Diskusia: Operátori: Toto si myslíme o Štvorke

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
150 príspevkov
Anonymný používateľ
JPG
11.11.2018 13:33 | |
+13 -11
kazda konkurencia je dobra ale na margo swanu/4ky zopar poznamok:

1) odkial ma redakcia a diskutujuci istotu ze naozaj pokryvaju 40 % ? Ved to nikdy nikto neskontroloval a myslim si ze prave preto utajuju aj mapu pokrytia, aby to nebolo vidno.

2) je tych 40 % vypocitanych podobnym sposobom ako to pocitaju seriozni operatori, teda s ohladom na uroven signalu ? Alebo sa tam zapocitava vsetko kam len signal dosvieti, hoci aj nepouzitelny.

3) SWAN ma len 15 MHz pasmo na 1800 MHz frekvenciach, teda to pasmo, ktore operatori pouzivaju len na zahustovanie pokrytia, lebo budovat s nim celonarodne pokrytie je fyzicky takmer nemozne. To znamena, ze SWAN ma 40% a bude mat 80% mozno tak na papieri, ale mapu pokrytia nikdy neuvidime

4) Novinari aj diskuteri casto ospravedlnuju slabe pokrytie a chyby 4ky tym ze je novacik. V skutocnosti maju licenciu od januara 2014, teda skoro dva roky. Reci o novacikovi by boli platne v auguste 2014 kedy mali spustit sluzby. Mali skoro dva roky vybudovat poriadnu siet. Po dvoch rokochbudovania siete nie je ospravedlnitelne u ziadneho operatora to, ze je novacik.
Anonymný používateľ
labud
8.10.2015 09:48 | |
+4 -10
adobe ty si nejaky stale nervoznejsi a nervoznejsi
Anonymný používateľ
Adobe100
8.10.2015 10:06 | |
+10 -6
Nervozita ide skôr z tvojej IP Orange. Ja som spokojný v mobile mám Telekom a 4ku. Orange už u mňa nenájdeš. Som rád, že mi na Telekom už nevolá Orange automat s tými ich nahratými pseudoponukami. 📴
Anonymný používateľ
Adobe100
11.11.2018 13:33 | |
+17 -7
Ty si dobre mimo. Na 1800Mhz majú niektorí operátori v zahraničí 2G a 4G siete. Celoplošné pokrytie nemá na SK žiadny operátor. Tam si farbite mapky Orange a signál tam reálne nie je. Na 905 sa vyhovorilu na fyzikálne vlastnosti. :) Na Funfóne som mal 2 paličky 4G Orange v BA. Swan mám signál plný a rýchlosť cez 50Mb/s. S tou IP Orange ste tam jasní.Navyše kto blokuje národný roaming Swanu porušuje podmienky tendra na 4G. Bolo to v podmienkach na pridelenie licencie. :)
1234
11.11.2018 13:33 | |
+2 -5
adobe100 mozes mi napisat naco ti je net od telekomu 1GB za 7eur ked mas od swanu 100gb za 5euro a este k tomu v praci opticky internet a doma tiez ? fakt ta nechapem asi preto lebo si z bratislavy a tam je kazdy domaci vypatlany :D
Anonymný používateľ
Adobe100
8.10.2015 15:07 | |
+6 -8
Pracovný net nepoužívam na súkromné veci - je to monirované formou. Na Easy Pecke mám v Lumii 730 2 Easy karty. 1 Easy končila v lete platnosť a ponúkli mi dvojnásobný kredit. Nabil som to za 25€ a naskočil kredit vyše 50€ aj s bonusmi. Zapol som tam 1GB za 5,99€ a nemusím nosiť druhú 4G Lumiu 625 so sebou ani prehadzovať SIM z Lumie 625 do 4G usb modemu. Doma požívam, iba 4G Swanu. Káblový optický net UPC som zrušil. Už mám pripravenú do Lumie 625 4ku. No neviem horšie je, keď Košičan príde do BA a myslí si, že je king. :) Ja robím s predplatenkami, iba to čo robia opovia na paušáloch, aby si zvýšili tržby - nedajú ti paušál na mieru, tak ja si kombinovaním predplateniek znižujem náklady. Na mobil mám vyčlenených 20€ v mesiaci a na net tiež 20€. Minulý mesiac som minul 12€ na mobil a 5€ na net. Úspora v mesiaci 23€. Tento mesiac som minul 4€ na 4ku. Ešte mám zostatok kreditu z predošlého mesiaca a služby používam naplno. :)
