Diskusia: Sledujte nás! Prinesieme vám všetky informácie o 4. mobilnom operátorovi

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
37 príspevkov
Anonymný používateľ
predam.4ka
4.10.2015 22:10
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný nick
4.10.2015 13:27 | |
+1 -0
Konkurencia je zdrava a hlavne pokial ide o internetove baliky.Sucasna ponuka dvoch najsilnejaich zneuzivajucich dominantne postavenie je trapna a NENAZRANA.....Dufam ze novy operator im ukaze ako sa robi biznis pre zakaznikov a ne proti nim pretoze tupci na veducich poziciach nemaju o kvalitnych sluzbach ani paru.
fedoracik
4.10.2015 16:44 | |
+0 -1
ano ano, oni su charita a budu pracovat pre blaho zakaznikov :-D

vies preco dali cenu taku ako dali? pretoze tie data budu v praxi nepouzitelne. a cena minuty zasa az tak vzdialena od inych ponuk nie je.
Anonymný používateľ
dusank
4.10.2015 12:47 | |
+0 -0
Tarifikácia sekundová,alebo každá začatá minúta
Anonymný používateľ
remix
4.10.2015 12:10 | |
+0 -3
1mb /4c ? To snad nemyslia vazne :)
1234
4.10.2015 12:18 | |
+4 -2
1GB 9eur do tabletu a 1GB 8eur na predplatenej karte. O2 :)
Anonymný používateľ
Simon
4.10.2015 11:52
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
Manobb
4.10.2015 11:30 | |
+20 -0
Na zamyslenie:

V diskusii sú rôzne skupiny zákazníkov (modrí, oranžoví, ružoví, či tí ostatní virtuáli) ... ... ale jedno je viditeľné, záujem je od všetkých enormný ...

Prečo ?

Lebo 4c/min. do celej EÚ, či 1GB/1€ sú naozaj SKOK-om hodným zreteľa a ľuďom sa až veriť nechce, že to je možné ... ... a ak to nastane /onedlho sa to potvrdí/, bude to potvrdením situácie viacerým už známej, a to:

Doterajší operátori na nás ešte stále neskutočne RYŽUJÚ !!! ..., pričom sa tvária a nariekajú, že nižšie to už nejde.

A preto si nezaslúžia akýkoľvek súcit, keďže pre nich sme len "zdroj eur do ich kasy".

Nezabudnite na to ani dnes a ani zajtra, keď pri rozhodnutí zmeniť košiar Vás odrazu začnú "masírovať retenčnými, či inými ponukami", ktoré dodnes boli NEMOŽNÉ a odrazu sa to bude dať ...

Treba im to dať vyžrať a ak nová ponuka bude prijateľná, treba to využiť už len preto, aby si operátori uvedomili, že spravili chybu.

P.S.: Svojho času bol taký postup nutný aj vo vzťahu k modrákom (t.j. dať im šancu), ktorú však nevyužili a dnes sú už súčasťou TRIOPOLU. ;-)

DOBREJ MYŠLIENKE JE TREBA DAŤ ŠANCU. TEŠÍM SA, ŽE SA ČRTÁ DOBRÁ MYŠLIENKA. UVIDÍME ZHRUBA o 15-tej hodine, aká myšlienka je to v realite ...
Anonymný používateľ
preredakciu
4.10.2015 11:40 | |
+3 -4
najviac ma vytacaju tie hash tagy v ich reklame #nikdyneprestaneme
moj kamarat robil pre O2 promo predaje, podomovy predaj, aj v obchodnych centrach najma na vychodnom Slovensku a mi povedal ze O2 velmi priskrtil vydaje a firme sa to uz neoplatilo robit, kde su tie peniaze 1 800 000 zakaznikov? vo vrecku nejakemu ruskemu oligarchvy?

