Diskusia: Huawei: 6 či 8 GB RAM v smartfóne? Zbytočnosť

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
13 príspevkov
Anonymný používateľ
brambor
9.3.2017 16:55 | |
+0 -0
Neviem pani no mam IP5S posledny iOS 10.2.1 a nemam pocit aby sa nejak spomalil ... a pre vrtkav kupil som ho v 2013 ako novy ... len tolko ... otazka skor je ktory mate v poradi tel vy a ci Vam spravne pracuje ako v den kupy takto stary. :P
Anonymný používateľ
Liam
7.3.2017 18:44 | |
+3 -0
tak trocha "nepresne" vyjadrenia. iOS sice potrebuje na fungovanie malo RAM, ale je to aj z toho dovodu, ze je to v podstate len jeden HW, jednej znacky. A aj to casom ako vychadzaju novsie verzie iOS, sa zvysuju naroky na RAM, lebo inak sa system spomaluje.
Anonymný používateľ
Pebo
7.3.2017 16:27 | |
+1 -3
Momentálne na väčšinu vecí vrátane multitaskingu a náročnejších hier na smartfónoch 4 GB RAM zrejme stačí. Otázne je čo napr. virtuálna realita, aké bude mať požiadavky na RAM (vr moc nemusím, ale ako príklad). Alebo čo keď trochu neskôr prídu také hry, ktoré budú takmer porovnateľné s tými na PC a konzolách a ktoré majú minimálne požiadavky 8 GB RAM? Výkon CPU, GPU a kapacitu RAM postupne zvyšuje aj Apple. IPhone 7 plus má 3 GB RAM, iPhone 8 plus by podľa predbežných info mal mať až 4 GB. Časy, keď iPhonu stačilo 1 GB RAM, sú preč. Kedysi aj Windows na PC mal bežne oveľa menej RAM než je štandard teraz. Samozrejme, vhodnú softvérovú optimalizáciu je treba, niektoré veci si však vyžadujú zodpovedajúci hw a požiadavky postupne rastú. Šetriť je ale tiež fajn. Otázne je na čom šetriť. Na RAM, na procesore alebo na prestížnej značke, za ktorú sa tiež platí? Ušetriť sa dá tak, že si kúpim kvalitný smartfón raz za dva roky, nie každý rok
Anonymný používateľ
Pebo
7.3.2017 17:50 | |
+1 -1
Alebo aj inak. Hardvér nie je iba RAM a jej kapacita. Je to napr. aj procesor (Soc). Apple síce nemal a nemá vysokú kapacitu RAM, hoci ju postupne zvyšuje, ale mal výkonné a má čoraz výkonnejšie procesory. Podobne napr. Huawei vo svojich novších smartfónoch má čoraz výkonnejšie Soc. To už nevadí, že sa postupne zvyšuje výkon procesorov, hoci by možno stačili aj menej výkonné? Takže nie je to iba o kapacite RAM a optimalizácii softvéru, ale aj o výkone procesora a pridávaní čoraz výkonnejšieho. Na plynulom chode smartfónu sa podiela aj výkonný procesor. O cene takých procesorov nehovoriac
Anonymný používateľ
derp37
7.3.2017 14:33 | |
+2 -3
8gb bude malo :D raz ked nevie ta nevie ...
Anonymný používateľ
mato
7.3.2017 14:09 | |
+3 -4
z telefonov sa stavaju multi-funkcne zariadenia ,neviem co kto s toho nechape ?
