Diskusia: Telekom začal ponúkať rýchlejšie 4G v ďalších mestách. Aj 300 Mbit/s

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
96 príspevkov
Anonymný používateľ
Julo
7.11.2016 07:11 | |
+1 -0
Napisal sm "sustava BTS" nie jedna BTS, ktore zdielaju 1 uplink. Typicky priklad Eurovea a okolo 15 admin centier cize okolo 10.000 v pracovny den
Anonymný používateľ
Trautenberk
8.11.2016 17:56 | |
+0 -0
Vsak jo, je to pochopitelny. Nepochopitelna je ta touha po 100 Mbs. Osobne nevim, co bych s tim delal. Na cteni mobilmania.sk staci i 1 Mbs :-))
Anonymný používateľ
Julo
6.11.2016 19:20 | |
+4 -5
Inak co citam tie prispevky chlapi vy tu vsetci fetujete. Ved ta maxinalna rychlost je teoreticka zdruzena rychlost celej BTS a nie jedneho spojenia! Si uvedomte, aky by musel byt uplink ak sustava BTS obsluzi napr. 5000 klientov, co je typicke nakupne centrum a budovy 1km okolo. Napr. 5000 x 300Mbps ;-) Vacsinou sa bavime o radio uplink samozrejme.
Anonymný používateľ
jojo
6.11.2016 23:11 | |
+2 -0
Mozno fetujes ty :D Vieme asi hadam vsetci , ze tie rychlosti su maximalne co su mozne na BTS dosiahnut tj zdielana rychlost , timesloty. A neprehanaj na jednej BTS bude ti 5000 ludi naraz datovat pri dnesnych balikoch :D Vies vobec kolko BTS ma taky orange ? V jednom tom nakupnom centre ako tvrdis sa mozes pripajat aj z troch roznych "BTS" ked uz tak :) Mikrobunky makrobunky pikobunky alebo repeatre .. Taka makrobunka od 500m do 35km ale vzdy zalezi na miere kapacity alebo zahltenia pasma. V nakupnom centre a podobne skorej mikrobunky a pikobunky. Co ma ale skorej zaujima kedze na BTSkach uz ten cas robim , ako budu z datoveho robit baliky pri 5G sieti do 5 rokov v ostrej prevadzke tu bude na 99% pri kapacite min 1 Gb/s a tisice sucasnych pripojeni. Darmo sa bude Lančarič vyhovarat na radiove kraviny ked tak ci tak kapacita na spustenie uz musi byt dostatocna . Aj tak vyuzitie casto BTS niekedy nie je ani 10% v case spicky ale zase ako kedy ako kde. Mozme cakat , ze raz pride skutocna doba datova ale nie s par stovkami MB :)
Anonymný používateľ
Julo
6.11.2016 18:56 | |
+3 -1
Saq Telekom musi zrychlit, aby 4KA mohla roamovat aj 4G lebo 3G budu ruzolici vypinat :D
Priprava na 5G nepusti, esteze uz je draft 6G ;-)
Anonymný používateľ
swan
6.11.2016 17:59 | |
+2 -0
jojo presne tak ja som tiez nikdy nenameral 80mb ani pri vysielaci na 4ke. moja max rychlost 66.9mb/s a upload 24.8 http://www.speedtest.net/my-result/a/2061955743
Anonymný používateľ
Helekal
7.11.2016 08:42 | |
+1 -0
To neni ziadne tvoje maximum. To je testovaci obrazec z prazdnej promo siete labute ked ju ukazovali pri spusteni a nikto iny v nej nebol aby boli vysledky co najlepsie. Oklamavat mozes takych co seno zeru.
msxx
6.11.2016 10:22
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
teky
5.11.2016 22:36 | |
+8 -2
Ja si pamatam na jeden clanok,co tu raz riesil technicky riaditel Telekomu,ohladom tych balickov a rychlosti.Tu 3oo megovu rychlost dali kvoli tomu,nakolko sa v danej oblasti vyskytuje viac uzivatelov Telekomu,t.j keby sa teoreticky kazdy pripojil v tej chvili na net,aby nepocitovali ubytok rychlosti.Co sa tyka samotnych balickov,udajne po kompletnom pokryti,by sa malo zacat aj s nimi daco robit.
Ale povedzme si otvorene,ten isty clovek vravel,tusim na magioplazi,pri predstaveni tiez dakej zavratnej rychlosti,ze uzivatelom tie balicky,co maju momentalne stacia nakolko na zakaznika to vychadza v priemere 1 az 2 giga za mesiac.
V O2 ked sa opytate na ich balicky,tak vas budu presviedcat,ze oni maju predsa siroky vyber balickov,cez O2 ferko,az po pausal.
Ale najviac ma aj tak pobavila jedna odpoved generalneho z Orange,ktory sa jasne vyjadril,ze oni su lider na trhu a podla toho sa budu aj spravat.Cele zle toto.
Anonymný používateľ
idaho
6.11.2016 12:25 | |
+2 -1
No, ak si ja dobre pamatam, tak ktosi vysoko od Telekomu nie tak davno vravel, ze podla ich analyzy zakaznici minaju priemerne hlboko pod 1Gb dat na mesiac. Asi mal aj pravdu, len asi mu nedoslo, ze zakaznici nemozu viac minat, lebo data su velmi drahe. A v tom je podstata, preco stacia male balicky, lebo su drahe a ludia radsej idu vsade mozne na Wi-FI, ako 4G siete.
Anonymný používateľ
Peter
5.11.2016 20:14 | |
+5 -1
že logikak, a čo tak share videí, chviľka na YT a máš po gigovom balíčku za 6 e
Anonymný používateľ
lololol
6.11.2016 14:54
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
pokk
5.11.2016 18:56 | |
+12 -1
Čo z takej rýchlosti , keď ma dátový baliček limit 1GB? :D :D
Anonymný používateľ
idaho
6.11.2016 12:27 | |
+1 -0
Nic moc z toho. Zial, Co uz, me na Slovensku a je to proste tak. Ale statisticky sa v pokryti 4G sietami posunieme vyssie v rebricku EU.
Anonymný používateľ
lololol
6.11.2016 14:53 | |
+0 -4
Ja vidim v ponuke aj 15GB balicky, este sa aj navyse da dokupovat. Aky je problem si ich pri dnesnych platoch zaplatit?
Anonymný používateľ
Jozo
5.11.2016 18:55 | |
+7 -8
Tvrdenie, ze su vysoke rychlosti zbytocne, pretoze su datove baliky male a prenesiete ich behom par sekund, svedci o tazkom primitivizme. 1. teoreticke a realne rychlosti su diametralne odlisne 2. cele to tvrdenie je asi tak logicke, ako ked ma auto spotrebu 20l pri 250km/h, takze 60l nadrz je velmi mala, lebo by ste museli kazde tri hodiny tankovat 3. toto tvrdenie by malo logiku, ak by ste mobilny internet vyuzivali nonstop iba na stahovanie (film, subory a pod) a netreba opat zabudat na bod 1. LTE-A je uz aj vo velkej casti Kosic...
Anonymný používateľ
frederica
5.11.2016 18:25 | |
+16 -4
Rýchlosť zvyšujú, len dáta sú v Telekome luxus. Preto používam lacné a dostupné dáta od 4ky.
Anonymný používateľ
Anonymny nivk
6.11.2016 09:53 | |
+3 -5
Dostupne data od stvorky? Co si pre boha pojedol?