kde je pravda?
Anonymný používateľ
3x_xxx
4.10.2015 12:02 | |
+0 -5
Ak by sme predpokladali, ze operatori nie su tunelovani a peniaze vyberane cez rozne "nakladove" polozky, tak mozeme povedat, ze pri mobilnych operatoroch je zisk ca od 14 do 18%. Cize pri tomto predpoklade a pri velmi zjednodusenom pocitani by sa dalo povedat, ze znizenie vynosov o ca 20% posunie operatorov do urovne bez zisku. Cize znizenie cien o 20% urobi z podnikania operatorov nezaujimavy biznis. Tym padom si kazdy moze urobit nazor na to, ci prudke znizenie cien (povedzme nad ramec 20%) ma za sebou aj podnikatelsky plan (cize tvorbu zisku) alebo je toto cele uplne o nieco inom.
Anonymný používateľ
Migrific Vytririt
4.10.2015 12:35 | |
+1 -0
3x_xxx, nerozumiem tvojej matematike. Ak maju marzu 14-18% ako pises, tak znizenie vynosov o 20% im neurobi nic s marzou, ktora nadalej zostane 14%. Treba vsak povedat, ze akakolvek marza nad 10% vacsinou znamena pokriveny trh. Oranga aj telekomunisti uz maju davno vratene investicie do 2G/3G, urcite maju aj kapitalovu rezervu na 4G (plus uvery), takze maju priestor ist s cenami dolu. Je iba dobre pre zakaznika, ze im tu niekto da gule do zveraka.
fedoracik
4.10.2015 12:41 | |
+0 -0
samozrejme ze to s marzou pohne, kedze mas fixne naklady, nie len premenlive / zavisle na objeme.
fedoracik
4.10.2015 12:45 | |
+0 -0
4 centy vyzeraju zaujimavo, moze to erste sice trosku zabit tarifikacia, ale inak je to OK cena.

ale otazka co s datami. budu aj v sieti narodneho roamingu? ak ano, bude to len v 2G alebo aj v modernejsich sietach?
Anonymný používateľ
3x_xxx
4.10.2015 13:05 | |
+0 -1
Migrific Vytririt: marza by im zostala iba v pripade, ze by vsetky, ale uplne vsetky naklady boli iba variabilne (menia sa spolu s vynosmi / vykonmi). Ale v telco to vobec tak nie je, vacsina nakladov je fixna. Velkou castou variabilnych nakladov su iba prepojovacie poplatky (roaming) a tie napr u Orange tvoria iba 14% z vynosov. Na druhej strane odpisy a mzdy (skoro na 100% fix) tvoria 25%. A potom su tam rozne externe nakupy, ktore odhadujem na 80% fix. Cize s nakladmi u operatora nevies velmi pracovat. Dokazom je napr Orange, ktoremu klesli vynosy od roku 2010 o 24% ale zisk az o 45%, v 2010 ziskova marza 24%, v 2014 uz iba 18%.
Anonymný používateľ
fetak
4.10.2015 10:41 | |
+11 -5
par modrých zufalcov tu este obhajuje O2 a ze po 1 minute do 1 hodiny neplatia,ale zasa si polozme otazku ci ozaj potrebujem casto volat dlhsie ako 1-2 minuty, na to aby som zavolal do prace ze nepridem,alebo niekoho sa opýtal ci ide na pivo nepotrebujem kecat hodinu do mobilu ked sa mozem porozpravat v krcme ,ine je ked volam niekomu na konci sveta s kym som uz dlho nebol ale to je skor zriedkaví jav
Anonymný používateľ
Adobe1000
4.10.2015 10:55 | |
+5 -4
Modrí nepoznajú ani EASY Pecku. Po 50 centoch neúčtuje hovor ani SMS do volanej siete v ten deň. O2 a Tesco Mobile sú tam spolu ako 1 sieť. Tiež Orange a Funfón sú tam ako 1 sieť. To Telekom urobil dobrý ťah. Stačí 10 krátkych hovorov za deň a modráci sú v mínuse a to isté Pištovia s Funfónom - Orange. Do Tesca im to ráta akoby to bola úplne iná sieť a aj tam má O2 50% podiel. Ja si myslím, že aj Tesco Mobile odíde do Swanu, alebo to Tesco zruší a vytvoria nový projekt so Swanom. Už tie kupóny Clubcard to naznačovali. Tiež je Easy Pecka lepšia ako Funfón zase ako v prípade O2 začnú pri volaniach do Orange siete Pišovia čierni preplácať. Ten Funfón je asi operátor pre osadníkov a Orange sa tam hrá na operátora a volania do Orange účtuje akoby to bola iná sieť. Ešte SMS majú najdrahšie - 7 centov... Fun rádio by ich malo dať na súd, aby zmenili názov predplatenky, lebo niekto ich stále spája s Fun rádiom. Uvidíme čo ponúkne pošta a Swan, ale myslím, že im dobre podkúria - hlavne O2 a Orangeu....Mne tu písali, že Swan nebude nikdy operátor a 1800Mhz pásmo im nestačí. Ako vidno stačí a je tu operátor a majú za rok 4G v 60 mestách čiastočne, alebo úplne pokrytých a ešte budujú aj vlastnú 2G sieť, ktorá je v mnohých mestách spustená - väčšinou, kde je ich 4G..
fedoracik
4.10.2015 11:01 | |
+2 -4
Lubko, nehraj sa na nechapaveho.

