Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Diskusia

Koniec roamingu v EÚ: Všetky info na jednom mieste

54 príspevkov
Anonymný nick:
Odpíšte znaky z obrázku:

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
MARTIN
22.5.2017 14:14 | |
+0 -0
Reagovať
Žijem v Nórsku a tu to platí už od marca. Síce sa mi zvýšila cena paušálu z pôvodných 100 korún (dľa dnešného kurzu tj. ca 11eur) na 129 korún (dľa dnešného kurzu tj. ca 14eur) s volacím programom "1 GB" a mám neobmedzené volanie, smskovanie a mmskovanie do všetkých sietí v Nórsku a surfovanie dát 1 GB, po prekročení limitu sa zníži rýchlosť, ale fungovať bude naďalej a bez príplatku. S príplatkom ak chcem zrýchliť net. Ak si chcem zavolať na Slovensko, alebo do EU, tak sa účtuje normálne s príplatkom, pretože volám do cudziny. ALE ak som v EÚ a volám do EÚ alebo do Nórska, tak platím ako doma (v Nórsku). Čiže neobmedzene a limit na ako dlho môžem pobývať v zahraničí? ŽIADNY!
slunce seno roming
9.5.2017 13:53 | |
+3 -0
Reagovať
už je to tady http://www.mobilmania.cz/prvni-obet-vodafone-radsi-uplne-zakaze-roaming-u-vsech-ciste-dato­vych-tarifu/a-1338342/default.aspx
joey
5.5.2017 07:01 | |
+9 -0
Reagovať
Takže dokopy nikto nič nevie! Stačilo napísať len to...a nie písať o tom čo by mohlo a nemuselo byť. :D
kopa hnoja
5.5.2017 07:04 | |
+5 -0
Tak ako si napísal.
Eric
5.5.2017 08:34 | |
+5 -1
šak šeci teraz anállízujú ako neríjsť o zysky :-)
5555
5.5.2017 09:16 | |
+1 -2
Odporucam factsheet na stranke EC, tam su pravidla podrobne vysvetlene. Operatori mozu samozrejme ponuknut aj viac.
jarda
5.5.2017 06:40 | |
+1 -2
Reagovať
Veľa slovákov v pohraniči z Poľskom a Rakúskom bude používať mobilné služby Poliakov a Rakušakov.
Trautenberk
5.5.2017 10:01 | |
+3 -1
To mohou uz dnes. Neni treba cekat do 15/6.
jarda
5.5.2017 06:31 | |
+1 -2
Reagovať
http://premiummobile.pl/?utm_source=google&utm_campaign=adwords-search&utm_medium=­cpc
jarda
5.5.2017 06:28 | |
+0 -2
Reagovať
http://www.njumobile.pl/oferta/nju-z-rachunkiem?gclid=Cj0KEQjwoqvIBRD6ls6og8qB77YBEiQAcqqH­ex06nRDb8py3pUO-xFW2xztnmomHmuY4JRDJ17uVgioaAule8P8HAQ
kopa hnoja
5.5.2017 05:18 | |
+3 -2
Reagovať
Prečítal som si a nič som sa nedozvedel.
Trautenberk
5.5.2017 10:03 | |
+3 -1
Dozvedel jsi se, ze od 15/6 muzes v cele EU volat a datovat za ceny jako doma. Ale nesmi se to prehanat s datovanim.
hotentoten
4.5.2017 16:16 | |
+7 -14
Reagovať
vyjadrenie 4ky je za vsetky prachy. zase sudruhovia ani len naznakom netusia o com hovoria :-D a cela prevadzka tohto pseudooperatora tak vyzera.
Zuza Hraškovie
4.5.2017 16:57 | |
+9 -4
Dobré sa mi na tvojich príspevkoch odgrgáva.
Peter
4.5.2017 23:09 | |
+3 -4
Ich hreje momentalne na srdci 19 milionovy stedry darcek od Smeru, vraj "na portal". Tak sa dnes robi biznis. Nejdu ksefty poctivo, zakaznici platia malo, tak zaplati stat.
Mdrak
4.5.2017 15:07 | |
+1 -6
Reagovať
