Diskusia: Ako správne nastaviť Windows Hello na Lumii 950 a 950 XL (návod)

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
12 príspevkov
Anonymný nick
1.1.2016 19:55 | |
+2 -2
Špehovanie je hlavným cieľom. Nedajte sa oblbnúť, internet je plný podvodov.
Anonymný používateľ
Matko
30.12.2015 23:48 | |
+0 -0
Presne to som sa chcel opýtať či to robí iba mne alebo každému. Tiež sa to aktivuje vždy, čo mi príde zbytočné ale predpokladám, že to bude iba bug a malo by sa to aktivovať až po tom časovom intervale.
papek
30.12.2015 16:03 | |
+1 -0
"... V opačnom prípade sa Windows Hello aktivuje až po uplynutí zvoleného časového intervalu od posledného uzamknutia."
Nie, vôbec to tak nefunguje. Hello sa aktivuje zakaždým, aj keď je interval nastavený na 15 minút. Rozdiel je v tom, že sa dá obrazovka odomknúť pohybom nahor ešte predtým, než ma stihne telefón identifikovať.
Anonymný používateľ
Silvo
30.12.2015 09:02 | |
+1 -1
Z praktickeho hladiska je to nepouzitelna blbost. Po dvoch dnich pouzivania som to vypol. Kod na odblokovanie zadam rychlejsie ako ma hello dokaze identifikovat. Navyse to fubguje spolahlivo tak max na pol metra. Telefon vyriahnem z vacku za par desatin sekundy hi rucne odomknem a okamzite pracujem.
Navyse subjektivne sa mi zda ze sa telefon neustalim odomykanim cez hello velmi rychli vybija. (manazment spotreby energie je otrasny, levo nie je mozne ze telefon nabijam 2x denne pri priemernim pouzivani..)
Anonymný používateľ
Matko
30.12.2015 23:50 | |
+1 -0
Ja to používam, mne to príde rýchlejšie ako zadávať heslo a hlavne nemusím používať obe ruky. S tým vybíjaním sa mi to tiež zdá, že sa rýchlo vybíja. Skúsim to na pár dni vypnúť či sa bude rovnako rýchlo vybíjať.
Anonymný nick
29.12.2015 20:51
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
majky
29.12.2015 19:03 | |
+6 -1
Hahaha. Ako keby google nespehoval viac. ☺
ClearOS
29.12.2015 17:22 | |
+8 -7
To bude na všetky smartfóny návod alebo len co niekto zaplatí "MS"
Anonymný používateľ
maajo
29.12.2015 17:49 | |
+8 -10
ukaz mi iny fon, co ma skener duhovky :D
Anonymný používateľ
smrad
29.12.2015 10:03 | |
+22 -15
Zaujimave aka silna ochrana, hlavne je ze sifrovanie sd karty tomu systemu nic nehovory a odosielanie dat o uzivatelovy taktiez, zjavne uplna zbytocnost pokial sa nezmeni politika o sukromy...
Anonymný používateľ
harantdik
29.12.2015 10:56 | |
+12 -24
Zaujímavejšie by bolo keď by si sa naucil slovenčinu .... Slovenčina moja neopúšťaj ma
Anonymný používateľ
cynik
29.12.2015 11:58 | |
+9 -2
A to ma Microsoft este relativne najlepsiu politiku spravy sukromnych dat :)
Anonymný používateľ
cynik
29.12.2015 15:11 | |
+20 -1
Nanestastie s tou kartou ma pravdu...

Cujme slovo MSDN:

Windows 10 Mobile supports using BitLocker technology to encrypt all user data stored locally on internal data partitions. This helps to protect the confidentiality of local device data from offline hardware attacks. If a device is lost or stolen, and if the user locks their device with a PIN, device encryption helps make it difficult for an attacker to recover sensitive information from the device.

When device encryption is enabled, the main OS and internal user data store partitions are encrypted. SD cards that are inserted in the phone are not encrypted.

Takze ak chce clovek seriozne bezpecny WM10 telefon v business prostredi, musi vynunit zakazanie SD karty cez policy...