Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
Diskusia

Orange: Problémy s 3G routerom Huawei B260

PRIHLÁSENIE

Diskusia je možná už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii
Pri príspevku bude uvedená vaša IP adresa v tvare: 54.166.110.***

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Pridať názor Diskusie už aj bez prihlásenia!
107 príspevkov
12.11.2009 14:29 / Noxius. (zive.sk) Reagovať 0 7 nahlásiť

ja mam problem s kazdym jednym zariadenim od huawei e220 modem sa dostanes do urcite stavu ked ani restart pocitaca nepomoze nic iba vypnutie zapnutie pocitaca (odrezenie stavy) alebo vytiahnutie z usb a restart pocitaca a potom nasledne zapojenie usb e960 router sa tvari ze vsetko funguje, ale nevie sa pripojit, pomoze az nahratie firmwaru a potom opat funguje urcitu dobu (raz za pol roka) a druhy problem je ze sa nevie pripojit aj ked je vsetko v poriadku nastastie je chyba vo firmwary a teda sa da router restartnute remoutne aj bez prihlasenia z lokalnej siete

12.11.2009 16:48 / Composite (zive.sk) 0 5 nahlásiť

neviem s tou e220 nejako nebol problém u názmych ani E960, nehovorím, že nieje, lebo som aj o tom čítal. ale u tejto B260 je to hrôza

20.5.2010 23:08 / 5 1 nahlásiť

stim modemom huawei b260 su problemi kvôli tomu že ten modem chyta 3G ten modem ked sa zaregi struje na sieť 3G tak ma vypadky preto lebo je problem z pokrytím ten modem vypadava lebo ma slabu antenku v sebe jej velkosť je zhruba necely 1 cm na ten modem je vždy lepšie dokupiť externu antenu a vojsť na do neho na stranke192....... a nastaviť prijimanie sieťe treba dať iba 3G a zablokovať wifi

10.11.2011 22:07 / Lubomír (zive.sk) 0 5 nahlásiť

ja by som sa chcel spítať že kde sa dá zohnať anténa na modem Huawai B260 lebo mám s tím veľké problémy už mi ho v orange nastavili aj na 2G prímanie siete a aj tak je jeho rýchlosť úplne nafigu vôbec s tím nie som spokojní a to je už druhí rúter prví mi odišiel behom pól roka po čase sa nechcel spustiť automaticky ale musel som ho reštartovať a keť ho mali v oprave tak vyhorel a tak mi dali druhí

27.11.2011 19:34 / Brembo (zive.sk) 1 3 nahlásiť

vyreklamoval som 2 kusy,1 klakol po roku,2 vydržal až hodinu a potom finito,zamietol sim kartu a 4 hodiny prebiehala autentifikacia. čínsky giga šmejd,vsetko co som mal od Huawei nikdy nefungovalo normalne a neprezilo ani zárucnu dobu.

27.11.2011 19:42 / Brembo (zive.sk) 0 2 nahlásiť

ja som kupoval externu univerzalnu smerovu antenu dlzky 90 cm za 80€ a som musel este kupit malu antenku ,z ktorej som pouzil konektor. Tie male bezne predavane antenky pre tento smejd nestacia,ma skratka taky mizerny prijem signalu,ze ani mala externa antenka nic nenarobi.

9.8.2012 20:23 / 0 0 nahlásiť

aha a ako mam zmenit heslo??? lebo ja mam vsetko v poriadku aj ked ja ho mam obmedzeny na 5 gb ale neviem ako si mam zmenit heslo ...

18.8.2012 17:19 / brembo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

aké heslo chceš zmenit?

17.9.2013 12:13 / Erik (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ako sa to da prepnut na 3g v 192.168.1.1 ?

12.11.2009 14:46 / minnno (zive.sk) Reagovať 0 8 nahlásiť

Pripojenie cez 3G niekedy funguje a niekedy nie. Ak sa aj modem prihlási do 3G siete tak sa nedostanete na intermet. Ak prestane ísť 3G stačí sa prepnut do EDGE a dá sa pripojiť, to však iba pre prípad núdze. lebo kým sa cez EDGE niečo načíta tak si stihnete uvariť aj kávu.

12.11.2009 15:01 / Merfi (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Problem nieje len v modemoch,ale v celkovej pretazenosti siete.Tiez mavam vypadky a to nielen vecer.Udajne uz zacali s rozsirovanim,ale vraj si este pockame,kym sa chyba odstrani...3-[

12.11.2009 16:50 / Composite (zive.sk) 2 1 nahlásiť

v sieti nie je, BA, TN, PB, ZA, PO, bez problémov v akýkoľvek čas. V BA to na večer chodí okolo 1 Mbit, cez deň 2 Mbit v iných krajských to ide nad 2 Mbit a v okresných PB to ide nad 3,5 Mbit. zariadenie merlin X950D. Ale známy čo majú D260 majú stále problém, ked to dá cze 3G mobil problém zmizne

13.11.2009 11:59 / xxx (zive.sk) 1 3 nahlásiť

nejde o rychlost, mozem potvrdit ze "Internet na doma" chodi stale nad 1Mbit vecer aj cez 2Mbit (BA, Raca), ale vypadky su caste a nepomoze ani odpojenie a znovupripojenie pripadne reboot pocitaca, problem je podla mna urcite v sieti. Ako modem pouzivam integrovany modul v notebooku HP.

14.11.2009 18:01 / Composite (zive.sk) 1 0 nahlásiť

skus si požičať iné zariadenie. v BA sa niekedy večer stane, že sieť je nedostupná z dôvodu preťaženia, čiže vyčerpania kapacity. ale zatiaľ to trvalo max. hodku a stane sa to raz za týždeň, niekedy vôbec.

12.11.2009 16:47 / Composite (zive.sk) Reagovať 3 3 nahlásiť

a nepovedia ako banánovka, že problém je u vás a nie u nás, my nič nemáme. "reklamáciu podali 3 ľudia, ale to bola ich chyba a nie naša" som zvedavý čo OR s Huawei poriešia.

12.11.2009 19:05 / ladislav (zive.sk) Reagovať 0 2 nahlásiť

Brodské 2 km od dialničného mosta nad Moravou .... mi modem e220 funguje už dva roky na 3G bez problémov. Signál 1 až 3 čiarky UMTS alebo HSPDA . Na tom istom mieste Router B260 iba raz zaregistroval sieť 3G, stabilne ide iba na EDGE signál výborný. Má niekto informáciu o externej anténe ??? pomohla by ???

