Diskusia: Test Microsoft Lumia 550: Trhák medzi lacnými smartfónmi

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
120 príspevkov
jessika323
24.5.2016 14:23 | |
+0 -0
dobry den mam tyzden Microsoft Lumiu 550 neviete ako sa tam davaju pesnicky aby som si ich potom mohla dat ako zvonenie dakejem
Anonymný používateľ
roman
19.3.2016 21:40 | |
+1 -0
Len dodám že sa potvrdili moje slova, už sa vykašlali aj na Here mapy ťahúň lumii a zároveň aj majiteľov starších lumii s aktualizáciou na WP10.
Som rad že som od nich odišiel a mám konečne niečo čo funguje a t. j IPhone len preto že počúvajú ľudí !!! Ľudia chceli stvorpalcovy mobil spet - majú ho mat, aj keď je to pre niekoho krok naspäť ale smerom ku zákazníkom sto krokov bližšie. To vo windowse nečakajte vy ste pre nich len smeť aj klasicky Windows asi robia na utajených i9 :) a vás v predajniach presviedčajú na Intel celerom /propo prezlečený atom/ ako to bude fachčit....nebude !!!
Anonymný používateľ
gespa
5.2.2016 14:07 | |
+0 -0
640 vs 550
Podla mna sa oplati, z rovnakych dovodov, ktore uz boli napisane v predchadzjucej reakcii.
Problem vidim v politike MS, ktory na SK nema v ponuke kombinaciu LTE+Dual SIM (pricom v inych krajinach EU tato kombinacia je k dispozicii)

Na druhej strane, ak je pre Vas LIMIT 100-120 Eu, tak skutocne na trhu tazko najdete ekvivalent (Patrim k pouzivatelom, ktori nemenia telefony pokial nemusia, takze user replacable battery je pre mna nevyhnutna poziadavka, ako tak odolne telo, aka taka podpora ... (skutocne pri tomto trznom podiele je to dnes neiste) dal som prednost LTE pred Dual-SIM, ale ta kombinacia (najma v sucasnosti na Slovensku po prichode Swan mobile/4) chyba...

Ano, aplikacii je malo, ale ak ho pouziavte ako KOMUNIKATOR ,kombinovany s navigaciou nevidim zasadne obmedzenia.
Anonymný používateľ
Hmmmmm
29.1.2016 13:05 | |
+2 -0
Poprosím teda tých chlapcov čo na mňa reagovali, aby namiesto invektív a prázdnych slov reagovali a argumentovali. T.j. poprosím vyjadrenie k nemožnosti dať do mobilu kotakty bez vytvorenia konta, ktoré nikto nechce a nepotrebuje, poprosím na vyjadrenie sa k tomu čo vedela už nokia 3310 , t.j. poslať jednoducho hudbu cez bluetooth či infra a dať ako zvonenie, poprosím vyjadrenie k tomu, že človek musí niekedy stovky kontaktov prepisovať pretože tento os nedokáže importovať kontakty, poprosím vyjadrenie k tomu, že na tento os chýba kopa aplikácii, poprosím vyjdrenie k tomu, že pár dlaždíc v rozmere displeja je prehľadnejších ako klasické ikony na pozadí..
Aspoň teda na toto.
Apropo, predaj zariadení s WP padol o viac ako polovicu, a už ku koncu minulého roku mal wp menší podiel ako prvý rok svojej existencie.
Keby má Win na PC nejakú reaáln konkurenciu, tak by sa toto isté stalo s ním od verzie win 8 a pri Win 10, kde zobrali ľuďom viacero dôležitých volieb ani nehovorím...
Anonymný používateľ
jojo
11.3.2016 20:55 | |
+0 -0
Kontakty si vieš zálohovať pomocou aplikácie Contacts+Message backup, ktorú si zdarma stiahneš v obchode, nainštaluje sa do nastavení telefónu. Vytvára rovnakú zálohu ako Android alebo kedysi Symbian v starších Nokiach. Mňa tiež srali tie ich trápne kontá, ale nainštaloval som si toto a je pokoj, už žiadne prepisovanie kontaktov...
Anonymný používateľ
utfbtdz f
28.1.2016 23:49 | |
+3 -3
Takto, cakal som, ze diskusia bude nazorovo divoka, ale tolko deti obhajujucich lagdroid som pokope este nevidel. Zas ma to len utvrdzuje v tom, ze lagdroid pouzivatel len prska okolo seba hnev a jed, zatial co WP/iOS/Blackberry pouzivatelia sa dokazu civilizovane vyjadrovat a argumentovat na urovni. Ono je to hlavne vekom a skusenostami, ale nebojte mile deti, casom to vsetko pochopite :) Howg!
Anonymný používateľ
johny
25.7.2017 10:47 | |
+0 -0
Uz sice offtopic, ale...co sa tyka lagovania, WIN 10 neni o NIC lepsi, nez android. po 1,5 roku musim povedat, ze som cakal viac. Zial, je to s Windowsom horsie a horsie a bohuzial, budem z dalsich "off" pouzivatelov... Je to skoda. Obhajoval som Windows, ale...je to rovnaka bieda ako Android... Skoda
Anonymný používateľ
emGee
24.1.2016 07:43 | |
+11 -1
Mám andorid v podobnej cene ako je táto Lumia... A už len čakám kedy budem môcť presedlať na Windows. Nikdy viac Android nechcem vidieť v mojom telefóne.S androidmi sa to nervami dá vydržať tak polroka, niektorými rok. Mal som niekoľko typov Lumie v ruke a aj najpriek tomu ,že mám Android sú tie mobily prehľadné, štýlovejšie a hlavne ten softvér neporovnatelný. Jedinu nevýhodu by som asi vytkol , že aplikácii na android je viac a niektoré by sa mi hodili potom aj na windows a tam bohužiaľ niesú. Ale na bežné použivanie je windows jasná voľba.
Anonymný používateľ
adrian79
23.1.2016 21:14 | |
+2 -2
wau, tak ked tebe trvalo nastavovanie niekolko hodin, tak si na tom horsie ako moji 60rocni svokrovci, co predtym v zivote nemali v ruke smartphone ;)

