Diskusia: Microsoft predstavil vlajkové Lumie. Majú vodné chladenie

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
63 príspevkov
Anonymný používateľ
H2D2
16.12.2015 14:02 | |
+0 -0
Opravte si to v clanku vodne chladenie ma iba Lumia 950 XL, Lumia 950 ho nema
Anonymný nick
10.12.2015 11:11 | |
+1 -0
Mam 550tku...spokojnost..
Anonymný nick
15.10.2015 12:47 | |
+1 -1
OLED - displej - super. Po tom co som okusil OLED displej, uz nechcem ine.
Anonymný používateľ
neutralny
8.10.2015 13:50 | |
+14 -1
Ja som strasne rad windows phonom, mam uz asi dva roky Samsung Ativ S, skoro nikto ho nepozna, po sklamani s androidom som presiel na windows phone, byvalej priatelke som kupil nedavno microsoft lumia 640 a bol som prekvapeni, rychlost a celkovo za tie peniaze, android to nevedel ponuknut, iOS ma nikdy nezaujal ale mozno raz aj to vyskusam. Tieto nove vlajkove lode budu killery, lebo uz aj lacnejsie slapu rychlo, bez zamrzania, svizne. A ked som na zaciatku myslel ze windows phone nema buducnost, dobehol a mozno coskoro bude vladnut ale mne to je jedno. Ja by som najskor mal mat asi primitivni telefon, ale kedze fotoaparat vyuzivam aj v praci, pri reklamaciach, musim mat smartphone... a pre skeptikov, vyskusajte aj ten lacnejsi windows phone a posudte sami, ja som neni zatazeni vsetkymi tymi aplikaciami, mam ich tam zopar co mi ulahcia zivot a tym to hasne, je to predsa len telefon, aj ked je to uz pocitac, ci nie? :D
Anonymný používateľ
peto5635
8.10.2015 15:07 | |
+8 -1
Zavisi nakolko pouzivas rozne aplikacie tretich stran. Ja som napr. rozmyslal nad Lumiou, no ale potom skumam ich app store: Ingress, gps hra ktoru dost casto hravam: Iba iOS a Android, Instapaper na offline citanie clankov: to iste... vynikajuci reddit.com client Alien Blue, len iOS. Cize na niektore cinnosti, ktore na mobile dost casto robim, proste nie je vo Windows Phone alternativa. Aj ked drzim im palce, urcite bude dobre ked bude treti konkurencny system... len musia este makat na developeroch, aby pre nich vyvijali to co vyvijaju pre iOS a Android. Potom ked ta sutaz bude len o hardweri a cene, tak rad zvazim aj Lumiu.
Anonymný používateľ
Adam
8.10.2015 18:35 | |
+8 -1
Peto, kvôli jednej hre zavrhnúť celý OS? Appky na čítanie offline článkov má aj WP, aplikáciu na Reddit tiež, volá sa Readit a podľa niektorých je to najlepšia appka pre Reddit na smartfónoch, dobrá je aj Baconit. Jediné čo mi na WP z aplikácií chýba je Snapchat kedže ho používa dosť veľa kamarátov.
Anonymný používateľ
bodo
8.10.2015 12:36 | |
+6 -0
Tak ja som napriklad nikdy v zivote nepouzival android, myslis ze keby som ho nasiel tak sa v nom hned viem orientovat? Detto IOS. To je taky argument vytiahnuty z prsta. Radsej napis ze ti proste windows nieje sympaticky
Anonymný používateľ
5eter
8.10.2015 19:48 | |
+7 -0
Inac, toto je pravda. Ja som tiez nikdy nemal Android, iba WP a ked som ho dostal do ruky, ze mam mame nieco nastavit, tak som sa pol hodinu prehrabaval a nakoniec som to vzdal a dal to cloveku, co ma Android. Proste pre mna je Android oproti WP strasne chaoticky, neusporiadany system.
Anonymný používateľ
Jozef
7.10.2015 14:34 | |
+3 -11
Ze vas tie lopaty bavia, to skutocne sa uz nevyrabaju vybavene telefony s uhloprieckou 4-4,5 palca?
