Diskusia: Roaming v EÚ takmer končí: Otázky a odpovede

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
37 príspevkov
Anonymný používateľ
peterfffffff
1.7.2017 10:49 | |
+0 -0
som na cypre na dovolenke, mam aktivovany mesacny internet tesco mobile 500mb, rychlost je taka, ze tuto stranku mi nacitavalo 40 sekund, a nejde ani pustit radio slovensko v najnizsej kvalite 32kbps . neviem ci to naschval obmedzuju alebo aj lokalny ludia to maju take pomale, oprator MTN, signal 3 palicky, H+ . mal som si asi kupit lokalnu prepaid kartu ak tu taka moznost je, ale kedze som veril zvastom o EU roamingu tak som nezistoval .
Anonymný používateľ
radec
15.6.2017 15:18 | |
+0 -0
dokopy sa nic nezmenilo, stale si uctuju priplatky.a vraj musim viac ako 50% minut doma,ako?kazdy den som v inom state a ked som doma tak nepotrebujem telefonovat takmer vobec, pracujem ako vodic kamionu som doma 5dni z mesiaca ,takze ked si to spocitam budem platit este viac ako doteraz
Anonymný používateľ
5555
18.6.2017 19:36 | |
+0 -0
Zial v tomto pripade sa priplatky uctuju. Ale nebudes platit viac ako doteraz, kedze aj oproti povodnemu stavu priplatky klesali. Inak okrem spotreby sa sleduje aj pocet dni straveny v zahranici, co sa teba netyka, ale mnohych inych ano - ak je zakaznik napr. denne na Slovensku, ale vacsinu spotreby ma v zahranici (typickym prikladom je napr. osoba zijuca v Bratislave a pracujuca na viedenskom letisku), tak roamingove priplatky neplati. V zasade je idea taka, ze mas mat SIM kartu tam, kde travis dlhodobo viac ako polovicu dni. Blbe je, ak taku krajinu vobec nemas.
legnaw
14.6.2017 16:52 | |
+0 -0
Osamotnení ostanú O2 a 4ka..... akí? 😱
Anonymný používateľ
Milo
12.6.2017 15:57 | |
+6 -2
4KA v oblasti "zrusenia" ROAMINGU stale mlci. A pritom dobre vie, ze programy /pausal/ TO. mozu zakaznici pouzivat v celej EU. Ibaze by 4KA chcela obist pravidla EU a isla v slapajach Slovenskeho Orange ked...

Mobilni operator zacal dobre ked ponuka velke DATA ibaze nech sa uz konecne jasne vyjadri, ze zakaznici 4KA mozu vsetky jej sluzby pouzivat v zahranici ako DOMA.

Dufajme, ze nebude spekulovat a hladat sposoby ako obist "zrusenie" ROAMINGU?!

"NOVACIK" 4KA je nie len v sucastnosti velmi sledovana ako sa zachova? Mysliet si, ze za 4 centy v zahranici /volanie, SMS a data/ je "ZRUSENIE" NARIADENIA EU ROAMINGU /od 15.06.2017/ je vsetko - takpovediac, de facto a de jure, tak sa mylia...

