Diskusia: Orange už plánuje volanie cez Wi-Fi a pôjde do fixného LTE

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
62 príspevkov
Anonymný používateľ
Anonym
5.10.2017 18:11 | |
+26 -2
S tým LTE je Orange trápny! Keď som sa ich opakovane pýtal, či budú poskytovať, alebo aspoň že či uvažujú cez net do domácností cez LTE, tak ako konkurencia, opakovane mi ich zamestnanci povedali, že je to nezmysel, že to nebude fungovať, že je to podvod tých druhých opov. Že kábel je kábel a ponúknuť mi vedia tak 2-10GB balík v tej cene (15-18Eur). Už 2 mesiace mám LTE internet od Swanu. Oproti príšernej DSL od Orange, má 15mbit/s stabilných, upload 2mbit/s stabilných, ping cca 20ms tak ako DSL a dokonca narozdiel od Orange DSL bez výpadkov a ako hráča online RTS, ma to ani raz kvôli výpadku nevyhodilo z hry (ping na Austráliu sa zlepšil o cca 50-100ms). Zároveň môžem hrať hru, iný člen domácnosti pozerať video, alebo 3 videá vo FHD naraz. Čo je pre mňa najpodstatnejšie, ani jeden jediný dôvod volať infolinku, že to zas nefunguje. Výpadky LTE pri počasí? Vzdialenosť od vysielača cca 15km, hustý dážď - 0 výpadkov, 0 zmeny pingu, či rýchlosti. LTE je top technológia pre domácnosti v mestách, kde nie je ani káblovka, ani optika, len mizerné DSL. Mizerné preto, že nedokážu zabezpečiť jeho kvalitu ani v krajskom meste. Už roky investujú do VDSL, ale nikomu ho tu neposkytli, dokonca nerozširujú ani kapacity, ľudia sa museli "biť" o voľný port. Ak sa Telekom i Orange nespamätá (kým neskončí väčšine viazanosť), môžu v DSL ústredniach otvoriť butik. Pomalé, nespoľahlivé a drahé.
Anonymný používateľ
Hjkl
16.11.2016 14:16 | |
+18 -0
Orange mi pripadá ako priekupník z niekoľko xkrát násobnou príražkou za značku.
Anonymný používateľ
jk001
16.11.2016 14:33 | |
+2 -10
ach jo kábel je kábel ja mám dsl telekom už 6 rokov a následne rok a pol orange dsl po tých istých kábloch za 7 a pol roka 2 výpadky slovom dva a z toho jeden bol na vine sused keď sa pripájal na kanalizáciu a preťal kábel telekomu
začínal som ADSL rýchlosť 5/05 teraz je VDSL 80/8 ja som spojný ping 15ms
Anonymný používateľ
gggaaa
16.11.2016 14:51 | |
+4 -1
nie kazdy ma dosah VDSL a vonkoncom nie 80Mbps...
ale to FUP je hroza.. ok chapem, obmedzit stahovacov.. ale 1-3TB mesacne by bolo predsa len rozumnejsich.. data rastu ako vazne?
Anonymný používateľ
Anonym
16.11.2016 15:02 | |
+11 -0
Som si spomenul na jeden príbeh. Keď už Orange DSL nešlo 1,5 hodiny cez deň (väčšina výpadkov sa opraví do 1h), volal som infolinku že neide. Operátorka vypnite zapnite, ešte raz, u nás je všetko v poriadku bla bla bla ale pošleme to technikom na preverenie. Káble, router som skontroloval ešte xkrát, dokonca znovuzapojil aj vigor, aj telekom som volal, no tí ma odkázali na orange, som po cca polhodine opäť volal, opäť povinné kolečko (vrátane môjho presviedčania že u nás je všetko v poriadku a funkčne) až mi operátor povedal, dám reštartovať port. Do pár sekúnd nám DSL nabehlo. O 3 dni mi volala predchádzajúca operátorka, že im technici dali správu, že DSL je v poriadku a mal by nám fungovať. Toto mi fakt bude chýbať. Aj tie hlášky, v piatok večer, že poruchu zaevidujú, ale technici to budú riešiť až v pondelok. Ja žeprosím?!
