Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Diskusia

O2 začalo obmedzovať dáta v EÚ pri vysokých paušáloch

62 príspevkov
Anonymný nick:
Odpíšte znaky z obrázku:

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
jan.ci
29.12.2016 09:01 | |
+2 -0
Reagovať
O2 v Nemecku, bol O2 - 3G signál skoro všade pri veľkomeste a čo sa stalo??? Signál je v P.C.!! Ako zákazník, ich klient, keď som platil 25€ na mesiac a mal som 5 Gb dát, som strašne sklamaný!! Čo sa to vlastne deje?! Voľné wifi pripojenie v Nemecku žiadne, všetko sa šifruje a tak kto chce mat internet, tak špekuluje nad hocičím ale mobilný op. si už s nami robia čo chcú a uznajú za vhodne. Pretlačili do parlamentu zákony, aby sa wifi šifrovalo a kto tak neurobí, ten sa vystavuje mastnej pokuty a tým pádom, si potom ti mobilný operátory s nami ako ich klientmi robia čo chcú! Vedia dobre, že by nikto neplatil ak by bola voľna wifi sieť a oni by tak prišli o neskutočné zisky. Ech ale s nami vy..bali!!
Patrik
5.12.2016 08:32 | |
+2 -0
Reagovať
Plne funkčný len sa na pravom hornom displeji olepovala dotykova plocha.oprava cca 20eur co som pozeral.cena telefonu bola 509eur vyjadrenie s telekomu.zariadenie sa nedá opraviť mate narok na odstúpenie oz zmluvy za 45eur.platil som 24mesiace 75eur. A nemám telefón lebo mi ho nechcu vydať.ved to je ukradnutie mojho majetku.uz to riesi pravnik tak dúfam ze sa mi podarí zaútočiť s nimi lebo to si nemozu dovolit take cosi.do kedy nas budu moct tak okradat? To co mame za stať ked nic s tým nespravi a chudaci ludia sa omeskaju s faktorov tak im len same upomienky chodia potom aj exekúcie a na nich neplati nic? Ved to sa normalnym ludom az rozum zastavuje nad tym co si take spolocnosti mozu dovolit a okradat nas a nic sa im nestane.to asi take nieco je možné len na slovensku
joey
6.12.2016 05:54 | |
+2 -1
nechcem nikoho obhajovať, ale tak treba pozerať čo podpisuješ. ak Ti teda nikto pri podpise zmluvy nedržal zbraň pri hlave, tak potom nechápem o čo ide. Telekom má jasne v cenníku uvedené, že cena sa skladá z akciovej kúpnej ceny telefónu(ktorú Ti chcú vrátiť) a "doplnkovej časti mesačného poplatku", a nikde sa tam nespomína SPLÁTKA telefónu. Nechcem Ti brať ilúzie, ale Tvoj právnik by musel dokázať, že Telekom má naformulované dodatky/zmluvy v rozpore s nejakým zákonom. Inak nezmôžete nič. Riešil to už niekto aj cez niektorú televíziu, ale tuším tiež nič nevyriešil. Pogoogli trošku...možno nájdeš niečo. Prajem veľa zdaru...netreba sa vzdávať ;)
Patrik
5.12.2016 08:22 | |
+3 -0
Reagovať
Ja som tiež odišiel prave preto s timobile lebo o2 malo to najvyhodnejsie pre tych ludi co pracuju vonku a jasne mi bolo na predajni povedane ze cely objem dat mozem vyuzit kde kolvek v eu.aj tie ich reklamy o tom neustale v telke chodili.a teraz toto to je nehoraznost co si tie spolocnosti mozu dovolit a doplacame na to len mi tazko pracujuci ludia.do telecomu uz nikdy.dva mesiace pred skoncenim zmluvy som dal reklamovat sony z3compakt.telefon bol bez skrabancov
O2 Unfair
4.12.2016 14:46 | |
+5 -1
Reagovať
Smutné je že my tu riešime 80:20 a 1GB dát, prípadné zrušenie roamingu od budúceho roka a opäť 9 mesiacov doma a 3 mesiace roaming a pod. kraviny;; pritom množstvo operátorov v EU patrí buď do Deutsche alebo France telekom :-) Už niekedy v roku 2009 ponúkal Hutchison 3G neobmedzený roaming vo vlastnej sieti aj v iných krajinách takže reálne s anglickým číslom od Three UK som fungoval niekoľko mesiacov v taliansku - 10GB mesačne internet, neobmedzené hovory v rámci UK(z roamingu v taliansku samozrejme) + za 10 Libier som mal mesačne 500minút a 500SMS v rámci Talianska,- samozrejme k paušálu na 18 mesiacov v UK iPhone 3G zadarmo a mesačný poplatok 45 Libier ;; u nás budeme donekonečna riešiť vysoké ceny a nevýhodné podmienky lebo veď pri našich platoch si to môžeme dovoliť, čo na tom že nemecko, rakúsko či anglicko majú diametrálne odlišné platy ale za rovnaké ceny dostanú od operátora vždy viac...