CHCEME i u mobilneho operatora 4KA volat, SMS a DATA v zahranici ako DOMA a to by malo platit i u TO. NEKONECNO atd.
Anonymný používateľ
Michal
12.6.2017 20:22 | |
+0 -2
4ka neobide EU nariadenia. Vo FR sa uz 4ka zaregistruje iba v SFR. Na Free, Orange F a B.Telekom sa uz 4ka nezaregistruje. Nechcem trepat blbosti ale mozno maju nejaku zmluvu prave s nimi aby neboli v strate. Je na 100% iste ze slovak co ma Orange sa vo FR prihlas automaticky do Orange F a na 99% si budu uctovat iba omrvinky a EU nariadenie je zahojene kedze si v jednej nadnarodnej sieti. To iste moze byt aj v Telekome. Cech s T-Mobile sa v nemecku prihlasi do Telekom D a poplatky su zahojene. Len aby si tie nadnarodne firmi neuctovali omrvinky a tebe ked presvihnes limit straveny mimo domacej siete ti zauctuju plnu sumu co EU nariadila. Preto si myslim ze mensi operatory ako 4ka na SK, Free a SFR vo FR, este stale O2 SK a CZ budu paktovat spolu aby v roamingu neboli stratovi.
Anonymný používateľ
mgrmgr
11.6.2017 21:28 | |
+3 -6
Ja uz sa asi budem opakovat, ale roaming NEKONCI !
Anonymný používateľ
marek1234
14.6.2017 15:52 | |
+1 -2
Už to vieme a všetci asi okrem teba to pochopili, takže končí účtovane si vzájomných poplatkov za využitie siete operátora v EU mimo domovskej krajiny pre konečného užívateľa.
Anonymný používateľ
Michal
11.6.2017 13:32 | |
+0 -0
Caute. Ma niekto 4ku a je vo FR? Automaticky ma prihlasilo do SFR ale pri pokuse sa prihlasit do Orange alebo Free mi vypise ze Vasa sim nepodporuje tento typ siete. Bud som na zlom mieste pokrytia alebo 4ka nieco kuchti ohladne roamingu len u jedneho operatora vo FR. Ak by ponechala vsetko vsetko ako ma + vsetko aj v EU tak super ale momentalne som v sieti SFR a pokrytie len GPRS a internet doba kamenna rychlost. Sem tam skoci 3G alebo H+. Ak ma niekto taky isty problem ze sa nemoze prihlasit do inych sieti ako SFR dajte vediet.
Anonymný nick
11.6.2017 12:27 | |
+7 -1
akékoľvek okamžité účtovanie príplatkov za denné nety a krátenie dátových balíkov a to hneď od začiatku je jasné a flagrantné obchádzanie princípu v zahraničí ako doma!!! Porušujú EU právo a smernice. Regulátor má začať konanie.
Anonymný používateľ
marek1234
14.6.2017 15:53 | |
+1 -0
A skončí to konštatovaním... "Skutok sa nestal"
Anonymný nick
11.6.2017 11:56 | |
+4 -4
Nuz Lovaci si nepamataju, kolko platili za telefonovanie v EU pred 10 rokmi. Tak ako si za par rokov nebudu pamatat, ze dnes sa za telefonovanie v EU priplacalo.
Ale vzdy budu vediet, ze EU, Soros a USA mozu za vsetko zle na svete.
Anonymný nick
11.6.2017 12:25 | |
+5 -4
ale ale, keby bruselska byrokracia nebola taka obmedzena a spomalena tak roaming mohol byt zrušený už minimálne 5 rokov dozadu!!!
Anonymný používateľ
slava
11.6.2017 11:02 | |
+0 -0
a co taky funfon? a ich volanie za cent / minuta?
Anonymný používateľ
Pomaranč
14.6.2017 14:07 | |
+1 -0
Orange rešpektuje európsku reguláciu roamingu a od 15. 6. 2017 budú jeho zákazníci aj v EÚ, Nórsku, Lichtenštajnsku a na Islande komunikovať za ceny ako doma. Zmeny budú automaticky aplikované na všetkých zákazníkov Orangeu s akýmkoľvek mobilným hlasovým/dátovým paušálom, či predplatenou kartou Prima alebo FunFón.
Anonymný používateľ
Lucka
11.6.2017 08:01 | |
+0 -12
ide o dobru spravu, ktora moze zvysit turisticky ruch. mnoho cestujucich neslo na dovolenku do inej krajiny len preto, ze tam boli drahe hovory a navysilo by to enormne naklady na prazdniny. takto sa podpori migracia turistov do atraktivnych destinacii, cim sa podpori lokalna ekonomika, rodinne podniky, miestne druzstva a kulturne podujatia.
Anonymný používateľ
Krumplany
11.6.2017 08:44 | |
+3 -1
To až takto ? :D
Anonymný používateľ
Fredy
11.6.2017 10:47 | |
+19 -0
Si šlahnutá? Nejdeš na dovolenku lebo sú drahé hovory ? Si závisláčka že musíš pretelefonovať trihodiny denne? Idem na dovolenku a nevolám a je to . Ked tam zavolám že som došiel v poriadku a je to.