Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
http://www.zive.sk/top-produkt-2014
Diskusia

Rýchly test Samsung Galaxy Ace 2: Priamo do stredu

PRIHLÁSENIE

Diskusia je možná už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii
Pri príspevku bude uvedená vaša IP adresa v tvare: 54.211.113.***

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Pridať názor Diskusie už aj bez prihlásenia!
41 príspevkov
25.6.2012 10:01 / cca1 (zive.sk) Reagovať 16 7 nahlásiť

Dúfam, že sa sním bude dať aspoň telefonovať... 3-[ http://goo.gl/6PrIv...

25.6.2012 10:10 / pepo2608 (zive.sk) 0 15 nahlásiť

Az si si nevsimol , tak vacsina najdenych vysledkov su z 2011 :-D ......cize asi tak je akualny tvoj prispevok B-]

25.6.2012 13:02 / raketa (zive.sk) 4 19 nahlásiť

ja si naopak myslim, ze konkurenciu nema, pretoze rovnako dobre stroje su bud o dost drahsie, alebo za rovnaku cenu su smejdy.. dobra vydrz, okrem GPS podpora aj GLONASS, vyborny fotak a video, dvojjadrovy procak od ST-Ericsson a graficky cip Mali-400MP, podla mna toto (a mozno aj nejake dalsie) su veci, ktore ho robia omnoho lepsim ako konkurencne produkty.. a to pisem objektivne, neplanujem si ho kupit.. :-P

25.6.2012 16:23 / michalk (zive.sk) 1 11 nahlásiť

suhlasim bol som pevne rozodnuty pre xperiu U, ale po tomto by som isiel ku samsungu, hlavne kvoli pametovej karte ma silnu baterku, a v podstate ziadnu slabinu..v kombinacii s dobrou cenou niet čo riesit... jedine ten dizajn mi nieje moc pochuti ale vybava a cena je na prvom mieste

15.8.2012 13:21 / cca1 (zive.sk) 1 0 nahlásiť

Práve preto dúfam... :-D

25.6.2012 10:23 / Orkan (zive.sk) Reagovať 2 6 nahlásiť

A co baterka? To bola asi najvacsia nevyhoda Galaxy Ace I.

25.6.2012 10:31 / pepo2608 (zive.sk) 2 5 nahlásiť

ja by som povedal, tak isto ako ACE I ......

25.6.2012 10:31 / +- (zive.sk) Reagovať 7 11 nahlásiť

Štartovacia cena pod 240 EUR :-O Pán redaktor odkiaľ ste nabrali tento údaj? Podľa heureky len jeden obchod je pod 276 EUR a aj to nie je oficiálny slovenský dovoz... Podľa mňa to tento mobil bez budúceho update na ICS bude mať pri tak vysokej cene ťažké. Osobne by som bral Xperiu U kde je omnoho vyššia pridaná hodnota a to za menej peňazí...

25.6.2012 10:38 / pepo2608 (zive.sk) 2 10 nahlásiť

v com je pri U vacsia pridana hodnota? add cena U je na trhu uz cca 3mesiace, ACE2 necely mesiac...pocal by som si na utrasenie ceny....

25.6.2012 11:47 / +- (zive.sk) 7 7 nahlásiť

zisti sám porovnaním napr. na gsmarena pre mňa osobne: rýchlejší procesor, perfektný displej, minerálne sklo, USB host, Wisepilot v cene a to mi kompenzuje absenciu Wi-Fi direct a SD kariet čo má naviac Ace 2 dobrú recenziu xperie U nájdeš na mobilnete_cz: recenze-sony-xperia-u-treti-japonske-dej-vu-9375 inak ako perlička majú rovnaký dátum predstavenia aj uvedenia na trh vo svete -žeby Samsung u nás niečo zaspal?

