Diskusia: Swan ukázal funkčné VoLTE. Výrobcovia mobilov zatiaľ nie sú pripravení

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
13 príspevkov
Anonymný používateľ
tomas
12.9.2015 14:18 | |
+2 -4
Adobe trapny pokus o trollova ie ved ty sa objavhjes vsade kde niemto kritizuje Swan. Pocuj skuste vy teda zverejnut svoju mapu pokrytia nech vidime kde vsade mate tu slavmu siet. V devembri ste mali mat uz 30% podla vasich kamaratov na telekomunikacno, urade tak za co sa hanbite? Eurofony vam uz dosli?
Anonymný nick
12.9.2015 14:01 | |
+0 -0
u mna ma naj pokrytie Telekom 4G,Orange tu ma velmi slusne 3G a O2 ma len 2G takze 4G sa od O2 dockam tak za 10rokov.
Anonymný používateľ
noone
12.9.2015 14:01 | |
+2 -0
Nemecky Vodafone i O2 uz maju VoLTE spustene, Deutsche Telekom spusta teraz na jesen.. holandsky KPN ma uz tiez spustene, francuzi chrapu (vratane Orange).. a u susedov (cz)to ma spustene T-Mobile.

Vyrobcovia mobilov su pripraveni.. skor vidim problem, ze cinski sudruhovia zo Zavodov Tazkej Elektroniky nemaju patricnu certifikaciu a Swan nechce platit velke peniaze za nu - bez nej vyrobcovia mobilov nepovolia VoLTE pre labutiu siet.. na druhej strane - pri ich pokryti (kedze narodny roaming nebude zahrnat 4G) sa ani necudujem :-)

Ze im funguje na nejakom developerskom fw VoLTE (aka vylepseny VoIP) nie je ziaden zazrak..
Anonymný používateľ
Mama Mia
12.9.2015 10:47 | |
+4 -1
Neuveriteľné. Odkedy majú licenciu? Odkedy majú spustenú sieť? Teraz prišli na to, že výrobcovia telefónov musia odblokovať pre ich sieť telefóny ?!?!?
Na diskusných fórach ich ľudia na to upozorňujú už skoro rok !!!
Vrchol neschopnosti!
Anonymný používateľ
Adobe100
12.9.2015 12:08 | |
+3 -2
Radšej sa pozri na 4G pokrytie O2 a polož si otázku odkedy majú licenciu. Na 1800Mhz, kde môže byť aj LTE má O2 licenciu od r. 2006. Swan má v mnohých mestách okrem 4G zapnutú aj 2G sieť na 1800Mhz. Skôr spustia hlas s prepnutím do 2G a časom bude aj VoLTE. Ja mám skôr pocit, že O2 nič nerobí, len držia pásma, zdražujú a stále sa hrajú, že robia údržbu sýstémov a vypnú aj dobíjanie a aktivácie služieb. Swan stihol za 2 roky toľko čo O2 trvá 6 rokov. :)
Anonymný používateľ
Spacer
11.9.2015 22:40 | |
+1 -0
Práve operátori nie sú pripravený s ponukou mobilných dát. Dovtedy navrhujem celé LTE bojkotovať. ;-)
Anonymný používateľ
tomas
11.9.2015 17:32 | |
+1 -2
Bohužiaľ Swan má pravdu. V rovnakej situácii sú aj iný operátory, nielen Swan .
Anonymný používateľ
Swan
11.9.2015 16:37 | |
+4 -2
Spinkajte ďalej vo Swane...čo tak rozbehnúť národný roaming, niekde spustiť aspoň 3G/2G na získaných vlastných frekvenciách ? Medzitým sa možno rozbehne VoLTE..minimálne Orange a Telecom to deklaroval v budúcom roku. O2 VoLTE nerozbehne tak skoro, lebo nerozbehol ešte ani LTE
Anonymný používateľ
labud
11.9.2015 15:59 | |
+5 -4
Lol ze vyrocovia nie su pripraveni :D Pekny pokus odvratit pozornost od toho ci je vobec siet SWANu pripravena v zmysle pokrytia. Na VoLTE treba mat aj pokrytie, a to nielen na papieri, ale take, aby ten hlas fungoval naozaj mobilne. V tejto suvislosti znova plati otazka, ze zverejnil uz SWAN nejaku mapu pokrytia ? Pokrytie je najvacsia vyzva pre VoLTE. U telefonov staci (velmi zjednodusene povedane) softverova aktualizacia.
Anonymný používateľ
Adobe100
12.9.2015 12:16 | |
+1 -1
Aj, keď Orange, Telekom a O2 majú na stránkach mapky pokrytia, tak sú nereálne vyfarbené. Stačí ísť vlakom. Tam, kde je to vyfarbené často nie je ani 2G, kým sa neobjaví nejaká dedina v pozadí. Ale mapka je vyfarbená. Podľa mňa ten zoznam čo má Swan je lepší. Hovorí o úplnom, alebo čiastočnom pokrytí v jednotlivých mestách. Lepšie ako vyfarbená mapka, kde signál v skutočnosti nie je. Keby si volal na služby zákazníkom, tak ti povedia, že fyzikálne vlastnosti šírenia signálu nevedia ovplyvniť. Mapku, ale vedia vyfarbiť čím viac farby tým lepšie. Horšia je realita. V CZ má telekomunikačný úrad vlastnú mapku úpokrytia operátorov na základe svojích merení. Upozornil ich, že na ich weboch majú mapky pokrytia nesprávne. :)
Anonymný používateľ
tomas
12.9.2015 14:20 | |
+0 -0
adobe vy sa vyznate vo fyzikalnych vlastnostiach signalui naozaj dokonale:)
Anonymný nick
13.9.2015 09:16 | |
+1 -0
adobe a zamyslel si sa niekedy nad tym ze to pokrytie tam je, ale ze tvoj telefon sa nedokaze v aute alebo vo vlaku pri rychlosti povedzme 60km/h tak rychlo prihlasit z jednej BTS do DRUHEJ a preto si par sekund bez signalu? zamysli si nad tym a potom este nad sebou.
Anonymný používateľ
Adobe100
11.9.2015 15:40 | |
+2 -1
V CZ má VoLTE T-Mobile v komerčnej prevádzke. V tlačovej správe píšu, že zakáznílkom s podporovaným zariadením sa objaví výzva s aktualizáciou firmwaru. V prípade, že užívateľ opustí oblasť pokrytú LTE je hovor bez prerušenia predaný do 2G, alebo 3G siete (funkcia SRVCC).