Anonymný nick
7.10.2015 15:34 | |
+6 -0
4 je malo. Idealne tak 4,3 :)
Anonymný používateľ
mamwin10mobile
7.10.2015 16:16 | |
+2 -1
a 4,7 az 5
Jumpman3011
8.10.2015 10:12 | |
+1 -1
Ja by som bral viac telefonov s 5.6-5.9 a cenovo dostupnych.
chlapec800
6.12.2015 14:27 | |
+0 -0
ake lopaty ? ja som mal na to taky pohlad 5 roky dozadu, ale uz by som pod 5 palcov nesiel, kedze sa bavime o smartfonoch / tabletofonoch, kedze su to uz chytre telefony a nie len telefony, na telefovovanie ozaj staci aj trojriadkova nokia 3310
Anonymný používateľ
GABO
7.10.2015 14:01 | |
+4 -0
To vodné chladenie bude technológia prenosu tepla klasickými (resp. do daného telefónu upravenými) heat-pipe trubicami, ktoré sa bežne využívaju na odvádzanie (rýchlejšie) od zdroja tepla (čip, základňa následne heat-pipe) do inej časti tj. nedochádza k lokálnemu t / miestnemu prehrievaniu.
Tompi2
7.10.2015 13:13 | |
+6 -51
Minulý týzden som našiel Lumiu (neviem aka,asi 4 palce a zelená) v autobuse ked som išiel domov z práce. Nebol zaheslovaný tak som si pozeral ten system a tak chaotický systém som nikdy v živote nevidel,ani zadarmo by som ho nechcel,radšej som zavolal poslednemu kontaktu a telefon vrátil majitelke. Hrozné niečo.
Anonymný používateľ
Adobe100
7.10.2015 13:27 | |
+23 -2
Ja mám 2 Lumie a kúpil by som si aj ďaľšiu. Ten systém je super. Mne kachličky vyhovujú. Skôr je to o sile zvyku a o tom, že je to aj praktické.
Tompi2
7.10.2015 13:40 | |
+8 -3
no veď jasné každého osobná preferencia....ani nie s tymi kachličkami som mal problem ale s tym menu v nastaveniach typu "ringtones+sounds" .... celé mi to prišlo strašne chaotické no ...ale plynulost a reakcie boli super
Anonymný používateľ
5eter
7.10.2015 15:37 | |
+6 -0
Zo zaciatku to bolo prehladne, ale ako to postupne aktualizovali, tak tam vzdy len pridavali dalsie volby na koniec zoznamu a postupne z toho bol chaos. Nastastie vo W10 to uz upravili a malo by to byt pekne a prehladne.
Anonymný používateľ
mamwin10mobile
7.10.2015 16:22 | |
+6 -0
nemas sa tam hrabat , ale odovzdať ho stastnemu majiteľovi , ja som nasiel ciernu lopatu tusim to davaju k chladnickam chcel som ho vratit, ale majitel ho nechcel ze uz si kupil WM a este mo nadaval ze som mu ho doniesol , ze furt sa mu vracia a nevie sa ho ztriast :)
Anonymný používateľ
peter pan
7.10.2015 16:48 | |
+9 -0
za prve, posudzovat system podla menu nastaveni je totalna kravina.. ako casto chodis do nastaveni? za druhe, vo windows 10 mobile je to uz komplet prekopane, menu je ovela prehladnejsie a (rovnako ako v wp8 myslim) sa tam da jednoducho cokolvek vyhladavat cez hornu listu.