13.6.2011 18:46 / Brembo (zive.sk) 0 1 nahlásiť

tak 3G jedine externou antenou,no sklamem kazddeho o tom,ze si kupi antenku za 10€ a bude to parada. Najlepsie sa to dosahuje externuo smerovou antenou. Cena je pomerne vysoka cca 80€. Tie male antenky nedokazu zabazpecit dostatocne navysenie sygnalu. no ani toto Vam nezabezpeci stabilne bezproblemove pripojenie.

24.8.2012 08:56 / Brembo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

aktualizujem ceny externých smerových antén menšie s dlžkou cca 50 cm sa daju zakuput za ccy 20€.

12.11.2009 19:11 / jaja (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

ja mam tento problem s nokiou E71,ale o tej je zname,ze ma mizerny modem... niekedy je problem sa pripojit aj cez edge... respo spojenie prebehne,ale internet ide ako sa mu chce... byvam na dedine, kde vylucujem pretazenie siete

12.11.2009 19:13 / matt (zive.sk) Reagovať 0 2 nahlásiť

Posledne dni tiez evidujem problemy s 3G pripojenim, mam modem Huawei e270 a casto sa tvari, ze je pripojeny ale na Internet sa nedostanem. Ping na DNS server tiez nejde, jedine co pomohlo bolo prepnutie modemu na EDGE. Obcas sa to na 3G rozbehlo aj ked som si nastavil APN na internet (normalne pouzivam APN internet.vip). Testoval som v rovnakom case pripojenie aj cez 3G mobil a mal som ten isty problem, ziadne prichadzajuce data. Lokalita Humenne.

12.11.2009 20:59 / Mask (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Ja evidujem s tymto zariadenim vypadky uz druhy den, rychlost velmi slaba, pada spojenie a DNS casto nefunguje. Pri vymene simky do modemu E220 ide vsetko v pohode. Lokalita Zilina - Solinky

12.11.2009 21:44 / matt (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Este dodam, ze tento modem podporuje HSUPA a takisto ho podporuje aj moj 3G mobil kde mi to tiez neslo. Zeby mali problemy len pri zariadeniach s HSUPA?

12.11.2009 22:53 / Ledermen (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Aj ja pouzivam par dni 3G router Huawei B260 a tiez mam problem. Stale musim volat na zakaznicku linku, nech mi s tym nieco urobia. Este stastie, ze mi dali Towshibu G450, co som docasne mal vyuzivat pokial mi nepride spominany 3G router Huawei B260. Lokalita NR a okolie.

13.11.2009 00:29 / Composite (zive.sk) 1 2 nahlásiť

ale problém nie je zo sieťou, ale zariadením

13.11.2009 11:18 / Merfi (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Myslim,ze sa tentoraz MYLIS;-) Problem je zo SIEATOU.Tiez mam sice HSPA modem ale je to sucast mojho booku-nemam ho z Orange.Viem,ze mozes teraz napisat,ze aj ten moze byt zly,ale...Blbne mi to len cca 2 tyzdne a to len v praci_zl.Moravce_.Dovtedy to bolo ok.A ked som ho skusil doma_Lv_ tak isiel bez problemov.V Lv som to skusal 4 dni,nespozoroval som ani jeden vypadok. Preto si myslim,ze ked ten isty net na tom istom zariadeni v Lv ide a v ZM nejde,musi byt problem so sietou.To mi potvrdil aj technik z Or.Na chybe sa "vraj pracuje" ,ale odstranenie v nedohladne.Udajne problem riesia postupne v zavislosti od poctu reklamacii

14.11.2009 18:02 / Composite (zive.sk) 1 0 nahlásiť

ja zaznamenávam len preťaženie, resp. vyčerpanie kapacity. operátorovi som volal nech konečne postavia ďaľšiu BTS, lebo idem k TM, som neviazaný. povedal, že to dá vyššie, tak som zvedavý. ale OR konečne rastie 3G menom TM, a banánovka, čo to mala robiť stále chrápe!

16.11.2009 13:05 / quazak (zive.sk) 0 3 nahlásiť

ako je to len mozne, ze taky spickovy operator ma taketo problemy. Ja som si myslel, ze iba low cost operator ma vypadky. Ale orange ma urcite este aj tie vypadky kvalitnejsie ako ostatni, ved je to predsa spicka.

22.7.2012 00:30 / kailerko (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Orange pojde zachvilu do prdele lebo tolko problemov je snim ze to nieje pekne :) vsetkym len leze do prdele mal som u neho tri pausali a vesetky som zrusil a sa mi pchali do prdele ze mi to znizia a tak zachvilu pojdu prec stohoto naseho SLOVENSKA :) (a prepacte za vyjadrenia )

5.1.2010 16:29 / alpako (zive.sk) 0 3 nahlásiť

V NR je internet na doma NEPOUZITELNY. NEKUPUJTE to, a ti, co ste si to uz kupili, pri problemoch s rychlostou medzi 17:00 a 23:00 okamzite to PISOMNE reklamujte a NEUHRADZAJTE NIC V SUVISLOSTI S INTERNETOM NA DOMA! Obchodny a obciansky zakonnik je na vasej strane: ( neobjednany tovar nemusite uhradit = nefunkcny internet ste si neobjednali, t.j. nemusite ho uhradit ! )

13.11.2009 12:25 / Lucia (zive.sk) 0 0 nahlásiť

aj ja mam v posledne 2 dni hrozne problemy pripojit sa na internet. Vsetko sa tvari ze je online, len mi nic nefunguje... Mam Huawei b260 modem od Orange. Ja aj by som si ho aj na ten EDGE chcela prepnut, no ale... ako na to? Do modemu sa viem dostat, len mi plz. poradte kde to mam hladat, a ako to nastavit. Diiik

15.11.2009 16:38 / lufi (zive.sk) 0 0 nahlásiť

treba sa najprv odpojit od siete, to znamena ked si na 192.168.1.1 tak chod do advanced settings / dial up settings / ppp settings a tam ppp connection - prepnut na manual (potom si to das zase na auto) siet zmenis advanced settings / mobile network settings / network settings a tam je GPRS only alebo nieco take:)

16.11.2009 18:13 / Miso (zive.sk) Reagovať 0 3 nahlásiť

Keby som si takto zistil situaciu o tomto produkte predtym ako som si ho kupil, tak by som si ho urcite nekupil. Vo vecernych hodinach mam presne tento problem. A uz nehovorim o tom ze je to riadny, slusne povedane podfuk, ked vas pri kupe neupozornia na to, ze rychlost je prakticky negarantovana. Ze nato aby clovek mohol mat cez 2Mbps MUSI byt v 3G pokryti. Samozrejme v zmluve to je, ale kto sa v tom pri kupe hrabe, a studuje pol hodiny zmluvu a hlada zakernosti. A navyse aj ked mam EDGE pokrytie, NIKDY na ziadnom speedmetri v ziadnej dennej ci nocnej hodine, som sa nepriblizil k hodnote tusim 236kbps. Naviac som si nameral rychlost nieco cez 100kbps.