Pan Maxa a Pan Sefredaktor, kedze ste zase odflakli svoju "pracu" prinasam doplnenie. Namiesto prikladov tu je rovno vzorec podla ktoreho si mozete vyratat kolko mozete minut dat, aby vam operator neuctoval poplatky: Cena pausalu bez DPH delene 7,7 krat 2 a takto vam vide kolko mozete presurfovat. Dalsia podstatna vec je, ze ked mate od operatora neobmedzene volania do vlastnej siete, v zahranici budete platit aj ked budete volat domov do vlastnej siete..
Peter
4.5.2017 16:14 | |
+0 -3
1. Predpokladám, že ak mám voľné volania všade, tak to platí aj v zahraničí. Tie neobmedzené vo vlastnej sieti je aj tak zvrátenosť od začiatku. Kriví to trh. 2. Cenu paušálu myslíš oficiálnu, alebo čo platím ja? Teda ak mám retenčnú ponuku, objem dát sa mi zníži? 3. Po prenesení vypočítaného objemu rýchlosť klesne ako doma? Alebo sa dáta stopnú, resp. budem platiť navyše?
pedro
4.5.2017 17:27 | |
+1 -0
Mdrak: treba len doplniť , ze ten tebou uvádzaný vzorec nie je vobec pre operátorov záväzný (je to len nejaké odporúčanie rady regulátorov) a taktiež vstupné premenné - cena paušálu (ktorá - cenníková, zvýhodnená , reálne platená ???) i spôsob jeho uplatňovania nie sú jasne stanovené a budú na rozhodnutí operátora
Mdrak
4.5.2017 18:01 | |
+0 -1
Samorejme, ze ide o zavazne minimum co musi operator poskytnut. Cena sa rata z realne zaplatenej, ved cennikovu snad ani nikto neplati.
Mdrak
4.5.2017 18:06 | |
+0 -0
Pedro BDW keby to bolo ako pises potom by neplatili ani tie priklady v clanku a tie ti evidentne nevadia...
Mdrak
4.5.2017 18:07 | |
+0 -0
Ako som mohol napisat BDW??? Samozrejme BTW
jarda
4.5.2017 14:12 | |
+2 -3
Reagovať
Vážený súdruhovia, čas sa blíži a tak sa nachystajte na tanečky od 4-roch báčikov lebo vraj budeme po novom dojiť :D
noem
4.5.2017 14:02 | |
+7 -2
Reagovať
ostane len vacsi strach, ci to robite " spravne" . a kazdy mesiac trpnutie, ako si zmysli operator vyucotvat vam vase hovory- a ked sa zle vyspi, tak vam da vsetko ako drahy roaming. a sudte sa !cize zas uplny opak toho, co ta carovna EU mala priniest.
jarda
4.5.2017 14:14 | |
+5 -0
Každý si bude po svojom definovať svoju pravdu.
5555
4.5.2017 22:04 | |
+3 -3
Ziadne trpnutie. Ak ti operator chce uctovat priplatky, musi ta najprv upozornit. Je tam maximalna transparentnost, spatne uctovanie priplatkov mozne nie je.
solae
4.5.2017 13:59 | |
+6 -0
Reagovať
je to ako v jednej/ mnohych nemenovanej banke - mate ucet zadarmo, ale len ked- vyberiete si aspon xy penazi z bankomatu, prevediete yz transakcii cez POS, a zaroven mate kramy v neparny mesiac, a zaroven ste neprekrocili 50- tku v meste alebo vam postar nepriniesol ucet za UPC....
solae
4.5.2017 13:57 | |
+5 -5
Reagovať
zda sa, ze EU Komisia ZAS nieco po...la. Ocakaval niekto,ze to bude jednoduche a prehladne ? Najvyssi cas to rozpustit.
Peter
4.5.2017 16:15 | |
+2 -4
Rozpusti sa. :-)
Juraj
4.5.2017 13:24 | |
+7 -1
Reagovať
Hi Tak žijem v RA už pár rokov. Používam iba slovenské číslo (ORANGE), tak dúfam že po tejto pseudo regulácii mi nepríde doplatok, že sa dlhodobo zdržujem v zahraničí :-) Svoje SVK číslo meniť nechcem a nebudem, tak len dúfam že ma nevyhodnotia ako poručenie roamingu EU :-) , lebo tieto pseudo regulácie sú potom iba na smiech. Juraj (Wien)
Peter
4.5.2017 16:17 | |
+2 -7