nie kazdemu sa ten system musi pacit, ale hlaska o neprehladnosti dlazdic koresponduje priamo umerne s tvojou potrebou casu na nastavenie tak jednoducheho systemu ;)
Anonymný používateľ
Matres
24.1.2016 23:16 | |
+3 -5
Samozrejme, ze je to neprehladne, co uz je lwm prehladne na ikonach rovnakej farby kde sa ti ich zmesti par nacapanych na kope. Uplne nieco ine je prehladne grafi ky odlisne ikony a slobodne nastavenie prostredia.
Samozrejme par hodin, kedze tento pokrokovy OS ma nutil vytvarat si ucet na to, aby som si tam vobec dal ko tamty a ked som si ich dal tak boli cele zle a musel som rucne prepisovat tak 700 kontaktov. A ked som si chcel dat pesnicku ako zvonenie tak som nemohol uverit ze to nestacilo poslat cez blietooth, ale musel som napojit telefon na PC a hrat sa s tym zas. Proste veci co inde netreba robit a su samozrejme my zabili pri tomto OS par hodin. Uzivatelske prostredie fakt super, samosratne tlacitko na retardovany neuspesny bing, moznosf menit farbu a tri velkksti dlazdic doslava orgazmicka radost a to ze aspon pridali hornu vysuvaciu listu im blahozelam
Anonymný používateľ
Hmmmmm
22.1.2016 15:00 | |
+6 -11
Keď pozerám tie hodnotenia príspevkov, tak je to až smiešne, že zamestnanci Microsoftu venujú čas tomu, že píšu chabé odpovede na príspevky a hlasujú za iné príspevky.
Už len ten názov článku je sranda, že trhák, akoby to bolo neviem čo a pritom je to len smiešny fón s mŕtvym OS, na ktorom je minimum aplikácii a kde si neviete ani cez bluetooth jednoducho poslať hudbu a dať ako zvonenie. Či už sa to pánom z MS podarilo zmeniť ? Lebo táto funkcia bola tuším už na Nokii 3310, že som si z nejakého zariadenia poslal na mobil pesničku a dal ako zvonenie.
Raz som niekomu z rodiny nastavoval mobil čo má tento OS a zabil som s tým niekoľko hodín na jednoduché základné veci, ako kontakty, zvonenia a zákaldné aplikácie, ktoré častokrát na tomto OS ani neexistovali..
A tie kraviny, že prejdem do kontaktov a tam môžem ísť doľava a doprava na sprostosti čo nikdy nikdy nepoužije sú tiež sranda.
A trápne dlaždičky, úplne neprehľadné sú tiež top.Ale však čo chceli nanútiť trápne metro rozhranie, ktoré síce nikto okrem testerov MS nikdy nevyužil,skomplikovať prehľadnosť a pod super.
A teraz zobratie slobody ľudí sa rozhodnúť či chcú aktualizácie alebo nie, pritom často boli nepodarené a mnohí ich nechcú, ale to má za následok akurát to, že tí čo im to vadí si to tak poriešia, že super.
Aha a ešte som zabudol, že neviem koho baví pozerať sa na PC, ktorý chceš zapnúť ale on sa aktualizuje :D
Anonymný používateľ
maajo
22.1.2016 15:11 | |
+11 -4
vidim ze si WP videl tak max z rychlika, a tych par hodin si sa s tym drbal lebo s tym nevies robit. ked pre teba nie su ani dlazdice prehladne, tak to hovori za vsetko
Anonymný používateľ
Matres
24.1.2016 23:17 | |
+2 -7
Pre mna dlazdice, ikony nacapane na sebe prehladne teda fakt nie su. Precitaj si vhssie preco som sa drbal par hodin
Anonymný používateľ
lolololol
25.1.2016 13:08 | |
+2 -2
ano, zamestnanci Microsoftu nemaju co na praci, tak trolluju vo forach, ako ty :D
Anonymný používateľ
Hmmmmm
29.1.2016 14:00 | |
+1 -1
lolololoo..

