustil len nedavno ale ide to od zaciatku. Orange by mal prestat zarabat a zacat opravovat.
Anonymný používateľ
jano
17.8.2015 01:08 | |
+6 -2
a teba poslali z Telekomu aby si zaplavil diskusie?
Anonymný používateľ
adobe1
16.8.2015 11:12 | |
+4 -6
Najlepšiu sieť má Swan. Modem Huawei E3372
Rýchlosť 4G Swanu - http://www.speedtest.net/my-result/4586091047
Anonymný nick
16.8.2015 12:37 | |
+14 -0
mozem potvrdit. je uplne kludna. minule som siel autom z ba do levoce a taky pokoj ze mi nikto nevola som si ozaj uzil.
Anonymný používateľ
lololol
18.8.2015 23:48 | |
+0 -1
ano adobe1 alias adobe100 alias lubomir2 alias milion dalsich nickov, to uz sme poculi. mily papagajko tarajko, chod si svoje klamstva a diagnozu riesit s odbornikom. tu si sa zhodil uz dostatocne. to je ten hrdinsky chlapcek, co vyhlasil, ze on uz na forum pisat nebude :) zmenil nick a ako prasivy otravny hmyz sa vratil naspat. musis mat strasne mizerny zivot.
Kaminsky
16.8.2015 09:08 | |
+12 -9
noo....telekom možno vedie ale je aj najdrahší a hlavne ich zavádzanie a zmluvné ofuky,jak telekom tak tcom...naša rodina sa poučila a operátora zmenila...mi nevravte že sa z tým nik z Vás nestretol..
vevo
16.8.2015 23:17 | |
+5 -1
Keď som si preniesol číslo z Orange do Telekomu na Easy-Free, bol balíček 2 GB dát za 5€, teraz je na predplatenkách v Telekome 1 GB dát za 6€ a s obmedzením rýchlosti v 4G sieti na max. 15 Mbit/s.
Anonymný nick
16.8.2015 23:21 | |
+3 -7
Nuz... V dobe ked existoval T-Com mozno. Dnes, ked je to len Telekom je to najlacnejsi operator na Mobilne hlasove a datove sluzby. Samozrejme nerátajme kreditíky. Telekom ma najlepsiu siet na telefonovanie, na stabilitu a fungovanie mobilneho internetu a rovnako tak aj na ceny. Zmluvne pokuty? Telekom prisiel ako prvy s klesajucou zmluvnou pokutou, to znamena, ze ti klesne kazdý den o nejakú ciastku. v prepocte raz za mesiac sa znizi o 1/24.
Anonymný používateľ
peter
18.8.2015 02:05 | |
+1 -2
No orange je v sucasnosti c1. Za 3_euro je to zruchlenie na 768kbps po preneseni predplatenych DAT, co je pre Mobil virtualn nekonecno... Ostatni provideri nestoja za nic.. Pouzical som aj o2 a pouzivam aj Telekom, ale nie na data, nie som blazon
Anonymný nick
16.8.2015 00:06 | |
+3 -5
LOKALITA KOLÁROVO ... BORDEL ako v TANKU *** ŽIANA DATOVÁ DIALNICA - dokonca ani
len POĽNÁ CESTA...
VYZÝVAM REGULÁTORA nech urobí FYZICKÚ KONTROLU LOKALÍT ***JUŽNÉ SLOVENSKO***
AKO FUNGUJE INTERNET cez pracovný deň a VÍKENDY.
NULOVÉ SLUŽBY - potemkinovské, INAK POVEDANÉ JUŽNÉ SLOVENSKO žije v DOBE KAMENNEJ INTERNETU. Skúsenosti koniec JÚLA a 5 dni augusta 2015. BRRRRRRRRRRRRRRR
Anonymný používateľ
Hamo
15.8.2015 20:53 | |
+8 -1
dajte veľký pozor na testy tých "super" LTE sietí na Slovensku :-)... jeden test napr. na speedtest.net zoberie cca 100 MB, dáte 20 testov mesačne a "úžasný" neobmedzený internet sa mení na internet nepoužiteľný :-)
Anonymný používateľ
5623452354
15.8.2015 11:34 | |
+6 -0
Orange, uz ten problem s nedovolanim sa vyrieste. Mozem potvrdit ze mi tiez prichadza info ze mam novy odkaz v schranke, pritom telefon vobec nezvonil. Takze sa mi snazili dovolat a neslo to. Ak som na LTE.
Anonymný používateľ
Hamo
15.8.2015 20:49 | |
+1 -1
s tým LTE je problém pri volani, videl som to slušne rozobraté v článku na stránke manmagazinu... odkaz na tú stranku nájdeš na profile www.facebook.com/hexeco...
Anonymný používateľ
zlodej
15.8.2015 09:22 | |
+4 -2
Telecom,Telecom s hlasom HD Voice by som sa moc nechvalil...
Anonymný nick
16.8.2015 23:23 | |
+2 -3
Tak si vyskusaj Orange HD Voice, rok a pol som to reklamoval niekolko krat za mesiac. Nevedeli to opravit, odisiel som do telekomu, nemam ziadny problem. Vsetko skvele pracuje D:
Anonymný používateľ
jano
17.8.2015 01:02 | |
+4 -3
to urcite kvoli prkotine typu HD voice si odisiel:) aspon uz neklamtenv diskusiach vy Telekomaci:)
Anonymný používateľ
jaaaaaaaaaaaaaaaj
14.8.2015 22:33 | |
+9 -4
Poznatky z praxe:
Na odľahlejších miestach je internet od Orange tragédia - signálu 4-5 paličiek, spojenie (EDGE) sa tvári ako funkčné (niekedy sa však ani nezapne...)- nieje schopné skontrolovať maily, načítať stránku v browseri, Waze hlási "skontrolujte pripojenie" :-{
O2 net v národnom roamingu cez Telekom (GPRS) síce ide pomalyyyy - no IDE!
Testeri - treba zodvihnúť prdel spoza volantu alebo nejazdiť v plnom rýchlom pokrytí...
Anonymný používateľ
marek1234
14.8.2015 23:26 | |
+11 -5
Ja mám skúsenosti že do Orange sa málokedy dovolam na prvýkrát. Zvyčajne sa najskôr ozve odkazovač, na druhýkrát to už zvoní.
Anonymný používateľ
halabala
18.8.2015 22:28 | |
+1 -0
Mne išli 3G dáta od O2 tam, kde iným nešiel Orange. Tak sa z toho vysomárte.
Anonymný používateľ
lock
14.8.2015 21:42 | |
+10 -0
No, prestavam rozumiet, tu:
http://www.***/spravy/telekomunikacie/2015-08-07/c170460-prieskum-najrychlejsiu-3g-aj-4g-s­iet-na-slovensku-ma-orange

