Diskusia: Telekom má LTE v mnohých ďalších obciach. Pokrytie presiahlo 84 percent

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
27 príspevkov
Anonymný používateľ
leBlank
14.9.2016 08:26 | |
+0 -0
pri nasich 1GB balickoch uplne staci 3G
Anonymný používateľ
zajo3
13.9.2016 00:28 | |
+5 -0
pri Kyslíku, či CO2, či čo to už je sa nepomýlili? Nemalo tam byť uvedené 125 % ? ? ? a veľmi pomalý... ako žuvačku naťahuje...
Anonymný používateľ
lololol
13.9.2016 01:27 | |
+6 -1
Vydrz, ved masivne investuju, uz coskoro uvidis tu siet :)
Anonymný používateľ
Keny
12.9.2016 23:19 | |
+0 -12
Src1 - ako si prisiel na to, ze so 4G sa neda volat ? Ja tam, kde som mal len slabu 2G sieť a hovory padali castejsie ako windows, som po nahodení 4G siete vedel okamzite telefonovat a bez problemov. Je to prioritne datova siet, ale asi to nastavuju tak, aby to fungovalo aj na hovory
Anonymný používateľ
Src1
13.9.2016 00:05 | |
+14 -0
Prestuduj si zaklady LTE, cez LTE/4G sa da volat len cez VoLTE protokol (Voice over LTE - hlas cez LTE), kory u nas nema spusteny ziadny operator = cez 4G siet sa nedovolas nikde to ti garantujem. Ako hovoris je to datova siet. Po nahodeni 4G siete ti telefon automaticky prepina (fallback http://www.telecomabc.com/c/csfb.html) do 2G a ani o tom nevies...ved staci si zapnut data pocas hovoru a uvidis v akej sieti si alebo pozret priamo Info v telefone.
O VoLTE si pisalo aj tu na zive.sk ako sa zacne testovat atd atd, doteraz neni spustene. Kludne si clanky dohladaj.
Ja mam aj kvoli tomu nastaveny telefon na siet 3G only. 4G mam pokrytie vsade kde chodim, ale nema to vyznam pouzivat pokial sa cez to neda volat a data budu obmedzene ako su.
Anonymný používateľ
cynik
13.9.2016 13:03 | |
+2 -0
Zazraky sa deju. Konecne niekto na Mobilmanii v diskusii, co vie, o com pise :)
Anonymný používateľ
mint
12.9.2016 22:06 | |
+9 -2
tych 60 percent 4ky ? si snad robia srandu. Chcel by som vidiet kde ich nazbierali.
CTRL-ALT-DEL1
13.9.2016 06:44 | |
+2 -2
Spojili dokopy 2 miesta, kde majú pokrytie 30%. To je ako s alkoholom. 100% pálenku predsa vyrobíš zmiešaním dvoch 50%.
Anonymný používateľ
No ve%u010F toto
12.9.2016 20:26 | |
+5 -0
Teoreticky znesie papier aj 100% ale prakticky to bude o 1/3 menej.
Anonymný používateľ
Andy
12.9.2016 19:41 | |
+3 -3
A v Senci nám spustili 150Mbit/s
CTRL-ALT-DEL1
13.9.2016 06:44 | |
+10 -1
Pri 1GB dátovom balíku je to hotový americký sen...
Anonymný používateľ
Andy
13.9.2016 22:42 | |
+0 -0
Prečo?
CTRL-ALT-DEL1
14.9.2016 04:21 | |
+0 -0
Pretože pri takej rychlosti minieš celý ten balík za 54 a bol sekundy. "A to sa oplatí"...
Anonymný používateľ
Mini
12.9.2016 18:35 | |
+6 -8
Ja mam 4ku len 2g lebo nemam 4g telefon zatial a este chvilu to ani riesit nebudem. Cez 2g mam internet v mt a moja mesacna spotreba su 2 az 3 GB. Naco by mi bol 4g net od Tcomu za 6e?! Akurat doma mam v Mikrotiku 4G usb kluc a net od 4ky za 5e. Ide mi to pri testovani 20 az 25mega a som spokojny.Akurat mam v prenose O2 kartu do 4ky :-)
Anonymný používateľ
Juraj
12.9.2016 21:12 | |
+0 -1
Treba si kúpiť 4G smartfón.Hoci lacnejší.
CTRL-ALT-DEL1
13.9.2016 07:36 | |
+0 -3
@Juraj - lacnejšie 4G telefóny sú tie s Mediatek chipsetom. To sa tie peniaze viac oplatí venovať bezdomovcovi pred supermarketom ako si kúpiť zhluk nekvalitných a nefunkčných elektrosúčiastok.
Anonymný používateľ
tempest158
12.9.2016 18:26 | |
+0 -4
a Nižné Repaše kedy bude 4G???
Anonymný používateľ
lololol
12.9.2016 21:47 | |
+11 -0
Uz coskoro, len co to najdeme na mape. S pozdravom Vas operator.
Anonymný používateľ
tempest158
12.9.2016 22:05 | |
+0 -8
LOLOLOL-a teba uz nasli na mape ty deges????
