Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
http://www.zive.sk/top-produkt-2014
Diskusia

O2: Mojim trom za 6 eur, pri odporučení zákazníkov na 9 mesiacov zadarmo (doplnené aj o skrytý limit)

PRIHLÁSENIE

Diskusia je možná už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii
Pri príspevku bude uvedená vaša IP adresa v tvare: 54.147.248.***

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Pridať názor Diskusie už aj bez prihlásenia!
206 príspevkov
6.11.2009 15:55 / derick03 (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

skode, ze si musim zaplatit vsetky tri cisla, keby sa to dalo, ze len jedno, dve, ale inak je to celkom fajn, som zvedavz ale na fup a obmdzenia, ak teda nejake budu

6.11.2009 16:32 / jojo (zive.sk) 0 1 nahlásiť

no tak namiesto 2 si das 3, je tam toho

6.11.2009 18:36 / 1111111 (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Plati aj pre jednotky? Lebo tie nemaju po 3. min zadarmo! svina o2" Takto trestat prvich a najvernejsich!

7.11.2009 07:38 / Ander (zive.sk) 0 0 nahlásiť

O čom to tu trepeš. Veď všetci "jednotkari" sa trhali že nechcú mať minútu za 4 Sk ale za 2 a do mrtva. Tak čo tu teraz nadávaš. Najlepsie pre nespokojných by boli vysielačky. Tam máš flat :-)

7.11.2009 08:47 / Manobb (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Ander a ostatní odporcovia výhody O2 Jednotiek: **************************************** Garancia 2Sk NAVŽDY v sieti O2 bola v tej dobe krásna a lákavá. Dôkazom bolo cca 600 tísíc zaktivovaných O2 Jednotiek ... Zrejme nielen nedostatočná dôvera v operátora spôsobila, že tieto počty od tej doby klesali pomerne dosť. 1.9.2008 prišiel prvý podraz (najmä morálny !!!, a pre predplatené služby tak troška aj právny /ktovie, ako by to dopadlo, ak by sa niektorá O2 Jednotka domáhala výhody 2Sk na súde/) Našťastie sa operátor "zobudil" a svoj morálny záväzok si začali znova plniť po 12.9.2008. ALE: Naštrbená dôvera zostala aj naďalej kvôli jednej veci: Zobrali O2 Jednotkám bežnú vlastnosť programu O2 Fér, a to volania v sieti O2 po 3. min. ZADARMO !!! A teraz už iba myšlienka na zamyslenie sa odporcov: Mala byť GARANCIA 2Sk NAVŽDY v sieti O2 pre O2 Jednotky "" VÝHODOU "" oproti ostatným zákazníkom O2 ? Určite áno !!! A preto možno vyjadriť názor, že boli O2 Jednotky znevýhodnené, pretože po 3. min. oproti ostatným zákazníkom volajú AŽ za 0,066 €/min., hoci ostatní zákazníci O2 Fér to majú ZADARMO !!! (boli teda jednoznačne ZNEVÝHODNENÍ !!!) A ešte hypotetická otázka: Ak by O2 zaviedlo FLAT v O2 ZADARMO, nebolo by snáď znevýhodnením O2 Jednotiek to, že oni by i naďalej museli platiť až 0,066 €/min. ??? ******************************* P.S.: Tá GARANCIA 2 Sk/min. mala byť najmä poistkou toho, že O2 Jednotky nikdy počas pôsobenia O2 na slovenskom trhu nebudú vo vlastnej sieti O2 volať drahšie ako 2Sk/min., a to ani v prípade, ak by ceny išli smerom hore ... O2 Jednotka MALA BYŤ VNÍMANÁ AKO STATUS VÝHODNOSTI v SIETI O2 !!! Bohužiaľ tomu tak od 4. 9. 2008 nie je !!!, ... a (možno) aj preto počty O2 Jednotiek klesli pod 200 tisíc a aj z dôvodu daného zásahu O2 museli zaniknúť, aby mohli využiť volania po 3. min. v sieti O2 ZADARMO !!! ... a to je proste nelogické, lebo O2 Jednotka si dovtedy, kým danú O2 SIM-ku využívaš nepretržite v sieti O2, a to bez ohľadu na to, či zmeníš program (služby) v O2 ... P.P.S.: Mohlo to byť dnes už super, pretože nás už mohlo dnes v O2 byť takmer 1 milión zákazníkov (600 tisíc O2 Jednotiek + cca 400 tisíc nových zákazníkov O2 ...) Kauzu O2 Jednotiek a vzťah k nim proste O2 podľa môjho názoru nezvládlo a aj preto dnes požívajú takú dôveru akú požívajú ... Chyba č.1: skrátenie doby platnosti SIMky zo 14 na 13 mesiacov pre všetky predplatenky O2 ... Chyba č.2: odobratie volaní po 3. min. v sieti O2 ZADARMO pre O2 Jednotky :-( TAKTO SA DôVERA ZÁKAZNÍKOV NAOZAJ NEBUDUJE !!! (teda aspoň podľa môjho názoru) NAVYŠE: ZLYHALA AJ KOMUNIKÁCIA, HOCI SNAHA O2 JEDNOTIEK TU BOLA !!! (zrušené BBstretko ...)

7.11.2009 09:19 / ? (zive.sk) 0 0 nahlásiť

www.topky.org ... Proste O2 zavedením výnimiek do programu O2 Fér vyrobila z tohto pôvodne jednoduchého programu tzv."výberový" program, pretože zákazník si musí neustále vyberať medzi navzájom sa negujúcimi alternatívami: napr. - chcem byť O2 Fér a môcť využívať volania po 3. min. v sieti O2 zadarmo, alebo byť O2 Fér Jednotka a nemôcť tento benefit využívať - neaktivovať si minútové balíčky, volať drahšie do iných sietí, ale zadarmo do po 3. min. v sieti O2 - alebo aktivovať si minútové balíčky, volať lacnejšie z balíčka ale nemôcť volať zadarmo do po 3. min.v sieti O2 - neaktivovať si minútové balíčky, volať drahšie do iných sietí, ale za 2 Sk v sieti O2 z balíčka - alebo aktivovať si minútové balíčky, volať lacnejšie z balíčka ale nemôcť volať za 2 SK do s profilom 1-tky - at:Ď z toho urobilo

7.11.2009 09:24 / roob (zive.sk) 0 0 nahlásiť

nic nemusis. Ked chces, mozes. Nemusis. Ale inak suhlasim, povodna pointa - vsetci su si rovni sa vytraca. Stale si myslim, ze zrusit viazanosti a klasicke pausaly bola chyba. Prisli o vela ludi. A ked nedaju spet ani ich nikdy neziskaju. Stale sa najdu (a vela) ktori chcu kazde 2 roky "zadarmo" telefon.

7.11.2009 10:12 / Manobb (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Prepáč, ale však paušál už majú a volá sa O2 Fér s platbou na faktúru. Je to paušál 0 €/mes. Proste SUPER !, ... hoci by to možno chcelo ešte odstupňovať prevádzku extra balíčkami aj s vyššími minútami (500, 800, 1000, 1500, 2000), aby boli pokrytí ponukou aj viac volajúci zákazníci ... plus chcelo by to prepracovať doplnkové služby (spoločná faktúra, nastavenie limitov, atď.) ;-) P.S.: S tou VIAZANOSŤOU si to dúfam nemyslel vážne. Je totiž rozdiel nakúpiť 1 telefón a 1000000 telefónov. Mal som možnosť vidieť faktúru jedného nemenovaného zahraničného operátora (tisícky telefónov rôznych druhov, jedna cena ..., proste ako keby si kupoval čínsky textil vo vreciach - na kilá) Netvrdím, že tie mobily majú od výrobcov zadarmo, ale tie ceny sú také, že keby Ti ten mobil dali k paušálu aj ZADARMO bez viazanosti a robili by to všetci operátori, tak by už rozhodovala IBA cena volaní a kvalita starostlivosti o zákazníka ... Pritiahnuté za vlasy, je to IBA ako igelitka k nákupu v TESCU ... (obyčajná ZADARMO = LOW END mobily, kvalitnejšia igelitka za mierny príplatok = MID END mobil, a skladacia bednička za väčší príplatok = HIGH END mobil) Je to síce veľmi obrazne napísané, ale asi tak ... CHCE TO LEN VôĽU ZÁKAZNÍKOV NEPRISTÚPIŤ NA SLUŽBY S VIAZANOSŤOU !!!! a dožadovať sa úpravy CIEN v súlade s realitou (ešte stále sú premrštené !!!) P.P.S.: VYJEDnÁVAŤ, VYJEDnÁVAŤ, VYJEDnÁVAŤ .... to je jediná správna cesta. Čím viac nás bude, tým skôr tie ponuky budú dávané automaticky, pretože individuálne vyjednávanie s množstvom zákazníkov zaberá veľa času a to tiež stojí peniaze .... ;-)

7.11.2009 11:13 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

OK, tak prečo O2 nedáva mobily?

7.11.2009 12:40 / Manobb (zive.sk) 0 0 nahlásiť

... správna otázka ! Ak si spomínate, v minulosti som navrhoval, aby O2 ponúkalo LOW END MT za 10 €, prípadne, aby to dávali k paušálom Grátis ! (vtedy bola reč o MT Sony Ericsson J ... ) Lastovička tu už dokonca bola, v jednej predajni v Blave ponúkali možnosť zakúpiť si MT za 10 € ku karte O2 Fér ... Problémom je však to, že každý zákazník by chcel HIGH END k najnižšiemu paušálu ... Tu je preto treba hľadať rovnováhu. Dôležité však je, aby operátori ZAČALI tie mobily automaticky dávať k paušálom BEZ VIAZANOSTI, príp. max. viazanosť 6 mesiacov ... Tým pádom by aj ponuky museli byť atraktívnejšie častejšie a nie len jedenkrát ročne (na Vianoce) ;-) Dupnúť si však musí zákazník, operátori s tým sami od seba určite neprídu ... (bohužiaľ) Takže: Chcete mi poskytovať Vaše telekomunikačné služby v objeme cca +/- 10 €/mes. ?. OK, ale grátis za to, že si vyberiem práve Vás, vyžadujem MT č. XY z Vašej ponuky ... A ak budete ku mne féroví a dokážete dorovnávať ceny konkurencie, máte moju záruku, že u Vás zostanem, lebo nebudem mať dôvod kvôli pár centom meniť operátora ... Samozrejme, to číslo "10" si môžete vymeniť za iné číslo a v závislosti od jeho výšky môžete vyžadovať kvalitnejší mobilný telefón ... Podnikanie v sebe nesie riziko ... ... ale na druhej strane dôveru za dôveru ...

8.11.2009 10:56 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

nehnevaj sa, ale keď si ty mne nadával do "multinickov", tak čo je potom to, čo stváraš ty? ako ťa máme volať? Manobb? Manobb_new? retencne_oddelenie? SOS_predplatenky? alebo teraz, keď to vyhovuje tebe (lebo ostatné nicky ti možno zablokovali - to už vieš len ty a ujo Štubniak), tak je v poriadku mať viac nickov? vidíš, ako ľahko sa môže karta obrátiť? :-(

8.11.2009 11:29 / Manobb (zive.sk) 0 0 nahlásiť

OK, pán Kotrčka: Všetky vami uvedené 4 nicky sú moje - mnou vytvorené ! V prípade prvých dvoch nemám heslo k dispozícii (tak som si ho zmenil, že ho nemám šancu trafiť), takže ich nemôžem používať ... Tretí mi skutočne BLOKLI - dali BAN ... (bez komentára) Štvrtý - zatiaľ funkčný (uvidím -dokedy) ... - ak niečo nájdem ohľadne kreditu, tak si vytvorím aj 100 ďalších nickov, ak bude treba ... Môj cieľ je jasný a verím tomu že aj prospešný - navrátenie pravého významu PREDPLATENKÁM, t.j. aby bolo možné predplatené služby využívať a za ne platiť až po jej skutočnom využití (aby bola ekvivalentom peňaženky v pravom slova zmysle s financiami určenými na služby operátora na časovo vopred neohraničené obdobie - vlastne ohraničené len dobou pôsobenia operátora na Slovensku)... Teraz je to bohužiaľ iba paškvil "na slovenský spôsob" tak, aby to vyhovovalo LEN operátorom (zákazník je rukojemníkom, lebo nemá páku na zmenu VOP - vlastne má, ale ako dobre vieme, pružnosť TÚ SR a súdov je tiež taká - proste "slovenská") .... Moja cieľová skupina sú minimálne deti do 15 rokov + dôchodcovia, resp. ak veci vyjdú podľa mojich predstáv, tak všetci zákazníci predplateniek ... Za čo a za koho "bojujete" VY, to akosi zatiaľ uniká viacerým ... (vysvetlíte už všetkým, za koho, za čo a načo vlastne bojujete proti O2 ???) Lebo ten Váš cieľ docieliť koniec operátora v SR je takpovediac ALIBISTICKÝ !!! A boj za pár centov takýmto spôsobom, aký propagujete, je SEBECKÝ a NEETICKÝ - pre ostatných zákazníkov nič neriešiaci ..., lebo neodráža súčasný stav (problém zanikol - proste neexistuje) ZA TO kredit prepadáva i naďalej, takže ja som ešte svoj cieľ nesplnil ... ;-)

8.11.2009 12:49 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

mne je jasné, za čo "bojuješ" a v niektorých (opakujem, NIEKTORÝCH) veciach by sa s tebou mohla stotožniť veľká časť zákazníkov O2. mne ide len a len o "multinickovosť", ktorou si sa snažil zosmiešniť (najmä, nie však výhradne) moju osobu. a čo vidím? zrazu, keď tvoje názory O2 nevyhovujú (čo bol presne dôvod, prečo som aj ja mal viac nickov, keďže ich priebežne blokovali a ja som ich musel meniť), už sa k rovnakému spôsobu uchyľuješ aj ty. preto som napísal, aby si si uvedomil, že "vodu kážeš, víno piješ". a ak ti môžem dať dobrú radu - šetri si nervy. ak totiž zablokovali jeden nick (ostatné si si podľa vlastných slov zablokoval sám - neviem síce prečo, ale dajme tomu), ďalšie budú nasledovať veľmi rýchlo (najmä ak v O2 vedia, že za tými nickami je jedna a tá istá osoba). a k blokovaniu tvojej osoby na O2 chate - možno je to aj dobre. osobne ti prajem, aby si pocítil "férovosť" O2 v celej svojej kráse. bude to dobrá skúsenosť, ktorá ti ukáže, že po dobrom to s O2 nejde. P.S.: nevykaj mi, už som ti písal dôvod (a naopak, ja neviem tvoj, prečo si mi začal od určitého dňa vykať, aj keď predtým si to nerobil).