aj
tu (cca 4:20 minuta, "sofi***ovana odfpoved, ze Orange urcite nebude druhy"):
http://www.***/spravy/telekomunikacie/2015-08-10/c170467-video-strategia-orange-pri-budova­ni-4g-sieti

Hovori Orange, ze ma podla P3 merani najlepsiu siet. A pritom ju ma podla P3 Telekom. Da sa v tom pomylit???
Filip_Hanker
14.8.2015 22:01 | |
+2 -3
z textu článku by to malo byť hádam jasné :) Orange tesne vyhral dátový súboj, Telekom má najvyššie celkové skóre pri hlase a aj celkovo, po sčítaní oboch kategórií.
Anonymný používateľ
lock
14.8.2015 22:09 | |
+3 -0
Filip, prepac, nie je mi to jasne. Golian povedal zretelne: "Pri prvom relevantnom benchmarkovom merani (rozumiem spravne, ze to je take, kde Orange konecne dobieha Telekom v LTE pokryti ???) sme skoncili velmi dobre, mozem povedat , ze urcite sme neboli druhi..." A skoncili druhi...
Filip_Hanker
14.8.2015 22:46 | |
+1 -1
skončili prví, čo sa týka dátovej siete. A druhí celkovo a tiež za hlasovú časť.
Anonymný používateľ
lock
14.8.2015 23:01 | |
+6 -0
Takze, detail vyjadrenie Goliana vysvetli:

