Diskusia: Apple porušuje základné princípy dobrého dizajnu, tvrdia bývalí zamestnanci

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
11 príspevkov
FreeBird11
23.11.2015 00:08 | |
+1 -0
"Rýchle objavovanie funkčných prvkov, spätná väzba a ďalšie prvky už nenájdeme" - pravda. Skuste dat hocijaky moderny smartphone obycajnemu 'netchnickemu' cloveku ktory mal naposledy symbian a zistite ze bude z toho smartphonu neskutocne zmateny.
Anonymný používateľ
Magduška
19.11.2015 16:38
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
frko
19.11.2015 11:40 | |
+13 -8
Toľko kecov na jednej kope - všetko vymýšľa a objavuje len Apple a zvyšok sa len inšpiruje... hahaaa tomu veria len ovce.
Anonymný používateľ
ISKANDER
19.11.2015 10:27 | |
+6 -10
Timuško im odpovie novou hračkou - ružovučkým Iphoníkom s kocúrikom Hello Jobsík. Made in Foxconn. :)
Anonymný používateľ
UPC King
19.11.2015 10:39 | |
+4 -1
Sundar im nato odpovedal novou Foxconn edíciou Motorola Nexus 6P. Jaj počkať, výroba Nexus 6P stála iba 170 USD a predávajú ho za 615 USD? Počkať, myslel som čiastočne Foxconn Sony Xperia Z5 alebo úplne Foxconn Nokia N1? Oprav ma, ak si myslím, že Samsung Galaxy S6 Edge používa niekoľko ks súčiastok z Foxconnu. HP tiež pozdravuje z Foxconnu. Vždy ide o zisk všetkým spoločnostiam. Také Xiaomi v Číne neplatí poplatky za licencie a tak má maržu, len 2%. Skús toto urobiť v EÚ. Už neraz mal Xiaomi súdny zákaz predaja v Indii, lebo neplatí licenčné poplatky.
Anonymný používateľ
ISKANDER
19.11.2015 11:09 | |
+3 -3
SONY, Samsung majú vlastné fabriky aj vývoj. Z Foxconnu sú TV SONY, ale nie mobily. To si SONY drží vo svojej réžií. Motorola je dávno pod Lenovom, ktoré má vlastné fabriky. Ak otvoríš Iphone nájdeš tam súčiastky Samsungu. Apple je firma hlavne na sociálne inžinierstvo - sledovanie dát cez ios a MAC. Carrier IQ im v Ios našli, tak už tam dali niečo iné, aby si Timuško mohol leštiť (ego). :)
Anonymný používateľ
UPC King
19.11.2015 12:36 | |
+2 -1
Iskander, to že majú vlastné fabriky neznamená, že neberú od iných fabrík. Sony aj Samsung spolu s Motorolou berú súčiastky aj z Foxconnu :)
A? Súčiastky od Samsungu má aj Motorola a aj Sony.
Elrohir8
5.1.2016 22:08 | |
+0 -0
ISKANDER, v iphone nenajdes ziadne suciastky od Samsungu :D Pleties si totiz skutocnosti. To ze nejake suciastky vyraba Samsung, este neznamena ze su to ich suciastky. Tako procesory A5-6-7 atd.. tak Retina display su vyhradne suciastkami Applu, a do tovarni Samsungu si ich davaju len vyrabat. Alebo.. najdi mi Samsung s retina displayom alebo procesorom A8 napriklad ;)
Anonymný používateľ
palo
19.11.2015 00:21 | |
+21 -4
S nostalgiou spominam na prve dojmy z ovladania iPodu. Bolo to skutocne premyslene do detailu. Oproti dovtedajsim mp3 prehravacom to bol ozaj zazitok.


V sucasnosti firmy ozaj kaslu na ovladanie a jednoduchost pouzivania. Napriklad tento prispevok pisem na windows phone a fakt by som ocenil tlacidla na pohyb kurzora vlavo a vpravo podobne ako na PC. Namiesto toho mam len miniaturny kurzor, ktory musim posuvat prstom. Asi si vyvojari myslia, ze kazdy ma prsty ako pol rocne dieta.
Anonymný používateľ
Lofi
19.11.2015 03:06 | |
+11 -3
Našťastie vo windows 10 mobile tam už to tlačidlo máš :) Dokonca je celkom pekne zapracované do klávesnice a dobre sa používa.
Anonymný používateľ
ISKANDER
19.11.2015 10:33 | |
+1 -10
Nevieš písať na WP, tak si kúp tlačítkovú Nokiu a choď na zive cez operu mini. Budeš mať aj kurzor a šípku. :)
Anonymný používateľ
Angelo Litrico
18.11.2015 22:25
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný nick
18.11.2015 21:22 | |
+13 -26
1993 až 1996 - nebol v tej dobe Apple aj z pánom dizajnérom na úplnom dne ? asi aj z jeho dizajnom a skusenosťami , "vykopnutý" pes najviac breše :D