Diskusia: Test Sony Xperia XZ Premium: Obrovský, ale výborný

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
23 príspevkov
Anonymný používateľ
rado77
19.7.2018 21:55 | |
+5 -11
No nic moc teda na vlajkovu lod. Okraje a SW tlacidla, k tomu sa uz nevyjadrujem. 19Mpx fotak je zbytocnost, fotka sice detajlna je, ale priznajme si - ked si uz niekto kuka nafotene fotky trebars v PC, kolko krat za rok aj zazoomuje na nejakej fotke kvoli detajlom? Minimalne. Co tu mame dalej...uz na obycajnom 5,2 full HD nie je vidno pixle, aj ked mam oko 2cm od displeja. Vyssie rozlisko je zbytocnost. Cierna asi ciernou nebude, ked uz samotny vypnuty displej posobi sedo. Tam jednoznacne AMOLED ako pisu, to bez debat. Paci sa mi preciznost senzora odtlackov (aj ked cela bezpecnost je uplny nezmysel lebo pri strate telefonu/kradezi nikoho nezaujima obsah fonu, ale recovery mode/Factry reset, zmena IMEI a predaj/pouzivanie), potesia 4GB ram a 64 int. Notifikacnu diodu SONY mavali, tady jako dobryyy. No jo no, pokial by bola koncova cena takych 650 Eur...
HCMIKI
27.6.2017 21:00 | |
+7 -0
Tak priznajme si, ze 4K je velke lakadlo a ine znacky ho nemaju. 960fps nema taktiez nikto v ponuke. Dalej je tu moznost pouzivania 2 sim + pamatova karta. To tiez nie je v tomto segmente samozrejmost. Ostatne je skor vec vkusu. Parametre ma na urovni najlepsich. Tazko najdes nieco lepsie ako SD835 a za nizsiu cenu. To 4K rozlisenie je tahak pre VR. Pre bezne pouzivanie nema prakticky ziaden zmysel a to je zrejme jasne kazdemu. Ono Sony to dokonca nepouziva nativne takmer nikde, pokial to sama aplikacia nevyvola. Prave na to VR a IPS by som bol velmi zvedavy. Tam sa vsak viac hodi OLED.
Anonymný používateľ
Dragereker
28.6.2017 08:51 | |
+3 -0
Displej je 4K HDR, nie obyčajný 4K, takže podporuje HDR obsah z youtube a napr. z netflixu.
HCMIKI
28.6.2017 13:38 | |
+0 -0
viperman: "Xperia XZ Premium Dual has a dedicated SD card slot; no hybrid SIM"
HCMIKI
28.6.2017 13:40 | |
+0 -0
Viperman: "Sony to pri novej Xperia XZ Premium mení. Ak si kúpite jej dual SIM verziu, použiť súčasne môžete nie len dve SIM karty, ale aj jednu microSD kartu. Okrem Xperia XZ Premium rovnakú funkcionalitu ponúknu aj modely Xperia XA1 a XA1 Ultra."
Anonymný používateľ
viperman
29.6.2017 18:14 | |
+0 -0
Using two SIM cards and a memory card at the same time is not possible. The memory card tray allows you to use either a second SIM card or an additional memory card. Do not cut your SIM card, as this may damage your device. To je z oficiálneho manuálu. Sledujem ten telefón už dlho na xperia.cz, posl 20 rokov mam iba sony alebo Ericsson telefóny, bola tam veľká debata o tom, a nakonec všetci potvrdili že ma hybrid slot. Jedine ze by boli dve verzie :)
HCMIKI
3.7.2017 10:43 | |
+0 -0
viperman: su 2 verzie. Ta s nazvom dual ma skutocne 2 plnohotnotne sloty + moznost sd karty. Cize aj jedna aj druha moznost je spravna. Ked uz teda kupit, tak urcite verziu dual.
viperman
3.2.2018 21:15 | |
+2 -0
ten telefon ma hybridny slot, nedas tam 2 simky a pamatovku naraz. nehybridne sloty maju iba xperia XA1 dual a XA1 ultra dual ;)

