Diskusia: 4ka ruší roaming v EÚ len napoly: Čo všetko v EÚ neplatí

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
171 príspevkov
Anonymný používateľ
jojo
14.6.2017 01:40 | |
+8 -0
" Dá sa teda povedať, že obíde reguláciu, ktorú prikázala EÚ – urobí to pravdepodobne tak, že za základnú ponuku považuje len predplatenú kartu Moja 4ka. Všetko ostatné je alternatívna, ktorá reguláciu spĺňať nemusí, keďže si ju zákazník aktivoval sám a dobrovoľne. " === Vie niekdo povedat cim sa lisia od o2 fer - easy ci ornage predplatenky ???? Je to vobec legalne ten ich akoze " roaming " ? Cital niekdo riadne od nich EU regulaciu poriadne ? Lebo ak toto im prejde ozaj tak na slovensku je mozne vsetko. Ako potom , ze ostatne predplatenky maju EU regulaciu a vsetky tak isto dokupene data tam podliehaju ????? Toto nie je potom "pausal" ako to nazyvaju ale NIC ! Kedze sa ich regulacia nemusi tykat ! 4KA je potom parodia nie alternativa :-/
Anonymný používateľ
Bambus
14.6.2017 08:59 | |
+0 -1
cely problem asi vychadza z ukotvenia slova "pausal" v nasom slovniku a v nasom prave (vid. napr. https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-/cislo-J%C3%BAn/co-je-pausalna-suma.html). Ako to vysvetlit ked kazdy zakon to vnima inak? Spolocnym znakom je rovnaka vyska platby, casto aj pravidelne pocas urciteho obdobia. Toto programy 4ky podla mna nesplnaju. Predplatenky easy, juro a pod. naozaj nastoluju otazku tejto terminologie. Europska komisia mohla najprv zacat cisto zrusenim roamingovych poplatkov za volania a smsky, mozno po 1-2 rokoch testovania a sledovania operatorov mali pristupit k datam, ktore, zda sa, robia najvacsiu sarapatu (teda aspon u nas, zial nemam info o situacii v iných statoch).
Anonymný nick
19.6.2017 09:14 | |
+0 -0
Jojo, 4ka je pod postou, komu patri posta? Cize plati "ficoformula" za 3 sekundy to zrusim", kde 3 sekundy sa rataju v "stelarnom case"!!!
Anonymný používateľ
Trtko
13.6.2017 23:37 | |
+0 -21
To ako fakt nikto z vas nema 2 sim?
Anonymný používateľ
jojo
14.6.2017 00:26 | |
+10 -0
Mame a ? =D To mame ignorovat , ze 4KA dobre vy*ebala snami ? =D Za roaming riesit dalsiu sim ? =D Ide skor o to , ze regulacia im absolutne nic nehovori a pri prepaid im cena 0.009€ za MB asi nic nevravi ... 1 cent si dali a 500 MB pre niekoho moznost zbytocnych a este ktomu nezmyselnych 15 dni ... Zober si pojdes len na den dva a nepotrebujes 500MB minies 100 zaplatis bud 4€ po 4c alebo ta ich " skvela 4ka svet " . Nechapem ako toto im mohlo a moze preist ? ved prepaid ako prepaid = 7,70€ bez dph vypocet jednoduchy tak ako prisli na to co prisli ? A potom ako beru teda tie ich " pausali " ? preco stym nema problem telekom orange o2 ? Ani pri predplatenke !!! Tak neh neponukaju roaming alebo nasli sposob ako mozno nieco zarobit =D 40€ za 1GB chcu a to nemaju ani v roamingu 4G od partnerov ! V tej cene mam este lacnejsi satelitny net =D Ja osobne som necakal , ze napr podla vypoctu 20€ pausal TOoo by mal mat cca 4GB dat ale aspon nieco a ziadne volania ? ... v com sa odlisuju , ze nemusia sa riadit tym co druhy ?! Obhajoval som viac menej 4KU ale po tomto aj mna sklamala a myslim nie len mna , necakal som top ale toto ? neda sa ani zasmiat na tomto. A tie ich sluby 80% tento rok .... Zacalo to tym , ze zrusily minuty aj do EU a teraz dalsi zaj*b ?
