Diskusia: Štát rozhodne o cenách pre 4ku. Vieme, čo požadovali operátori

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
29 príspevkov
Anonymný nick
26.10.2016 10:37 | |
+0 -1
roamingovy poplatok 10, najviac 20% z ceny roamingoveho partnera, ponukajuceho roaming voci najnizsej cene vo vlastnej sieti... teraz to vyzera na 50% poplatok +- zaokruhlenie koli stotinam ci tisicinam centa. to bol len priklad a asi zlozity a nejednotny.
Anonymný používateľ
marek1234
24.10.2016 08:32 | |
+26 -4
Mnohí tu polemizujete o morálnosti 4ka operátora a o štátnom biznise. Máte pravdu, avšak skúste sa na to pozerať svojimi očami a nie očami konkurencie. Hlaďte na svoje záujmy a na svoje peňaženky. Nebyť O2 a jeho vstupu do reálnej komunikácie v roku 2007 tak dodnes tu tento dupól zdiera, okráda. So 4ka sa opakuje situácia, na ktorej môže samotný zákazník len profitovať a je mi jedno ako obete či štátne, korupčné mechanizmy využije, aby na trh vstúpil. Desaťročie žiaden operátor nepozeral na vaše blaho priniesť ceny, služby ako prvý v Európe, byť vzorom, aby Poliaci alebo Rakúšania písali pozrite sa na Slovensko, tam sú služby a ceny. Je mi jedno, koho kamarádičkovia stoja za Swanom ak budem mať lepšie ceny a zostane mi viac dát a viac peňazí v peňaženke.
Anonymný používateľ
marek1234
24.10.2016 08:56 | |
+16 -2
Ešte dodám, že do nedávna sme boli vzorom len pre ČR aj tá nás predbehla a nasadila agresívnu cenovú politiku, stačí sa pozrieť na bežnú a nie retenčnú ponuku Vodafone RED LTE za 674 CZK (všetky siete neobmedzene /SMS/ a 1,5 GB dát s navýšením 1GB za 99 CZK.) Faktom zostáva to, že posledné roky sa dejú len kozmetické zmeny, ktoré absolútne nemajú prozákaznícky prístup. Stačí sa pozrieť na prebaľovanie Orange produktov, O2 Fér a jeho 13 ct zrejme už vytesaných naveky do kameňa, kozmetické zmeny na O2 Paušál alebo post-paid Tescomobile. Sláva vyrážajúca dych sa nekoná už roky!
Anonymný používateľ
hotentoten
24.10.2016 09:33 | |
+6 -13
statny biznis sa ale prave tyka tvojej penazenky
Anonymný používateľ
mint14
24.10.2016 10:01 | |
+6 -15
Marek, pozriet sa na to da aj tak, ze nebyt SWANu a 4ky, stat by z dani usetril desiatky milionov eur (a nie stovky). Takze s tym profitovanim zakaznika opatrne aby si sa nedal opit lacnym rozkom a pribehom o lacnej mobilnej komunikacii, ktoru platime tak ci tak vsetci cez eurofondy a postu.
Anonymný používateľ
ivann
24.10.2016 10:29 | |
+21 -1
mint14 je zase naivné si myslieť, že keď štát ušetrí desiatky a mil.EUR,že sa niečo zmení. Je naivné si myslieť, že lepším výberom daní sa tiež niečo zlepší. Tak ako doteraz nebude nič fungovať, len sa zase viac bude z ušetrených kradnúť. Je to kolobeh. Nevidím, že by sa napriek lepšiemu výberu dani ako to prezentuje vláda znižovalo odvodové zaťaženie podnikateľov a obyvateľov. Tu funguje ľahká rovnica viac vybratých daní = viac zlodejiny pre korýtka.
Anonymný používateľ
ivann
24.10.2016 10:49 | |
+10 -1
Milton Freedman, nositeľ nobelovej ceny za ekonómiu raz povedal... ak štátu zveríte dozor nad Saharou, do piatich rokov tam bude nedostatok piesku. Úžasný a výstižný pravdivý výrok a štátnej kase a výberu daní. Radšej budem mať faktúru 20 EUR a nie za 40 EUR ako virtuálne vopred kamarátom pridelené štátne alebo podielové dane.
Anonymný používateľ
Lubo
24.10.2016 08:31 | |
+5 -1
2 centy ako pri Jurovi je veľa. To by to mohli hned zabaliť. Na neobmedzených hovoroch by brutálne prerobili...
Anonymný používateľ
Objav.
24.10.2016 11:58 | |
+9 -0
Však o to ide triopolu, zmariť 4ke ponűkať konkurenčné programy, ktoré by ohrozili triopolu nadsadené produkty.