joey
4.12.2016 09:45 | |
+13 -4
Reagovať
O2 by už konečne malo zvážiť odstránenie slovíčka FÉR v spojení s ich firmou. To možno bolo aktuálne, keď prišli na trh ako nováčik a potrebovali si nahnať zákazníkov.
Roto12
3.12.2016 20:59 | |
+14 -4
Reagovať
No to som este nezazil aby operator tak oklamal zakaznikov. To je mozne len na Slovensku Dakujeme O2 za ferovu odplatu.
Richard
3.12.2016 15:05 | |
+15 -4
Reagovať
Tak pondelok prenášam do 4KY z podvodného diamantu O2. Podvodníci z O2 bodaj by ste skrachovali do roka a dňa.
tetrev
3.12.2016 16:33 | |
+9 -3
Ktovie ako O2 skončí. V októbri 2013 ho Telefonica predala Čechom a v zmluve je, že značku O2 môžu používať najviac 4 roky, čiže rok 2017 by mal byť posledný pre O2.
Bubo
3.12.2016 16:46 | |
+5 -9
Zas dqlsi somarik co ani google nedokaze pouzit. Klames. Znacku o2 mozu pouzicat min. O jednu patrocnicu viac. Najdi si to trulko. Je k tomu samoststna tlacova sprava. Vies galaxi?
roob
3.12.2016 22:38 | |
+1 -2
bubo: yo a stalo ich to len smiesne 4 miliardy Czk, resp. 150M ojro zaokruhlene. To sa oplatilo! lebo keby sa volali hoci aj "dedkove trenky" tak to vobec nieje sumafuk. Kolko LTE vysielacov by za to postavili?
Bubo
4.12.2016 08:05 | |
+3 -0
No ty si tiez pripad. Najdi si prosim ta tlacovu spravu o poslednom rebrandingu telekomy a daj tu na sklo tu sumu, zamysli sa ak mas cim a potom az vynasaj tie svoje zavery. A nezabudaj na to ze rebrandocat by museli cesko aj slovensko. Milujem takych kekonomov ako ty roob co ani nevie ci je muz alebo zena ale vie kolko lte vysielacov sa da postavit.
Bubo
4.12.2016 08:27 | |
+3 -0
Aby si to nemusel dlho hladat tak rebranding telekómy v roku 2006: Ako vyplýva z výročnej správy Slovak Telekomu za rok 2006, ktorú dnes firma publikovala na internete, náklady za rebranding z názvu Slovak Telecom na Slovak Telekom a zavedenie značky T-Com sa vyšplhali na 364 miliónov Sk...
Manobb
4.12.2016 11:01 | |
+4 -0
re: Bubo ___ Čo myslíš, na čo slúži rebranding ? Že by legálny tunel, ako dostať peniaze preč z krajiny a ***kať 49%-tného vlastníka ? Hmm, keby chceli nechať peniaze aj pre 49% vlastníka, tak by predsa každoročne vyplácali dividendy .... A veľmi dobre vieme, ako to bolo s (ne)vyplácaním dividend, že ?
roob
6.12.2016 22:10 | |
+1 -0
bubo co sem pleties telekom? bavime sa o O2. Tu mas clanok http://www.businessit.cz/cz/znacka-o2-bude-v-cr-a-sr-pritomna-do-roku-2022.php kde jasne pisu, ze si O2 zobralo uver 4mld czk za ucelom splatenia licencie na nazov O2
Neelix
3.12.2016 14:39 | |
+16 -3
Reagovať
No to snad nie! Platinovy pausal som s O2 podpisal 3 dni po tom ako ich oznamili pretoze pre mna ako vodica kamionu to bola paradna ponuka! Jasne som im na predajni povedal ako budem pausal vyuzivat a ci je naozaj vsetko tak ako hovoria. Ubezpecili ma ze ano mozem neobmedzene volat, pisat a minut 5 GB dat v EU! A teraz toto? Ciste chrapunstvo!
