Diskusia

Nokia sa vracia. Bude opäť špičkou?

134 príspevkov
5.6.2012 00:42 / jonni Reagovať 29 53 nahlásiť

No drzim im palce ale za seba mozem povedat ze sa k nokii nevratim a WP ma tiez nelaka.

5.6.2012 01:09 / shaggy Reagovať 39 57 nahlásiť

Ja ako niekoľkoročný používateľ Nokie som mal jasnú voľbu a aj WP sa mi ako systém páčil. Lumiu mám asi mesiac a nemôžem na ňu povedať krivého slova. Je to rýchle, je to svižné, funguje to ako má. Je to intuitívne - keď som prechádzal na symbian, tak mi chvíľu trvalo kým som objavil všetky fičúrky, na WP som sa behom pár hodín dokonale zžil so systémom. Ak niekto potrebuje biznis telefón, tak by som osobne volil WP pred Androidom a iOS.

5.6.2012 02:03 / jonni Reagovať 18 29 nahlásiť

Netvrdim ze je to zle kazdemu vyhovuje nieco ine.Predajnost ale ukazuje ze WP vyhovuje menej ludom nez IOS,android atd.:) Ja ako dlhorocny nokiak som s androidom tiez spokojny lebo tiez vsetko bezi ako ma ;podobne ako ty pises otvojom WP.Symbian som mal rad a ked ho odstavili akoby povedali OK ludia chodte si kam chcete.Teraz sa snazia dobehnut konkurenciu. Ale android a ios su uplne inde a Sony,HTC,Aplle,samsung sa kvalitou nokii minimalne vyrovnaju,tak toho priestoru na presadenie je malo hlavne ked samsung a HTC robia tiez WP telefony .

5.6.2012 03:39 / kevinvit Reagovať 27 1 nahlásiť

Nokia Lumi 800 Kompletné obrazovky zhromaždenie-Original http://u.x2009.net/hu...

5.6.2012 06:24 / majo Reagovať 18 21 nahlásiť

No ked wp je business fon tak mi povedz ako vypnem zvonenie aj vibrovanie naraz a na menej ako 10 klikov. Ako nastavim budik so samostatnou hlasitostou odlisnou od zvonenia a ako si kupim prvu aplikaciu tak aby som pri tom nemarnil moj drahy business cas. Pricom prave kvoli marketplace si zaobstaram aj speci kdreditku. A nerad by som robil obnovenie vyrobnych nastaveni kde som nastavil Slovensko. Ale okrem toho mas pravdu. Len nie nokia ale samsung omnia w.

5.6.2012 09:51 / Nokia Positive Reagovať 8 24 nahlásiť

Inak business funcie sa predpokladaju ine asi ako ty myslis. Vies niekto potrebuje plnu office integraciu vratane podpory Lync a hlavne bezpecnost co Android zatial neponuka. Kazde ma svoje vyhody a nevyhody preto je pre zakaznika vyhodne ak je na trhu viac platforiem. Navzajom sa tahaju a zakaznikovi davaju vacsiu pridanu hodnotu. Ak by tu Bol Android a iOS dokazes si vobec predstavit ako by nas mali pod palcom??? 3-4 hracov je minimum aby to bolo zdrave. Pouzival som WP7,5 a je tam vela veci co iny nemaju aj co sa tyka UI (kto nevyskusa neuveri)

5.6.2012 10:46 / Reagovať 4 13 nahlásiť

Pripnes si nastavenian a uvodnu obrazovku, kliknes na nu to je jeden klik, pojdes do zvoneni (druhy klik) prejdes prstom po obrazovke cim vypnes zvonenia (treti klik) prejdes prstom po obrazovke cim vypnes vybracie (stvrty klik) vuala

5.6.2012 10:49 / vincent hribicek Reagovať 2 8 nahlásiť

prvu vec zvladam na tri kliky z vypnuteho displeja, druha sa neda (uznavam, bug ako svina), tretia v marketplace mas suggestions alebo moznost hladania. tot veci, ktore zatial poznam... ked ti to nevyhovuje, vzdy mas moznost vyberu medzi inymi systemami... good luck...

5.6.2012 08:43 / JaroB Reagovať 10 22 nahlásiť

Ako môžeš tvrdiť,že je to pre biznis ak si ani len pokakaný world do neho nedostanem inak ako cez nejaké ZUNE alebo email? žiadna synchronizácia offline a čo je najpodstatnejšie v biznis sfére je kalendár/pripomienky. Ja mám momentálne okolo 1800 udalostí v kalendári spolu s kontaktmi a údajmi klientov. Ako nájdem "Jožka Ferka" s ktorým so sa stretol pred asi 1,5 rokom a potrebujem nájsť jeho kontakt ktorý mám uložený v udalosti/kalendári??? SKÚS a potom vypisuj o biznis telefónoch.. PS: pomôžem ti...NIJAK pretože ten zázračný WP ani len hľadať v kalendári nedokáže !!! A to ani nehovorím o nezmyselnom obmedzení emailového klienta na odosielanie súborov....rýchle vytáčanie kontraktov priamo s klávesnice/skús si násť číslo medzi 700kontaktmi keď nevieš presne ako si si ho uložil atd. atd. Ale ak tam bude W8 a nebude tak obmedzený ako táto beta verzia OS tak kľudne do WP telefónu pôjdem. Už teraz mám Win8 na NB a je v pohode takže ak bude WP8 taký ako sľubujú tak isto si ho vyskúšam. B-]

5.6.2012 10:42 / M2 Reagovať 8 13 nahlásiť

Jasne, lebo ako dilino si ulozis kontakt s nejakym cislom a miesto toho mena si zapametas cislo? Aspon netrep, ty si WP7 nemal v zivote v ruke!

5.6.2012 10:47 / Reagovať 7 8 nahlásiť

dalsi pan expert, zaujimave ja si dam nahodim pdfko a word v priebehu 10tich sekund a to cez SKYDRIVE, nahram ho cez PC na uloziste skydrive, potom zapnem skydrive cez telefon a je tam, vuala

5.6.2012 17:06 / :-) Reagovať 1 6 nahlásiť

Takze cez Kosice :-). Nemam internet v mobile, ako to spravis do 10sekund?

5.6.2012 20:26 / Rs Reagovať 4 4 nahlásiť

Nemas internet v mobile? Mas androida mrtveho bezinternetu? Aky si.ty ale velky manazer,bistu. Hlavne ze mas 1800 udalosti v kalendari. Nieco ti prezradim , smartfon ti je zbytocny.

5.6.2012 20:33 / redmond Reagovať 2 3 nahlásiť

nie kazdy "buzinec" (ako by povedal jeden v historii zapadnuty politik) znamena managera s vyzorom buzeranta co stale nieco browsuje na dotykovom smejde.

5.6.2012 20:47 / :-) Reagovať 6 6 nahlásiť

asi si ma mylis s userom hore. Ja nie som manazer, nemam 1800udalosti v kalendari, nemam internet. Androida pripajam k wifi. Staci? A teraz ti zopakujem otazku. Ako v priebehu 10sekund dostanes do mobilu word dokument, alebo pdf? Bluetoothom. Aha sorry, to vo WP nejde. Tam nejde file transfer cez BT. LOL

6.6.2012 20:04 / Zaklinac Reagovať 0 2 nahlásiť

No ani cez BT nedostanes nejake pdfko za 10 sekund. BT je zalostne pomale. Lolovat sice mozes, ale je to politika MS. Ked sa ti nepaci, mas na vyber dalsie OS.

6.6.2012 20:06 / Zaklinac Reagovať 0 0 nahlásiť

Na vyhladavanie v kalendari mas aplikaciu, rovnako ako na inteligentne vytacanie. Inak aj jedno, aj druhe ma prist v updatoch.

5.6.2012 12:52 / hahmmm Reagovať 1 20 nahlásiť

20 rokov dozadu neboli ziadne business telefony a business frcal,lenze dnes si najprv kazdy business man kupi auto, telefon, notebook a az potom ide business, na schodku meskaju VZDY a tvaria sa ako majstri sveta. Dakujem takychto businessmenov neprosim

5.6.2012 10:58 / rebel Reagovať 9 6 nahlásiť

veru,ja nechcem wp7 ani od htc

5.6.2012 00:53 / meno Reagovať 15 19 nahlásiť

nevrati

5.6.2012 01:01 / ha Reagovať 29 55 nahlásiť

Názov článku je len autorovým mokrým snom. Vraj M$ zachraňuje nokiu svojím odpadovým OS. Hlavne že akcie nokie od nástupu elopa stále len padajú ako jesenné lístie.:-D

5.6.2012 16:42 / heeejsa Reagovať 11 8 nahlásiť

Autor asi nesledoval nic okrem Nokie...ze vraj hardverovo vyrovnana a niekde este lepsia ako konkurencia-hehe.A display slaby ,az teraz nasadili vyssie rozlisenie,ked uz tri-styri roky ma konkurencia 800x480 v strednej triede.A o procakoch,ramkach radsej nehovorim,zaspala dobu.Pripajam sa k nazoru,ze je to len autorovym snom...