Anonymný používateľ
Maco333
14.6.2017 10:15 | |
+4 -0
Ide o princip. Chapes co je to?
Anonymný nick
14.6.2017 12:12
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
jojo
13.6.2017 22:19 | |
+9 -1
To je snad joke =D 15 dni balik = 5€ ? 1cent na 1MB ? Chcem minut 50 MB napr tak si musim aktivovat toto alebo platit tupych 4c/MB= 2€ za 50 MB ? im je*e nacisto ? V easy mam 50cent na den 110MB + doplatok 81centov cca za 90MB tj 1.31€ za 200MB a tuna 5€ za 500MB na 15 dni ? Ved podla regulacie pokial poskytuju roaming maju podliehat regulacii a prepaid karta max 9,24€ ZA 1GB-1024MB. TJ mas kredit S dph 9,24 mal by si mat po 1MB 1024 MB a nie toto ich 15 dnove centove saskovanie na ktore sa cakalo ako keby to bola ponuka roka. Zase tupe hlupe zbytocne balicky ziadna ina ferova moznost aspon platit za 1MB-0.009€ :-/ Tie svoje ,,pausali" ako nazivaju neh potom tak nenazivaju !!! Z 20€ TO oo malo byt cca 4GB ale cakal som , ze to nebude aj keby 1GB v cene ale toto???????????????? Hamba po.swa.tel =D
Anonymný používateľ
jojo
13.6.2017 22:24 | |
+3 -1
Este som aj zabudol ani minuty vobec pouzitelne ... Uplne 0 bodov. 4KA - lokalny SK mestky operator. Mam odnich zlate/strieborne cislo ale prenasam prec naco toto a 100GB 10€ si este poneham do konca roka slubily 80% ( v reale asi 50:D ) ak nebude zrusim aj to.
Anonymný používateľ
sx44
14.6.2017 15:41 | |
+1 -3
Za 4GB by zaplatili cca 36€ čiže by boli v strate tak 16€ len na tebe.. A kedze niesu nadnarodny ako orange ci telekom tak tento krok je celkom logický. 500MB za 5€ je myslím fajn ponuka, O2 tu malo doteraz za 2€ 25MB ak sa nemýlim...
Anonymný používateľ
Volte
13.6.2017 22:17 | |
+6 -1
Bohužiaľ, ponuka ma dosť sklamala. Využívam TO nekonečno čo je v meste výborná vec keďže moc necestujem mimo BA, ale tak očakával som že tam aspoň dajú nejaký limit napr 0,5/1GB mesačne, nejaký počet minút čo sa dá využiť aj v EU a takisto SMS, 4ka ma s týmto sklamala aj keď ich aj trocha chápem keďže Orange, Telekom sú takmer v celej EU a dohodnú sa ale oni nemajú nikoho, ale takto to obísť naozaj nemuseli. Asi nemysleli na to že týmto stratia dosť zákazníkov ktorý prejdu ku konkurencii.
Anonymný používateľ
bozena
13.6.2017 21:38 | |
+7 -12
musime si uvedomit, ze ide o zacinajucu firmu a preto nemoze este celkom konkurovat tradicnym hracom. ale ma tah na branku, nabera exponencionalne novych zakaznikov a modernizuje ako sa patri na toto storocie. ma to buducnost a urcite kazdy rozmyslajuci fanusik oceni ponuku. tam mala byt urcita vynimka aby mali zacinajuci hraci lepsie podmienky, lebo inac su diskriminovani.
Anonymný používateľ
hotentoten
13.6.2017 21:49 | |
+7 -4
exponencialne zakaznikov nenabera, nastuduj si co to znamena a porovnaj s grafov vyvoja poctu zakaznikov. to za prve.

