Diskusia

Samsung chce zakázať dovoz produktov Apple do USA kvôli patentom

35 príspevkov
30.6.2011 13:12 / ajajaj Reagovať 0 7 nahlásiť

no pekne :-D

30.6.2011 13:42 / Ja a Ty Reagovať 4 15 nahlásiť

apple nemá nič extra patentované, majú patentované všeliake vylepšovaký, prkotinky, patentované viacere patenty v jednom,... ale nevymysleli a nepatentovali nič dôležité čo robí telefon telefonom, či prehrávač prehrávačom, to proste ukradli a hotovo. Je zaujímavé, že apple neukradlo patent na x86 od intelu, ktorý dovolil vyrábať x86 iba firme AMD. No nič

30.6.2011 13:52 / ferii 1 7 nahlásiť

no tak toto už je aké sánka dolu :-P a zaoberať sa tým asi nebudú už len kôli tomu že iPle ťahá ekonomiku štátu . a bude mimosúdne vyrovnanie čo je lacnejišia záležitost . :-D

30.6.2011 15:14 / Ja a Ty 1 5 nahlásiť

ved o to ide, o finančné vyrovanie a budúce platenie za patent. ved apple sa už dohodol s nokiou ;), vyplatí peniaze za minulosť a teraz bude platiť za patent a o to ide, určite nejde zastavenie predaja

30.6.2011 19:54 / Dreamer 0 4 nahlásiť

Tak, ved Apple na to ma, "vdaka" tym cenam zariadeni. A tak im treba, nemali zacinat a zalovat svojho chlebodarcu. Inak Samsung by koli tomu mohol naopak ceny zariadeni znizit, potom by viac predal a viac zarobil, Apple by ceny znizit nemohol, takze by to Samsung mohol vyuzit dvakrat.

1.7.2011 15:21 / xexeo 0 0 nahlásiť

samsung im je chlebodarca ??? nie je to naopak ,kto kupuje od samsungu sučiastky no.1 ,dava ich foxconn a ten sklada pre Apple myslíš že by si niekto kupoval Samsung umeláky či už telefony alebo notebooky za také ceny ? a pozri sa na nové super stroje (myslím telefony) kolko stoja a aké cenovky na nich začínaju 500€ v pohode aj viac iPhone je drahý pretože tu nie je oficiálny predaj len cez operátorov a to su nenažranci

1.7.2011 02:44 / tzukzu 0 1 nahlásiť

appel taha ekonomiku statu? co ti ebe coece???

30.6.2011 14:18 / Tomáš 11 0 nahlásiť

Ja a Ty:daj sa prosímťa vo vlastnom záujme vyšetriť.Niečo nieje v poriadku.

30.6.2011 15:13 / Ja a Ty 3 6 nahlásiť

a napíšeš mi aj čo, či len prázdne keci komplexáka? rád sa nechám poučiť čo zle som napísal, možno som niečo zle prečítal, preložil, alebo pochopil. Ak mi to nemieniš vysvetliť a doložiť zdrojmi, tak nabudúce si svoje primitívne výlevy nechaj pre seba

30.6.2011 15:42 / LukasB. 0 1 nahlásiť

ved ma pravdu sak cele ich produkty vyrabaju v podstate externe spolocnosti Apple si to len zlepi dokopy a doda tomu dizajn...

1.7.2011 02:46 / juztj 0 0 nahlásiť

mas meno jak keby si do kostola chodil.. to by si ani telefon ani internet nemal.. dielo satanovo...

30.6.2011 15:35 / viperman 0 0 nahlásiť

x86 vyraba aj VIA

1.7.2011 02:46 / uztut 0 0 nahlásiť

vyraba ci vyrabala?

1.7.2011 08:29 / viperman 1 0 nahlásiť

vyrabaju, zameriavaju sa na procaky s nizkou spotrebou...via samuel a tak.

