Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Diskusia

Telekom spustil volania v 4G sieti. Funguje s topmodelom Samsungu

39 príspevkov
Anonymný nick:
Odpíšte znaky z obrázku:

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
iano
20.4.2017 07:11 | |
+2 -0
Reagovať
Ak váš telefón podporuje VoLTE, máte paušál od Telekomu, voláte niekomu, kto je v Telekome a jeho mobil tiež podporuje VoLTE, ste v dosahu 4G a napriek tomu nevoláte cez VoLTE, tak čo to znamená? Že Telekom nemá VoLTE, to je hádam jasné ako slnko.
Peter
20.4.2017 16:38 | |
+1 -0
To znamena, ze bud nevlastnite S7 od Telekomu alebo ste neupgradovali software pre VoLTE. Nakolko sa pre kazdy telefon musi zvlast upravovat SW, tato technologia sa masovo nerozsiri.
gbsvk
19.4.2017 09:40 | |
+5 -4
Reagovať
asi najvtipnejší argument je rýchlosť. to akože môžem rýchlejšie rozprávať? alebo rýchlosť spojenia? veď najväčší podiel času pripojenia tvorí réžia prijímateľa, kým príde k vyzváňajúcemu telefónu, zoberie do ruky, prijme hovor... toto trvá dlho, a nie to, že vytočím číslo a kým začne zvoniť mobil.
B2c3
19.4.2017 07:34 | |
+6 -2
Reagovať
Rovnake zbytocne a trapne divadielko pre hlupakov ako spravil labutotel s tym jednym cinskym zte telefonom. Toto nikoho normalneho nepresvedci aby kupoval sansunt a este v kombinacii s happy od telekomu.
George
19.4.2017 07:01 | |
+8 -0
Reagovať
Rozmyslam ze na co je takato saskarina od telekomu dobra. Sak otvorim Whatsapp abo Viber a volam cez "voLTE" abo aj "vo3G" 😄
dj.uwe
19.4.2017 06:13 | |
+4 -0
Reagovať
Nielen na easy to nejde ale ani na happy to nejde (s telefónom sgs7edge)
Jozo_xxx
18.4.2017 21:36 | |
+7 -0
Reagovať
Aha tak uz aspon vieme preco bol dnes v T-come okolo obeda 20 minutovy vypadok ked sa nedalo nikam volat ani dovolat.
Leonard
18.4.2017 21:07 | |
+4 -1
Reagovať
Mam talianskeho operatora, Galaxy S7, anglicky firmware. VOLTE mi ide bez problemov, to len ten nas Telekom slavny oznámi, že pridal niečo nové, ale s 1000 limitáciamai :D 8djdr
anon
18.4.2017 23:24 | |
+2 -0
Ide ti alebo ho mas zapnute? To su dve uplne rozdielne veci... a okrem toho aby volte fungovalo tak obidve strany ho musia podporovat/mat zapnute...
barbus
18.4.2017 20:53 | |
+4 -3
Reagovať
Ešte raz: Píše sa tu o Huawei P10, Nokia 9, HP Elite 3X alebo iPhone 8?! Nie , tak aké TOP ?! Toto je Nič.
thunar23
19.4.2017 05:04 | |
+3 -1
Nokia 9? Taký telefón nebol ani predstavený
Peter
19.4.2017 13:58 | |
+2 -1
Barbus, nemusis to pisat este raz, tvoje ubohe zvasty nikoho nezaujimaju. Chod si sockarit na pokec.
Mich
18.4.2017 20:32 | |
+9 -1
Reagovať
Chces VoLte v Telekome. Musis brantovat tlf.na Telekomacky bull***. Pri zapnuti/vypnuti Telekomacka zvucka s logom a pamat tlf. ochudobnena o zopar MB ci GB? Co bude dalsi krok. Mesacne vypalne za pouzivanie VoLte 1€. Ani by som sa necudoval. Welcome to Telekom.
mirotuh
18.4.2017 19:42 | |
+3 -1
Reagovať
Mam Galaxy S7 a pausal Happy L, firmware prave aktualizovany, VOLTE zapnute v telefone, odpoved na aktivacnu SMS je ze pre toto telefonne cislo nie je mozne aktivovat sluzbu VOLTE :-( WTF???
mirotuh
18.4.2017 19:54 | |
+3 -0