5.1.2010 16:31 / alpako (zive.sk) 0 2 nahlásiť

REKLAMOVAT PISOMNE A NEUHRADIT! Je to totiz problem zastaralej siete ORANGE.

16.11.2009 18:24 / robino (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Ja som sa stretol s nemoznostou pripojit sa na net cez WiFi v pripade, ked zadate filtraciu cez MAC adresy. Aj ked ju vypnete, uz sa nic nezmeni. Musite router resetnut do vyrobnych nastaveni. Net cez LAN ide za kazdych okolnosti. Dalsie problemy som zatial chvalabohu nemam.

26.11.2009 15:06 / funtomino (zive.sk) 0 0 nahlásiť

mne to funguje v pohode... MAC filter zapnuty, (treba pouzit namiesto pomlciek dvojbodky) Potom chvilku trvalo, aby som sa pripojil prvy krat, a potom v pohode pripojeny. Spojene 3notebooky a testovacie konzoly, nintendo, psp, ps3.... vsetko ok so spojenim. modem je v eleltrike zapnuty nonstop, spojenie nastavene na ON DEMAND, ziadna automatika, wifi znizena rychlost na 11Mbit, 54g nastavene na tretiu moznost, aby sa mohli aj b'-ckove adaptery pripojit, po odpojeni z orange siete som nastavil natvrdo len wsupa siet. Vcera testovany download v centre BA bol 400Kb - stabilne asi hodinu. Potom ma to prestalo bavit. Ak tahate vela udajov napr z rapidu a inych sieti, tak to treba obmedzit. 3G siet je tusim tak nastavena, ze ak cez nejaku BTS sa taha VELA dat, tak tam obmedzi rychlost na pomalsiu, a nasledny reset moze trvat par hodin az dni zo strany operatora.

30.11.2009 14:01 / robino (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Dakujem, vyskusam

30.11.2009 14:18 / funtomino (zive.sk) 0 0 nahlásiť

"Testoval" som v sobotu rano od 8h do 12h download speed, a priemer som mal okolo 500Kb/s, a to pripojeny cez wifi krizom cez izbu (asi 6m). 3g router som umiestnil hned vedla okna na vnutornu parapetu.

7.12.2009 10:19 / 0 2 nahlásiť

Ja som akurat zaniesol na reklamaciu 3G kartu od T-mobilu do NB cez PCMCIA lebo sa to správalo ako keby bola siet nonstop pretezená.(signal full) Myslel som ze to neuznaju a povedali ze taketo zariadenie uz nemaju a ukoncili so mnou zmluvu. (co mi aj vyhovuje - po roku) Ale aj tak si myslim ze nebola chyba v karte.Lebo problemy zacali presne po akciach min. rok na vianoce kedy si to dalo 1000 000 ludi... Nieco predavaju a neinvestuju. a vysielace idu na mozno 1500 % - hanba

20.12.2009 23:57 / Karel Liska (zive.sk) Reagovať 0 2 nahlásiť

k.rvy su to ;-)

22.12.2009 17:27 / COOLova-GIRL (zive.sk) Reagovať 1 0 nahlásiť

Nevie mi niekto poradit? Tiez som si kupila tento internet od HUAWEI.....zatial som ho mala napojeny len cez LAN,,,,no neskor si ocino kupil notebook, ktory mal samozrejmä aj WiFi....lenze ked sme sa chceli pripojit cez to WiFi....zrazu nam nic neslo...napriek tomu ze WiFi bolo zapnute.....ako nahle som ho znovu pripojila cez LAN opät setko fungovalo....bola chyba pri instalacii.....alebo niekde v nastaveniach? prosim ak niekto ma s tymto skusenosti ,,,, nech mi prosim poradi....DAKUJEM :)

25.12.2009 11:16 / Ľuboš (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Možno by pomohol reštart zariadenia a priamo sa pripojiť cez wifi, nastavenie by malo potom ísť cez to zadanie 192.168.1.1 ,, tak ako ste nastavovali ked bol pripojený cez kábel

29.12.2009 21:02 / smilo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Cawte ludia, neviete mi poradit ako mam tento router restartovat?Nieco som v nastavenuach zle nastavil a uz sa neviem pripojit na router ani cez kabel ,ani cez wifi. dik

25.12.2009 00:25 / Ľuboš (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Neviem či to je problém a či moja otázka nevyznie naivne,, ale rád by som sa opýtal načo je na modeme Huawei B260 tlačidlo na vypnutie resp. zapnutie? Kedže toto tlačidlo mi neunguje v tom zmysle že nič sa nedeje či ho stlačím, prípadne aj podržím. Tak teraz neviem či s tým mám bežať do servisu, alebo nie (byť mesiac bez netu a platiť sa mi veru nechce)(a mesiac je veľmi optimistiký odhad)? Či sa nepoškodí modem vypínaním a zapínaním na spôsob výber adaptéru zo siete... Potrebujem určitú mobilitu v tomto a tak som často nútený vypínať resp. zapínať zariadenie. Nerád by som si narobil problémy kvôli neodbornému zaobchádzaniu (aj keď jedinému možnému). Dík za radu..

11.1.2010 18:48 / weiss (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Treba tlačiť silno asi 5 sekúnd. Ináč servis je rýchly, mne trval asi 3 dni.