EU flat
2.12.2016 21:47 | |
+7 -1
Reagovať
http://www.spolocnost.o2.sk/tlacove-centrum/tlacova-sprava/o2-predstavilo-prvy-eu-flat-na-­slovenskom-trhu-a-rusi-viazanost-pre-vsetkych-zakaznikov-na-trhu
Patrik
2.12.2016 19:18 | |
+12 -2
Reagovať
Je to od o2 riadna neferovost prve nalakaju ludi ktory si prave preto uzatvorili buď platinu alebo diamantovi pausal aby ho hlavne mohli vyuzivat v eu.a bez ziadneho súhlasu zakaznika si urobia zmeny aj ked zmluvu sme uzatvorili pred zmenami.je to riadna férovosť a velke sklamanie pre vsetkych ktorý tento pausal využívajú prave v zahranici ako aj ja.iste pridu o vela zákazníkov ktorých takym spôsobom surovo oklamali a podviedli.
Kubo
2.12.2016 19:32 | |
+8 -4
Čo je najhoršie, tak podvod je aj to vykúpenie viazanosti a splatkovi systém na zariadenie ktorý uvádzajú ako bonus na zariadenie.
Elemehr
3.12.2016 08:30 | |
+2 -3
Galaxi a ty preco zas devatujes sam so sebou Lubis Valjent Peto Oravec?
feri
3.12.2016 09:08 | |
+3 -1
treba citat poridne v zmluve tie malicke pismenka
Zachar
3.12.2016 15:20 | |
+5 -2
Z Telekomu som odišiel lebo som si zistil v dvoch predajniach o2 či to je pravda, že platina EU flat. Prišiel som do o2 a hneď to zmenili. Čo teraz? Podvodníci o2!!! -4KA to.15 za 7,5€ jediná možnosť lebo to platí v celom EU.
mirec5050
2.12.2016 11:58 | |
+20 -3
Reagovať
vyzera to tak ze mali zase vsetci traja zebracky operatori kartelovu schôdzku,a dohodli sa aby nikto s nich nevycnieval z radu.
Kubo
2.12.2016 18:50 | |
+7 -3
O tom kartely spievali už aj vrabce.
jan.ci
29.12.2016 09:49 | |
+0 -0
mirec5050 - PRESNE TAK!! Toto je 100%-tná pravda, niekto im vysvetlil ako budú skákať!! VŠETCI OPERÁTORI NÁS KLAMU!!!!
Head
1.12.2016 23:13 | |
+28 -2
Reagovať
Kvôli roamingovim dátam a hovorom som si tento paušál aktivoval a preniesol číslo z telekomu keďže 3 týždne cestujem po Európe a 3doma sms nepíšem prevolam cca 250minut a v zahraničí som minul cca 2-3gb ak sa im nepáči mojich 45eur tak si pravdepodobne musím číslo opäť preniesť.Ach toto je tá ich ferovost. Ako môže niekto jednostranne zmeniť podmienky na ktoré nalakal zákazníkov? Tfuj je mi z nich zle
Trucker
1.12.2016 22:58 | |
+14 -1
Reagovať
Dnes som volal na zak.centrum a jasne mi vysvetlili ako to ma byt po novom. V roamingu mesacne mozem cerpat len tolko smsiek a volania/prijatie hovorov kolko som prevolal za mesiac a z toho vypocitaju 20% na rooaming a ostatne spoplatnia takze 100sms na Sk=20sms v roamingu pezplatne to iste aj volanie 100min na Sk= 20min v roamingu.a ja som vedel o tych percentach ale oni tvrdili ze nie je stanovene ze nemozem cerpat 80% v roamingu len aby som dlhodobo nebol mimo Sk a 20% pouzival aj na Sk a malo to byt priemer za rok nie za mesiac.citim sa podvedeny.Cez Dasku to dam presetrit uvidime co povedia pravnici ci na to mali pravo
apoliticky
3.12.2016 17:28 | |
+4 -2
Taaakze vazeniii...mnoho tu bolo naivnych ako vidim !!!...vraj O2 ide ,,rusit roaming,, ...no riadne som sa smial vtedy !!...zapamatajte si !...Roaming ako taky sa za nasich zivotov nezrusiii!!! Operatori sa o biznis sami od seba nepripravia !...rozum do hrsti! VIVAT najsamplesie O2 ! :-)))
matt
1.12.2016 21:37 | |
+26 -0
Reagovať
Pre mna sklamanie. Kedze dost cestujem platina sa mi hodila - nemusel som riesit hranice, vsade neobmedzene volania a 5GB dat, takmer v celej EU v 4G. Kedze to teraz bude vyslovene 1GB za mesiac tak to si mozu nechat. To si radsej za par € kupim lokalnu SIM. Bohuzial tam je nevyhoda, ak som za mesiac vo viacerych statoch. Ale sak sme na SK .. chvilku sa objavi dobra ponuka tak hned ju zrusia. To je FER.