1.Telekom skoncil prvy v hlase vo velkych mestach, malych mestach aj na cestach
2.Telekom skoncil prvy v datach vo velkych mestach, malych mestach ma najlepise umiestnenie spolu s druhym (Orange). Jedine na cestach skoncil prvy Orange a druhy Telekom.

A toto je podla technickeho riaditela Orange "velmi dobre umiestnenie, urcite nie sme druhi". Nuz potom len treti .... A druha tlacova sprave spred par dni hovori : "In­šti­tút vy­hod­no­til sieť Oran­geu ako naj­lep­šiu na Slo­ven­sku vo väč­ši­ne sle­do­va­ných pa­ra­met­rov". No , chybicka sa stala, bud iv institute, alebo v kancearii Orange.
Filip_Hanker
15.8.2015 23:24 | |
+1 -1
Orange v predmetnom videu, tlačovej správe a pod. hovoril o dátovej sieti, hoci to možno bolo nejasné. Tam mal podľa daných meraní vyššie skóre, ale len o 3 body (477 bodov vs. 474 Telekomu). Telekom aktuálne komunikuje celkové víťazstvo aj prvú priečku v hlase.

Aktuálny článok na MobilManii vznikol práve s cieľom vysvetliť, ako to s aktuálnymi výsledkami štúdie vlastne je.
Anonymný používateľ
lock
16.8.2015 21:59 | |
+0 -0
Ku: "Orange v predmetnom videu, tlačovej správe a pod. hovoril o dátovej sieti, hoci to možno bolo nejasné" - Neviem odkial to mas, z textu je zrejme ze hovori o sieti (nie datovej, alebo hlasovej) - ale ak to je tak, tak ano, bolo to velmi nejasne, niekto iny tomu vravi klamstvo. A Orange bol v datovej sieti lepsi len na cestach. Telekom, naopak, v mestach. Necham na ostatnych vytvorit si nazor, kde je rychla datova siet dolezitejsia. Takze toto je to top manazmentom Orange oslavovane a klamlivo publikovane vitazstvo.
Anonymný nick
16.8.2015 23:26 | |
+2 -2
Kto viac zaplati, ten ma lepsiu siet. :D
Anonymný používateľ
jano
17.8.2015 01:07 | |
+2 -3
Kedze Orange hovori o rychlostiach a "uzivatelskej skusenosti" tak urcite nehovori o hlasovej sieti, je to jasne. Chlapci treba sa naucit citat. Orange ma najlepsiu datovu siet (tesne pred Telekomom), hlas vyhral Telekom kvoli HD voice.


Tieto testy sa robia aj viackrat do roka takze nabuduce mozu byt vysledky uplne ine.
Anonymný používateľ
Fero Ratay
17.8.2015 08:49 | |
+4 -1
No toto si dal jano. Takze na hlasovej sieti nemas uzivatelsku skusenost, hej? Lebo ja ano. Treba to povedat otvorene, Orange vo svojich vyhlaseniach zavadzal, ak ma niekto lepsiu datovu siet len na cestach a vsade inde je horsi, klame ak vravi ze ma najlepsiu siet. A este s tym ide do medii aj ich technicky riaditel :-)
Anonymný používateľ
lock
21.8.2015 15:15 | |
+3 -0
Zahada je vyriesena? Orange stiahol svoju tlacovu spravu o "jasnej vyhre" v meraniach institutom P3 zo svojho portalu. Z vyhry je zrazu prehra? Drobne potknutie sa , ci umyselne zavadzani svojich zakaznikov?