25.6.2012 11:49 / +- (zive.sk) 6 8 nahlásiť

ešte som zabudol Xperia U sa dá aktualizovať na Android ICS ;-)

25.6.2012 12:37 / 2 7 nahlásiť

na oficiálnom videu od samsungu bolo napísane že bude naň ICS ale to video zmizlo z youtube :O

25.6.2012 12:38 / 4 8 nahlásiť

a aj ja by som bral xperiu U kebyže nemá len 4 giga voľného miesta a nejde do nej pamaťovka :-/

25.6.2012 12:53 / 1 10 nahlásiť

mám to ! http://www.youtube.com/watch... 0:14

25.6.2012 20:00 / +- (zive.sk) 0 7 nahlásiť

Jj telefón Ace2 je "ICS upgradable" !!! Ale či bude resp. kedy bude oficiálny upgrade to možno ešte nevie ani sám Samsung lebo zatiaľ nie sú o tom ani žiadne "klebety"...

25.6.2012 14:09 / mental.disease (zive.sk) 1 22 nahlásiť

Posla mňa všetko podstatné hovorí v prospech Galaxy Ace 2. čipset je ten istý STE (NovaThor) U8500, akurát CPU je podtaktované na 800Mhz VS 1Ghz. nič dôležité a šikovnejší si to pretaktujú. pamäť RAM a ROM si, ale nezvýšia :-/ Pamäť 4GB + microSDHC VS 4GB užívatelská (10 min. HD videa = 1GB) Operačná pamäť 768MB VS 512MB Bateria 1500 mAh VS 1320 mAh

25.6.2012 15:45 / xmilko (zive.sk) 1 8 nahlásiť

A este 1 + k ACE 2 vacsi displej .

25.6.2012 21:09 / +- (zive.sk) 8 1 nahlásiť

To mental disease Všetko je to vecou uhla pohľadu: - BFU /bežný franta užívateľ/ určite nebude robiť s mobilom žiadne harakiri takže pretaktovanie je len pre fajnšmekrov... - RAM a ROM je to na dlhšiu diskusiu v prospech xperie hraje aspoň podľa recenzií výborná vyladenosť už na staršom 2.3.7 bez lagov čiže pamäť je dostačujúca, teda na ICS to bude len komfortnejšie a to ICS je oficálne delkarované že bude v horizonte zopár týždňov - pamäť + SD versus pamäť + USB host ja osobne beriem ten host lebo k fónu tým pádom pripojím akékoľvek USB pamäťové médium no a pre chod systému už samotní výrobcovia deklarovali, že pamäťovky sú brzda a problémové úzke hrdlo Btw. nie som masochista nahrávať mobilom HD video, na to sú iné zariadenia ;-) - Batéria + displej tu to bude hra o výdrži, jemnosti displeja a čitateľnosti na dennom svetle a tu podľa mňa bude mať navrch sony, 280 ppi hovorí samo o sebe+ LCD reality panel a BRAVIA Každopádne takéto chŕlenie mobilov mi príde ako požieranie sa v rámci jedného výrobcu lebo galaxy Ace 2 má veľkého konkurenta v galaxy W a podľa porovnania má W navrch veď mrkni sám: http://geekaphone.com/compare/Samsung-Galaxy-Ac... ...

26.6.2012 01:49 / mental.disease (zive.sk) 1 8 nahlásiť

- pretaktovanie, nikde nepíšem, že je to nutné. na chod androidu je dôležitejšia velkosť RAM a dostupná uživatelská pamat ROM (toto našťastie pochopila väčšina výrobcov a pamäte 150-300MB sú minulosťou) ako takt CPU. - ICS bude aj na Ace 2. ešte k RAM ja jej mám dosť, volnej bežne okolo 350MB, no pri 512MB by som bol v mínuse :-D. kamoš má prvý Ace a viem, že RAMky má často nedostatok. -Daj link na blud "samotní výrobcovia deklarovali, že pamäťovky sú brzda a problémové úzke hrdlo" mam 32GB mSDHC class 10 nevidím žiaden rozdiel či je aplikacia, hudba, video v pamati fonu, alebo na karte. Navyše vnútorná pamäť je mnohokrát práve na microSD karte :-O http://www.youtube.com/watch... -4GB sú v dnešnej dobe proste málo, pramálo a USB on the go je síce pekná fičura, ale mobil je od slova mobilný nebudem mať v teréne na ňom zavesené "úzke hrdlo", nebodaj 3,5" HDD.. - k tomu videu. to podla mňa zaznamenalo v mobile väčší nárast kvality ako foto a kvalitou daleko predčí pol kilové kamery spred desiatich rokov..

