Diskusia: Zabezpečte svoj Android. Funkciami, ktoré v ňom už máte

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
47 príspevkov
Anonymný používateľ
binko
29.2.2016 23:29 | |
+0 -0
ja mam Samsung note 3 a stale 5.0 verziu Lolipop. Neviete kedy to budu apdejtovat?
Anonymný používateľ
peter h.
26.1.2016 08:59 | |
+6 -0
Dakujem za zaujimave citanie elebo mne ako lajkovi niektore navody velmi pomohli m nie kazdy je majster sveta v mobiloch
Anonymný používateľ
Bohem
26.1.2016 08:34 | |
+0 -0
Ahoj ohľadom šifrovania napríklad moj huawei p8 lite šifrovanie nepodporuje a asi aj ostatné telefóny tejto značky.
Anonymný používateľ
Kolo
25.1.2016 22:53 | |
+3 -1
Vy ste už dávno MOBILMANIA a nemáte nič spoločné s zive.sk. 3/4 článkov dnes o mobiloch .
Anonymný používateľ
norman
25.1.2016 19:50 | |
+1 -3
vie niekto poradit dynamicky (interaktivny) firewall na Android ? nie typu DroidWall a podobne , kde sa raz nastavi a koniec.
chlapika co nieco take vyvinul (WhisperFirewall) asi zlikvidovali ...
http://www.ubergizmo.com/2011/05/whispermonitor-android-firewall/
neda sa stara verzia ani nikde stiahnut,ani moc vysledkov hladanie nie je
Anonymný používateľ
jamesy
26.1.2016 01:07 | |
+0 -0
AFWall+ je droidwall ale krajsi a da sa nastavit ze ti ukazuje kazde spojenie ktore zablokoval, je tam aj prehladne logovanie ktore ti ukaze kazdu ip adresu s poctom pokusov o pripojenie. inac neviem co konkretne chces a neviem co presne myslis pod pojmom interaktivny. popripade ked chces nejaku extra funkcionalitu tak si mozes stiahnut nejaky iptables manager/gui na desktop a cez SSH do telefonu to nastavovat na pc
Anonymný používateľ
norman
26.1.2016 10:45 | |
+0 -0
pod interaktivnym muslim to, aby sa pri pokuse o pripojenie nejakkej aplikacie ci sluzby Androidu VZDY pytal ci moze povolit/nepovolit s moznostou- natrvalo,jednorazovo,iba na nejaky cas(napr.5min).
vysusal som vsetko mozne, ale vzdy sa da iba zakazat a povolit natvrvalo.ak to chces zmenit ,tam musi do nastaveni- to sa mi nehodi.
Anonymný používateľ
Anonnym
26.1.2016 17:55 | |
+0 -0
Tak som si to pozrel a pocital co to o tom dynamickom firewalle ale nasiel som par odkazov iba na beta verziu ktora podporovala iba dva modely telefonov, zkavne vyvoj ukoncili, je to narocne vytvoryt nieco tak zlozite aby to podporovalo taku skalu telefonov. Podla reakcii ludi to bol dobry firewall a dokazal blokovat aj systemove spojenia. Skoda inak to vyzera dobre ako plne funkcy firewall na pc. Pouzivam MIUI prostredie a ten ma neaky vlastny firewall ale tiez ze iba v nastaveniach sa to da menit. Snad niekto nieco take znovu ozivy to bybolo vytane.
Anonymný používateľ
norman
25.1.2016 19:37 | |
+3 -3
no neviem- ja zacima ako prvy krok Root....
a nova verzia Androidu vobec nie je zarukou nespehovania- prave naopak
Anonymný používateľ
omg omg
25.1.2016 19:30 | |
+1 -5
Toto kto napísal tak jedno veľké OMG!!! Že nepoužívajte žiadne aplikácie. Pane zamyslite sa trošku čo ste napísali pre Boha! Android je jedna z najhoršie zapezpečených platforiem na trhu a aj keby že si ho takto zabezpečíte tak hocikto kto vie aspoň trošku lepšie narábať s programami na pc tak Vám ten mobil hackne a získa informácie, ktoré chce. Na iOS sa to tiež dá ale je to trochu drahší zákrok a finančne nákladný v tisícoch eur/dolároch. Druhá vec, ak by niekto chcel napadnúť komunikáciu medzi bodom A a B tak bez problémov sa dá hlasový hovor alebo sms komunikácia jednoducho odchytiť na to nepotrebuje byť ani človek profík. No sú programy aplikácie ktoré šifrujú hovor či sms. Ne sú trochu v inej cenovej rovine a vtedy sa už dá hovoriť o nejakej bezpečnosti ale toto čo tu bolo napísané to je tak skôr reklama pre nejakú skupinu ľudí ktorá sa venuje distribúciou android telefónov.
Anonymný používateľ
Miki
25.1.2016 21:20 | |
+3 -1
Nesúhlasím. V dnešnej dobe sú hlavné záujmy ekonomické špionáže,sledovania nálad a názorov, cielené reklamy. Je jedno aký má kto OS a ako si naivne myslí že je chránený. To sú veci mimo nás.
Anonymný používateľ
jamesy
26.1.2016 01:31 | |
+1 -0
omg precenujes a to niekolko radov tie ceny
Anonymný používateľ
jamesy
26.1.2016 01:34 | |
+0 -0
sifrovanie sms a hovorov si vies zabezpecit aj zadarmo ale je ti to na mariu ked mas niekoho nastahovaneho v telefone, pokial myslis nejake bluetooth sifrovacie zariadenie tak je dobre mat telefon v inej miestnosti XD
Anonymný používateľ
jasam
25.1.2016 18:20
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný nick
25.1.2016 18:22
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
jasam
25.1.2016 20:06 | |
+1 -0
Jaku mas značku pri nicku? 😉
Anonymný nick
25.1.2016 18:19
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný nick
25.1.2016 18:23
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
freebird
25.1.2016 17:32 | |
+10 -10
Radsej drotom do oka ako android