20.5.2010 23:13 / modem huawei b260-04 (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ale prt tie b260 nejdu preto lebo maju male anteny tam treba externu a treba ho restartnuť a zablokovať wifi ktore ten modem vysiela

5.1.2010 17:10 / alpako (zive.sk) Reagovať 1 2 nahlásiť

Internet na doma je PODVOD. Nikdy nedosiahnete taku rychlost, aby ste prekrocili 5GB. V O2 vam aspon hned povedia, ze max rychlost je cca 20kbit/s za tych 6 EUR, ale ORANGUTAN sa tvari, ze vam dava net s rychlostou 3.6Mbit/s, ktoru dosiahnete mozno o 03:00, ked vam je to nanic. Inak sa v dobe od 17:00 do 23:00 nespojite ani cez skype ( poziadavka na 40kbit/s ). Pri problemoch s rychlostou odporucam 1. PISOMNE REKLAMOVAT, ( Reklamacny poriadok ORANGE vas kryje vo viacerych bodoch a je ZAVAZNY pre ORANGE ) 2. NIC NEUHRADIT (neobjednany tovar/sluzbu nemusite uhradit - nefunkcny internet ste si neobjednali, t.j. nemusite ho uhradit :z obcianskeho zakonnika - je na vasej strane:) 3. JEDNOSTRANNE ODSTUPIT OD ZMLUVY V ZMYSLE OBCIANSKEHO ZAKONNIKA. Zopar rad: Nedajte sa obalamutit tym, ze "NIECO SYSTEM VYGENEROVAL", "NIE JE TO MOZNE ZMENIT V SYSTEME" a pod. Za system su totiz zodpovedni jeho admini a tym uklada povinnost RIADNE nastavit system tak, aby neopravnene nic nefakturoval TRESTNY ZAKON, § 226 - Neoprávnené obohatenie . Ak vam daju nieco podpisat, nerobte to hned na predajni. Povedzte, ze nech to podpisu oni a vy si to chcete zobrat domov na prestudovanie. Citajte hlavne MALE PISMENA a PODMIENKY NA ODSTUPENIE OD ZMLUVY Z VASEJ STRANY.

11.1.2010 18:50 / weiss (zive.sk) 2 1 nahlásiť

Zaujímavé, mne ide nonstop 3,6 Mb/s. Síce rapluje, ale čo už, keď neni nič lepšie.

2.4.2010 21:12 / Lukáš Engeľ (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Chcel by som sa opýtať, či sa dá odstupiť od zmluvy ktorú som už podpísal asi pred 4 mesiacmi a ktorou som viazaný 3 rokmy. Od začiatku až doteraz je to vždy o tom istom: pomalé načítavanie stránok, nemôžem si pozrieť ani len video na internete a to nehovorím o sťahovaní....Bol by som veľmi rád, keby ste mi poradili ako sa dá odstúpiť od tejto zmluvy keď sa dá. Čítal som Váš príspevok a veľmi by som to chcel zmeniť, pretože nechcem platiť za niečo čo mi neide! Ďakujem ...

6.1.2010 20:06 / igi (zive.sk) Reagovať 1 2 nahlásiť

ja som mal koncom augusta asi na 2 tyzdne subezne orange internet express s Huawei e960 a intenet na doma s B260. E960 slapal v pohode obcas sice aj ten zamrzol ked nebol dlhsie pouzity a bol treba restart . B 260 furt haprovala uz vtedy dost casto som musel resetnut zariadenenie aby mi to islo a casto ani to nepomohlo iba vytiahnutie z elektrickej siete a znova pripojenie. Neskor ked zacali aj problemy so sietou uz ani restart nepomahla jedine ak prepnut na 3G. Je to strasny sunt toto zariadenie. Najradsej by som im ho otrieskal o hlavu.

8.1.2010 20:06 / 0 0 nahlásiť

vie zasa mne niekto z vas poradit ci existuje wifi router do ktoreho by som mohol pripojit svoj 3G USB modem Huawei E176 od Tmobile?

1.6.2011 21:07 / Brembo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

davam za pravdu. Tento agregat ma problem sam so sebou a nie to este s operacnym systemom Win a pod. Mne niekedy zamrzne mapa siete+win prieskumnik a musim ukoncovat cez spravcu uoh. Zaujimave je,ze ked je B260 odpojena,nic nemrzne,vsetko facha.

7.2.2010 10:58 / Reagovať 0 1 nahlásiť

a za to mamplatit zlodejina

12.3.2010 12:05 / Internet hmmm to asi (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

Tiež máme internet na doma od orangeu h. b260 a nejde! Rýchlosť strašná a bežne sa stáva že si nedokážem ani len email otvoriť... to nehovorím o ostatných veciach. Bežne volám na zákaznícku linku no stále dostanem tú istú odpoveď že to posunú technikom a dajú mi vedieť. Doposiaľ vedieť nedali... Som v NR - Ivanka pri Nitre... Ľudia čo tu majú iný internet tak sa nesťažujú majú všetko v poriadku takže nieje chyba v mieste. Idem na reklamáciu

13.3.2010 10:39 / Reagovať 0 2 nahlásiť

Naozaj ten Huawei B260 je riadny crep,neviem teda aky ma procesor,ale za tych 150E co zan pytaju,sa mozu hanbit,robi problemy v podstate nonstop,kedze mam viazany net na 3 roky od Orangutana,nastastie uz mi za pol roka konci,jedine stabilne riesenie co mi zatial ide v Ba nonstop bezchybne 7,2 Mbit. - 350kb/s fyzicky - je Huawei E220 v routeri AsusWL500gp s procesorom RISC. FW 1.7.1-USB

13.3.2010 11:48 / Reagovať 2 0 nahlásiť

Inak,myslim si ze tato antena by tomu Huawei B260 mohla vyrazne pomoct http://www.dipol.sk/A7041,search-4344...

23.3.2010 21:42 / Števo (zive.sk) 0 2 nahlásiť

kupil som si externú anténu na B260ku a signál je horší ako ked ide iba na internú anténu. Pôvodne som si myslel že bude fungovať ako pomocná anténa, ale nie. Bud používa modem svoju anténu alebo externu... huawei su čisté shity! keď chcete dobrý modem...Samsung z810 usb, sony ericson md 300alebo400. Volal som do orangu 100krát a vždy som dostal odpoved typu že to posunu technikom a pod. Tieto spoločnosti robia zmluvy ktoré su vyhodné len pre nich a ak má problém zákazník tak si nijako nevie pomôct! a veselo ich predávajú dalej! Ved sa nič nedeje......

24.3.2010 08:52 / 0 0 nahlásiť

No nepises aku antenu si kupil,su rozne druhy,rozne zlepsenia signalu.

24.3.2010 09:01 / 1 0 nahlásiť

Nemyslim si ze vsetky Huawei su shity,napr E220 v Xp robi problemy,ale v Linuxe ide dobre,aj v Win7 aj v Routri s OpenFirmware. Takisto Huawei E169 ide bez problemov vsade,ja v XP.

29.3.2010 22:02 / Števo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

...ta anténa: airlive 8dbi, 2,4-2,5mhz 50ohms vertical. kúpil som ju priamo v orangi. Stala 15 eur. Je to vlastne klasicka pogumovaná anténa, bezkáblová, pripájateľná priamo na modem.