26.6.2012 10:32 / +- (zive.sk) 2 1 nahlásiť

OK to k pamäťovkám beriem napísal som blud, mal som to nejak opačne zafixované z článku http://mobilmania.azet.sk/clanky/nad-pamatovymi-kar... ... kde výrobcovia argumetovali odklon od SD kariet lepšími prístupovými časmi u zabudovaných pamätí... Mea culpa :-( Nechcem rozpútavať zbytočné flame k aktualizáciám u samsungov takže napíšem len lakonické: dožijeme a uvidíme kedy bude ICS na Ace2 ;-)

26.6.2012 15:11 / ... (zive.sk) 1 5 nahlásiť

procesor je ten istý(u Ace 2 podtaktovaný ale to nerobí nejaký rozdiel), displej je lepší určite u Ace 2(PLS), Xperia U som videl a tie uhly su tragicke ako je to zvykom u Sony, minerálne sklo ma každý smartphone (či už Gorrilu alebo Dragon), Wisepilot mam u minuloročnej Xperie a je to len ďalšia online navigácia, ktorých je Google Play plno. Ace 2 má vačšiu baterku, micro sd, GLONASS a NFC . Inak wifi direct je len softwarová záležitosť(tak ako ANT+), takže s nejakou custom rom by to mohla mať aj ta Xperia U. za tie prachy http://mobilne-telefony.heureka.sk/samsung-i8160-galaxy-ace-ii/... momentálne nemá konkurenciu, keby bol ešte vodeodolný tak ho beriem.

25.6.2012 12:18 / indeks (zive.sk) 3 5 nahlásiť

a o tri mesiace povies, ze U je na trhu uz pol roka a A2 len 3 mesiace a blabla.. porovnavaju sa aktualne ceny v dobe recenzie/diskusie

25.6.2012 12:26 / aha (zive.sk) 5 0 nahlásiť

http://www.azmobil.sk/mobilplanet/eshop/4-1-Sam... ...

25.6.2012 13:11 / RastislavJ (zive.sk) 1 5 nahlásiť

Ale najprv by som si pozrel tam toto : http://www.azmobil.sk/mobilplanet/2-Kontakty... Kamenná predajna / Reklamácie zasílejte: Mobilné telefony Poštovní 7 Ostrava - centrum, 702 00

27.6.2012 17:03 / david (zive.sk) 1 4 nahlásiť

Toto je jedna banda podvodnikov, ved ked sa pozriete na tie ceny uz vam musi hned blikat cervena kontrolka v hlave, zie nieco nie je v poriadku. Posielaju ani nevedia co a hned to aj vidno na ich referenciach od zakaznikov. Nekomunikuju ani ked chces kupit, ako potom pri reklamacii? Dalej nedodaju to co si zaplatis. Tento obchod sa dlho neudrzi. Radsej si clovek priplati, ale ma istotu.

24.7.2012 21:21 / 1 0 nahlásiť

istotu najdete aj na qcomp.sk a oficialnu slovensku distribuciu http://www.qcomp.sk/shopping/product_details.php... " rel="nofollow">http://www.qcomp.sk/shopping/product_details.php... sony U ace II http://www.qcomp.sk/shopping/product_details.php...

25.6.2012 15:12 / zozo (zive.sk) 1 4 nahlásiť

...bude aj tu za 240.-€, aj za menej, autor mozno trosku pobehol v case dopredu...

26.6.2012 20:04 / vysokacena (zive.sk) 4 4 nahlásiť

Za 235E mam HTC Evo 3D. 240E za tento Samsung je mierne vysoka cena. Takyto telefon by mal byt niekde na urovni 170E.

18.8.2012 16:57 / crucifix (zive.sk) 0 1 nahlásiť

cena urcite nie je vysoka...oproti HTC EVO 3D ma tato srandicka o 50 g menej, a je to poriadne citit (kedze vlastnim oba fony viem to porovnat) Pritom Samsung ma procesor novsej generacie a hry slapu bez problemov aj na Samsungu (NFS Hot pursuit a spol). Cena casom urcite klesne, ale tento samsung je hit strednej triedy...Oproti Sony Xperia U ponukne vacsi displej a garantovane lepsi fotak.

