Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
Diskusia

Windows Phone 8: HD displeje, multijadrá

PRIHLÁSENIE

Diskusia je možná už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii
Pri príspevku bude uvedená vaša IP adresa v tvare: 54.87.30.***

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Pridať názor Diskusie už aj bez prihlásenia!
35 príspevkov
21.6.2012 14:10 / Switcher (zive.sk) Reagovať 19 69 nahlásiť

iOS zacina nudit, od roku 2007 stale tie iste ikonky, ziadna zmena v UI, fragmentacia Androidu je neprijatelna, je na case skusit WP8.

21.6.2012 14:16 / ubx (zive.sk) 15 67 nahlásiť

fakt netusim, co vlastne od telefonu chces: iOS - furt to iste Android - furt volaco insie :-) PS: ak ti nepomoze od nudy ani WP8, skus si najst zensku. je to omnoho zabavnejsie. nuda nehrozi, stereotyp a fragmentacia tiez. :-)

21.6.2012 17:40 / zx (zive.sk) 3 30 nahlásiť

nuda nehrozí? Spýtaj sa akéhokoľvek starého ženáča ;-)

21.6.2012 18:47 / ubx (zive.sk) 7 16 nahlásiť

ja sa zatial nenudim. :-) aj deti pridaju zabavy. :-)

21.6.2012 16:52 / abc (zive.sk) 4 5 nahlásiť

nacakas sa do 2013

22.6.2012 06:51 / AG (zive.sk) 9 1 nahlásiť

A preto je najvyssi cas na Tizen alebo nieco podobne.

21.6.2012 14:16 / pfff (zive.sk) Reagovať 8 13 nahlásiť

20. 2. 2012 | Trangel Ján, Vnuk Ľubomír Nad pamäťovými kartami sa zmráka Vaša téma Pamäťové karty pre mobilné telefóny svoje obdobie slávy už prežili. Dnes sa výrobcovia od ich použitia skôr odkláňajú a smerujú ku cloudovým službám. Tak či onak, aktuálny vývoj nám napovedá, že onedlho nebudeme mať na výber. Lacné pamäťové karty sú v súčasnosti škodnou v revíri výrobcov smartphonov a tabletov. Miesto pre používateľské dáta, pamäť, je príliš lukratívny biznis na to, aby za ňu používateľ zaplatiť iba raz, navyše do cudzieho vrecka a s možnosťou prenesenia do ďalšieho zariadenia. Budúcnosť je teda dvojaká. Buď nás výrobcovia prinútia platiť za verzie svojich zariadení s väčším množstvom integrovanej pamäte, alebo budeme platiť dvakrát – za možnosť uchovať si služby v cloude a prenesená dáta pri práci s nimi. Ktorú možnosť si vyberieme, v konečnom dôsledku nie je dôležité – v prvom prípade to ale budeme musieť zaplatiť hneď, v druhom pôjdu peniažky z našich vreciek postupne. A to všetko v mene vyššej bezpečnosti, jednoduchosti, všakovakých certifikátov a štandardizácie. http://mobilmania.azet.sk/clanky/nad-pamatovymi-kar... ... budúcnosť: 21. 6. 2012 "Staršia verzia systému bola často kritizovaná aj kvôli tomu, že nepodporovala vymeniteľné microSD karty. Spomínané negatívum však už je minulosťou, pretože nová verzia operačného systému Windows Phone ich totiž už podporuje."

21.6.2012 15:00 / ubx (zive.sk) 3 11 nahlásiť

pouzitie oblacikov ako plnohodnotnej nahrady karticiek je obcas dost problematicke: http://www.macblog.sk/novinky/6107.html... Apple služby iCloud a iMessage zasiahol rozsiahly výpadok

22.6.2012 08:07 / mig (zive.sk) 4 1 nahlásiť

no to je ale hruoza... stalo sa nieco??? Mimochodom, zavislost na nete je uz tiez diagnoza...

22.6.2012 09:19 / RastislavJ (zive.sk) 1 3 nahlásiť

"stalo sa nieco???" určite nie a preto tú službu môžu rovno zrušiť, aspoň budú zákazníci nezávislí od internetu. :-)

21.6.2012 14:23 / q (zive.sk) Reagovať 28 12 nahlásiť

a pojde mi na tom android ?

21.6.2012 17:41 / zx (zive.sk) 2 8 nahlásiť

jasné, v emulátore Androidu

29.6.2012 18:05 / Sss (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Myslis ten virus?