30.6.2011 14:28 / jasomto Reagovať 19 1 nahlásiť

Tak najprv SAMSUNG urobi kopie ich telefonu, ipadu, menu u nich vyzera az smiesne rovnako a este aj notebooku urobili hlinikovy co sa uplne navlas podoba, a teraz si vymyslia toto? co dochadzaju SAMSUNGU argumenty? vsetci hadam vidia tu podobnost, hadam samsung nechce zalovat vsetkych ze robia telefony a pouzivaju ich lcd displeje ved prvy a aj dalsie iphony boli len o tom ze tam bolo vsetko ine.. vsetci sa stazovali, ani usb, len ich vlastny konektor, neda sa prepojit s pocitacom, len z itunes, specialna pamatova karta na ktoru nepristupis inak, ich specialny displej, ich specialna sim karta... samsung nemal ani telefon ked vysiel prvy iphone :-| takto to potom vyzera v amerike, hocijaky trapny zlodej/gauner ta moze obvinit z hocicoho, len aby predlzili sud...

30.6.2011 14:38 / martin 3 11 nahlásiť

Vela rozumu si zjavne nedostal do vienka. Najviac ma pobavilo, ze ked bol prvy iPhone na svete tak Samsung nemal ani telefon. Osobne mi su znacky ukradnute lebo hlupak sa najde vsade. Dalsie prekvapenie, tablet od Samsungu neni z hliniku. Ale hlavne ze vies zhodnotit aj Ameriku aj vsetko, blahozelam.

30.6.2011 14:47 / Jozef 0 0 nahlásiť

K tomu tvojmu ze dristu, ze samsung nemal v case uvedenia iPhonu ani len telefon asi len tolko: http://i.imgur.com/aLGOQ.jpg...

30.6.2011 15:36 / kufejot 1 1 nahlásiť

This picture above says the F700 was shown at CeBit 2006, and then released in 2007, making Apple and the iPhone the one that copied them. This is completely false. We here love Android, not Apple, but this is a interesting story and I just felt like sharing either way. Even if Apple is in the right. According to the picture the F700 was introduced in 2006, and Apple stole the design. I’m not going to get to deep on this, but the F700 was never seen until February of 2007 and our very own slashgear had it completely covered. This is AFTER Apple announced and showed the world the iPhone January 9th 2007 at MacWorld. zdroj: http://androidcommunity.com/who-was-really-first-appl... ...

30.6.2011 14:55 / M2 0 8 nahlásiť

iBéééééé :-D Samsung tie patenty realne MA a ak ich iPhone obsahuje, je logicke, ze Samsung ide tahat za nitky. A co sa tyka toho fonu - to nemyslis vazne ze? To si len tak z brucha hodil taku kravinu, ci to mas aj realne podlozene, ze samsung mal telefon az po iPhone? Ci to je take zufale blacanie?

30.6.2011 15:16 / Ja a Ty 0 5 nahlásiť

prvý kto spravil kopiu bol apple a okopírovaní samsung, len ho spravili tenší, lebo to bolo o 1, či 2 roky neskôr. zliatinové NB tu boli dánvo pred apple. apple je známa firma a zlodej patentov, zneužívania cudzích patentov,... nebol na iP nič iné, len pozberané veci čo tu dávno boli u rôznych mobilov + vylepšenia, ...

30.6.2011 15:28 / Jozef Remen 8 1 nahlásiť

v patentovych sporoch je KAZDA jedna spolocnost a taky Google ci MS ci IBM neobvinujes z kradeze? Ty si fakt myslis, ze gigant ako Apple si moze dovolit len tak nieco ukradnut? Problem je benevolentne patentove pravo v USA, nic ine. Utri si penu okolo ust a zacni pouzivat mozog.

30.6.2011 15:35 / M2 0 2 nahlásiť

Pokial ma peniaze, ktore pouzije na tom "spravnom mieste" tak ano, moze ukradnut cokolvek.

