Diskusia: Čo je to počítač? Pýta sa Apple v najnovšej reklame na iPad Pro

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
28 príspevkov
Anonymný používateľ
PeterT
4.8.2016 12:57 | |
+4 -3
maco333:

Co konkretne je blud?

1. Na iOS zariadenie sa neda pripojit mys kym nie je jailbreaknute.
Informacie mam napriklad odtialto:
https://discussions.apple.com/thread/3114701?start=0&tstart=0
Mas inu informaciu, ktora hovori, ze sa to da? Sem s nou!

2. Vytvarat programy mozes zadarmo. A ked robis v "cistom" Xcode (nie je to moj pripad) asi ich vies zadarmo dostat do svojho zariadenia za ucelom testovania. Ale len za ucelom testovania, to je dost jasne popisane v inych dokumentoch Apple. Akonahle chces sirit aplikaciu, tak musis bud zaplatit "pokutu" 99USD za rok (ked ju das do Appstore, ktore ma teoreticky kopec moznosti preco ju odmietnut a zahodit do kosa cas, co si stravil vyvojom) albo vyssiu sumu 299USD za rok za pravo sirit aplikaciu v ramci nejakeho podniku bez prechodu cez App store.
Informacie mam odtialto:
https://developer.apple.com/support/compare-memberships/
(a este z podmienok, ktore dostanes po prihlaseni sa, tie neviem teraz najst na verejnej stranke).
Mas informacie, ktore hovoria, ze sa da legalne vyvijat a pouzivat (nie len testovat) aplikacie na lubovolnom pocte zariadeni lubovolnych majitelov bez nutnosti platit za to Apple? Tak se s nimi, potesim sa im a uznam svoju neinformovanost v tejto veci.

3. Vies ako pripojit SD kartu alebo "USB klucik" k iPadu tak, aby som z neho dokazal skopirovat lubovolne typy suborov do mnou urceneho miesta (adresara) v zariadeni? Napis ako, rad sa poucim.
Anonymný používateľ
sandisxxx
4.8.2016 13:01 | |
+2 -4
Mozno to mohli Apple poladit malickymi pismenkami dole, ze je to vlastne pocitac, ale pracujuci v Safe mode :)
Anonymný používateľ
PeterT
5.8.2016 20:07 | |
+0 -0
sandisxxx: ako vtip sa mi to paci.
Ale ja mam vo Windows je aj v Safe mode fungujuca mys :)
Anonymný používateľ
Marek
4.8.2016 12:38 | |
+2 -3
Ono ty mozno nie si bezny uzivatel, ktory ma v praci notebook/desktop a do tablet (jedno aka znacka). Vacsina ludi aj tak browsuje na internete a popripade vytvori nejaky dokument a ten bezdrotovo vytlaci. A tie tablety maju sloty aj na sim kartu cize nepotrebujes ani wiif
Anonymný používateľ
mint13
4.8.2016 09:29 | |
+5 -8
Ifoxconnpad a náhrada pc? Však ani tlačiareň by nenabehla. Usb modem na 3/4G by mal tiež problém. Ďaľšie veci ani nepíšem a ten ios vírus má problém aj po update na Foxconn železe. Taký hybrid notebooku a tabletu od Asusu, alebo Lenova s W10 je lepšia voľba. Je tam v cene aj klávesnica. Klávesnica u ifoxconnpadu s výrobnou cenou 20€ stojí u Apple šrotu viac ako kvalitné tablety od Lenova. Keby Tim vedel po slovensky by zistil aký ma ipad výstižný názov i-pád. Aj predaje hovoria, že je to prepadák. Bez mobilov ifoxconnphone by Apple skrachoval. Podiel v PC Macoch menší ako je podiel Linuxu.
Anonymný používateľ
Jozef
4.8.2016 09:38 | |
+9 -3
typicky pouzivatel ipadu nema usb tlaciaren, ale sietovu tlaciaren kde tlaci cez airprint. Usb modem v dobe wifi? Za 100eur chces mat kvalitny tablet? Od Lenova? :D
Anonymný používateľ
mint13
4.8.2016 09:57 | |
+3 -5
Jozef budeš sa čudovať, ale wifi máva straty pingu a rýchlosti, preto do notebooku radšej pripojím 4G usb modem. Tablet potom radšej so slotom na SIM ako wifi. Tablet mám od HP sú tam aj aplikácie HP na tlačiareň cez wifi. Nedovolil by som tvrdiť, že tablet HP s Androidom nahradí pc. Typický používateľ ifoxconn hračiek s logom Apple je dosť pbmedzená osobnosť. Často obmedzený redaktor, alebo snílek vo veku Tima, alebo Wozniaka, ktorý akurát lovia pokemónov. Lenovo má kvalitnejšiu výrobu ako Foxconn, ktorý robí na základe návrhu Apple zo súčiastok iných výrobcov izlepenec. Konkurencia dávno Apple predbehla. Aj Android aj Windows 10 sa vedia prispôsobiť železu. Či je to mobil, pc, alebo tablet. To ios nevie. Stále je tam rozdelenie ios a MAC.
Anonymný používateľ
mint13
4.8.2016 10:05 | |
+1 -3
Oprava: Ktorí akurát lovia Pokemónov. :)
Anonymný používateľ
sandisxxx
4.8.2016 09:22 | |
+7 -4
Pekna reklama, palce hore. Az na to, ze iPad s tym ich iOS je asi taky isty pocitac, ako iPhone3G.
Odkaz pre Apple: Skuste tam nainstalovat Adobe Premiere, alebo Catiu, alebo Cubase.
Zistite, ze iPad nie je pocitac, len by ste to velmi chceli aby bol. Bohuzial iOS ho limituje. Microsoft to skusa, aby aj tablety a 2v1 boli plnohodnotne pocitace a zatial to vypada, ze sa mu to dari, aj ked k dokonalosti to ma teda daleko. Apple sa do tohto radsej ani nepusta, lebo vedia, ze je to tazke, mozno aj nemozne.
Anonymný používateľ
Jozef
4.8.2016 09:41 | |
+4 -4
ano, vsetci typicky uzivatelia potrebuju editovat profesionalne video (adobe premiere), potrebuju navrhovat 3d funkcne modely (catia) a to vsetko robia vo svojom profesionalnom nahravacom studiu kde si kazdy den s rytmusom nieco v cubase nahraju a upravia....
Anonymný používateľ
sandisxxx
4.8.2016 10:19 | |
+5 -4
Dodo, ty si trotel. Co sem pleties typickych uzivatelov. Ja jednoducho Applu nezerem, ze iPad je pocitac, pretoze nie je. Pokial im to ty zeries, tvoja vec.
Ale neplet sem typickeho uzivatela s IQ pod 80, nema to s tym nic spolocneho, iba tolko, ze typicky uzivatel uveri tejto reklame a cely zivot az do smrti bude presvedceny o tom, ze iPad je pocitac.
Anonymný používateľ
MSi GS70 6QE
4.8.2016 07:48 | |
+4 -0
Nemôže variť, smiať sa, sexovať, vyjadriť lásku..
Anonymný používateľ
sdfsdf3
3.8.2016 21:26 | |
+18 -3
Keby mojim pocitacom bol iPad Pro, strasne by som si zelal aby nim bol radsej Surface Pro 4 alebo este lepsie Surface Book :D.
Anonymný používateľ
mozem hnedé apple
3.8.2016 19:53 | |
+8 -8
Tak nech sa s tým iPajanom prídu predviesť na Intel Extreme Masters :D :D :D
Anonymný používateľ
Matej
3.8.2016 20:49 | |
+9 -2
A načo to je dobré, keď tie komponenty namaxované vydržia pár minút a potom kaput.
Anonymný používateľ
Alec
3.8.2016 19:21 | |
+9 -3
Pocitacovu znacku Apple mam rad, ale obcas urobia/povedia nieco, co....no tak inak, iOS nieje MacOS a opacne. Takze si myslim ze iPad Pro, Mac urcite nenahradii.
Anonymný používateľ
BlaBla
3.8.2016 19:09
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
mino
3.8.2016 17:25 | |
+10 -5
Povedal som to raz poviem aj znovu.
Mám rád Apple, mám Macbook pro aj iPhone. Ale načo mi je iPad pro okrem pozerania filmov naozaj nechápem??
Aká to má byť efektivita práce (týka sa všetkých tabletov - prípadne dotykových displejov jak hovädo vo všeobecnosti) keď musím behať rukov po 13 palcovej obrazovke, a pritom tú istú oblasť (ba aj 30 palcov) obslúžim trackpadom o rozmere 12cm x 9cm
To len pekne vyzeré na videách ale v skutočnosti tudy cesta nevede.
Anonymný používateľ
oizzz
3.8.2016 21:50 | |
+2 -10
na citanie knih som este nic lepsie ako ipad air v ruke nedrzal
Anonymný používateľ
Jozef
4.8.2016 09:43 | |
+2 -0
napriklad ja mam ipad pro ako nahradu namiesto notebooku na cestach - surfovanie, e-maily, rezervacie, videohovory, video, hudba, knihy.
Anonymný používateľ
5eter
4.8.2016 10:59 | |
+2 -1
oizzz: Fuu, poziciam ti moj Kindle? Lebo citat knihy na aktivnom displeji musi byt pre oci fakt lahoda :D
Anonymný používateľ
sandisxxx
4.8.2016 11:13 | |
+0 -0
5eter: Myslis pocitac Kindle? :D
Anonymný používateľ
5eter
4.8.2016 13:52 | |
+1 -0
sandisxxx: A preco spominas PC? Bavime sa o citani knih na iPade.