Diskusia: Ako funguje volanie cez LTE sieť? Všetko dôležité o VoLTE

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
30 príspevkov
Anonymný používateľ
Maku111
22.12.2017 01:05 | |
+1 -0
Poprosim o radu, mam telefon samsung s8 z telekomu, ale mam vnom orange kartu. VoLTE mi nefunguje, je neaka sanca ze mi to bude fungovat? V orange, telekome a aj na samsung podpore mi nevedeli povedat uspokojive info... Dakujem
Anonymný používateľ
Mlocik97
15.12.2017 18:29 | |
+4 -1
"Na všetkých telefónoch, ktoré podporujú LTE, ale nie je pre ne sprístupnená funkcia VoLTE, sa tesne pred hovorom telefón prepne do siete 3G alebo 2G. Funguje to tak, že štandardne pracujete v LTE sieti, ale v momente, keď sa má prijať hovor alebo ho uskutočniť, automaticky sa telefón pripojí do „nižšej“ siete – a celý hovor prebehne cez takúto sieť. Po jeho ukončení sa telefón zase automaticky prepne do LTE siete. Aj to je dôvod, prečo je doba štartu (zostavenia) hovoru dlhšia." kúsok bludy, nieje to (úplne) tak ako to píšete
Jan_Trangel
15.12.2017 18:29 | |
+7 -1
Dobry den prajem, popravde, nevidim co tam je nespravne. Mozete prosim napisat? Nemam problem priznat si chybu a doplnit / opravit to, ak tam je fakticka nepresnost. Uznavam, ze to nie je detailny technicky popis, ale to ani nie je cielom tohto clanku - podstatne je vysvetlit pointu, preco je mozne telefonovat s LTE telefonom aj ked nemam VoLTE. Kazdopadne, na zaver poslednej vety som pridal "ako pri VoLTE" - lebo tu dobu zostavenia som neporovnaval medzi 2G a 3G, ale popisoval som rozdiel medzi zostavenim hovoru v 2G alebo 3G sieti oproti VoLTE.
Anonymný používateľ
noone
15.12.2017 18:29 | |
+3 -1
Tak hadam nechces, aby si sudruh redaktor nieco nastudoval o CSFB ci SRVCC :-) A preco zostavenie hovoru pri CSFB 2G trva 2-3x dlhsie ako CSFB 3G!
Anonymný používateľ
qwerty
17.11.2017 21:05 | |
+10 -0
mohli by zverejnit zoznam ktore telefony planuju podporit. aspon z tych co aktualne predavaju. co napr. taky Samsung A5? Podla vyrobcu VoLTE ma, ale Orange ho nepodporuje, aj ked ho predava.
Anonymný používateľ
Dowe
3.11.2017 14:37 | |
+25 -0
To volte je celkovo pekny fail. Na par modeloch a este u Telekomu sa vyzaduje brandovany softver. Jednoducho NO GO. Pri tomto tempe si mozno vsetci zavolami s LTE telefonmi vo voLTE tak o 50 rokov. A woWIFI bez komentara...aby clovek este aj za volanie cez wifi platil, to by sa operatorom pacilo. Nic take.
Anonymný používateľ
Peter
6.6.2017 07:16 | |
+0 -0
☎ Mne sa zdá woWIFI, ako super vecička. No len ak sa za hovor nebude platiť operátorom 💸, ale bude to ako klasický hovor cez net. (Viber, Skype atď ).
Anonymný používateľ
Tsugaru
6.6.2017 11:39 | |
+0 -0
Standard je nastaveny. LTE (VoLTE). Zvysok je na kapacite operatorov sieti, ci su v stave to rozchodit, alebo nie.
Anonymný používateľ
Rado77
3.11.2017 14:37 | |
+1 -0
No je to cudne. Ja mam Telekom, brandovany cerstvy Nougat cez OTA, ktory uz ma VoLTE zafajknute v nastaveniach siete...a nic. Poslal som SMS na 12323 s textom VOLTE, a odpoved ze "sluzbu VoLTE nemate aktivnu"...
Anonymný používateľ
MICHAL
1.12.2017 08:16 | |
+0 -0
Ja mam samsung A5 2017 od telekomu a svieti mi ikona Voll Lte
Anonymný používateľ
Stefan
9.6.2017 17:10 | |
+0 -0
Funguje nespoľahlivo. Už pár krát sa mi stalo, že da mi nedalo dovolať, pritom na displeji stále svietilo VoLTE. Ja som mohol zavolať no nedalo sa mne dovolať.
Anonymný používateľ
jones
6.6.2017 23:04 | |
+0 -0
Toľko k univerzálnosti štandardizovaných technológií... 4 zariadenia z celej ponuky?
Anonymný používateľ
ententiki
6.6.2017 14:10 | |
+2 -0
kedze nasadit LTE aj na komplet vidiek je v nedohladne,tak asi tazko je tu hovorit o masivnom nasadeni volte,mozno na zapade,ale u nas muka
Anonymný používateľ
Peter
6.6.2017 18:05 | |
+0 -0
Ani na zapade nie je VoLTE extra masovo rozsirene, aj tam treba na to urcene modely telefonov s upravenym SW s aktualizaciou od operatora.
Anonymný používateľ
Tsugaru
6.6.2017 11:37 | |
+3 -0
Toto je prejav katastrofalnej ubohosti a dokaz o absolutnej neflexibilnosti operatorov. Mat v prevadzke nejaky asset (ktory stal peniaze) a byt schoppny vytazit z neho iba cast funkcionality je na smiech. Dostupnost VoLTE pre 1-4 zeriadnia... :-D
Anonymný nick
6.6.2017 10:36 | |
+0 -0
SOS, potrebujem pomoc. som počítačoví laik. Poradí mi niekto?
Anonymný používateľ
hmdalobal
5.6.2017 20:46 | |
+1 -1
V Tejto časti máte chybu:

z článku MM:
Volá sa cez VoLTE aj v prípade, že druhá strana nemá kompatibilný telefón alebo nie je v dosahu LTE siete?

Pokiaľ máte VoLTE aktívne a nachádzate sa v dosahu signálu LTE, z vašej strany hovor odíde prostredníctvom VoLTE. Nezáleží pritom, akú technológiu využíva druhá strana – k prepojeniu dôjde na strane operátora. Keď ale druhá strana nepodporuje VoLTE, prepojenie hovoru bude trvať dlhšie.


Zo stránky 4ka.sk:

5. Musia mať obaja volajúci telefón podporujúci VoLTE hovory?

Áno, ak má iba jeden účastník hovoru VoLTE zariadenie, hovor prebehne štandardným spôsobom. Pre využitie všetkých výhod VoLTE hovorov je potrebné, aby obaja účastníci mali telefón podporujúci VoLTE hovory v sieti 4ky a aktivovanú funkcionalitu VoLTE.

https://www.4ka.sk/volte
Anonymný používateľ
hmdalobal
5.6.2017 20:51 | |
+3 -1
Ešte k podporovaným zariadeniam VoLTE v sieti 4ky:

8. Ktoré VoLTE telefóny sú podporované v sieti 4ka?

V súčasnosti môžete VoLTE v sieti 4ky využívať s telefónom ZTE V770. Stiahnite a nainštalujte si potrebný firmware​. Návod nájdete rovnako na našej stránke. V krátkej dobe očakávame dostupný firmware aj pre ďalšie zariadenia, ako napríklad Huawei P9.
https://www.4ka.sk/volte