1234
11.11.2018 13:33 | |
+2 -2
tsugaru swan 4ka ma traffic 40Gbit/s a O2 az 1 Gbit/s uz chapes preco ti ide v O2 net 3Mbps ? :D
Anonymný používateľ
muddle
11.11.2018 13:32 | |
+6 -2
Poradte teda ? ...Momentalne som uz 4 rok telecom.v decembri mi konci pausal..To co som prezil s telecomom tieto 2 roky je na 2 knihy o neuroze a bezmosnosti...Profesionalita a sluzby nie su daleko od slovenskej posty. lava ruka nevie co robi prava..skratka Volam na 3 cisla cely mesiac(asi 150 hovorov dokopy mesacne) a vyuzivam dost internet..Teraz platim 40 eur ze vsetko mam neobmedzene.Chcel by som sa dostat niekam na 12 az 15 eur...
Anonymný používateľ
Prenos
8.10.2015 09:54 | |
+3 -2
Ak si v pokrytí swanu, prenes číslo do 4ky a garantované budeš mat nižšie hovory, naviac stačí ti platiť iba raz za dva mesiace po 16 EUR. Malo by ti to stačiť na celé obdobie
Anonymný používateľ
Adobe100
8.10.2015 10:02 | |
+0 -7
To sa rieši dual SIM mobilom, alebo ďaľším mobilom. 40€ som neplatíl ani v UPC. Mal som tam digitálnu TV, optický net a pevný telefón. Poradiť si musí každý sám. Ty vieš aké máš potreby. Ten mobilný net nemáš neobmedzený - pusti si youtube a po 2GB ti padne rýchlosť. 📲📴
Anonymný používateľ
Bazina
19.7.2018 22:55 | |
+0 -1
Zabudli ste na CLIP, ze u telekom/orange je mozne, ze sa palti 10eur.. telekom dodnes ma CLIp za 10eur, pr niektorych kartach (ktore uz zrejme vyradili, ale ludia ich stale maju a pouzivaju)
Anonymný používateľ
Cento
19.7.2018 22:55 | |
+7 -12
Takto som dávnejšie hovoril aj ja, keď vybehlo O2 a dodnes ho mám, no väčšiu sračku som nezažil. V práci žiadny signál, tak som na roamingu Telekomu, doma mi to tiež vypadáva a svokrovci majú obidvaja tiež O2 a ked spolu voláme, tak naháňajú po dvore signál. Internet ani poriadne nemôžem používať, lebo je slabý jak čaj, jedine doma ale tam mám wifi. Ja prevolám niečo cez 100min mes. a stojí ma to od 23€ a najviac som mal 34€ za sračku. Takže hodlám sa pekne vrátiť naspäť buď ku Orange-u alebo Telekomu, na ktorých som predtým nadával ako ty. A ešte aj menej prevolám a o kvalite ani nie je reč. No a v závere by som podotkol, že podobná sračka s podobným o hovne pokrytím bude presne aj 4ka, takže aby bolo jasno. Pekný deň...:-)
Anonymný používateľ
Ronaldo
19.7.2018 22:53 | |
+11 -19
4.ka patrí J&T, ľudom čo predali skylink za stovky miliónov eur a teraz vybudovali towercom s ich plustelkou za 6 eur mesačne a dokonca ponúkajú satelitné programy, ktoré sú o ničom. J&T firme patrí aj Poštová banka, kde máte peniaze a 1550 pôšt a J&T má druhú banku J&T Banka www.jtbanka.sk. Takže prispejte im peniažkami urobíte dobrý skutok a pôjdu sa plaviť na luxusných lodiach po moriach a budú sa z vás smiať akí ste sprostí...tí ľudia čo ich tu obhajujú a mínuskujú sú nastrčení provokatéri a trolujú po diskusiách.
Dreamer8
19.7.2018 22:53 | |
+11 -5