8.11.2009 13:02 / Manobb (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Pán Kotrčka, je to ich fórum, ich pravidlá. Tým, že bloknú svojich kritikov, nezvíťazia, resp. zvíťazia len v mikrosúboji. Ja osobne už viem o dvoch BANoch pre účastníkov pripravovaného BBstretka ... (2/4, že by už 50% z tej nízkej účasti ?) Ktovie prečo ? Však keď chcú, nech kľudne bloknú aj všetkých svojich zákazníkov, či nie ? ;-) P.S.: Vašim problémom (zrejme najväčším), pán Kotrčka, je "nevyberaný" spôsob komunikácie !!!, ktorý sa môže v konečnom dôsledku otočiť proti Vám ... (ale na to som Vás už vlastne upozornil niejedenkrát) ... Aj kritizovať sa dá totiž "kultivovane" ... ... a tykať Vám už určite nebudem, najmä kvôli Vašim výrokom na adresu O2 a ich zamestnancov ... To je proste z môjho pohľadu neprípustné a odsúdeniahodné ... :-/

8.11.2009 13:21 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

OK, tak mi vykaj. síce budeš v očiach 99 percent užívateľov internetu vyzerať čusne, ale je to tvoje rozhodnutie (osobne tiež nie som nadšený, keď mi niekto vyká v neformálnej diskusii, ale prežijem to). stále si však nenapísal, čo také sa zmenilo, že zrazuje OK mať viac (podľa tvojich slov "aj 100") nickov oproti dobe, keď som ich mal viac (nie naraz) ja. Ďakujem za odpoveď. čo presne myslíš pod pojmom "nevyberaný"? nepoužívam vulgarizmy, len ironizujem a nazývam veci pravým menom (na rozdiel od teba - keďže meníš názor častejšie, než väčšina ľudí spodné prádlo - aby si sa mohol zasa pokorne, ako by sa nič nestalo, vrátiť k O2 a velebiť sv. Johna)

8.11.2009 13:35 / Manobb (zive.sk) 0 0 nahlásiť

To ostatné môžeme rozobrať osobne, napr. na tej káve v ESC v BB, ktorú Vám ešte dlhujem za víťazstvo v súťaži na O2 Fórum-e ... (na svoje dlhy nezvyknem zabúdať) Spomínate si ? ******************************************* Je totiž nerozumné si dvere zabuchnúť sám. Na rokovanie (vyjednávanie) je totiž ešte vždy čas ... Problémom ale napr. v kauze "Prepadávanie kreditu" je to, že čím neskôr dôjde k dohode, resp. čím bližšie to bude k verdiktu súdu (ktorý na 99,99% bude taký ako v Nemecku/Rakúsku), tým budú operátori vyzerať menej ústretovejší ... Oni ten výsledok totiž vedia (očakávajú) už dnes, len to nedajú na sebe znať ... ... a nechajú svojich zákazníkov, nech si len ten kredit pekne dobíjajú, hoci ho majú v takej výške tesne pred prepadnutím, že by im kľudne vystačil aj na rok a pod. ... (pripadá mi to ako zneužívanie, alebo ak chcete ako nemorálne využívanie slovenského systému fungovania kontrolných mechanizmov št. orgánov, resp. súdnictva) Proste takýto prístup operátorov sa mi hnusí ... (možno som v tomto sám, ale skôr nie, len nie každý je ochotný tomu venovať svoj čas a energiu) ... no nič, možno bude o téme "prepadávanie kreditu v SR" aj diplomovka na jednej nemenovanej univerzite ... ;-)

8.11.2009 13:44 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

na kávu do BB určite neprídem (ak aj odhliadnem od toho, že kávu nepijem). k prepadávaniu kreditu: stačia podľa mňa tieto veci: 1. platnosť akéhokoľvek kreditu aspoň 6 mesciacov (znamená min. 1 € mesačne, teda priemerne u O2 nejakých necelých 8 minút, teda necelých 15 sekúnd denne) 2. povinnosť vrátenia kreditu pri skončení zmluvného vzťahu (či už uplynutím 13 mesiacov (O2) či vypovedaním) ak niekto neprevolá priemerne 15 sekúnd denne (či nárazovo 7-8 minút mesačne), nepotrebuje mobil. prípadne nech si ten človek dá (ak je dôchodca) tzv. "dôchodcovskú pevnú linku", kde bude platiť 3 € mesačne za NULA minút. myslím, že potom sa s pokorou vráti k niektorému mobilnému operátorovi, ktorý mu za menej peňazí ponúkne nielen fungovanie, ale aj istý objem služieb)

8.11.2009 14:23 / Manobb (zive.sk) 0 0 nahlásiť

OK, na naše pomery "platnosť zmluvy=platnosť kreditu", navyše po ukončení zmluvy vrátenie nespotrebovaného kreditu - to by bolo v súlade s legislatívou ... Pán Kotrčka, avšak táto problematika ma širší morálny a etický rozmer. Ten istý operátor v rámci nadnárodnej skupiny (napr. O2, TM, či OR), takí istí zákazníci (ľudia z mäsa a kostí), platnosť toho istého Dodatku (kredit=majetok zákazníka, definícia PREDPLATENEJ služby a spôsob odrátavania /znižovania/ kreditu ...), tak kde je potom problém, keď v Nemecku a Rakúsku to ide a u nás na Slovensku nie ... V čom sú naši operátori iní (vyzerá, že horší) od tých nemeckých/rakúskych, v čom sú Slováci iní (vyzerá, že menejcennejší) ako Nemci či Rakúšania atď. ... To sú tiež jedni z problémov, ktoré ak sa nevyriešia, tak prosperita SR oproti vyspelej EÚ je v nedohľadne (prečo nezačať napr. tým kreditom, že ?) Veľké veci sú totiž spravidla vždy založené iba na množstve zdanlivo nevýznamných detailoch ... ;-)

8.11.2009 15:04 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

sirsi a moralny rozmer je pre absolutnu vacsinu bezvyznamny. ale OK, bojuj ak chces. aj ked radsej by som na tvojom mieste bojoval za nieco vyznamnejsie (ceny, kvalitu, ...).

8.11.2009 15:14 / Manobb (zive.sk) 0 0 nahlásiť

"sirsi a moralny rozmer je pre absolutnu vacsinu bezvyznamny." ... a práve toto je základnou chybou, a práve preto sa nachádzame tam, kde sme ... ... základné ľudské hodnoty (férovosť, úprimnosť, priateľstvo a pod.) ustupujú len a len peniazom ... Máte pravdu, pán Kotrčka, za kvalitu treba tiež zabojovať .... ... ja ako zákazník tiež bojujem, napr. tým, že nateraz do O2 "opäť" neprechádzam, t.j. zostávam aj s celou rodinou v TM, kde na môj mail zareagovali ústretovo a ponúkli mi presne to, čo mne a mojej rodine chýbalo ... P.S.: Takže po zajtrajšku putuje prvá expirovaná O2 SIM-ka (O2 Jednotka) naspäť k operátorovi (však je to v zmysle VOP jeho majetok) Viac (nielen o tejto téme a BBstretku) na O2 Fóre ...

8.11.2009 12:55 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

a aby som doplnil. nebojujem len za mojich pár centov (aj keď tie peniaze sú moje a ide skôr o princíp - ak si nepriznali chybu u mňa, môže sa to stať pri niečom podobnom aj tebe). áno, je to teraz (do vyriešenia - akoukoľvek cestou) moja najväčšia "zbraň" voči O2, nakoľko mám z rôznych zdrojov (vrátane operátorov na O2 infolinke) potvrdenú svoju pravdu, už ju len mať písomne (čomu sa O2 bráni - aj keď neviem prečo, keď už je "šidlo z vreca von"). kritizujem mnoho vecí a možno aj vďaka mne (a podobným) je dnes O2 ASPOŇ tam, kde je. viem, že to nie je ideálny stav, ale musíš uznať, že skok z 8,50 SKK/min. na 4 SKK/min. nie je vďaka spokojnýma, ale práve vďaka ľudom, ktorí na vysoké ceny poukazovali a vďaka ľuďom, ktorí sa nenechali nachytať. môj prínos nie je veľký (nič si nejdem nahovárať), ale nulový určite nie je. ak som odradil (alebo pomohol sa rozhodúť) možno rádovo desiatky možných klientov, som spokojný. myslím, že zo stovák unikátnych IP, čítajúcich môj blog (opakovane, nejedná sa len o jednu návštevu) sa to mohlo podariť.

8.11.2009 15:13 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

mam k tomu jednu otazku - preco ale kritizujes len o2 a orange a t-mobile nazyvas 'spickovymi operatormi'? naozaj si nebol za hranicami sr a nevidel, ze aj tito operatori zaostavaju napr. aj za svojimi sestrami v inych krajinach? (vid napr. orange.at v tejto diskusii) to, ze sa niekolko rokov nehybala zakladna cena hovorov (dlhe roky to bolo cca 10 skk/min) to je v poriadku? je v poriadku, ze spickovy operator vyda cennik 15.5.2009 a za necely polrok je k nemu 25 dodatkov (a to neratam tie s oznacenim napr. 23a - www.orange.sk ... )? je v poriadku, ze v akoze znackovej predajni (fungujucej na principe franchisingu ci tak podobne) mi povedia nieco uplne ine ako v original T-mobile predajni (a ked poviem nech kontaktuju konkretnu osobu z T- mobile, tak to ignoruju a stale si hudu svoje)? naozaj su tito operatori spickovi? bol som klientom vsetkych 3 operatorov (aktivnym; 2 simky som mal max. mesiac ked som menil operatora) a nikdy som nebol a ani nie som spokojny na 100% - vzdy sa nasli iste nedostatky resp. priestor na zlepsenie. momentalne som v o2, ale ked orange resp. tmobile ponuknu nieco, co mi bude vyhovovat viac, nemam problem prejst k nim. z mojho pohladu to najlepsie, co sa v poslednom case na svk telekomunikacnom trhu stalo, bolo zrychlenie a zlacnenie prenosu cisla (5 prac. dni vs mesiac, par eur vs 1000skk).

12.11.2009 23:47 / Aas (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Treba si uvedomit, ze mobily nerastu na stromoch. Ak chce zakaznik dotovany mobil, musi ho v priebehu 24 mesiacov splatit v pausali. Ak chce zakaznik slobodu (nechce sa viazat), tak logicky nemoze pozadovat mobil. Keby ho mal splatit za 6 mesiacov, tak by ten pauzal musel byt nekrestnasky drahy, alebo ten telefon uplne "shitny". Ja osobne radsej volim lacne volania s mobilom aky sa mi paci; namiesto draheho pausalu s mobilom z uzkej ponuky operatora.

9.11.2009 18:03 / dodo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Výborný názor a porovnanier.úplne s Tebou zdielam Tvoje myšlienky.Nikto lepšie to nevie vystihnúť takto

9.11.2009 17:36 / capo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

No ja nechapem co sa tu vsetci stazuju ze o2 jednotky boli oklamane a znevyhodnene a diskriminovane a co ja viem co este. o2 jednotka mala volat dozivotne za 2sk/minuta, nevola vari tak? vola, tak nechapem co sa kto chce stazovat. to ze niekto si mylne domysla ze pojem o2 jednotka znamena za to je ten tip top volaci program ktory musi byt najvyhodnejsi a neexistuje ziadny iny lepsi to je len jeho problem. keby aj bol daky novy program s volanim 1sk/minuta tak o2 jednotky budu aj dalej volat za 2sk, tak to bolo slubene, tak co sa tu kua o tom furt hadate

10.11.2009 21:10 / O2 (zive.sk) 0 0 nahlásiť

MOze mat Fer Jednotku za 2sk! Mam ju aj ja! A len s apytal ci to je ponuka platna aj prenho, tak nevime co tu trepes ze nadava. Ja som ziadne nadavky nezaregistroval z jeho strany.

21.12.2009 16:30 / lussi (zive.sk) 0 0 nahlásiť

jednotky mozu prejst na O2 Fer a ponechat si benefit 2SK za minutu do O2 ale stracaju po 3-tej minute zdarma a takisto si potom mozu aktivovat sluzbu mojim trom :))

6.11.2009 16:33 / Manobb (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Začína mi to silne pripomínať praktiky konkurenčných operátorov ... Aktivuj si to, potom hento a ešte tamto a potom zákazník s úžasom zistí, že ešte ani nezačal služby užívať a už má výšku faktúry v dvojciferných číslach ... Príklad: ALL100 + ON100 + O2DATANEOBMEDZENE (pozn. platí len pre O2 BTS-ky) + DATA10 + O2MOJIM = 10+3+6+3+6 = 28 € Toto podľa mňa nie je to pravé orechové ... :-( 1.) Operátori by mali ísť JEDNODUCHOU cestou, teda tvorbou čo možno najnižších jednotkových cien za jednotlivé základné služby (hlas, data, sms, mms) ... alebo 2.) ... by mali tieto balíčky zúčtovať až po ich využití, resp. vybrať ten v najvýhodnejších cenách vzhľadom na skutočne vyčerpané/použité služby aj využil ... VOLAJ A NERIEŠ ! by xhc ;-) P.S.: Mám taký subjektívny pocit, že z O2 sa začína jednoduchosť akosi vytrácať ... Škoda.

6.11.2009 16:37 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

1. ty si hadam necakal, ze BUDU MUSIET tento program skomplikovat, lebo inak vyhovuje len absolutnej minorite. 2. zaplat, aby si volal zadarmo - O2 ponuka "bezplatne" volania na 3 cisla, pricom zacinajuci operatori v inych krajinach ponukali v prvych rokoch volania v celej svojej sieti zadarmo, ci max. za nejaky "spojovaci poplatok".

6.11.2009 16:46 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

3čísla 6€ 100minút všade 10€ 100minút do O2 3€ a už máš 19€ a si tam kde si bol pri Orange, T-Mobile až na to, že len 3 čísla, len 100+100minút. Len aby nakoniec ti nepovedali: Daj mi už pokoj! Nevyvolávaj mi furt! Mňa nezaujíma že ťa to stálo 6 eur a nemáš komu inému volať! Haló operátor? Ako môžem zablokovať volania z 0948 xyz?