27.5.2010 22:58 / dudak (zive.sk) 0 1 nahlásiť

"2,4-2,5mhz" si si isty??

23.7.2010 01:50 / mpca (zive.sk) 0 0 nahlásiť

A nekupil si nahodou antenu na WiFi??? 2.4 - 2.5 GHz si chcel asi napisat.... a to ti bude na tomto routri akurat na dve veci....

23.7.2010 11:38 / Števo..drevo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Ano maš recht..malo tam byť GHz . Asi máš pravdu, aj že je to na wifi. Ale ja sa tomu nerozumiem a čo mi dali v orangi to som zobral....zásuvka pasuje ale čo mi dali, to mi dali......??? Ale aj tak som to pripojenie reklamoval. Rýchlosť pripojenia 0,35Download a ping 1500, neustále vypadávanie pripojenia. to sa jednoducho nedá. Mam len 10 Gb na stiahnutie mesačne a aj to ked niečo stahujem, tak mi to buchne pri 400mb. Mam 3sim modemy a pri každom tie isté problémy. Hlavne od kedy bežia tie úžasné Orange reklamy na internet na doma a pod. je to katastrofa. Teraz ti ponuknu zadarmo orange TV prenos cez telefon a to su všetko zbytočné straty na prenesených dátach aspon podla mna. Už vidím tie tisícky "dilinkov" ako doma sedí v obyvačke a pozerá markízu cez telefon a myslí si že je cool. Prvoradá by mala byť spokojnosť zakazníkov, ktorí za služby platia. Na taký prenos dát nemajú každopádne kapacity a ani pokrytie nie je dohovie aké. Som zvedavý čo mi odpíšu z reklamačného. Žiadal som o zrušenie zmluvy. Teraz aj tak žijem v Hannoveri a mam pripojenie u spoločnosti 1und1. Platím 20euro, speedmeter mi ukazuje 6mbit a ping 40 tak aspon o volačo lepšie. inak sa dá pripojiť aj cez sklo, ale tu v nemecku je to zákonom upravené, že nesmie byť v domácnostiach rýchlejší internet ako 16Mbit.....a ten stojí 45euro mesačne v balíku s HDTV 65programov a telefonom 1000volných minut do všetkých sietí.

28.3.2010 07:26 / Matej (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Zdravým. Ja by som potreboval od niekoho nejaku radu ak mi viete poradit, prosím zašlite mi to na e-mail : matej.bartos@zoznam.sk .......... Problém je vtom že mám strašne pomalú rýchlost pri stahovaní mi to ide medzi 1,0 až 9,0 KB/s to je dost pomali a neviem si dat rady či je chyba v routery,alebo v sieti či v mojom počítači. Prosím poradte mi niekto čo mám robit???? Dakujem

29.3.2010 22:22 / 0 1 nahlásiť

Matej,skus Mozilu Firefox :-) Opera ma nepresvedcila :-) hlavne ked je v blizkozti B260 napr v cinziaku 15 wifi sieti,kedze skoro kazdy byt ma vlastny router a optiku .-),tak robil problemy aj pri plnom 3G signale,a na vidieku kde je iba Edge a najblizsia wifi 1 km ide dost slusne a vo Win 7 a exploreri reaguje pomerne svizne .-)

29.3.2010 22:24 / 0 0 nahlásiť

Mozno trba najst majitela obchodu na anteny,ktory ich ma 10 typov na sklade,pozicat mu B260 na vikend a nech povie s ktorou isiel lepsie download a upload ,popripade odozva Rp na Azete :-)

13.4.2010 11:43 / miro (zive.sk) Reagovať 2 0 nahlásiť

zdravim, sluzbu Orange na doma vyuzivam na private v Presove od Augusta 2009. Musim podotknut ze na router Huawei je pripojenych 6 pc cez WIFI ani jeden local.... internet slape v kuse od spominaneho augusta 2009, po presiahnuti limitu 5Gb za mesiac je rychlost katastrofalne pomala ale clovek si mail a ine veci pozrie (ak ma trpezlivost) mobiliny internet - musim tiez povedat ze slape ako hodinky aj v PO aj v SNV vyuzivam ho najma ako zalozny internet... mozno som z mala zakaznikov ktorym to ide dobre ale zatial som spokojny.... router nonstop od augusta zapnuty, jasne ze treba urobit obcasne restarty... ale internet ide v kuse... som spokojny....

13.5.2010 11:48 / tosjam (zive.sk) 1 2 nahlásiť

takze medzi 17:00 a 23:00 je internet na doma NEPOUZITELNY. aspon teda tu v BA a ako citam viaceri maju ten isty problem. NEKUPUJTE to, a ti, co ste si to uz kupili, okamzite to PISOMNE reklamujte. reklamovat zariadenie vam nepomoze. Ja dnes nesiem ziadost o odstupenie od zmluvy. Mozno to vobec nepomoze, ale myslim ze sa treba ozvat a cim viac nas bude tym lepsie. takze mozno bombardujte reklamaciami a ziadostami o odstupenie a volajte... Asi by sme sa slovaci trocha mali aj ozvat, nie len nechat sa okradat... Sak im za ten net poctivo platim a myslim nie malu sumu... Ak by niekto chcel vzor tej ziadosti, nech napise mail. Poslem... v kazdom pripade § 43, ods. 4, písmeno b, zákona č. 610/2003 Z.z. o elektronických komunikáciách v znení neskorších predpisov

18.5.2010 20:50 / Braneq (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Od 5.5.2010 mam tie iste problemy, do vtedy to slo celkom ok (stacilo obnovit stranku, zriedka restart modemu). A ako bonus sa uz druhy den nemozem dovolat na 595 ani 905 po 19ej hodine vecer, udajne su vsetci operatori zavaleni pracou! 4 tosjam: posli mi pls tu ziadost, urcite budem vediet co s nou...

19.5.2010 15:56 / tosjam (zive.sk) 0 0 nahlásiť

napis email, preposlem...

19.5.2010 15:58 / tosjam (zive.sk) 0 0 nahlásiť

mam :-)

24.5.2010 09:40 / braneq (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Volal som v piatok na 595, v audiotexte maju uz novu polozku - Nahlasenie nefunkcnosti pre mobilny orange internet :) Tak som hnes aj nahlasil, chlapik mi potvrdil, ze sa robili zmeny na vysielacoch, kvoli "zvyseniu rychlosti na 14Mb/s", spisali sme protokol a ze sa na to technici pozru. Tak som zvedavy co vymyslia...