a tak su kladene vyssie naroky na aplikacie a ich funkcnost ,
o chvilu sa zacne u nas pouzivat 5G LTE a vyssie tak sa znova budete cudovat ? proste ideme s dobou
Anonymný nick
7.3.2017 13:31 | |
+10 -5
Najvacsi problem Androidov je, ze aplikacie su napisane v Jave. Java nepatri do mobilov. Jazyk bol povodne vstavany pre Enterprise riesenia, kde je momentalne asi najvhodnejsi programovaci jazyk. Java potrebuje strasne vela pamati na to aby sa len pustila nejaka jednoducha aplikacia. Je tam drahy Depedency Management. Naopak, v Iphonoch sa nepouziva Java ale miesto toho Swift. Swift je niekolko nasobne setrnejsi a hlavne platforma ktora bola od zaciatku vstavana pre mobily. Iphony nepotrebuju nielko GB RAM na to aby tam bezali aplikacie. Co sa tyka softwaru a jeho optimalizacie, tak Android nikdy nedobehne iOS.
Anonymný používateľ
nondroid
7.3.2017 13:00 | |
+5 -3
Pri androide ani nemoze byt slov ohladne optimalizacie. Sposob akym tento system funguje resp vyvoj aplikacii na tento system sa absolutne nezameriava na optimalizaciu.
A co je druha a dolezitejsia vec, tak su len 2 moznosti ako napredovat v predajnosti a zaroven ziskovosti: a) neustale cpat lepsi a novsy HW alebo b) spoplatnit system
Tvrdit ze zostanme na 4GB a optimalizujme prostriedky su marketingova smrt.
Anonymný používateľ
Pebo
7.3.2017 16:47 | |
+2 -2
Smartfón sa dá zdokonaľovať aj inak ako zvyšovaním kapacity RAM. Či už zlepšovaním CPU, GPU, displeja, rozmerov, batérie, softvérovými vecami...
Anonymný používateľ
Jozef
7.3.2017 09:42 | |
+12 -13
Nesúhlasím. Pozrite si na YouTube OnePlus 3T (6GB a čistý Android) v porovnaní s inými Android fonmi s menej RAM. Taký Samsung S7 bol v opakovanom spustení aplikácií výrazne pomalší (mozno aj kvôli ich blbej nadstavbe). Naopak čistý Android na 3T otváral už načítanie aplikácie ako X86 počítač (!!!). Apple to má ináč, ale Android by sa za veľa RAM práve naháňať mal. Ja som ochotný priplatiť, ak sa mi app na pozadí nebude nanovo loadovat.
Anonymný používateľ
ivann
7.3.2017 11:07 | |
+6 -7
Ťa budú mínuskovať, ale viem o čom hovoríš. Mám čiňaka UMI Plus Extreme so 6 GB RAM DDR4-ky a čistý Android 6.0.1. Mal som i SAMSUNG S4, HTC, ZENFONE 2 so 4GB RAM, a tých 6 RAM cítiť parádne a na nezaplatenie je aj čistý Android. Už nikdy viac nadstavby, tie si môžeš kedykoľvek niektorých výrobcov doinštalovať. Čistý Android pôsobí viac ucelene a hlavne nič nikde nelaguje. Mám 30 aplikácii, viac sa mi nepodarilo otestovať (otvoriť) naraz, vždy dochádzalo k prepínaniu bez opätovného nahrávania. Ono je to výhoda hlavne pri hrách keď ti niekto zavolá a preruší hru. Tam to doceníš.
Anonymný používateľ
lolo
7.3.2017 14:46 | |
+1 -3
Tak nadstavby u Samsungu, HTC Zenfone a pod. sú viditeľné. Ale u takého číňaka nikdy netušíš čo beží na pozadí kam sa čo posiela :)
Anonymný používateľ
ivann
7.3.2017 15:00 | |
+3 -0
U čiňaka je tak málo aplikácii, ktoré bežia, zvyčajne len základ, že nemáš problém pozrieť, čo ktorá znamená. A okrem iného prebehni systém viacerými anti-vírusmi keď si chceš byť istý. Práve rôzne nadstavby a aplikácie tretích strán pchajúce sa do jadra systému spôsobujú pády a nestabilitu. Nemám obavu o svoju bezpečnosť, určite to nebude horšie ako WIN10.