6.11.2009 17:17 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D "Haló operátor? Ako môžem zablokovať volania z 0948 xyz? "

7.11.2009 08:12 / Bubu (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Ahoj Kotrcka, nieco pre teba mam: Ano O2 fer po 3. minute prestane uctovat - a v 60. minute ta nekompromisne prerusi. Mam to vyskusane, to nikde nepisu, ze je to zadarmo po 3. minute - ale LEN do 60. minuty.. Inak - je to otrasna firma, po vsetkych strankach.

7.11.2009 12:26 / milan (zive.sk) 0 0 nahlásiť

nikde nepisu? precitaj si cennik :-)

7.11.2009 17:11 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Spoločné ustanovenia: Maximálna dĺžka jedného volania môže byť zo strany Poskytovateľa s prihliadnutím na technologické parametre verejnej telefónnej siete obmedzená na 30 minút. môže byť. Nikde ani písmenko o ukončovaní presne po 1hodine. k tomu môže na 30minút. Nie 45, nie 27, nie 60, nie 120 ale len a len na 30minút presne.

10.11.2009 13:45 / Bubu (zive.sk) 0 0 nahlásiť

A ty si precitaj zbierku basni od Ferdinanda Nezabudku, potom vyskoc, grgni, prdni a zapiskaj. Pako.

6.11.2009 17:16 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

manobbko volaj a nerieši nikdy nefungovalo, lebo čím viac si volal, tým viac si to musel riešiť! O2 nemohlo dlho vydržať s jednou ponukou, to starý GR nevedel, ale nový GR to vie veľmi dobre. ponuku FER by som zakonzervoval a nechal by som ju tak ako je, bez nových balíkov a vymyslel by som niečo nové a poriadne. Proste každou ponukou oslovíš určitú skupinu ľudí, ale jednou neoslovíš všetkých!

6.11.2009 17:22 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

PLNE suhlasim

6.11.2009 16:34 / kotrcka (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

za 6 € mal byt flat do celej O2 siete - bola by to tak akurat suma s prihliadnutim na to, ze v O2 prakticky nikto nie je. no nic, zasa nepouzitelne - na to sme si uz ale pri O2 zvykli.

6.11.2009 16:43 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ale no! použitelné to je. Ty voláš jednému človeku. Za to mesačne zaplatíš 6€. A ten človek ak bude chcieť zavolať tebe, tiež 6€. Samozrejme, každý si môže dať 3 čísla. Ty zaplatíš 6 eur, ale aj druhá strana na ktorú ty už platíš musí tiež zaplatiť 6€ = 12eur len za to, aby si 2 čísla v sieti mohli medzi sebou volať bez prezváňania. No nekúp to:-D Takto radšej flat za 20€, volanie hocikomu v danej sieti. neriešim či si dám 1-2-3 ľudí, ale vybavím všetko. či užprácu, rodinu, len relax pokec. 20€. ak by to bolo 2€ za číslo a možné mať tých čísiel viac, to už by bolo lepšie. 2€ on, 2€ ona a nonstop môžu byť "spolu". Len koho dať a koho nie?:-/ Mamu? Sestru? Frajera? Najkamošku? Veď aj babke volám. Čo teta? argh

6.11.2009 16:48 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

flat v O2 by musel byt za max. 10 € - kedze je to zanedbatelne mala siet (ja napr. nemam komu do O2 volat vobec a nie este nejake 3 cisla). keby to bolo po jednom cisle za 1 €, tak OK - takto nic.

6.11.2009 16:55 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

celodenný flat 10-12€. 15-20€ vrátane free sms/mms. 1-2€ za jedno vybrané číslo áno. Vlastne, podobnú akciu má aj Orange, tam to bolo 1€ za 3čísla vrátane sms a po novom je to koľko?

6.11.2009 17:03 / hehehe (zive.sk) 0 0 nahlásiť

zas si zober, co mas u konkurencie: OR: za 7,90 vikendovy flat - potrebujes zavolat cez tyzden? tak si priplat... za 11,90 vecer+vikend - potrebujes vybavit nieco cez den? tak si priplat... za 19,90 den - chces pokecat s priatelkou/rodinou po tom co sa vratis z prace? tak si priplat... konecne az za 34,90 mas nonstop flat TM: to iste co OR, akurat mas na vyber len den alebo nonstop to znamena, ze pokial by si chcel porovnavat nonstop ponuku, tak porovnavaj 34,90 (OR/TM) vs. 6+mimo_3_cisel cize porovnatelna ponuka je u O2 flat na 3 cisla + 1000 minut (10x balik 100 minut do O2), co vyjde na 36eur, co podla mna nie je vobec zla ponuka

6.11.2009 17:09 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

q: nie je to tam napisane, ale mozme tipovat - ak zaplatim 12eur, mam moznost volat na 6 cisel? tj ci je moznost si aktivovat 2x (podobne ako balicky) :-) asi skor nie, ale jeden nikdy nevie...

6.11.2009 17:11 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

pane jo! A ja som bol v tom, že O2 fanatici majú radi O2 najmä preto, že im faktúry klesli o 2/3 oproti Orange. A ono platia rovnako a viac k tomu aj bez mobilu :-D Ale viem prečo 6€ a prečo až 3 čísla. Mám fér, ale v telefónnom zozname od O2 mám len a len svoje číslo. Kto dokáže v tom svojom nájsť viac ako 3, o takom zjavne ani v O2Sk nevedia:-D uff. Al etvoj prepočet má strašnú chybu. Človek v práci nemá čas sa vykecávať. A ten kto v práci sa vykecáva (čisto biznis) zas nemá náladu vykecávať v noci. Preto u Orange tak bodoval 100+XXL. 100minút cez deň na nutné veci stačí, skontroluješ partnera, deti, zavoláš do úradu. No a večer po 18.tej, cez víkend pokecáš s rodinou, s kým koľvek. Celodenný flat bude mať len minimum ľudí. Poisťováci určite áno, ale obyčajný, bežný človek nie.

6.11.2009 17:20 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ano konkurencia má časové obmedzenie, ale kapacitné je horšie. Proste, aby sa to oplatilo treba prevolať 200 minút na 3 čísla, niekedy na niektoré prevolám aj 100 minút, ale často je to veľa krátkych volaní pod 50 minút, čiže sa to neoplatí. možno pre študentov čo každý študuje inde, či ľudí čo chodia na týždňovky,... vtedy sa to celkom aj oplatí

7.11.2009 00:57 / roob (zive.sk) 0 0 nahlásiť

samozrejme je to zbytocna keketina. Aby sa to oplatilo, musel by si tym 3 ludom volat viac ako 900 minut. Lebo 6/0,39 = 15 hodn telefonovanie po 3.minute zdarma. Navyse O2 ma uz tearaz pre firemnych za 3,5€ flat medzi sebou. Takze za tuto cenu to malo byt aj pre obyc. ludi. O2 sa nam dako k*rvi. inak prial by som si aby sa stal composite riaditelom outu, lebo by nechal fer ako je.

7.11.2009 08:55 / ? (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Je to trošku inak ;-) Ten poplatok je na každú SIM, musí ich byť najmemej 3, teda min. mes. poplatok je 10,5€/mes Vo firme neobmedzene, Aktivačný poplatok 3,50 €/SIM, Mesačný poplatok 3,50 €/SIM Aktivovanie a poskytovanie služby je podmienené (i) užívaním minimálne 3 SIM kariet s platbou na faktúru zo strany Účastníka, prostredníctvom ktorých je služba poskytovaná, a (ii) uzatvorením Zmluvy o poskytnutí elektronickej komunikačnej služby Vo firme neobmedzene.

7.11.2009 09:20 / roob (zive.sk) 0 0 nahlásiť

aktivacny poplatok platis iba raz (aspom ja to tak z cennika chapem) a mesacny poplatok platis mesacne. Na 1 sim ta to vyde 3,5 co je akosi menej ako 6. A ked mas zenu a 5 deti, to je 7 kariet kam mozes za 24€ volat neobmedzene. Zoberes aj babke dedkovi, druhej babke dedkovi bratovi susedovmu konovmu psovi a volas na 20 kariet, co su skoro vsetci koho poznas. Teda ak to potrebujes. Polka mojej rodiny ma simku na moje meno, lebo O2 bolo daleko a nemuseli sme sa tam vsetci yebat podpisat zmluvu. Kazdopadne, ked to vedia dat za 3,5 "firemnym" tak to mohli dat aj normalnym a podmienit to kludne 3 kartami.

6.11.2009 16:52 / - (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

ala klamlivé zavádzanie zákazníka. "Cena za neobmedzené volanie na jedno číslo tak vychádza na dve eurá (60,25 Sk) mesačne." Je klamstvo, pretože: 1číslo = 6€ 2 čísla = 6€ 3 čísla = 6€ Človek v žiadnom prípad nedosiahne cenu len 2€ na jedno číslo. Dosiahne jedine priemerný náklad 2€ na jedno číslo len a len v prípade ak si zaktivuje spolu 3 čísla za 6€, čo je skutočný náklad na volania od 1 až do 3 čísel. 6€ presne!

6.11.2009 17:11 / Composite (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

ako píše rada O2 fanatikov (nmie zákazníkov), oni sa neradi obmedzujú, nemajú radi x-podmienok,... inak, ak na tie 3 čísla prevoláte viac ako 200 minút, tak sa to oplatí, čo je asi nemožné, lebo zas vyjadrenia O2 fanatikov (nie zakazníkov) sú, že oni nepotrebujú veľa volať, nepotrebujú sa vykecávať. Pre mňa osobne len 3 čísla je veľké obmedzenie, pretože volám na veľa čísel v domácej siete, čiže by ma to obmedzovalo. Jedine keby sa dala multiaktivícia, čo by bolo zas predražené. Ponuku celkov hodnotím, ako obmedzenú pre užšiu skupinu ľudí, ale mohol by reagovať OR a dať napr. 1000 minút do OR bez obmedzenia za 6-10€ a to by bola totálna valcovačka!

6.11.2009 17:16 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Composite, s ponukou výhod na 3 čísla už pred rokmi experimentoval Orange i T-Mobile. Každý z nich niečo také má. Ale osobne nepoznám nikoho kto byu sa obmedzoval len a len na 3 čísla. napr. 2000sms/mms na 3 vybrané čísla? K čomu to? a pod. Z kadiaľ vôbec operátori prišli na číslo 3? Ok, určite s pár ľudmi človek komunikuje najviac, ale len s tromi? a za 6€ +všetko mimo nich pekne natvrdo?:-O

6.11.2009 17:22 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

jo spomínam si a kde sú tieto ponuky ? na smetisku :-D napadlo ma, že je to dobré pre ľudí čo študujú na roznych školách, či rodiny, kde niekto chodí na týždňovky (stavbári),... To by sa aj celkom oplatilo. Ked dáš denne cca. 10 minút manželka, milenka, a ešte jeden, tak to máš 3 x 300 minút ;-) (+/- podľa toho či ide na 5-10 dní,...)

6.11.2009 17:13 / Composite (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

"Zákazníci môžu volať zadarmo, no až po prevolaní troch minút. Hovor ich tak vyjde na 39 centov (11,75 Sk) pri akejkoľvek dĺžke." max. myslím 60 minút, ale niekdy to odpojí aj po 30 minutách. takže dĺžka je obmedzená a nie akákoľvek!

6.11.2009 17:21 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

neklam!:-D ak ti klesne kredit pod 1,66€ ťa to odpojí kľudne hneď po tých troch zaplatených minútach (osobne opakovane otestované)! Božský O2Sk billing systém, mimochodom UFO asi tri označený ako najmodernejší... pche! :-D:-D:-D:-D jááj:-D:-D:-D:-D:-D

6.11.2009 17:23 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

jo, to je ten prehľadný cenník :-D, kde sa nič poriadne nedočítaš! to nie je prehľadný, ale prevetraný a prázdny :-D

6.11.2009 17:25 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

a chybny.. inak dik za pripomenutie. dne som este nepisal do O2.

6.11.2009 17:23 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

to nie je chyba, to je vlastnost :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

6.11.2009 17:22 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

presne tak. oficialne 30 minut, neoficialne hodinka.

6.11.2009 17:27 / Lubo (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Pre man je Flat v akejkolvek podobe nevyuzitelný lebo pubertu už mam davno za sebou. Ale ked uz má byt tak 6€ na 3 čísla je vela! Radsej mohli zlacniet 100 minutový balík do O2 na 1€! Ale odkedy mame noveho riaditela tak snahu cítit, kazdý týzden niečo prinesú nové!!!

6.11.2009 17:29 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

tomu sa hovori Vianoce :-) aj ked nepopieram, aj novy riaditel v tom moze mat trosku prsty a mozno urobil maly prievan medzi bublinkovymi povalacmi. kazdopadne suhlasim, 6 € je vela. 1 € na cislo a aktivacia po jednom, nie po troch.

6.11.2009 17:46 / Lubo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Presne tak! 1€ za flat na 1 číslo alebo 1€ za 100 minút na všetky čísla! Tomu hovorím jednoduchosť!

18.3.2010 01:59 / 0 0 nahlásiť

To s tým 1.EUR/číslo si teda riadne vystihol. Aktivoval som si túto službu zatiaľ bez čísla, 1.t.č som pridal cca týždni po aktivacii 2.t.č asi o 3.dni neskor, no pridanie tohto druhého t.č už ale bolo spoplatnene a to 1.EUR a pridanie aj tretieho t.č by bolo spoplatnene taktiež dalsim 1.EUR čo mi potvrdili aj na zák.linke štyria operátori a aj moderátor na o2 fóre (dal by som tu link na tu diskusiu, ale aj tak by nefungoval) takže ďalšie 3.t.č za poplatok som ani nepridával. Je ďalšie zavádzanie klamanie od tohto operátora, volajte za 6.EUR na tri o2 čísla.! Zabudli dodať že to platí len ak si tie 3.t.č pridáš všetky naraz, lebo ak po jednom tak 2-3 je už spoplatnene 1.EUR.! A tak isto pri odporúč a získaj, že vraj zadarmo, platí to iba na prvé pridáme t.č lebo pridanie 2-3 je už spoplatnene taktiež 1.EUR. Ps, práve tebou spomínaná aktivacia po jednom je spoplatnena 1.EUR. :-)

6.11.2009 17:33 / Manobb (zive.sk) 0 0 nahlásiť

"Radsej mohli zlacniet 100 minutový balík do O2 na 1€!" ... Veru, veru a jednoduchosť a najmä flexibilita by i naďalej zostala ... ;-) P.S.: Takto navrhnutý program "Mojim trom" za 6 eur považujem za JALOVÝ (akcia len aby bola, proste nič moc) ...