5.6.2012 01:06 / med Reagovať 23 48 nahlásiť

pekne napisany PR clanok. Su firmy ktore volakedy boli inovativne a urcovali smer ale potom niekde pocas tej cesty prisiel moment kedy sa zlakli zariskovat a priniest nieco nove - len sa zubami nechtami drzali "osveceneho" modelu. Zadusil ich vlastny uspech. Takto dopadol Palm, Symbian, Sun, Digital, Silicon Graphics a stovky dalsich velikanov co nieco znamenali a boli inovativne. Len sa v jednom bode zacali viac starat o akcionarov ako vyvoj a zakaznikov. Nokia si nevsimla ze ludia nepotrebuju 20 novych modelov telefonov kazdy rok. Microsoft si nevsimol, ze ludia pouzivaju ich produkty iba z donutenia. V matematike mozno plati ze dva minusy vytvoria plus. V biznise a dizajne to neplati. Mal som Nokiu. Mam stale laptop s windows. Ale uz sa neviem dockat, kedy tento laptop pojde na eBay a nahradi ho Mac.

5.6.2012 01:16 / Kadibudka Reagovať 16 22 nahlásiť

Ta posledna veta, ta druha cast... A to vyzeral byt naozaj mudry, nezaujaty a sympaticky prispevok. Kazdopadne, nokia sa spolu so spolupracou s M$ upisala satanovi a jej cesta do pekla je tym padom vydlazdena. Avsak, nastava sanca ukazat kto bude novym kralom, ja si myslim, ze otvoreny OS to bude mat jednoduchsie a lacnejsie ;)

5.6.2012 15:30 / med Reagovať 2 7 nahlásiť

nuz len pisem ze ako veci su. Ja som odrastol na Palm Pilote a doteraz mi je luto s tym, kde ten system skoncil, pretoze bol podla mojho osobneho nazoru najlepsi. Ako sa Palm presunul iba z organizerov do smartphonov tak design isiel dole vodou. Namiesto tenkych a jednoduchych telefonov zacali designeri onanovat v sutazi o najkreativnejsiu klavesnicu. Trvalo im 5 (!!!) rokov kym z ich Palm Treo dokazali odstranit vytrcajucu antenu a spravit ho trocha tensi. Toto sa zopakovalo aj pri akvizicii s HP - software mali skvely, hardware mali strasny. Zacinali ako priekopnici s dotykovymi obrazovkami a rozoznavanim pisma v 1996 (co je 11 rokov pred iPhone) a skoncili v 2011 ked nemali ani jeden model bez mechanickej klavesnice a navyse jeden bol prilis maly a druhy bol prilis velky. Ak by robili vsetko naopak tak by boli mozno celkom uspesna firma. Co sa tyka mojich dalsich telefonov - prechod z Palmu na Windows Pocket Pc bol ako prechod z Windows XP nazad na Windows 1.0. Strasny system, strasne ovladanie. Po Windows som mal nokiu E71 - hardware uzasny ale ovladanie este horsie ako to na Windows Pocket PC. Clovek si mohol akurat tak menit pozadie na obrazovke a zvonenia. Ale telefon to bol kvalitne urobeny az na ten software. Potom som mal Samsung Galaxy. Dobry telefon, svizne ovladanie, zial ked som ho kupil ako novy tak som sa dozvedel ze nebude oficialny upgrade na novy Android. Takze som vlastne kupil moralne zastaraly telefon. Na upgrade do 2.3 som cakal 11mesiacov! Android je fajn ale aj vo verzii 2.3 bol stale dost neucesany a navyse Samsung mal potrebu ho zaprasacit s ich okraslovanim. Z prace som dostal iPhone a musim povedat ze napriek niektorym obmedzeniam vsetko funguje ako ma a nic nemusim riesit. Mam uz svoje roky a nemam potrebu hrat sa so systemom aby mi fungoval. Znova - ak by mal Palm telefon na urovni Galaxy alebo iPhone tak mam Palm. Palm rest in peace. Takto mam Apple lebo mam istotu, ze mi ho budu podporovat najblizsie tri-styri roky.

6.6.2012 16:54 / dunčo Reagovať 1 1 nahlásiť

vidíš ale blbečkom nevysvetlíš,tý ťa tu začnu o chvílku mínuskovať pretože moja celodenná robota je hladať najlepšie ROOM a rootovanie telefonu ,aby bol k svetu a išiel

5.6.2012 01:39 / lekkart Reagovať 14 51 nahlásiť

vsetci odporcovia nokie a ms zabudaju na par veci. microsoft ma tolko financnych prostriedkov, ze moze financovat a zlepsovat svoj system roky. wp je velmi mlady system. to co dali ostatni za 6 rokov, da ms za 3. je rychly aj na menej vykonnych zariadeniach. je prudko ucelovy a pouzivatelny. nokia sice je v strate, ale za tri stvrtiny straty moze divizia nokia-siemens, ktora nema s telefonmi nic spolocne. no a nakoniec nokia podstupila restruktulizaciu a postupne zavedenie novych telefonov na trh v rekordne kratkom case. a zacina to prinasat ovocie. a to na uplne nasytenom trhu, kde uplne dominuju ine platformi. rychlost, vzhlad a funkconst wp priniesla do popredia opat povodny ucel mobilnych zariadeni, ktorym je komunikacia. nepotrebujem mat delo, ktore sa vykonom vyrovna pocitacu a vydrzi den. suma sumarum. z analytickeho pohladu bude este veselo. som o tom neochvejne presvedceny :-)

5.6.2012 02:04 / michal Reagovať 14 9 nahlásiť

mas pravdu mam mobil z androidom a co pozeram je to este x10 stara ale stale dobra a kuse mrzne ja viem ze to nema naj parametre ale aj tak wphone by na tom isiel lepsie ked to pozeram android neni zly os ale google by ho mal dat dokopy lebo vyrobcovia z neho robia totalny bordel ja si myslim ze by tie mobily isli rychlejsie keby to nezapracu odpadom a pretoto sa mi luby windows phone ze je tam len microsoft os a nie este vela bordelu teraz ma orange nieco predstvit nove tak som zvedavy co to bude od stredy a mozem si zobrat new mobil tak sa neviem rozhodnut ci lumiu 800 alebo sgs3 co si mylite ktory ??

5.6.2012 07:46 / r Reagovať 23 18 nahlásiť

jednoznacne WP telefon ale pockaj si kym vide WP8, potom androidaci uvidia co je to system

5.6.2012 08:28 / Mark Reagovať 15 14 nahlásiť

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D to som sa pobavil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

5.6.2012 20:39 / redmond Reagovať 2 8 nahlásiť

"jednoznacne WP telefon ale pockaj si kym vide WP8, potom androidaci uvidia co je to system" a kto to bude kupovat, ked vsetci uz nejake mobili kupili "ked ze mobil nie je ako cakat na staru kym sa vrati domov a navari veceru". Tu nie si v prostredi ako Appole, ktore prida za stvorku esko a mame tu hordy najazdnikov na Appole store.

5.6.2012 02:17 / PK Reagovať 13 20 nahlásiť

No skus na tom zariadeni co prinieslo znova komunikaciu spustit Fring, alebo Skype na videocall. Skus si do toho zariadenia nahrat cez Bluetooth nejaku hudbu. Alebo z SD karty z fotaku skopirovat obrazky ktore chces poslat ako MMS. Do konca roku 2011 som pouzival Nokia, ale uz mam Samsung Exhibit II 4G, 800x480 displej a vracat sa k Nokii zatial neplanujem. Zaujala ma akurat Nokia 808 Pureview, ale cena 530E je brutalna, na to, ze na tom telefone mi tiez nepojde Skype video. A windows for phone mi zatial pripada len ako experiment.

5.6.2012 08:20 / mariooo Reagovať 13 12 nahlásiť

skype je ms nativne podporovany, z SD karty posielat mms? To kto kedy robil? Hladas ako sa neda, nie ako uznat, ze nokia ma nasliapnute spravnym smerom.