matt
1.12.2016 21:38 | |
+21 -1
A mohlo by sa zacat konanie pre klamlivu reklamu - lebo naozaj to bolo prezentovane tak ze rusia roaming aj v EU... Samozrejme za tym ***
Mino
2.12.2016 12:12 | |
+4 -10
Skoda ze nevies o com hovoris. Ale u jednoduchsich to tak byva. Klamliva reklama by to bola vtedy keby to od zaciatku nebola peavda. Takto je to zmena podmienok a ked sa ti nelubi tahaj prec. Alebo dalej vypisuj sprostosti ktore ta len usvedcia z tho ze si trulo co neni schopny pochopit vyznam slov.
prcko1111
2.12.2016 12:45 | |
+8 -0
tak ja som pausal uzavrel az po 5.9.2016 kedy mali poslednu zmenu obchodnych podmienok, predajca ma presviedcal ze mozem pausal bez obmedzeni vyuzivat v celej EU, aj napriek tomu ze som mu vopred povedal ze som mimo SR cca 3-3,5 tyzdna v mesiaci. Cize ta klamliva reklama tam urcite je, bohuzial aj podvod zo strany predajcov. Akurat to, ze podpisom zmluvy sme suhlasili s OP a tam bola klauzula 80:20. To ze si podmienky ani zmluvu vopred nevidel (poslu ti ju dodatocne mailom) nikoho nezaujma. U mna jednoznacne O2 skoncilc pausal rusim a idem nazad ku staremu operatorovi, je to sice drahsie ale za tie roky boli zatial korektny.
smejko2
1.12.2016 21:20 | |
+24 -0
Reagovať
Všetci tu nadávate na ľudí čo "zneužívali" dáta vonku. Ja napríklad som sa tomuto paušálu veľmi potešil a hneď si ho aj aktivoval. Nikto ma v predajni O2 neupozornil na pomer 80:20 a to som im prízvukoval, že som šofér kamiónu a volania a dáta budem využívať najmä vonku. Veď som takmer denne v inom štáte. Na nás šoférov ako obyčajne zase nikto nemyslí, no bez nás by ste nemali ani chlieb a nieto ešte smartfóny. Chcem výnimku, aj to sa podľa jedného článku vraj malo dať. A teraz toto. Som sklamaný z prístupu O2. Nalákali zákazníkov na krásne sľuby a teraz sa trasú o zisky. Nebudem sa čudovať ak im po tomto podraze húfne zdupkajú zákazníci ku konkurencií.
rene parak
1.12.2016 20:03 | |
+2 -6
Reagovať
Nešpekulujte a všetci si povinne dajte diamantový.
sikovny_rusofiIko
1.12.2016 16:51 | |
+29 -4
Reagovať
v dnesnej dobe, ked kazdy vyhladava hlavne data, je toto obmedzenie riadne swin stvo.
rasto
1.12.2016 19:39 | |
+17 -3
O2 nie je az take ferove ako sa vsade prezentuje. Keby 4ka mala lepsie pokrytie, tak to modraci mozu zabali. Uz sa tesim na najblizsie zverejnene cisla o prenose cisel. Podla mna najviac odchadzajucich bude mat O2.
rene parak
1.12.2016 20:05 | |
+6 -11
Sme fer, len treba veriť.
apoliticky
3.12.2016 17:33 | |
+5 -0
O2 je fer !...najsamlesie O2... Fer ako nasi politici !...