6.11.2009 17:37 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

tak tak. nesuhlasim s tebou casto, ale... ovela viac by sa mi pacila spolocna faktura ci spolocny ucet (rodina si aktivuje napr. 300 minutovy balicek a minaju ho spolocne, popripade s limitom pre deti, moznosti je hromada). kazdopadne, su tam este nejake otazky: kotrcka.blog.zive.cz ...

6.11.2009 17:50 / Manobb (zive.sk) 0 0 nahlásiť

1 faktúra na 4 SIM karty - z každej volania 0,13€/min. cudzia sieť v SR + 0,10 €/min. vlastná sieť (TM SK) - bez viazanosti - bez mesačných poplatkov, t.j. (0 € / mes. - platí sa len za to, čo sa skutočne prevolá) - sekundová tarifikácia Ja už teda svoju TM Rodinu mám ... (O2 zaspalo dobu, hoci už od augusta 2009 boli masírovaní požiadavkami v súvislosti s BBstretkom)

6.11.2009 17:56 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ale to je len faktura. to mna osobne nezaujima (najma kvoli 20 €). potesil by ma spolocny balicek, to by bola naozaj dobra ponuka. zober si mna - kupim 300 min balicek, zdielany so starou mamou. ja prevolam vacsinu, ona mozno 10-15 minut, ale obaja by sme volali za 9 centov. samozrejme 2x20 € nedam, cize nestaci takato ponuka, musi zmiznut vypalnicka zaloha.

6.11.2009 18:15 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ked tu tak polemizujete, tak sa pridám. mne by sa páčilo niečo ako spoločný balík minút, sms, data,... na jednu faktúru. napr. 4 simky na faktúru, medzi sebou by volali zadarmo, alebo za mierny poplatok. Potom by si kúpili balík minút do vlastnej, inej,.... proste dynamicky by sa z balíka čerpalo, niekto by prevolal viac, niekto menej,...

6.11.2009 18:17 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

presne o tom hovorim. starka prevola z 300 min. 15-20, mne ostane 280. ale kazdy ma vlastne cislo, vlastnu SIM, telefon.

6.11.2009 23:48 / mando (zive.sk) 0 0 nahlásiť

celkom by ma zaujimalo manobb, ci ti toto TM naozaj ponukol, lebo sa mi to nejako nezda...vycapil si tuto ponuku takmer na vsetky fora na internete, O2 forum nevynimajuc...mam skor pocit, že toto je skôr len tvoje tajné prianie, ktoré ti O2 nechce splniť, tak teraz tým budeš "akože" provokovať, ako ti ružoví vyšli v ustrety /samozrejme, všetko sa odohráva len v rámci tvojich myšlienkových pochodoch, kedže žiadna ponuka retenčného oddelenia sa nekonala/...

6.11.2009 23:53 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

a nebolo by to prvy krat.

9.11.2009 16:08 / Phillipe (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Mando, z osobnej skusenosti nepochybujem ze Manobbovi takuto ponuku Tmobile skutocne ponukol...mozem cerpat totizto z vlastnej skusenosti...volal som minuly tyzden na Tmobile infolinku, vedome s tym ze som im pohrozil odchodom k inemu operatorovi a dockal som sa toho co som ocakaval...bol som okamzite prepojeny na retencne oddelenie, kde po trosku dlhsom handrkovani kedze som vedel co xcem, my boli ponuknute 2 varianty programov aby som neodisiel ku konkurencii. No a variant c.2 bolo presne to iste co bolo ponuknute Manobbovi, s tym ze toto mozem udajne vyuzit do konca novembra dokedy je to poznacene aj v ich systemoch...mozno to bude mozne aj potom ale to uz neviem, podotykam ze mam presne taky isty program ako Manobb s viazanostou do 5.12.....

6.11.2009 17:38 / ckmp (zive.sk) 0 0 nahlásiť

stary dobry Manobb...zase sa s tebou stotoznujem...ziadna jednoduchost, dalsi zbytocny balicek, pribuda neprahladnost...ale ved kazdy nech si vyberie to, co mu vyhovuje!!!

6.11.2009 17:35 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Nové? :-O Táto "novinka" "úspešne" funguje inde roky len a len preto, lebo daný operátori neponúkajú flat volania. Inak by po tom ani pes neštekol. K druhej časti. 3€ za 100minút, 6€ = 200minút vrámci O2 mi príde 100x lepšie ako 6€ na 3 čísla a všetko mimo platiť. A aj súhlasím a podporujem: 1€ za 100minút v rámci vlastnej siete by som bral! za 6€ by to bolo 600minút. Každý by si aktivoval toľko balíkov koľko by chcel a O2 by sa nemuselo báť preťaženia siete. V tom prípade by odomňa bola pochvala, uznanie. Čisto teoreticky už vážne premýšľanie nad zmenou operátora (ak by si aj známi kúpili O2 Fér, 3,49€ je zanedbateľná suma.).

6.11.2009 18:41 / O2 neni FER asi.. (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Chcel som s frajerkou vyuzivat volania po 3-tej minute "zadarmo" avsak nikdy to neslo, vzdy to po par minutach skoncilo halali. Obaja byvame na vidieku, a obaja sme boli v pokryti len T-mobile BTSiek. Chceli sme po veceroch rozpravat pol hodinku-hodinku a nic. Az raz sa infolinka zrejme prekecla - vraj to chodi len cisto v sieti O2, nie roamingovej cez T-mobile. A ani sa im nedivim, sak by prerobili i gate na mojom hovore :-D Teraz mame Orange - stoji nas to sice viac, ale ide to OK. Bojim sa, ze aj tento flat bude daco podobne - len cez O2 BTS - ktovie. Ponuka pekna, ale zatial ostavam kde som.

6.11.2009 19:04 / milan (zive.sk) 0 0 nahlásiť

mas kartu na kredit ze?

6.11.2009 20:09 / 0 0 nahlásiť

Tak toto tvrdenie je neopodstanené. Skoro každý deň využívam hovory po 3.min.zadarmo cez nar.roaming a žiadny problém. Vždy ma to odpoji po 1.hod.hovoru.

6.11.2009 22:47 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

že to robí tebe, neznamená, že aj jemu. ;-)

7.11.2009 13:18 / quazak (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Otazka je, ci odpaja O2 alebo TM ?

7.11.2009 14:09 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ak aj odpaja T-M, tak o tom iste v O2 vedia (ak nie su amateri).

7.11.2009 15:44 / quazak (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Aj ked vedia, dalsia vec je, ci s tym mozu daco spravit.Pozri kotrcka. Ty tiez vies, ze si troska chyteny a nemozes s tym nic robit, ba dokonca to ani priznat.

7.11.2009 21:01 / 44 (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

je to uz vazne nechutne citat tieto prispevky a hlavne male vojny O2 vs. orange . Na jedno zabudate a to ze nikoho nikto nenuti dat si taku ci inu sluzbu a ani zmenit operatora. Komu co vyhovuje to nech si pouziva a nemusi tu trapne napadat inych za to ze maju iny nazor. Ja som v O2 a aj cela moja rodina a som spokojny . Bol som dlho v orange ale bolo to zbytocne drahe. Teraz mam polovicne ucty za rovnake obdobie. A nemusim sa tu byt do hrude aky je moj operator naj. Teraz nam to vyhovuje a ked nebude tak pôjdem dalej. Toto nie je sport , nemusim byt fanusik nejakeho klubu a fandiť im. Ja chcem sluzbu oni moje peniaze, ked je to v rovnovahe tak je to fajn.

7.11.2009 22:09 / quazak (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

konecne som pochopil o co vlastne o2 islo. Ved program "mojim trom" je specialne pre trojicu kotrcka, -, composite.

7.11.2009 22:44 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Chces sa s nami vykecávať? Divný si od začiatku, preto ma neprekvapuje že aj gay. Šup-šup už aby si to mal aktivované. len počkaj do 10.11.2009

7.11.2009 23:23 / quazak (zive.sk) 0 0 nahlásiť

evidentne si pochopil, co som chcel napisat. A pozor, do gayov by som sa moc nenavazal, lebo mozu na teba podat trestne oznamenie bububu. Zial, tvoje bezzube urazky akosi nezaberaju, ja sa totiz na rozdiel od vas neberiem az tak smrtelne vazne. A naozaj mi vas troch zacina byt uprimne luto. Ked clovek nema skutocnych kamosov ani partnera/ku, ziadne vyraznejsie uspechy v kariere, tak kde sa ma realizovat ak nie na forach. Kam investovat energiu, ktoru bezni ludia maju pre rodinu, pracu, osobny rozvoj? Predsa do otravovania zivota operatora, do zaswinovania diskusii, do vyhrazok a trestnych oznameni, do vypisovania trapnych blogov o nicom. To je vonco, ze ?

7.11.2009 23:37 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

"quazak 07. 11. 2009 22:09 konecne som pochopil o co vlastne o2 islo. Ved program "mojim trom" je specialne pre trojicu kotrcka, -, composite." Áno O2 ho vytvorilo špeciálne pre teba. Zadáš čísla kotrcku, -, compositeho a môžem ich otravovať nonstop len za 6€ mesačne. Preto tak miluješ O2Sk. Toto ti Orange fakt nedá :-D tak a máš po sexuálnej frustrácii maskovanej svojimi urážlivými, vulgárnymi príspevkami na ich adresu. Teraz môžeš naplno vyjadriť k nim svoje city. Jediné čo ti treba: 6€ a ich čísla, 3 čísla ktoré zmenia tvoj život.

8.11.2009 11:02 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

u mňa to fungovať nebude, O2 kartu som nezlomil len preto, že ešte čakám (takmer 3 mesiace) na vybavenie jednoznačnej reklamácie :-D

9.11.2009 08:50 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

chlapec má smolu, karta prepadne asi za mesiac a už pol roka leží niekde na smetisku :-D 2 moje reklamácie doteraz nevyriešené, a stále čakám na ten telefonát, ako mi bolo povedané "zavoláme" ;-)

9.11.2009 09:24 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

a kam ti maju zavolat ked i ich kartu zahodil ?:-))

8.11.2009 11:01 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

"Ked clovek nema skutocnych kamosov ani partnera/ku, ziadne vyraznejsie uspechy v kariere, tak kde sa ma realizovat ak nie na forach" - hovoríš o sebe? Ja totiž preukázateľne priateľov mám (dobre, nájdu sa aj ľudia, ktorí sú len "priatelia", ale tých ani teraz nepočítam). Priateľku momentálne (opakujem, MOMENTÁLNE) nie. Neviem, čo je výraznejší úspech v kariére, ale bývam, nehladujem, mám prostriedky na svoje koníčky, na cestovanie, atď. Realizujem sa na fórach, lebo jedným z mojich koníčkov (záujmov, nazvi si to ako chceš) sú aj mobilné technológie a služby. A ak je môj blog trápny, nemusíš ho čítať - nie je to povinné čítanie ani na základnej škole (kam podľa mňa svojim vystupovaním asi ešte patríš) a ani na strednej (kam sa možno raz dostaneš, ale musíš na sebe zapracovať a nie len špiniť na každého s iným názorom).

10.11.2009 12:17 / kotrcka (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

ani zadamo nemusi byt zadarmo - staci ak ste u klamarskeho O2: kotrcka.blog.zive.cz ...

10.11.2009 13:08 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

a v com akoze spociva to klamstvo? maju to uvedene v cenniku? maju! tak v com je problem? ci maju za pol roka vydat 25 dodatkov k cenniku ako isty ze vraj spickovy operator - www.orange.sk ... ?

10.11.2009 13:23 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

absolútne nejednoznačne určené podmienky, so spätnou platnosťou (ak nový zákazník neprevolá nič, tak tebe spätne niečo doúčtujú), neoveriteľné...

10.11.2009 13:30 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

akoze neoveritelna? proste ide o to, aby ten druhy mal spotrebu aspon 1 cent. ide o to, aby o2 ziskal aktivnych klientov a znizil sance spekulantov. je to podla mna standardny postup.

10.11.2009 13:36 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

neoveriteľná, nakoľko ty nemáš prístup k faktúre odporúčaného zákazníka (aspoň nie oficiálne). a odpovedz mi, ako bude doúčtovávaná suma v prípade zneužitia? 6 €? alebo podľa cenníka na všetky uskutočnené hovory (teda môže to byť od 0 do 5803,20 €)? ja to tam nevidím.

10.11.2009 13:42 / zupad (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Deaktivačná SMS od operátora. A hneď budeš vedieť na čom si.

10.11.2009 13:53 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ale tá príde až po tom, ako porušíš podmienky. a medzi aktiváciou a porušením podmienok uplynie nejaká doba, počas ktorej využívaš službu akože zadarmo. a potom ti príde spoplatnenie (a ešte raz sa pýtam - akäé vlastne? ja totiž v cenníku nevidím, koľko je vlastne tá pokuta za porušenie podmienky).

10.11.2009 13:32 / zupad (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Si si istý? S alternatívou typu deaktivačná SMS-ka si asi vo svojej kritike nepočítal.

10.11.2009 13:37 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

nechápem. čo rieši deaktivačná SMS?

10.11.2009 13:40 / zupad (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Deaktivačná SMS od operátora. Že mu zrušil výhody vzhľadom na nesplnenie podmienok. A tým pádom môžeš zmazať svoju kritiku na blogu.

10.11.2009 14:19 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

nemôžem, pretože taká SMS nič nerieši. a vôbec nie retroaktívne spoplatnenie.

10.11.2009 13:36 / milan (zive.sk) 0 0 nahlásiť

kolko prima kariet bolo dnes zas umelo pridrzanych pri zivote? :-) N97 v tmobile na akciu skoro zadarmo :-)

10.11.2009 13:39 / ? (zive.sk) 0 0 nahlásiť

... neuveriťeľné !!! Zákaz retroaktivity je jeden zo základných právnych princípov demokratickej spoločnosti. zaručujúci právnu istotu. A pritom by stačila jednajediná vec: aby sa služba "Odporučte a získajte službu Mojim trom" spustila u oboch zainteresovaných zákazníkov až po vykonaní tej jednej O2 požadovanej o retroaktivite rozhodujúcej spoplatnej sekundy hovoru, či odoslaní SMS alebo MMS ....