KAZDY pisal len a len o tom, ze swan nikdy nepostavi plnohodnotneho operatora, co je aj nadalej pravda, nakolko vlastnia len 1800 MHz a na tom proste siet s normalnym pokrytim NEPOSTAVIS. OPAKUJEM, NEPOSTAVIS. SPECIALNE PRE TEBA LUBKO: NA 1800 MHZ SIET NEPOSTAVIS.

a pevne verim ze nikdy nedojde k tomu aby mali aj datovy roaming u telekomu. ked boli lakomi a nechceli pasmo v tendri, nech sa trapia.
Anonymný používateľ
fetak
4.10.2015 11:17 | |
+1 -0
Fedoracik,mozno ano mozno nie ale bolo by dat O2 podmienku do vtedy a do vtedy tolko a tolko % budete mat pokritie v 4G alebo Vam prepadne licencia ci jak sa tomu nadava :-) nech sa na mna nikto nehneva ale to co tu dokazuje O2 ze sa pokusaju na slovensku nanucovat ceske produkty je smiesne ,uvidime ako sa bude tvarit svata trojica dnes po tlacovke
fedoracik
4.10.2015 11:23 | |
+1 -0
ved taka podmienka tam je.
Anonymný používateľ
fetak
4.10.2015 11:31 | |
+0 -0
a preco sa stale nic nedeje ? swan ma v bn Full 4g aj 2g
orange ma v bn full 2g,3g,4g
telekom ma v bn full 2g,3g,4g
o2 ma v bn full 2g a ciastocne 3g