24.5.2010 12:46 / tosjam (zive.sk) 0 0 nahlásiť

predpokladam ze ti zavolaju a povedia ze merania su v poriadku. Ak sa ozves znova budu tvrdit ze mas pokazeny router a mas ho doniest reklamovat... :-)

1.6.2010 08:25 / braneq (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Zatial je to "v rieseni" (volal som tam 27.5.), no napisal som na info@orange.sk, ci mam narok na kompenzaciu, kedze 3G je nepouzitelne a pouzivam 2G. Odpisali mi, ze mam poslat tel. cislo karty a ze to presetria. Tak som zvedavy. Inak, hovory s operatorom na 595 su "spoplatnene podla aktualneho cennika", cize 0,0465 €/min...

5.6.2010 21:35 / kika (zive.sk) 0 7 nahlásiť

No tak tento internet na doma od Orangeu je strašný, reklamovali sme ho už veľa krát, ale stále sme dostali tú istú odpoved, podpisom sme sa zaviazali a hotovo. Signál je ovplyvnený poveternostnými podmienkami, konštrukciou budov a bla, bla. Načítanie stránky trvá celú večnosť. V 21. storočí ponúkať takú službu od takého veľkého mobilného operátora je hambou. Veľmi šikovne to majú premyslené, nič negarantujú, ale pri podpise zmluvy nasľubujú všetko. Neostáva Vám nič iné len si s nimi dopisovať, telefonovať, pričom dostanete stále tú istú odpoved. Obrátiť sa na iné inštitúcie tiež nemá význam, kedže všetko ste vlastne podpísali a so všetkým súhlasili. Takže nás oklamali, naviedli na ich službu, ktorá sa nedá využívať, dosiahli podpisu a dovidenia. Už len cez reklamačné oddelenie, ktoré Vám opíše stále to isté. Neostáva nám nič iné, len dva roky platiť, čo sme podpísali, alebo ešte minúť aj na právnikov, ale je to vlastne zbytočné, pretože Orange nič negarantuje. Signál sa uvádza do a nie od. Takže toto si fakt môžu dovoliť len na slovensku.

1.6.2011 20:53 / Brembo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

zdar. Vsetka komunikacia povedie k nicomu. Ked uvidia jadiny preneseny byte cez 3G oznamia ti,ze nenasli ziadny problem. Poradia ti aby si zmenil nastavenia na 2G a hotovo.

5.8.2011 12:55 / ahoj posli (zive.sk) 0 0 nahlásiť

reklamaciu

5.8.2011 12:55 / ahoj posli (zive.sk) 0 0 nahlásiť

reklamaciu

1.1.2011 19:13 / juraj (zive.sk) 0 0 nahlásiť

dobrý deň. chcel by som sa spýtať ako ste dopadli s reklamáciou? tiež by som vás chcel požiadať o vzor zmluvy na základe ktorej ste reklamovali internet. ďakujem

20.7.2010 22:35 / matej (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

ahoj, tiez mám problem s internetom na doma vobec mi to nefunguje, hned po prihlásení mi to vypadne, skúsil som používať ako router aj 3G telefón. problém teda nie je podla mna v routeri, ale v sieti a toto by mohol byt padny dôvod na odstúpenie od zmluvy. Prisiel som to teda do Orangeu reklamovat, ale ked mi kartu dali do svojich routerou zrazu to slapalo ako hodinky. nechápem to.

13.9.2010 08:58 / milan iv (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Zdravim vsetkych.Tak ako sa tu prebera tento problem s odstupenim od zmluvy z dovodu nefunkcnosti internetu od ORANGEu mam otazku ci sa niekomu podarilo odstupit a ako na nich isel,lebo som v stadiu vecneho dopisovania.Ma vyznam ich dat na SOI pripadne na TEL.KOM:URAD za zavadzanie zakaznika alebo co by snimi urobilo zverejnenie v mediach.Aj zla reklama je reklama.

17.10.2010 22:59 / ALUEN (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Ja by som sa na tento problem pozrel trosku z ineho sudka.. Vela cestujem od Kosic az po Bratislavu, navstevujem rozne mesta ktore maju pokrytie 3g, taktiez pouzivam viacero notebookov, som vlastnikom dvoch usb modemov huwaei 169(biely keksik), e 17..daco(cierny keksik), urcite ich poznate davaju ich v pomaranci.. jedine kde mi tieto zariadenia bezali tak jak maju z celeho slovenska na vsetkych pocitacoch je centrum bratislavy.. Momentalne sa nachadzam v ZA v oblasti s pokrytim 3g a testujem 2notebooky a tieto spominane huwaei zariadenia.. Obidva keksiky na macbooko slapu na hsdpa jak dive ale na acer aspire one(win7) sa nechcu prihlasit do hsdpa rezimu, skusal som nanovsie ovladace aj mobile bussines partner, nikde neviem locknut hsdpa siet a vzdy sa samo prehodi do wcdma, kde to ide na p* pricom z macbooko viem ze siet hsdpa ma na tomto fleku 4/5paliciek, obcas sa to dokonca objavi aj na acery ale asi len na sekundu (pricom paradoxne to hsdpa ma obcas viac paliciek ne wcdma).. Cez ten soft ho viem locknut len na wcdma coz je 3g siet na zaplakanie (realne to netaha viac nez 60kb) nijak vsak na hsdpa..(pouzival som mobile partner ktory je na flaske tych zariadeni aj mobile bussines partner co maju na stranke k danym huwaei modem aj dokonca bez softu rovno cez win7..vsade na p* Vie mi to niekto vysvetlit?

9.11.2010 14:08 / milan_ko (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Orange standardne prideluje dynamicky IP adresu z privatneho rozsahu 10.x.x.x co je neroutovatelna adresa z internetu. Dynamickú adresu si môžem za jednorazovy poplatok 3,90EUR objednať,no na routri hudwei 260a nefunguje ddns.Nemôžem pristupovať k svojej sieti z internetu. Dá sa to obísť? napr. ďalším routrom??? (viď. príklad) http://www.ab-forum.info/download/file.php... Milan_ko

26.2.2011 21:06 / Peter (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Ja sa chcem spýtať, či mi neviete poradiť....cez Mobile Partner mám problém pripojiť sa pomocou routera, ktorý vypisuje chybu 777, chce vytáčať nejaké čislo *99mriežka...viete mi poradiť?