10.11.2009 13:40 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

napríklad.

10.11.2009 13:41 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

lenze ty tu podmienky mas dane na zaciatku! toto nie je retroaktivita :-)

10.11.2009 13:52 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

podmienky áno. ale ty dostaneš bezplatne službu a následne ti ju môžu spoplatniť. to je ako keby som ti poslal SMS s tým, že bude bezplatná, ak mi na ňu do 3 minút odpovieš. pošlem teda správu o 14:00, vtedy je bezplatná a ak mi na ňu do 14:03 neodpovieš, tak o 14:03 mi naúčtujú za správu zaslanú o 14:00 nejakú sumu (v prípade O2 flatu dokonca podľa cenníka ani nevieš, akú presne sumu). podľa teba naúčtovanie správy zaslanej o 14:00 (bezplatne) v čase 14:03 nie je spätné? podľa mňa áno (a nemusí sa jednať o minúty, môžem uviesť rovnaký prípad napr. s niekoľkodennou retroaktivitou). takže áno, podmienky vieš dopredu, ale naúčtovanie je spätné.

10.11.2009 13:56 / milan (zive.sk) 0 0 nahlásiť

to je ako keby som ti na akciu kde sa zaviazes predal mobil za drahsie ako stoji v obchode :-)

10.11.2009 14:23 / RastislavJ (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Nie je, ceny mobilov si môžeš overiť a následne sa rozhodnúť, tu to nemusíš vedieť ovplyvniť.

10.11.2009 14:30 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

nehovoriac o tom (K ČOMU SA STÁLE NIKTO NEVYJADRIL), že nevieš výšku pokuty (u konkurencie ÁNO).

10.11.2009 13:57 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

lenze o to ide - ze podmienky su dane vopred a teda to nie je retroaktivita. napr. ista banka ti ponuka kreditku - zaplatis mesacny poplatok, a ak do najblizsieho poplatku minies isty objem penazi (resp. splnis podmienky) tak ti en prvy poplatok vratia... tiez to nie je retroaktivita. proste ak by o2 dalo podmienku ze ti vrati poplatok ak dotycny prevola nieco, tak si happy. lenze je to zbytocna administracia - tak to riesia takto....

10.11.2009 14:04 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

omyl. O2 nevracia poplatok, ak splníš podmienku. to by potom bola podmienka, aby si mal 6 € kreditu, ktorý ti potom môžu vrátiť. takže aj príklad s bankou je mimo - respektíve sedí na fakturovaný fér, kde to je postpaid, takže naúčtovanie a vrátenie 6 € by si vlastne ani nemusel vidieť. ale čo kreditní zákazníci? okrem toho, kde vidíš, že pokuta za nesplnenie podmienok je práve 6 € (teda cena balíčka)? ja tam vidím: "V prípade zneužitia služby Odporučte a získajte si Poskytovateľ vyhradzuje právo službu Mojim trom novému alebo existujúcemu účastníkovi deaktivovať a spoplatniť za obdobie jej zneužitia." teda že sa spoplatní obdobie zneužitia. ale ako? spoplatní poplatkom, aký by bol v prípade normálneho využívania balíka? alebo spoplatní poplatkom rovnajúcim sa počtu minút krát cenou za minútu?

10.11.2009 13:30 / milan (zive.sk) 0 0 nahlásiť

bomba spica nokia n97 v akcii tmobil skoro zadarmo :-)

10.11.2009 13:38 / pff (zive.sk) 0 0 nahlásiť

nechapem prečo si niečo čo je jasne uvedené v cenniku uviedol ako klamstvo. Alebo mi chces tvrdit ze ziadna ina spolocnost nepouziva tento styl reklamy ? v reklame pouzije slovo zadarmo ale uz nie je povedane, ze treba splnit ine podmienky ... Rovnako sa mozem navazat do Tmobilu alebo Orangu a ich reklam na mobil od 1 eura... Pridem na predajnu dam im jedno euro a poviem im dajte mi tento mobil z reklamy za 1 euro, pricom v reklamnom spote nie je uvedene ze za 1 euro ho dostanem az od pausalu 1000min/mesiac... oznacim ich ako klamarov ? a takychto prikladov je kopec od bánk ktore lakaju ludi v reklamach na 10% vynos vkladu (pricom neuvadzaju ze musis vlozit minimalen 1000eur a tento vynos bude v priebehu XY rokov a nie je garantovany...) cez mobilne telefony ponukane za 1 euro ( zvycajne cena plati len na vyssich pausaloch, a pri nizssich byva cena takehoto mobilu porovnatelna pomaly z plnou cenou mobilu v normalnom obchode) az po volania v sieti O2 na 9 mesiacov zadarmo (v pripade, ze su splnene podmienky stanovene v platnych a verejne dostupnych cennikoch) Takze podciarknute a zhrnute podla tvojej filozofie su v podstate takmer vsetci klamary, teda minimalne ti ktory pouzivaju zauzivane reklamne tahy a do reklamy vycapia len to co sa hodi im ostatne byva povacsine napisane malym pismom niekde v prasivych cennikoch alebo az rovno na zmluvach, ktore ti predlozia na podpis , co su v podstate v dnesnej dobe vsetci. Uz som ti to povedal viac krat a znova sa budem opakovat... ked chces kritizovat rob to objektivne a bud rovnako kriticky ku vsetkym pretoze na kazdom je vela veci na kritizovanie

10.11.2009 13:41 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

odporúčam - pozri si reklamy lepšie, možno na to prídeš.

10.11.2009 13:43 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

pozri si text tlacovej spravy :-)

10.11.2009 13:45 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

pozrel som si

10.11.2009 13:50 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

a videl si slovicka 'mozu ziskat'? u mna to znamena ze to nema kazdy automaticky ale len ak splnia urcite podmienky.... tj stale nevidim ziadne klamstvo zo strany o2....

10.11.2009 13:55 / pff (zive.sk) 0 0 nahlásiť

neriesil by som to , myslim ze v tomto pripade to nema vyznam... svoj nazor na to "klamstvo" som dal a koniec pretoze sice Kotrčka ma obcas fajn nazor, to mu treba nechat ale v dalsej desiatke pripadov to zaklincuje absurdnou, zaujatou blbostou ktora ho napadne pri novej ponuke

10.11.2009 13:58 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ale problém nie je v tom. zasa si na omyle. vôbec nie je problém v tom, že či získajú alebo nie (ak to vedia vopred). problém je v tom, že získajú (predpokladám nejakú SMS o tom, že benefit bol priznaný) niečo zadarmo (teda možno sa zmení na určite) a následne im je to spätne doúčtované.

10.11.2009 14:02 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

comu nerozumies? ziskaju ak splnia podmienky. podmienky nesplnia, tak neziskavaju tu vyhodu (ze to maju zadarmo) - a teda musia vsetko zaplatit. co je na tom nezrozumitelne?

10.11.2009 14:07 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ved akciovy mobil ponukany eze vraj spickovymi operatormi je o tom istom: mas ho za akciovu cenu - ak zostanes 2 roky 9Prip. rok podla akcie). ak chces skoncit skor, doplatis prislusnu cenu mobilu. takze toto je v poriadku, lebo to robia orange a tmobile. ale ak namiesto 'mobil' dame 'sluzbu', tak uz to nie je v poriadku?? divna logika

10.11.2009 14:13 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

no moment. jednak pokutu poznáš vopred (je v zmluve - tu stále neviem, aká je). a jednak pokutu dostaneš len v prípade, že ty sám porušíš podmienky. nedostaneš ju určite vtedy, ak sused nezaplatí faktúru - vtedy dostane pokutu samozrejme LEN sused. prípadne inak. teraz dáva T-M paušál pre blízkeho zadarmo. prídeš, vezmeš paušál, dostaneš kupón, kamarát si vyberie paušál zadarmo. ty máš v zmluve, že ak od nej odstúpiš, tak zaplatíš pokutu. podľa logiky O2 by však potom pokutu mal dostať aj tvoj kamarát, ktorý je v tom nevinne a podmienky plní (platí 0 € paušál + prípadne služby navyše).

10.11.2009 14:09 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

prídeš do obchodu, dovedieš zákazníka a za jeho odporučenie získaš nárok na 3 rožky zadarmo aj ty, aj nový zákazník. 3 rožky zoberieš, nezaplatíš nič. no v podmienkach je, že ak si ty alebo nový zákazník nekúpite do 30 dní nič iné, tak ti budú rožky spoplatnené (ale nevie sa, akou sumou, to sa dozvieš až pri samotnom platení). samozrejme spätne, keďže spoplatnenie bude prebiehať minimálne 30 dní po nákupe. ty za seba vieš podmienku splaniť (kúpiš jeden rožok za bežnú cenu a vybavené), ale pokutu môžeš dostať aj za to, na čo nemáš vplyv (dohodený zákazník nájde lacnejší obchod a bude nakupovať tam)

10.11.2009 14:18 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

si to nepochopil, ak ti po 9 mesiacoch pošlú list, sms,... že niekto koho si dotiahol porušil podmienky a máš zaplatiť 9x 6€ máš smolu. Ked ti OR, TM dá mobil podľa podmienok je tvoj a už ti ho nijako inak nezoberie. dúfam, že to už chápše

10.11.2009 14:20 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

lenze musim ho zaplatit...to hadam chapes aj ty :-) a tu su podmienky ze 2 (ti a tvoj znamy) musia nieco splnit. co je na tom take tazke? ved sa vies orientovat v orange cenniku, nevies v tomto? chudacik :-)

10.11.2009 14:26 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

jednak to musia spĺňať dvaja (čo je ťažšie, ako keď je plnenie podmienok len na tebe) a zároveň je problém v tom, že je neznáma výška "spoplatnenia" (pokuty). a pri konkurencii platíš pokutu nie za mobil, ale za porušenie zmluvy. pokuta je daná vopred a môžeš si za ňu len sám.

10.11.2009 14:44 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ved oni ti davaju zadarmo sluzbu, ktora v cenniku stoji 6eur. ak nesplnis podmienky, tu slubu ti spoplatnia tj zaplatis tych 6 eur. co na tom nie je jasne? co sa tyka mobilov - neviem ako je to teraz, ale ked som bral svoj prvy (a zatial jediny) akciovy mobil, tak v zmluve bolo ze ak odstupim od nej doplatim cenu mobilu. plus pokuta. mozno sa to zmenilo, a mozno len niektori necitaju poriadne vsetko co podpisuju...

10.11.2009 14:49 / RastislavJ (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Pokuta je práve za to, že si odstúpením porušil podmienku viazanosti.

10.11.2009 15:05 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

v mojej zmluve (orange aj eurotel) bola pevne stanovena pokuta. ale to je aj tak o inom. kde si nabral, ze zaplatis 6 €? ja to tam nevidim. vidim tam len to, ze bude obdobie, ktore bolo zneuzite "spoplatnene". ale ako? 6 €? alebo cennikovou cenou na vsetky hovory, ktore mali byt zadarmo? to tam akosi nie je. takze ked sa aj nejako vykrutia z retroaktivity, je tu minimálne táto neurčená vec okolo výšky "spoplatnenia"

10.11.2009 15:10 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

V prípade zneužitia služby Odporučte a získajte si Poskytovateľ vyhradzuje právo službu Mojim trom novému alebo existujúcemu účastníkovi deaktivovaťa spoplatniť za obdobie jej zneužitia. comu nerozumies? spoplatnia mu sluzbu "Mojim trom". ta ma poplatok 6eur/mesacne. neviem co tu spekulujete. btw retroaktivita tam nie je ziadna! kedze podmienky u dane vopred. ak by dali zadarmo a potom zaviedli pplatok a nasledne uctovali to by bola retroaktivita....

10.11.2009 15:21 / pff (zive.sk) 0 0 nahlásiť

"spätne naúčtuje len služba Mojim trom za štandardný poplatok 6 eur (180,76 Sk), nie jednotlivé hovory"

10.11.2009 15:06 / kotrcka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

a týmto končím "diskusiu", lebo len opakovane píšem to isté a na argumenty a otázky nikto neodpovedá (respektívne odpovedá odkazom na absolútne odlišné prípady u konkurencie - mobily a tak).

10.11.2009 15:13 / milan (zive.sk) 0 0 nahlásiť

alebo skor uz nevies ake bludy vymysliet :-)

10.11.2009 15:14 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ano pises to iste. stale to iste:-) ale vobec to nie su argumenty :-)))

10.11.2009 13:49 / pff (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Ja si nepotrebujem pozerat reklamy, pretoze uz davno viem ze sa v nich aj tak nic podstatne nedozviem a hlavne nie za akych podmienok.... preto radsej prestudujem 3x cennik a podmienky za ktore dostanem dany tovar.... Ak sa niekto spolieha len na reklamu tak nech sa potom necuduje ze mu uctuju to co mu nauctuju Ci sa uz jedna o O2 a zrusenie miniFlatu, alebo vdaka neprehladnosti cennikov Orangu sa na 2 roky zaviazete na mesacne vacsiu sumu ako ste predpokladalis mysleli pretoze ste podlahli krasnej oranzovo ciernej reklame a neprecitali ste ku dnesnemu dnu desiatky dodatkov cennikov a materialov o akcii v akciach ( mam par znamych ktory tak dopadli ale tak to je sikovnost reklamneho oddelenia ze vie oblbnut ludi :) ) alebo sklamany odchadza z predajne po zisteny ze jeho vytuzeny telefon z reklamy v ktorej svieti 1 euro jednoducho za 1 euro na program typu 20+20 jednoducho nedostane .... Takze stale nechapem kde sa skryva to klamstvo zo strany O2

10.11.2009 15:15 / mando (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ja tiez suhlasim, staci si teraz len vybavit reklamy od pomarancovnika "vezmite si uzasny Pausal snov a my vam dame az 100 euro v hotovosti na darceky"..to "az 100 euro" je totalne zavadzajuce, lebo na cielenu skupinu ludi posobi, ze ti daju az tolko (aki su stredri:)))..spravnejsie by malo byt az DO 100 euro (resp. od 30 do 100 euro podla vysky pausalu, ale to uz tak dobre neznie)...kedze v prvej vete je jedinou podmienkou zobratie si pausalu snov, tak cisto teoreticky by to mali dat kazdemu, kto si ho vezme, sumu PRESNE 100 euro (a ZIADNU INU)...

