Diskusia: Test Nokia 3310 (2017): Nezmar v modernej podobe

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
77 príspevkov
Anonymný používateľ
mato
5.10.2017 19:34 | |
+12 -6
ten telefon by som nezobral ani keby mi dali k tomu tych 59 eur
TomiLEE_
5.10.2017 19:34 | |
+20 -5
strašne škaredý. račej by som zobral povodnu 3310 :)
Anonymný používateľ
Samael
26.9.2017 09:20 | |
+43 -16
Vidno že autor článku (rovnako ako doterajší diskutéri) nemá ani najmenšiu šajnu o tom čo normálny používateľ od takéhoto telefónu očakáva. Už podľa názvu ho chcem používať na mobilné telefonovanie a nie na fotografovanie, a už vôbec nie samého seba - tzv. „selfíčka“ (výbuch neskrývaného exhibicionistického narcizmu) a ani na čas zabíjajúce surfovanie po zbytočných informáciách na internete. Základné - štandardné požiadavky na mobilný telefón: nabíjanie maximálne raz za týždeň, rozmery akurát do ruky a nie tak, aby to vyzeralo ako doska na krájanie zeleniny, čo pri telefonovaní zakryje celý ksicht. Zmestí sa pohodlne do bočného vrecka a ani necítite, že v ňom niečo máte a ani sa pri tom nepoškriabe, nezohne, nepraskne, nezlomí. Čiže dĺžka do 11cm, šírka maximálne 5cm a hrúbka nie viac ako 1,5cm. Okrem toho prežije bez ujmy aj sem tam nejaký ten pád na zem, na stôl, do trávy, na koberec, na asfalt a aj na betón. Zrejme sa na ňom nejaký ten šrám ukáže, ale je len málo pravdepodobné, že mu praskne displej.
Čím sa v teste ale nikto nezaoberal sú ďalšie funkcionality mobilného telefónu, ktoré boli pred viac ako dekádou úplnou samozrejmosťou a v súčasnosti už vo výbave normálnych mobilov (nie mikrotelevízorov, alias smartfónov, ktoré nespĺňajú ani základné požiadavky na mobilný telefón). A to sú v skratke: viacpoložkový telefónny zoznam, plne funkčný plánovací kalendár s pripomienkovačom, poznámkový blok aj na heslo, budík ktorý funguje aj keď je mobil vypnutý a to všetko s možnosťou synchronizácie s PC. Môj 10 ročný mobil mobil to a ešte oveľa viac dokáže, neviem prečo to nevedia tie nové. A ak toto všetko táto nová nokia nevie, tak jej skutočná hodnota je naozaj len tak do 25€ (vrátane poštovného a balného z číny).
Anonymný používateľ
Samael
29.5.2017 13:07
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
dudo
27.8.2017 01:06 | |
+15 -30
si nejaky prechytraly pocuvaj ma. Si myslis, ze ked ty mas nejake preferencie tak ich automaticky mozes povazovat za vseobecne ocakavania "normalneho pouzivatela"? z tych blbosti co si vymenoval, som osobne vyuzil iba budik. Naopak internete v mobile bol aj v tom case pre mna super doplnok, ked som potreboval nieco zistit alebo zabit cas z dlhej chvile. Kazdy proste telefon vyuziva po svojom, ci ide o smartfon alebo dumbfon, tak sa s tym zmier a nerob zo seba pana zemegule
Anonymný používateľ
Ivan
18.10.2017 14:33 | |
+6 -4
Plne súhlasím . Ak to nemá normálne kontakty resp. nejakú ich synchronizáciu s Gmailom je to celé na nič. Pripomienkovač by bolo tiež vhodné mať len jeden - spojený s Gmail Kalendárom . Ak by mal niekto čas to doplniť do recenzie potešilo by ma to.
Anonymný používateľ
Peter
4.9.2017 13:43 | |
+4 -34
Nokia 3310 bol aj vtedy šmejd,ťažký ako betónová kocka,na displeji figu vidno a najlepšie som sa rehotal keď v plnom autobuse zapípala sms a 50 ľudí vyberalo z vrecka ten mobil a pozeralo či to prišla im. ako ovce béééééé :D
Anonymný používateľ
Divnokrat