30.6.2011 16:35 / Jaro 6 1 nahlásiť

Jozef Remen ma pravdu. Dnes si mozes dat patentovat cokolvek, co este nie je patentom. To, ze Samsung si dal nieco patentovat a nasledne to pozmenil a pouzil Apple? A co? No tak ak to sud rozhodne, Apple zaplati pokutu a hotovo. Podobne ako Nokia. Mozno siel do toho Apple s tym, ze si bol vedomy porusovania patentovych prav, ale na druhej strane - chytit nieco, vylepsit to a predat.... takto dnes funguje cely svet. Tych patentovych vojen je neurekom a toto sa len berie citlivo. A hlavne by mna zaujimalo, o ake patenty sa jedna... ako napr systemovy konvertot v strede dole na spodnej casti mobilu? alebo 3,5 palcovy jack ? Alebo pouzity font na zadnej stane iPhone-u kde je popis vyrobku? Aj taketo nezmyselne patentny totiz mozu byt. Urcite neverim tomu,ako hovori aj p.Remen, ze umyselne to nebola kradez. Jednoducho nie je v ludskych a ani inych silach prejst si kazdu hw alebo sw logiku tak do detailov, aby si vedel, ci porusujes alebo neporusujes patent nejakej firmy kdesi v Azii. A koniec koncom - Samsung by mal byt uplne ticho co sa tyka kradnutia ako napadov, tak aj dizjanu. Ale toto je cele len jedna kampan, ktora ukazuje brand Samsungu ako "kvazilidra", kedze sa citi byt ohrozeny Apple-om ( podobne ako ini vyrobcovia). Kludne kydajte na Apple vyrobky a riesenia. Pravdou je, ze sa predavaju a ich podiel rastie. A to je hadam jasny znak toho, ze asi sa trh zacina obraciat. Skuste sa na to cele pozriet nezaujate bez toho, z akeho pc pisete alebo aky si mozete dovolit. Inak to bude stale len hlupa infantilna slovna prestrelka medzi wndowsakmi, apple-istami a mozno aj nejaky zbludili linuxak sem dojde. Kazdy si moze vybrat, co mu vyhovuje alebo na co ma. To su 2 parametre a je potrebne sa s nimi zmierit a respektovat ich.

30.6.2011 15:37 / viperman 3 2 nahlásiť

apple nepouziva LCD panely od samsungu, ale LCD panely od LG, konkretne panely typu IPS

1.7.2011 08:29 / viperman 3 0 nahlásiť

a ten kto mi dal minusko pocitam ze ani nevie co je to IPS ;)

30.6.2011 20:06 / Dreamer 3 3 nahlásiť

Chodte uz niekam s tym kopirovanim, mne osobne sa ten dizajn nepaci a ked som sa rozhodoval ci kupit HTC alebo Samsung, tak prave dizajn a ikony, prostredie boli pre Samsung minusom! Kolko zalob by asi bolo keby sa zacali zalovat vyrobcovia monitorov, to by bola sranda. Alebo keby niekto zaloval vino, ze je cervene a on mal cervene ako prvy. Alebo klavesnica, my sme vymysleli QWERTY, vy musite usporiadat pismena inak!!

1.7.2011 02:51 / baca 0 3 nahlásiť

jasomto ty si ale xoxot.. ak samsung kopiroval dizajn niecoho od apple tak potom apple odkopirovalo vsetko od inych! co mali urobit este aby si kludne spaval? este aj to kolecko urobili ako stvorec len abyofce nebekali ze to ma mat len apple!!! design tazko zmenis ked mas stanovene nejake podmienky .. hadam nechces aby samsung robil telefon v tvare kocky lebo ofce by tvrdili ze kopiruje.. potom ofce nevidia ako sa ajfony podobaju na ine telefony co boli davno pred nimi? to uz nie je koipirovanie? co sa ikoniek tyka moze si apple tvrdit co len chce ale to je nic proti tomu ako ukradnu patentom chranenu technologiu!!! mimochodom kto od koho ukardol graficke prostredie prveho operacneho systemu co bol iny ako DOS??? Hadaj ofca hadaj....

