Diskusia: Android 8.0 je na svete. Čo prináša?

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
35 príspevkov
Anonymný používateľ
Martin L.
17.7.2018 16:27 | |
+0 -0
Prosím vás, aktualizoval som android 7.1. Nougat na andorid 8.0. a odvtedy mi neustále vypadáva sieť. Neviete mi niekto poradiť ako by som sa vrátil na android 7.1. Nougat?? Mám Huawei Mate 10 Lite

Ďakujem veľmi pekne
sangalo
27.8.2017 10:16 | |
+2 -14
Vie niekto,preco sa vlastne neda zkopyrovat cela mobilna particia C a urobit si tak zalohu particie napr cez akronis truhe image,tak ako je to pri pc,ci notebookoch ??
Anonymný nick
23.8.2017 10:53 | |
+6 -1
da sa to spravit, napisal som ti cca navod, ukazalo mi to ze sa prispevok uverejni az po schvaleni, tak uvidime ci sa to tu objavi. ked nie tak si pozzri moj profil je to tam popisane. pokec.azet.sk/jamesag
Anonymný nick
23.8.2017 10:54 | |
+8 -6
a furt nechapem co ta minuskova mentalna retardacia neustale ked sa niekto nieco normalne pyta
Anonymný používateľ
jamesag
23.8.2017 12:20 | |
+4 -2
da sa to spravit cez factory tool pre ten chipset/vyrobcu kde je obcas aj tlacitko na backup ale vacsina ma backup cez parameter v prikazovom riadku cize nemusi byt vyvedene do UI kvoli tomu aby clovek vo fabrike nemusel rozmyslat ktore tlacitko to ma stlacit. (vacsinou sa daju najst na cinskych forach hladaj - unbrick ALEBO hardbrick ALEBO factory tool ALEBO download_development +nazov chipsetu/telefonu) a vacsinou su k tomu aj instrukcie co robit cize aj tie si pozri/stiahni ALEBO napr qualcom ma taku vec ze ked vytiahnes vsetky kable+vypnes mobil/tablet+pockas 5 sekund potom drzis obe tlacitkA hlasitost_hore+power spolu a ked tie dve tlacitka stale drzis tak pripojis mobil do usb, tak sa ti cez usb odhali cela flashka ako disk a mozes kopirovat menit co len chces. ale ak chces robit viac ako len odkopirovat cez trueimage, napr vnutri nieco menit(patching apk) tak je lepsie to robit v linuxe lebo tam je jednoduchsie namountovat tie particie a tiez je viacej nastrojov na pracu, kedze android je vlastne linux tak veci ako opravnenia atd sa daju lahsie opravit. ja mam spraveny telefon tak ako ty pises ze vzdy ked si cisto nainstalujem najnovsiu romku + aplikacie + nastavim si to ako chcem tak si spravim backup cez ten factory tool a potom mozem robit s tym telefonom *** a ked sa nieco pokazi tak jednoducho za 15 minut (128gb flashka pripajkovana dodatocne) si len napalim zalohu a funkcny system bez stresov. aby si zabil qualcom chipset sa musis veeelmi snazit. \\?\USBSTOR#Disk&Ven_Qualcomm&Prod_MMC_Storage . a cislo cipsetu budes vidiet ked budes v tom factory mode tak iba pripoj mobil k pc a pozri USB PID cislo a to je cislo cipsetu (su tam dve cisla jedno je chipset druhe je tusim baseband alebo co. \\?\USB#VID_05C6&PID_xxxx&. !!!!!!!! ked mas telefon v tom factory rezime, tak aby si vysiel z neho musis podrzat tlacitko napajania minimalne 10 sekund, pustis, pockas 10 sekund a potom mozes zapnut mobil. takisto maj plne nabitu baterku lebo blbabalbalbal
Anonymný používateľ
konturyb
23.8.2017 12:20 | |
+3 -1
dik jamesak za reakciu,idem pozriet o) a tie deti si nevsimaj o)
Anonymný používateľ
konturyb
23.8.2017 12:20 | |
+1 -1
ahaho,uz to nabehlo aj tu o)
Anonymný používateľ
nameless one
23.8.2017 12:23 | |
+1 -0
Vie mi prosim niekto poradit? Na smart telke sony bravia sa mi automaticky stahuje update androidu kedykolvek a nahodne. V minulosti sa to rozhranie vzdy spytalo ci chcem teraz alebo neskor. Teraz to uz robi hned a vypne sa TV aj na 5-10 minut. Pozeral som nastavenia a mam automaticke updatovanie vypnute ale aj tak uz mi to zhruba pol roka robi. Neprijemne pretoze to vypne v najlepsiom casto.. Dakujem za info.
legnaw
23.8.2017 12:20 | |
+10 -3
vtipne... Nexus5X Oreo dostane..ale Nexus5 v minulosti Nougat dostat nemohol... debilny marketing...
Anonymný používateľ
Dragereker
22.8.2017 19:04
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
more
23.8.2017 19:04 | |
+3 -1
Tam na vine tuším nebol Google, ale Qualcomm. Vraj nevydal ovládače pre Nougat, tuším pre grafiku. Tak sa upokojme :)
Anonymný používateľ
Dano
23.8.2017 12:20 | |
+10 -2
Google system udrzatelnosti predaja - my uvedieme novy system, vy si kupite nove zariadenie. A svet dalej plytva zdrojmi a zahlcuje sa odpadom. Cesta do pekla.
Anonymný používateľ
E.t.
23.8.2017 11:21 | |
+1 -1
by ma zaujimalo ci to jadro tohto OS ako som niekde davnejsie cital budu oddelene od nadstavby a ak OS bude obsahovat nejaku nadstavbu tak bude dostavat aktualizacie tak akoby to bol cisty android . Viem ze google na tom pracoval hlavne kvoli bezpecnosti . A v principe by to malo byt ako na iOS . Len neviem ci je to uz v tomto Oreu , lebo o tom nikde nepisu.
Anonymný používateľ
more
23.8.2017 19:06 | |
+5 -0
Podporované je to od Orea, je ale na jednotlivých výrobcoch, či sa to rozhodnú implementovať. Btw. volá sa to Project Treble :)
Anonymný používateľ
Maco333
23.8.2017 10:54 | |
+4 -5
Wifi aware vyzera ako Airdrop od Applu. To im trvalo teda :-)
Anonymný používateľ
Peter
23.8.2017 10:03 | |
+23 -6
To je vsetko pekne, ale dostane sa vobec aspon do roka na 5% zariadeni? Nedostane.
Anonymný nick
23.8.2017 10:53 | |
+13 -5
Mne pride chore ked sa niekto zaujima o inych ludi a kolko su ochotni zaplatit za telefon.
Anonymný používateľ
erly
23.8.2017 10:53 | |
+17 -10
no to je jedine co sleduju kolko sa coho preda a riesia ze preco len tolko :) sorry ale dat za TELEFON 700€ mi pride (a to snad nie len mne) uplne choré.
Anonymný používateľ
more
23.8.2017 12:19 | |
+6 -0
Minulý rok som si za dve stovky kúpil Nexus 5X. Mám lacný telefón a stále najnovší Android (dnes prišla OTA s finálnym Oreom), super kúpa, budúci rok sa asi poobzerám po nejakom Android One zariadení alebo Nokii. Ponaučenie? Komu na aktualizáciách záleží, cestu si k nim nájde aj bez kompromisov. Ostatní môžu akurát tak držať hubu a krok.
Anonymný používateľ
Fero
23.8.2017 12:19 | |
+4 -7
Kup si poriadny high end a dostanes (Najlepsi je Nexus/Pixel). Uz roky mam len vlajkove lode, vzdy najnovsi Android a neriesim, ze 120 eurove cinske smejdy stale maju 4.4 KK na grafoch.
Anonymný používateľ
Erly
23.8.2017 09:49 | |
+13 -15
Dalsiu dávku cukru... Fajn tento krát nie rafinovaný z repy ale z trstiny ok... uz by sa niekto mohol "rozhupat" a prestat viazať fakt dobre telefóny ku tak fakt nechutnému systému. Prečo by si zakaznik nemohol zvoliť sám aký systém chce použivať?
legnaw
22.8.2017 14:19 | |
+2 -0
12:50 si si odpovedal sam
Anonymný používateľ
Jurop
23.8.2017 09:49 | |
+12 -5
Práve že si ako zákazník môžete zvoliť systém aký chcete používať... máme tu Android, iOS, Windows...
Anonymný používateľ
cmaq
23.8.2017 09:49 | |
+9 -9
Simbiján bol skvelý. Licencia nie je isto drahá a pri výkone dnešných smartfonov by to fachčilo jak švajčiarske hodinky,
Anonymný používateľ
Peter
23.8.2017 09:49 | |
+13 -7
No ja sa cudujem, preco vy este nesedite v tych vyvojarskych timoch :)
Anonymný používateľ
Erly
23.8.2017 10:02 | |
+10 -3
a skusal si si pozerat cenu IOS? alebo zohnat este nejaky pouzitelny telefon s Windowsom?
peter-tn
23.8.2017 09:25 | |
+8 -5
Kedy to bude konecne mat v OE nejaky pouzitelny multitasking aspon ako 30 rocne windowsy? Radost napr. zadavat do internet bankingu udaje z pdf faktury. A pod.
Anonymný používateľ
daron
23.8.2017 09:25 | |
+3 -2
aky "pouzitelny" multitasking mas na mysli? minimalne od A7 ak nie skor si mozes dat na obrazovku 2 appky sucasne (ak to appky podporuju), tak co riesis? alebo mas 5rocny fon s androidom 4 a vyplakavas?
Anonymný používateľ
ererer
23.8.2017 09:25 | |
+2 -1
Ale na to nepotrebujes ziadny multitasking. Staci ti obycajny copy AND paste.
peter-tn
23.8.2017 10:39 | |
+2 -1
Veru radsej opisovat ako copy+paste v androide.
Minimalne a6 z jesene 2016 nativne nepodporuje ani prepinanie aplikacii, nieto este zobrazenie dvoch naraz. K tomu su len vselijake nadstavby.
wolf143
23.8.2017 14:43 | |
+2 -0
Multitasking 2 okien na obrazovke prišiel až so 7 Nougatom, na 6 sa ho nedočkáš a k tomu copy/paste. Poznám veľa firiem, čo posiela faktúry síce ako PDF ale oskenované a z tých veľa copy/paste nespravíš ak ich predtým nepreženieš cez nejaký OCR.