Diskusia: Mobilný Windows? Skoro neexistuje

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
94 príspevkov
Anonymný používateľ
Pierot
25.5.2016 20:12 | |
+0 -0
Slabo ti ta baterka vydrzi...treba OS upgradnut
Bonyek
25.5.2016 10:52 | |
+2 -3
Je jedno aký dobrý je, či bude ten OS, proste ho nikto nechce a žiaľ nevidím v tomto smere žiadnu zmenu/zlepšenie v blízkej a možno ani vzdialenej budúcnosti. Sám tomu celkom nerozumiem prečo ho nikto nechce, veď je to dobrý OS, ale 9 z 10 si vyberie android, a aj ten jeden zmení názor keď zistí pri hľadaní, že tam nieje Google play prepchaty blbostami.

Ps.


nadpis "Mobilný Windows? Skoro neexistuje" a polovica článku je o chvále/reklame androidu. ;)
Anonymný používateľ
hotentoten
25.5.2016 10:55 | |
+2 -3
nejde o to ci je google play prepchaty blbostami alebo nie. balast je v kazdom obchode, vratane MS storu. problem je, ak okrem balastu nemas nic ine (prave pripad ms storu) alebo su aplikacie zastarale, menej funkcne.
Bonyek
25.5.2016 22:01 | |
+0 -0
keby tam su vsetky apk z google play, ani to im moc nepomoze.
Anonymný používateľ
Matoo
28.5.2016 21:32 | |
+4 -0
Ja mám rád Android aj Windows, no k Androidu inklinujem viac, aby som bol presný. Windows je pekný OS, živé dlaždice sú tiež peknou vychytávkou a po posledných aktualizáciach je ako tak plynulý, no jeho najväčšou slabinou je Store. Je v ňom veľmi málo aplikácii a podaktoré z nich sú okresané. Je rok 2016 a väčšina ľudí chce konektivitu. Ľudia proste chcú, aby bol ich telefón kompatibilný s ich ostatnými smart vecičkami, chcú aj to, aby sa na neho dali stiahnuť aj aplikácie, ktoré chcú a nielen tie, ktoré "potrebujú". Príklad: keď istý žlto-červený resp. minule aj žlto-modrý supermarket organizuje rôzne súťaže, kde sa za rôzne aktivity v aplikáciach získavajú body, pravidelne vynecháva platformu Windows, pretože sa mu na ňu neoplatí vyvýjať aplikácie. Alebo aj školská aplikácia Edupage, ktorá v prípade, že študujete slúži ako vaša elektronická žiacka knižka a sú na nej každodenne aktualizované informácie o vašej škole - túto vo Windows Store nezoženiete... Dnes je už proste málo ponúknuť len jednu vychytávku a teoretickú plynulosť do budúcnosti, pokiaľ sa zaplátajú diery v systéme. Ľudia chcú viac a to "viac" im ponúkne Android alebo iOS, bohužiaľ nie Windows...
Anonymný používateľ
magduška
24.5.2016 14:27 | |
+3 -3
Mam na mojom Sageme Mobile DOS a nedam nan dopustit. Vydrz baterie dva roky na jedno nabitie, ani raz nezmrzol system, podporuje seriovu mysku, proste topka.
Anonymný používateľ
wm10
24.5.2016 14:19 | |
+9 -0
Používam 640 xl dual lte, dve karty nonstop dáta zapnuté, výborne sa pise na klávesnici,email v pohode, dobré fotky,slušná kapacita batérie, padol asi 8 krát a nič.Kupoval so ho za 120 eur.
Iphone nevyhovuje nechcem stále nabíjať telefón.
Android som mal tiež tam ma nebaví stále riešiť obnovu sw kvôli jeho nestabilite.
Takže keď chcem uzavretý systém za dobrú cenu postačuje mi 640xl.
Anonymný používateľ
nomin
24.5.2016 09:56 | |
+2 -1
cca pol roka používam Lumiu 650 s W10. začiatky boli o nervy, ale to je skôr môj nedostatok, lebo dovtedy som z mob.os poznal iba Symbian, aj to len povrchne. k hardvéru - škoda, že dali iba 1G pamäť, k systému - ako všetky Win - občas si robí najprv svoje a až potom to, čo chcel užívateľ :) ale celkove to nepreháňa. príjemne ma prekvapila rýchlosť internetu (pripojenie na notebook cez mobil a BT), ale pravdupovediac neviem isto, čia je to zásluha - či hlavne 4G sieť, alebo lepšia komunikácia win-win...
Anonymný používateľ
Diego
24.5.2016 09:04 | |
+7 -2
Čo sa týka klesajúcej krivky WP/WM som presvedčený, že v tomto prípade nejde ani tak o systéme samotný. Ide skôr o správanie sa spoločnosti Microsoft ku svojim zákazníkom, nejasným signálom, ktoré sa dajú v niektorých prípadoch nazvať zavádzaním, hraničiacim s podvodom (viď vyhlásenia ohľadom nasadenia WM pre všetky Lumie s WP 8.1) Ak by neavizovali nič v tomto prípade by to bolo iste lepšie. Ďalšia vec je absolútna nepružnosť celého Microsoftu...
Anonymný používateľ
cynik
24.5.2016 09:12 | |
+1 -1
Feedback z insider testov hovoril, ze WM10 je pomaly az nepouzitelny na zariadeniach s X20 serie vratane 1020. Nie je to o tom, ze Microsoft sa sam rozhodol. Uzivatelia dali vediet, ze je to na starom pomalom hw pomale, a ze user experience bola zla. To je hlavny dovod preco na starych nie je.
Anonymný používateľ
Diego
24.5.2016 09:33 | |
+5 -0
To nieje žiadna omluva, mám za to, technologická spoločnosť ako Microsoft, by si fakty o náročnosti svojho operačného systému mala zistiť sama a nie čakať čo jej povie Jožko, Ferko atď. Ďalej nehlásať do sveta bludy, ktoré potom nesplní, lebo sa vyhovori na tvrdenia "Jožka a Ferka", že to oni povedali, že to ide zle ;-) Taktiež to neomluva neskutočnú skornatenost Microsoftu a neschopnosť reagovať na konkurenciu...
hadianoha
24.5.2016 13:05 | |
+6 -0
nemyslím si že bolo problémom hardvér lumie 1020. Sám ,,testujem" WP10 na tomto zariadení a až na pár chýb zo začiatku pri fotení, ktoré nasledujúci update opravil, beží systém veľmi dobre.
Skôr si myslím že týmto krokom sa snažili zvýšiť predaj 950tiek.
s názorom Diega súhlasím. Vyhláseniami si to M celé pokazil. Či už u zákazníkov a tiež aj u vývojárov.
Anonymný používateľ
cynik
25.5.2016 09:52 | |
+0 -0
Nanestastie je. 1020ka ma VELMI slaby procesor.
LosCanarias
24.5.2016 00:25 | |
+6 -0
Z Mojho pohladu to pokaslali najma v dvoch rovinach. Na jednu stranu neponukaju ziadny rozumny model telefonu. Vsetko co sa da teraz kupit je bud moc velke,alebo moc slabe alebo pre zmenu prehnane drahe. Sorry ale 600 ecok za lumiu nedam ani nahodou. Taku hodnotu jednoducho nema. Na druhu stranu si nakadili sami sebe do ust. To preco dost ludi kupovali mobil s winodws, bolo okrem sviznosti aj take vymozenosti ako ofice zdarma, mapy Here a podobne. Oni to vsak prekopali a ponukli na vsetky platyformi. To je asi taky krok ako keby PS4 teraz prerobilo vyhradne hry a ponuklo ich pre Xbox. Proste nezmysel.
A co sa tyka win store. Ono by mozno aplikacie nechybali, keby ludia za prve nehladali pod tym nazvom na ktory su zvyknuty. Napriklad coho by napadlo ze namiesto Instagramu ma pouzit 6tag a prihlasi sa nim automaticky na svoj ucet na instagram a k tomu funguje ta app lepsie ako povodny instagram.Takych prikladov je kopa. Co je ale hlavny problem je dostat nejaku appku na win store. Robim hru, taku prkotinu, mozem urobit build na web, na pc, na linux, na android, dokonca aj na iOS bez vacsich problemov ale dokazat to iste na win store s ich blbym visual studiom to aby clovek najskor vystudoval dalsi odbor. Takze nic, hra sa nekona. ( nejde o nic vazne bola to len taka jednoducha sranda na skusku ako sa asi da urobit port na win store so zistenim ze je to takmer nemozne)
Anonymný používateľ
John
24.5.2016 00:12 | |
+3 -12
Kde som sa to dostal pre boha??Tu par skalnych Windowsakov vzyva mrcinu Windows Phonu.Silaaa.
Anonymný používateľ
paradentoza
24.5.2016 07:24 | |
+7 -1
no janko to si ozaj zabludil, aj ja som bol v androide taky...
Anonymný používateľ
user
23.5.2016 21:52 | |
+2 -19
Nedavno sa mi do ruk dostala starsia nomia s windows, neviem uz presny typ, kde chceli stiahnut kontakty do androidu. Po niekolkych hodinach hladania riesenia som na jednom fore nasiel odpoved, chce to len papier pero a velku davku trpezlivosti... To co na androide spravim behom par minut na WP nebolo mozne.
Anonymný používateľ
johny
23.5.2016 22:35 | |
+9 -1
A toto je hlupost clovece. Nic v zlom, ale staci pouzit rozum a hlavne citat. Win nie je zlozity system, len je proste v niektorych veciach iny. Tiez si viem predstavit aj ine riesenia, ale ....napriek vsetkemu som spokojny... Neodsudzoval by som ziadny system. Kazdy ma cosi do seba, ideal vsak nie je ani jeden..
Anonymný používateľ
Jano
24.5.2016 00:06 | |
+9 -0
V tom prípade ste ale ozaj absolutny diletant ... mne to cez Google trvalo asi 1 minútu nájsť návod a ešte v slovenčine na android stránke
LosCanarias
24.5.2016 00:07 | |
+9 -2
To je ale ina haluz co pises. Vidno ze si Lumiu v ruke ani len nedrzal. Su dva uplne pohodlne a jednoduche sposoby. V prvom ides do nastaveni a tam jednoducho kliknes na prenesenie udajov a prenesiec vsetko co len chces z akehokolvek telefonu, no a druhy bez toho aby si na nieco klikal je cez cloud. Jednoducho vlozis novu sim a ono sa to nacita za par minut same.Samozrejme ak mas na novom tel rovnaky cloud a na starom si si robil sinchronizaciu.Ak nie plati postup cislo jedna
Anonymný používateľ
miro
23.5.2016 21:02 | |
+14 -4
Ja sa ani nečudujem, že sa Windowsu nedari. Keď človek príde napríklad do takého Orange a pýta sa na Windows Phone, tak mu tam povedia že - jáj jáj, to je tak zložitý systém ,že ani my sami ho nevieme ovládať. Telefón s Windows Phone si radšej neberte. Tak sa ani nečudujem, že ľudia potom siahajú po iných mobiloch. Ja mám WP od začiatku ako vyšiel. Mal zopár chýb, ale sústavne ho vylepšujú a mne ide absolútne bez problémov. Mám Lumiu 950.
Anonymný nick
23.5.2016 21:52
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
miro
24.5.2016 19:14 | |
+1 -0
To je možno pravda, ale mne to nevadí. čo nejde dnes, pôjde zajtra. Mne vyhovuje z iných, aj pracovných dôvodov. To čo potrebujem ide bez problémov a veci ktoré nie sú úplne vyladené sústavne opravujú. Celkovo nemám problém a vyhovuje mi.