Diskusia: Zaujímavosti o iPhone SE: Toto ste možno nevedeli

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
38 príspevkov
Anonymný používateľ
NONAME9
1.5.2018 20:49 | |
+10 -35
SE = Samsung Edition. Toľko článkov o išrote so 16GB bez SD. Čím viac hlodov tým viac ohlodaného jablka. Toľko článkov nebolo ani o W10 Mobile. Tento išrot dopadne ako ten prepadák 5C. Kúpte si ružový - takú farbu má TIM.
Anonymný používateľ
kernel.killer
22.3.2016 18:17 | |
+14 -3
Sa niekoho bojíš, že používaš nick "NONAME9"? A neviem čo máš proti Apple (možno prázdnu peňaženku), ale ako Androidy aj iPhony maju svoje pre aj proti. Ked porovnas iPhone a neaky iny fon (android), ktory z nich ma dlhšiu SW podporu zo strany výrobcu? Ktorý z týchto dvoch vydrží fungovať bez poruchy dlhšie? Ešte stále mám doma iPhone 3GS a stale funguje bez chyby, síce už nemá updaty, ale je v pohode a keby som si ho mohol dovoliť tak teraz mám určite radšej nový iPhone ako tento android (samozrejme no offense, myslím to tak že, ja osobne preferujem iPhone, ale aj android je v pohode).
Anonymný používateľ
Andy
22.3.2016 18:23 | |
+9 -6
Android boys sa vzdy ohanaju pamatou...tak si tam daj uzasnu SD kartu s prenosovou rychlostou zo stredoveku a lesti si nad tym ze mas 128GB kartu a 16GB vnutorneho priestoru...

Apple na to ide podla mna omnoho rozumnejsie..sice zaplatis o nieco viac (100$) a mas 64GB pamate s preosovou rychlostou 1.5GB/s btw tolko nema ani SSD strednej triedy...to mas potom inak rychle nacitavania...

Kazdpadne tymto neobhajujem Apple z toho ze predava 16GB mobil za take prachy..mohlo byt aspon 32GB

PS: ja mam 16GB telofon (Lumiu) a ako sa snazim tka sa snazim nie a nie to zaplnit (hudba,hry,natocene videa,fotky,eknihy a audiohnihy,mapy EU a som asi na 10GB)
Osobne ani nevidim nejaky potencial mat f telefone XY GB dat... Jasne najdu sa fajnmekri co si natocia pol dovolenky na mobil vo fullHD (niektory uz 4k aj ked si to nemaju na com prehrat ale maju aspon XGB video) ulozia si tma zalohu svojho PC nahadzu 5 000 skladieb a naisnaluju 500 aplikacii..ale kolko je takych? 10% 20%?
Skus sa sam pozriet co vsetko mas v mobile nainstalovane a ulozene a kolko z tohorealne aspon raz za pol roka spustis (pozries/vypocujes/odnavigujes)
Anonymný používateľ
Zoro
22.3.2016 18:42 | |
+6 -2
Ja to mám 32GB + 128GB a som takto (zatiaľ) absolutne spokojný (prijal by som vnútornu pamäť 64GB). A o akých rýchlostiach hovoríš (ak kúpiš poriadnu sdxc kartu). Reálne som nikdy žiadne spomalenie nezaznamenal jedine ak som nejakú náročnejšiu hru nainštaloval tak tá sekala inak aj 4K video som natáčal bez problémov. A som zvedavý ak ti chcípne fón ako si z neho vyberieš informácie. Ja tam mám cca 60 - 70 GB a nevidím žiaden dôvod nato aby som sa obmedzoval.
AAndy95
22.3.2016 19:11 | |
+3 -1
co ja viem ak chcipne telefon tak
Fotky = zalohovane na onedrive
SMS, Kontakty = zalohovane na ondrive + google
Emaily = gmail
Mapy = stiahnutelne
Audio,eknihy = stiahnes znovu na portali kde si ich kupil (pokial si ich nespratil od niekoho)
Mapy = stiahnes znovu

BTW argument ze co ak sa pokazi telefon je asi rovnaky ak oco ak sa ti pokazi karta a co ak ti ukradnu mobil aj s kartou alebo pride zly drak a telefon ti zje...
SDXY karta ma pokial sa nemylim prenosovu rychlost nieco malo pod 50MB/s a rozdiel s 1.5GB/s je dost znacny rozdiel by som povedal..jasne na fotky a video to postaci ale je rozdiel nacitavat gigovu aplikaciu za sekundu a za 20 sekund... (len priklad nepocital som to kolko to trva ale stavim sa ze kopirovanie hry do RAM na iphone bude niekde neporovnatelne inde ako z karty)
Len sa ta spytam ze co mas na tej 128GB karte vsetko ulozene a kolko z nej realne vyuzivas
AAndy95
22.3.2016 19:34 | |
+3 -1
ospravedlnujem sa za preklep: SDXC ma nieco malo pod 500Mb/s a nie 50 (uklepol som sa o 0)
SanDisk SDXC 64 GB Extreme Pro UHS-II (U3) 280 MB/s
Cena 7000kč = 264€ a max rychlost a popisok:

Nejrychlejší SDHC/SDXC karta na světě! Sandisk 64 GB SDXC Extreme Pro UHS-II nabízí rychlost čtení až 280MB/s a rychlost zápisu až 250MB/s. UHS Speed Class 3 podporuje 4K, rozlišení Full HD a 3D video nahrávání.

A teraz mi povedz kolko ludi si kupi 64gb kartu za 270€ ked 64gb model iphonu je o 100$ drahsi :D
Anonymný používateľ
Zoro
22.3.2016 19:49 | |
+2 -0
Andy. V zásade máš zo svojimi tvrdeniami pravdu. Mne osobne sa len nepáči zálohovať si osobné informácie v cloude. Ako obyčajný používateľ si radšej zálohujem svoje informácie na vlastných pamäťových médiách. P.S. Nie každý má prístup k neobmezenému a rýchlemu internetu. Pokiaľ by výrobcovia telefónou dali za základ 64 GB ta je to pre drvivú váčšinu používateľov postačujúce. (Hold chápem že chcú zarobiť maximum)
Anonymný používateľ
Muheheee
22.3.2016 19:57 | |
+3 -3
Chlapci o 1,5gb/s prenosovej rychlosti mozte len snivat.....asi ste z iphonom este nic nekopcili....
AAndy95
22.3.2016 20:01 | |
+1 -1
mne sa to zalohovanie do cloudu tiez nepacilo ale da sa s tym naucit zit. Neviem ako ostatne telefony ale ja mam zaohovanie nastavene na 2 hodiny rano pokial som pripojeny na wifi inac sa nezalohuje nic. A fotky mam nastavene na zalohovanie hociekdy nezavisle od pripojenia (jedna fotka do zalohy ma cca 100-200KB a to bohato staci na vyfotenu A4 tak aby som ju pohodlne dokazal precitat ked ma 6-7 pismo). Minimum pamate..no ono to zalezi od uzivatela..sam sa povazujem za narocneho uzivatela a 16gb mi vzdy stacilo. Zato co poznam 13 rocne deti tak im je 64GB pomaly malo lebo videa, hry, tisice obrazkov, filmy pesnicky...este k tomu internetu celkom dobre nechapem ludi co si kupia pripojitelnu elektroniku za tisice € (ak mas rodinu s 5 clenmi tak minimalne 5 mobilov 2-3 notebooky tablet mozno inteligetny televizor) a nenajdu 10-12€ za nejaky 10mbit internet.
AAndy95
22.3.2016 20:05 | |
+4 -2
@muhehe: 1.5gb/s ryhlost vnutri zariadenia medzi komponenatami a nie medzi zariadenim a zvyskom sveta. To je sice pekne ze si mas rychle ferrari ked cesta po ktorej mozes ist ti nedovali viac ako 30km/h (cesta je USB kabel -> len pre istotu).
Anonymný používateľ
peter pan
23.3.2016 09:31 | |
+6 -0
Zoro: "Pokiaľ by výrobcovia telefónou dali za základ 64 GB ta je to pre drvivú váčšinu používateľov postačujúce." pochop to ze apple vie asi lepsie co je ho zakaznici pozaduju ako ty. oni maju stati***y z predajov, z pouzivania a tiez feedback. prave preto tam davaju iba 16gb pamate, pretoze je to pre drvivu vacsinu postacujuce... to ze tu na fore par ludi vykrikuje ze je to malo nic, absolutne nic neznamena.
Anonymný používateľ
Hawkeye
26.3.2016 12:59 | |
+1 -0
Väčšinou nereagujem, ale teraz musím.
Vo veku 27 rokov môžem povedať, že som vyskúšal už všelijaké telefóny. Od Top droidov, cez jablká, až po lumie a ostružinu.

Tento príspevok píšem na 1020. To je ale fuk. Dôležité ale je, a to ma aj trochu trápi, že niektorí ľudia stále nedokážu pochopiť, že každému vyhovuje niečo iné. Niekto chce veslo, iný malý telefón. No a najradšej čítam, keď pre používateľov niektorého z OS je najväčší hlupák ten, kto používa iný...