uz mi asi doslo, oni na zaciatok aktivuju mozno len IMEI cisla na ktore boli kupene Galaxy S7 a S7 EDGE priamo od Tkomu, ja mam S7 od Alzy takze povodne FW ETL aj ked preflashovany na FW TMS hadam to nekor spustia aj na ostane S7 a dalsie telefony asi skusim zavolat call centrum
Ja som to
18.4.2017 20:15 | |
+2 -0
Nie si nahodou zamestnanec? Z nejakeho dovodu na zamestnaneckych cislach to nejde. Tiez mi aktualizacia na telefone zbehla no aktivacia cez sms nie.
mirotuh
18.4.2017 20:30 | |
+2 -0
volal som na zakaznicku podporu aj technicku podporu a nevedeli mi povedat preco mi bola odmietnuta aktivcia, a nemam zamestnanecke cislo
barbus
18.4.2017 20:58 | |
+4 -0
Samšunk platí a upláca ďalej(aj keď im za to zatvárajú vrchnosť), potom to spustia aj pre iné telefóny.
mirotuh
18.4.2017 21:07 | |
+3 -0
no vyzera to tak ze tkom to zatial spustil naozaj len pre telefonne cisla na ktore boli len u nich brane Galaxy S7 a S7 EDGE, dokonca ani na uplne rovnake telefony od inych predajcov (vratane TMS FW), blokovane je to na zaklade telefonneho cisla pausalu, nie podla aktualne pouzivaneho zariadenia v ktorom je sim karta, je mozne ze si budem musiet pockat kym to pustia na prepaid, teda pre vsetkych
mirotuh
19.4.2017 08:46 | |
+0 -0
tak dnes ráno to už prešlo v pohode, case closed
Adam
19.4.2017 16:37 | |
+1 -1
Na mojej Nokia 3310 funguje Volte perfektne. Ha ha ha.
Jony
18.4.2017 18:36 | |
+5 -1
Reagovať
No to by mohol niekto vysvetlit, ako je to s tym custom firmverom s podporou VoLTE. Ved VoLTE je standard, tak naco taketo tanecky? Esteze s GSM to fungovalo od vyrobcu ;-)
Zobor
18.4.2017 18:20 | |
+8 -3
Reagovať
Apple 7+ je asi telefón, ktorý VoLTE nepotrebuje, veď je to najdrahší telefón v ponuke Telekomu.
barbus
18.4.2017 17:54 | |
+5 -6
Reagovať
ja zas hľadám ten TOPMODEL.... nič sa tu o ňom nepíše... len o nejakom samšunku
thunar23
18.4.2017 17:21 | |
+11 -2
Reagovať
to s tým firmvérom nemôžu myslieť vážne..ja mám VoLTE zapnuté na existujúcom OS, takže to musí fungovať..či jako Telekom bude riešiť firmvér pre môj telefón? Veď to je úplne na hlavu..
anon
18.4.2017 23:23 | |
+6 -0
zapnute to mat mozes, neznamena ze ti to aj funguje. Volte je dost nedomyslena technologia, kedze vyzaduje sucinost operatora a vyrobcu fonu...nechapem ako sa tento nezmysel vobec dostal medzi "standardy"
fero
18.4.2017 17:12 | |
+16 -1
Reagovať
Ak je ozaj potrebne, aby podporu VoLTE riesil operator priamo s vyrobcami, tak je to na hlavu. To yeraz bude kazdy operator na svete ziadat kazdeho vyrobcu na svete, aby kazdy mobil podporoval volte v jeho sieti? Ved to je blbost.
Eric
18.4.2017 16:29 | |
+26 -1
Reagovať
Koľko bolo rečí keď 4-ka spúšťala VoLTE že s jedným zariadením a teraz Telekom s dvoma... Orengután to radšej odvolal že to spustí neskôr asi pridá tri zariadenia :D aby sa nepovedalo.....
vilik_xp
18.4.2017 17:26 | |
+8 -1
a treba dodat ze len pri pausale happy :D :D
thunar23
18.4.2017 17:28 | |
+9 -2
no posielal som sms a prišlo mi, že pre moje číslo nie je možné túto službu zriadiť..takže Easy karty majú asi smolu..strašný fail od Telekomu :D
marek1234
18.4.2017 16:15 | |
+9 -1
Reagovať
Sorry a ešte tretia otázka... Dnes je VoLTE v Telekome SK, zajtra keď prejdem do SWANU, tak si budem upravovať firmware? Alebo pôjdem na pol roka do Čiech českého T-Mobile, prehodím SIM, tak si čo spravím, nahrám ich firmware??? Lebo český T-mobile VoLTE už podporuje.