5.6.2012 08:52 / JaroB Reagovať 4 13 nahlásiť

skús si natívne pustiť SKYPE na NOKII LUMIA 610 :-D:-D:-D

5.6.2012 09:19 / Cortex A9 Reagovať 5 11 nahlásiť

Na lumii 610 skype ide, nebude ho mozne stiahnut len z market place,tento phone je pre nenarocnejsich ludi aby sa zoznamili so systemom

5.6.2012 17:50 / PK Reagovať 3 3 nahlásiť

No ten spravny smer je to, ze stavili na system ktory vsetci ostatni vyrobcovia maju a pouzivaju ako B-ckovy. Co sa ti zda nenormalne na posielani obrazku z SD karty? Vysvetli mi ako by si to robil ty niekde v terene, mas fotoaparat, mas mobil a chces niekomu poslat normalnu fotku. Ja vytiahnem microSD z redukcie vo fotaku, strcim do mobilu a poslem fotku bud MMS, alebo mailom. Pochop, ze sa nebudem ja prisposobovat telefonu, ale telefon sa ma prisposobit mne a na to Nokia nejako zabuda. Skype nativne podporovany a uz vie prijimat hovory aj na pozadi? :)

5.6.2012 20:42 / redmond Reagovať 3 3 nahlásiť

to: mariooo ak tym spravnym smerom bolo sliapnut do najblizsieho hov.na, tak potom ano - maju spravne nasliapnute.

5.6.2012 10:04 / RVM Reagovať 1 7 nahlásiť

To, ze nativne na 808 nebezi Skype video nie je problem samotneho zariadenia, kedze je vybavene prednou kamerou pre videohovory. Je to problem Skypu. Kazdopadne, 808 ako aj ine Symbiany podporuje nativne 3G videohovory.

5.6.2012 11:31 / lekkart Reagovať 3 2 nahlásiť

Uvedom si ze hovoris o verzii systemu, ktora sa vyvojovo rovna tak Androidu Cupcake alebo Donat-u...

5.6.2012 08:50 / JaroB Reagovať 9 6 nahlásiť

" je rychly aj na menej vykonnych zariadeniach." s týmto si ma pobavil...možno keď si otvoríš úvodnú obrazovku ale pokiaľ by chcel iba obyčajný SKYPE ktorý beží aj na 434 MHz ARM 11 a 128MB tak máš smolu lebo to ten rýchly a stabilný betaOS nezvládne ani s raz takým HW/800MHz a 256RAM.... Takže ešte raz tú o červenej čiapočke...:-D:-D:-D

5.6.2012 10:05 / RVM Reagovať 2 7 nahlásiť

No nechcem ti to kazit, ale rychlost ani stabilita nemaju nic spolocne so Skypom.

5.6.2012 20:51 / jan Reagovať 2 0 nahlásiť

Nie je WP 7.5 platforma, ktora potrebuje 512 MB RAM na Skype, ktory mimochodom vyvija tiez MS ? :)

5.6.2012 23:27 / Reagovať 0 0 nahlásiť

len jeden comment. Mikrosoft ten svoj mobilny OS zdokonaluje uz dekadu a stale je to sra6cka. S poslednym som teda nemal tu cest ale jazdil som na drvivej vacsine predchadzajucich.. Dufam ze sa mylim a konecne sa chytia nech je nejaka konkurencia.

5.6.2012 01:57 / vrx Reagovať 5 19 nahlásiť

Keby to bol PR článok, verím, že by ho niekto prekontroloval aby nevypustil toľko chýb. Ak niekto za tento článok zaplatil (NOKIA, MS, ...) mal by si pýtať zľavu. Keď už nedáte zarobiť korektorom bolo by vhodné aby ten čo ten článok uverejňuje aj prečítal.

5.6.2012 02:37 / RVM Reagovať 6 44 nahlásiť

"Mnohých odradil použitý Symbian, ktorý sa na moderné dotykové systémy ani z ďaleka nechytal." "Symbian sa totiž aj napriek veľkej snahe a niekoľkým zásadným aktualizáciám nedokázal postaviť konkurencii." Keby to napisal ziak siedmeho rocnika zakladnej skoly, nepoviem nic. Ale taketo bohorovne a prehnane vyjadrenia od novinara, ktory by sa aspon tvarit mohol objektivne, to je uz fakt sila. Symbian mal vela nevyhod, a niektore dodnes nevyriesil, ale rovnako ma aj svoje silne stranky, oblasti v ktorych prekonava ostatne systemy. Tvrdit, ze ide o system ktory je daleko pozadu, moze len clovek, ktory bud Symbian poslednu dobu v rukach nedrzal, alebo schvalne sa snazi Symbianu poskodit. Symbian je este stale najpouzivanejsi smartphone OS na svete (podla StatCounter), je treti najpredavanejsi, otvorenostou, prisposobitelnostou a funkcionalitou sa mu spomedzi vacsich mobilnych OS vyrovna jedine Android, energetickou efektivnostou nikto. Samozrejme, Elop (a v pozadi Microsoft) Symbianu vrazil dyku do chrbta, a deti na diskuznych forach dookola opakuju ze ide o mrtvy system, ale aspon vy "novinari" uz prestante rozsirovat tieto myty. Prestante navodzovat dojem, ze dnesny Symbian (Belle FP1) je to iste ako Symbian, ktory sme pouzivali v 5800 XM ci N97. Mam doma telefon s WP7.5, Lumiu 800. Je to nadherny telefon a WP mu sedi. Je velmi rychly, vsetko je plynule, dizajn prostredia je elegantny, intuitivny a originalny. A aj pocet aplikacii pre tento OS rychlo rastie. Ale funkcionalitou, prisposobitelnostou, otvorenostou a vydrzou baterie sa jednoducho na Symbian Belle nechyta.

5.6.2012 06:28 / Fanatix Reagovať 28 7 nahlásiť

Symbian je mŕtvy!!! Tak to chopok! Po Belle už nebude žiadny update, nikto už do takého systému nepôjde. To či ho trebalo pochovať je už otázka na iných, ale ber to ako fakt! Už ho nikto kvôli tebe nebude reinkarnovať. V čase, keď WM a Symbian "tvrdili muziku", som vsádzal viac na WM, ale ukázalo sa, že obidva systémy prespali dobu, jeden umrel, druhý sa transformoval na WP, ale aj tak bude mať čo robiť aby prežil.

5.6.2012 09:45 / Cortex A9 Reagovať 2 9 nahlásiť

Symbian nieje mrtvy, podpora aplikacii stale trva a este dlho bude a Prisiel update fp1 a chysta sa fp2

5.6.2012 10:14 / RVM Reagovať 0 17 nahlásiť

Odporucam zaplatit si kurzy pochopenia pisaneho textu. Ja som v prispevku vobec neriesil ci je alebo nie je Symbian mrtvy. Moj prispevok pojednaval o schopnostiach a vlastnostiach Symbianu. Vsetci dobre vieme, ze Elop Symbian odpisal, tak aky ma zmysel dookola ako blazon opakovat na diskuziach "Symbian je mrtvy!!!" ? Aj s tymi tromi infantilnymi vykricnikmi ? --- To, ze absolutne nemas prehlad o com pises dokazuje aj tvrdenie o tom, ze "po Belle uz nebude ziadny update". Minimalne jeden uz vieme ako vyzera: Belle FP1, a na dalsom sa pracuje: Belle FP2. Nejde o minor updaty.

5.6.2012 10:32 / Marko Reagovať 4 4 nahlásiť

co sa tu tolko pucis ? symbian vo verzii belle dokaze vsetko co ostatne OS a aj keby bol mrtvy dnes da sa na nom ficat este storokov...takze tie vykricniky si strc za klobuk :D :D

5.6.2012 11:00 / RVM Reagovať 0 6 nahlásiť

Verim ze to mala byt reakcia na Fanatixa, a nie na mna :)

5.6.2012 13:26 / Marko Reagovať 0 3 nahlásiť

hej hej dal som nespravne reagovat :D

5.6.2012 13:30 / hammer Reagovať 1 3 nahlásiť

samou radostou ti pri tychto slovach praskaju bedare ..... samozrejme symbian mrtvy nie je, a podporovany bude este 4 roky ... v tom case uz bude android lagovat len v tych lacnych cinskych mydlach a tabletoch za 30 ecok ... ;-)

5.6.2012 20:47 / redmond Reagovať 0 4 nahlásiť

Fanatix utri si ten biely prasok pod nosom....

5.6.2012 11:36 / fantomas Reagovať 2 1 nahlásiť

teraz som kupil N603, s Belle. Mam pocit ze Nokia zo symbianu odstranila (ci skor, dala Accentuire odstranit) veci ktorymi bol symbian lepsi (napriklad, automaticke pripajanie sa wi-fi alebo 3g podla dostupnosti) a zavadza veci, ktore boli u ostatnych horsie (napriklad de facto nuti ludi pouzivat nokia account) Zacinam mat pocit ze to ide do sraciek, podme vsetci do mainstreamu, ved preco by sme mali mat vyhodi nad ostatnymi ked mozeme byt rovnaki...