btw stale nechapem nevyhodu tych soft tlacidiel, a trollovanie ohladom ramcekov to je nejaka nova moda. osobne tie okraje su fajn, nevyberam si telefon podla okrajov omg. a soft tlacidla prevazuju...
Anonymný používateľ
Jozef
19.7.2018 21:55 | |
+6 -8
Tato recenzia jeako stroj casu. Like ak to citate v roku 2015 :)
Anonymný používateľ
burian
3.2.2018 21:14 | |
+12 -16
Taky horny a dolny okraj som mal na cinskom ThL pred cca 4-mi rokmi. Na dnesnu dobu to je total brutal. Fuj.
viperman
28.6.2017 11:50 | |
+3 -2
dalsi ramcekovy troll.
Anonymný používateľ
Azuma
3.2.2018 21:14 | |
+3 -0
Rámčeky sú v pohode aspoň sa mi moja xperia xz premium dobre drží v rukách keď pozerá videá
Anonymný používateľ
Dragereker
3.2.2018 21:14 | |
+5 -1
Až nato ze Sony tam ma reproduktory...
Anonymný používateľ
Fun4sure
5.10.2017 00:33 | |
+0 -0
Mal som moznost pred nedavnom otestovat ako funguje slow motion video na Sony xperia xz premium . V celku velmi dobra kvalita jedine co ma trosku odradza je ze sa da suvisle nahrat len 0.18sekundy co je v spomalenom rezime 5sekund . Posielam link k videniu mojich 3 videii natocenych v 960 snimkov za sekundu https://www.youtube.com/watch?v=9vxoAQYZ-QQ
Anonymný používateľ
Filipko
27.6.2017 23:15 | |
+2 -0
Akurát dnes som mal možnosť pohrať sa s tým telefónom. Je to zrkadlo ten šedi :) a ked sa Vám páci a nevadí veľkosť, zase, nieje to az take veľké na 5,5" displayi, je to parádny mobil. Hardvér super softvér pohodicka. Fotak paradny, ale mal som to len cez deň.
Anonymný používateľ
Gorecore
27.6.2017 07:49 | |
+0 -1
V inej recenzii som sa docital ze display bazi stale v 4K tak ako to je?
HCMIKI
27.6.2017 08:25 | |
+0 -3
Tiez som bol v tom, ze toto prepinanie mala iba starsia Z5 premium a teraz to uz bezi nativne v 4K. Na druhej strane na bezne veci ako menu ci citanie mailov je 4K asi dost zbytocne. Pri smartfone to ma ozaj zmysel len pre VR. Tu je vsak problem v tom, ze to ma IPS a nie OLED. Je to teda aj na VR nevhodne. Bohuzial Sony to trocha nedomyslelo. Aj ked 4K je lakadlo, v praxi takmer nepouzitelne.
HCMIKI
27.6.2017 10:46 | |
+1 -0
XZ Premium isn't 4K on a 24/7 basis - it only switches to true 4K when used with a compatible app, such as the Sony video player.
Takze asi tak.
viperman
28.6.2017 11:49 | |
+0 -0
preco by IPS nebolo pouzitelne s LCD? to je blbost.
viperman
28.6.2017 11:50 | |
+0 -0
chcel som napisat ze preco IPS nie je pouzitelne s VR :D
HCMIKI
28.6.2017 13:47 | |
+0 -0
viperman: obnovovacia frekvencia je pre VR kriticka. IPS nema v tomto smere sancu voci OLED panelu. Pri pohybe je to dost viditelne a neprijemne v pripade LCD panela. Na webe je o tom dost diskusii a je to aj jeden z dovodov, preco som som tento telefon nekupil. Mal som ho vyhliadnuty hlavne teda pre VR ako pridanu hodnotu, ale IPS je podla vsetkeho horsie voci OLED/AMOLED panelom. Ked si pozres, tak vacsina ak nie vsetky VR okuliare pre PC maju prave OLED. Je na to pomerne dobry dovod. Ja teda ostavam na S7 s gearVR a cakam na 4K samsung s AMOLED panelom.
Anonymný používateľ
Dragereker
28.6.2017 18:30 | |
+0 -0
HCMIKI: no ja neviem, ale skôr samsung so svojim amoledom mal katastrofalne obnovovacie frekvencie...myslím že 50/60HZ ...bolo to často vidno na videách keď niekto natáčal napr. S7 a behali po nej čierne pruhy...
HCMIKI
28.6.2017 20:50 | |
+0 -0
Dragereker: "Despite its real resolution benefits, the Sony Xperia XZ Premium is not a great VR phone, though. It has an LCD screen, with response times much slower than those of an OLED panel, used in all of the dedicated VR headsets."

Ja som to tiez nevedel, ale uz len fakt, ze snad vsetky VR okuliare ako Oculus ci Vive maju oled to naznacuje. Jednoducho LCD nestiha pri VR. Robi duchov pri pohybe. Amoled ci oled je predsa len ina technologia a v tomto smere dalej ako LCD panel. O refresh rate tu ani tak nejde. Sam to poznam na S7, ktory ma len 60Hz, ale obraz je ostry aj pri pohybe. Ano, trocha to blika, kedze by to chcelo aspon 90Hz.