Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
Diskusia

Kompletný prehľad nastavení pre mobily: Orange, Telekom aj O2

PRIHLÁSENIE

Diskusia je možná už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii
Pri príspevku bude uvedená vaša IP adresa v tvare: 54.227.41.***

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Pridať názor Diskusie už aj bez prihlásenia!
46 príspevkov
23.8.2014 23:25 / toso / 46.229.235.*** Reagovať 0 0 nahlásiť

Pls keď dám na mobile mobilné data nejde mi to :-(

17.8.2014 22:34 / michal / 195.168.209.*** Reagovať 0 0 nahlásiť

Ahojte vsetci mam xperiu SP a mam mensi problem s tym ze ked sa mi niekto nemoze dovolat kvoli signalu alebo ho mam vybity tak mi automaticky odosle sms tomu kto mi volal s textom momentalne nemozem atd.nevie niekto kde alebo ako sa to da vypnut?Dakujem

3.8.2014 20:15 / frto00 / 95.103.229.*** Reagovať 0 0 nahlásiť

Ahojte, mám Samsung Galaxy Ace a neviem ako nastaviť default... zatiaľ Ďakujem :)

2.7.2014 20:41 / stello123 Reagovať 0 0 nahlásiť

Čo mám urobiť,ak mi z ničoho nič zamrzla obrazovka na mobile.A nereaguje ani po reštartovaní a po vypnutí, Zn. mobilu Samsung S5310 Galaxy Pocket Neo.

7.5.2014 19:17 / TrDlO_o Reagovať 1 0 nahlásiť

Poradte : v telekome som si nakolko mám kredit aktivovala internet v mobile 500 MB doteraz bolo všetko v poriadku no teraz mi to začalo strhávať z kreditu . Internet je zaplatený neprečerpaný aj keď mi zamestnanci v pobočke povedali že to bude prečerpaním ak si ho chcem aktivovať znova napíše mi že internet v mobile už aktivovaný je z čoho vyplýva , že nemôže byť prečerpaný . Čo robiť aby mi to už ďalej nestrhávalo kredit ? . Internet je zaplatený dopredu 6 €

Poradne mi co mam robit ked mam Htc hd2 a ked ho zapnem svieti mi iba biela obrazovka ako keby zamrzol ???? :) Dakujem :)

Dobrý deň ,mám taký problém že ked mám vypnuté dátove siete tak mi nejde odosielať SMS ,vie mi niekto poradiť čo s tým ? Dakujem

1.5.2010 17:34 / ujo Ignac (zive.sk) Reagovať 7 13 nahlásiť

Vyborny clanok, dufam ze zostane v archive dlhooooooo. Pripadne by bolo dobre, keby nan bol na stranke nejaky permanentny odkaz. Dakujem.

7.5.2010 08:04 / swampt (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Rad by som doplnil, ze Orange ma pri Internet (GPRS / EDGE / HSDPA) apn "internet", ale ked si zaplatite dynamicku IP adresu, tak si tento apn zmente na "internet.vip", aby ste tu dynamicku IP adresu aj vyuzili. Ostatne nastavenia pre Internet (GPRS / EDGE / HSDPA) a dynamicku IP su rovnake ako v clanku.

15.5.2010 19:18 / crowe (zive.sk) 3 1 nahlásiť

www.crowe.meu.zoznam.sk

31.5.2010 07:35 / Orange a Skype / ICQ (zive.sk) Reagovať 7 0 nahlásiť

Mám Orange internet (1 GB dát). Nechce mi v mobile (Nokia E52) nabehnúť Skype ani ICQ. Iné aplikácie ako Gmail, GPS s podporou GPRS, prezeranie webu atď. fungujú bez problémov. Po pripojení na WiFi iného poskytovateľa sa Skype pripojí. Viete mi niekto poradiť či a ako sa dá tento problém (ktorý spôsobuje očividne Orange) vyriešiť? Skype mobilnú verziu som stiahol priamo cez mobil zo stránky skype.com, mobilnú verziu icq tak isto z icq.com.

7.6.2010 12:12 / screamcek (zive.sk) 1 10 nahlásiť

Ja mam presne podobný problém na Xperíi X10-operator Orange. Ked mam nastaveny prenos dat v APN "internet" tak mi idu skoro vsetky spojenia , nejde vstavany prehliadac v telefone . Ak premenujem APN na "orangewap" tak zasa naopak, nejde on-line synchronizacia na FB cez Timescape a Market. Ale prezmenu mozem surfovat ce prehliadac. Kto mi moze poradit, aby som mohol cez jedno miesto pristupu aktivne vyuzivat vsetky aplikacie v tel.potrebne na surfovanie, synchronizovanie atd?