za druhe, v pripade tohto nariadenia EK je irelevantne ci sa jedna o operatora ktory len vcera zacal alebo o 26 rocnu firmu.

kazdy operator ma moznost vyuzit v tom nariadeni moznosti ako na poskytovani dat v roamingu neprerobit. ale nie je mozne nariadenie svojvolne obchadzat. pevne verim ze vyklad UREKaPS bude podobny a swan mobile pekne dostane po paprciach a obratom aj pekne mastnu pokutu
Anonymný používateľ
Martinka 89
13.6.2017 21:54 | |
+3 -10
hotentoten: vy nie ste dobry clovek lebo zelate zacinajucim firmam neprijemnosti a neodovodnene pokuty.
Anonymný používateľ
hotentoten
13.6.2017 22:01 | |
+8 -1
ta pokuta je odovodnena. to za prve. a swan mobile ma urciteho vlastnika, ktory rozhodne nie je zacinajucou firmou a ma toho na rovasi az-az.

takze jedine co chcem je, aby si tato firma uvedomila ze kazdy pokus o ocuranie pravidel musi byt potrestany. potrestany tak, aby tuto a ziadnu dalsiu firmu ani len nenapadlo sa o nieco podobne znova pokusat.

swan mobile ziadnu pokutu nemusi riskovat, staci respektovat nariadenie EK. to je cele.
Anonymný používateľ
hotentoten
13.6.2017 22:02 | |
+4 -0
opravujem svoju prvu vetu: ta pokuta by podla mna bola odovodnena (ak takato "ponuka" bude platit aj 15.6.)
Anonymný používateľ
noone
14.6.2017 08:35 | |
+1 -2
a s tym "modernizovanim" by som bol tiez radsej ticho, pod pojmom "modernizovanie" sa chape aj neplatenie faktur za dodane sluzby a zelezo? Cinania tiez nemaju nekonecnu trpezlivost!
Anonymný používateľ
Maco333
14.6.2017 10:18 | |
+2 -1
4ka je firma ako kazda ina. Nieje to charitativna org., ktoru mame lutovat a tolerovat jej obchadzanie nariadeni. To by potom sa zvysne firmy mohli ohradit ze zakon/nariadenia neplatia pre vsetkych. Bud to plati pre vsetkych alebo pre nikoho.
Anonymný používateľ
Lump
13.6.2017 20:42
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
Lolo
13.6.2017 20:30 | |
+27 -1
Žiadny operátor jednoducho nevie a nemôže poskytovať svojim zákazníkom čerpanie 10 GB dát v roamingu za 7,50 €, resp. 15 GB za 10,- €, proste mu to nedovolí regulovaná veľkoobchodná cena, ktorú mu takmer s istotou budú účtovať roamingoví partneri, to by bola cesta do pekla. Myslím, že to reálne neočakával ani najväčší optimista. Tu ide o niečo iné, 4ka vedela mesiace o tom, že to z ich strany nebude ekonomický možné a mali dosť času vymyslieť rôzne alternatívne balíčky a túto skutočnosť verejne komunikovať, zatiaľ čo reklama na TO sú na každom rohu. Ale to je to ich šuflikantské podnikanie na slovenský spôsob, nezaplatené stotisícové faktúry ST za národný roaming, o ktoré sa ešte budeme roky súdiť, zatiaľ sa prepojíme s Orange, s ktorým sme sa súdili doteraz a podávali na seba trestné oznámenia ale aspoň mu zatiaľ nič nedlžíme a ST by nás čoskoro asi vypol, úver vybavíme v Číne kde dlžíme za hardware, lebo tu by nám vzhľadom na platobnú disciplínu už aj tak nikto nepožičal a nakoniec to nejak dopadne, veď štát nás možno nakoniec oddlží cez poštu :( Toto je ten kľúčový problém 4ky, nie flagrantné porušenie Nariadenia.
Anonymný používateľ
Lump
13.6.2017 20:39 | |
+10 -2
Dobře napsáno, u tohoto operátora v zahraničí žádné zázraky nečekejte, nemá.za sebou nikoho silného kdo by mu v roamingu pomohl na oplátku, buďme rádi, že nám ty data a to volání zatím dává aspoň na slovensku, a všem těm kteří nadávají, at mě.napíší kdo jim za 20€ eventuálně pokud máte i Swan za 15€ dá něco podobného? Kupte si na cestování prostě druhou simkarta
Anonymný používateľ
Lolo
13.6.2017 20:59 | |
+6 -0
O tom som presvedčený aj ja, preto píšem o flagrantnom porušení Nariadenia, mal som na mysli účtovanie dát v roamingu.
Anonymný používateľ
Michal
13.6.2017 21:02 | |
+7 -0
To_10 7,50€ u mna nie je problem si EU cennik. Viem ze som v zahranici tak nepreflakam 10GB×7,7€(ci kolko je ta cena co EU stanovila). Ked v EU miniem 1GB tak si zaplatim ten 1GB cize za TO_10 7,5€ plus 7,7 za data v roamingu a drzim hubu. Ale oni TO_10 len na SK a v EU vsetko za 4centy. Je rozdiel 1GB za 40€ a 1GB za 7,70€. Takto nemaju nic. Prenasam cislo. Super managment 4ky.
Anonymný používateľ
hotentoten
13.6.2017 21:51 | |
+9 -0
"Žiadny operátor jednoducho nevie a nemôže poskytovať svojim zákazníkom čerpanie 10 GB dát v roamingu za 7,50 €, resp. 15 GB za 10,- €," - ved to ani nemusi. ale obchadzat nariadenie taktiez nie je mozne. verim v odstrasujucu pokutu aby swan mobile a a ni nikoho dalsieho nenapadlo nic podobne.
Anonymný používateľ
Juro53
13.6.2017 21:55 | |
+6 -0
To znamená, že ruším svoj paušál TO. Vrátim sa k pôvodnej karte a 4ka príde o mojich 10€ mesačne. Stačí mi predplatenka s 1Gb za 1€. Ďakujem, ušetrím ja a nie 4ka.
Anonymný nick
14.6.2017 12:24
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
marek1234
23.11.2017 15:27 | |
+10 -0
A podľa mňa je porušenie aj v TO prípadoch, napr. v prípade TO nekonečno všetko malo byť v súlade s EU nariadením, v prípade dát by malo byť presne 20/1,2 = 16,66 bez DPH x 2 /7,70 = 4,33 GB dát v roamingu. Napríklad: za váš mobilný balík s neobmedzenými volaniami, SMS a dátami platíte 40 EUR (bez DPH). V rámci roamingu za domáce ceny v EÚ budete mať k dispozícii volania, SMS bez obmedzenia a najmenej 10,3 GB dát [2 x (40 EUR/7,70 EUR) = 10,3].