skratka jak telefonica predala cz-sk O2 tak to ide s bublifukom dolu vodou
Anonymný nick
4.10.2015 11:52
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
despect
4.10.2015 13:10 | |
+1 -1
ale zatial nemaJu ani 5% v 4G a je mi jedno v akej frekvencii,skratka NEMAJU SKORO NIC !!!
Anonymný nick
4.10.2015 14:07
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
samo
4.10.2015 10:31 | |
+3 -1
niekto tu pisal ze ako to bude mimo ich siete. 4ka sa dohodla z telekomom na ich sieti takze tak
Anonymný používateľ
3x_xxx
4.10.2015 09:38 | |
+7 -8
Redakcia sa mohla zacat zaujimat aj o zmluvy medzi Postou a Swanom a o to, kto celu tuto srandu zaplati a kto bude znasat este dlhorocnu stratu (resp kto sa na tomto celom nakoniec poriadne nabali). Indicia: Peter Helexa, ktory prisiel do Posty cele toto dohodnut hned po dohode odisiel z Posty do Swanu.
Anonymný používateľ
fetak
4.10.2015 10:17 | |
+4 -3
ked na Slovensku zacinal Globtel terajsi Orange tiez v prvych rokoch vykazoval stratu,takze ak budu investovat do rozvoja siete a nebudu hned zo zaciatku chamtat tak verim tomu ze do roku 2020 predbehnu O2.a je realne mozne ze ich nakoniec pohltia spolocne s telekomom a orange,o2 je operator bez buducnosti
Anonymný používateľ
Adobe1000
4.10.2015 10:30 | |
+10 -0
Hlavne, že ťa nezaujíma, že O2 dostala v r. 2006 2100Mhz pásmo na 3G zdarma. Výhodné prepojovacie poplatky. Vtedy najväčší operátor v Európe dostal zadarmo od štátu pásmo za ktoré Orange aj Telekom zaplatili. Operátor ceny neznížil, ale naopak ich začal ťahať hore. Dnes sa aj na 2100Mhz dá vybudovať LTE. Ďaľšie pásma na 4G dostali operátori pod podmienkou národného roamingu a O2 spolu s Orange začali Swan a jeho vstup na trh blokovať. O2 drží frekvencie, ale sieť nebuduje. Nepokrýva 4G sieťou ani 1 mesto. Swan nemá ani výhody v prepojovacích poplatkoch ako mala O2 v čase príchodu na trh. Podľa teba by mala MM asi aj preskúmať aké zmluvy majú štátne úrady s operátormi, ktorí im poskytujú telekomunikačné služby. Radšej budem platiť Swanu ako Kellenorovi, ktorého nikto nevidel a hrá sa najbohatšieho človeka v ČR. 3G a 4G sieť má O2 veľmi slabú. Dúfam, že napíšeš za koľko štát predal Slovak Telekom a koľko na tom získal, alebo stratil. Pošta oslovila všetkých operátorov s ponukou na virtuála. Reagoval, iba Telekom a Swan. O2 a Orange sa neunúvali ani k odpovedi. Pošta chcela byť virtuálom dávno než mal Swan licenciu - to bude pre teba novinka. :)
Anonymný používateľ
3x_xxx
4.10.2015 10:53 | |
+4 -0
Adobe1000: tvoje komenty k tejto teme registrujem uz davnejsie a je uzasne vidiet, ako moze byt nejake nezaujate a objektivne bozie dieta takto nadsene z niecoho tak b***ho, ako novy operator na Slovensku. Naozaj, inspirativne. Kedze je vsak nezmyselne vyriesit vsetky hriechy z minulosti, tak sa treba aspon pokusit zamedzit kradnutiu do buducnosti. Kedze Swan so svojimi nastrcenymi dcerami ako napr CNC je v sucasnosti no 1 v kradnuti statnych IT penazi, tak sa treba velmi vazne zamysliet, ci tento napad noveho operatora a spojenia s Postou (ktora ani zdaleka nezvlada svoje hlavne sluzby a je zamrznuta uplne v inom desatroci ako zije zvysok Slovenska), nie je iba jednoduchym planom, ako dostat peniaze zo statneho podniku do sukromnej spolocnosti bez nejakych "obstaravacich" obstrukcii. Ja som o tom presvedceny. A urcite nechcem zlou historiou ospravedlnit este horsiu buducnost.
Anonymný používateľ
marko
4.10.2015 11:07 | |
+0 -0
niečo na tom bude 3x_xxx, cnc, a.s. počas ficovlády rástlo z 3 miliónov eur tržieb na 16 miliónov http://finstat.sk/35810408 a swan, a.s. z 35 miliónov na 74 miliónov http://finstat.sk/35680202
Anonymný používateľ
preredakciu
4.10.2015 09:22 | |
+1 -0
Kedy zverejnia mapu LTE siete, ako to funguje v Kosiciach?
Anonymný používateľ
fetak
4.10.2015 10:13 | |
+2 -2
ked im to ORANGE povoli
Anonymný používateľ
Adobe1000
4.10.2015 10:42 | |
+1 -0
Načo ti je mapa? Však trojica má mapy zamaľované, ale, keď ideš vlakom signál začne vypadávať, ale mapa tam je plne vymaľovaná a signál nikde. Ak zavoláš im na zákaznícku linku prečo maľujú mapy, kde signál nie je, tak sa vyhovoria na fyzikálne vlastnosti šírenia signálu. Radšej zoznam miest, kde je sieť ako zbytočne pomaľovaná mapa. Swanu je možné SIM vrátiť do 14 dní, ak zákazník nie je spokojný s netom. Nevrátia akurát 5€ za SIM.
Ja používam v BA 4G Swanu a som spokojný. Použil som ju aj mimo BA.
fedoracik
4.10.2015 10:53 | |
+3 -0
ach Lubko, tak dufam ze uz v tom vlaku davno pouzivas labutienkovu SIM. alebo zeby nie?