Ja netrolujem , ale vyjadrujem svoj názor. Jasné, ja som ten čo má profit z toho či sa tieto zariadenia predávajú alebo nie, t.j. u mňa je ten záujem sa vyjdrovať a hodnotiť, nie u Microsoftu na weobých fórach, ktoré čítajú tisíce potencionálnych zákazníkov tzv. peňazonosičov :).
Keď niečo vypustíš, tak si to aspoň trochu premysli, potom by si možno zistil, že tvoj koment je výrazne viac odveci ako ten na ktorý si reagoval...
Anonymný používateľ
Hmmmmm
22.1.2016 14:45 | |
+5 -12
Fakt ? Platiť 120 € za Windows v mobile ? To je čo sa za masochizmus? Už v 10ne napravili to, že sa nedá zobraziť ani kontakty bez toho, aby som mal ich pošané konto, ktoré je nanič ?
Za 130 € si môžte kúpiť Lenovo A5000, s normálny OS a s batériou 4000mAh, takže nemusíte byť stále na nabíjačke ako socky. Kto by toto už len chcel ? MS, ktorý nám stále niečo cez tie Win vnucuje ? Ja by som Win do mobilu nechcel už len preto, čo spravili s Win 10 na PC, resp. by som to skôr nazval NSA 10 a nie Windows 10...
Anonymný používateľ
lolololol
25.1.2016 13:07 | |
+2 -1
chvalabohu ze si ostal pri androide, ktory vobec nic nespehuje, nesleduje, nezbiera osobne data, ani ich nikam neodosiela. tie tvoje zvysne zvratky, ktore si tu vysypal, ani nema zmysel komentovat. raz vyrasties.
Anonymný používateľ
Hmmmmm
26.1.2016 17:31 | |
+1 -4
Netvrdím, že android nešpehuje, ale dá sa to eliminovať a už vôbec si nemusíš zakladať nejaké nezmyselné konto na to aby si telefón vôbec sprevádzkoval. To už čo je keď ja musím windowsu poskytnúť a "nahrať" na ich konto moje kontakty. A ako hovorím, pri google sa prihlásiť pod kontom čo reálne používaš, MS vnucuje konto ktoré nikto nechce a nepotrebuje...
Anonymný používateľ
lolololol
27.1.2016 22:23 | |
+0 -1
iba si ma utvrdil v tom, co som napisal. ved ani nevies, o com pises.
Anonymný používateľ
RayBen
22.1.2016 09:50 | |
+0 -1
To malo ísť k príspevku BLAZONDOHIER.