Diskusia: Orange a O2 nakoniec majú zdieľať siete. Ešte len rokujeme, hovorí Orange

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
44 príspevkov
Anonymný používateľ
jamamoto
25.5.2016 13:47 | |
+1 -0
podla mna budu zdielat len miesta kde ten druhy nema signal , a o rychlom internete asi nebude ani rec
Anonymný používateľ
Jano
26.5.2016 13:42 | |
+1 -0
Podľa ponuky GB dát 6€ a 100MB 1€ im ide aby o to aby zarobili za čo najmenej dát čo najviac eur.
Anonymný používateľ
tomas
24.5.2016 21:26 | |
+8 -10
neviem preco by telekom mal prejlbovat spolupracu so 4ku? 4ka je omyl postaveny na statnych fondoch a vydrzi to len do tedy kym budu existovat sposoby ako si moze jej majitel ulievat eurofondy a satne zakazky. janviem ze dostanem minuska za tento nazor ale kto sa tricha vyzna vie co a kto je swan a ako funguje projekt 4ka.
Anonymný používateľ
tomas
24.5.2016 21:26 | |
+1 -1
to bola reakcie na Dreamera
Dreamer8
24.5.2016 19:31 | |
+6 -8
Nedavno som o tom pisal, ze by mala byt jedina siet vysielacov, ktoru by zdielali vsetci operatori, toto je mozno zaciatok, je to prirodzene, kazdy na tom len ziska, ak by si operatori vsetky usetrene peniaze nenechavali, aj zakaznici by na tom ziskali, nizsimi cenami a lepsim pokrytim... ..........................................................................................­........................................................
Minimalne by sa teraz mala prehlbit spolupraca 4KY a Telekomu, ked moze mat 4KA 4-centove hovory a 100GB 4G net za 5€, ake by mohli byt ceny, keby usetrili na vysielacoch, len polovicu - a predstavte si ze by usetrili tri stvrtiny.
..........................................................................................­........................................................
Konkurovat si mozu stale, cenami, balickami, benefitmi, sluzbami.
Dreamer8
24.5.2016 19:37 | |
+3 -6
Zabudol som na dalsiu velku vyhodu zdielania sieti, momentalne si frekvencie "kradnu" mobilni operatori, internetovi, DVB-T, rozhlas, DAB+, kedze frekvencie su samozrejme obmedzene, vysledkom je casto slaby signal, minimalne ci ziadne pokrytie na odlahlych miestach, vypadavanie, rusenie signalu a pod.
Anonymný používateľ
mint13
24.5.2016 20:03 | |
+8 -3
Pekné blbosti ste popísali obaja.
1. taká 1 sieť by bola preťažená, lebo by tam boli všetci zákazníci v 1 sieti napichnutí na 1 vysielač.
2. By to dopadlo ako s DVB-T vysielačmi - signál by nebol na určitých miestach vôbec. Teraz si operátori konkurujú aj sieťou.
3. V CZ zdieľanie O2 CETIN a T-Mobile CZ nič neprinieslo - vysoké ceny a tam, kde bol 3G signál zmizol a 4G prepne na 2G.
4. Keď je technický problém, tak sa začnú vyhovárať na toho druhého.
5. TV a rozhlas frekvencie nekradnú, lebo bežia na iných pásmach. Potom by aj wifi kradla pásmo čo je blbosť, lebo je inej frekvencii. Skôr opovia z DVB-T chcú odkúsnuť kus pásma.
6. O2 sa tlačí do siete Orange, lebo nemajú na budovanie 4G siete. Nemajú ani také pokrytie ako 4ka. Orange zase O2 pustí do siete a skryto, tak vytvoria kartelovú dohodu. Ceny budú ťahať hore. Teraz to jasne vidno. Až to bije do očí a Protimonopolný úrad je ticho.