Castielo
7.10.2015 10:10 | |
+23 -1
Microsoft je uz len krocik od toho, aby som si odnich kupil telefon ... uz len nech doriesia portaciu android aplikacii a utekam z lagroidu prec, Redmi Note 2 je pravdepodobne moj posledny android telefon
Anonymný používateľ
cynik
7.10.2015 10:44 | |
+3 -1
Portacia android aplikacii je uz doriesena, teraz je dalsi krok na autoroch aplikacii. Uz teraz mozu otvorit android project vo Viusla Studiu a skompilovat s fakt minimom zmien do Windows Universal App
Castielo
7.10.2015 11:13 | |
+4 -0
kym sa to aplikuje do praxe, tak to sa mi akurat opotrebuje xiaomi a potom uz fakt dovidenia android
Anonymný používateľ
Ciwert
7.10.2015 12:06 | |
+1 -2
Ked Microsoftu sa podari s Win-10 pritiahnut vyvojarov tretich stran a casom vyber aplikacii bude priblizovat k androidu a ios tak tiez skusim nejaku Lumiu. No pocitam s tym ze taky 1-2 to potrva, takze dovtedy android.
Anonymný používateľ
Adobe100
7.10.2015 13:33 | |
+2 -0
Však na WP je dosť aplikácií.
Aj Google sprístupní čoskoro svoje aplikácie na W10.
Napr. aplikácie ako opakujúca mačka, tapety a nejaké demo verzie hier považujem za balast. Tých je v Google play dosť. Na WP mi hlavne chýbajú Google služby ako napr. Google hudba...
LBorko
7.10.2015 16:02
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
LBorko
7.10.2015 16:02 | |
+3 -1
Tie Android aplikacie, aj ked nie vsetky, funguju uz perfektne na testovacich zostaveniach windows phone 10 uz teraz :) Staci do pc nainstalovat nastroj APKtoWin10, v telefone zapnut vyvojarsky rezim a ide sa. Dokonca sa uz podarilo na Lumii 830 spustit plnohodnotny Android 5.0, kedze posledne zostavenie WP10 obsahuju takmer plnohodnotny Androidacky subsystem a jedna z testovacich zostav mala zadne dvierka cez ktore sa dalo obist bezpecnostne protokoly a nainstalovat plnohodnotny Android. Nedavno Microsoft ukoncil s Googlom patentove spory a sudne procesi a dohodli sa na spolupraci. To nie je nahoda. Do nedavna viedol Google voci Microsoftu studenu vojnu. Tie android aplikacie co na testovacich zostavach idu su aplikacie nepozadujuce google ucet a google kniznice. Kedze Microsoft ukoncil vojnu s Google, predpokladam, ale to je len moja domienka, ze to bolo kvoli tomu, aby Microsoft mohol do projektu Astoria zaclenit google kniznice a prepojenie na google ucet, pripadne to nejak upravit a bolo by prepojenie na hotmail ucet. Tym by sa dosiahla takmer 100% kompatibilita Android aplikacii. WP uz dnes velmi dobre zvlada prepojenie na google mail aj prepojenie s kontaktami ulozenimi na google ucte. Inak Xiaomi dost silno rokuje a spolupracuje s Microsoftom. Neprekvapilo by ma, ak sa na to Redmi Note 2 bude dat po oficialnom uvedeny WP10 nainstalovat namiesto Androidu WP10. Uz teraz sa to da do jedneho ich modelu, aj ked nie oficialne a vznikla to len ako ukazka priamo od Xiaomi, ze kde by sa mohol uberat smer ich buducich smartphone.
Adobe
7.10.2015 22:01
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
XFCE4
7.10.2015 22:06 | |
+1 -2
Chlapci aby nešlo o virtuálne spustenie aplikácii to je možne aj vo Windows spustil Linux distribúciu "na odskúšanie" .Považovať to riešenie je nezmyslom preboha!
Mobilne ubuntu je postavene na Linux jadre a z android aplikáciami to vôbec nieje jednoduché a to by pre kompilovanie na ubuntu mohlo fungovať
Anonymný používateľ
Jeden Niekto
8.10.2015 11:18 | |
+1 -1
2Adobe
Závisí od toho. Windows NT+ je budovaný ZNESITEĽNE (pôvodné verzie v sebe obsahovali AJ prostredie POSIX z UX prostredia), treba iba doriešiť PODSTATNÉ drobnosti ... KEĎ sa chce, tak to IDE :-D
Adobe
8.10.2015 16:42
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
norman
7.10.2015 09:38 | |
+1 -7
dufam ze vypustia aj stylus s vodnym chladenim