Anonymný používateľ
Nuda
16.11.2016 15:03 | |
+2 -0
gggaaa- súhlasím... PUF = Zbytočnosť!!!
Anonymný používateľ
jk001
16.11.2016 15:19 | |
+0 -3
no celoslovenské výpadky som si nevšimol netrávim na internete 24 hodín denne vieš práca rodina príroda a až potom internet ale mám meteo stanicu netatmo ktorá zapisuje údaje na server 24 hodín denne v 5 minútových intervaloch a teraz som pozeral históriu údajov za dva roky dozadu boli tam 4 výpadky logovania údajov od 15 min do 2 hodín za dva roky celkom slušné
inak mám aj mágio TV tú síce len 2 roky telka ide každý večer a nespomínam sa poruchu predtým som mal skylink tam boli výpadky častejšie
Anonymný používateľ
Nuda
16.11.2016 15:32 | |
+2 -0
jk001 - ale zober si že ťa vypnú ale spomalia o skoro 80% a skončil si ak prekročíš ten ich limit 300GB tak padneš na 128 kb/s čo potom si budeš môcť pozrieť???... to by som chcel vidieť... :D ledva v 360p kvalite videá... dokým by ti obnovili dalších 300GB limit na další mesiac...
Anonymný používateľ
aeon
16.11.2016 16:28 | |
+4 -0
pre anonym o 15:02..: potvrdzujem tvoje skúsenosti, tiež riešili výpadky s podobne salám-párky "pokojom". k tomu dva krát odišiel ten ich úžasný low-costový Tplinnk adsl router. a trvalo asi pol roka ťažkého boja s oranžovou byrokraciou, než 5/1 linka začala reáln dávať aspoň 4,5M a nie 0,3k. Čo bolo z ich strany sprevádzané hromadou voodoo operácií, vrátane zbytočného prekáblovania môjho domu až po verejný stĺp, kedy tri mesiace odmietali zobrať na vedomie, že úplne rovnaké problémy má môj sused o dva domy ďalej. Aby sa následne, po tej zbytočnej výmene kábla konečne chytil jeden technik za nos, odpoochodoval niekam na druhý koniec obce k nejakej rozvodnej skrini, tam niečo prehodil a tradá- začalo to fungovať. Prosto prístup jak u ko ko tov na dvore...
Castielo
16.11.2016 19:38 | |
+0 -0
Si asi necital poriadne clanok, pripustnost jednej bunky je 300 mbit ... este paru tvojich susedov a nepojde ti youtube ani v 260p :D
Anonymný používateľ
Anonym
5.10.2017 18:11 | |
+8 -0
Blahoželám. My sme mali DSL od 2006, začínali sme na 2mbit/s vraj viac nie je možné dať, potom 3 (dôvod prechodu ku orange), potom 5 aj 10 a pokaždé to vraj viac nepôjde, nemáme susedov ktorí by sekali káble v zemi, za to výpadky pravidelné a našich susedom odmietli pripojiť, i keď mali káble v dome a funkčnú pevnú linku (hlasový paušál), lebo nemajú port na dslame, v krajskom meste v hlavnej ústredni ale brigádnikov otravujúcich s ponukou DSL (vraj práve nová služba) po 2 roky posielali. BLahoželám ti, že si mal až 1 výpadok na DSL za 7 a pol roka. Si si ani nevšimol tie celoslovenské výpadky pri navyšovaní rýchlostí, zmene IP adries, pravidelné výpadky DHCP.
Anonymný používateľ
huje®
17.11.2016 17:55 | |
+6 -8
To tu je uroveň, ako na školení Orange jogurtov.