cargobull
19.4.2017 08:00 | |
+2 -0
tiez tomu nerozumiem lebo ja ked som bol v orangei som bral samsung tam a preniesol som si do telekomu tak aky firmvare mam cakat? lebo telekom a orange maju vo svojich telefonoch rozne verzie :D
marek1234
18.4.2017 16:12 | |
+20 -1
Reagovať
Je to celé zle. Nastavím si nejaké APN body a idú mi MMS a internet. Už vidím, ako VoLTE pôjde na fonoch, ktoré sú rok na trhu alebo sú exotické značky (UMI, Elephone, UHANS, Vernee, Oppo, Zopo, desiatky ďalších značiek alebo aj desiatky ďalších modelov od SAMSUNGU podporujúcu túto technológiu. Fakt sa v tom strácam čo je celé VoLTE, lebo som to mal za niečo ako MMS (buď idú keď je správne nastavený APN alebo nejdú). Ako sa vôbec dá len fyzicky dať firmware na stovky dnešných telefónov podporujúcich VoLTE. Ak to bude postavené na individuálne upravenom firmware, nikdy sa táto technológia nerozšíri.
marek1234
18.4.2017 16:03 | |
+14 -0
Reagovať
Ak môj telefón podporuje VoLTE, prečo musí byť zase nejaký upravený firmware? Ak to pôjde takto iba takouto cestou, že treba upravovať firmware na telefóne na nejaký brand Telekom VoLTE firmware, tak sa táto technológia nikdy nerozšíri. Mám podporu VoLTE, som zvedavý, kto dá mojej značke UMI (middle high model medzi číňákmi) niekedy volte. Celé zle. To musí fungovať na nejakom štandardnom protokole ako trebárs podpora kodeku AMR-WB. Len počujem vyššiu alebo nižšiu kvalitu. Kto nastaví firmware pre stovky telefónov podporujúcich VoLTE technológiu. Dnes každý nový telefón s procesormi SNAPDRAGON, alebo MEDIATEK P10, P20, X25, X30 podporujú v základe VoLTE. Toto nech mi niekto vysvetlí...
CicoNavara
18.4.2017 16:22 | |
+2 -3
@marek1234 volte nie je o tvojom mobile, ale aby opovia mohli dekodovat tvoje hovory. hlas cez internet mas davno. to vsak niektorym instituciam nehra do karat.
marek1234
18.4.2017 16:30 | |
+6 -0
@CicoNavara veď preto sa pýtam, čo je VoLTE, že či takto funguje štandardne aj v krajinách, kde VoLTE beží 2 roky alebo je to len slovenská paródia na VoLTE? Preto som si kupoval telefón s VolTE a nečakám, že mi niekto upraví firmware... Stavím sa, že babenka na infolinke by ani nikdy tú značku nepočula...
astawista
18.4.2017 16:59 | |
+1 -15
no vidis, preto nekupujem ***ky z Ciny, ale well known znacky. Jednak si usporim nervy a budem mat aj podporu
marek1234
18.4.2017 17:07 | |
+14 -1
@astawista, kúpil som si ho preto, lebo mám rád čistý Android v poslednej verzii, pretože mi vyhovuje 6GB DDR4 RAM SAMSUNG pamäti, pretože mi vydrží 3 dni bez nabíjania pri silnom používaní, pretože som chcel DUAL SIM s podporou LTE Cat.6 s podporou VoLTE a HD Voice (čo mimochodom funguje ukážkovo) s rýchlym nabíjaním 4000 mAh batériou nabitou za 100 minút. Asi zrejme to malo svoje dôvody. Nie som tu preto, aby som riešil môj telefón.
Leonard
18.4.2017 21:08 | |
+1 -1
@atawista no ty si nám ale prekráse dievča
  • «
  • 1
  • »

PRIHLÁSENIE

Diskusia a pridávanie do fóra sú možné už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii a vo fóre

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.