Diskusia: Šesť smartfónov, ktoré zachytili vystrelenú guľku

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
37 príspevkov
ondro_1234
6.5.2016 08:53 | |
+1 -1
tie iPhony mi pridu viac domlatene.
Anonymný používateľ
hovada
4.5.2016 20:41 | |
+2 -1
Hned som vedel, ze v diskusii mi to vsetko bude objasnene partou odbornikov na konstrukcie pancierovych vozidiel, bali***u a este kadejake ine vedy. Slovensko je kraija plna "geniusov"!
Anonymný používateľ
peter
5.5.2016 02:01 | |
+1 -2
A najmä odborníkom čo si vybral toto zameranie popri štúdiu na základke.
Anonymný používateľ
Adam
5.5.2016 12:26 | |
+2 -2
To hovori niekto, kto nevie citat a ani chapat.......
Anonymný používateľ
Peter
5.5.2016 18:52 | |
+0 -3
To píše niekto komu na základke ešte nevysvetlili rozdiel medzi hovoreným a písaným prejavom.
Anonymný používateľ
Adam
5.5.2016 20:05 | |
+2 -2
Krasa, aspon teraz kazdy vidi ocom su diskusie k teme z tebou. Len same slovne utoky z tvojej strany.
Anonymný používateľ
Peter
8.5.2016 12:33 | |
+0 -1
S akým ocom? Ťa na základke asi ani písať nenaučili.
Anonymný používateľ
Adam
8.5.2016 22:05 | |
+1 -0
Krasa. Takze teraz pre zmenu invektiva doplnis o hru o slovickach.
Anonymný používateľ
peter
9.5.2016 19:08 | |
+0 -1
Nie je treba, to už zvládneš aj sám.
Anonymný používateľ
Adam
4.5.2016 12:40 | |
+1 -1
Inak admin by si sa uz mohol pozriet ako tu jeden clovek z nikom "peter" sustavne utoci, miesa do diskusie rodinu a uraza. ked je toto podla pravidiel diskusie a okej, tak ja som Anglicka kralovna!
Anonymný používateľ
Adam
4.5.2016 18:35 | |
+1 -1
Ospravedlnujem sa za predchadzajuci prispevok, ale ked niekto v diskusii o "mobile" stale pise invektiva a na rodinu,tak sa tazko tvarit ze nic sa nedeje. Este raz sa Ospravedlnujem. A Prosim Admina o zmazanie tohto prispevku vysie z dneska 12:40. Dakujem. :-( :-(
Anonymný používateľ
tomato
4.5.2016 11:53 | |
+4 -0
Ak je sila projektilu, typ a uhol spravny a narazi o znacnu dostatočne tvrdu a velku plochu ma sancu projektil zbrzdit. Energia sa rozloži a prienik bude mensi. Nemyslim si teda ze iphon ci iny phone je lepsi ci horsi - privela faktorov.
Anonymný používateľ
bossko
4.5.2016 08:37 | |
+1 -1
Ja si myslim, ze ten vojak by si mal davat 29 maja pozor.
Anonymný používateľ
Stanley23
3.5.2016 19:13 | |
+2 -3
Pochybujem ze zakladna doska zastavila naboj. Iphone ma na lavej strane kde je diera baterku, doska je presne na opacnej - pravej strane. Je dost mozne ze po vymene baterie a displaya by aj fungoval
Anonymný používateľ
bkue
3.5.2016 18:27 | |
+12 -0
No ak po vás zvyknú strieľat, je dobré sa obložiť ajfónmi :-)
Anonymný používateľ
Adam
3.5.2016 18:15 | |
+4 -8
No mam pochybnosti. ten tenky hlinik a zakladna doska nezastavia/nezabrzdia nic, a o skle tiez pochybujem. Ved inak by pancierove auta nemali specialne skla hrube viac mm, keby to dokazala aj tenke sklo z mobilu. maximalne nejaku odrazenu, ale priamu pochybujem.
