Diskusia: Kúpili by ste si smartfón s foťákom bez optickej stabilizácie? Vyjadrite sa v ankete

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
28 príspevkov
Anonymný nick
24.5.2018 22:53 | |
+0 -1
Foťák v mobile nie je zlý, ale mobil by som si kvôli nemu nevyberal. U mňa vyhráva display, baterka a výdrž. Ako nadšený fotoamatér a majiteľ dynax5, sony a200, a65 a rx100 II si radšej kúpim mobil za 300€ a za ušetrené éčka dokúpim fotopríslušenstvo a/alebo slušný kompakt. Tú rx100 vláčim všade so sebou a obdobne kvalitný čip + zoom + sánky na blesk ešte do mobilu nedali, pokiaľ viem.
Anonymný nick
23.2.2018 22:01 | |
+5 -2
ked chcem robit kvalitne fotky tak si kupim zrkadlovku.Fotak v mobile je dobry na zachytenie momentiek
HCMIKI
23.2.2018 22:01 | |
+2 -0
Ved to je jasne snad kazdemu. Nikto tu nepise, ze fotomobil ma nahradit zrkadlovku. Mobil sa pouziva vtedy, ked pri sebe nemas zrkadlo. To sa ozaj neda nosit vzdy a vsade.
Anonymný používateľ
marton
6.7.2016 12:13 | |
+0 -1
Najprv odpoveď na anketovú otázku = NIE. ......... A teraz k téme. Fony sú dnes (našťastie) vysokosofi***ovaná a variabilná kategória elektrotechniky zasahujúca /a spájajúca/ predtým výsostne úzko špecializované kategórie - telekomunikácií, videotechniky, audiotechniky, IT sektora, fototechniky, diagno***y - do jednej kategórie = smartphones. Je super že si každý zákazník môže vybrať zariadenie ktoré vyhovuje jeho preferenciám. Ja preferujem kvalitný fotočip, veľký display, kvalitné GPS, a rádio. Cena nového nebrandovaného tel cca do 250 eur...:-)))) Prečo?.... Lebo ak sa môj malý syn rozhodne niečo robiť, rozprávať....môžem rýchlo reagovať a fotiť momentky, natáčať videá ihneď. pokiaľ by som vyhrabal zrkadlovku či kameru .......už by bolo po momentke, tak isto veľa *** na pracovných cestách a tam je kvalitný čip na nezaplatenie. Veľký display preto lebo mám slabší zrak a okuliare alebo šošovky nenosím vždy. GPS - cestujem veľa a často tam kde som ešte nebol. Rádio - no keď je niečo v lufte zadara, tak nebudem platiť dáta za stream..Asi som už stará kostra :-) Chápem ak niekto preferuje úplne niečo iné. O tom to je - môžetw mať fon priamo "na mieru" Práve táto modularita robí zo smartfonov žiadané zbožie a lukratívny segment trhu.
Anonymný používateľ
Rono
6.7.2016 11:57 | |
+0 -1
Telefon som nikdy podla fotaku nevyberal... Podla mna to ma sluzit ako bonus alebo pridana hodnota a nie ze by som sa isiel zblaznit z toho ze niekto natrepe 21MP a kvalita priemerna... Radsej zobrat zrkadlovku...fotak v telefone pouzivam maximalne na nejake momentky ktore neposielam na vystavu :-D skor ma zaujima kvalita displeja (nie rozlisenie kedze 2K alebo 4K je blbost), kompaktne rozmery a hlavne stabilita systemu...
Anonymný používateľ
ines
5.7.2016 17:02 | |
+5 -2
podla mna zbytocnost, ako cely fotoaparat v mobile, ale co uz maju vymyslat, nejake "trhaky" pre radodajne ovecky, ktore tahaju penazenku z vacku len co zacuju svoje dingdong, su potrebne na udrzanie konzumneho apetitu v pravidelnych davkach... osobne si myslim, ze je lepsi tenky sprosty mobil hoc i dekadu stary, ktory dokaze telefonovat, vo vacku sa strati a do zasuvky sa pyta po tyzdni, ako lopatu na padlovanie, kvoli ktorej si clovek kupi buzitasku aby ju mal kde schovat. a potom su tie situacie, ked potrebuje prijat hovor a telefon nereaguje na jeho mokre, mastne alebo omrznute palce v mraze pri minus desat, alebo nevidi ani kto vola, nieto kam polozit palec, ked mu zhora prazi slnko na displej, a je rad ked udrzi na uzde svoj hnev, nieto aby este myslel na nejake fotenie... ale taky je uz udel mobilnych otrokov, hlavne ze kracaju s dobou a su moderni, aj ked pravy vyznam toho spojenia je mozno uplne inde ako im tvrdi konzumny marketing. no a ked fotit, tak nejaky lepsi kompakt alebo mirroless na krk, aby tie fotky vyzerali dobre aj na kvalitnom monitore alebo vytlacene na vacsom formate, a nielen na prtavej presaturovanej obrazovke mobilu. a ziadny strach, aj facebook bude radsej, ked mu nahrate fotky "do cloudu" (kedysi sa vravelo server, ale to neznie tak cistucko, bielucko a priatelsky ako "oblacik") v skutocne dobrej kvalite
Anonymný používateľ
jamesy
5.7.2016 16:45 | |
+1 -3
ja si fotaky nepotrebujem kupovat, ja som taka celebrita ze mna si ludia fotia sami. nie ako tie hviezdicky na twitteri a snapchate ako kim kardashian a podobne. stale len selfie ale nikoho to nezaujima.
Anonymný používateľ
carl zeiss
5.7.2016 16:38 | |
+2 -3
Darmo mas zrkadlovku, ked nevies pouzivat. Niekedy s mobilom robia lepsie fotky. A horsia fotka je stale lepsia ako ziadna.
Anonymný používateľ
ines
5.7.2016 16:45 | |
+1 -0
ano, za predpokladu, ze je niekto bfu, kupi si drahu zrkadlovku a nevie co ma na nej poriadne stlacit. lenze uz v prvom momente ked najde ako sa zapina automatika, podari sa mu dat dole krytku z objektivu a nemieri si s objektivom prave do rozkroku, robi lepsie zabery ako ktorykolvek mobil. no a potom tu mame ten druhy pripad, ze majitel je skuseny fotograf a nad jeho fotkami ludom padaju sanky v slastnom "wau" vydychu, a to najma vtedy, ked si skoncili prezerat dennu stovecku mobilnych ***zaberov na facebooku...
Anonymný používateľ
nikto
29.6.2016 15:35 | |
+0 -4
Už LG G2 mala optickú stabilizáciu.
pohodovy.chlap
29.6.2016 13:23 | |
+1 -4
Doposial jediny mobil bez fotaku s opt.stabilizaciou som mal SE T310, vsetky dalsie kupujem uz vylucne s nou, lebo je to zaklad pre pekne fotky.
HCMIKI
29.6.2016 15:20 | |
+7 -0
"mobil bez fotaku s opt.stabilizaciou" To je dobreeeee :)
A ta opticka stabilizacia bola na com ? Na antene ? :)
Anonymný používateľ
Lipa
29.6.2016 13:19 | |
+1 -1
Brontosaurus mal asi na mysli mobil (smartfon) uplne bez fotaku. Mozno robi vo firme, kde sa nesmu pouzivat mobily s fotakom, koli priemyselnej spionazi.