Anonymný používateľ
matej
23.10.2016 22:45 | |
+1 -7
Ak mas platinovy pausal, ktory sa da mat kludne za 34€ bez nejakej specialnej ponuky, iba bonus za prenos a zlava ak si zoberies lacny telefon tak nikde inde nedostanes 5GB, neobmedzene volania a sms v celej EU.
Tou zmnenou pausalu ma O2 dost potesilo, super ponuka, pre tych co cestuju po EU. Nemusim uz riesit lokalne simky a skoro v kazdej krajine EU je 4G (lepsie pokrytie ako SK). Toto mi pomaranc ani telekom neda.

Neobhajujem teraz O2, napr. O2 fer je drahe, ale toto je fajn ponuka. 4ka takisto ma nekonecno, ale iba na SK.
Anonymný používateľ
Juraj
23.10.2016 21:55 | |
+8 -2
Ja by som nechcel operátora,ktorý využíva národný roaming...Mal som O2,ale nič moc.Prešiel som naspäť k Telekomu.Ceny sú v dnešnej dobe rovnaké myslím (Orange,Telekom a O2) 4-KA je síce najlacnejšia,ale podobne,ako O2 využíva národný roaming na niektorých miestach.Takže v mojom prípade prichádza do úvahy Orange a Telekom.Ja som sa rozhodol pre Telekom,pretože má najlepšiu LTE sieť!👍 Keď mám platiť toľko,ako v O2,tak radšej za takéto peniaze poriadnú sieť.👍
Anonymný používateľ
MaTTo
23.10.2016 21:55 | |
+12 -2
Správne ohľadom tých vysielačov... je absolútne nevhodné a hrozné ak vidím krásnu prírodu, kopce a zrazu vedľa seba postavené 3 stožiare, každý inej konštrukcie a každý inej farby a na dvoch z nich až 3 antény,, veď to je choré; to malo byť už dávno zákonom dané že jedna konštrukcia a nie že čo 100metrov to iná veža.
Anonymný používateľ
jojo
24.10.2016 01:37 | |
+4 -0
V CZ si bezne zdielaju stoziare OP myslim hlavne vodafone a tmobile ale neviem ako to ma o2 ceske. A pokrytie je tam hned na inej urovni a pritom cz je rozlohovo vacsia. Tiez bolo by asi lepsie ak by na jednom stoziari mali min 2 OP unas svoje sluzby. A na vacsine nie na tych par co maju prenajate. Tych je zalostne malo s porovnanim ako v cz. 4ka to bude mat tazke ak budu stale pri pasme 1800 . Btw mimo troska temu - na "pevny" net odnich za 5/10€ pomaha dost signal booster repeater na pasmo 1800, testoval som z BTS vzdialenej cca 13-15km vzdusnou ciarou - vedel som si na chatke spravit dostatocny signal 30-40 Mbit ( -95 az -105 dBm ) a ziadny signal predtym v okoli. Od mesta cca 5 km potom sa uz stratil :) A to teren nie je ziadna rovinka :) Len investicia je okolo od 100e ale oplati sa skusit kto ma moznost .. pripadne poradim :)
Anonymný používateľ
Objav.
23.10.2016 19:47 | |
+17 -8
Ide do tuheho, bude zaujímavé sledovať tanečky molochov z triopolu ako vysvetlia blokovanie 4ky a neposkytnutia siete.
Anonymný používateľ
Gargamel
23.10.2016 17:22 | |
+10 -15
Konecne sa ukaze ci tam sedia kamosi a ako rozhodnu. Predavat nieco o com nemam paru za kolko budem kupovat je fakt na hlavu. A labute tcrdia ze este su aj ziskovi pri takto nastavenej cene. Tak sup sup priatelia rychlo spravne rozhodnut. Kobecne to sukromne labutie bacovanie bude aj ofiko posvatene statom.
okw0
23.10.2016 17:35 | |
+8 -8
Prečo ťa páli cudzí biznis? Si ich akcionár?
Anonymný používateľ
Gargamel
23.10.2016 18:28 | |
+8 -10
Preto lebo chcu na svoj sukromny biznis statne peniaze. To vam ten vas kega z marketingoveho nepovedal? Tak preto mojko. Lebo to sa mi bridi. Aj ja chcem podnikat za statne. Prispejes mi?
Anonymný používateľ
Mrte
23.10.2016 18:42 | |
+7 -10
Preco to pali slobodneho bezdetneho 41 rocneho okw0 z Bradavice na Dunani. Je azda on ich akcionar? To hadam nemyslis vazne. Spolocnost s netransparentnym vlastnickym pozadim v podobe tajomneho zahranicneho fondu je parodiou na mobilneho operatora. A do tkejto spklocnosti idemd vsetci pchat nase pra hy cez statny podnim. Stat ide spolupodnikat s neznamym vlastnikom. Ziadny vas ovensky operator nieje. Hra na city smoncila. Oblbovat mozete tych co vam veria tie vasd ndobmedzene sluzbu v gprs sieti Telemomu.