Anonymný používateľ
peter
3.5.2016 19:03 | |
+8 -1
Pochybovať môžeš, máš na to právo. Ale na obrnená transportéry, tanky a iné opancierované vozidlá sa zvykne útočiť silnejším kalibrom ako projektilom čo nemá ani centimeter v priemere.
HCMIKI
3.5.2016 20:19 | |
+8 -1
Je tam viac vrstiev, ktore postupne tlmia naraz, tak by to mohlo byt aj celkom realne.
HCMIKI
3.5.2016 20:19 | |
+6 -1
Samozrejme da sa to velmi lahko otestovat, len to asi nebude lacne :)
Anonymný používateľ
Jamesg
3.5.2016 21:50 | |
+2 -2
Youtube
Anonymný používateľ
Adam
4.5.2016 00:29 | |
+1 -2
Tak v prvom rade by minuskary museli aspon tusit, ze "pancierove" sklo sa bezne nevyraba z jedneho kusu skla, ale skiel je tam niekolko vrstiev a medzi nimi je vrstva "plastu". ps a poprosim "cloveka" ktory do diskusii o IT miesa rodinu, pise blbosti typu "mobil+ TV="pracovna stanica", aby laskavo nekomentoval moje prispevky!
Anonymný používateľ
peter
4.5.2016 05:13 | |
+2 -3
Človek, čo ako jediný dáva sám sebe pluská by mal vedieť aký rozdiel je medzi tvrdeným, kaleným a nepriestrelným sklom. Pikošku typu kovové sklo mu radšej do pozornosti nedávam, to sa na základke neberie. Skús požiadať maminu aby ti aj ona klikla lajk na tvoje drísty.
Anonymný používateľ
Adam
4.5.2016 12:38 | |
+2 -1
A ty si sam sebe pluska ako nedavas, hej? zaujimave, napises blbosti, urazas a svet sa cuduj, mas plusko. Ostatne aj ten tvoj prispevok tu je ukazka ako miesas ked nemas ziadne relevantne argumenty do diskusie rodinu a invektiva.
Anonymný používateľ
Adam
4.5.2016 13:29 | |
+2 -0
8 ludii si mysli ze sklo hrube len asi 1mm /ip6 ma hrubku 6,9mm/, dokaze zastavit strelu. Tak to len dokazuje aky "odbornici" sem chodia. Ostatne ako aktuality, kde cim vetsii nezmysel, tim viac ludii z nim suhlasy.
Anonymný používateľ
peter
4.5.2016 18:51 | |
+1 -1
Keby si mal hlavu na niečo iné ako na parádu, tak vieš že projektyl stačí zabrzdiť tak aby sa jeho hybnosť znížila na úroveň ktorá už nie je životu nebezpečná aby tá prekážka zachránila život. A práve to sa stalo v týchto opisovaných prípadoch. Úplné zastavenie projektylu nie je potrebné.
Anonymný používateľ
Adam
4.5.2016 19:00 | |
+1 -1
Peter ale v tom clanku nieje nic podstatne co by povedalo ako to presne bolo. Lebo samotny mobil urcite nedokaze zastavit projektil. Jedine velmi male raze, ktore ani niesu "povazovane za standart".A vecsie jedine odrazene.
Anonymný používateľ
Peter
4.5.2016 19:41 | |
+1 -1
Aj keby Ti dali do článku balistický ***, tak to nepochopíš. Základné fyzikálne výpočty zo sipou sa brali až od siedmeho ročníka, a toto je trošku zložitejšie. Takže si kľudne trep do kolečka tie tvoje blbiny ktorým nik okrem teba neverí. A keď náhodou dostaneš rozum, tak tomu neuveríš ani ty.