zdroj: http://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/telecoms-internet/mobile-roaming-costs/inde­x_sk.htm
Anonymný používateľ
marek1234
23.11.2017 15:27 | |
+12 -0
Pekný príspevok, ale čo sa týka dát, tam jasne boli definované podmienky. T.j. buď úplne bez dát ako Vodafone alebo s príplatkom max. 0,009 € za 1MB, t.j. spolu 9,24 s DPH /1024 MB. Takže 40 EUR v zahraničí nie je možné účtovať!
Anonymný používateľ
marek1234
13.6.2017 20:27 | |
+12 -0
Akurát sa čudujem, že toto tajili do posledného dňa??? Tento paskvil? Dobre, že s tým vyšli aspoň deň pred reguláciu, nakoľko majú čas počas noci premýšľať, ako to zajtra zmenia. Toto malá šanca, že prejde. Orange si na to aspoň nechal takmer mesiac než paskvil paušál GO zmenil na EUROPA GO.
Anonymný používateľ
Azra
13.6.2017 20:02 | |
+12 -0
4ka porušuje reguláciu už len tým že cena 500MB EU balíku je 5€. Europska komisia nariadila, maximalny príplatok za 1GB internetu môže byt 7,70€!!!
Anonymný používateľ
marek1234
13.6.2017 20:12 | |
+13 -0
4ka celkovo porušuje reguláciu... Nemôžu pýtať viac ako je 9,24 s DPH za 1GB. Nechápem, ako títo "manažéri" mohli narobiť toľko školáckych chýb. A ešte na 15 dní! Celé zle, rovnako ako TO neplatí v roamingu. Ak by som mal tento produkt, okamžite ho ruším.
Anonymný používateľ
hotentoten
13.6.2017 21:37 | |
+0 -0
ale oni alternativny balik ponukat samozrejme mozu, dokonca prakticky neobmedzene drahy, ale ak ponukaju roaming, musi tam byt aj tarifa splnajuca nariadenie a alternativny balik moze byt len volitelny.
Anonymný používateľ
raketa
13.6.2017 22:16 | |
+0 -0
priplatok ci poplatok? to je rozdiel
Anonymný používateľ
Dowe
14.6.2017 01:30 | |
+1 -1
Tou cenou 4c/1MB bohuzial neporusuje stvorka regulaciu. Regulacia hovori v zahranici ako doma. Keby mali doma ceny aj 10€ za 1MB (bez balicka), tak mozu v zahranici predavat ten 1MB za 10€ + priplatok 7,7 bezDPH na 1GB. Porusenie regulacie je to ze, domace balicky neplatia v zahranici. Ak by mali system ze si aktivujem doma 1GB a precerpam ho v zahranici s doplatkom 9,24 s DPH tak by to bolo trochu ine, avsak aj napriek tomu porusenie. Lebo prve 4 mesiace v roamingu musi byt u kazdeho op. pouzita matematicka rovnica v tomto pripade 0,8/7,7*2= 137MB za 1€ s DPH co clovek plati za 1GB doma. Cize toto je jasne porusenie roamingu, maju len dve moznosti a to roaming uplne vypnut ako cesky Vodafone pri datovych kartach alebo sa prisposbit.
ice.blade
13.6.2017 20:02 | |
+2 -1
pockame este na dalsie baliky ktore mozno vytiahnu... sak aj O2 ma Internet na deň v zahraničí "Chystáte sa do sveta? S Internetom na deň v zahraničí získate 100 MB v krajinách Zóny 1 alebo 10 MB v krajinách Zóny 2. A to len za 2 € na deň."

ak by dali v 4ka rovnako ako v narodnom ramingu 4€ za 1GB dat vsetci by skakali od radosti
Anonymný používateľ
hotentoten
6.9.2018 14:10 | |
+3 -0
to je ale alternativna ponuka o2 (funguje aj mimo EHP), nemusis ju vyuzivat, mozes pouzit data v sulade s nariadenim EK. to je cely rozdiel - swan mobile a.s. v rozpore s tymtom nariadenim ponuka len alternativny balicek, co nie je mozne.