13.4.2011 17:46 / Rudo (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Mám nový wi-fi router Huawei B260 a samozrejme rýchlosť sťahovania je minimálna. Niekto v príspevkoch navrhol vypnúť wi-fi. Som laik a potreboval by som postup zrozumiteľný pre laika, ako to mám vykonať. Ďakujem

10.6.2011 12:37 / Ivan Rybárik (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

V roku 2010 som si objednal služby od Orange na internet a dodali mi k tomu Huawei 260.Po dvoch týždňoch som musel reklamovať pre závadu na Huawei.Teraz neviem či je závada na Huawei,lebo teraz v Júny som zase bol reklamovať časté výpadky na signáli.

10.6.2011 15:32 / rudolf (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

Po používaní asi dva týždne Huawei B260 , ktorý mi v Orange dali k internetu na doma mi začalo vypadávať bezdrátové spojenie routra s počítačom. Na káblové spojenie fungoval. Rýchlosť pripojenia je na hony vzdialená tej, ktorú reklamujú. Zaniesol som ho na reklamáciu a na používanie mi zatiaľ dali mobilný Huawei E 1752, za ktorý som však musel zaplatiť zálohu 30 Eur. Neviem, mal som pokazené auto Renault, nechal som ho v servise a oni mi bezplatne zapožičali náhradné vozidlo. Neviem čo by v takomto prípade pýtal Orange, keby poskytoval náhradné vozidlá. Asi 5 000 Eur zálohu.

6.1.2012 14:38 / Brembo (zive.sk) 0 1 nahlásiť

ponuka mobilného operátora v UK. Iphone 4,viazanost 18 mesiacov- neobmedzený internet,2000 SMS 500 minut do všetkých sietí a 5000 minut v domácej sieti mesačne za 40€. Kde je Orange s ponukou u nás?

27.9.2011 09:17 / orange (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

tu je prispevok z tech fora Hauwei, zostal bez odpovede vyrobcu, myslim, ze to zo strany vyrobcu a Orangeu vypoveda o vsetkom: B260 3g Gateway Posted: 2009-11-27 00:39 I own to. Great product, but sometimes drop connection when swithing bettwen UMTS and HSDPA. the device just swithing betwen this 2 technologies, but the download doesn't work. i hope, there will be support for this product, width new firmware. Ladislav Nagy, Slovakia, Orange

29.9.2011 10:43 / Reagovať 0 1 nahlásiť

Na B260 mi prestalo ist lan, nebliká pri pripojení, kábel je dobrý na druhom modeme funguje, ani ho Pc nenájde, neviete, čo je s tým? Dík.

6.1.2012 14:27 / Brembo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Treba ten shit vyreklamovat. Vsetky zavady Inoteska rieši výmenou swap modulu,čo znamená,že neopraví ale vymení za nový. Ja mám už 3 kus,2 my fungoval až hodinu a potom koniec,stratil siet a donemoty vyhladával. Ked som isiel na adresu routera tak nenasiel SIM kartu. Od tohto výrobku sa už dištancuje i samotný výrobca,je vymazaný zo stránky,a nie su o nom ziadne udaje. Ziadny novy firmware nebude,výrobca sa tvári,ako keby ho ani nevyrobil. Podla známeho z inotesky je poruchovost tohto modelu 80% až 90%. Orange tento model ponukal za 150€,ked ste ho kupovali bez viazanosti. Dnes sa daju na nete nájst modely nové od iních výrobcov,ktorý sa v vo sfére routerov považuju za špičku a routery 3G sa už za 35€. Myslím,že to stojí za zamyslenie. V mojej lokalite už citrus zvýšil rýchlost downloadu,čo som nepostrehol. Viac ako 800 kB som nikdy nedosiahol,prevažne je to medzi 300 až 500 kB,ked je dobrý den. Niekedy to ale ne 3G padne i na 8 kB.

5.1.2012 14:02 / AlbHert (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

Pripajam sa v BB (huawei b260) a taha to do 5,6Mb. Ale uz nie je rok 2009...

3.3.2012 19:41 / dominik o (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Dobry den ,mám problem s tymto routrom. Wifi mi raz ide a raz nejde,ked nejde tak treba ist na systemove nastavenie wifi - SSID broadcast a tam treba prepnut medzi disable alebo enable a vtedy ide,ale zas to funguje len 2-3 dni a treba to znovu opakovat ? Co stym moze byt.Mam len holy router ziadny pridavnu wifi antenu ani nic podobne...

5.3.2012 14:03 / Brembo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

skuste reset nastavení a novu konfiguráciu nastavení. Ked to nepomože,jedine reklamácia,no ani po nej neočakávajte 100 % istotu pripojenia siete. Niekedy skrátka pripojenie cez wifi vypadne. Mám to odskušané s viacerými zariadeniami. Odporučam pripájat sa radšej prostredníctvom kábla.

3.5.2012 23:38 / kristian (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

dobri vecer co potrebujem abi mi isiel internet cez vifi poradte prosim mam 12 rokov a este neviem pri pocitacoch vela

4.5.2012 13:29 / Brembo (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

ešte uvediem,že tento router Vám može v prípade nesprávnej funkcie spolahlivo poškodit Windows a je nutné preinštalovanie niekedy i kompletný reset HDD ! Nejedná sa vobec o ojedinelé prípady,i mne dosral win 7,no zatial som to neriešil. Ruky preč od tohto shitu !

22.7.2012 00:37 / kailerko (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

Ja mam ""neopmedzeny"" naksilnejsi internet od orangu za 25€ mesacene objem dat je 12000 MB a prekrocim 2000mb a spomali sa mi pri normalne je rychlost stahovania priblizne 7 MB/s a po spomaleni toho bozskeho interentu 3 az 5 Kb/s je to normalne modem mam huawei E182E. musim este vydrzat do januara a potom dovi cely *** orange.

22.7.2012 00:39 / kailerko (zive.sk) 0 0 nahlásiť

a to je este nedaleko vykryvac tak je to normalne ! ?

22.7.2012 20:08 / Brembo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

asi hej,pokrývač mám na 2 km a s neobmedzeným po obmedzení rýchlosti to bolo max 6 kb/s,ked to malo dobru náladu. teraz ešte dokončujem viazanost na MOI Premium,v *Januári končí a s ním pošlem aj buzerpomaranč. Za 15 rokov my nič nedali zadarmo,mesačne som nemynul všetok paušál a ked som to v roamingu prešvyhol,poslali mi upomienku,že ked im do týždna nakešnem 20 tisíc SK,tak ma odpoja. Bunusom bola SMS po vyplatení fakturi,že ma upozornuju,že som v roamingu prekročil limit 3500 SK-týžden po tom,čo som sa vrátil domov. Toto hovorí za všetko o citrusi.