Spamätajte sa konečne a rešpektujte prosím pluralitu názorov.
Anonymný používateľ
Rocky
23.3.2016 22:43 | |
+2 -0
Nespomenuli ste 9.7-inch $599 za 32GB iPad Pro alebo iPad , 12.9-inch iPad Pro aj s 12-megapixel kamera s 4K videom .
Anonymný používateľ
Lubo
23.3.2016 17:36 | |
+1 -1
Neviem kde ste prisli ku tymto specifikaciam...tu si pozri skutocne parametre...https://www.youtube.com/watch?v=DVwSqBuwEYM
Anonymný používateľ
robocop
23.3.2016 16:58 | |
+6 -3
Tu mate tiež recenziu. http://www.trustedreviews.com/opinions/iphone-se-features
Ešte dodatok . Chcelo Apple urobiť novodobú kópiu ich úspešného modelu 5S,ktorý im najviac zarobil. No prehnali to s cenou. napr. obyčajný nový Honor 5X mám za 232 eur s 5,5" IPS, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon,13 Mp, f/2,0, 28mm, 1x LED. Natáčanie videa: 1080p@30fps, microSD do 128GB ,Batéria kapacita 3000mAh,Dual SIM (Micro-SIM/Nano-SIM),LTE Cat4 150/50 Mbps, Bluetooth 4.1, A2DP , Wi-Fi 802,11b/g/n , USB 2.0 ,Navigačné systémy A-GPS, Glonass ,Senzory akcelerometer, svetelný senzor, proximity senzor, skener odtlačkov ,OS Andoroid 5.1.1 s nadstavbou EMUI 3.1. No nekup to Honor 5X za 232 eur s 5,5"
Anonymný používateľ
peter pan
24.3.2016 09:05 | |
+3 -1
no nekupi ho asi clovek co chce maly telefon, ze? ved o tom cely je ten iphone se, ze predstavili maly telefon s vybavou velkeho... a ty to zacnes porovnavat s 5,5 palcovym cinanom...
Anonymný používateľ
tomasko_22
23.3.2016 11:18 | |
+0 -1
Môj človek, moje slová, nice.
Anonymný používateľ
Hoogo
23.3.2016 10:57 | |
+8 -16
Predat za takuto cenu toto dokaze len apple a len preto ze stale je dostatok hlupakov na tomto svete :-D
Anonymný používateľ
peter pan
23.3.2016 11:18 | |
+9 -2
hlupakov co nedokazu pochopit ze 100 ludi, 100 chuti.
Anonymný používateľ
MSi GS70 6QE
23.3.2016 13:03 | |
+2 -4
peter pan ale 100 rovnakych chuti lebo ludia nevedia co chcu vies .. to co im ukazes to chcu.. otomto sa hovori to je typicka ludska naivita..
Anonymný používateľ
peter pan
23.3.2016 13:13 | |
+3 -1
toto je klasicka vyhovorka "ludia nevedia co chcu"... ty vies co chces? ako to vies? preco ty vies co chces a ini nevedia co chcu?
HCMIKI
23.3.2016 16:04 | |
+0 -1
peter pan: podla coho sa hodnoti hlupak ? Ze si moze dovolit aj drahsi smartfon ako je bezny priemer ? Ze na nieco mas, alebo to proste chces este nerobi z ludi hlupakov.
Nechapem, kde stale ludia beru tu drzost hodnotit ludi na zaklade toho, co si kupia. Su to len a len ich peniaze. Je to len a len ich vec. Teba niekto nuti nieco kupovat, ked zrovna pri Apple to tak obhajujes ?
HCMIKI
23.3.2016 16:05 | |
+0 -0
peter pan: sorry, to nebolo tebe :)
Anonymný používateľ
peter pan
23.3.2016 16:06 | |
+0 -0
neviem ci si si zle cital konverzaciu, ale ja s tebou absolutne suhlasim a cely cas to pisem aj sem aj do inych diskusii.
HCMIKI
23.3.2016 17:05 | |
+0 -0
Ano ved som napisal, ze to nie je tebe :)
Anonymný používateľ
nemehlo
23.3.2016 21:40 | |
+1 -1
:} nieosm uzivatel iphone..ale taky korejsky brak samsung tiez pyta horibilne sumy za ten srot...je ich viac..a ludia..hlavne ti ktory potrebuju mat novinku ihned ako je na trhu to su hlupaci...ked o par tyzdnov ci mesiacov hodnota klesne okamzite..pritom sa za rok nevyvinie nic prelomove..nic za co by stalo menit rok stary mobil...je to len o tom ako sa lduia chcu ukazat...a na tom vyrobcovia zarabaju...
Anonymný nick
23.3.2016 09:59 | |
+7 -4
jablcko zasa o krok voredu zlikvidoval tie pvc plastove sroty za 360€ a ten kto nepotrebuje prehravat videa a pouziva telefon na halo - prosim tak si urcite tu stovku s radostou priplati za celohlinikovy paradny telefon s vybornym ios
Anonymný používateľ
nemehlo
23.3.2016 21:35 | |
+3 -3
smartphone je v prvom rade spotrebny material tak ako ponozky ci auto alebo trenky kamo...je jedno ci je plastovy alebo hlinikovy..nech je aj z dreva...staci ze funguje..to naco su primarne urcene zvladnu vsetky do jedneho...v akom baleni si to ten ci onen kupi je na nom...takze nepreferuj jedno pred druhym za inych...nie kazdy ma rad uzavrety system...kazdemu ine vyhovuje..
Anonymný používateľ
Majki
23.3.2016 09:10
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
mainwolff
23.3.2016 08:19 | |
+5 -10
Iba Apple si moze dovolit recyklovat 2 roky stary telefon a aj tak to ma stale top design. Rozmyslam ze si kupim jeden len tak zo srandy. A to som android developer!