21.6.2012 14:37 / mordret (zive.sk) Reagovať 23 29 nahlásiť

jedna vec je ista, nechcel by som byt momentalne majitelom Lumie B-] zaujimave, ako dokaze MS chrlit revolucie, ktore stary HW odstrihnu od podpory (WM6->WP7, WP7->WP8). Najneskor v decembri si kupte mobil s WP8 a uzite si tych par mesiacov, kym nepride ohlasenie revolucneho WP9 popri ktorom bude ten vas mobil, samozrejme bez naroku na plnohodnotny upgrade, vyzerat ako dedusko :-D

21.6.2012 14:54 / pfff (zive.sk) 7 42 nahlásiť

mobily sú spotrebný tovar kupuj si to čo ti uspokojí súčasné nároky môj najobľúbenejší je N95 - výborný zvuk pri hovore ako pre mňa tak i pre druhú stranu, navigácia, wifi, funguje aj skype systém starý, mobil tiež, ale mám v ňom všetko čo potrebujem, funguje nový systém = viac komplikácii pre mňa - kým otestujem všetko, vyladím tak aby mi vyhovoval a potom už len fungoval k spokojnosti zaberie dosť času a ani sa to nemusí podariť, takže najčastejšie sa treba s tým novým zmieriť, používať to čo je dostupné, nejak si zvyknúť ak sú súčasní majitelia lumii spokojní, mobily fungujú-uspokojujú ich potreby - nepotrebujú nové verzie, iné systémy. to sa rieši až keď zariadenie doslúži

21.6.2012 17:12 / mordret (zive.sk) 13 5 nahlásiť

kazdemu podla chuti, samozrejme, ze som to napisal s miernou nadsazkou. som kupil som si (udajne) kvalitne WM6 zariadenie, ktore bolo po update na WM6.5 horsie, ako N95 8GB, ktoru som mal predtym. t.j. chcel som hlavne vyjadrit moju nevolu nad MS, ktory komplikuje zivot svojim zakaznikom a HW partnerom, lebo si to jednoducho moze dovolit. nemyslim si, ze je to v poriadku a ze je vhodne chvalit MS za SW, ktory sa v mnohych ohladoch de facto zacina len priblizovat Androidu.

21.6.2012 14:51 / Stefan (zive.sk) Reagovať 10 37 nahlásiť

Ten windows sa mi zacina pozdavat :)

15.8.2012 10:51 / robby (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Aj mne sa zacina pozdavat. Kazdy ma svoje naroky na telefon. Ja najradsej by som bol keby urobili zaradenie s qwerty ako nokia E7 a v tom WP8. Ako manazer potrebujem aby som si upravoval documenty ci excely a chcem k tomu poriadnu klavesnicu a velky display. takze idealne: - konstrukce ako nokia E7 - cize poriadna qwerty klavesnica! - WP8, MS Office - 4" display minimalne - SD karty - navigacia Ak to vydaju , idem do toho! :-))

21.6.2012 14:57 / Dan78 (zive.sk) Reagovať 4 20 nahlásiť

Mne sa tento novy koncept paci konecne sa spaja desktopove riesenie s mobilnym. Ked bude mat uspech Windows 8 tak budu mat uspech mobilne zariadenia s tymto systemom a to uz jedno ci to budu tablety alebo telefony. Ale teraz vznikne hluche miesto so zariadeniami s Windows Phone a to moze byt pre Nokiu dost velky problem. Horko tazko vyvinula zopar zariadeni s WP7.5 a teraz MS povie, ze WP8 na stavajuce zariadenie nepojde, tak kto si bude kupovat teraz zariadenia s WP7 ked uz na jesen tu bude WP8?

21.6.2012 15:28 / abelardoo (zive.sk) 2 5 nahlásiť

na jeseň bude pre vývojárov, skor ako do konca roka na trhu nebude. ten system je aj o multijadrach - naco ma ist na jednojadrovych fonoch?

21.6.2012 15:39 / abelardoo (zive.sk) 29 12 nahlásiť

suhlas - koncept zaujimavy. Problem je ze to nebude poriadne fungovat ako nic od mrkvosoftu

22.6.2012 07:44 / Jarp (zive.sk) 0 16 nahlásiť

Potom si riadne hlúpy, keď používaš systém, ktorý ti poriadne nefunguje B-]

21.6.2012 17:05 / Mirexx (zive.sk) Reagovať 16 7 nahlásiť

čo už len toľko krákoríte o tom Windows 8? Nebude to noč nové, iba vylepšený Windows 7 ( a niečo iste bude vyhoršené )

21.6.2012 17:43 / zx (zive.sk) 3 12 nahlásiť

Mirečku ... Windows Phone 8, nie Windows 8

21.6.2012 17:44 / zx (zive.sk) Reagovať 6 5 nahlásiť

fíha, že by sa MS konečne zobudil?

21.6.2012 21:21 / q (zive.sk) Reagovať 0 5 nahlásiť

Zaklinač odviedol si zlú prácu ! Teraz budeš Preklínač :-P WP8 zaujalo , uvidíme čo realita .

21.6.2012 22:00 / knkt (zive.sk) 7 3 nahlásiť

neviem, pociatocny rozruch a po mojich skusenostiach s htc radar,ak to neprekopu od zakladu tak to nebude bohvie co:-/

22.6.2012 06:59 / AG (zive.sk) Reagovať 6 6 nahlásiť

BTW ludia co nadavaju na fragmentaciu Androidu, tak co bude toto? Dve verzie systemu WP 7.8 a 8, pricom nove appky nepojdu na starych fonoch. Tomu sa hovori framentacia :-D

22.6.2012 08:21 / 0 2 nahlásiť

mozem hovorit len za seba. WP mam uz rok, konkretne Omnia 7 a je to skvely telefon. Omniu W som nekupoval presne preto ze som cakal ako to dopadne s podporou sucasnych telefonov. A ak to samsung neposerie a vyda par modelov aj v kovovom šasi, na jesen budem mat nove zariadenie. Je velka skoda ze na sucasne zariadenia WP8 nebude aj ked nepochybujem ze sa objavia neoficialne ROMky ktore toto poriesia

22.6.2012 11:39 / memorex31 (zive.sk) Reagovať 0 3 nahlásiť

Opačný postup ako na Symbiane. Anna mala na obrazovke moznost 9 ikoniek + spravy, hovory, hodiny a operator. Belle ma maximum 8 ikoniek bez sprav, hovorov a hodin. Nie som sam, komu tato zmena vadi... Na WP7 to bola pre mna takisto hlavna nevyhoda - malo ikoniek na obrazovke, pretoze su moc velke. 7.8 a 8 to konecne napravaju a zmensuju ich velkost... takze posledna prekazka pre mna u WP padla, ide sa testovat :)

22.6.2012 14:28 / aaa (zive.sk) 0 3 nahlásiť

vsak pri obochj si mzoes posunut obrazovku dalsiu alebo u wp esste rychlesjie scrolnut dolu, to nie je takmer zxiadne zdrzanie. Som zvedavy ci daju aj moznost zmenit pozadie.

22.6.2012 17:12 / cKlasa (zive.sk) Reagovať 7 3 nahlásiť

To si MS mysli, ze jeho zakaznici su blbe ..., ktore si nechaju kadit na hlavu lubovolne dlho a budu si aj nadalej kupovat telefony s ich OS? Za dva roky odpisal 3 mobilne OS, ale toto odpisanie WP7 par mesiacov od uvedenia vlajkovej lode je ina facka. Kde je zaruka, ze takto nedopadne aj WP8?

23.6.2012 01:25 / Patt (zive.sk) 3 9 nahlásiť

WP vo verzii 8 prichadza po 2 rokoch od uvedenia WP7 co bola uplne standardandna doba zivotnosti mobilov uz pred 10 rokmi (2 rocne pausaly)... Navyse i pri tejto verzii dostavaju existujuce zariadenia vsetku novu funkcionalitu neviazau na novu HW specifikaciu...viac ako ti vacsinou spadne zo stromu... :) Zaujimave je ale preco sa takto rozculujes, ked si fully loaded na jablcko a jednoducho sa neuspokojis s tym nech kazdy pouziva to, co mu najviac vyhovuje. Preco ides presviedcat ostatnych - lebo potrebujes presvedcit sam seba...

24.6.2012 16:05 / cKlasa (zive.sk) 1 5 nahlásiť

Ako jednoducho si to zhrnul - WP7 je tu 2 roky, moze skoncit. Zmiesal si si zivotnost mobilov so zivotnostou OS a bum, mame nazor. Ale ide o to, ze ak by novy OS nedostali tie dva roky stare zariadenia, tak to by sa este dalo pochopit, ale odstavit napr. Lumiu 900 par tyzdnov po jej uvedeni je svinstvo. Aktualizacia na 7.8 je zatial len slub v podobe kozmetickej upravy. Nerozumiem, co ma moj pouzivany system spolocne s moznostou vyslovit nazor. A rozhorcenie vyplyva z toho, ze som uz raz doplatil - par tyzdnov po kupeni telefonu skoncil WM a teraz som skoro naletel zas - chcel som novu lumiu ako druhy telefon...

30.10.2012 00:37 / Cage (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Je pravdepodobne, ze bude este aj vylepsenie na WP7.9. ;-)

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.