30.6.2011 14:39 / jozef Reagovať 1 2 nahlásiť

Steve Jobs a jeho nazory na kradnutie: http://gizmodo.com/5483914/steve-jobs-1996-g... ...

1.7.2011 02:43 / jutzj Reagovať 1 2 nahlásiť

tvrdit ze okopiroval samsung design je slaba protivaha na patentom chranene a ukradnute know-how.. apple ma co chcel.. ich vyrobky su skladacky kde je vsetko ukradnute! pozrite si telefony preda apple!!! Preco len to apple ukradlo design kde sa telefon drzi jednou rukou!! a este im to aj nefungovalo a bolo treba prezervativ aby sa z toho dalo volat.. asi preto ze zabudli ukradnut cely patent ako vyrobit kovove telo aby nestahovalo signal antene.....

1.7.2011 10:41 / ---Asgard--- 0 4 nahlásiť

Ked sme pri tom kopirovani !!! spoločnosť HTC davno pred I-phonom predávala smartfony s dotykovým displejom na báza Win mobilu pod roznymi pseudo-názvami podla krajiny a operatora napr. Q-tek 2060, 9060.... a to v tedy aplle este handry fajčil !!!. Samsung priniesol zase ako prvý dotyk do komerčných telefónov. Osobne nemám proti i-phonu nič ale nesmiete sa urážať ked poviem že vlastníte len marketingovú ukradnutú skladačku !

1.7.2011 14:58 / crash 1 0 nahlásiť

no suhlasim ja som si vtedy kupil novy HTC kaiser s win 6. mobile a zene sum vtedy kupil asi rok stary alebo 3/4 roka stary iPhone 3 ....... vtedy to bol priepastny rozdiel ... potom ako prisiel android tak HTC sa podstatne zlepsilo a ako tak zacalo dychat na krk applakom .... v dnesnej dobe aj tak gekosystem nepusti app store je uplne inde ako vsetko ostatne

1.7.2011 15:08 / xexeo 1 1 nahlásiť

skladačky ty maš skladačku ale v mozgu,aj to zle poskladanú,(aj ta slovenčina chudák)je rozdiel niečo skladať a niečo vymýšlať spýtaj sa v samsungu kto je jeho najväčší odberatel súčiastok,platí v čas a platí dopredu. ak niekto nema továrne na výrobu sučiastok tak si ich kupi či ukradne?trochu používať mozog,by si mohol začať. potom su podla teba aj wolkswageny šmejdy lebo maju súčiastky zo slovenska,z madarska,polska z číny a boh vie ešte odkial a skladaju to dokopy ,bud doma alebo aj u nas v BA. a ten samsung čo okopírovali prvý iPhone ,tak maš pekne po svete vysvetlene že je to fail obrázok 09.01.2007 na Macworld - ukážka nového iPhone -začiatok predaja jún 2007 Soul, 08.2.2007 - Spoločnosť Samsung dnes predstavila nový F700u oficiálne predstavenie v marci na ceBITe a začal sa predávať niekedy v oktobri 2007 ale barani a blbci čo nenávidia všetko od Apple budu mať stále len svoju pravdu

1.7.2011 19:52 / crash 0 0 nahlásiť

podla mna sa mylis minule som videl nendrtalca co telefonoval z f700 tak ze ten bol podstatne skor ako iphone

6.7.2011 21:08 / ---Asgrad--- 0 0 nahlásiť

xexeo obavam sa ze ty si asi vela rozumceku nepojedol s tvojim slovnikom !!! Chytil si sa na to na čo vieš reagovat z predchadzajucich komentov :) Radsej zacni citat a dozvies sa viac, napr o spol. HTC kedy zacala produkovat svoje smartfony a ako vyzerali. Ja nehovorim kto je naj to bolo na margo zlodejov, vieš? Rok 2007 bude potom dááááááááávno pase :)

1.7.2011 14:48 / crash Reagovať 0 1 nahlásiť

jobs ma specialnu miestnost kde sustreduje energiu a vykrada samsungu napady http://www.geekosystem.com/apple-wireless-testing-fa... ...

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke