Diskusia: Rootujeme smartfón: Všetko, čo potrebujete vedieť

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
34 príspevkov
Anonymný používateľ
Ragnarocek
22.6.2016 11:45 | |
+0 -0
Podla KNOX statusu :)
Anonymný používateľ
jamesy
22.6.2016 23:44 | |
+0 -1
Aj knox sa da vratit do povodneho stavu. Aj bez trustzone exploitov.
1234
21.6.2016 18:43 | |
+0 -0
jozef340 staci ze ti spadne telefon rozbije sa display a svoju zaruku na iphone co mas si mozes strcit vies kam. pady telefon servisy neopravuju v zaruke haha
Anonymný používateľ
pokos
21.6.2016 15:35 | |
+0 -2
tu dole pisete o strate zaruky pri Roote. ako pozna servis, ze bol telefon rootnuty,ked : 1.) urobim HW reset do tovarenskeho nastavenia ,alebo 2.)preflesujem smartfon ROM od vyrobcu ? Dakujem.
Anonymný používateľ
pokos
22.6.2016 09:19 | |
+0 -1
zboznujem "odpoved" vo forme +-. to uz naozaj ludia stratili schopnost odpisat na otazku ? dozviem sa?
Anonymný používateľ
pokos
21.6.2016 14:56 | |
+8 -0
musim pochvalit autora- Zive konecne priniesla zaujimavy clanok...Viem,ze je to dostupne kdetade, ale pre slovenskeho zaujemcu takto pohromade nie prilis casty zjav.
Anonymný používateľ
Rootovanie
21.6.2016 14:44 | |
+2 -1
je legalne a BEZ straty zaruky. Uz pred casom som dal toto pravne preverit. Odpisala mi pravnicka z EU parlamentu, situaciu skumali 3 mesiace. Vysledok - v pripade reklamacie ma obchodnik/vyrobca preukazat, ze porucha bola sposobena rootovanim a to nie je len tak jednoduche. Mimochodom, to, ze vyrobca uvadza na trh zariadenia s obmadzenou funkcionalitou, dopusta sa tym trestneho cinu. Z toho dovodu sa pripravuje novela EU zakona, ktora nariadi povinnost predajcom umoznit pri rovnakom HW nechat volbu na pouzivatelovi si vybrat aky chce mobilny OS (toto uz je v platnosti) a tiez ci chce telefon rootovany. Tak isto ani notebook ci pocitac nemate bez plnych prav. Takze tolko.
Anonymný používateľ
jamesy
22.6.2016 23:47 | |
+0 -0
To s tou legalitou rootu maju odpapagajovane z americkych serverov. Oni su novinari nie experti.
Anonymný používateľ
Papar
20.6.2016 22:44 | |
+1 -1
Ja mam 2r rootnuty mobil a vykonovo som ho upravil. Ak mi spomali tak nedjdem cez tovarenske nastavenie ale nanovo instalujem ROOM-ku. V poslednej dobe som si ju upravil pre svoju potrebu a dal zalohovat cex reconvery mod. Takze za 5min mam mobil nanovo preinstalovany so vsetkymi aplikaciamy ktore pouzivam. Sice zabere zaloha okolo 3-4 GB ale pri 32GM SD karte to nerobi problem.
Anonymný používateľ
kernel.killer
20.6.2016 22:11 | |
+0 -0
Chyba! Softvérovými úpravami o záruku na zariadenie zakúpené v EU (https://fsfe.org/news/2012/news-20121106-01.en.html a https://fsfe.org/freesoftware/legal/flashingdevices.en.html)
Anonymný používateľ
Eva86
20.6.2016 16:26
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
rampampam
20.6.2016 15:40 | |
+18 -11
Alebo si kupim Lumiu/iPhone a nemusim riesit problemy s vykonom, lagovanim a rootovanim :)
Anonymný nick
20.6.2016 21:55 | |
+8 -9
Ja som to tak urobil a som nadseny. Linux smejdy mi zobrali dost nervov.
Anonymný používateľ
loko
20.6.2016 13:52 | |
+3 -1
rootujeme smartfon? som zvedavy, ako daleko to smartfonove otroctvo musi zajst, aby si ludia uvedomili, ake su to pozierace casu a kolko nervov a penazi cloveka stoja...

viete ako vyzera telefon buducnosti? presne takto:
https://www.punkt.ch/en/products/mp01-mobile-phone/

bez srandy.
Anonymný používateľ
jamesy
20.6.2016 14:26 | |
+1 -1
pre vsetkych co nezarabaju ako svajciari - Nokia 225
Anonymný používateľ
loko
20.6.2016 15:10 | |
+0 -2
nokia nie je presne to iste. aj nokia/microsoft je prepchaty bloatwarom a pozieracmi casu, pricom s30+ resp. mtk fw. nie je uz ani jednoduchy, ani funkcny, posledny s40 bol tusim 206, resp. 301 a 515, vsetko modely ktore uz nie su oficialne v predaji. samsung mal pomerne vydareny s5610/s5611, ale kvalita spracovania bola za nokiami. stale vsak telefony s mnohymi nepotrebnymi funkciami a s vydrzou nijako extra vynimocnou, aj ked nasobne lepsou ako smartfony...

na rozdiel od toho tento punkt je absolutny doraz na jednoduchost, nie je tam nic ine len telefon a sms. bateria vydrzi v standby v dobrom pokryti styri tyzdne (preco by aj nie). cenovo suhlasim, cena je vysoka, a je taka predovsetkym preto, lebo ako moderny dumbphone prakticky nema konkurenciu (light phone mozno). vedel by som si podobne zariadenie predstavit od apple, a mozno sa ho v najblizsich rokoch aj dockame, pretoze predaje smartfonov padaju, hodinky vela vody nezamutili a je cas prist s niecim novym (staronovym).
Anonymný používateľ
Dano
20.6.2016 15:24 | |
+2 -2
Z iného pohľadu - stačí mi starší telefón za 1/3 ceny alebo aj menej, root,jeden deň "ladenia" a mám skvelý stroj za 1/3 ceny. Koľko času som ušetril tým že 2/3 ceny už nemusím platiť a teda robiť aby som tie prachy získal?
Anonymný používateľ
jamesy
21.6.2016 12:05 | |
+0 -1
Apple predstavi dumbphone az po autach, hernych konzolach, ..... Lebo apple je zamerany na predaje z ekosystemu a dumbphone by negeneroval dodatocne financie lebo je to dumbphone bez obchodu