5.6.2012 03:04 / AG Reagovať 5 5 nahlásiť

Okej sak nech sa im dari... Len som zvedavy, co budu robit az prehrmi ta dnesna mania stupidnych dotykacov a zacnu znova chciet zariadenia aj na telefonovanie. Co bude, resuscitacia WM 6.5, alebo novy system Windows Phone Vista, nanovo prerobeny aby sa dal ovladat klavesnicou (a zase nekompatibilny s nicim)? :-/ Achjo. Uvidime co ten Tizen, alebo ci niekto pride s nejakym normalnym stabilnym rychlym univerzalnym nastavitelnym systemom ktory dokaze aj nieco ine nez spustat jednu Java/HTML5 aplikaciu naraz a vydrzi na baterku viac ako den :-/

5.6.2012 05:15 / doprava zdarma anjel Reagovať 15 1 nahlásiť

doprava zdarma anjel krídla Ultra tenký Stander Pevný kryt so stojanom pre iPhone 4, tabliet, $ 2.99, tak dokonalý: http://x.vu/257926...

5.6.2012 05:48 / Jozef Remen Reagovať 15 30 nahlásiť

Mania dotykacov neprehrmi. Tlacitkove telefony skoncili, to je jasny fakt.je to rovnake, ako ked niekto dufal, ze prehrmi mania optickych mysi a vrati sa gulicka :) Z telefonov sa stali vsestranne pocitace do vrecka a telefonovanie je az druhotnou zalezitostou - vedie chat, mail a textove sluzby ako iMessage ci WhatsApp. Namiesto telefonovania VOIP. V principe su aj GSM hovory VOIP, akurat, ze operatori z toho robia nieco specialne, platene. Rovnako ako z SMS, ktore operatora nestoja nic, lebo vyuzivaju funkcionalitu GSM buniek na lokalizovanie konkretneho uzivatela a zaslanie poziadavky na uskutocnenie hovoru. Zoperatorov sa coskoro stanu vylucne poskytovatelia internetu a drahe hovory a spoplatnenych par bytov textu odidu do minulosti, bude to boliet, budu kopat a bit sa, ale bude to. K clanku: Nokia ma jedinu smolu - su zavisli od Microsoftu na vyvoj klucovej casti - systemu. Vsetko je to pekne, co Nokia s Lumiami predviedla, ale ked je OS v plienkach a MS trva dotiahnut to na iOS a Android, tak Nokia moze seredne doplatit. Nema totiz uz cas cakat, kazdy mesiac je drahy.

5.6.2012 08:15 / indeks Reagovať 2 4 nahlásiť

mania optickych mysi prehrmela, su tu laserovky (nie je to krok spat, ale ani zastatie na jednom mieste).

5.6.2012 08:45 / BobiBolivia Reagovať 1 11 nahlásiť

Prosim ta :D Skor, nez ti neuvazene dam minus, ukaz mi nejaky parameter/vlastnost, ktory/a hovori o tom, ze GSM hovory su v principe VoIP :D Pokial viem, tak VoIP telefonia je zalozena na tom, ze 2 koncove zariadenia maju IP adresy. Pri GSM som nic take nepocul, pretoze mi nie je znamy fakt, ze by 2 mobily v ramci mobilnej GSM siete trebars na frekvencii 1800 MHz mali nieco ako IP adresu na identifikaciu B-]

5.6.2012 11:01 / ARS Reagovať 5 0 nahlásiť

nuz, seriove cislo SIM karty nieco take silne pripomina...

5.6.2012 11:14 / BobiBolivia Reagovať 0 2 nahlásiť

Bavime sa tu o dvoch roznych technologiach, pricom VoIP zdaleka nie je to iste ako GSM prenos (aj ked s tym seriovym cislom SIM karty asi mas pravdu). Bavime sa tu o tom, ze VoIP vyuziva bajtovy (ak som to zle napisal, namiesto minusu ma opravte) prenos dat - Skype je vhodny priklad, kdezto GSM prenasa data vo forme frekvencie. To su dve totalne odlisne technologie, ktorych princip je podobny snad len v tom cisle SIM karty. Nic viac.

5.6.2012 11:51 / BobiBolivia Reagovať 0 1 nahlásiť

Dobre, Wikipedia spolu s Googlom boli mudrejsi ako ja - SIM karta ma sice seriove cislo (unikatne pre kazdu vydanu SIM kartu), no to priamo nesluzi na komunikaciu s danym vlastnikom SIM karty. Na toto seriove cislo (alebo tiez IMSI) je "nabalene" dalsie cislo, tzv. MSISDN, a to je to cislo, na ktore volame. Takze nemas az tak pravdu, ako sa zda.

6.6.2012 05:33 / Jozef Remen Reagovať 0 0 nahlásiť

A to si seriozne myslis, ze dnes sa hovory prenasaju v podobe vlnenia? Kde zijes, prosim Ta? KAZDY jeden telefonny hovor aj z pevnej linky sa zmeni na seriu 1 a 0 a ide cez IP ustrednu ako data, po identickych kabloch ako vsetky ine data. Ano, z telefonu po najblizsiu bunku to ide ako vlnenie, ale tiez su v nom len zakodovane 1 a 0. Zobud sa, jediny rozdiel je v pouzitych protokoloch, niev sposobe.

5.6.2012 06:20 / Fanatix Reagovať 13 19 nahlásiť

Zbožňujem tie komenty na fórach o tom ako je WP na Nokii rýchli, nemrzne, spoľahlivý..., koľko že to užívateľov ju používa??? Aký zlomok percenta??? Niečo také sa písalo aj s príchodom prvých Android devices na trh ako ich veľkú výhodu oproti WM a zrazu je Android zlý, mrzne...Silno mi to pripomína príchod N8 na trh a tiež silné reči o Symbiane ako vynikajúcom systéme na tomto mobile, o jeho svižnosti, stabilite a nakoniec opak bol pravdou. Reklamovala sa cca každá druhá N8-ka so zamrznutým Symbianom, takže kľud a nohy v teple! Pokiaľ to nebude používať minimálne 10% užívateľov a sami na fórach nepotvrdia "genialitu" WP, tak zatiaľ to všetko beriem z veľkou rezervou a tieto komenty ako výplody PR oddelenia Nokie a MS. Osobne poznám iba veľké negatíva systému WP, ktoré Nokia a MS ani netají. Zatiaľ slabá dostupnosť aplikácii, veľmi zlá bluetooth podpora, absencia slotu na pamäťové karty, problémy s prehrávaním iných ako vlastných multimediálnych formátov (nutný prevod do vlastného formátu), nefunkčnosť Skype... to sú pre mňa osobne veľmi silné argumenty prečo by som si dnes určite žiadne zariadenie s WP nekúpil.

5.6.2012 06:23 / Marko Reagovať 10 14 nahlásiť

Mne sa paci lumia 800 a 900...hlavne v bielom...podla mna najkrajsie telefony na svete !!

5.6.2012 06:31 / Fanatix Reagovať 8 15 nahlásiť

Máš super kritéria na výber mobilu :-D Ak by si mal záujem, môžem ti predať moju starú Nokiu 6300, nedávno som ju prekrytoval do zlatej farby a chcel som ju posunúť otcovi. Vyzerá super!

5.6.2012 06:46 / Marko Reagovať 10 10 nahlásiť

nie som postihnutý tu starú šunku nechcem...proste sú to pekné telefóny a čo sa týka funkčnosti to čo majú stačí...

5.6.2012 06:33 / anywh Reagovať 4 8 nahlásiť

vejda, marketing Microsoftu? přesně tak se vyjadřuje Ballmer...."It just works, the most beautiful phones" :-D schopnosti a moderní HW je podružnost :-D

5.6.2012 10:31 / RVM Reagovať 2 10 nahlásiť

Skus tu svoju nenavist voci Nokii aspon trochu maskovat. Tvoje klamstva mozno budu vyzerat uveritelnejsie. Sam poznam niekolko ludi, ktori maju prvu generaciu Symbian^3 telefonov (N8, C7, C6-01) a ziaden z nich tieto telefony nereklamoval. Podla tvojho tvrdenia, by kazdy druhy takyto telefon mal byt reklamovany. Ale dobre, pristupim aj ja na tvoju hru: Reklamuje sa kazdy druhy smartfon s Androidom, takze klud a nohy v teple! Co sa tyka WP, jeho market share stupa podstatne rychlejsie ako svojho casu Android. Na internete sa uz objavuju spravy o tom, ze WP prekonava v predaji iPhone na cinskom trhu. Mnozstvo aplikacii vo WP obchode rastie rychlejsie ako svojho casu Android Market a uz davnejsie prekonalo hranicu 100 tisic. Samozrejme, WP je mlady system a ma viacero nedostatkov, niektore z nich budu vyriesene vo WP8 update, napr. spominane pamatove karty, ale aj prilisna naviazanost na Zune. Ocakavany je aj pokrok v oblasti multitaskingu, teda aj tebou spominany problem "nefunkcnosti Skype". Mozno by nebolo odveci pripomenut si Android vo verzii 1.5 ci 1.6. Ten mal vacsie obmedzenia a problemy ako dnesny WP.