4.9.2017 13:43 | |
+1 -0
Ten rehot bol v štýle chro chro chro alebo skôr kví kví? Chcelo by to viac detailov...
Anonymný používateľ
Stefan
29.8.2017 05:15 | |
+19 -2
Sklamanie.
Anonymný nick
29.8.2017 05:15 | |
+12 -3
To je ako keby teraz začali vyrábať škodu 100 a dávali tam motor a budíky s felicie 😁 stále by to bola stará 100ka čo zhnije za 5r, nepohodlným sedením a žiadnou bezpečnosťou len by išla malo rýchlejšie 😊
Anonymný používateľ
pepe
29.8.2017 05:12 | |
+6 -1
Treba si uvedomiť, že telefón je určený predovšetkým pre minimalistov. Presne takých, ktorí hľadajú jednoduchosť, ktorí nepotrebujú megapixle , pretože na to majú foťáky. Im stačí poslanie sms, zavolať si, po prípade počúvať rádio a toť vsjo.. Plač nad absentujúcim wi-fi, 4G sieťou a miliónom iných často zbytočných funkcií pre nás z doby Androido-iPhonovej, je neopodstatnený. Veď čo ste čakali? Na to si kúpte nadupané delo najnovších modelov.. Minimalisti chcú konečne trochu aj žiť. Prestať v jednom kuse čumieť na zástavkách MHD na virtualitu, nevnímajúc nič čo sa okolo nich deje... Bonus navyše, je to predsa len "Retro" aj keď originál 3310 bol predsa len kapánek čo-to kvalitnejší. :-)
Anonymný používateľ
Jamesy
29.8.2017 05:11 | |
+4 -8
skoda, cakal som ze to bude mat raketove delo a nema, hanba nokii
Anonymný používateľ
Manobb
27.8.2017 01:03 | |
+14 -6
"My si však myslíme, že za záložný mobil s istou dávkou štýlu a nostalgie je to rozumne nastavené číslo." Sorry, ale z tej vety číha taká "novinárska komercia", že až !!! Však si ich kúpte do celej redakcie ako záložné mobily, hoci aj s tou deklarovanou "istou dávkou štýlu a nostalgie" a potom Vám možno (skutočne len možno) čitatelia aj uveria. ...... P.S.: Už mi pripomínate jedného redaktora PC R., ktorý sa časom tiež etabloval na komerčného novinára.
Anonymný používateľ
Tukabel
27.8.2017 01:02 | |
+9 -1
Myslíš toho brum brum?
Anonymný používateľ
Macko
29.8.2017 03:07 | |
+1 -0
Tak ten je fakt majster sveta v reklame na Microsoft operacne systemy.Najlepsi bol ked vysiel Windows 8 ze genialny alebo nieco podobne ja som ho skusil 3 krat po sebe prvy krad cca.pol hodinu nasledoval format disku co sa nedal ani odinstalovat potom ze predsa len skusim sak ho ten pseudoobjektivny Macko vychvaluje do nebies a po par minutach rezignacia a treti krat som skusal windows 8.1 dal som si aj start menu ako nadstavbu ale kym som sa k niecomu dopracoval ubehlo 2 nasobok casu ako pri windows 7 a 3 nasobok ako pri xp.Je to cista protekcia windows od microsft sak kto ho plati samozrejme ze microsoft bez neho by neexistoval ani MACKO.Ale microsoft spravil iba jediny dobry operacny system.Windows xp.Vsetko predtym a potom je onicom.Raz darmo vrchol je len jeden a kazdy si uzil svojich 5 minut slavy microsoft tiez uz ich ma za sebou.
Anonymný používateľ
Jurko
25.8.2017 09:57 | |
+0 -0
Zdravim Vas. zakupil som si telefon 3310 no vcelku som spokojny ale mam jeden problem. telefony pouzivam v spojeni s radiom v aute. cez Bluetooth, sa mi telefon hravo pripoji, ale ked zadam aktualizovat kontakty, ktore musia byt ulozene v telefone nie na karte tak sa prerusi spojenie. ked zrusim aktualizaciu tak sa spojenie zasa obnovi.

ak mi vie niekto poradit s tymto problémom budem rad.

Stary telefon fungoval bez problemu a aj ine starsie funguji a tento novy nie.

Dakujem za radu. mozete pisat aj na durajkom@gmail.com