Anonymný používateľ
Adam
4.5.2016 23:57 | |
+1 -1
Jediny kto tu pise "nepravdy" si ty sam. tvrdit ze mobil zastavy strelu napriklad raze 7,62mm z pusky, moze naozaj len clovek co otom nema ani paru. Uz len skutocnost ze v clanku pisu ze strela ho zasiahla do nohy, nasvedcuje tomu ze sa jednalo skor o odrazenu strelu. Lebo priamu strelu by ten mobil nedokazal zastavit. Zadalsie, neuveris ale napriklad neprestrelne vesty maju svoje kategorie. napriklad americka trieda odolnosti 3 a 4,su len do raze 7,62mm. Takze mobil je porovnatelny z vestou?! to tazko. Zadalsie, a tu sa dostavame k "nepravde" co si napisal 3.5. 19:03, ze obrnene transportery podla teba maju lepsiu ochranu lebo su odolnejsie ako 1cm projektil. no napriklad taky americky a dodnes znacne pouzivany transporter M113 ma celu ochranu len do raze 7,62mm . Povies si, no ved je to stary transporter. no okej, tak moderny Stryker, ma....celkovu ochranu rovnako do raze 7,62mm. Dokonca aj ruske BMP-1 ma celkovu odolnost len do 7,62mm. A ty, a par dalsich ludii si mysly ze ip6 je minimalne rovnako odolny ako obrnene vozidlo, tak to uz naozaj nepotrebuje komentar.
Anonymný používateľ
peter
5.5.2016 01:59 | |
+1 -1
Klameš ako soplavé decko. Ani v článku, a ani v diskusii nikto okrem teba netvrdil že sa jddnalo o zastavenie strely. A s tým transportérom čo sa tu oháňaš? Zatiaľ si sa v rámci fyziky na základke ešte neučil o hybnosti. Ten pancier prestrelí akurát tak balistická strela z uránu, kôli jeho hustote. Tá mimochodom spraví dieru aj do tanku ktorý by inak prežil v e***ntre bomby aká bola v Nagasaki, i keď posádka by si to odniesla..
Anonymný používateľ
peter
5.5.2016 02:03 | |
+1 -1
Zastaviť. Aleck, či Adamko. Kto tu okrem teba písal o zastavení? Asi nechápeš význam slov.
Anonymný používateľ
Adam
5.5.2016 12:31 | |
+1 -1
Napriklad stanley23?! Alebo zeby priamo v texte bola veta ze.."Nie je to po prvýkrát, čo telefóny s nahryznutým jablkom v logu zastavovali guľky.?! Cakal som nejake relevantne argumenty, a nie reakciu na nepodstatnu vec a este aj v nej klamstvo.
Anonymný používateľ
Peter
5.5.2016 18:50 | |
+1 -1
Stano len vyjadril pochybnosť že to zastavilo náboj. Ono to ten projektil naozaj len spomalilo na rýchlosť ktorá už nebola životu nebezpečná. Náboj ti nezastaví napríklad ani nepriestrelná vesta, inak by pod ňou nemali zasiahnutí také fajnové modrinky.
Anonymný používateľ
Adam
5.5.2016 20:08 | |
+1 -1
Ved to iste som napisal aj ja. Inak si ale nevysvetlil preco sa to pise aj v samotnom clanku. A naboj nezastavi neprestrelna vesta?! A co potom uroby?! A vies vobec z coho su potom tie "modriny"?!
Anonymný používateľ
adam
7.5.2016 01:03 | |
+1 -1
tak a diskusia "ukoncena" :-D :-D Ale stale aj po niekolkich dnoch zasnem, ze niekto dokaze tvrdit ze obrneny transporter ma balisticku ochranu na urovni tanku :-D :-D :-D :-D To je ako povedat ze kozmonauti mozu do vesmiru lietat na Skode Octavii :-D :-D :-D :-D
Anonymný používateľ
Peter
8.5.2016 12:33 | |
+0 -1
Ty budeš ešte veľa krát vo svojom živote žasnúť.
Anonymný používateľ
Adam
8.5.2016 18:13 | |
+1 -0
Nad ludmi ktory sa zapajaju do diskusii k temam o ktorich nemaju ani paru, zasnem vzdi.
Anonymný používateľ
peter
9.5.2016 19:07 | |
+0 -1
Najčastejšie keď si popri tom pred zrkadlom robíš selfí.