8.8.2011 15:36 / kenco (zive.sk) 3 3 nahlásiť

Používaj iba APN internet, resp. internet.vip (v prípade zaplatenej verejnej dynamickej IP adresy). APN orangewap potrebuješ iba ak sa chceš dostať na intraneťácku stránku http://cwap.orangeportal.sk,... napríklad skontrolovať spotrebu, alebo ak chceš sledovať stream videa cez Orange TV - na nič iné ho nevyužiješ. APN orangewap ide cez proxy, preto by ti bežné web stránky mali ísť, avšak sťahovanie väčších súborov a online služby ako skype, icq, gmail, gtallk a podobne nepôjdu.

12.2.2013 19:20 / Peter (zive.sk) 2 0 nahlásiť

Chcel bi som sa poradit chcel som si stiahnut skype na nokiu e61 a vobec mi to nejde ako bi som mohol stiahnut

5.12.2010 18:07 / Zdendo (zive.sk) Reagovať 1 4 nahlásiť

No, máte to tam zle, preto s tým máte problémy. Pri Orange Internet (nie Orange WAP) NEZADÁVAJTE ŽIADNU PROXY (IP) ANI ČÍSLO PORTU! Je to úplná blbosť zadať IP/PROXY 0.0.0.0 cez port 8799. Do tých polí nedávajte vôbec nič (aní nuly!). Jediné, čo do tohoto profilu treba vpísať je APN - internet. To je všetko, a pôjde všetko. Komunikácia, synchro, i rôzne iné služby - vrátanie hier cez net, či diaľkové ovládanie PC z mobilu či opačne... Jediné, čo samozrejme nepôjde je Orange World - ich wap - pretože vtedy musíš ísť cez ich proxy - aby ťa identifikovali. No a ak chceš používať Skype či ICQ a podobné prgs. cez profil Orange World, musíš v ich nastaveniach nastaviť, že ideš cez proxy!!! Potom bude možné používať tieto služby i cez Orange Proxy (rovnako ako cez iné proxy, len ten program musí vedieť, že si za proxy). A máš po probléme! Chyba nie je v Orange-i, to je nastavovanie siete - štandardné vlastnosti, ktoré sú všeobecne platné. Problém v Orange World môže nastať v prípade, ak softvér nemá možnosť nastavenia proxy, vtedy ti to nepôjde. Musíš použiť profil Orange Internet. Nejaké otázky?

6.2.2011 13:13 / Andrej (zive.sk) 0 10 nahlásiť

Nazdr Zdendo. Mám taký špecifický problém a naozaj som už zúfalý, rôzne fóra pozerám už hodiny ale bezvýsledne, problém sa mi odstrániť nepodarilo. Mám HTC Wildfire, aktivovaný a funkčný (overené pracovníkom v Orangi) balík Orange World. Pri zadaní APN orangewap (a všetkých ostatných potrebných údajov) mi idú stránky (aj to len cez defaultný internetový prehliadač) ale nič viac - nejde market, synchronizácia, gmail, proste nič. Pri zadaní APčka internet mi nejde absolútne nič. Pre info, SIMku mám asi dvojročnú a je na nej 3G tak v tom snáď problém nebude, ale potom všetkom nastavovaní a hlavne prezeraní fór, kde zmena názvu AP pre všetkých problém riešila, som nadobudol pocit, že chyba je v mojom telefóne a nie v Orangi. Ďalší fakt - updatoval som firmware, čo mi HTC automaticky ponúkol pri pripojení cez WiFi (vtedy funguje všetko normálne, synchronizácia aj stránky), môže byť chyba tu? Ešte posledný dotaz, môžu súvisieť s funkčnosťou, resp. nefunkčnosťou mobilného internetu nastavenie vecí ako Dátové prenosy pri roamingu (zdanlivo sa to danej veci netýka, kedže som na Slovensku, ale jeden nikdy nevie) prípadne nastavenie funkcie Vždy zapnuté (v nastaveniach Mobilných sietí) ? Za odpoveď vopred ďakujem a dúfam že som uviedol všetky relevantné informácie.

6.2.2011 13:17 / Andrej (zive.sk) 1 0 nahlásiť

Ach ešte by bolo asi vhodné poznamenať, že pri zadaní názvu AP internet sa mi na mobilnú sieť ani nepripojí, ako dôvod uvedie chybné nastavenie APN (viem, že pri APN internet sa nevyplňujú údaje ako IP proxy, užívateľské meno a heslo, atď - aj keď som už skúšal všetky možné kombinácie názvov AP, prázdnych/vyplnených proxy IP, prázdne/vyplnené užívateľské meno a heslo a tak podobne) ...