Anonymný používateľ
klm987654321
12.9.2016 22:32 | |
+4 -0
Som sa dobre zasmial :D
Anonymný používateľ
lololol
12.9.2016 23:00 | |
+3 -0
tempest158 109.236.120.*** - takto sa vyjadruj doma mamicke ;) budes zrejme dost oblubeny a vyrovnany jedinec, ked ani takyto humorny frk nevies pochopit. a nabuduce menej otaznikov a hnevu, aby ti cievka nepraskla. pozdravuj vo firme, prajem vam tam dalsie uspesne statne zakazky. a skvele sa tam vyjadrujete :)
Anonymný nick
13.9.2016 08:28
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
Dusan
12.9.2016 18:00 | |
+7 -0
Skoda, ze to pokrytie je iba teortické. Na mape pokrytia je nasa obec oznacená ako plne pokrytá, reálne ale v dome jedna ciarka signálu, alebo ziadna. Je pravdou, ze anteny su smerovo natocene hlavne v smere hlavnych cestnych tahov, ale ludia byvaju aj popri vedljsich ciest, Je to vsetko relativne, Orange ma zasa u nas 4G plny signal, ale zato nedam 40€, aby som to vyuzil. Stare pausaly boli v tomto smere v OR vyhodnejsie. (Takmer) Vsetko a viac co je teraz za 40€ bolo predtym za 30€.
Anonymný používateľ
Src1
12.9.2016 18:45 | |
+3 -1
vies o tom ze na 4G sieti sa aj tak neda volat? pokial nevyuzivas alebo sa nechystas vyuzivat vo velkom data tak je to uplne jedno ci mas jednu ciarku alebo 4, pri odchadzajucom aj prichadzajucom hovore sa telefon musi prepnut do 2G alebo 3G siete, takze ten signal by ta mal zaujimat viac.
Mimochodom ja mam uplne inu skusenost, obec neni vobec oznacena v pokryti a mam v dome 3 ciarky signalu 4G. Asi zazrak.
Anonymný používateľ
giuseppe
13.9.2016 00:01 | |
+1 -1
Src1: Na 4G sa neda volat zatial ano .. ale tak do roka to podla mna min OR a TM bude mat ale to je teraz vedlajsie a k tomu ze v obci mas 4G a na mape nieje , mapu aktualizujeme priebezne nie vzdy hned po kazdom rozsireni v dany den a podobne. Oficialne az po oznameni a spusteni - potom nasleduje uprava soft na priblizne pokrytie podla terrenu a pripadne budov a vo finale po schvaleni sa to nahadzuje na mapu pokrytia , teda povedane ... po spusteni 4G v tvojej obci moze prist aktualizacia v mapach aj po mesiaci. Casto do mesiaca max cca. Ale mozny je aj presah z ,,vedlajsej obce, mesta" zalezi aj ake pasmo tam mame pouzite ci mix alebo len jedno. No a posledne v desiatkach dalsich obci uz na BTS je 4G nahodene - treba len finalne nastavenie anten a spustenie , v niektorych pripadoch je nutne pozmenit aj 2G ( moze sa stat ze kde bol signal slabi je silnejsi a opacne ). A v dalsich desiatkach sa robi " jednoducho napisane " lepsia datova konektivita teda prepoj aleno napojenia na tie ktore boli dodnes prepoj vzduchom moze byt napojena priamo na optiku :) ( tie casom budu upgradovane zo 75 Mbit/s na viac ). A tak na zaver : Budu aj lepsie datove balicky po dosiahnuty " planu " ale ako sa vravi kolko ludi tolko chuti :)
Anonymný používateľ
Src1
13.9.2016 00:21 | |
+0 -0
giuseppe: moja skusenost je na Orange sieti, ale to je jedno princip je rovnaky ako pises. BTS z ktorej to chytam viem kde je, je mimo obce to je pravda.
4G Telekomu je u nas od juna minuleho roka, som 300m od BTS, pamätam si ked sa to riesilo. Ked uz hovoris o tom napojeni optikou som na to velmi zvedavy ci sa raz aj tato BTS napoji. Mam ale obavu ze bude medzi tymi "2%" co sa nikdy nenapoja. Po pravde mohlo by to pomoct aj internetu ako takemu u nas, ved to sprachnivene DSL neda ani 5Mbit, najblizsi DSLAM cez 3km.
Anonymný používateľ
giuseppe
13.9.2016 00:47 | |
+1 -1
Src1: tak princip je rovnaky ci OR , TM ... To napajanie BTS na optiku nebude na vsetky to kazdy uz snad s tym rata , ale tam kde doteraz nebolo , bude nutne " dotiahnut " lepsi spoj, ak je mozna optika tak sa primarne dava ak nie z najblizsej BTS sa robi prepoj vzdochom na " okolite " mozne BTS kde nie je mozne natahat optiku , tazko pristupny teren , kopce , nie je v lokalite optika alebo ine prekazky. Sucasny trend a technika napreduje - vyhoda na lepsie prepoje na prakticky vsetky BTS a vacsia dat.priepustnost ( to umozni nove dat balicky a podobne ) Min 150 Mbit by mal byt taky zaklad po dokonceni " prveho planu pokrytia " ale to uz predbieham troska. 75 Mbit pokrytie je len cisto - cisty zaklad aky bol pre 3G - pokryt co najviac a najrychlejsie - podobne ako v CZ vodafone nasadzoval pasmo 900 MHZ ale LTE rychlosti na tejto frekvencie mali na urovni unas 3G ( o2 k prikladu ) a zmena na 800 MHZ standart lepsil nielen rychlosti. Mapy na webe su vzdy len orientacne ale vychadzaju z aktualnych map.podkladov teren a podobne. Aktualne teda sa hlavne TM sustredi na dosiahnutie planu - spolocne s tym pride aj zrychlenie - lepsie prepoje - optika ci vzduch - modernizacia 2G z GPRS na vynovene 2G " nadstavba " teda lepsie EDGE ale nehajme sa prekvapit vsetci :) Pridu aj datove balicky lepsie ;)
Anonymný používateľ
giuseppe
13.9.2016 00:51 | |
+2 -0
Src1: tak ti poviem ze na dsl sa tiez pracuje ale skorej ti pride lepsia 4G siet spolu s vhodnym balickom ( nielen FDD ale TDD - pevny LTE net ) slovanet, swan rozsiruje ale s poctom BTS to pojde pomalsie ako uz nam :)