10.11.2009 15:19 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ked uz si spomenul to vratenie. v tomto clanku spominaju ze mobil j dotovany niekedy az do vysky 150-200 eur. www.mobilmania.sk ... preco nevracaju teda cele? ale len max 100? alebo teraz maju v ponuke telefony, ktore dotovali do vysky cca 100eur?

10.11.2009 15:21 / ? (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

www.sk.o2.com ...

10.11.2009 18:12 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

opätovný amatérsky štart banánovky ako vždy :-D, samé problémy

10.11.2009 15:53 / crucifix (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Ja mam Kyslik rad, ale tie podmienky su uplne odveci. Toto ste pokakali pani a damy z O2.

10.11.2009 16:08 / Mrk (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

No zmena je zivot, tak niekedy nabuduce. Som podnikatel a teda nemam narok

10.11.2009 17:24 / s (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

v clanku je chybne uvedeny tvar: „existujuci zakaznik 09NN NNN NNN“, resp. „novy zakaznik 09NN NNN NNN“ spravny tvar je: existujuci zakaznik 09NNNNNNNN“, resp. „novy zakaznik 09NNNNNNNN“ a teda bez medzier v cisle

10.11.2009 17:34 / Manobb (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Bežná platnosť kreditu = 3 mesiace. Ak by totiž danú podmienku nedali, mohlo by sa teoreticky stať aj toto: Ak získam 3 nových zákazníkov, mohol by som bezplatne využívať službu Mojim trom až na 9 mesiacov a nepotreboval by som ani dobíjať kredit, lebo karta platí 13 mesiacov. Možno sa mýlim, ale možno je to len "trik" na to, aby bol zákazník "donútený" za 9 mesiacov dobiť kredit minimálne 2-krát ... ;-) P.S.: Samozrejme, že danú nezmyselnú podmienku hodnotím ako nemorálnu, lebo operátor vynucuje bezplatnosť jednej služby používaním inej už spoplatnenej služby !!! TOTO NEPOVAŽUJEM ZA FÉR ! Každý sa však učí na svojich chybách ...

10.11.2009 18:10 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

nie je to o žiadnom kredite ;-) ono to bude asi o ich podmienke 1,66€ bez ktorých to nepôjde :-D O2 sa moc neučí ;-)

10.11.2009 17:36 / - (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

preto nemajú problém niečo opakovane vyhlásiť a o pár týždňov urobiť presný opak. Alebo niečo robiť a potom to na konkurencii vyhlásiť ako tú najhoršiu vec na svete (viazanosť, paušály, akciové mobily a pod.) K téme je najvhodnejší nasledovný citát: "Dobry den. Nasa spolocnost uviedla na trh program O2 Fer, ktory je nasou dlhodobou ponukou a program je uspesny. Ako sme uz niekoľkokrat uviedli, je to stala ponuka a nebudeme na trh uvadzat ziadne kratkodobe akcie. Akekolvek dalsie balicky a služby k O2 Fer budu vzdy rovnako stale a budu ich moct vyuzivat vsetci zakaznici O2. Miroslava Promerova, Forum moderator 07.08.2009 11:52

10.11.2009 18:08 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

vieš O2 nemohlo bombasticky rásť ako minulý rok. Nebol to optimistický rast, štýl presun od konkurencie, ale štýl kúpim kartu k OR or TM. napr. DN, SMS na 1 sk,... či len na volania do O2 čo ukazujú aj čísla ktoré som viac krát dal, aj na forum, kde to okamžite zmazali a dostal som ban. čiže bombový rast sa končí a O2 aj normálni ľudia vedia, že to nemoholo byť večné. Postupne sa k O2 presunuli tí čo chceli a už sú to len drobnosti. Ako vidno ponuka FER je pre cca. 8% ľudí +/-1%, ak nespraví niečo nové a poriadne smola. OR a TM začal boj s volaniami do vlastnej, tipujem, že o rok, by to malo byť už lepšie, aj ked som toto tipoval, že nastane rok po príchode O2, čo sa nestalo, lebo O2 nič nespravili, aby donútili OR a TM niečo poriadne spraviť. O2 začínal zo 600 tis, teraz má 400 tis, tak hadam do konca budúceho roka bude mať zas 600 tis základňu. rast nebude večný

10.11.2009 19:21 / jajajaj (zive.sk) 0 0 nahlásiť

"už len počkať na O2 free volania medzi 4.15-4.27 hod pri splne mesiaca, 29. februára pri poklese úrokov a stúpaní zamestnanosti pri min. kredite 1890€. To môžte jedine v O2 Sk volať takto freee!" pche.. ale nemusis sa obmedzovat, nie? :-D :-D :-D

11.11.2009 11:35 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

nemusíš. Pri podozrení zo zneužívania služby ti tie free volania o2 spätne doúčtuje. Takže máš free hovor za ktorý ti svojvoľne môžu i nemusia strhnúť kredit, priúčtovať na faktúru. A keby niečo, majú to v podmienkach, môžeš sa s nimi súdiť. Inak ťa majú za id.ota.

10.11.2009 18:03 / Composite (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

OR má toho veľa, ale človek sa presne dozvie všetko. u O2 sa dozvie len polovicu a druhú zistí za prevádzky. bolo jasné, že sa bude platiť len poplatok 6€, či 9x6€ za službu, pri rýchlosti O2 by som as nečudoval, keby to spravili po roku.

10.11.2009 19:07 / Poldik (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Pre mna daleko prehladnejsie jednoduchsie a vyhodnejsie ako misung a klamstva v Orange.. Keby mi panicka z retencneho v Orange bola schopna spravit taky isty produkt ako ma O2 zostal by som, viac nemam co dodat. Kazdy nech si vyberie sam co mu vyhovuje a ked je to O2 tak je to O2.. nechapem preco to osocovanie vecne.

10.11.2009 20:05 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

vieš z cenníkov OR vyčítam všetko a nič ma časom neprekvapí, narozdiel od O2. O2 FER je pre asi 8% aj to menej, lebo veľa ľudí má minulé paušaly, ktoré končia, DN, či sms za 1 sk,... či len na volania do O2, či za 2 sk minuta,... takže prečo by ho robila ;-) lebo O2 prišiel ako hurikán a ostal iba vánok ;-) preto.

11.11.2009 12:53 / Poldik (zive.sk) 0 0 nahlásiť

No ja z tych cennikov nevycitam nic. Su komklikovane a ja nemam cas ani chut tam stale nieco studovat a hladat. Chcel som jednoduche riesenie, dostal ho v O2. Chcel ho od Orange, nebolo ponuknute tak sa pridal k uzkej skupine co ich opustila a nelutujem toto rozhodnutie. Platim za to co prevolam a nie za to co mozno prevolam a nepreplacam v pripade ze prevolam viacej, mam el.fakturu s podr. vypisom samozrejme bezplatne, a pri tych istych komunikacnych navykoch mi vyrazne klesli mesacne naklady na mobilnu komunikaciu. Mesiace kedy sa mi faktura dostava na podobnu uroven ako som bezne mal v Orange volam omnoho viacej ako som si mohol dovolit volat v Orange. Takze Orange prisiel v konecnom dosledku o cloveka, platica, keby teta ponukla, nemusel prist. Lenze im nestaci mat platica, potrebuju mat velkeho platica a najlepsie za nic. ;-)

10.11.2009 20:54 / O2 v cenníku k ponuk (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

O2 v cenníku k ponuke Odporuč a získaj píše, že v prípade zneužitia služby môže Mojim trom zadarmo zákazníkom deaktivovať a spätne naúčtovať. Za zneužitie sa pritom považuje využívanie len bezplatnej služby Mojim trom bez použitia inej platenej služby (volania, SMS, dáta) za 30 dní, resp. počas fakturačného obdobia. Hmm ..Nieje nahodou protizakone viazat poskytnutie sluzby na inu sluzbu?

10.11.2009 22:14 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

tu neviazu sluzbu ako taku, len zlavu na nu. ved aj orange ci tmobile ti ponukaju zlavu na mobil ak sa upises na 2 roky. ziaden rozdiel...

11.11.2009 11:31 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

žiaden? akože 1.12.2009 ti oznámia že máš službu od 1.12.do 31.12.2009 zadarmo. 1.1.2010 ti oznámia že ti spätne naúčtovávajú službu ktorú ti aktivovali ako bezplatnú 1.12.2009. Kto iný okrem O2 robí toto? Spätná zmena platnosti kreditu, spätná zmena cenníkov, spätné naučtovanie bezplatných služieb? Kde máš istotu že bezplatná služba bude naozaj bezplatná? Že neskôr po 3.tej za 0 ti späťnr nenaúčtujú a ty sa nedoplatíš keď samotné O2 má záľubu v retroaktivite? Toto je pre tebe ok? :-O

11.11.2009 12:14 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ked ti banka vrati spatne poplatok (lebo splnis podmienky) je to ok? ked ti kataster vrati poplatok, lebo nestihol zrychlene konanie je to ok? v oboch pripadoch banka resp. kataster mesiac 'pouzivali' peniaze, ktore ti nakoniec vratili, lebo si bud ty splnil podmienky resp. oni nesplnili. ak by o2 povedalo - ok dame vam zlavu, ale poplatok vam vratime az ked obaja miniete aspon 1cent. tj ty na zaciatku zaplatis 6eur, potom volas, po skonceni mesiaca ti vratia tych 6eur. takto by sa ti to pacilo? a co je podla teba vacsia sanca, ze niekto minie 1cent, ci nie? podla mna ked uz ma tu kartu a ma moznost mat zlavu, tak minie. tj bola by tu zbytocna administracia (poplatok najprv platis, potom ti ho vratia a efekt ziadny). takto ti zauctuju poplatok spatne, ak nesplnis podmienky. za ten mesiac si mozes ulozit tych 6eur v banke a zarobis par centikov na urokoch. v pripade katastre (kde ta cast co ti vratia je 6000skk cca 200eur), tu ta suma urokov je zaujimavejsia - a nemas ani zrychlene konanie, ani uroky... takze prestante tu bluznit cosi o retroaktivite - poznate pravidla hry na zaciatku, nemenia za behu...

11.11.2009 12:30 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

áno, tak je to v poriadku.

11.11.2009 12:47 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Samozrejme v poriadku je - najprv štandartné naúčtovanie s ktorým je človek uzrozumený a následné vrátenie poplatku za dopredu známych, či neznámych podmienok. pretože človek si objednal službu za daných podmienok a zľava je len bonus. A nie: Panička, tak my vám strechu opravíme zadarmo. Ale ak si neobjednáte i stavbu plotu, môžme vám naúčtovať tú strechu zadarmo. To je retroaktivita. A nie: Panička, za strechu ste nám zaplatlie toľko. Ale kedže ste si dali postaviť aj plot, strechu ako dobrej zákazníčke vám nenaúčtujeme. Ak ani teraz nepochopíš rozdiel, niet viac o čom.

11.11.2009 12:54 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

chapem, co chces povedat. ale nie je to celkom tak ako pises: je to skor takto: panicka, my opravime vam strechu zadarmo, len ked si date u nas urobit plot. a nie len vy ale aj vas sused. panicka si plot dala upravit, ale jej sused nie tak jej zauctovali plnu opravu strechy. takze tam nie je ziadna retroaktivita - proste panicka (spolu so susedom) nesplnila podmienky ktore boli dana na zaciatku. uznavam, je to dost nestandardne a tvrde viazat to na 2 soby, ktore nemusia byt nutne zavisle, tiez nie je to prezentovane najlepsie, ale rozhodne to nie je taky strasiak ako sa tu snazite niektori prezentovat (nazyvat to retroaktivitou, ci viazanim na ine sluzby atd...)

11.11.2009 13:04 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Takže bezplatnosť služby podmieňuje O2 zakúpením ďalších služieb. klasický podvod s kozmetikou: tento šampón máte od nás zadarmo, ako darček. ou ou, neberte ho! Musíte si kúpiť ešte túto sadu. tak a toto je zakázané. Čo je zadarmo, musí byť zadarmo a nie podmieňované nákupom iného tovaru, služieb. Zadarmo môže byť len v prípade: Ak si kúpite túto a túto kozmetiku za túto sumu, pridáme vám zdarma tento šampón. Darčeky, bonusy zakázané nie su. Takže v akej sume musíš nakúpiť služby u O2 aby si dostal Mojim trom zadarmo?

11.11.2009 13:12 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

no musis vykazat aktivitu mimo telefonatov tym trom - tj jeden telefonat inde, smska, mmska, etc... de facto staci 1 cent... a co konkretne je zakazane? ako to je s kuponmi tmobile? pausal pre blizkeho zadarmo, ked si ty aktivujes to a to... vid: www.t-mobile.sk ... (odporucam precitat hlavne tu poznamku dole - tolko preklepov pokope sa len tak nevidi :-) ) stale je to o tom istom - ponukaju ti nieco akoze zadarmo, ked splnis nejake podmienky - podpises zmluvu na 24mesiacov, mozno rok, musis minut aspon 1 cent, musis sa postavit na hlavu pred generalnym riaditelom, etc... proste podmienky ktore su vopred dane...

11.11.2009 13:39 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Ak si aktivuješ paušal,, dostaneš kupón na paušál zadarmo. A nie: Dostaneš paušál zadarmo, ale k nemu si musíš aktivovať platený paušál. V tom prípade to nie je zadarmo, ale podmienene kúpov druhého = klamanie zákazníka. Ale v prvom prípade je to bonus. Preto aj je v reklame: Pribalíme vám k nemu , či dáme vám k paušálu paušál pre druhého zadarmo. Či tak nejak. A o výške útraty som sa v prípade O2 nedočítal. To len ty predpokladáš že stačí jeden cent. Ale potom to nie je zadarmo, alebo ako takú zadarmo reklamovanú službu nedostaneš, musíš k tomu ešte nakúpiť iné služby. Ale podmienka: Ak prevoláte u nás jeden cent, zadarmo dostanete na 30dní Mojim trom je už ok.