6.2.2011 13:57 / Zdendo (zive.sk) 3 6 nahlásiť

No ešte raz: VYTVOR SI ÚPLNE NOVÝ PROFIL! Neupravuj pôvodný. Alebo najlepšie ten rozbabraný hneň vymaž a nanovo si nastav podľa mojich screenshotov: http://www.flickr.com/photos/56933749@N07/54215... " rel="nofollow">http://www.flickr.com/photos/56933749@N07/54215... ... http://www.flickr.com/photos/56933749@N07/54215... " rel="nofollow">http://www.flickr.com/photos/56933749@N07/54215... ... Nezabudni na veľmi dôležitú položku: Typ názvu AP: default Inak sa ti toto nebude dať nastaviť. Nezabudni tento prípojný bod označiť ako predvolený! Musíš mať zaškrtnutú bublinku v časti nastavení, kde si môžeš vyberať z viacerých prípojných bodov. Nech ti nezostane bublinka prázdna.

6.2.2011 14:15 / Andrej (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Díky moc za promptnú reakciu. Rozbabral som to povodne preto, lebo to s odporúčanými hodnotami nastavení jednotlivých položiek nešlo, typ názvu AP bolo default aj predtým, tak isto bola vybraná bublinka aby bol daný AP nastavený ako predvolený. Teraz som všetky povodne (rozbabrané) AP vymazal a spravil nový presne podľa pokynov a screenshotov ale bohužial bezvýsledne :'(. Rozmýšlam, že skúsim factory reset lebo ma už fakt nič viac nenapadá.

29.3.2011 21:11 / Tina (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Skvele spojazdnene na Xperia X10....to orange nema vychytane, aby to dal na net...nechala som poslat konfiguracnu sms a prd pomohla...ale toto spojazdnilo vsetko.....VELKA VDAKA

16.10.2011 18:37 / Martin (zive.sk) 2 0 nahlásiť

Dakujem Ti :)

20.10.2011 21:24 / Marty-N (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Zdendo,prosim Ta,tie tvoje nastavenia su super,všetko funguje na X10i,funguje Market,You Tube a podobne aplikacie,ale nefunguje len Orange World,tak som sa chcel spytat,ako sa mi teraz bude učtovat pripojenie,lebo od orange mam predplatenych 2 giga dát Orange World,a bude sa mi to pripojenie čerpať z tychto predplatenych dát,alebo to pojde bokom???Lebo nerad by som surfoval po Android Markete,po YouTube a podobnych nainštalovanych aplikaciach a všetky dáta by išli bokom. Takže ked si to nastavím podla teba,dáta sa mi budu učtovat bokom,alebo z tych 2giga čo mam predplatený Orange World.Dakujem vopred za odpovede...

20.10.2011 21:37 / Zdendo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

No, ak by si chcel Orange World, musíš použiť profil pre Orange World (s Orange proxy - kvôli identifikácii klienta). Takže je to také buď-alebo... o tom som už písal v predch. prísp., nebudem sa opakovať. A čo sa týka fakturácii - nemaj žiaden strach. Je to len na tebe, cez ktorý profil (APN) pôjdeš na net. Či už pôjdeš cez "Internet" alebo cez "Orange World" - strhávať sa ti bude z toho tvojho 2GB balíka. Aj ja mám OW2000, a používam výlučne APN "Internet". OW nepoužívam vôbec. Nepotrebujem. Takto mi beží všetko, vrátane vzdialenej pracovnej plochy, ovládanie a správa notebooku pomocou SSH, VNC, FTP, či chatovanie pomocou IRC (či už vlastný server v notebooku alebo aj iné), beží Skype, VoIP atď - vlastne môžeš používať všetky vymoženosti netu. Je možné veľa vecí spojazdniť aj ak si za proxy (APN "Orange World"), no musí byť mať podporu aj softvér (ako som už hore spomínal) Takže nemusíš sa báť, vždy ak sa pripojíš (to je jedno cez aké APN), vždy ti bude sosať z tvojho 2GB balíka. Jedine ak ho minieš, až potom sa ti budú dáta faktúrovať nad paušál ;) Neviem či si si všimol, Orange už ponúka aj 5GB balík, ak by ti boli 2GB málo. Myslím, že ho ponúkajú za nejakých 15€ (len tak pre info)

