Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
Diskusia

Kam smeruje biznis operátorov

PRIHLÁSENIE

Diskusia je možná už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii
Pri príspevku bude uvedená vaša IP adresa v tvare: 54.87.70.***

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Pridať názor Diskusie už aj bez prihlásenia!
79 príspevkov
19.6.2012 09:30 / Mirik (zive.sk) Reagovať 4 22 nahlásiť

dost dobre spracovane suhlasim ze datovy flat by zahltil 3G siete, dokonca znefunkcnil

19.6.2012 10:21 / pfff (zive.sk) 29 9 nahlásiť

to je len Procházková demagógia ktorú bezmyšlienkovite prebral od o2sk a ktorú opäť zopakoval - už si pomáha priamo citátom o2 pajáca, ktorý si myslí, citujem "Náročným zákazníkom ponúkame 2 000 megabajtov, čo je tiež dosť dát. Neviem si predstaviť, ako ich prečerpať pri legálnom sťahovaní...", ale tentoraz pripustil že ak by dali nižšiu rýchlosť, flatrate by mohol byť, ale nezabudol dodať, že by nemohla byť garantovaná rýchlosť - ktorá mimochodom nie je garantovaná ani pri DSL. tu písal ešte väčšie nezmysly a tu je aj moja reakcia: http://mobilmania.azet.sk/clanky/poplatky-klesaju-k... ... "Procházková logika: 10 borcov EDGE 296 kbit/s / 10 = 29,6kbit/s je lepšie, neproblematické ale 500mbit/s / 10 borcov = 50 mbit/s na borca plne vytaží sieť, je už nepoužiteľné preto napr. ak sa pripojí ďaľších 10 borcov, bude to už len nepoužiteľná rýchlosť 500 / 20 = 25mbit/s na jedného borca a to uznajte, pri tom sa už nedá naozaj nič a ak sa pripojí 100 borcov, to bude tak nízka rýchlosť na jedného, že sa podľa Prochádzku ani nenalogujete, veď uznajte 500 mbit/s / 100 borcov = 5mbit/s na borca kým pri edge by to bolo skvelých 296 kbit/s / 100 borcov = 2,96kbit/s na borca moje obľúbené, to je ale d... dobrý človek" 64kbit/s je flatrate, ten máme, je realitou, nikto nikdy a nikde negarantuje rýchlosti iba procházka opäť vidí problém tam kde nie je. moja odpoveď: "flat pri edge bol samovražda (samotné edge dokáže dať nízke rýchlosti, pre ako takú použiteľnosť museli dať takmer plnú rýchlosť, čoho výsledkom boli až nepoužiteľné rýchlosti, nižší bitrate pre hlas) kým pri vyššej technológii rýchlosť zvýšili a je stabilná (a je možné použiť aj vyšší bitrate pre hlas) edge 296kbit/s pre zákazníka limit 200kbit/s - čím viac ľudí tým nižšia rýchlosť (zaplniť nebol problém) pri 7,2mbit/s pre zákazníka limit 256kbit/s a stabilná rýchlosť (7,2 / 0,256 = 28 súčasných pripojení)" podľa mňa, ak azet bude znižovať stavy, Procházka sa hlási ako prvý - ak to nie je zaplatené a redakciou odsúhlasené šírenie o2sk demagógie, inak tu nemá čo robiť. nech sa oficiálne zamestná pod o2sk tárajom

19.6.2012 10:28 / pfff (zive.sk) 22 5 nahlásiť

o2sk najmä nemá kvalitnú sieť, tak si našla Procházkov aby šírili demagógiu miesto budovania, vylepšenia siete, aby ľudia pochopili prečo "museli" zrušiť DN: Dátové služby s rýchlosťou až do 42 Mbit/s Sťažovateľ: Telefónica Slovakia, s. r. o. Zadávateľ: Orange Slovensko, a. s. Médium: Billboard, informácie na web stránke zadávateľa n á l e z : Billboard, informácie na web stránke zadávateľa: „Dátové služby s rýchlosťou až do 42 Mbit/s“ zadávateľa: Orange Slovensko, a. s. nie sú v rozpore s ustanoveniami Etického kódexu reklamnej praxe. Rada obdržala dňa 10. 04. 2012 podnet od spoločnosti Telefónica Slovakia, s. r. o. na reklamnú kampaň propagujúcu dátové služby s rýchlosťou až 42 Mbit/s zadávateľa Orange Slovensko, a. s. Sťažovateľ je toho názoru, že uvedená rýchlosť je len teoretická, hypotetická a dosiahnuteľná v laboratórnych podmienkach pri nezaťaženej sieti. V reálnych podmienkach, v ktorých využíva služby zákazník je táto rýchlosť nedosiahnuteľná. Spoločnosť Telefónica Slovakia má za to, že používaním uvedeného čísla v headlinoch dochádza k uvádzaniu spotrebiteľa do omylu a dochádza aj k porušeniu ustanovení Etického kódexu. http://www.rpr.sk/sk/nalezy/datove-sluzby-s... ...

19.6.2012 10:32 / pfff (zive.sk) 19 2 nahlásiť

a komentár kde nie sú zaplatení (a aj spomenuli výsledok k akému sa dopracovala rada, tu mi nejak unikol či vôbec nebol) "Na svojom májovom zasadaní sa AK RPR zaoberala aj sťažnosťou mobilného operátora Telefónica O2 proti kampani operátora Orange, ktorý propaguje rýchlosti svojho mobilného pripojenia ako rýchlosti až 42 Mbps respektíve až do 42 Mbps. Ako je známe, udávané maximálne rýchlosti u mobilných sietí sú teoretickými rýchlosťami spoločnými pre celý sektor a navyše nie sú prakticky dosiahnuteľné ani v laboratórnych podmienkach. V súlade s doterajšími svojimi kotroverznými rozhodnutiami pri posudzovaní označovania rýchlostí mobilných sietí AK RPR neuznala sťažnosť za opodstatnenú. Rovnaké označovanie rýchlostí svojho mobilného pripojenia používajú všetci traja mobilní operátori. Paradoxne sťažujúci sa najmenší operátor O2 komunikoval doteraz najkontroverznejšiu informáciu. Od spustenia svojej 3G siete pred rokom informoval, že jeho sieť je v konfigurácii s maximálnou rýchlosťou odosielania dát pri uploade 5.76 Mbps. Ako ale vysvitlo pri zrušení rýchlostných limitov tento rok, dokonca komponenty centrálnej časti siete podporujú ako maximálnu rýchlosť len 2 Mbps." http://www.dsl.sk/article.php...

19.6.2012 10:39 / pfff (zive.sk) 23 4 nahlásiť

tu je ten zázrak prečo telefónica o2 šíri bludy prečo nie je možný flatrate na dátach: "Paradoxne sťažujúci sa najmenší operátor O2 komunikoval doteraz najkontroverznejšiu informáciu. Od spustenia svojej 3G siete pred rokom informoval, že jeho sieť je v konfigurácii s maximálnou rýchlosťou odosielania dát pri uploade 5.76 Mbps. Ako ale vysvitlo pri zrušení rýchlostných limitov tento rok, dokonca komponenty centrálnej časti siete podporujú ako maximálnu rýchlosť len 2 Mbps." a je vymalované! prosím procházku o ďaľšie demagógie prečo dátový flatrate nie je možný možno ešte 10x opakovať "Pekne to vyjadril v nedávno publikovanom rozhovore Jonathan Earle, výkonný riaditeľ O2 pre marketing: „Treba si uvedomiť, že frekvencie sú obmedzené. Neobmedzené dáta znamenajú zároveň neudržateľnosť. Pri ňom promile používateľov využíva gro dostupných zdrojov a nie je to férové pre ostatných.“ Okrem toho podľa Earlea sú flatové mobilné dáta pre operátora komerčnou samovraždou. Tieto argumenty sú zrozumiteľné." pretože: my sa chválime že máme up 5,76 ale v skutočnosti máme len 2mbit/s, keď budeme predávať down 42mbit/s a poprepájame to 2mbit/s linkami, už len jeden čo sťahuje rýchlosťou 2mbit/s nám zahltí sieť, preto flatrate je samovraždou - pre tých čo budujú potemkinovské siete určite

19.6.2012 10:52 / Manobb (zive.sk) 22 1 nahlásiť

Ale veď nikto rozumný predsa neodíde do kapacitne najmenšej (a pravdepodobne aj najpomalšej) 3G siete, ak 3G služby už využíva u dvoch zvyšných operátoroch ... Bola by to totiž "nervová samovražda" ... ;-)

19.6.2012 11:48 / RastislavJ (zive.sk) 14 3 nahlásiť

To je síce pekné, ale ak to nie je robené v ten istý deň v približne rovnakom čase na rovnakom zariadení, tak to nemá vypovedaciu hodnotu.

19.6.2012 11:53 / 0 0 nahlásiť

Ja pridám tiež výsledok meranie: http://www.speedtest.net/result/2016947425.png... Lokalita: Detva Vzdialenosť od BTS: cca 600 m Umiestnenie modemu: Byt v paneláku

19.6.2012 12:16 / 9 0 nahlásiť

Ešte doplním informáciu ku meraniu. Rýchlosť v sieti Orange v mojej lokalite je vyššia. Výsledok merania je maximum, čo dokáže môj modem Huawei B260, aj keď má uvedené do 7,2 Mbit. Keď preložím SIM do modemu Huawei E1752, mávam rýchlosť downloadu 6,5 Mbit, pričom strop pre moju službu je 7,2 Mbit. S modemom E1752 s kartou Easy Free som dosahoval v mojej lokalite rýchlosť cca 3,4 Mbit, ale v rámci bezplatného internetu, po dobití kreditu.

19.6.2012 21:09 / miro j. (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Tak to mi musis prezradit ako si dostal tu rychlost na O2 lebo ja som na svojom phone robil speedtest a na viac ako 1,8mbit som sa nedostal merane v KE nedaleko od centra...

19.6.2012 12:29 / 19 6 nahlásiť

Na výroku "O2 pajáca" (Citujem, nechcem tým nikoho uraziť): "Náročným zákazníkom ponúkame 2 000 megabajtov, čo je tiež dosť dát. Neviem si predstaviť, ako ich prečerpať pri legálnom sťahovaní..." som sa tiež dobre pobavil. Dotyčný pán asi nepoužíva Internet, alebo má služobný a netuší, koľko dát mesačne prenesie.

19.6.2012 12:37 / T (zive.sk) 14 4 nahlásiť

Mali by mu povedať nech si spustí Youtube. 2GB v O2 za 11€ a v Telekome na Easy Free za 5€...:-)

19.6.2012 13:11 / 15 2 nahlásiť

T - Plne s tebou súhlasím. Stačí si pozrieť pár klipov na uvedenom portáli a to nemusia byť ani v HD, a 2 GB je pr..li. Ja som minul 2 GB dát za dva dni a to som iba aktualizoval Linux z vezie 11.10 na 12.04. Pri priamej aktualizácii mi po aktualizovaní počítač nechcel nabootovať, tak som musel stiahnuť celý obraz CD z internetu a nainštalovať systém od začiatku.

19.6.2012 23:29 / co2 (zive.sk) 17 2 nahlásiť

nechapem preco tolko minusiek dostal Pavel a T za10€ mesacne mam na free 2GB dat a pouzitelnou rychlostou .dnes som sa cez co2 v 2G sieti pripojilna internet zavratnou rychlostou 1 kb/s volania za 10centov tj zhruba 50 minut v o2 cakam polovicu casu na pripojenie sa ku pozadovanej stranke

19.6.2012 12:54 / Juraj Procházka (zive.sk) 1 22 nahlásiť

Som rád, že vás náš článok zaujal natoľko, že ste napísali hneď celú reťaz reakcií :) Chcem len trochu korigovať tvrdenie, že preferujeme niektorého z operátorov: nie je to tak. A ešte by som rád upozornil, že nie je "celkom správne" miešať a zamienať konektivitu BTS, resp. NodeB s maximálnou rýchlosťou mobilného pripojenia na 1 prípojku atď. Pekný deň!

19.6.2012 13:15 / pfff (zive.sk) 17 0 nahlásiť

"Chcem len trochu korigovať tvrdenie, že preferujeme niektorého z operátorov: nie je to tak." asi preto 2 rovnaké komentáre podporené výrokmi nabiehajim o2sk, že? jeden dnes a druhý 5. 6. 2012, len 2 týždne po zopakovanie prečo na edge flatrate bol možný a čím rýchlejšie siete, tým flatrate nemožnejší?! bože už len to, že flatrate je nemožný, siť by to neuniesla, keď flatrate funguje, ako DN starým, tak aj pri iných opoch pri rýchlosti 16-64kbit/s "A ešte by som rád upozornil, že nie je "celkom správne" miešať a zamienať konektivitu BTS, resp. NodeB s maximálnou rýchlosťou mobilného pripojenia na 1 prípojku atď. Pekný deň!" čo tým chcete "povedať"? čomu v mnou napísanom ste neporozumeli? ešte jeden taký váš komentár, a mal by si azet hľadať niekoho kto sa vyzná a nie papagájuje výroky o2sk, sú to možno fešáci, ale dúhový pochod pre tento rok už skončil

19.6.2012 13:42 / nuevo (zive.sk) 0 13 nahlásiť

kazdym dalsim svojim prispevkom len dokazujes ze nemas o priepustnosti a kapacite sieti ani dunctu. by the way niekde som nieco cital o najvykonnejsej pomarancovej sieti. a nikde som kupodivu necital ze by ponukali unlimited full speed data.

19.6.2012 13:51 / pfff (zive.sk) 15 0 nahlásiť

hlavne, že ty si dokázal že máš odhadujem že pracuješ pre niektorú štandardizačnú organizáciu na štandardizácii, vývoji sietí pre bohatosť a faktografickosť príspevku, len sa eše neviem rozhodnúť, že pre ktorú

19.6.2012 14:17 / 1 8 nahlásiť

Najslabším článkom prenosového reťazca mobilných sietí je prepojenie BTS s koncovým zariadením. Rýchlosti uvádzané operátormi ako maximálne, ale vždy s poznámkou "do", sa týkajú práve prenosu medzi BTS a koncovým zariadením (modem). Dôležitá je aj distribúcia dát smerom ku BTS. Ak je pripojenie BTS realizované optikou, je to ideálne. Väčšina BTS u všetkých operátorov je pripojená do siete mikrovlnnými spojmi, ktoré majú tiež obmedzenú prenosovú kapacitu a pri plnom vyťažení siete sa podieľaju na celkovej prenosovej kapacite siete. To je hlavný dôvod kolísania prenosovej rýchlosti v mobilných sieťach v závislosti na zaťažení siete. S článkom plne súhlasím. Ja som mal možnosť si postupne skúsiť vývoj cien aj technológií v mobilných sieťach. Som zákazníkom Globtel-Orange od roku 1997.

19.6.2012 14:32 / pfff (zive.sk) 11 2 nahlásiť

"Dôležitá je aj distribúcia dát smerom ku BTS. " presne o to ide telekom má celoslovenskú optiku, orange má celoslovenskú optiku (= veľké mestá, všade v blízkosti optiky pripájajú na optiku, ak získajú LTE, budú to mať na čo napojiť), len o2sk ide po mikrovlnkách (by som v pohode dal že aj cez dsl) o2sk kľudne nahodí aj 42mbit nodeB, ale poprepája ta mikrovlnkou, preto dsl správne upozornilo na "Od spustenia svojej 3G siete pred rokom informoval, že jeho sieť je v konfigurácii s maximálnou rýchlosťou odosielania dát pri uploade 5.76 Mbps. Ako ale vysvitlo pri zrušení rýchlostných limitov tento rok, dokonca komponenty centrálnej časti siete podporujú ako maximálnu rýchlosť len 2 Mbps." tak a teraz nám musí pán Procházka spolu s o2 tárajmi vysvetlovať každé 2 týždne, prečo flat na edge bol možný, ale na 3g nie a na lte absolútne nemyslitelné! vraj na edge sú timesloty a to sa dalo flatrate, na 3g už nie sú a vlastne 2GB sa nedajú legálne minúť a nijak inak sa nedá rýchlosť obmedzovať neskôr sa dozviem že dsl nie je ničím obmedzované, že hádam neexistuje žiadna agregácia a tých našich 2-3mbit/s sú full speed flat rate, nie sú timesloty = nie je žiadne obmedzenie. bože

19.6.2012 16:10 / nl12345 (zive.sk) 0 8 nahlásiť

"telekom má celoslovenskú optiku, orange má celoslovenskú optiku (= veľké mestá, všade v blízkosti optiky pripájajú na optiku, ak získajú LTE, budú to mať na čo napojiť), len o2sk ide po mikrovlnkách (by som v pohode dal že aj cez dsl)" no asi by si sa divil, kolko mw. spojov (aj na backbonovych linkach) ma taky telekom napr. v BA

19.6.2012 16:18 / pfff (zive.sk) 9 0 nahlásiť

nedivil všetko sa robí podľa vyťaženia, plánu, rozpočtu, modernizácie, obmeny zariadení a pod., nemení sa to zo dňa na deň ale pochybujem že by prípadnú lte sieť postavili prioritne na mw spojoch

19.6.2012 19:07 / redhawk (zive.sk) 0 5 nahlásiť

no Pomaranc sa sustredil na mimoBA oblast a napr u nas v panelaku nemame optiku od Pomarancu ani od ruzovych, proste museli by kopat cca 15m. Jedina optika UPC.

19.6.2012 14:32 / RastislavJ (zive.sk) 9 0 nahlásiť

"ze by ponukali unlimited full speed data." a niekto písal, že to požaduje?

19.6.2012 14:40 / pfff (zive.sk) 10 1 nahlásiť

všimol si si? ja tiež asi na dsl, optike máme všetci full speed unlimited data nie sú timesloty = nie sú žiadne rýchlostné obmedzenia agregácia tiež neexistuje proste som šťastný full speed 2-3mbit/s dsl zákazník :-D ak by dali viac, sieť skolabuje, promile takých ako ja a koniec, sieť preťažená, zariadenia zničené a to všetko len preto, že telefónica sk nemá vlastnú optickú sieť ako telekom a orange, nedokáže konkurovať - z nás robia blbcov

19.6.2012 15:48 / Manobb (zive.sk) 8 2 nahlásiť

Nenadarmo sa vraví, že reťaz je tak silná, ako silný je jej najslabší článok ... Marketing (rozumej "zahmlievanie") je však o tom, že ak budeme mať modernú vlakovú súpravu pripojenú k starému "parnému rušňu", tak v TV a v médiách bude rušňovodič prezentovať len tie moderné vozne a rušeň zostane pekne v tieni (rozumej "nebude sa o ňom verejne rozprávať"), a to až dovtedy, kým nejaký papparazzi (rozumej napr. "mm.sk" v nejakom podrobnom teste alebo nejaký diskutujúci = napr. pfff) neukážu svetu aj tú celú a pravú tvár celej súpravy bez retuše ... P.S.: Tisne sa mi opäť na jazyk, že nielen fanzákazník je taký šťastný, ako dobre je klamaný (pardón: marketingovo "vymodelovaný" .... rozumej hmlisto a neurčito, či niekedy aj nesprávne informovaný) ;-) P.P.S.: A preto je dôležitý imidž firmy a pravdivosť=úplnosť a čistotu informácií. Lebo bábkového divadla už máme pokrk v politike, v pracovnom i bežnom živote až-až ... ;-)

19.6.2012 16:04 / nuevo (zive.sk) 2 10 nahlásiť

nejaky diskutujuci pfff ukazal velke nic. len dohady polopravdy taraniny a urazky redaktora. len sa divim ze sa najde niekto kto sa dokaze pridat. asi potrebujete nejakeho vodcu ktory to s vami vie. nebezpecny precedens. historia uz take pozna.

19.6.2012 16:11 / Manobb (zive.sk) 10 0 nahlásiť

Nemám ani najmenšiu chuť sa hádať. V príspevku píšem veľmi všeobecne (možno práve toto Ti uniklo) a videl si v ňom iba to, čo si v ňom vidieť aj chcel ... Prečo asi ? Ty isto vieš. ;-) P.S.: Ale v jednom máš pravdu. História už také pozná, dokonca aj história mm.sk už čo to poodhalila v zahmlievaní informácií niektorého z operátorov ... P.P.S.: Mne je úplne jedno, ktorého operátora si vyberieš, pretože poradiť Ti môžem, nútiť Ťa však nesmiem a ani nechcem. Prajem Ti preto pekný deň a šťastnú voľbu. A áno, názor na slovenských operátorov si budujem od ich úplného začiatku a v závislosti od času sa menil tak, ako sa menilo správanie sa operátorov ...

19.6.2012 16:32 / nuevo (zive.sk) 0 10 nahlásiť

podobne velmi vseobecna ako ta tvoja bola aj moja odpoved. to ti uniklo ako prve. nebudem sa opakovat lebo si to mozes precitat nizsie. nejaky diskutujuci pfff nema dunctu o fungovani mobilnych sieti. preto trvam na tom ze vsetky jeho blaboly su a budu len blabolmi. ale kludne ho hltaj aj dalej. zakazat ti to ani nechcem a ani nemozem.

19.6.2012 17:25 / pfff (zive.sk) 7 0 nahlásiť

prosím, kde nájdem tvoje fakty k téme? akosi mi unikli tvoje príspevky kde doslova rozdupeš kopytami moje bláboli jasnými, jednoznačnými, nespochybniteľnými faktami zatiaľ som našiel len tvoje príspevky že nemám dunctu o fungovaní sietí zatiaľ čo ty ho evidentne máš, tak sa podeľ v diskusií aj s ostatnými, nech sme múdrejší

19.6.2012 18:06 / Manobb (zive.sk) 5 0 nahlásiť

"nejaky diskutujuci pfff nema dunctu o fungovani mobilnych sieti." Vážne ? A Ty snáď vieš, kto je to pfff, aký smer vyštudoval, kde pracuje a čím sa živí ? OK, nemusíš to vedieť. Len potom daj konkrétne argumenty, v čom klame zavádza, resp. ktoré jeho názory o fungovaní mobilných sietí sú nepravdivé ... Lebo ak také odborné a potvrdené protiargumenty neexistujú, môže byť dokonca možné, že je odborníkom (možno aj/nielen technikom mobilných sietí) a podobne. Každopádne uviedol jeho názor, ktorý môže mať "čosi do seba" a môže čo to napovedať. OK, daj sem svoj certifikát o absolvovaní školenia zo správy/inštalácie mobilných sietí a potom nás začni školiť ... Veľmi rád sa podučím, pretože táto problematika ma celkom zaujíma. P.S.: Ozaj, a ten o tej sile reťaze poznáš ? Takže, ktorá že to časť reťaze mobilnej siete operátora je tou najslabšou ? A nehovor mi, že takú najslabšiu časť nemá. Jedna jej časť je vždy najslabšia. Takže ešte raz: ktorá to je ? ;-)

19.6.2012 18:20 / nuevo (zive.sk) 1 7 nahlásiť

zaujima ta problematika? nech sa paci kup si profesionalne skolenie. potom sa tu mozes bit do prs a vsetkym ukazovat certifikat. ja potrebu dokazovania nemam. pfff je jednoducho nula ktora si potrebuje na fore nieco dokazat. toto tu nie je platforma na vyucbu. ani mobilmania sa nepasuje za bezplatneho ucitela.

19.6.2012 20:03 / pfff (zive.sk) 5 1 nahlásiť

starý dobrý o2 guru prehistoric tupé prázdne kecy o ničom, hlavne aby mal príspevky na všetko v čom je náznak kritiky o2sk alebo pochvaly ich konkurencie keď nemáš potrebu dokazovania, nemaj potrebu na všetko tupo reagovať, diskusia je o výmene vecných názorov a nie o psychopatoch čo nič nevedia, neargumentujú len tupo hodnotia pisateľa bez jediného protiargumentu ktorý by spochybnil pisateľom zverejnený názor ale ak o2sk zamestnáva také hviezdy ktoré si nevedia predstaviť legálne stiahnúť 2 GB, potom sa nečudujem ani tu prezentovanej úrovni o2 guruov pre mňa téma uzavretá, ak niekto vecne spochybní moje príspevky, potom zareagujem. tiež dúfam, že sa aj Procházka poučil a nezopakuje svoje mentálne pochody o nemožnosti flatrate v 3G, LTE opäť o dva týždne

19.6.2012 20:27 / Manobb (zive.sk) 5 0 nahlásiť

pfff, nechaj ho, je to svojim spôsobom zvláštny človiečik. Na 100% vie, že iní píšu žvásty (dnes si zobral na mušku Teba), ale nevie ani len náznakom vysloviť ani len svoj (hoci subjektívny) názor na to, ktorá časť siete operátora je podľa jeho názoru slabým článkom. Ak to nevie, jeho tvrdenie o Tvojom tliachaní stráca zmysel i relevanciu. pfff, samozrejme nikto z nás nemá zmapovanú topológiu siete operátorov (teda ak nie si zamestnancom operátora, firmy, ktorá sieť inštalovala/servisuje a podobne, alebo osoba s priamymi kontaktmi na také osoby). Každopádne Tvoju snahu logicky pospájať získané verejne dostupné informácie si cením, ako aj snahu daný stav zanalyzovať a ponúknuť jednu možnú variantu reálneho stavu. To, či si trafil klinec po hlavičke, ukáže až čas, každopádne radšej budem diskutovať vecne s kýmkoľvek, ako sa doťahovať s nejakým ďalším "hujerom v poradí" .... Sieť je zložitý "organizmus" a jeho správne nastavenie a vyladenie je svojim spôsobom umením .... To si myslím zrejme nielen ja, ale i zopár technikov rádiových sietí. ;-)

20.6.2012 00:32 / pipo (zive.sk) 0 4 nahlásiť

tvoja klasicka pesnicka o tom ako su vsade guruovia. si smiesny rovnako ako obsah kazdeho tvojeho prispevku. teda niektore ma skoro rozplakali. suhlasim s tym ze nevies diskutovat ako normalny clovek a potom sa divis preco ini na teba reaguju tak ako reaguju.

19.6.2012 20:04 / RastislavJ (zive.sk) 5 3 nahlásiť

Ako nula, čo si niečo potrebuje dokazovat, vystupuješ tu ty.

19.6.2012 20:54 / nuevo (zive.sk) 2 5 nahlásiť

zvyknutý som v takychto pripadoch pouzit presne rovnaky styl ako protistrana. nemozes sa divit ze reagujem tak ako reagujem. proste tie jeho blaboly su vsetko len fantazie nezakladajuce sa na ziadnych faktoch. takto ako to osoba opisuje proste radiove gsm a 3g siete nefunguju. o tej konektivite a stabilite rychlosti o ktorej sa snazil napisat celu stranu prazdych slov uz radsej pomlcim.

19.6.2012 21:03 / RastislavJ (zive.sk) 5 2 nahlásiť

Ale ja sa nedivým, že reaguješ, ako reaguješ, lebo žiadne fakty nemáš. A s tvojich reakcii skôr vyplýva, že ani nevieš o čom pfff píše.

20.6.2012 00:27 / pipo (zive.sk) 0 4 nahlásiť

ktoru konkretnu cast z pfff prispevkov ty povazujes za odborne potvrdene argumenty? dakujem.

20.6.2012 06:28 / Manobb (zive.sk) 3 0 nahlásiť

pipo, netvrdím, že musí mať na 100% pravdu, len som napísal, že jeho príspevok chápem ako jeden z možných variant, kým niekto iný odborne jeho názor nevyvráti. Sám totiž zastávam názor, že reťaz je tak silná, ako je silný jej najslabší článok. Toto už za fakt považujem. Čiže otázkou už len zostáva, ktorá časť rádiovej siete u operátora je tým najslabším článkom a akú silu vlastne má ten jej najslabší článok. O tom to celé je ..., a nie o tom, čo napíše pfff alebo niekto iný ... ***************************** Však nech sa redakcia pokúsi zmapovať topológiu siete a jej silu, nech zákazníci vidia, že 3G nemusí byť u všetkých operátorov na rovnako silnom základe ... ;-)

19.6.2012 16:20 / pfff (zive.sk) 8 1 nahlásiť

opäť si mi to nandal! skláňam sa nad tvojimi obrovskými skúsenosťami, nespochybniteľnými vedomosťami a silnou argumentáciou, či skôr protiargumentáciou skúsim hádať, o2 guru, či niekto kto sa nim chce stať :-D

19.6.2012 16:28 / nuevo (zive.sk) 1 10 nahlásiť

ja myslim ze staci tato tvoja dnesna perla najvacsia: "500mbit/s / 10 borcov = 50 mbit/s na borca plne vytaží sieť, je už nepoužiteľné preto napr. ak sa pripojí ďaľších 10 borcov, bude to už len nepoužiteľná rýchlosť 500 / 20 = 25mbit/s na jedného borca a to uznajte, pri tom sa už nedá naozaj nič a ak sa pripojí 100 borcov, to bude tak nízka rýchlosť na jedného, že sa podľa Prochádzku ani nenalogujete, veď uznajte 500 mbit/s / 100 borcov = 5mbit/s na borca kým pri edge by to bolo skvelých 296 kbit/s / 100 borcov = 2,96kbit/s na borca" nehnevaj sa ale s tebou sa normalne bavit neda a ja preto ani nemam chut sa do nejakej hlbsej diskusie s osobou tvojho typu pustat. ono uplne staci ak ti tie tvoje blaboly zerie nejaky Manobb.

19.6.2012 16:41 / RastislavJ (zive.sk) 6 0 nahlásiť

Až na to, že to nie je jeho perla. Pôvod hľadaj v rozhovore so zástupcom O2 :-)

19.6.2012 17:19 / pfff (zive.sk) 9 0 nahlásiť

pre istotu vynechal úvod (ťažké selektívne vnímanie): "Procházková logika: 10 borcov EDGE 296 kbit/s / 10 = 29,6kbit/s je lepšie, neproblematické ale 500mbit/s / 10 borcov = 50 mbit/s na borca plne vytaží sieť,... " ...ale ani to nepochopil, nedokáže zacitovať správne ak by mal niečo k veci, nepochybne by niečo aj napísal. zmohol sa akurát tak na: "kazdym dalsim svojim prispevkom len dokazujes ze nemas o priepustnosti a kapacite sieti ani dunctu." "nejaky diskutujuci pfff ukazal velke nic. len dohady polopravdy taraniny a urazky redaktora." "nejaky diskutujuci pfff nema dunctu o fungovani mobilnych sieti. preto trvam na tom ze vsetky jeho blaboly su a budu len blabolmi." + bonus: "nehnevaj sa ale s tebou sa normalne bavit neda a ja preto ani nemam chut sa do nejakej hlbsej diskusie s osobou tvojho typu pustat. ono uplne staci ak ti tie tvoje blaboly zerie nejaky Manobb." v štýle, ja viem, ja viem, ale nepoviem a budem vypadať najmúdrejší (pre blbých) ja sa zas riadím s: ak vieš, tak povedz, ak nemáš čo povedať, drž hubu zatiaľ nik nedoložil žiaden fakt prečo flatrate na edge, gprs môže a mohol fungovať a prečo na 3G, lte nemôže existovať napriek tomu že reálne sú v ponuke.. vraj pointa je v timeslotoch ktoré má gprs a edge - asi jediná možnosť ako ochrániť sieť pred preťažením, manažovať prevádzku, záťaž od nejakého nuevo mi to nevadí - bezvýznamná osoba, ale ak to opakovane tvrdí redaktor mm.sk (kde cituje odborníkov o2sk, ktorí považujú 2GB za nevyčerpatelné legálnou cestou) - je to na vážne zamyslenie

19.6.2012 22:01 / capo di tutti kapor (zive.sk) 0 6 nahlásiť

Nikde v clanku som nevidel to, comu hovoris "Prochazkova logika". Sam som kedysi pouzival ten Internet Nonstop ci ako sa to volalo od EuroTelu s modemom Zadacom, co k tomu davali. Islo to na EDGE, ale max. 3 timesloty. Cize ak sa pritrafila kodovacia schema MCS-9, tak maximum bolo 3x59,2 kbps = cca 180 kbps a to sa nestavalo ani vo sne! Takze to vacsinou frcalo s nizsou kodovacou schemou a pod 100 kbps, mozno niekedy len cez GPRS. A FUP tam bola tusim 1 GB/mes. To sa pri niekolkohodinovom surfovani denne nedalo dosiahnut. Nezabudajme, ze neboli servery ako YouTube. Ano, na internetovom radiu by sa to dalo v pohode nakrutit, ale aj pri streame 32 kbps to padalo, takze v podstate nepouzitelne. Tych 296 kbps zodpoveda 5 timeslotom s MCS-9 a objavilo sa to az v case prichodu O2, lebo predtym neboli terminaly. Ale nerozumiem matematike 296 kbps/10 borcov a pod. To nie je zdielana konektivita zakladnovky, to je (teoreticky) 1 kanal na 1 usera, ktory sa samozrejme okrese, ak traffic sektoru nestiha. Tych 500 mega, co do toho mutis pri LTE je zase zdielana konektivita zakladnovky. Ale ved dobre, nie je problem pripojit zakladnovku aj niekolkymi vlaknami a dat tam hocijaku priepustnost, ak by to chcel niekto platit na strane zakaznikov. A to asi sotva, aj keby hned boli frekvencie v dostatocnom mnozstve, co nie su. Takze preto by som to s tym flatom nevidel moc ruzovo. Ano bude to furt stupat pri zhruba rovnakej cene sluzby, ale operatori sa dobre narobia, aby to siet zvladla. Inak s tym O2 suhlas, vyzera to tak, ze su najslabsi v kramflekoch B-]

20.6.2012 00:38 / pipo (zive.sk) 0 5 nahlásiť

neodporuj mu. on chce flat a podla neho je to jednoduche a lacne lebo on je kapacita najvacsia. strateg ekonom a sietovy specialista v jednej schranke. aj pri zohladneni vsetkych ostatnych ekonomickych faktorov a toho co nam tu socani idu naordinovat je to jednoduche a ked ludia chcu treba im to dat. este zaplaceme.

20.6.2012 00:46 / pfff (zive.sk) 5 1 nahlásiť

"Dnes je síce ADSL v lokalitách, kde si zákazníci môžu vyberať z konkurenčnej ponuky alternatívnych operátorov prežitok, má však jednu neprehliadnuteľnú výhodu - a tou je flatrate, čiže neobmedzenosť dát. Práve to je v mobilných sieťach dodnes ilúziou, ba v skutočnosti nedosiahnuteľnou métou. Napriek tomu, že rýchlosťami už pri HSPA prekonal ADSL a s DC HSPA+ dokonca aj ADSL2+. A to ešte nehovoríme o LTE, ktoré sa môže rýchlosťou doťahovať na optiku. Lenže flatrate, o ktorom nám operátori vytvárali ilúzie pri GPRS, je prakticky nemožný pri HSPA a novších technológiách. On samozrejme nebol možný ani v GSM, malá rýchlosť prenosu a zníženie počtu timeslotov pri zaťaženej sieti však bola dostatočnou poistkou pre operátorov. Pekne to vyjadril v nedávno publikovanom rozhovore Jonathan Earle, výkonný riaditeľ O2 pre marketing: „Treba si uvedomiť, že frekvencie sú obmedzené. Neobmedzené dáta znamenajú zároveň neudržateľnosť. Pri ňom promile používateľov využíva gro dostupných zdrojov a nie je to férové pre ostatných.“ Okrem toho podľa Earlea sú flatové mobilné dáta pre operátora komerčnou samovraždou. Tieto argumenty sú zrozumiteľné." ==== všetky v súčasnosti predávané data balíky ktoré po prečerpaní znížia rýchlosť sú flatrate. alebo nie? Procházková logika: "Lenže flatrate, o ktorom nám operátori vytvárali ilúzie pri GPRS, je prakticky nemožný pri HSPA a novších technológiách. On samozrejme nebol možný ani v GSM, malá rýchlosť prenosu a zníženie počtu timeslotov pri zaťaženej sieti však bola dostatočnou poistkou pre operátorov." čo je to flatrate? FLATRATE je keď nie sú účtované dáta nad (A flat fee, also referred to as a flat rate or a linear rate, refers to a pricing structure that charges a single fixed fee for a service, regardless of usage). podľa procházku pri grps to šlo, nebol problém, ale čím vyspelejšia, výkonnejšia, priepustnejšia technika/technológia, tým skôr sa podľa procházku zahltí sieť takže DN na 296kbit/s edge môže byť flatrate, sieť to neobmedzí, lebo sa znížia timesloty ale DN 256kbit/s na 14,4 - 42mbit/s zahltí sieť, sieť sa stáva nefunkčou, preto nie je možné ponúkať data flatrate programy na 3G/LTE akokeby procházka napísal - na poľných cestách je možné jazdiť neobmedzene hore dolu koľkokrát človek chceť, ale ak by sa všetci čo využívali poľné cesty presunuli na 20prúdové dialnice, vytvorili by sa zápchy, premávka by nebola možná, sieť by skolabovala, preto musia byť na dialncipe prísnejšie podmienky na na poľných cestách, nie je možné chodiť hore-dolu a je nutné spoplatňovať každú jednu cestu zvlásť, aby sa obmedzila premávka pochopil? či?

19.6.2012 09:48 / Manobb (zive.sk) Reagovať 17 15 nahlásiť

Kam smeruje biznis operátorov ? Odpoveď: k realite (rozumej "už len" k primeranému a nie nadštandardnému zisku) ;-) P.S.: Prídu časy, a nie je to až tak ďaleko, kedy budú operátori doslova "žobroniť" o eurá od klientov (budú denné vyvolávať a ponúkať ich služby, lebo klienti budú už opatrnejší a nebudú sa viazať, keďže pri hlavnom cieli: optimalizácii nákladov, sa to už čoraz menej opláca)

20.6.2012 00:41 / pipo (zive.sk) 1 4 nahlásiť

zobronit o eura? ty co si pojedol? nebudu trzby nebude rozvoj. jednoduchy model. ak by to bolo na teba vela tak sa pytaj na detaily ktorym nerozumies.

20.6.2012 06:38 / RastislavJ (zive.sk) 3 0 nahlásiť

Tak ako v AT? Kde už LTE majú?

20.6.2012 06:39 / Manobb (zive.sk) 3 0 nahlásiť

Hmm, bude však závisieť najmä od toho %, že ? Ak klesnú tržby o 10 % .... to prežijú ... Ak klesnú tržby o 50 % ... aj to prežijú ... ... Ak klesnú tržby o 80 % ... aj to prežijú ? (OK, možno v udržiavacom režime = bez rozvoja) ... A čo bude ďalej ? Dokedy budú ochotní ísť na 20 % ? A čo sa stane, ak klesnú tržby ešte nižšie ? Ak nebudú mať peniaze obyčajní ľudia (= bieda), časom krachnú aj firmy (%-tá pôjdu dole aj u dovtedy silných hráčov) .... Kto bude využívať služby operátorov (len štátne inštitúcie ?). Hmm, OK, ale dokedy im to budú ľudia tolerovať (= zníženie št. rozpočtu), t.j. časom aj toto pôjde ku dnu. Ekonomika je vrtkavá ... ;-) P.S.: Operátorov čakajú ťažké časy.

19.6.2012 10:56 / RastislavJ (zive.sk) Reagovať 11 2 nahlásiť

Je síce pravda, že frekvenčné spektrum umožňuje len obmedzený dátový tok, ale mohli by ste uviesť koľko dát/s umožňuje prenášať : frekvenčné spektrum pridelené pre mobily frekvenčné spektrum pridelené pre mobily na SK frekvenčné spektrum využívané operátormi na SK nech je vidieť ako atakujeme technologickú bariéru prenosových rýchlostí neumožňujúcich Flat.

19.6.2012 11:52 / T (zive.sk) Reagovať 20 3 nahlásiť

Haha O2 stále používa tarifikáciu 60+60 v ČR. O2 má max. FUP 2GB, lebo ich riedka sieť by spadla.... FUP je obchodná politika. Pozrite sa aký nápor zvládajú mobilné siete v Nemecku, alebo USA. Vás asi operátori platia za tie články. Práve regulácie najviac zrazili ceny. CR je príklad ako to dopadne bez regulácie... Prenos čísla tam dokonca trvá 14 dní. V rozpore s nariadením EK.... Úboho napísaný článok pre ludí z osady, ktorí tomu uveria...

20.6.2012 00:48 / pipo (zive.sk) 0 4 nahlásiť

patris medzi malu vzorku ludi ktori dokazu pospajat veci ktore spolu nesuvisia. ako tarifikacia v cesku s tou na slovensku. to ako keby som ti ja teraz zacal menovat krajiny ako napriklad rakusko ale aj nemecko v ktorych tmobile pouziva uplne rovnaku tarifikaciu. ty aj tak budes spievat jednu pesnicku v kazdej diskusii. aj keby bol clanok o lete cinskej kozmonautky tak ty napises o o2.

20.6.2012 06:49 / RastislavJ (zive.sk) 3 0 nahlásiť

Však daj tarifikáciu spolu s cenou za min. pre bežného zákazníka

19.6.2012 13:34 / Reagovať 13 2 nahlásiť

O2 Fórum: Dobrý deň. Mobilné telefóny nakupujeme v mene nášho partnera, ktorý telefóny ďalej využíva na ekologickú recykláciu, charitatívne účely, či predaj znovupoužitých telefónov. S pozdravom a želaním pekného dňa Ivan Štubniak Fórum moderátor Predaj znovu použitých telefónov = Predaj zánovných telefónov v Afrike a podobných trhoch. Načo im budú nové, keď im stačia staré z Európy a O2 na tom ešte aj pekne zarobí.

19.6.2012 13:40 / nuevo (zive.sk) 1 11 nahlásiť

zavist? poznas tzv. refurbished telefony alebo akekolvek ine zariadenia ktore sa bezne predavaju po celom svete? typicky sedlak ktory len zavidi a frfle miesto toho aby zdvihol rit a zacal nieco robit.

19.6.2012 13:51 / nuevo (zive.sk) 0 9 nahlásiť

pohlad s orange pred casom: Telefón určený na komerčný výkup musí spĺňať minimálne kritériá funkčnosti: musí mať funkčnú batériu, kompletnú klávesnicu, funkčné všetky tlačidlá, nepopraskaný a funkčný displej a funkčné musí byť i zapínanie a vypínanie telefónu. Funkčný mobil, ktorý už nemá výkupnú hodnotu, môžu zákazníci odovzdať pri kúpe nového mobilu v ktorejkoľvek z predajní Orangeu. Okrem komerčného výkupu mobilov realizuje Orange aj zber a ekologickú likvidáciu nefunkčných alebo poškodených mobilných telefónov vo svojich značkových predajniach v Bratislave (Prievozská 6/A, Nám. SNP 12), Banskej Bystrici (Nám. SNP 17), Košiciach (Nerudova 9), Martine (Ul. 29. augusta), v Prešove (Hlavná 46) či Prievidzi (Gustáva Švéniho 10/H). ako tak citam tiez to nerobili preto aby mali na prievozskej wystawku pouzitych mobilov.

19.6.2012 13:57 / nuevo (zive.sk) 1 9 nahlásiť

tiez si ziskuchtivi slovaci mysleli ako zarobia na starych suntoch ci na mobiloch co pobrali za euro v akcii. http://mobilmania.azet.sk/bleskovky/orange-prinasa-... ... ty 05. 05. 2010 16:04 a) Orange nic neplati, mozes to vybrat len formou znizenia faktury (to je sluzba, kde si cenu vytvaraju sami a napr. podla retencnych ponuk je velmi flexibilna) alebo kupy mobilu (kde su ceny, nazvime ich: zaujimave). Alebo venovat na enviromentalne projekty (ale iba do ich vlastnej nadacie). b) Tak preco sa to vola srotovne (srotovne je od slova srot, s ktorym vsak podla teba treba ist inde) a hraju sa na nejake ekologicke zamery, atd.? Nech to potom skutocne pomenuju bazar a nesermuju tam ekologiou a reklamnymi clankami. c) "Funkčný mobil, ktorý už nemá výkupnú hodnotu, môžu zákazníci odovzdať pri kúpe nového mobilu v ktorejkoľvek z predajní Orangeu." Otazne je, nakolko je toto veta autora clanku a nakolko veta Orangu (na tej linkovanej stranke spominaju zber len v pripade bez kupy noveho vo vybranych predajniach), ale zo zakona pri kupe noveho telefonu v akejkolvek predajni musi Orange zobrat akykolvek aj nefunkcny telefon! x) To, ze si komentar napisala v pracovnej dobe z IP rozsahu patriacemu Orange je cisto iba nahoda, ze... Inak, jeden priklad za vsetky - za rok staru plne funkcnu Xperiu X1, ktora stala cez 500 E, ponuka Orange 40 E (okamzite sa da predat minimalne za dvojnasobok, skutocna cena bude este o trochu malo viac). A potom si za to mozes kupit napr. Xperiu X10, ktoru Orange uvadza za 590 E (cize 550 E so zlavou), pricom oficialny zastupca Sony Ericsson na Slovensku ju normalne predava za 499 E, u ostatnych predajcov sa daju najst aj mierne nizsie ceny. O, ten Orange je taky dobrodinec, este na tom zarobi 50 Eur - odpoved na tvoju otazku: ja by som takto z vlastneho "platil" kedykolvek... Ak vsak formulacia v podmienkach "vyber z akciovej ponuky" neznamena, ze to musi byt v akcii (=pausal+viazanost) a este im ten telefon aj tak budes v cene pausalu splacat... Tony.som.ja 05. 05. 2010 15:23 HAHAHA :D Za komplet funkcnu Nokiu 6233 vo velmi dobrom stave (kedysi z orange), by som dostal 5,83 euro :D S takou cenou si mozu ist k cinanom nakupovat.

19.6.2012 14:17 / RastislavJ (zive.sk) 8 0 nahlásiť

Mal by si sa hlavne zamerať na to "pred casom", to hovorí o všetkom :-)

19.6.2012 15:05 / ubx (zive.sk) Reagovať 9 2 nahlásiť

jadro celeho problemu zhrna presne tato veta z clanku: "priemerný výnos na zákazníka (ARPU) dlhodobo klesá." a este ju treba doplnit, ze vacsina operatorov to odmieta uznat a tym padom sa s tym nedokaze ani vysporiadat. preto tie kadejake supervyhodne akcie na nekonecne volania a neviem co ... ak budete platit aspon tolko a tolko... a celkom dost.

19.6.2012 16:02 / Manobb (zive.sk) 9 6 nahlásiť

Napätá situácia v EÚ robí v biznise divy ... Ľudia sú neistí = optimalizujú výdavky = míňajú podstatne menej a eurká otáčajú v ruke i niekoľkokrát, kým sa rozhodnú pustiť ho nejakému podnikateľovi ... Sú produkty a služby k životu nevyhnutné (napr. potraviny, cestovanie do práce a späť a pod.) a sú služby takpovediac nepodstatné (napr. hlasové služby, SMS, MMS a podobne ... možno aj dáta). Niet sa čo diviť, ale či sa to operátorom páči alebo nie, ARPU pôjde dole i naďalej, a to minimálne z 2 dôvodov: 1.) viaceré výhodné služby sa spravidla nedajú kumulovať na jednu SIM (tzn. že napr. 20 Eur/mes. rozdelené na 2 SIM znamená priemer 10 Eur, hoci na 1 SIM by to bolo 20 Eur) ... - tzn. zväčšovanie penetrácie SIM znamená riziko poklesu ARPU 2.) ochota ľudí viazať sa na nezmyselné balíčkoidné paušály bude neustále klesať = zákazník bude môcť platiť len za to, čo skutočne spotrebuje = jeho efektivita využívania služieb sa zvýši - pre operátora to bude znamenať úbytok Eur získaných takpovediac zadarmo z dôvodu, že zákazník nebol schopný využiť 100% balíkov a zvyšok mu teda prepadol v prospech operátora - SMS, MMS, i dáta budú nahradené mailami, či využitím WiFi hotspotov ;-) P.S.: Slovenskí operátori by mali neodkladne začať makať na znovuzískaní imidžu, aby im zákazníci začali veriť a aby vzťah operátor-zákazník začal byť priateľský a najmä v právach a povinnostiach rovnocenný a vyvážený Ktorý z operátorov to zvládne ako prvý, má šancu utrpieť najmenšie straty v tomto krízovom období, ktoré nebude krátke ...

19.6.2012 17:20 / ubx (zive.sk) 2 5 nahlásiť

plne s tebou suhlasim. hoci 5 zamestnanci ruzovej a oranzovej s nami nesuhlasia :-)

19.6.2012 17:31 / pfff (zive.sk) 9 4 nahlásiť

mínuskujú o2 guruovia dokonca v iných diskusiách mínuskujú aj doslovné citácie o2 cenníku nikde nie je toľko mínusiek ako v článkoch- diskusiách kde sa spomína o2sk, či porovnáva s inými jeden dostal mnoho mínusiek za to, že napísal že bol s o2 od začiatku, fandil im, ale páči sa mu easy nesúhlasili s ním. s čím? to nik nenapísal:-D asi neveria že im fandil...

19.6.2012 20:18 / RastislavJ (zive.sk) 4 4 nahlásiť

"dokonca v iných diskusiách mínuskujú aj doslovné citácie o2 cenníku" však si to tie časti textu z cenníka určite zaslúžili

20.6.2012 00:53 / pfff (zive.sk) 4 2 nahlásiť

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

20.6.2012 08:34 / Busy (zive.sk) 0 0 nahlásiť

No asi sa tym minuskarom nepacilo, ze dotycnemu sa paci easy. Pre niektorych je to dostatocny dovod dat minusko.

19.6.2012 17:27 / michal (zive.sk) Reagovať 0 3 nahlásiť

:)vsetko ok ORANGE je najvacsi no zial prisiel o velkych hracov ako SCP,IBM a nedavno aj o SLOVNAFT!!ale necudo ich pristupom.

19.6.2012 17:33 / pfff (zive.sk) 4 0 nahlásiť

dobre im tak (mňa nasie-ajú tiež, hlavne data ponuka a teraz po novom wow zdraženie) kto ich získal? telekom či o2sk?

19.6.2012 17:37 / michal (zive.sk) 0 0 nahlásiť

to bolo za posledne 3 mesiace....Telekom....ved to by nechcel volat za 0,03€ vsak?

20.6.2012 08:21 / Busy (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Ja nie. Ja by som chcel volat kolko potrebujem a kam potrebujem za nejaku vopred stanovenu pausalnu sumu. Ale zase dat za to 42e (Orange) alebo 70e (O2) mesacne, tak to teda nie.

20.6.2012 07:40 / prodigy (zive.sk) 2 0 nahlásiť

Pokial viem, tak slovnaft je stale u oranzovych.

19.6.2012 21:27 / ... (zive.sk) Reagovať 4 2 nahlásiť

Kam smeruje biznis operátorov? To zaleží od zákazníkov.

20.6.2012 08:18 / Busy (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Akurat problem je v tom, ze zdravy rozum jednotlivca sa vo velkom dave tak nejak straca co operatori vo svojom smerovani biznisu veeeelmi radi zneuzivaju.

20.6.2012 04:57 / Joyrose (zive.sk) Reagovať 1 2 nahlásiť

wow, to je prvýkrát, čo som si kúpiť vysoko kvalitné a ovládačom a mikrofónom Metal slúchadlá slúchadlá pre iPhone 3G/3GS/4G/4S HTC Rose online, takže perfektné, mnoho ľudí si myslí, nakupovanie on-line je nebezpečné, ale vďaka mojej skúsenosti, je veľmi bezpečné, vierohodné, bez akéhokoľvek poškodenia. Som veľmi spokojný túto nakupovať, 2,88 dolár, doprava zdarma, odolný balení, mnoho Darčeky zdarma: http://x.vu/261336...

20.6.2012 08:09 / Peter (zive.sk) Reagovať 3 3 nahlásiť

Vraj uz nezarabaju tak ako v minulosti! To asi sotva! V Rakusku Orange ponuka: - 1.000 minut do vsetkych Rakuskych sieti - 1.000 SMS do vsetkych sieti v Rakusku - a neobmedzeny internet (po presurfovani 1GB dat sa rychlost znizi) za 7,50.-EUR s DPH !!! a to maju este zisk! Ake zisky maju nasi operatory???!!! 800% ??? Nie je to uz nahodou uzera? Pozrite sa sami http://www.orange.at/Content.Node/tarife/...

20.6.2012 09:27 / Manobb (zive.sk) 4 0 nahlásiť

Presne tak ! Pre väčšinu Slovákov by takýto paušál bol v podstate kvázi neobmedzeným (rozumej: nikdy by ho nevyčerpali na 100%) a zaplatili by len 7,50 Eur mesačne. Ok, ok, ak by sme aj zarátali ročný udržiavací poplatok, stále by to v pohodke vyšlo pod 9,99 Eur ... Tarifikácia ? Hmm, pri 20 sekundových volaniach 1000 min. rakúskych zodpovedá cca 333 min. slovenských ..., takže no problem ! Nie, nie, slovenskí operátori sú za tie roky zhýčkaní a naučení na tučné zisky ... Tož, budú si musieť odvyknúť. Teraz však otázka stojí: Dokážu Slováci za menej eur získať viac jednotiek služieb (min., SMS, MMS, MB a podobne) ??? Ak nie, budú si na vine sami a darmo budú vyplakávať. P.S.: Pri všetkej úcte k EASY Free, aj 9 centov je ešte stále priveľa !!!! (13 centov už ani nehovoriac !!!) ;-)

20.6.2012 10:31 / Busy (zive.sk) 0 2 nahlásiť

9 centov za minutu by sa dnes dalo akceptovat, ak by to platilo do celej EU.

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.