Diskusia: Orange: Počas leta nebudeme účtovať príplatky k dátam v EÚ

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
38 príspevkov
Anonymný používateľ
Mlocik-sntb
24.6.2017 13:18 | |
+2 -2
všetci čo tu trepete o reguláciach a cien za MB, tak by ste zrejme mali otvoriť oči, Orange totiž aby plnil reguláciu tak to riešil takým spôsobom že "zdražil doma" aby to stálo stejne ako vonka, nikoliv naopak že zlacnie vonka aby sa vyrovnal cene doma. Čož v podstate reguláciu splnil ale "podvodom" na zákazníkoch. Takže o tom že Orange plní a 4ka nie bych pomlčil, totiž u Orangu je to dodržanie regulácie na oko. A i tak majú všetko XYZ násobne dražšie než 4ka ktorá keby si aj účtovala v záhraničí 50x viac tak by bola lacnejšia. Ostatne 4ka s dátami je na tom rozumne, a je rozdiel mať 4€ za 5MB, či mať 100MB v 65€-vom paušáli, a je rozdiel mať MB za 4 centy, a Giga za € "(alebo 4€" ať nežerú). Tak kto je na tom lepšie? I kdyby porušovali reguláciu, tak majú lepšiu ponuku, a Vás nemusí trápiť akým spôsobom ktorý operátor plní reguláciu (čož u Orangu to nieje o nič lepšie) ale skôr "koncové ceny pre zákazníka", alebo presnejšie celkovo výhodnosť služieb. Čož v tomto smere 4ka vyhráva.
Anonymný používateľ
Mesto
24.6.2017 13:48 | |
+2 -1
Co vyhrava 4ka? S Funfon kartou som bol v Rakusku, nemal spm ziadny kredit a aktivovane len bonusove data za prenos cisla a islo to (data strhavalo z balika). Pri 4ke by som si najskor musel nabit kredit, aby som si mohol aktivovat balik za 5€, ktory ani nemozem "dolikvidovat" na Slovensku. Sorry jako.
Anonymný používateľ
5555
24.6.2017 14:36 | |
+1 -1
"4ka ktorá keby si aj účtovala v záhraničí 50x viac tak by bola lacnejšia" - Az na to ze je to uplna blbost, kedze Orange je v zahranici vyrazne lacnejsi. Co sa domacich cien tyka, tak samozrejme ze 4ka je lacna, kedze je to uplny *** a nevie nicim inym konkurovat.
Anonymný používateľ
Peter
24.6.2017 23:29 | |
+0 -1
Trapny trollik Mlocik zase uraduje svojimi klamstvami, ktore mu nakazali, ale zase mu to nevyslo. Ste taki dvaja pobehajkovia aj s Lubkom, stretavate sa aj sukromne?
Anonymný používateľ
ricsi
23.6.2017 14:46 | |
+1 -0
pei orange si dajte pozor ci nemate aktivovanu sluzbz data svet s poistenim , lebo v roamingu automaticky strhne 60c. Mal som to automaticky aktivovane a nevedel som za co , ci mozem alebo nemozem surfovat v ramci pausalu , nik mi to nevedel zistit co je to za poplatok az po vystaveni faktury sa to da , ale mila slecna na pobocke isla po tom a zistila ze co to je a hned to deaktivovala , za to je este raz dakujem , pohybujem sa v ramci EU a poistku mam individualnu tak mi to je zbytocne mat
Anonymný používateľ
Peter
23.6.2017 12:12 | |
+2 -1
No ja ma 2 Sovy 5 so zrychlenim po precerpani dat 768kbps a s tym som mimoriadne spokojny doma aj v EU. Skoda, ze je to len minulost, ktoru uz nikto nedokaze dorovnat.
Anonymný používateľ
Nazor
23.6.2017 15:57 | |
+0 -1
Tiez mam Sova 5 so zrychlenim po vycerpani dat 100M na 256kbp. Mam chalupu v Madarsku, kde travim vikendy. Kolko mozem minut v Madarsku, aby som nebol sankcionovany?
Anonymný používateľ
5555
23.6.2017 16:54 | |
+0 -0
Nazor: Ak travis vacsinu dni na Slovensku, tak hocikolko.
Anonymný používateľ
Nazor
23.6.2017 17:05 | |
+0 -0
Dakujem.
Anonymný používateľ
asdadasdasdasd
24.6.2017 13:17 | |
+0 -0
Ako si aktivujem ten zvyseny FUP rychlost? Skusal som cez aplikaciu Orange, ale nedovoli mi to. "caka na spracovanie", ale na druhy den je tak isto nie je aktivovany.
Anonymný používateľ
Slavo
23.6.2017 07:59 | |
+5 -5
Teraz z velkou slavou vypustaju ze mozete aj cely balik minut v EU a za 4 mesiace kazdy jeden operator poda ziadost ze vydavky presahuju prijmi a v novembri kazdy Kb bude aj s EU priplatkom. Maju to premyslene velmi dobre. SK operator nikdy nedava nic len tak.