23.7.2012 13:22 / Brembo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

tak toto je už parodia internetu,dnes mi opat klakol router Huawei a zobral do pekla i SIM kartu. Za necelé 2 roky 3. router v keli,a na servis čakat mesiac,než dostanem opat nový,ktorý pobeží dalších 6 mesiacov a platit za niečo,čo nemožem použit. A Orange samozrejme podla zmulvných podmienok neručí za nič okrem toho,že Vás spolahlivo bude zdierat. Už som z toho ich super netu na práškoch, Huawei tipický čínan,akurát 3x predražený oproti známim značkám.

5.8.2012 17:19 / Brembo (zive.sk) 0 2 nahlásiť

tak vraj SIM v poriadku i router. Dnes som ho opat zapol po 4 dnoch po dovolenke a znovu problém,router sa registruje a vyhladáva výhradne 2G siet,s 3G ani nevyhladá. Nastavenie WCDMA prefered opat nemožné zmenit na WCDMA only,telefonát do Orange a odporučanie opat reklamovat tento šmejd. už som z neho tak nasratý,že ked prídem do tej ich predajne kde si musíte dat vytlačit poradovník a reklamácie volaju až ked tam nie je zákazník,tak jej ho rozmlátim o hlavu. A ešte sa divia,že su zákazníci vytočený.

13.9.2012 17:04 / 1 0 nahlásiť

ahoj, ja mám to šťastie že b260 používam len v ba kde mám download okolo 200 až 400 kB inak by som asi robil to čo vy. ale aj tak s tým nič nespravíme lebo sú jediný ktorí majú ako také pokrytie, takže nám nič iné neostáva. na slovensku je to tak a inak ani nebude ešte aspoň 50 rokov teraz som si kúpil fon čo potreboval micro simku a pomaranč mi ju chcek vymeniť za 10€ (som zákazník 10 rokov) keď som sa ich pýtal či mi ju nevystrihnú tak ma poslali do O2 že tam strihajú simky :-D (nechápem) no a v O2 mi ju milá pani vystrihla za 3€ toľko po citrusoch a iných nepodarkoch Všetkým držím palce (hlavne Brembovi aby neskončil v base) :-)

14.9.2012 15:17 / Brembo (zive.sk) 0 2 nahlásiť

ten buzerant zase zmudrel,takže som nemusel rozbijat lebky. Inak v citrone mi končí viazanost v januári a tak naveky zbohom pumaranč,asi pojdem do Madnet,za rovnaku cenu neobmedzeny net. hlasový paušál mam už roky po 13 rokoch zrušený,tiež som riešil micro SIM,nakolko som zákazníkom O2,tak orezanie zdarma. *Ked som chcel dat orezat SIM v poméranči,tak ani nevedeli,kde sa mám obrátit.

31.1.2013 17:18 / Brembo (zive.sk) 1 4 nahlásiť

tak som rozviazal zmluvu s nenažraným citrusom,ako bonus mi poslali fakturu na 430€ za prekročenie predplatených dát. Ked som ten ich net ani nepoužíval musel som i tak platit za nič. Samozrejme v zmluve to je,no i tak to nie je ani trochu fér od nich. Koniec s citrusom,za 15 rokov u nich jediný bonus vpodobe splátky zálohy faktury 700€ a to sa ešte vyhrážali sms,že ked to nevyplatím do 5 dní,budem odpojený. Samozrejme do faktury ešte pribalili dalších 120 €. Tomuto sa hovorí vdaka za vernost!

24.8.2013 12:41 / SJ (zive.sk) Reagovať 1 0 nahlásiť

ja mam doma 2 kus huawei B260 myslel som že su to šmejdy , mam 2 karty orange karta prva je internet na doma viazanostou 700 MB po prekročení znižená rýchlost , karta druhá prima karta (kredit) aktivovaný internet na 7 dní 150 MB po prekročení znižená rýchlost. karty som vymienal skušal všetky varianty , a som zistil že WIFI routery funguju na 100 % , problémy robia Orange karty , ta prvá karta internet na doma po prekročení 700 MB test speedmeter 2.69 Mbps (344.3 KB/s) je to na p....... , test z druhou kartou prima internet na 7 dni po prekročení 150 MB test na speedmeter 116.64 Mbps (14.58 MB/s) to je už ok rýchlost :) , nechapem že kde je problem, testovené v rovnakých zariadeniech v rovnakej miestnosti, rovnaký čas , aj viackrat zasebou , to isté vyskušané aj večer aj na další den a podobné merania... aj jedna je orange aj druha , nechapem kde je problem, požičal som prima kartu od matky aktivoval som aj tam internet na 7 dni prekročil som 150 MB aby bola nižšia rýchlost a aj bola taka nizka že ledva otvorý google.sk nechapem že na jednej karte to funguje super a na druhej ten istý program internet na 7 dni ani nepohne...

25.8.2013 19:17 / Brembo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Tak buzerant citrus je minulost,mám Madnet mesačne za 21€,denný fup na 6GB,ešte ani raz nepadol,stále funguje spolahlivo a stabilne,rýchlost je tiež stabilná,stahovanie cez mozillu ide 1MB,u pomaranča max 500 kb a to musel byt sakra dobrý den.

7.9.2013 12:45 / Andrea Danielova (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Chcem sa spyytat mam od orange 3Ginternet a s modemom ktory som mala uz skorej.Mam tento internet asi 2 tyzdne dnes mi prisla sprava ze mam 80% vycerpanych zo 6000MG a pritom nic nestahujem ani nesurfujem na platenych strankach,vacsiou hrajem hry na faceboku,neviete co mi teda stahuje tolko dat?A chcela by som teda poradit co mozem spustat a co nemozem.Vdaka za pochopenie S pozdravom

9.9.2013 13:49 / Brembo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Dobrý den. Práve ste si sama odpovedala,hranie hier a to je online nepretržite-teda kým je hra otvorená,či ju hráte alebo nie,je tam dátový prenos. Taktiež facebook je online a prebieha komunikácia medzi pc a serverom nepretržite,kým je stránka otvorená a to je dost slušný objem dát,pretože pc vám dáta nielen stahuje,ale i odosiela,inak by komunikácia nefungovala. Zjednodušene,otvoríte facebook,počítač odošle správu ahoj facebook a fb odpovie ahoj. Prihlásite sa pc odošle správu chcem sa prihlásit a server odpovie o.k. overím si to a ked je to o.k.,tak ta prihlásim. Po prihlásení je komunikácia nepretržitá a vezerá asi takto pc: je niečo nové? Fb áno,niekto čosi napísal,pc: chcem to vidiet, fb: posielam.

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.