Tak potom platíš dosť veľké prachy za roaming. V každom prípade budeš platiť menej.
Peter
4.5.2017 23:10 | |
+1 -9
To nie je 4ka, aby platit nehorazne peniaze v roamingu, ako napr. 40€ za 1GB. V orange sa to da ovela lacnejsie.
jarda
4.5.2017 12:25 | |
+4 -4
Reagovať
Najviac budú postihovať ovečky bublinky z O2. Máme skúsenosti z Vianoc ako vybabrali z diamantovými a z platinovými ovečkami.
Jojo
4.5.2017 09:33 | |
+9 -2
Reagovať
Na SK/PL pohranici je vela dedin kde je aj PL mobilny signal a v mohych dokonca ani nie je slovensky,ale len PL.V jednej takej dedine mam chalupu,SK signal treba hladat po kopcoch a PL bez problemov.Ludia v tychto dedinach su vo vyhode.Mozu smelo prejst na PL operatora,ved budu akoze na uzemi PL.A ak aj cez den pojdu do prace mimo PL signal,vzdy poobede sa tam vratia.Myslim ze velky operatori ktory by dokazali ist z cenou dole by im vyhovovalo keby bol romanig bez obmezeni.V takom pripade by nasim operatorom tieklo do topanok,prisli by o vela zakaznikov.Jedno co by ma zaujimalo je,co ak pohranicna dedina na uzemi SK ma iba PL signal a clovek s SK operatorom bude vlastne stale v roamingu,ako bude toto posudzovane.
Peter
4.5.2017 09:29 | |
+3 -9
Reagovať
Vsetko sa bude dat obist, aj dlhodoby pobyt v zahranici, uz len napriklad pomocou dual sim karty, napr u telekomu Twin SIM a nejaky na dialku ovladany mobil na slovensku :D
Stevo
4.5.2017 09:46 | |
+1 -6
Staci cez nejaku appku pravidiel nastavit aby jeden telefon v nabijacke na SR si vypol letovy rezim napr o 2hej rano na pol hodinu a v tu istu dobu sa telefon v zahranici prepne do letoveho rezimu a je to
vtak
4.5.2017 09:11 | |
+5 -3
Reagovať
mam 4ku a som snou zatial v pohode v zahranici nebude to pre nich hlupe ked namiesto toho aby ma nechali napokoji nadalej bez limitu vyuzivat ich sluzby ako mi uctovat neake blbe romingove poplatky a riskovat ze si kupim kartu ineho operatora v zahranici?
Peter
4.5.2017 09:29 | |
+2 -13
Nechapem preco by ta nenechali bez limitu, ved teraz dostali len tak od statu 19 milionov eur, cize by to mali vykryt v pohode.
Peter
4.5.2017 10:11 | |
+3 -13
Viem, ze sa to miestnym labutim brigadnikom nebude pacit, ze sa tu zverejnuje pravda, ako okradaju svojich zakaznikov aj vsetkych obyvatelov SR a budu minuskovat ostosest. Asi dostali prikazane podporovat tuto megazlodejinu. Zatial je to lupez roka v podani Swanu-4ky a Smeru.
roob
4.5.2017 19:27 | |
+4 -0
peter: ked ma budu okradat tak ako posledny pol rok, ked som minul od 11.2016 do 4.2017 20€, tak nech sa paci. Pred rokom 2008 som mal 50min pausal u OR a tolko som platil mesacne.
momo
4.5.2017 08:55 | |
+6 -1
Reagovať
Budem si môcť vziať lacný paušál z Rakúska či Poľska a využívať ho iba na Slovensku? Ano, na 4 mesiace.
Peter
4.5.2017 08:21 | |
+12 -10
Reagovať
Ziadny koniec roamingu nebude. Prestante uz konecne s tym clickbaitovym bulvarom nielen v nadpisoch. Je to ubohe a iba to ukazuje vasu redaktorsku neschopnost.

PRIHLÁSENIE

Diskusia a pridávanie do fóra sú možné už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii a vo fóre

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.