Anonymný používateľ
Peter
23.6.2017 08:23 | |
+3 -7
Nauc sa pisat a az potom tu pis svoje nezmysly, ktore nemaju ani hlavu, ani patu.
Anonymný používateľ
hmdalobal
23.6.2017 09:20 | |
+2 -2
Ja by som sa nečudoval keby sa vo faktúre pomaranča ľuďom objavilo prekvapenie. Záväzný je cenník a VOP. Nie to čo povie Piskúnka.
Anonymný používateľ
hotentoten
23.6.2017 09:55 | |
+3 -3
ale ale, Lubko, zasa pises tie svoje zvratky? radsej keby si riesil to ako tvoja milovana 4ka ocurala zakaznikov. a ani sami nevedia ako to maju, tak zmatkuju v kazdej odpovedi.
Anonymný používateľ
hmdalobal
23.6.2017 10:06 | |
+1 -5
Štvorka má základ karty v roamingu ako doma. TO platí na SK. Potom s vami vypiekli ostatní, ktorí neúčtujú denný net ako doma a ani dáta nespomalia, ale spoplatnia v roamingu MB. Tak zaplatíte viac ako v 4ke za 1GB. Keď pomaranč naúčtuje ľuďom prekvapenie, tak najprv treba im FA zaplatiť a potom môžu prekvapenie reklamovať. Potom ich odkážu na VOP a cenník a nedokážu im ľudia, že upozorňujúca SMS neprišla. Tiež neuznajú článok, kde Piskúnka niečo povie. 💤🍊👼🏽
Anonymný používateľ
5555
23.6.2017 16:55 | |
+1 -1
hmdalobal: Aj si si ten cennik a VOP Orange pozrel? Lebo ak ano, tak musis vediet ze pises nezmysly. Ziadne "prekvapenie na fakture" byt nemoze prave preto ze VOP a cennik su zavazne. Orange regulaciu plni, na rozdiel od 4ky.
Anonymný používateľ
Peter
24.6.2017 09:05 | |
+1 -0
a mame tu dalsie kolo Lubkovych klamstiev, ako inak. tento petrzalsky parazit tu zial bude asi dlho.
Anonymný používateľ
tarattatata
24.6.2017 13:06 | |
+1 -1
5555 a regulácia je že operátor musí za 5MB účtovať 4€ keď iný učtujú za také množstvo sto násobne menej? Orange ani zdaleka neplní reguláciu.
Anonymný používateľ
Mesto
24.6.2017 13:40 | |
+1 -0
Hmdalobal: naozaj ides obhajovat firmu, ktora sa uplne vykaslala na europsku regulaciu a nadavat na tu, ktora regulaciu dodrziava? Srsly ?
Anonymný nick
24.6.2017 15:11
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
Peter
24.6.2017 23:31 | |
+0 -0
Mesto - hmdalobal je smiesny troll Lubko, ktory tu uz roky vypisuje klamstva a siri svoje zvratene myslienky. Na isty cas trolloval cesku mobilmaniu, ale aj tam bol za vola, tak sa zase vratil sem. Netreba ho brat vazne, je to len taka figurka, ktora tu stale cosi mekoce.
Anonymný používateľ
Treko
23.6.2017 00:46 | |
+8 -0
Dva dni ste davali toto dokopy? Kde je pointa. Hlavne lakadlo Orange a hned do nadpisu a clanok onicom. Chodte radsej oberat uhorky ked nieje ocom pisat.
Anonymný používateľ
idaho
23.6.2017 00:12 | |
+9 -0
Tento clanok o Orange ma hned zaujal svojim obsahom. Fajna baba na fotke.
Anonymný používateľ
Tulen
23.6.2017 00:35 | |
+8 -0
Dost obdarena na hrudi, inak o com je ten clanok? :-))
Anonymný používateľ
aistain
23.6.2017 07:23 | |
+7 -0
Fajnú výbavu má.
Anonymný používateľ
hmdalobal
23.6.2017 09:29 | |
+1 -1
To je photoshop. Tá ilustračná foto je umelá už na pohľad.
Anonymný používateľ
5555
22.6.2017 21:03 | |
+3 -0
"Dôležitá bude najmä spotreba počas štyroch mesiacov. Až následne môže operátor účtovať príplatky - klienta však musí vopred upozorniť." - Ono by mozno nebolo zle si otvorit cennik Orangu. Nejde len o spotrebu, ale aj pocet dni v roamingu. Osoba ktora travi vacsinu dni na Slovensku moze mat v roamingu aj vacsinovu spotrebu a stale nebudu uctovane priplatky (regulacia to v takom pripade totiz neumoznuje). Na uctovanie priplatkov musi byt vacsina spotreby aj vacsina pobytu v zahranici.