5.6.2012 10:47 / M2 Reagovať 7 11 nahlásiť

"Zatiaľ slabá dostupnosť aplikácii, veľmi zlá bluetooth podpora, absencia slotu na pamäťové karty, problémy s prehrávaním iných ako vlastných multimediálnych formátov (nutný prevod do vlastného formátu), nefunkčnosť Skype... to sú pre mňa osobne veľmi silné argumenty prečo by som si dnes určite žiadne zariadenie s WP nekúpil." - 90 000 aplikacii pre ani nie 2 roky staru platformu - jaj nemozes posielat suboriky bez BT, co vyuzije 1% uzivatelov? Hroza, zaluj MS a Nokiu :) - osobne by som viac bral, keby pametovky ani nepodporovali ale MS by radsej tlacil na vacsiu pamet telefonov, lebo skoncime ako pri androide - kupis si telefon "za" 200 eur so 100 MB pamete a musis dokupovat este kartu - MP4 - skype funguje Este nejaky tvoj "argument" ? :)

5.6.2012 08:15 / Reagovať 4 12 nahlásiť

Nokia s WP bez podpory pamatovych kariet nema sancu.

5.6.2012 10:42 / RVM Reagovať 1 7 nahlásiť

Mam pre teba dobru spravu, WP8 uz vraj pamatove karty budu mat :) Inak, pamatove karty chybaju napr. aj v iPhonoch, Galaxy Nexus, HTC One serii, Sony Xperia S a mnohych inych.

5.6.2012 13:43 / iqlogic Reagovať 5 2 nahlásiť

No ale tie vymenované mobily majú tuším najmenšiu kapacitu 16GB, čo je predpokladám pre väčšinu ľudí dostačujúce ... WP-čka majú aj 4GB pamäte a podpora SD kariet nikde ...

5.6.2012 14:12 / Cortex A9 Reagovať 1 3 nahlásiť

Iphone tiez nema sd kartu a ma uspech, buducnost je v integrovanej pamati, naco sd ked vyrobca ponuka uz dnes 16 alebo 32gb pamat?

5.6.2012 14:38 / RVM Reagovať 0 4 nahlásiť

Ja som zastancom SD kariet. Ono je to o inom, nielen o kapacite. Je super, ak mozes jednoducho vytiahnut kartu z jedneho mobilu a strcit ju do druheho a mas po ruke vsetku hudbu/fotky/videa co potrebujes.

5.6.2012 17:02 / RastislavJ Reagovať 1 2 nahlásiť

Koľko ti z tej pamäte zobere hodina natáčania v Full HD?

5.6.2012 08:17 / jano Reagovať 2 10 nahlásiť

Nokii stačilo "držať sa svojho remesla", tj. vyrábať klasické telefóny s číslicovou klávesnicou. Nie každý chce/potrebuje smartphone, poznám desiatky ľudí v strednom veku, ktorí používajú niekoľkoročnú 6300, pretože náhrada v posledné roky neexistuje, obyčajné telefóny sú len úplný 1€ low-end, ale aj do toho vie nokia urobiť "skvelý" softvér, v ktorom bežný užívateľ 80% veci nevyužije a akurát ho spomaľujú. Nebola by síce žiaden technologicky inovátor, ale ekonomicky by fungovala...

5.6.2012 10:46 / RVM Reagovať 2 4 nahlásiť

Nokia investuje to vyvoja v oblasti mobilov viac ako ktorykolvek iny vyrobca. Bola by velka skoda, keby niekolkorocny vyvoj novych technologii bol zastaveny. Dalsia vec je, ze firma, ktora by sa zamerala iba na low-endy, stratila by renome, co by zhorsilo jej postavenie aj v predaji low-endov.

5.6.2012 08:18 / Mr. Clones Reagovať 3 21 nahlásiť

Podľa mňa je krajšia N9. Mám ju prakticky od uvedenia na trh. Dizajn je rovnaký, avšak má väčší displej, pretože neobsahuje nepotrebné dotykové tlačítka ako Lumia. Systém Meego je dizajnovo jednoduchý a krásny. Po prechode od N900 a Maemo je to niečo nové a pritom krásne. WP sa mi už na prvý pohľad nepáči a nezaujalo ma to. Ľutujem len to, že sa na Meego Nokia vykašľala a stavila všetko na WP od Microsoftu. Tým ma donútila, že ďalší telefón nebude od Nokie. Som rád, že existuje taká konkurencia a že si človek môže nájsť to, čo sa mu hodí a páči. U mňa to WP určite nie je. Tým však nezhadzujem jeho kvality, ale nezaujíma ma vôbec.

5.6.2012 11:12 / rebel Reagovať 3 7 nahlásiť

no ved toto,seniorske vedenie nokie si upililo konar pod sebou zlikvidovanim meega.to bola jedina cesta ostat n.1., zastaraly symbian nahradit meegom,co model od nokie,to meego a nie tam pchat nudny a nedorobeny wp7,je to smiesne ako sa dalsie seniorske vedenie od ms snazi silou mocou natlacit zakaznikom ich predstavu ako ma vyzerat smartphone i ked zakaznici maju na celu vec iny nazor vid.statistiku,ktora hovori,ze dokonca bada sa tesi u ludi vacsej popularite ako wp7 a dobra rada na zaver,vymente tych plesnivych dedkov z vedenia a nahradte ich novou mladou krvou,ktora nie je utrhnuta od reality

5.6.2012 08:46 / ondro1234 Reagovať 7 10 nahlásiť

presne tak. microsoft je padak. pad nezastavi, ale iba spomali. nokia si nasla kamarata, s ktorym sa zvezie. byvali to dobre telefony, skoda ich.

5.6.2012 14:24 / S-V.P.A.M Reagovať 4 2 nahlásiť

Problem je, že Nokia nie je jedina kto ma WP. Tou dohodou ziskal MS dalšieho vyrobcu do počtu, ale čo ziskala Nokia ? Nokia mala žiadať, aby ukončili vztah so všetkymi ostatnymi vyrobcami, a bola by vyhradnym vyrobcom WP smartphonov. Ked Samsung pride na jeseň s WP8, ktore budu mať lepši HW a cenu ako Nokia, kto kupi telefon od Nokie ?

5.6.2012 21:24 / RVM Reagovať 0 4 nahlásiť

Nebudu mat. Nokia si kludne kupi rovnaky procak ako je v Samsungoch, HD AMOLED displej od Samsungu, na ktory navyse da svoj ClearBlack filter. K tomu si pripocitaj ovela lepsi dizajn, a typicke Nokia vychytavky ako PureView, Rich Recording Audio, mozno niekedy FM transmitter... A ak tam jedneho dna daju tu superhydrofobnu vrstvu, myslim ze maju vyhrate.

5.6.2012 21:53 / slays Reagovať 1 2 nahlásiť

kazdy kto ma aspon trosku rozumu ! Urcite radsej Europu ako sikmookeho korejskeho smejda ! (na S2 praskol display pri beznom noseni v nohaviciach po 2 mesiacoch = šmejd !)

5.6.2012 09:37 / mabrik Reagovať 4 1 nahlásiť

Bazmek, ktory mi sam sformatuje kartu si nikdy nekupim.

5.6.2012 10:48 / RVM Reagovať 0 3 nahlásiť

Aku kartu ? Dufam, ze nie SD...

5.6.2012 14:00 / mabrik Reagovať 2 0 nahlásiť

Hej SD kartu si sformatuje windows pri vlozeni.

5.6.2012 15:37 / RVM Reagovať 0 4 nahlásiť

No mozno kedysi davno Windows Mobile. Do WP smartphonov totiz nemas kde tu SD kartu vopchat.

5.6.2012 09:42 / tulo Reagovať 2 21 nahlásiť

Som verny pouzivatel Nokie E52. A akosi mi stale postacuje. Precitam na nej pdf, word, excel, mail, vypocujem mp3 hudbu, pustim radio a aj internetove, kvalitne sa s tym telefonuje a aj cez skype. Spolahlivo ma to uz roky naviguje ci uz cez Garmin alebo Sygic. A to so slusnou vydrzou baterie. Tiez sa nemusim bat ci ho niekde oskriem alebo mi nedajboze spadne. Nic vazne by sa mu nestalo. Pri mojich aktivitach by bol ten krasny dotykovy fon uz davno v smetiaku. Nie je kazdy manazer ani pubertiak zaveseny non-stop na socialnej sieti hladajuci si novych virtualnych priatelov. Co sa Symbianu tyka, neviem ci je nieco co by som mu vytkol. Za tie roky som v nom preluskal asi vsetko. Apropo, skuste si porovnat zivotnost takejto "zastaralej" Nokie a nadupaneho "dotykaca" v rukach pubertaka alebo cloveka ktory nesedi cely den na zadku. Ja mam ten moj uz 4 roky a z druhej ruky. Aj v tomto sa odzrkadluje predajnost.

5.6.2012 10:30 / anywh Reagovať 2 6 nahlásiť

jj, E52 je opravdu pecka......

5.6.2012 11:23 / q Reagovať 8 1 nahlásiť

Moju starú firemnú E66 som opotreboval na prach za 2,5 roka . Smutmo mi však za ňou nie je , z nostalgie som si ju nedávno zapol a konštatoval že telefóny z tejto sorty patria v dnešnej dobe do šuflíka/smeťiaka .

5.6.2012 11:46 / fantomas Reagovať 0 1 nahlásiť

Mne E52 odisla. Fungovala dobre, akurat s novymi updatami jej prestala stacit RAM (furt hlasila ze malo pamate). Vydrz baterky uzasna aj pri WAPovani par hodin denne (len som nesmel zapnut wi-fi). Nahradu s tlacidlami, malym displejom (velka vydrz), symbianom a wi-fi som nenasiel, kazdemu mobilu nieco chybalo. Skoda.

5.6.2012 10:13 / Reagovať 11 8 nahlásiť

Nokia s Androidom by bol najlepší telefón!

5.6.2012 10:44 / M2 Reagovať 4 2 nahlásiť

Nesuhlasim, bolo by to pre nokiu este horsie, kedze by uz vobec nedokazala konkurovat HTC, Huawei, Samsung ci ZTE.

5.6.2012 10:55 / RVM Reagovať 1 6 nahlásiť

Blbost. Prave naopak, spominane spolocnosti (s vynimkou Samsungu) by nedokazali konkurovat Nokii. Vsetko co HTC, Huawei ci ZTE robia je, ze si kupia novy procak, novy displej a zmontuju to do tela, ktore vacsinou vyzera ako klon iPhonu. To, ze Nokia nema na Symbianoch ci WP HD rozlisenia displeja je obmedzenie dotycnych OS, nie toho ze by Nokia nedokazala prilepit do svojich mobilov HD displej. To iste plati pre procesory. Nokia by bez problemov mohla dat na trh Androidy s HD ClearBlack AMOLED displejom, stvorjadrovym procesoroma k tomu pridat svoje silne stranky ako PureView, Rich Recording audio, FM transmitter, alebo trebars aj pripravovane superhydrofobicke materialy.

5.6.2012 10:44 / M2 Reagovať 7 10 nahlásiť

Zaujimave, kolko expertov tu mame, noze povedzte, ktori z vas mate medzinarodnu firmu? A kolko z vas podnikalo? Kolko z vas VOBEC drzalo Lumiu ci Windows Phone v ruke? Odpoved: 95% z vas to uvidelo na obrazkoch a nadava, lebo nadavat na MS je "in" a "cool" pricom ako pokrytci pouzivate urcite upirateny windows :)

6.6.2012 17:00 / dunčo Reagovať 0 1 nahlásiť

to iste bolo s iPhoneom,nadávali WM maniaci teraz na WP nadávajú anroidný maniaci

5.6.2012 10:48 / jankoandroid Reagovať 10 2 nahlásiť

joooj ludia co sa vadite jeden ma symbian druhy win treti android no vsak svet sa nezruti ale z vlastnej skusenosti ked som nokiakom so symbianom ukazal android a co vsetko dokaze tak kazdy z mojich znamych utekal kupit android a ziadne drahe telefony ale lacne androidy do 150euro a doteraz nemozu vynachvalit. A stym mrznutim to je blbost a este aj padanim systemu haha mozno na prvych fonoch sa to stavalo ale uz nie a baterka sa vybija nie koli tomu ze tam je android ale vdaka pokrytiu nasich sieti ked som v rakusku tak moj fonik ma dvojnasobnu vydrz oproti na SK no vyssia kvalita sieti ono ked je nizsia kvalita siete android dava vacsi vykon na chytenie signalu a tym skor sa spapa baterka.Nokie su pekne foniky neurazam nikoho ale mohli by byt s androidom aj s wm a kazdy si vybere.PS : komenty k iphone to bude masaker ked to pride dddd

5.6.2012 10:49 / zlydzudzu Reagovať 6 4 nahlásiť

Nokiy nepomože už ani plakať.. Tá strata, ktorú vyprodukovali je pre takeho obrovskeho konkurenta ako je Nokia iba hamba.. Nokiu drži nad vodou len to že ma kopec patentov a roky vyvoja za sebou.. Neverim že Nokia bude niekedy schopna vrátit sa na čelo predajnosti..

5.6.2012 10:59 / RVm Reagovať 1 6 nahlásiť

Vacsinu straty ktoru vyprodukovali, nie je kvoli telefonom. Ma ju na svedomi ich dcerska spolocnost Nokia-Siemens networks.

5.6.2012 13:42 / highway Reagovať 1 3 nahlásiť

Ano, vacsinu strata z predaje telefonov je "len" 219mil.€ z celkovej straty 1,34mld.€ za 1Q/2012. Ale celkove je Nokia v strate uz stvrty kvartal, v podstate za dobu posobenia sucasneho sefa. Co je vsak horsie, Nokia neustale straca podiel na trhu, v high-tech, tj. vo smartphonoch je to katastrofa. IMHO vobec nejde o to, ci je WP dobry system alebo nie. Zakladny problem je, ze Nokia nie je vlastnym panom, v podstate je diviziou Microsoftu. Preco? Pouziva len system od MS a nema inu alternativu a Nokia dostava 1mld$ rocne od Microsoftu ako baksis (Co je mimochodom trnom v oku ostatnym vyrobcom, ktori preto odmietaju vyrabat telefony s WP). Za ostatnymi platformami (MeeGo, Symbian, ...) spalila mosty. Okrem toho je Stephen Elop byvalym zamestnancom MS, co vidim v tomto pripade ako konflikt zaujmov. Napojenie Nokie je taktiez trnom v oku telefonnym operatorom, pretoze MS je majitelom Skype, co je pre operatorov hrozba do buducnosti. MS ovlada desktopove pocitace a laptopy a predstava, ze by mal ovladat aj mobilne zariadenia, to nocna mora zatial len operatorm, ale mala by byt predovsetkym pouzivatelom. Dalej: Z historie nemame jediny priklad, ze partnerstvo s Microsoftom priniesol uzitok tomu druhemu. Vzdy MS partnera vyuzil a odhodil, svoje o tom vie aj taky kolos ako IBM. Na forach sa pretriasa otazka: Preco teda Microsoft nekupi Nokiu? O tom pise krasne John C. Dvorak na svojom blogu: "Naco kupovat kravu, ked mam mieko (takmer) zadarmo?" Ako uvedene vyssie, MS Nokiu defacto ovlada a pre MS je to partnerstvo absolutne bez rizika, jediny kdo vsadil vsetko na jedno kartu je Nokia. Pruser Nokia je pre mna bolestivy, ked pozriem do svojej mobilnej historie, tak drvivu vacsinu telefonom bola a JE od Nokie (6110, 3310, 6210, E52, ...), teraz v rodine pouzivame N3310, Xpress, N52, N8. Okrem toho Nokia je poslednym europskym producentom mobilnych telefonov (kdeze su slavne znacky Alcatel, Sagem, Siemens, Ericsson, Bang&Olufsen,... :-(). Takze pokial bude v mobile pouzity operacny system Windows Phone, tak si ho nekupim. Uvazoval som o najlepsom mobile vsetkych cias N9 (vid recenzie), ale kdo by kupoval mobil s mrtvym systemom?

5.6.2012 14:58 / RVM Reagovať 0 5 nahlásiť

S vacsinou veci sa da suhlasit. Nie je ale uplne pravda, ze Nokia nema iny system ako WP. Nadalej pokracuje vyvoj linuxoveho OS, defacto nastupcu Maemo/MeeGo linie: Meltemi (ktory by mal napriklad vyuzivat zname Swipe UI z N9). I ked jeho pouzitie sa ocakava v low a mid range smartphone segmentoch, nie je problem ho prisposobit aj high-end segmentu. Mozno je to ten "plan B". I ked v pripade neuspechu WP strategie je pravdepodobnejsie ze by doslo k odovlaniu Elopa a rychlemu prechodu na Android. Nokia by v takom pripade nemala cas a prostriedky presadzovat uplne novy OS, bez sirokej aplikacnej zakladne a rozsiahleho ekosystemu. --- Ako zarytemu Symbianistovi mi momentalne neostava ine, ako dufat v uspech WP (a zaroven vo vyvoj Meltemi), napriek tomu ze Microsoft nemam moc v laske a nevyhovuju mi uzatovrene OS. Neuspech by totiz velmi pravdepodobne znamenal krach Nokie.

5.6.2012 21:49 / slays Reagovať 0 3 nahlásiť

co je to zatupy nazor ze "mrtvy system" "mrtvy telefon" MINIMALNE tri roky ho budu aktivne podporovat a a vylepsovat,nemusi to byt formou nablyskaneho How..place a BUDE. A tri roky je dost dlha doba pouzivat GENIALNY telefon (najlepsi mobil vsetkych cias, :-D:-D:-D smejem ked sa to snazia tvrdit a nejakom obmedzenom ajfone .....) Len zabednena tupost a presadzovanie tejto myslienky samsungoapplackymi podplatenymi redaktorkami sa to snazi nahovorit.

6.6.2012 11:08 / highway Reagovať 0 0 nahlásiť

Mozno je to tupy nazor, ale ja to ako zakaznik citim takto: CEO Nokia povedal, ze buducnost Nokia je WP a ostatne platformy su mrtve ('burning platform'). Tri roky bude N9 podporovany? Vyvojari nadsenim budu vyvijat aplikacie pre system, ktory ma jasny koniec? Bude tam par apllikacii, ale nic nove sa neobjavi a po troch rokoch uz Nokia da uplne ruky prec. Ano tri roky je v mobilnych aplikaciach dlha doba, ale ako odkaz zakaznikovi ja jasny. Pre zaujimavost N9 sa predavala v 1Q/2012 lepsie ako Lumie. Preco do kelu zabijaju svoju vlajkovu lod, mobil, ktory je lepsi nez iPhone? To je pre mna nepochopitelne a divim sa akcionarom, ze takeho cloveka ako Elop vo funkcii drzia.

12.4.2013 16:20 / ondro Reagovať 0 0 nahlásiť

ano mam ochotu o mobile abudem splacat sečianky 99 smerove9910

5.6.2012 10:57 / fan Reagovať 6 5 nahlásiť

wau. toto niekto aj kupuje? :-/

5.6.2012 23:50 / RVM Reagovať 0 0 nahlásiť

Miliony ludi po celom svete :)

5.6.2012 12:21 / tulo Reagovať 0 9 nahlásiť

Ja osobne pozeram na telefon ako na telefon, nie ako na technicky zazrak. Hladim na praktickost. Priklad: Syn mal doteraz N6120 a na birmovku dostal od starych rodicov Samsung Galaxy. Kym N6120 isla aj po niekolkych padoch zlozit, opravit, vymenit displej, Samsung sa za 3 dni nabijal 5x, sluzil ako hracka a ostaval doma v polici lebo sa syn bal aby ho nerozbil. K comu je taky telefon pre dieta? K nicomu. A vysledok? Karta putovala spat do N6120, cize synovi sa konecne opat dovolam a Samsung doma sluzi ako hracka pre obe deti. Samsung ma opat raz zarobene a Nokia nie. Lebo telefon ide uz siestym rokom a po mne, manzelke, jednom synovi ho mozno podedi ten druhy 6 rocny.

5.6.2012 12:23 / pejko Reagovať 1 15 nahlásiť

symbianu je skoda. je to pekny ,dobre vyladeny a nenarocny system. ale to mi ako uzivatelia nemame ako ovplivnit. ostava len verit a ja tomu verim, ze z WP sa casom stane takisto dobre vyladeny system. kto vie ako to bude vyzerat s qwerty mobilmy ako je napr., E5, E6, aky budu jeho nastupcovia a ako ten system bude vyzerat a fungovat v takychto mobiloch nie len dotykovkach. nechame sa prekvapit, verim ze milo.

5.6.2012 14:33 / raketa Reagovať 1 6 nahlásiť

no mne sa zas naopak tento system velmi paci a to rozhodne kvoli jednoduchosti, rychlosti, vyladenosti a praktickosti.. vadi mi len, ze zopar zakladnych veci nepodporuje, ale ak to vyriesia a aplikacie pribudnu, bude to perfektne.. a ta Nokia Lumia 800 je strasne krasny fon.. a toto vsetko hovorim ako clovek, ktory je/bol :-D alergicky na znacku Nokia :-)

5.6.2012 16:39 / Michael Reagovať 3 1 nahlásiť

No takže co sa týka noveho prelomu ano je to nieco ine no na 100% by som Nokiu aspon tieto prve modeli Lumie 710, 800,už len to že pamatova karta do nich nejde mi to pripada ako cesta spat. Dizajn a prve poznatky softwaru ma zaujali ale to len preto ze to je niečo nove ale chýba mi tam velký cas a flexibilita prisposobenia displaya, prijmanie obrazkou cez bluetooth nebol možný. Mal som ich na vyskusanie , testovanie a nie dakujem.. aspon zatial. (som predajcom mobilnej siete a Nokia u mna nieje na popredných miestach.) Verim že sa polepši a moj pohlad sa coskoro na Nokiu zmení. ;-)

5.6.2012 17:44 / Reagovať 0 2 nahlásiť

Ja som zasa plne spokojný s tým ako WP vypadá, mne osobne vyhovuje tá jednoduchosť vzhľadu, nemám rád všelijaké farebné pozadia a množstvo ikon a vidgetov, ktoré ho prekrývajú (rušia). Používam síce Android, ale mám tam Launcher7, čo je imitácia WP už vyše roka a som nadmieru spokojný, 100 ľudí, 100 chutí. Tie tech. nedostatky ktoré spomínaš, s najväčšou pravdepodobnosťou vyrieši dúfajme že blízky update, no a potom sa budem tešiť na nový tel. s WP.

6.6.2012 17:05 / dunčo Reagovať 0 1 nahlásiť

tak to si asi z predajne orange,tam vedia o telefonoch velký PRD chýba ti velký čas,iná sranda táto veta flexibilita prispodobenia displeja,dalšia perla,aj tak ju máte skoro všetci na androide rovnaké BT a obrázky ,to ešte stále niekoho toto baví??? ale pobavil si :-D

5.6.2012 17:26 / :-) Reagovať 2 2 nahlásiť

http://answers.microsoft.com/en-us/winphone/forum/wp7-... ... Can i send or receive files through bluetooth on windows phone 7.5 mango? > Bluetooth file transfer will not be available with the Mango update and I can not comment on whether it will be available with any subsequent updates. dakujem pekne

5.6.2012 17:31 / :-) Reagovať 1 2 nahlásiť

http://www.mygeekpal.com/how-to-enable-usb-mass-st... ... Bluetooth file transfer, NFC (which exist in all new Nokia Symbian devices), external memory slot, USB Mass Storage Mode etc. NEPODPORUJE! dakujem pekne. ani len obycajny mass storage, bluetooth file transfer som mal v motorole V360 este.

5.6.2012 18:08 / Bacil Reagovať 4 2 nahlásiť

Autor doteraz niekde hybernoval? Alebo toto je iba objednaný reklamný článok na podporu predaja?

5.6.2012 18:50 / kia Reagovať 2 2 nahlásiť

Mlady OS?! Asi si robia prdel,alebo? MS mal cas viac ako 10 rokov,ved prve telefony s Windows boli niekedy okolo roku 2000. Co uz vsetci zabudli na CE? Lenze masineria firemnych programatorov to nezvladla,ziadna kreativa,rovno zo skoly do firmy a bez napadov. Klasika ako 90% it firiem. V SR este horsie... Zaspali dobu,mohli byt uplne niekde inde.Skoda...

5.6.2012 19:56 / Reagovať 5 1 nahlásiť

ano ano, Nokia by velmi chcela aj Mircosoft by velmi chcel a tak mi to cele pride ako spojenie dvoch najtazsich zufalcov v hre, ktorym definitivne usiel vlak a valcuje ich aj kadejaky Samsung s tou ich srackou Bada ci ako tomu hovoria. Najtazsie je si priznat prehru, zvlast ked bola firma kedysi jednotka a to plati tak o Nokii ako aj o Microsofte. Microsoft rad nemam, ale jedno mu musim uznat a to ze so svojim Windows Mobile svojho casu predbehli dobu (to iste Nokia so Symbianom), ked Apple o nejakom iOSe a Google o nejakom Androide este ani len nesnivali. No ale zo starej slavy sa dlho zit neda, takze dufam ze tak Nokia ako aj Microsoft skoncia v prepadlisku digitalnych dejin, su tu iny hraci ktori to vedia robit lepsie a su skratka SWAG :-D

5.6.2012 21:37 / RVM Reagovať 0 0 nahlásiť

u wish ;)

5.6.2012 21:41 / blondzka Reagovať 2 8 nahlásiť

NOKIA JE STALE SPICKOU !!! a nic na tom nezmeni par zaszranych sIII-iek ci y-fonov 4,5,6,7,8,9..... A Symbian je 1000000000 x lepsi ako nejaky smiesny Android do verzie 2.3 urcite. To len par tupcov na dotovanych serveroch sa pokusa presviedcat o inom ALE vzdypri velkych a serioznych zrovnaniach Symbian nestracal A HLAVNE je aspon bezpecny (vsak androido). Moja stara 6630 vie viac ako polovica androidov, je az smiesne kedsa chvalia co uz dokazu ......... a tam to uz bolo vtedy

5.6.2012 22:35 / Reagovať 2 1 nahlásiť

V com konkretne je Symbian "lepsi"? Pouzival som ho 4 roky, ale nejak jeho vyhody v porovnani s Androidom nevidim. V com konkretne spociva vyssia bezpecnost Symbianu?

5.6.2012 23:54 / RVM Reagovať 1 4 nahlásiť

Lepsi je napriklad vo vydrzi. Vyssia bezpecnost Symbianu spociva v tom, ze Nokia preventivne kontroluje co dava na svoj obchod. Google tam pusti vsetko zaradom a problemovy soft riesi az dodatocne.

8.6.2012 14:27 / Reagovať 1 0 nahlásiť

aha, vidim ze tie rozdiely su naozaj "killer" :-D najma ta vydrz ma dostala, ja mam elektrinu 24/7 nevidim problem v nabijani telefonu kazdy den. Je problemom uzivatela, ked si do systemu pusti hocico... A ja som sa uz bal, ze Symbian umoznuje sifrovat storage, nativne podporuje sifrovanie mailov, L2TP alebo IPsec VPN, nedajboze L2TP over IPsec, rozne centralne manazovane bezpecnostne politiky pre firemne pouzitie a ine veci, ktore za "bezpecnost" povazujem zas ja... Pre mna je napr. killer funkcia VPN - na E72, E71 ani E61 sa mi VPN s Ciscom rozbehat jednoducho nepodarilo a to hovorim o obycajnej, primitivnej L2TP over IPsec VPN, co je najstandardnejsi standard, ktory zvladaju dokonca aj Windowsy bez specialneho klienta. Hadaj co Android? Konfiguracia VPN cca 5 klikov...

6.6.2012 11:14 / highway Reagovať 0 2 nahlásiť

Ano, Symbian je v sucasnosti vyborny system, vynikajuci do smartphonov nizsej kategorie. Symbian nema take moznosti ako Android, ale pre bezneho pouzivatela staci. N8 je spickova masina a tvrdim, ze je to jeden z najlepsich manazerskych telefonov. Tak preco Nokia ten Symbian likviduje?

6.6.2012 02:53 / Luciano Reagovať 2 0 nahlásiť

Dalsia reklama na Nokiu Lumia na mobilmania.sk

6.6.2012 04:30 / dingdan Reagovať 2 0 nahlásiť

veľkoobchodné najnižšej ceny Anděl Wing Ultra tenký Stander Pevný kryt so stojanom pre iPhone 4, iPhone 4S + doprava zdarma: http://u.x2009.net/io...

7.6.2012 12:30 / F. Reagovať 2 0 nahlásiť

Mna Lumia 800 neoslovila. Dostal som ju ako pracovny mobil. Zadny chromovany plech sa poskriabal v prvy den. (To som ocakaval.) Display sa poskriabal po tyzdni. (To som zas neocakaval. A kedze ten mobil nosim vo vystuzenej taske s iphonom, ktory po dvoch rokoch vyzera ako novy, tak ma kvalita skla nepotesila.) Kvalita hudby je jednoducho zla. Piskanie a pukanie na pozadi. (S lubovolnymi sluchatkami.) Internet je akysi pomaly. Kym sa v People nacita obrazok z FB tak si uvarim kavu. Prijem je tiez slabsi ako na iphone. V budove na prizemi nokia prepina na edge, zatial co iphone dalej bezi na 3G. Vydrz baterie je aj po vsetkych aktualizaciach a resetoch do firemneho nastavenia zalostna. OS je ako kazdy novy OS. IE sa so Safari neda porovnavat. Pravidelne sa mi stava, ze kliknem na odkaz este kym sa stranka nacitava, nasledne sa dotiahne nejaky obrazok, cim sa stranka posunie a otvori sa uplne iny odkaz. Uznajte, ze ked sa to stane 3x po sebe, tak to dost lezie na nerv. Niektore akcie su viac ako neintuitivne (Ulozenie cisla, ktore mi volalo do kontaktov.) alebo otravne (posun kurzora pri uprave textu.) Celkovo je Lumia pekny mobil, ale pouzivam ho len ked naozaj musim. Skoda...

7.6.2012 15:10 / RVM Reagovať 1 1 nahlásiť

Neintuitivne veci su vo vsetkych systemoch. Napr. v iOS ak chces zmenit zvuk v ekvalizery, nemozes to spravit priamo v prehravaci. Musis ist az do vseobecnych nastaveni. Dost zle. --- Co sa tyka skla, mam L800 viac ako mesiac a zatial je bez skrabanca. Davam si akurat pozor, aby som ju nenosil v jednom vrecku s klucami. Na druhej strane mnohi znami co maju iPhonov, ich maju poskrabane viac ako moja rok a pol stara N8. --- S prijmom problem nemam, stranky sa mi nacitavaju zhruba rovnako rychlo ako na kamosovom iPhone 4S. Suhlasim ale, ze zvuk nie je idealny a tiez ze browser nie je tak komfortny ako napr. Opera Mobile. Na druhej strane je ale velmi rychly.

11.6.2012 09:45 / Surany.MORE Reagovať 1 0 nahlásiť

Tieto Nokie mozno maju sancu u jednoduchych uzivatelov, ktori hladaju rychle reakcie a pekne prostredie systemu. Ti, ktori telefon ani nevyuzvaju na telefonovanie (nevedia, ako sa na ich vlastnom telefone pouziva telefon), tak pre takych je Android, kde je kopec serepeticiek v Markete, custom-ROM a podobne veci, ktore jednoduchy uzivatel nevyuzije. Alebo si ten bezny uzivatel pojde do bazaru kupit Nokiu 3310 :-)

13.6.2012 15:52 / Markoff Reagovať 0 1 nahlásiť

srandista, nuze si tam skus prepnut jazyk ako menej skusenejsi uzivatel. jazyk prepnes a nic sa nezmeni, na vstkych ostatnych znackach sa ta telefon spyta ci chces restatovat telefon, na windows phone zostane cucat a pzoerat na teba s textom drobnym textom ze si ho mas sam restartnut a ty si to ani nevsimnes. a toto je len banalita ako prepinanie jazyka u noveho uzivatela, takychto hovadizmov je tam az az, ze ovladanie robi problem aj skusenejsim prip. si skus skopirovat vysledok z kalkulacky do inej aplikacie - smola, takuto brutalne zlozitu funkciu WP nema atd. atd. zlaty android...

17.6.2012 10:51 / T Reagovať 1 1 nahlásiť

Vráti sa teda fínska kráľovná na svoj trón? Nevráti.... Pozrite si prepracovanosť mobilov Samsung s WP7, alebo HTC... Samsung dáva na výber - Bada, Android, WP7... V budúcnosti Tizen.. HTC - Android, WP7 a v budúcnosti ohlásili aj Tizen.... Nokia - hlúpe mobily, zostatok Symbianov a WP7... Symbian pochoval Elop vyhláseniami o konci OS.... Symbian vie viac ako WP7, len nemal také grafické prostredie ako konkurencia, tak začal padať v predajoch, ale nie tak ako po vyhlásení Elopa.... Záver - NOKIA sa odpálila sama tým, že 1x v histórií firmy nestojí na jej čele Fín, ale Amík z MS, ktorý má jedinú úlohu - znehodnotiť Nokiu a potom lacno sa dostať k patentom..V inej firme v USA by Elopa dávno odvolali po takých hrozivých výsledkoch.... Lumiu musia dotovať opovia, lebo sa nepredáva ako čakali... Sami to priznali...

17.6.2012 10:53 / T Reagovať 0 0 nahlásiť

Nokia Lumia 800 schwarz Windows mobile - einfach, schnell, stylish ab € 0,- In den Warenkorb Längere Lieferzeiten möglich nächster Schritt: : Tarif wählen http://shop.t-mobile.at/2197710010/1_1_3_5/10011/... ...

22.6.2012 15:03 / Reagovať 0 0 nahlásiť

viac zaplateny clanok sa asi nedal napisat, vsetky negativa banalizovane, a kazda nepodstatna hovadina vyzdvihnuta do vysin... Preco nie su uvedene realne cisla, ake predaje dosahuju tieto nokie? Preco je zavadzajuco povedane ze windows mobile platforma je mlada? popravde je skoro vonku jej 8ma iteracia, ktoru nema ani iOS ani Android za sebou... Problem je v tom, ze nokia zaspala dobu, prestala robit to v com bola dobra a co mali ludia radi, a MS to iste len z druhej strany. A 2 topiace sa lode teraz cakaju ze ich zachrani druha lod s dierami, cez ktore sa vali dnu voda. Deravym vedrom vodu z lode nevycerpas...

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke