Diskusia: Prehľadne: Všetky informácie o rušení roamingu v EÚ

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
13 príspevkov
Anonymný používateľ
Trautenberk
9.9.2016 10:58 | |
+0 -0
Přehledně - nepřehledně! Regulace roamingu č.4 (včetně síťové neutrality) byla schválena loni na podzim Parlamentem a Radou. Termíny jsou dané a vše okolo je pouze dolaďování detailů v rámci platné regulace. Zásadní termíny jsou 30 April 2016 (maloobchodní příplatky k domácím cenám) a July 2017 (bez přípatků). Pokud se má na nařízení cokoliv změnit, musí opět projít kolečko v parlamentu a radě, což je minimálně na dva roky.
Anonymný používateľ
aniina
8.9.2016 12:52 | |
+3 -0
Tak za vydanie nkarty sa platí,za platenie faktúr v kamennej predajni sa platí,za akúkoľvek zmenu v zmluve sa platí....Takže čo ešte nie je spoplatnené,treba nahlásiť,aby sa to upravilo,spoplatnilo...
Anonymný nick
8.9.2016 03:59
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Ludovit.Pajer
7.9.2016 20:58 | |
+7 -0
Mam uz dlhe roky O2 z UK a telefonovanie z PL na SK ma stoji menej ako volanie z SK operatora na SK .....)))))))))))))
Anonymný používateľ
marek1234
7.9.2016 19:43 | |
+13 -0
Netreba operátorov obhajovať, za tie roky už sami mohli dávno spraviť v tom riadny cenový poriadok. Veď je nemysliteľne, aby sa platilo v zóne 3 niekde napr. v Gruzínsku 10 EUR za 1 MB dát!!! Toto považujem za mobilnú úžeru. V konečnom dôsledku sa sami pripravujú o zisky, lebo dnes už kde sa pohnem v zahraničí je WIFI zóna, WIFI na hoteloch a podobne. Za 10 EUR by som sa nepripojil nikdy už len z princípu.
Anonymný nick
7.9.2016 19:06 | |
+5 -2
Uvidíme. Možno zbehnem do Finska po datovi paušal.
Anonymný používateľ
lololol
7.9.2016 18:28 | |
+4 -2
Ocakavajme, ze SK operatori poziadaju o vynimku, lebo to "neumerne zdvihne naklady", ktore by museli kompenzovat vyssimi domacimi cenami, nakolko viac obyvatelov chodi do roamingu von ako cudzincov roamingovat sem. A lusk, a mame tu povodne poplatky a nezmeni sa vobec nic :)
Anonymný používateľ
Mxxl
7.9.2016 18:41 | |
+7 -0
tiež si myslím že zahraničné firmy ktoré si tu robia biznis (ružoví, oranžoví a modrí) a možno aj ten posledný "štátny" bude proti.. neviem si predstaviť že by len tak poľavili zo zisku... buď to bude fakt tak, že zvýšia ceny, alebo začnú zavádzať nezmyselné poplatky (napr. za uzatvorenie zmluvy, za vydanie SIM karty, za vytlačené faktúry, servisné poplatky, za to že nosíš mobil v rovnakých nohaviciach v ktorých prdíš a pod....)
Anonymný používateľ
Peter
7.9.2016 15:32 | |
+9 -2
Roaming je nezmysel. Ale nie tak, ako si väčšina ľudí myslí. Spravodlivé a transparentné by bolo, keby bolo telefónne číslo univerzálne (aspoň v EÚ). Vlastne nie číslo, ale ľahko zapamätateľné ID (ako v messengeroch). A k tomuto číslu by sme si kupovali služby od operátorov. Na celoeurópskom webe všetkých operátorov. Ako by to fungovalo? Idem do Nemecka, tak behnem na web, vyberiem si Nemecko, pozriem ponuku jednotlivých operátorov a zaplatím si nejakú službu. Keď prídem do Nemecka, tak si nastavím sieť operátora, kde mám kúpenú službu a používam ju. Takto by som mohol meniť aj na Slovensku operátorov ako by mi bolo výhodné. Žiadne prenosy čísiel by neboli potrebné. Kľudne by som mohol mať a troch naraz, len by som prepínal siete. Tí, ktorí sa nekamarátia s internetom, tí by si služby zaplatili v predajni operátora. Prečo nie takto?
tesonnr
7.9.2016 17:06 | |
+6 -0
vydrz tak cca 5 rokov. GSM sim - ako ich pozname teraz zaniknu. Do pristrojov sa budu osadzat komunikacne moduly a sim uz potrebna nebude. Mozno potom taketo nieco bude mozne...
Anonymný používateľ
Mxxl
7.9.2016 18:36 | |
+5 -0
no ale to sa takto robiť dá... nikto ti dnes nezakazuje kúpiť si novú SIM v Nemecku... vôbec si nevystihol podstatu roamingu, tá je o tom, využívať služby domáceho (v mojom/našom prípade Slovenského) operátora v inej krajine... lenže každý operátor nemá vlastnú sieť vybudovanú po celej Európe.. preto sa platia poplatky, lebo aj operátor platí za prenajatie sietí.. druhou vecou je to, že si z toho urobili biznis a EÚ sa to konečne rozhodla regulovať (aj keď lobistické sviňky zaúradovali aj v tomto prípade a tak sa zdieranie len pribrzdilo) ... neverím že budúci rok je konečný dátum zrušenia týchto poplatkov (najmä čo sa týka mobilných dát) keďže tie sú najpopulárnejšie v poslednom období
Anonymný používateľ
Peter
8.9.2016 09:47 | |
+1 -0
Ja presne viem, čo je roaming. Existuje dokonca aj národný roaming, kedy jeden operátor používa sieť druhého operátora - keď ešte sám nemá dostatočné pokrytie. Ale všetko je to o dohodnutých podmienkach.
Teda napr. 4ka dnes používa sieť Telekomu tam, kde nemá vlastné pokrytie. Ale napr. balík dát 1 GB nevyužiješ, pokiaľ si v roamingu - na sieti Telekomu. Prečo? Lebo 4ka by strácala. Telekom im nedá 1 GB za 1 EUR.
Verím, že si práve pochopil, prečo je roaming nezmysel. Aspoň pre zmysluplné využitie.
Ak mi dá môj operátor povedzme 1 GB za 1 EUR mesačne, môže mi to dať len vo vlastnej sieti. Ak pôjdem do Chorvátska a chorvátsky operátor má dátové balíky 1 GB za minimálne 10 EUR, tak predsa neposkytne svoju sieť môjmu operátorovi za podmienok, ako mám tu. Ako sa potom dohodnú? EÚ prikáže chorvátskemu dať cenu 1 GB za 1 EUR? Alebo 1 MB za 1 cent - to je 1 GB za 10 EUR?
A čo keď chorvátsky operátor má balíky 1 GB za 1 EUR? EÚ mu prikáže max. 1 MB za 1 cent a teda budem platiť 10 násobok ceny len kvôli tomu, že EÚ to povoľuje?
Proste je to úplne pokryvené. Ak by sa odstránil roaming, tak by to bolo všetko jednoduchšie, prehľadnejšie, transparentnejšie. A väčšinou aj lacnejšie.
Anonymný používateľ
Peter
8.9.2016 09:49 | |
+1 -0
Ešte poznámka:
Karta v Nemecku sa dá kúpiť. Ale prečo musím meniť karty v telefóne, keď by stačilo spraviť jednu univerzálnu ako medzikrok k tomu, čo píše tesonnr. Presne v tom vidím budúcnosť. Staré telefóny by mali univerzálne karty a nové len modul.
Anonymný nick
8.9.2016 15:23
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný nick
7.9.2016 15:15
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
MSi_GS70_6QE
7.9.2016 13:34 | |
+11 -0
Ja si pametam ako slubovali koniec na rok 2015 .. a predlzili to..