Diskusia: Ktorý z nových top smartfónov fotí najlepšie?

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
75 príspevkov
Anonymný používateľ
EEEE
29.1.2018 21:16 | |
+21 -4
Jeden favorit mi tam urcite chyba a myslim, ze by test vyhral resp. patril medzi najlepsich. Microsoft Lumia 950
cca01
8.7.2016 12:19 | |
+3 -3
Lenže to je mŕtva platforma. Možno má dobrý fotoaparát, ale je len minumum ľudí, ktorí si ju kúpia...
bearpu
29.1.2018 21:14 | |
+8 -29
Ani jeden, vsetko su to rozmazane mazanice.
HCMIKI
7.7.2016 12:16 | |
+13 -3
bearpu: Ako som uz pisal, fotim cez zrkadlovku. Tej sa ani kompakt nevyrovna (mimo mirrorless s APS-C snimacom a fullframe). Viem porovnat kvalitu a mozem ti povedat, ze su situacie, kde ten smartfon foti skutocne vynikajuco a na momentky, kedy u seba nemam zrkadlo staci hobato. Ono totiz aj so smartfonom treba vediet fotit. Poznam ludi, co si beru entry zrkadlovku na dovolenky a tie fotky su otrasne. Neobvinuj len techniku, ta nie je vzdy na vine.
Anonymný používateľ
fafaHF
7.7.2016 12:43 | |
+6 -1
na "kvalitnejšie fotenie" mám kúpený aj kompakt, aj APS-C s menitelnými objektívmi, a po celý rok sú doma (ak sa zrovna plánovane nevyberiem niečo fotiť). Takže nejaký telefón slušne fotiaci (ktoré existujú) je tu núdzové a dokonca východisko, v danej chvíli optimálne. Akurát ja nebudem dávať 200 EUR+ za nový mobil (nepotrebujem to v ňom, čo by som mal za tú cenu zaplatiť, +nehrám sa s telefónmi, sú mi len na tel+sms komunikáciu, hudbu a foto), preto by ma zaujalo, ktoré z tých lacných smartfonov fotia slušne (= nie machule). Starý mobil mi nefotí nijak extra.
crevices
7.7.2016 19:46 | |
+1 -1
A čo vravíš na toto?

***!QQcSg6hjJ/20160110-144738-1-jpg

***!tMHfxrEaF/2014-11-30-0230-jpg
Anonymný používateľ
Khgknj
8.7.2016 15:04 | |
+3 -0
Na fotenie dovolenkovych fotiek treba zrkadlovku? Mozno ak je prioritou fotenie a nie oddych. Zrkadlo mam ale tahat ho na plaz??? Naco???
Anonymný používateľ
Khgknj
8.7.2016 15:11 | |
+2 -0
Mne je na smiech clovek ktory si mysli ze dobra fotka je hlavne o technike. Preco tolko ludi zapadne v blate so 4x4 ak tam iny prejde s em embeckou? Preco sa tolko ludi zabije na aute lebo si mysli ze drahy model sportoveho auta z neho urobi sofera? Dobry fotograf spravi s takou s7 fotku ze by si padol na rit. Bude ta zaujmat fotka kompozicne napadom myslienkou a nie velkost snimaca sum alebo cena toho "fotaku"...
Anonymný používateľ
uberpr0
26.11.2017 12:32 | |
+3 -0
uz ked som mal s tebou tu cest na pokeci, si mi prisiel dost divny, ako by si nedokazal pochopit jednoduchu vec a prepac mi to sudenie, ale ako by si si bol sebou prilis isty, a ostatni sa mozu. zjavne nechapes pointu fotoaparatu v mobile, a to je tak dobre, fot si, cim sa ti paci a nechaj ludi, ktorym stacia fotky evokujuce spomienky aj v horsej kvalite, nez su tvoje naroky. okolo teba sa Zem netoci, tvoje naroky nie su nijak kvalitativne smerodajne. Tvoj nazor rovnako. Co je fajn pre teba, nemusi byt fajn pre inych. Pochopenim a pratikovanim pointy tejto jednoduchej vety dosiahnes v zivote takmer kalokagatiu.

A k nazoru; ten mame kazdy z nas, vsetci si ho tvorime na zaklade empirickych, ci emocionalnych podnetov a poznatkov. Mnoho ludi si vystaci so zakladom, na ktory mozu svoj nazor polozit, a vobec ich nezaujima, ci zaklady idu rozsirit, alebo formovat.

Viem, ze sa usmievas a mas prave dehonestujuce myslienky voci mojej osobe, ako som spominal na zaciatku, zaujima ta to co je pod tvojim povrchom, nejaka uvaha, alebo nazor ineho cloveka su mimo tvojej schopnosti ich pochopit.

Vdaka za priestor.

A ospravedlnujem sa za ostrejsi ton, ale naozaj ma jemne irituju ludia, kladuci kvantitativne kriteria v kreativnych oblastiach zivota, pred tie emocionalne a kvalitativne.
bearpu
29.1.2018 21:15 | |
+2 -21
Kazdy mame ine naroky na fotografiu, a budem nadalej stat za svojim nazorom. Ak chces fotit kupis si fotoaparat, trebars aj kompakt. Ak mi niekto znamy ukazuje fotografie z dovolenky fotene mobilom, je mi na smiech, aj fotografie aj on. Este som nevidel kvalitnu ostru fotku z mobilu, nehovorim teraz ak fotis cierny text,a lebo stranku kde je kontrast, ale napriklad rodinnu fotografiu, alebo trebars aj z dovolenky. Fyzika nepusti.
HCMIKI
29.1.2018 21:15 | |
+25 -4
Dalsi co na akukolvek fotku vytahuje z vrecka fullframe zrkadlo ci ?
Fotky z aktualnej generacie smartfonov vyzeraju viac ako dobre a urcite sa vyrovnaju kompaktom. Netvrdim, ze tym najlepsim a nevyrovnaju sa ani zrkadlu, ale tie fotky su tak ci tak velmi slusne. Ja osobne tam ziadne mazanice nevidim a to fotim zrkadlom dlhe roky.
Anonymný nick
26.6.2017 12:21 | |
+0 -0
Fotenie mobilom je jednoznačne fenomén, ktorý sa nezastaví, tak je len dobre, že sa smartfony v tomto vyvíjajú a vylepšujú. Aj mobily v nižšej cenovej kategórii už ponúkajú kvalitné fotenie.
Anonymný používateľ
XDAdev
24.8.2016 18:35 | |
+0 -1
LG G5, Sam(e)sung, (Cr)apple, Huawej a ostatne sa môžu akurát tak ****** (pls no hate) Otestoval som všetky uvedené smartfóny, a vyhral LG G5.
Anonymný používateľ
Lucyana
26.6.2017 18:45 | |
+0 -0
Ja má Huawei P9 Lite 2017 a fotky super, s LG G5 nemám zrovnanie.
jimpino
13.7.2016 04:43 | |
+8 -6
Mam 950 lumiu a tieto vase telefoniky to akurat tak pekne schova ... nechapem naco ste robili takyto test ked ste vlastne nevyskusali co ste mali ...
Anonymný používateľ
niont
11.7.2016 17:04 | |
+7 -4
pripajam sa k nazorom dole.. ked testujete kvalitu fotaku tak kde je lumia 950? .. vsetky tieto zmienovane mobily by splachla jednym dychom.. asi pre to v teste nie je... realita je taka ze s7 edge foti este len teraz na urovni staruckej lumie 925..
Anonymný nick
9.7.2016 06:59
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný nick
8.7.2016 18:01 | |
+16 -6
Test o najlepsi fotomobil bez Lumie 950 to je ako keby robili test o najlepsie auto bez Mercedesu
Anonymný používateľ
Pelle
8.7.2016 18:29 | |
+4 -3
toto myslíš vážne ? :D Lumia je mercedes ? skôr trabant :D neni ani v prvej 15tke :D
http://www.dxomark.com/Mobiles rozklinite a napravo je rebríček... je to stránka na ktorej sa tomu naozaj venujú a nejsú zaujatí nejakou značkou :)
Anonymný používateľ
Zzzzzz
8.7.2016 20:28 | |
+3 -3
Mercedes a najlepsie auto? Hehehe... uz davno nie...ovce su uz nielen pri znacke iphone...
Anonymný používateľ
ltttkrf
8.7.2016 20:56 | |
+6 -0
on to prirovnanie iste myslel tak že Mercedes má určite vždy šance zabodovať medzi najlepšími autami (medzi rozličnými kategóriami z ich portfólia) a keĎ ho niekto nezaradí medzi trebárs "najlepšie luxusné vozidlo", najlepšiu manažérsku limuzínu, najlepšie nadupané kupé, najlepší offroad, SUV, najlepší malý kabriolet, najlepší 8 - 10 valec a pod., tak nebude príliš objektívny. Nikdy nebude najlepšia vždy len jedna značka (Range Rover, Jaguar, Porsche, Volvo,... nebodaj BMW či Audi)
Anonymný používateľ
Roger
8.7.2016 22:28 | |
+1 -6
Mercedes? Ved v prvej desiatke kvalitnych aut uz mercedes nenajdes... prevalcovala ho aj taka kia...
Anonymný používateľ
Zzzzzz
8.7.2016 16:21 | |
+0 -0
Vek snimaca moze mat vplyv na vypalenie senzora
Anonymný používateľ
jamesy
8.7.2016 14:46 | |
+2 -0
aky ma vplyv vek snimaca na kvalitu fotografii z neho?