Anonymný používateľ
Real
23.10.2016 18:58 | |
+7 -11
Pridavam sa k predrecnikom. Ani mne sa nepaci ze statne peniaze idu pomahat budovat sukromny biznis swanu. A rovnako sa mi nepaci amo swan manipuluje verejnu mienku. Nie v ich pripade vonkoncom nejde o slovenskeho operatora. Za gule ich drzi zahranicny tajomny fond a zrenme aj dodavatel cinskej technologie.
Anonymný používateľ
ahhh
23.10.2016 19:37 | |
+20 -6
Zaujímavé, keď Telekom blokoval vyplatenie zisku (štátu) nikto to neriešil (možno ešte stále to robí), že to firma prakticky riadená nemcami tiež nikto nerieši. Plus platia zaujímavé čísla aj do Nemecka materskej firme cez faktúry. Orange má 17% čistý zisk a vlastník by mala byť belgická firma. O2 vlastnia česi. Aj keby bol SWAN ruský, ale konečne by zatriasol týmto oligopolistickým trhom ako z učebnice, tak mu držím palce. Len pre to, aby sa konečne tento trh pohol viac dopredu k zákazníkovi.
Anonymný používateľ
Jasom
23.10.2016 20:27 | |
+17 -4
Veľmi málo sa tiež píše o pokutách, ktoré Telekom dostal za nekalu súťaž, za blokovanie prístupu k infraštruktúre atď. Predražené internety do škôl ani nespomínam. Ja fandím 4ke, nech sa znížia ceny na tomto špecifickom trhu
Anonymný nick
23.10.2016 23:35
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
ahhh
23.10.2016 23:58 | |
+9 -1
roob, o tomto môžeme len polemizovať. 4ka a ani Telekom nezverejnili ceny, ktoré pýtajú/ponúkajú. Ak ich zverejnia, som otvorený ďalšej diskusií. Dovtedy sú to len špekulácie a strata času.
Anonymný používateľ
Manobb
23.10.2016 16:13 | |
+13 -8
Považujem za diletantizmus štátu a jeho úradníkov, ktorí svojou činnosťou, či skôr kvázi činnosťou zapríčinili, že štátne zlato (frekvencie) dali do rúk súkromníkom bez toho, aby podmienkami tendrov jasne a zrozumiteľne, ale najmä komplexne vyriešili podmienky ich využívania. Prax ukazuje, že to nezvládli a umožnili tak bezbrehé šafárenie s ich potenciálom zo strany súkromných subjektov, čo si odpykávajú všetci občania so svojimi SIM kartami, hoci sú vlastníkmi frekvencií. Kedy už nastane poriadok v tomto štáte, kde úradníci budú svoje povolanie chápať ako službu pre občanov, vďaka ktorým poberajú svoj plat ???? Možno po voľbách ..., ale iba za predpokladu, že k volebným urnám pôjde viac slušných a poctivých občanov v porovnaní s množstvom parazitujúcich občanov/voličov voliacich si tých "svojich" iba a len z dôvodu, aby si zachovali svoj doterajší kľud v biznise (so štátom), v úrade a pod.
Anonymný používateľ
Trautenberk
23.10.2016 18:23 | |
+10 -5
Asi se oba divame na jiny trh: Frekvence byly vydrazeny v aukci, operatori zaplatili a sluzby jedou. Swan vyuziva a rozsiruje svoji sit v pasmu 1800 MHz. Ostaní buduji LTE v pasmech, ktere maji k dispozici, tedy 2600/1800/800 MHz. Mas dojem, ze se na Slovensku neda telefonovat a datovat?
Anonymný používateľ
Eric
23.10.2016 15:27 | |
+23 -4
Konečne zasiahol Telekomunkačný úrad, ale neskoro ! Tá námietka Orangeu že 30 dní je málo, odpoveď je dobrá, mali byť dávno pripravený, škoda že tam nie je pokuta, za odmietnutie prístupu. TOxy.... súhlasím s tebou národný roaming mal platiť dávno pre všetkých, vysielače mali riešiť že v danej lokalite má byť jeden a ostatný operátory si tam môžu pridať antény. ..... Naš úrad Životného prostedia je nanič, ako to v takejto forme môže existovať dovolia na jednom mieste postaviť 3 vysielače !!!! .... Máme politikov len na aby brali platy, úplatky, mali imunitu a tlačili sa do Euro parlamentu, to sú ich ciele.