Anonymný nick
17.11.2016 12:56 | |
+12 -0
wi fi aj do verejnych WC, oziareny od kolisky az po hrob.
alt64
18.11.2016 13:02 | |
+0 -0
uz vidim tie reklamy ako slovenske "celebrity" volaju cez wifi v kabinke na verejnej toalete :D BTW. som zvedavy na ten cennik. predpokladam ze taka sluzba od nemenovaneho SW giganta v platenej verzii bude aj tak stale vyhodnejsia jak od týchto bananov
Anonymný používateľ
Trautenberk
17.11.2016 10:17 | |
+0 -1
Fixni LTE je skvela sluzba, ale jen pro nektere zakazniky. v CR davaji opove 20-40GB za mesic, coz bohate staci na surfovani na mobilmanii (na TV to pochopitelne neni). T-Mobile dava i 100 GB, ale chce 1200 Kc, coz je hodne penez.
Pro toho, kdo doposud bezel na zoufale pomalem DSL, tak je fixni LTE dar z nebes (20-30 Mbs downlink a 5 Mbs uplink) a navic je LTE modem prenosny. Rekl bych, ze se jedna o DSL killer.
Anonymný používateľ
Streda
16.11.2016 20:50 | |
+2 -4
Na firemnom internete cez optiku mozes mat viac ako 30mbit upload :)
Anonymný používateľ
Manobb
16.11.2016 20:04 | |
+10 -14
OR stavil na PR "vymývaciu kampaň" v štýle sľubotechny alá politici pred voľbami. Ja som naopak stavil na svoj ZDRAVÝ ROZUM vážiac si svoje poctivo zarobené eurá, preto nepodlieham PR kampaniam slovenských pseudooperátorov a idem "proti prúdu". Vyberám si čerešničku na torte bez ohľadu na "farbu šľahačky" a vyzývam všetkých, aby konali rovnako. Potom aj operátori pochopia, že "PR kecy" nezaberajú, eurá neprichádzajú, a tak buď zmenia prístup (zlacnia jednotkové ceny alebo skôr zvýšia počet jednotiek za pôvodné ceny) .... alebo budú musieť zmeniť predmet podnikania. Zdá sa, že OR je tak tvrdohlavý, že tú zmenu predmetu podnikania bude musieť urobiť ako prvý !
Anonymný používateľ
Gargamel
17.11.2016 03:41 | |
+12 -7
Z tvojich dvoch eur mesacne sa vsetci operatori fakt poseru. Konecne pochop ze nie. Preto si odkazany zobronit hned po skonceni tych pseudoakcii ktore ty nazyvas ceresnickami. Pan ppdnikatel.
Anonymný používateľ
podnikajte na 1
17.11.2016 07:56 | |
+5 -6
Podnikajte na jednotku s cenovo výhodnejšími balíkmi volaní z mobilu a pevnej linky, 4G internetom a aplikáciou na tímovú spoluprácu.
MÁM ZÁUJEM http://www.telekom.sk/biznis/baliky/magenta-1-biznis
Anonymný používateľ
Manobb
17.11.2016 09:16 | |
+8 -4
Vidíš Gargamel, hlupáčik ako Ty to naozaj nepochopí. 1,99€ bol možno extrém (ale bol dostupný pre všetkých !!!). Tých "čerešničiek" je v ponukách samozrejme omnoho viac, napr. Max30 za 15€ ... tak prečo platiť 30€ ? ... alebo rôzne šáchmaty u modrákov, kde dokážeš významne skresať ceny inak drahých paušálov. A o tom presne som písal ! Treba použiť ZDRAVÝ ROZUM, ak ho človek samozrejme má ... a nie každý ho má, keď celebritami sú "súčasné kvázi celebrity" a vládnu nám kvázi slušní ľudia atď. Treba začať u seba !
Anonymný používateľ
huje©
17.11.2016 09:38 | |
+5 -4
Manobb skúšam 4ku za 5€ to TO.nacesty. Pridaj sa js to čerešnička na torte.