11.11.2009 13:55 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

je podla teba rozdiel v nasledujucich vetach? a) ak to urobis, kupim ti pivo. b) kupim ti pivo, ak to urobis. podla mna nie je. a z hadiska vyrokovej logiky su rovnocenne. proste je to jedna z moznosti slovenskej gramatiky napisat o sposobom b) a to aj vy-/zne- uzili v o2... co sa tyka vysky - ano je to predpoklad, ktory vychadza z mojho vykladu cennika a podmienok tejto akcie. konkretne z tejto vety: Za zneužitie služby Odporučte a získajte sa pre tieto účely považuje skutočnosť, ak nový alebo existujúci účastník počas užívania služby Mojim trom na tri mesiace zadarmo v období 30 dní (O2 Fér s dobíjaním kreditu), resp. jedného zúčtovacieho obdobia (O2 Fér s platbou na faktúru) nevyužíva žiadne iné služby Poskytovateľa (najmä volania, SMS, MMS) mimo benefitu Mojim trom na tri mesiace zadarmo. ja to chapem tak ze ak neposles sms, mms, neuskutocnis iny hovor ako Mojim 3, tak zneuzivas tuto sluzbu. tj ak vyuzivas lubovolnu inu sluzbu (mimo Mojim 3), tak to nie je zneuzitie a teda mas narok na zlavu... opakujem je to len moj vyklad a moj nazor.

11.11.2009 14:39 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

zle si to napísal: 1.ak to urobis, kupim ti pivo. Má byť: Za to že si mi zohnal zákazníka ti dám pivo zadarmo. Ale ak mi ešte niečo neurobíš, zaplatíš mi ho či chceš alebo nie. O2: Zozeň mi zákazníka a dostaneš službu zadarmo (to je ok). Ale. Zohnal si nám zákazníka, dobil si 6€, splnil si podmienky, tak vám dáme službu zadarmo, ale ak nenakúpite ešte niečo, nebude zadarmo, ale pekne krásne nám ju zaplatíte. a) ak to urobis, kupim ti pivo. b) kupim ti pivo, ak to urobis. - napísal si v podstate to isté, je to v tomto prípade inak. na fero, tu máš pivo zadarmo. ok, dík. A O2: máš pivo zadarmo, ale nekúpil si si tyčinky, tak nám ho zaplať. nie je to isté ako: Kúpte si tyčinky a k tomu dostanete pivo zadarmo. Neexistuje aby bolo niečo zadarmo keď ku tomu musíš niečo kúpiť! A vôbec to nie je to isté ako keď niečo kúpiš a k tomu dostaneš niečo zadarmo. Pretože v tom prípade je to naozaj zadarmo, neplatíš nič naviac, čo v prvom prípade nie je pravda! Dobitie kreitu nad 20€ dajú 1€ bonus. Daj 20€ a mi ti dáme 1€ naviac nie je to isté ako: Dáme ti zadarmo jedno euro, ale už sa mi vázne o tom nechce. Zadarmo je zadarmo jedine a výhradne vtedy ak to nie je podmienené kúpou niečoho iného. Za kúpu niečoho môžeš získať niečo zadarmo (3+1), ale ZADARMO nikdy nič nezískaš keď na to aby si to získal musíš kúpiť niečo iné (1+3). Zadarmo, zdarma = 0€!

11.11.2009 14:51 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

1. nikto ta nenuti si aktivovat sluzbu Mojim 3. 2. ak si ju aktivujes, a zozenies znameho, mozete ju mat obaja 3 mesiace zadarmo, ak to nezneuzijete (= tj obaja vyuzijete aj ne sluzby). ak to splnite neplatis nic, ak nie, tak ti spatne zauctuju tu sluzbu. miesto toho aby si bol rad ze za tu sluzbu nemusis platit hned (resp. na zaciatku) ale az neskor, tak tu spekulujes a snazis sa tu podsuvat teorie o retroaktivite, o tom, ze tje to zalav/zadarmo ma byt napisane na konci a podobne... ja som sa ti snazil vysvetlit ze z logickeho (aj pravneho) hladiska je jedno ci tu podmienku das na zaciatku vety, alebo na konci. a to, ze operatori zlavy (resp. sluzby zadarmo) inymi sluzbami je bezny jav.

11.11.2009 15:15 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

"ja som sa ti snazil vysvetlit ze z logickeho (aj pravneho) hladiska je jedno ci tu podmienku das na zaciatku vety, alebo na konci. a to, ze operatori zlavy (resp. sluzby zadarmo) inymi sluzbami je bezny jav." po konzultácii s právnikom: ponúkať niečo zadarmo a následne to podmieniť kúpou niečoho iného môže sa posudzovať ako nekalá obchodná praktika. K Fér je možné zaujať len stanovisko bez podrobného preskúmania: Rozhodne to nie je fér ponuka/prístup, keď človek za získanie zákazníka je vyplatený službou zadarmo (odpracoval si to=odmena/mzda) a následne hocikedy mu tá odmena môže byť odobratá a aj spätne naúčtovaná napriek tomu, že zákazník svoju prácu odviedol, spoločnosť získala na predaji sim karty i dobití 6€ kreditu. Toto nie je možné hodnotiť ako Fér. Ako fér by bolo podmienenie služby zadarmo ak zákazník získa nového zákazníka, dobije 6€, minie za mesiac min. konkrétnu čiastku a následne mu bude pridelená možnosť získať službu zadarmo. K tomu všetko.

11.11.2009 15:32 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ono je to oznamena hned=zaroven (je to v cenniku) takze nie je to celkom nasledne:) je to podmienene hned od zaciatku. to je ten rozdiel. skus prekonzultovat s pravnikom, co znamena 'nasledne'?

11.11.2009 15:48 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

nakresli si vývojový diagram, použi šípky a zistíš čo je to následne. Samozrejme, musel by si vedieť čo to ten diagram je, ako sa vytvára. Inak by si nedokázal takú blbosť napísať (vypadal by inak pri možnosti A a inak pri možnosti B). Z mojej strany diskusia ukončená.

11.11.2009 16:00 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

viem, co je vyvojovy diagram. lenze viem aj, ze pravnici obcas pouzivaju svoj specificky slovnik:-) ok.mozme sa zhodnut, ze sa nezhodneme:-)

11.11.2009 16:03 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Za zneužitie služby Odporučte a získajte sa pre tieto účely považuje skutočnosť, ak nový alebo existujúci účastník počas užívania služby Mojim trom na tri mesiace zadarmo v období 30 dní (O2 Fér s dobíjaním kreditu), resp. jedného zúčtovacieho obdobia (O2 Fér s platbou na faktúru) nevyužíva žiadne iné služby Poskytovateľa (najmä volania, SMS, MMS) mimo beneftu Mojim trom na tri mesiace zadarmo. "nevyužíva žiadne iné služby Poskytovateľa (najmä volania, SMS, MMS) mimo beneftu Mojim trom na tri mesiace zadarmo." Je CLIP služba? Je prijatie SMS služba? Je volanie na bezplatné číslo využitie služby? Je zaslanie sms na bezplatné číslo využitie služby? Je blokovanie hovorov využitie inej služby ako Mojim trom? Je dobitie kreditu, príjem hovoru využitie inej služby ako Mojim trom? Kde je písané že musí byť využitá výhradne platená služba? Koľko služieb súčasne musí využiť? Jednu, dve, tri (iné služby = dve a viac, nie inú službu = aspoň jednu)? Nikde, ale hlavne že tomu tak rozumiete a stačí podľa vás minút 1€c.

11.11.2009 16:12 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

mas pravdu. ja som sa snazil najst to minimum (preto som uviedol 1centik). ale ked si to takto napisal, tak to nemusi byt ani ten :-) zda sa ze ludkovia z o2 nenasli najvhodnejsi sposob ochrany pred moznym zneuzitim.i. raz darmo, slovac je vynaliezava:-)

11.11.2009 16:27 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

a v O2 babráci! preto tá veta od právnika (a kľudňe si rob posmešky): "Ako fér by bolo podmienenie služby zadarmo ak zákazník získa nového zákazníka, dobije 6€, minie za mesiac min. konkrétnu čiastku a následne mu bude pridelená možnosť získať službu zadarmo." O2 formuláciu si každý vysvetlí po svojom. O2 bude trvať že si nevyužil žiadnu platenú službu, alebo si využil len sms, ale nie mms "(najmä volania, SMS, MMS)", ti späťne naúčtujú "zadarmo službu". A nie len tebe, ale aj tomu druhému z dvojice (je tam alebo. Alebo komu? Keď zneužije nový, deaktivujú jemu, alebo tebe?). Žiadne jasné pravidlá, len všeobecná konfliktná formulácia, ktorú si ty sám pochopil po svojom. Dokonca by si bol ochotný prisahať, že musíš minúť 1€c a bude to ok. Ale nemusí. Ani ok, ani minúť 1€c. Teoreticky mať mať aktívnu odkazovku, CLIP je už využitie iných služieb ako Mojim trom. Môžu ti potom spätne naúčtovať Svojim a zrušiť ďalšie mesiace alebo nie?

11.11.2009 16:34 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ten predchadzajuci prispevok neboli posmesky - teda boli, ale nie voci tebe, ale voci o2. ty si len upozornil na tie moznosti, za co dik. suhlasim s tou poslednou vetou - ze nielen spoplatnene sluzby su sluzby a preto sa o2 pekne ototo :-) btw. ja nemam problem priznat ze som sa mylil, ak ma o tom niekto presvedci. a tiez nemam potrebu zosmiesnovat niekoho na diskusii kvoli nicku.

11.11.2009 16:43 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

toto som nepochopil: "a tiez nemam potrebu zosmiesnovat niekoho na diskusii kvoli nicku." ale výsledkom aspoň pre mňa je, že v O2 sú také podmienky, že nemáš v žiadnom prípade istotu či ti benefit nechajú alebo nie, či ti ho nespoplatnia alebo spätne áno. Keď na to sami prídu, vydajú nový cenník so starým dátumom, alebo doplnia ďalší bod do VOP a potom ti ani boh nepomôže, jedine tak súd. A toto nerobí ani T-Mobile, ani Orange. Síce malé písmenká, ale v zmluve, cenníku, v dodatku ku zmluve máš presne špecifikované podmienky. V O2 máš jedine tak istotu právnej neistoty. A to je podľa mňa dosť veľký problém, ktorý nevnímaš dovtedy, kým sa ťa nedotkne a až potom zistíš že nemôžeš s tým urobiť nič. Len platiť. To podľa mňa vôbec nie je Fér.

11.11.2009 17:02 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

z tvojho predchadzajuce prispevku (poznamka v zatvorke o zosmiesnovani) som mal pocit, ze si si myslel, ze ta zosmiesnujem. a kedze tvoj prispevok bol k veci, mal hlavu aj patu, veril som mu, etc. - no proste nebolo co na nom zosmiesnovat, tak by som ta mohol zosmiesnovat len kvoli nicku (resp. preto ze mas iny nazor ako ja). tak som chcel vysvetlit, ze taketo veci nerobim (resp. snazim sa nerobit). bolo to len vysvetlenie - nenarazal som na nikoho! ok? tie podmienky v o2 teraz su dost nejasne. tipol by som ze do par dni/tyzdnov pride novy cennik, kde to bude spresnene :-) ano, o2 nie je celkom fer, ale zas ja snivam o inych pausaloch ako ponuka orange v ramci pausalov snov, aj v tmobile by som si vybral iny balik podla seba:-) zas treba priznat ze sa mi viac paci ak operator vydava/aktualizuje cennik hoc aj kazdy tyzden (nie vsak so spatnou platnostou!!), ako ked mam citat 25 ci viac dodatkov k uz beztak rozsiahlemu cenniku apod. momentalne som zakaznikom o2, ale akonahle objavim pre mna vyhodnejsiu ponuku, tak to zmenim.

11.11.2009 17:21 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

to zosmiešňovanie - tvoja reakcia na právnika aby som sa opýtal na "následne". Jednoducho som volal, bude ma to stáť ešte vcelku dosť, ale aspoň som si ujasnil čo a ako. Napr. aj tým, že retroaktivita všeobecne je neprípustná vec, ale zákon na to nie je. Tie cenníky O2 - sám som si všimol vydávanie nových cenníkov so spätným dátumom. podľa O2 je všetko ok. A všetci sa vysmievajú kotrčkovi, ak tvrdí, že to nie je ok a nemalo by to byť. www.mobilmania.sk ... Hovorca René Parák pre MobilMania.sk uviedol, že operátor pri zmene postupoval korektne. „Zmena v cenníku bola urobená ku dňu a dňa 15.05.2009, kedy sa aj táto linka oficiálne spúšťala. Žiadna spätná účinnosť tam nie je. Táto zmena – doplnenie nového čísla 0949 949 919, resp. skráteného 919, bola pridaná do štandardného cenníka O2 Fér platného od 05.05.2009. NAYmobile spúšťal svoje služby 15.05.2009“, argumentuje operátor. 15.5.2009 zmenili cenník z 5.5.2009 a takto zmenený cenník vydali ako cenník platný od 5.5.2009 a nie ako cenník platný od 15.5.2009 (i keď správne je vydať deň vopred cenník, tak aby platil od dátumu platnosti celý deň, t.j. 24hodín = 15.5.2009 vydať cennik platný od 16.5.2009). Preto je Kotrčka terčom výsmechu, ide mu o princíp. Toto mu O2 už urobilo s cenníkom 2x! Cenník zmenili spätne až keď ich upozornil na chybu, že mu boli služby účtované nekorektne voči platnému cenníku ku tomu dňu. O2Sk - istota právnej neistoty.

11.11.2009 17:39 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

nasledne - tam ma fakt zaujimal pravnikov vyklad. ak je totiz vydany nejaky dokument, je podla mna jedno v akom poradi su tam uvedene veci - je to jeden dokument, ktory plati ako celok. tj ak je nieco napisane skor, nepovazujem to druhe za nasledne, ale ze to bolo vydane naraz. retroaktivita - je to tusim povazovane za jeden zo zakladnych principov pravneho statu - konkretne retroaktivita prava. tusim prave kvoli retroaktivite pohorel na ustavnom sude zakon o preukazovani majetku. ale myslim, ze v tomto pripade sa nejedna o retroaktivitu - nakolko klient ma k dispozicii podmienky od zaciatku. retroaktivita by bola ak by to opatrenie zaviedli neskor a zacali spoplatnovat aj zakaznikov, ktori to uzatvarali za inych podmienok... (napr. zmenu cennika so spatnym datumom povazujem za retroaktivitu). nechapem tu cast o tom, ze ta to bude stat viac. predpokladal som ze si oslovil nejakeho svojho znameho a nemusel si za tie pravnicke konzultacie platit. co sa tyka afery pana kotrcku - myslim ze sa jej venuje viac na forach, blogu, etc. ako skutocnym vyuzivanim vsetkych (pravnych) moznosti na slovensku.