Anonymný používateľ
hotentoten
24.5.2016 21:05
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
jamamoto
25.5.2016 13:44 | |
+3 -2
4ka neponuka 100GB za 5€ , 4KA a swan su dve sim karty
Anonymný nick
25.5.2016 15:23
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Dreamer8
25.5.2016 20:42 | |
+0 -0
mint13 - 1. Uz dnes sa siete zdielaju, pozri sa na operatorov ako Tesco a pod., takze pretazene by rozhodne neboli, minimalne v mensich mestach, vo vacsich by mohlo byt viac vysielacov z toho dovodu. Taktiez nie kazdy pouziva 3G, nie kazdy 4G. --- 2. To nema nic spolocne so zdielanim a je urcite jednoduchsie, rychlejsie aj lacnejsie spravit jednu dobre pokrytu siet ako 4 dobre pokryte. --- 4. Ak by zdielali siet, zdielali by aj zodpovednost. --- 5. Kradnutie pasiem je o uhle pohladu, rozhlas sa stazuje ze nemoze vysielat vsetky radia, lebo nema pasma, RTVS ze nema miesto pre HD, aj ked uz ho nasla a pod. --- 6. Ceny a kartel nema nic spolocne so zdielanim sieti, aj mali operatori zdielaju, ako som pisal Tesco a ini, pritom maju nizsie ceny.
Anonymný nick
25.5.2016 22:06
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Dreamer8
25.5.2016 23:48 | |
+1 -0
Tesco je operator, virtualny, nema ziadnu siet a napriek tomu funguje, nepretazuje siet, okrem toho to nie je jediny virtualny operator.
Anonymný nick
26.5.2016 15:05
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Dreamer8
26.5.2016 15:52 | |
+0 -0
rastislav.j - len slovickaris v kazdom bode, tescomobile ma 0% vlastnych a na 100% vyuziva siet O2, ini, ak by zdielali, ta tiez to je mozno Orange 60%, O2 40% (LEN priklad!), ide o to, ze tescomibile "zatazi" siet O2 100 percentami svojich klientov, napriek tomu funguje. Kedy naposledy si cital clanok o pretazeni siete, max. na novy rok, vtedy volaju a smskuju vsetci v priebehu par desiatok minut, skor by bola zaujimava studia o NEVYUZITELNOSTI sieti, teda na kolko percent su nevyuzite jednotlive vysielace.
Anonymný nick
26.5.2016 18:36
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
juraj
24.5.2016 18:14 | |
+4 -0
neviem odkial beriete ze zdielat sa da len mobilna siet. Co tak zdielanie stoziarov ? Zdielanie optiky ? Zdielat sa da vselico, nielen radio.
Anonymný používateľ
Aden
24.5.2016 18:02 | |
+12 -1
A ja som rozmyslal, ze tie nove nekvalitne orange pausaly mi silne pripominaju programy O2. A teraz este idu mat aj spolocne siete. Za tym je asi nieco viac, ci?
Anonymný používateľ
Manobb
24.5.2016 20:27 | |
+9 -1
Dnes som spravil test OR-u. Požiadal som o zmenu akčného balíčka nekonečných SMS (1,99€) vymeniť za "akčný" balíček Štart 700 MB za 1,99€. Formálne by to išlo urobiť zrušením balíčka SMS a aktiváciou balíčka Štart za 6,99€ s dobropisom 5€. (technicky to možné je). ________ Odpoveď: Nedá sa ! ________ Perlička: namiesto Sovy5 s bonusom 5€ a balíčkom SMS za 1,99€, t.j. spolu za 1,99€, mi ponúkli ..... a teraz sa posaďte: Flexi 10 s internetom spolu za 16,99 €, hoci som upozornil, že paušál využíva dcéra (ZŠ) a potrebuje "iba" vymeniť SMS za internet. Sú to blbci bez štipky empatie a prozákazníckeho prístupu, trepú si len tie svoje "nalinkované poučky" bez ohľadu na to, čo im hovorí klient a ako im opíše svoje potreby/predstavy.