Anonymný používateľ
Juraj
22.6.2017 21:23 | |
+1 -0
Mate pravdu. Zaujimalo by ma, co by sa stalo v reklamacnom konani keby prislo na lamanie chleba. Operatori presne vedia ako to je a myslim si, ze ide len o (naschval?) zlu interpretaciu zo strany medii, alebo tlacovych oddeleni operatorov.
Anonymný používateľ
Manobb
22.6.2017 21:39 | |
+4 -1
PR a marketing je v podstate iba slušnejšia forma klamstva, takže zo strany operátorov je to štandard vo vymývaní mozgov svojich klientov. U médií ide buď o neodbornosť (ba až bulvár), alebo o cielený postup ako protiváhu k výške zazmluvnenej inzercie. Je naivné sa domnievať, že médiá sú na strane čitateľov/divákov. Sú na strane svojich inzerentov. ;-)
Anonymný používateľ
5555
22.6.2017 23:13 | |
+0 -0
Juraj, kedze v cenniku to maju uvedene spravne, tak predpokladam ze to spravne aj uplatnuju. Ak nie, staci sa odvolat na cennik.
Anonymný používateľ
korps
23.6.2017 10:38 | |
+0 -0
Moze uctovat aj ked nebude splnena podmienka pobytu. Maju v cenniku aj ak sa sim pouziva(spotreba) vyhradne mimo sr(doma ziadna) mozu uctovat priplatok, ziadna podmienka pobytu.
Anonymný používateľ
5555
24.6.2017 14:39 | |
+0 -0
korps: Nie, nemozu. Ani regulacia to neumoznuje, ani ich cennik. Vid dodatok 122 k cenniku, cast II, odsek 13, kde sa o.i. uvadza: "Ako dôkaz, že nedochádza k zneužívaniu a neobvyklému používaniu regulovaných maloobchodných roamingových služieb, sa v prípade roamingového zákazníka považuje prevládajúca domáca spotreba alebo prevládajúca prítomnosť roamingového zákazníka v domácom štáte v určenom sledovanom období." - Cize ak mas splnene jedno, alebo druhe, tak nedochaza k zneuzivaniu v zmysle cennika.
Anonymný používateľ
korps
27.6.2017 09:06 | |
+0 -0
ano, ale je tam aj tato cast. " Medzi ďalšie objektívne ukazovatele rizika neužívania alebo neobvyklého používania regulovaných maloobchodných roamingových služieb poskytovaných za platnú domácu maloobchodnú cenu môžu patriť len dlhodobé nevyužívanie určitej SIM karty v spojení s obdobiami, keď sa používa najmä (aj keď nie výlučne) na roaming" vid taktiez vykonavacie nariadenie clanok 4 cast 4 na konci. nie je potrebna dokonca ani podmienka 4mesiacov
Anonymný používateľ
fafa
22.6.2017 19:55 | |
+10 -0
lol hlavne ze na pausaloch Go boli nenazrane hnusne sv**ne a malilo sam im dat 100mb, odpad hanba dufam ze si to precitate :D
Anonymný používateľ
Mlocik-sntb
22.6.2017 19:58 | |
+8 -0
Čo sa týka Orangu, to netreba ani komentovať, len oni si vedia pýtať pri šikovnej prime 4€ za 5MB keď inde za podobnú sumu máte viac než tisícnásobok!
Anonymný používateľ
Mato
22.6.2017 20:20 | |
+4 -0
Mali by ste zistit ako to bude so 4-kou ,ci data pustia aj EU alebo to stopnu ,myslim tym 1giga za 4€ ,vdaka
Anonymný používateľ
zoner
22.6.2017 21:07 | |
+1 -1
4ka da 0,5MB za 5EUR. Aspon tak mi to oznamili v sms. Staci poslat spravu EUDATA 1 na to ich cislo 950.
Anonymný používateľ
Oner
22.6.2017 21:07 | |
+1 -0
Oprava - myslel som 0,5 GB....
Anonymný používateľ
jojo
22.6.2017 21:37 | |
+8 -3
4KA by stym trapnym balickom a uplne ignorovanie regulacie si moze nehat 40€/1GB alebo nutenych 500MB za 5€. Ajtak sa cudujem , ze im to preslo dufam , ze RU to tak neneha :-/ Niekde na nete sa toto presne rozoberalo aj z pravneho hladiska podla nariadenia to nemaju uplne v poriadku tak som zvedavy. Smejdi. Na funfone som dal aj 3x posebe za den 200MB a nic " navyse " neplati sa ...A nehovorim o tom , ze 4KA ma stale len 2/3G roaming ( mimo sk myslim ) co v niektorych statoch je 3G mizerne pokrytie nieco ako u nas o2 3G bol des ani 80% obyvatelstva ... des :)