29.12.2011 21:38 / Janok61 (zive.sk) 2 5 nahlásiť

Ahoj Zdendo vidím, že si odborník, nevedel by si mi prosím ťa poradiť čo mám urobiť aby sa mi zobrazovali zmeškané hovory počas nedostupnosti siete alebo pri vypnutom mobile.Pri starom mobile Nokia E51 mi to fungovalo výborne ale odkedy mi dali novšiu 3G simku a mám aj nový Samsung Galaxy S tak to nefunguje. Po zapnutí mobilu mi vôbec neukáže že mi volali napr. štyria ľudia kým bol mobil vypnutý. V Orange mi tá ženská nevedela s tým nič urobiť ale podľa mňa by to mohlo byť v nastavení ale neviem ako na to.

3.7.2012 10:08 / Susty (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Dakujem, moc si mi pomohol.

6.2.2011 14:14 / Zdendo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

..,ešte k tvojmu článku, tie ostatné nastavenia ani aktualizácie by nemali mať na to vplyv... pretože ja a moja priateľka máme rovnaké HTC Desire. Ja som si rootol, a druhý rootnutý nie je. Máme ich stále aktualizované. Takže ani tam nebude chyba. Nám to ide bez problémov. Dokonca monitorujem cez Orange Internet aj ako sa darí JDownloaderu v mojom PC, čo sa mi ťahá, prípadne pridávam linky, ktoré mi má stiahnuť. Ovládam pomocou mobilu (cez mobilný internet) aj playere ako Amarok a podobne. Či dokonca používam mobil diaľkovo cez net aj ako touchpad a tak ďalej. Sieť funguje perfektne. Nastav si podľa mojich screenshotov. Ak ti to nepôjde, tak je to podľa mňa na reklamáciu. Alebo ak sú takí dobrí v Orangei predajni, nech ti to nastavia tak, aby ti šlo všetko úplne rovnako ako aj cez wifi. A nech sa nevyhovárajú, že to nie je možné, pretože tak, ako to mám nastavené ja, ide všetko. Nie je problém s rôznymi sieťovými službami, či už ovládanie a kontrola PC, komunikácia ako Skype a pod., chaty, surfovanie napr. Dolphin HD prehliadačom, či Firefoxom (oba z Marketu) či žiadne problémy so samotným Marketom.

6.2.2011 14:27 / Andrej (zive.sk) 1 0 nahlásiť

Hmm no neviem naozaj :( V Orangi som bol pred pár dňami nech mi to spojazdnia, spravili mi to ale ten maník mi tam len nastavil APčko orangewap a podal mi mobil že funguje to, ja som zbadal ako je načítaná stránka a tak ma ani nenapadlo to ďalej riešiť, poďakoval som a odišiel. Lenže až doma som zistil že nič iné okrem stránok cez defaultný prehliadač nefunguje... Mobil je nový, od Orangu som ho bral teraz na vianoce spolu s paušálom, nerootoval som ho ani nič podobné akurát len ten spomínaný update firmwaru. Vedel som do čoho idem pri kúpe Wildfiru, ale tak za tie prachy som si povedal čert to vem. Ale toto som naozaj nečakal, či už od Orangu alebo od Wildfiru... Idem si zapáliť lebo ma šľak trafí a potom skúsim factory reset...

6.2.2011 14:48 / Zdendo (zive.sk) 1 0 nahlásiť

No dufam, ze ti factory reset pomoze, i ked tomu moc velke nadeje nedavam. Asi sa budes musiet rozculovat v Orangei kvoli reklamacii. Nakolko uz s tym skusenosti mam, ostava mi ti len popriat pevne nervy a vela stastia. :(

8.2.2011 17:20 / Andrej (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Dúfam aj ja, teraz mám iné povinnosti tak niet času sa s tým hrajkať, ale tak snáď nakoniec niečo vymyslím aj bez tej reklamácie :/ Vrelá vďaka za všetku pomoc! :)

2.3.2012 21:22 / Dušan (zive.sk) 1 0 nahlásiť

zdravím. mam špecificky problem ktory nevedia ani predajniach v orange. Nastavil som emailove konta a všetko funguje. Až na jednu vec. Ked ked odošlem email zaradi ho do priečinka odoslane ale na emailovu adresu už nepride. môj telefon je Orange Monte Carlo neviem čo robit. z gmailu mi to funguje na 100%

17.3.2011 07:46 / toshio (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Viete mi niekto povedat ci sa da nasrtavit skype (mam ho vo vivaze) tak, aby sa pripajal jedine cez dostupnu wi-fi siet? Lebo teraz sa mi pripoja zrejme aj cez orange world... vopred dik

20.5.2011 15:40 / Zdendo (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Skús DroidWall (akýsi firewall) - je v markete... teda ak používaš android telefón... Tu môžeš každej jednej aplikácii v mobile povoliť/zakázať, ktorú sieť smie/nesmie používať https://market.android.com/details?id=com.googlecode.droidwall.free&feature=search_result

13.9.2011 21:36 / Meno (zive.sk) 1 2 nahlásiť

Takže stačí jedna vec daj si PRCT a daj si to do module ENNQ a mas to hotove skype ti pojd eia na WIFI sietach B-]:-P

25.12.2011 19:21 / pietro (zive.sk) Reagovať 0 4 nahlásiť

MAte tam zle linky na nastavovacie sms pre TMobile. Link mate na t-mobile.sk/... ktory uz nefunguje...

2.1.2012 14:03 / Tralaláček (zive.sk) Reagovať 1 0 nahlásiť

Mám operátora FunFón (teda orange) a telefón HTC WildFire S a ani za nič sa mi nedarí spojazdniť internet. Skúšal som už všetky možne kombinácie čo sa týka prístupových bodov (aj tie, ktoré sem dával zdendo) a stále mi nefunguje... Neviete ešte niečo prosím vás poradiť?

13.1.2012 13:08 / miao (zive.sk) Reagovať 1 0 nahlásiť

ahoj-vy co mate problem s tym ze ked zvolite "orange internet" a telefon sa vam nepripoji. Tiez mi to neslo, napisal som do orange ze: ked ako pristupovy bod zvolim "orange wap" tak niektore stranky idu, vela stranok vsak nie. Ked ako pristupovy bod avolit "orange internet" tak internet nejde, vobec, ani v stavovom riadku neukaze ze je pripojeny na internet. Hnned vecer mi zavolal Orange, povedali ze vedia kde je problem: nemal som to zapnute na sim karte (alebo nieco take). Chlapik mi to zapol na sim karte, povedal aby som vypol/zapol telefon a hned mi to islo.

18.1.2012 11:53 / no-w (zive.sk) Reagovať 1 1 nahlásiť

čaute, vedel by niekto poradiť, ako nastaviť internet od t-mobile/telekom na samsungu s5560i? mám normálnu easy kartu s kreditom, platím iba za KB, žiadne pravidelné poplatky za net. Keď používam nokiu z tmobilu tak to šľape, teraz som však chcel skúsiť net v tom samsungu a neviem to ani zaboha nastaviť. Skúšal som podľa toho čo je v článku, no v tom samsungu je z toho akurát meno a heslo. na stránke telekomu som tiež nič užitočné nenašiel :-/

5.2.2013 12:20 / mlich.v (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Vas navod pre MMS mi na Orange nefunguje (mozno len preto, ze som na ceskom roamingu). Ale ked som port proxy zmenil na 8799, ako uvadzaju napriklad na http://www.orange.sk/expertlinka/expert-linka-... ... tak uz mi to MMSky posiela.

10.3.2013 19:27 / Monika (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

dobrý večer...neviem si v mobile povoliť cookies...ako na to ? pomôžte mu prosím váš

18.4.2013 00:28 / peter (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

neviete niekto poradit ako si aktivuje sms do všetkych sietí ale nie len cez výkendy...a či sa to vlastne dá... DAKUJEM

13.5.2013 15:44 / lucia (zive.sk) Reagovať 0 7 nahlásiť

mám novy samsung s3 mini...zapla som ho a chcela napísať sms...avšak nechce mi ich odosielať...mms mi odošle pekne ale sms ani za toho boha..stracam nervy na to...čo mam robit ?

8.8.2013 16:28 / Tomáš (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Tiež som mal tento problém. Je treba obnoviť továrenské nastavenie. Nastavenia - Zálohovať a vynulovať - Obnoviť údaje od výrobcu - Resetovať zariadenie ;-)

7.7.2013 02:11 / frenky (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

zdravim vie niekto kde sa da nastavit na samsungu s3 mini horna lista? ta co umoznuje rychlejsie nastavovat niektore nastavenia telefonu????

16.12.2013 22:26 / e-mail (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

3-[ nastavenia e-mailu sú neplatné pre orange, inak neviem. Takže naozaj užitočné info...

17.1.2014 20:16 / nela (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

mne to vobec nejde to nastavenie mmsiek 02 furt mi to vypisuje ze je to nespravne mam nokiu lumiu 620

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.