Anonymný používateľ
hotentoten
24.5.2016 20:49 | |
+2 -0
Tak to mas problem, lebo to iste si pisal o telekome, 02, 4ka mala zasa cosi. fakt ostanes bez mobilu :-) technicky je mozne dat ti aj 150 GB za 0.01 €, ale formalne to asi nepojde, vsak ano?
Anonymný používateľ
Manobb
24.5.2016 21:07 | |
+4 -2
re: hotentoten ___ Zbytočne sa mnou netráp, ak nevieš dať praktickú radu ako napr. Bonyek, ktorý má veľmi dobrý prehľad o možnostiach kombinácie služieb a dokáže nájsť veľmi dobré tipy a triky. ;-) ____ Ver mi, bez mobilu nezostanem a platiť viac nebudem ... Ak môže o niečo prísť, tak je to jedine OR, pretože využívam viaceré služby, t.j. je ešte kde "optimalizovať" a im znižovať výnosy.
Anonymný používateľ
tomas
24.5.2016 21:30 | |
+1 -6
a co tak mlady pan zalozit si firmu a skusit to? vybth na diskusiach jak take deti vyplakavate nad pausalmi ale nemate ani sajnu ontom ako taka firma funguje. Netvrdim ze data su lacne ale mysliet si ze operatori su tu na to aby vsetko rozdavali 'zadarmo' je tazky omyl. Jamby som bol rad keby bola lacna aj elektrina aj plun aj benzin ale nekricim jak chora vrana po diskusiach. Myslim ze operatori si konkuruju aj na nasom trhu investiaciami do sieti. ak chces konkurovat zlacnovanim zaloznsinfirmu anm skus to.
Anonymný používateľ
hotentoten
25.5.2016 10:50 | |
+2 -0
ja netvrdim ze sa nedaju najst triky. ale ked "z principu" uz odmietas 3 zo 4 operatorov, fakt si nedokazem predstavit, co budes pouzivat. bud si nas.... do ust a pojdes zasa prosikat o cenotve zlavy niekam kde uz si bol alebo bez mobilu ostanes.
Anonymný nick
24.5.2016 17:50 | |
+3 -2
povedzme si to tak ako to je. Orange na tom moze ziskat jedine financne prostriedky, pretoze sietou O2 by naozaj neziskal nic. zalezi len na tom na akej sume sa dohodnu a ci ju O2 bude akceptovat. a ci ju dokaze zaplatit. skor by som sa smial keby keby im v telekome skoncil roaming a telekom ich hned odstavil, a s orange by este nemali nic dohodnute... myslim ze O2 zakaznici by mali obrovsky problem...ale samozrejme to sa nestane...
Anonymný nick
24.5.2016 17:54
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný nick
24.5.2016 17:55 | |
+1 -0
pardon ina diskusia..
Anonymný používateľ
LOLXD
24.5.2016 17:20 | |
+8 -4
Veru, v O2 sa asi zľakli ked zistili ze národný roaming s Telekomom im bude pomaly končiť.
Anonymný používateľ
Kili
21.5.2016 07:17 | |
+5 -1
Konecne zda sa aj na Slovensku zvitazi zdravy rozum. Nejde pritom len o usporu pri vystavbe sieti ale aj o to ako krajina vyzera ked ma kazdy op svoju vezu...
Anonymný používateľ
Tibor
20.5.2016 22:09 | |
+8 -0
Úplne by v obciach stačilo 3G,už to by bol výrazný posun
Anonymný používateľ
Juraj
24.5.2016 19:30 | |
+1 -0
Sú obce,kde nieje,ani signál 2G!!!V jednej takej som žil,ešte pred tromi rokmi!
Anonymný používateľ
hotentoten
24.5.2016 21:06 | |
+2 -2
nechapes ze je nezmysel dnes vyrazne rozsirovat na zakupenom pasme nejake 3G? drahe, neefektvne.
Anonymný používateľ
jamamoto
20.5.2016 09:00 | |
+4 -1
zdielat sa budu v tych castiach kde O2 nema pokrytie , takze ziaden zazrak sa nekona