Ronaldo - hehe, po PRVE, ty sam pachas trestny cin ak vies o poruseni zakona a pises to po forach a nezazalujes tych co pachali trestne ciny, po DRUHE, nie som zakaznikom 4KY, takze tvoju prosbu nemozem splnit, po TRETIE, ludia s pausalmi su chyteni do siete viazanosti, ale cielova skupina 4KY je ina, po STVRTE, najvacsi trapas od teba, ty si kde bol posledne desatrocie, take ze PRENOS CISLA si este nepocul?
Anonymný používateľ
Ronaldo
19.7.2018 22:53 | |
+6 -12
Ty Annonym a Dreamer8 spamujete po fórach tu aj na funfon strčte si 4.ku do rektálneho otvoru aj J&T, ktorá funguje na požičanej sieti...Ľudia s paušalmy budú rýchlo utekať meniť operátorov , ked majú dvesto kontaktov a každému písať, že vyhrali v loterii 4.ku preto menia číslo....
Anonymný používateľ
Annonym
19.7.2018 22:54 | |
+8 -5
Ty si inak vytrety chlapce...
Anonymný používateľ
Annonym
19.7.2018 22:54 | |
+15 -7
Jediny troll si tu akurat ty.
Dreamer8
19.7.2018 22:52 | |
+25 -8
TELEKOM hra mrtveho chrobaka, ved oni maju super kuul viac ako 2x drahsiu karticku. No marketingovo najmenej skodlivy tah, aj ked spoliehat sa na to ze ludia nevidia ten podraz ze max. 50 centov denne, ale pre kazdu siet, takze denne to moze byt aj niekolko Eur, ak pocitame len 4 siete, tak to je 2x30 = mesacne 60€ - a keby si to clovek aj strazil, co je dost stres, tak aj za polovicu moze mat nekonecne volania - a ked vola malo, co je cielova skupina karticiek, tak to je opat 4 vs 9. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . POMARANC - zle, aj ked chapem ze mnohi im uveria, ale 4KA ceny nezmeni, ved cely marketingovy tah so stvorkou by padol, predstavte si ze o par mesiacov by 4KA zdrazela na 6 centov, hned by krachla! Ceny SU udrzatelne, staci aby pomaranc vykukol kusok dole od blavy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BUBLINKA - ze virtualny operator, to prave kyslik s pokrytim 4G 3%, 2 male bodky na mape ma co hovorit a ze tesco ma lepsie ceny, takze 10 ci aj 5 centov je menej ako 4? Zaklincovali to tym, ze tesco ma "plne pokrytie", hned potom ako skritizovali 4KU za zle pokrytie a nazval ho kvoli tomu virtualnym. - Bulinka zareagovala najhorsie, spravila reklamu tescu, kedze ten ma podla nich ceny "hlboko pod 4 centami", co je viac ako 3x menej ako ich super 13-centova najdrahsia karticka na trhu, bravo bublinka.
Anonymný používateľ
zlodej
19.7.2018 22:51 | |
+49 -2
Ako moze nejaky operator, ktory vyuziva narodny roaming, povedat o inom, ktory tiez u toho isteho operatora vyuziva narodny roaming, ze je virtualny operator...
O2 asi si sa miekde pri tekejto vete sekol, vsak pani Martina Jamrichová, ci...?
Anonymný používateľ
bonyek
19.7.2018 22:51 | |
+2 -1
akoby nemohol, veď oni idú vlastnou (nespavnou) cestou, a nikdy neprestanú.
Ps.
alebo skôr zo strachu.?!? :)
Anonymný používateľ
bompar81
19.7.2018 22:50 | |
+42 -1
O2 už ste zabudli ako ste začínali Vy. Nikto s dvojice orange a tmobile Vás vtedy nebral ttiež vážne. Mali ste habadej problémov v začiatkoch a mate ich aj teraz.Kazdy vás pomenovával za amatérov....... A teraz sa staviate a hráte na profi firmu a pritom nemáte už ani nnič spoločné s o2.
Ach jaj..... Čas ukáže