11.11.2009 11:44 / Composite (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

ako povedal riaditeľ O2, oni vianoce nevidia ako OR a TM a preto nič výrazné neponuknú, takže chladné leto, žiadna jeseň a teplá zima. pozrite si túto reláciu TA3 - Téma dňa: www.ta3.com ...

11.11.2009 11:52 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ponúkajú retroaktivitu. Dneš máš zadarmo, o 30dní ti to "zadarmo" naúčtujeme a prípadne kedykoľvek so spätnou platnosťou zmeníme cenník, VOP rovnako ako som si zakúpil predplatenku s platnosťou 14mesiacov ale zrušili mi ju po 13tich. A nič, pre O2 fanatikov všetko v pohode.

11.11.2009 13:43 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ono to robí aj OR aj TM, aj ked u OR sa dá fajne ušetriť. 10€ s balíkom majster + víkedn nonstop hovory aj SMS za 7,5€ a potom znova. Poznám pár ľudí, hlavne dôchodcov, čo nakúpili tie karty do dobi expirácie a mesačne ušetria 5-10€

11.11.2009 12:12 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ponúkajú retroaktivitu. Dneš máš zadarmo, o 30dní ti to "zadarmo" naúčtujeme a prípadne kedykoľvek so spätnou platnosťou zmeníme cenník, VOP rovnako ako som si zakúpil predplatenku s platnosťou 14mesiacov ale zrušili mi ju po 13tich. A nič, pre O2 fanatikov všetko v pohode.

11.11.2009 12:15 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

dik za link, pozriem si to ked budem mat chvilku cas.

11.11.2009 12:56 / msxx Reagovať 0 0 nahlásiť

A to je taký problém minúť 0,0021 € na sekundu plateného hovoru? Potom O2 nemôže povedať, že služba bola zneužitá, pretože to bude v rozpore s podmienkami, ktoré uviedli. Akože nehnevajte sa, ale robíte tu veľké haló z toho, že je to O2. To, že Orange a T-Mobile dávajú Nekonečno, to nikto nerozoberá. Najlepšie na tom je to, že kedysi, keď nekonečná začalai, tak v cenníkoch nebolo ani stanovené, že ak niekto nekonečno prevolá, že koľko vlastne bude platiť. Nie vždy to totiž bolo riešené tak, že službu zrušili. Myslím, že ju rušil len T-Mobile.

11.11.2009 13:05 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

asi tak - este by som doplnil, ze najvacsi kritici vyuzivaju sluzby o2 minimalne (ak vobec) :-)

11.11.2009 13:33 / - (zive.sk) 0 0 nahlásiť

takže ok, O2 ti dá službu zadarmo a potom hocikedy ti ju môže spätne doúčtovať to už ok je. Pretože v O2 nemenia podmienky spätne, nevydávajú nové cenníky so starším dátumom ako je vznik cenníku a VOP nedopĺňajú len tak ako ich napadne a kedysi prvy bonusový sa teraz ako prvý spotrebováva tebou dobitý kredit. Ale z kadiaľ beriete istotu akoľko treba minút aby neúčtovali spätne? Kde je presná hodnota? Či len tipujete koľko to asi tak môže byť?

11.11.2009 13:47 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

a zabudol si, že ked si zaplatíš balík 100 minút, musí ti aj tak ostať 1,66€, inak si nikam nezavoláš. Vaše problémy, Vaše O2 :-D

11.11.2009 13:46 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

nekonečno už nepoužíva a myslím, že dostali za to aj ponukut, ale malými písmenakmi tam bolo FUP. odvtedy sa to volá FLAT, je obmedzovaný časom podľa produktu, či bez obmedzenia a sú tam predplatené minuty na všetky čísla do vlastnej siete. ale nikdy po tebe nepýtajú preplatenie niečoho, ak ešte k tomu nevyužívaš niečo iné ako O2. Ja donesiem 3 ľudí, tí 3 budú využívať len volania 3, a ja za to budem potrestaný, tak takéto svinstvo spraví iba banánová firma, OR ani TM nič také nikdy nespravil. To je ako keby ti dal TM kupon pre blízkeho, či mu dá paušal zadamor, ale podmieni ho, aby si ešte priplácal za 3G, alebo aby poslal aspoň nejaké MMS do USA,... všetci tu vykrikujete aké má OR a TM podmiené služby, ale ked to má O2 a ešte horšie je to v poriadku :-D

11.11.2009 13:59 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ako budes potrestany? ved teba nik nenuti aktivovat sluzbu Mojim 3. ak si aktivujes, tak za nu normalne zaplatis. ak chces narok na zlavu (mat tu sluzbu) musis splnit podmienky, ked ich nesplnis, zauctuju ti spatne tu sluzbu - za to odbobie, ze ktore si mal zadarmo 'nepravom'...

11.11.2009 15:20 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ty ani nevieš o čom sa tu bavíme :-D, hlavne že píšeš a nevieš o čom :-D O2 povie získajte 3 a máte to na 9 mesiacov, ale nepovie, ak tí 3 budú neaktívny, tak nám to zaplatíte, ktorí z operátorov má takúto podmienku? OKREM O2 nikto! aj spätne! tak bud niečo dostanem zadarmo, ked im dám 3 zákazníkov a hotovo, alebo nech si to nechajú! tu je tá jednoduchosť :-D! Ked OR dáva podmienky všetci tu vykrikujete ZLY OR, ale ked to dá O2 aj zo spätným zaúčtovaným, tak DOBRY O2. už sa treba aj uvedomiť. takéto niečo mala aj mBanka, získaj najviac klientov a získaš dovolenku a iné ceny. ale nikde tam nedali, že musia byť aj aktívny, stačí, že podpíšu zmluvu,... A potom po dovolenky ti pošlú faktúru 3 tis€ lebo nejaký klienti tebou získaný sú neaktívny, aké choré. Nikomu sa to nepáči, ale samozrejme tebe ano, lebo to dalo O2, keby to dal OR a TM, tak tu je spam na celé kilometre!

11.11.2009 16:02 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

napisal si: Ja donesiem 3 ľudí, tí 3 budú využívať len volania 3, a ja za to budem potrestaný, tak takéto svinstvo spraví iba banánová firma, OR ani TM nič také nikdy nespravil. tak sa ta pytam, ako budes potrestany??? ja som neprisiel na ziadnu situaciu ako budes potrestany...

11.11.2009 20:27 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ako, tak že napr. po 9 mesiacoch používania volania 3 ľudom ZADARMO mi príde faktúra na 9x 6€ !!! ktorú musím spätne zaplatiť za to čo som dostal zadarmo, za to, že som im dal 3 zákazníkov a oni SVOJOU neschopnosťou ich nevedeli prinútiť využívať iné služby!!!!

11.11.2009 13:43 / Reagovať 0 0 nahlásiť

Takze k zmienenej relacii na Ta3 staci len dodat,ze pani z OR a TM tvrdia ze do buducna bude pokracovat trend znizovanie cien pri hlasovych sluzbach..................pani to tvrdite už davnu dobu, ale ceny na PRIME a EASY su roky rokuce 14-14,50sk /min pri volani do cudzej siete................TAK PRECO STE DO TERAZ NEUPRAVILI TIETO VYPALNICKE CENY!!!!!!

11.11.2009 13:52 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

už by si za tie roky mohol vedieť, že priamu a easy berú ako doplnkové služby a nie ich hlavnú ponuku, nikdy sa tým netajili, že ľudí tlačia na faktúry a preto je tam viac služieb, nižšie ceny,... takže už pochop prima a easy je pre nich doplnková služba. narozdiel od O2, ktorá sa tvári, že rozdiely nerobí, ale robí, vid prechod od konkurencie a ponechanie výhody O2 J bolo možné iba na faktúru, vid. nemožnosť prechodu z faktúry na kredit, už to odstránili aj z VOP,... to máš ako napr. s poistkami, ak si od nich zoberieš balík a zaplatíš dopredu dostaneš lepšie ceny, viac produktov, lepšie poistenie,... a dostaneš napr. poistenie do zahraničia zadarmo. ale ak si to objednáš samostatne a jednorázovo na pár mesiacov, či dní, tak za to pekne zaplatíš

11.11.2009 14:15 / 0 0 nahlásiť

Pan Compsite.......tymto padom ale TM a OR deformuju roky mobilny trh a nič na tom nemeni ani to že su to prepaid sluzby to akože ludia nemaju pravo na prijatelne ceny ,len segment platiaci mesačne pausaly cca20€...........................nezastavam si ziadneho SK opa,ale treba poukazat aj na zapory TM,OR ked ich maju a bojovat za zakaznikov .......že pani P.K.a Composite.

11.11.2009 14:17 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

lenze panovi kotrckovi nejde o zakaznikov, ani o objektivitu - pozri si prispevok v tejto diskusii: kotrcka | www | 10. 11. 2009 13:22

11.11.2009 15:14 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

PK sa netaký, že kritizuje IBA a LEN O2, ked je čo kritizovať, tak sa toho vždy niekto chytí. niekto chce nízku cenu a stačí mu nízka kvalita a skoro žiadne služby, niekto zaplatí aj viac za kvalitu a viac služieb.

11.11.2009 15:12 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

aj iné firmy deformujú trh celé roky, taký TC to robí už roky aj po roku 2002 ked skončil ich monopol, ktorý stále trvá a je to horšie ako u mobilných chyba bola, že tu skôr nepustili 3 a PORIADNEHO mobilného operátora a ďalšia chyba bola, že tu pustili toto čo tu pustili! a samozrejme tie podmienky čo dali! v rakúsku je OR A najmladší a konkurenciu derie, OR A to je konkurencia pre starcov na ich trhu. Mohol si kúpiť lincenciu, vybudovať sieť, a dávať primu a easy aj zadarmo ;-) ved ja som vždy hovoril, že ceny na prime a easy, ak nie si aktívny uživateľ aspo 10€/mesiac sú nehorázne, ale biznis je biznis a každý chce zarobiť. zbytočne tu budeme vykrikovať ako manobb, ak treba niečo zmeniť, tak to musí byť masové, jednotlivec nič nespraví.

11.11.2009 15:35 / 0 0 nahlásiť

Ano je to aj o tom ze neskoro velmi neskoro vstupil k nam 3operator(vsetci vieme preco) ale predsa je, aj ked ma vela nedostatkov ako aj ostatny.....treba ho zacat brat O2 ako konkurenciu aj ked mate nan urcite vycitky.........Ano je potrebne vytvorit tlak na vsetkych 3 a nie podkopavat sa navzajom a navazat sa sustavne do O2 zakaznikov........ TM si mysli ked bude donekonecne predlzovat Easy plus tak tym je to akoze vybavene, to je akoze ich plošne znizovanie cien..aj ked nutne mesač.dobitie 9€ a ceny pri hovoroch maju este aj tak pridrahe oproti O2.

11.11.2009 20:25 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

O2 som mal od začiatku, dlho som bol spokojný a už som sa lúčil s OR, ale prišlo vypnutie národného roamingu a koniec, kvalita tak úbohá ako hovor na rušených vysielačkách. zlá kvalita hlasu, preťaženie siete, vypadávanie slov,... na reklamáciu sa ešte neozvali (je tomu rok), DN to isté, preťažené. Cenu volania som mal 12€c/minuta, ale O2 potom dal 10€c minuta, tak som chcel ísť. ale OR pol roka pre koncom dal pre moje potreby 7€c/minuta a to O2 už neprebil a kvalitou už vôbec. a chýbajú mi služby, 3G, roamingový partnery, lacnejšie volania do zahraničia, CZ už spravili pokrok, ale D je drahé nehorázne. Keby som nemal potreby ako mám asi by som k ním prešiel, alebo skúsil získať to čo teraz ponúka TM. prima a easy by bola pre mňa vtedy drahá.

12.11.2009 07:42 / 0 0 nahlásiť

mozno niekedy v buducnosti si O2 ziska spat tvoju stratenu doveru,ked odstrani tebou spominane nedostatky......no hold, musia zapracovat poriadne ved je dost co vylepsovat..........ale aspon posobenim O2 sa to tu prevetralo a preto mozu ludia mat sucastne ponuky od TM a OR tak vyhodne.....nat tom sa zhodneme dufam.

11.11.2009 18:30 / ecue (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

skoda ze si nemozu aktivovat podnikatelske osoby to by mohli zmenit...

11.11.2009 18:41 / ? (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

komunikuj.sk ...

11.11.2009 19:15 / hmmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ina 'manipulacia' s rozdelenim ARPU :-) ked si to zjednodusime: 306 x 8.2 (prepaid) + 157 x 24.7 (postpaid) cele vydelim 463 (celkovy pocet zakaznikov) dostavame sa na nejakych 13.8eur. orange mal tusim okolo 21 eur (kumulativne). ako som pisal davnejsie - kazdy v tlacovkach upozornuje na svoje klady a o nedostatkoch taktne mlci...

11.11.2009 20:21 / Composite (zive.sk) 0 0 nahlásiť

to sa dalo čakať nie ;-) po obrovskom prepade, začali rásť, resp. naberať priama a easy low zákazníkov s miernym rastom bonitných klientov

24.1.2011 13:20 / Igor (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Vcera som dostal letacik o sluzbe „Mojim trom“, na ktorom je uvedene, ze sa odporuca vyuzivat aj ine sluzby ako volania na zvolene cisla, tj sms, mms, inak moze byt sluzba odobrata a spatne fakturovana. Chcem sa opytat, len cisto z principu, aby som tomu rozumel, co je to za definiciu podmienok pre mna ako zakaznika, bez uvedenia akehokolvek cisla, sumy a pod., pricom ak dane "podmienky" nesplnim, bude mi sluzba odobrata a spatne fakturovana? Je to podla mna zavadzanie zakaznika, ja podla uvedeneho neviem, co sa odomna ocakava, ake podmienky mam splnit, co si predstavujete pod "vyuzivanim aj inych sluzieb ako hovory v ramci Mojim trom" a hlavne v akom rozsahu? Neviem si potom predstavit tu spatnu fakturaciu, na zaklade coho?

1.4.2013 22:54 / MARTINA (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

mam aktivovanu sluzbu mojim 2 a chcem si jedno cislo zmenit chcem sa opytat ci ho mozem zamenit aj za o2 kartu kupenu v anglicku? alebo je tato akcia len na slovenske cisla?

1.4.2013 22:55 / MARTINA (zive.sk) 0 0 nahlásiť

MOJIM 3

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.