Pepa z depa
1.12.2016 16:31 | |
+10 -1
Reagovať
Klasicky prusvih. Nejmenovani urednici z Komise, kteri sedi v Bruselu a za €7k cisteho nedelaji nic si poridili tarify u O2 SK a pustili si data naplno. O2 muselo zaplatit €10 za 1 GB Belgickemu operatorovi. Vynos €35, naklad €50. Tak to O2 osekalo.
LLLL
1.12.2016 20:51 | |
+5 -3
Omg :D Ano, uradnik poberajuci 7k eur je odkazany na o2 pausal :D Urcite nema sluzobny pausal :D
Pepa z depa
1.12.2016 22:56 | |
+4 -1
Komise vyuziva pouze pevne linky (Belgacom), mobilni cisla jsou soukroma. Prirozene jsou belgicka, protoze bydli a pracuji v Bruselu a vetsina cizincu ma navic i cislo ze sve rodne zeme. Tedy ST/OR/O2. Urednik neni odkazany na O2 pausal, ale vi, ze mu z domova volaji na slovenske cislo, protoze to je radove levnejsi nez na belgicke. Neznam vetsi "chudaky" nez jsou urednici evropske komise. Nikoho jineho nez uredniky z komise a EU parlamentu nezajima regulace EU roamigu.
5555
2.12.2016 01:52 | |
+6 -2
Volanie na slovenske cislo nie je zo Slovenska radovo lacnejsie ako volanie na akekolvek EU cislo. Vacsina operatorov ma jednotne, alebo velmi podobne ceny pre volania do inych krajin EU ako pre domace volania.
CSOB_Tiboa
1.12.2016 13:58 | |
+3 -7
Reagovať
caute, mam platinu, tak ma zaujimalo, ci toto nove obmedzenie 1GB dat v EU plati aj pre CR, kedze tam sa o2 pausal sprava ako doma, na SK a odpoved operatora: v CR sa nadalej pouziva pausal ako doma, tj. mozem presurfovat 5GB dat...:
dnl234
1.12.2016 12:09 | |
+19 -0
Reagovať
Je pravda že taký postup ako zvolali nie je správny, dokonca ani žiadnu SMS nezasielali záklazníkom s takýmito paušálmi, že od 1.12. uplatňujú takúto zmenu vo využívaní programu. Ak sa to niekomu nepáči, môže bez problémov zrušiť paušál a odísť ku konkurencii bez poplatkov. Iba neviem ku komu. To čo ORANGE predstavil je ak si dobre spomínam 5 euro za 1 gb dát v zahraničí, ale platí to len pre paušály nad 40 eura. A ruku na srdce, platina v O2 nestojí 40 eura, a tuším že aj diamant vychádza po uplatení zľavy pri dotovaní zariadenia (39 eur) lepšie než hociktorý paušál v OR. Takže plakať môžeme nad postupom O2, nakoľko je to nekorektné, ale lepšia ponuka čo sa týka neobmedzených volaní a SMS v celej EÚ, a 1 GB dát v zahraničí za takéto ceny asi nie je lepšia na slovenskom trhu, či áno? ** Platinový paušál za 25 eur mesačne (štandardne 45 eur): neobmedzené volania a SMS v celej EÚ, 5 GB v celej EÚ, možnosť darovania neobmedzených volaní ďalším 4 číslam s O2 Paušálom ** Diamantový paušál za 39 eur mesačne (štandardne 65 eur): neobmedzené volania a SMS v celej EÚ, 15 GB dát v celej EÚ, možnosť darovania neobmedzených volaní ďalším 4 číslam s O2 Paušálom
clovek
1.12.2016 12:50 | |
+5 -4
mas pausal lacnejsi, ale telefon si musis kupit cez Hej.sk. V pripade, ze si kupujes Samsung S7/ iPhone 7, tak po zratani celkovych nakladov na kupu telefonu a pausalu za 18 mesiacov, tak to uz take vyhodne nie je ...
čitateľ
1.12.2016 16:31 | |
+7 -1
V prípade, že si kupuješ S7, tak na pár eur nebudeš pozerať.

PRIHLÁSENIE

Diskusia a pridávanie do fóra sú možné už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii a vo fóre

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.