Anonymný používateľ
Manobb
17.11.2016 09:50 | |
+4 -6
Ja momentálne testujem kombináciu - SIM1: 4ka s balíčkom GIGA1, SIM2: EASY Pecka "za polovičné ceny, resp. s dvojnásobným kreditom + v núdzovom prípade aj s denným internetom /inak vypnutý/". Mal by som sa reálne vojsť do 2-3 €/mes. ;-)
Anonymný používateľ
huje©
17.11.2016 09:56 | |
+5 -5
Manobb však to máš ako zadara. Ja mesačne som ochotný dať opkom do 10€, viac ani cent. Pozerám, že ty máš vyššie priority.
Anonymný používateľ
Gargamel
17.11.2016 16:13 | |
+5 -2
ManoBlB hlupacik ti rano viaze tkanicky. Konecne pochop ze sa zteba neposeru. Lebo platis malo. Nareky na forach ti nepomozu. Chovas sa jak soplave decko pritom si vzrastom dospely. Galaxi ty uz si tak blby ze nedokazes vymysliet dalsi novy nick a preto pouzivas ten skopceny od Peta?
Anonymný používateľ
Nick Jager
17.11.2016 16:43 | |
+5 -1
ale dokáže vymyslieť, napríklad najnovšie vymyslel nick Kubo http://***/2f89cRB
Anonymný používateľ
huje®
17.11.2016 17:58 | |
+3 -3
Garganel kroť svoje hormony.
Anonymný používateľ
nick nickolson
17.11.2016 19:49 | |
+3 -2
JoJ a to gdze ty taky fajny nick porychroval galaxi? ty neznaš, že už še ci šecia rehocú? Manobb hutory, što OR stavil na PR "vymývaciu kampaň" no teba už nigdo vymývať nemosí, sam to o sebe hutoriš Reklamy su o tom aby nas oklamali. Reklamy nam vymyvaju mozog, vzdy to majte na pamati. :-)
vevo
17.11.2016 20:20 | |
+2 -2
Manobb - Ja mám v dvoj simkovom MT tú istú kombináciu ako ty , len obrátene SIM1-Easy Pecka a SIM2-4ka s GIGA1. Do 4G siete sa prihlasuje tá SIM, ktorá je predvolená pre data.
Anonymný používateľ
DUAL SIM
17.11.2016 22:26 | |
+2 -0
Podporují oba sloty pro SIM 4G datový přenos, VEVO?
Anonymný používateľ
huje®
17.11.2016 22:48 | |
+2 -0
Sim1 isto a sim2 len 2G
Anonymný používateľ
Nils/Jesse
16.11.2016 18:30 | |
+3 -6
Francuzsko ma 40mil. obyvatelou?! Ja som myslel ze maju 66mil. obyvatelou. Ale tak Orange.....
Anonymný používateľ
mint14
16.11.2016 16:46 | |
+8 -10
vam ten Orange v tom swane musi strasne vadit ked musite spinit kazdu diskusiu svojkim trolovanim.
Anonymný používateľ
Hjkl
16.11.2016 17:18 | |
+7 -3
To je diskusia a kto ponúka najlepšie a nahlacnejšie z prehľadom bez chytákov, ten skrátka vyhráva. Čo je na tom nepochopiteľné.
Anonymný používateľ
slovak operator
17.11.2016 07:34 | |
+3 -2
tomuto hovoriš diskusija galaxi?
Anonymný používateľ
kecupjemny
16.11.2016 16:40 | |
+9 -2
Zaujímavé, že Poľsko uživí štyroch operátorov a to pri najlepších cenách z celej V4. A tiež je tam Orange. Ale náš Orange poľský trh radšej prehliada, to by nevedeli vysvetliť potom stav na Slovensku.
Anonymný používateľ
mint14
16.11.2016 16:42 | |
+4 -5
Polsko ma 40 milionov obyvatelov.
Anonymný používateľ
aeon
16.11.2016 16:27
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.