25.6.2012 16:08 / pepo2608 (zive.sk) Reagovať 2 3 nahlásiť

Co myslite, kedy ho zaradi orangutan do ponuky?

25.6.2012 19:27 / xmilko (zive.sk) 1 2 nahlásiť

No na to som zvedavy aj ja,minule som sa ich pytal cez FB orange poradca tak som dostal len klasicku vyhybavu odpoved, nevedia.

25.6.2012 21:58 / acmm (zive.sk) 3 3 nahlásiť

kupte si ho v eshope a kaslite na operatorske ponuky...zaseru vam to brandovanym otrasnym SW a uviazu na 2 roky na predrazeny pausal

25.6.2012 23:38 / pepo2608 (zive.sk) 4 4 nahlásiť

Podla mna zlava do 200€ od operatora nie je zanedbatelna....dalej na fw tu mame Odin a jedno uzastne forum XDA :) ..za dalsie ,pri prvom FW co som mal v SGS II bol normalny fw aj ked bol ORS...a aj tak pri prvej dostupnej novsej verzii fw isiel prec... Ked si to tak vezmem tak pred rokom som nal SGS II za 320€ , podla mna bezkonkurencna cena na tencas...a platim mesacne do 30€ ...po 16 mesiacoch si mozem zobrat novy dotovany pristroj...cize v okt si mozem zobrat SGS III...ked som mal zlavu na pristroj 200€, tak som mal v porovnani s eshopom 7mesiacov pausal zadara...a dalsich 9 som platil... co by bolo pre mna vyhodnejsie v tom case? ked mesacne miniem 1GB dat...( o kysliku a ich nete sa bavit nemusime, s ich parodiou na vysokorychlostny internet... ze "3G" hahaha...) Teraz uvazujem o easy free...ale to bude pocitanie na minimalne pol dna co nakoniec bude lacnejsie...ale hovorte si co chcete orange ma najlepsie pokrytie s "vysokorychlostnym internetom" Predsa sem tam vytrcim paty z BA a idem pozriet rodicov na stredne slovensko a tam si ani komunisti ani.telefonica neskrtne v pirovnani pokrytia...

25.6.2012 23:42 / pepo2608 (zive.sk) 5 3 nahlásiť

Nechapem preco som identifikovany ako OVCA NA SAFARI :-D :-D :-D ... ked som online cez DolphinHD ja SGS II...aby sa niekto neobuval ze " vydrbany blavak s apple " nie som ani jedno ani druhe... B-]

30.6.2012 20:17 / trt (zive.sk) 2 1 nahlásiť

podla mojich informacii o tom momentalne neuvazuju + mozno sa tym zacnu zaoberat buduci rok.

26.6.2012 15:13 / ... (zive.sk) Reagovať 2 6 nahlásiť

Výborne vybavený telefón za tu cenu, nič mu nechýba, nad minulorčným Aceom by som nikdy neuvažoval, nad týmto áno. Nevie niekto kedy a za akú cenu sa u nás začne predávať Xperia Go a Xperia Acro S?

6.7.2012 01:35 / Ivan (zive.sk) Reagovať 1 1 nahlásiť

Nedavno som ho kupil mojej 11rocnej dcere, je vraj velmi spokojna. :-)

2.8.2012 23:00 / Tomáš (zive.sk) Reagovať 1 0 nahlásiť

Aká je kvalita prevedenia? Myslím tým odolnosť displeja, tuhosť konštrukcie, či sa hneď nedoškrabe kryt, či nevŕzga, či prežije pád na zem... Plánujem ho používať dlhšie a počul som, že to nie je nič moc.

18.8.2012 17:00 / crucifix (zive.sk) 0 1 nahlásiť

pocul si zle...kvalita prevedenia je urcite lepsia ako Samsung galaxy S3...vsetko je absolutne pevne. Podla mna v strednej triede nema konkurenciu.

8.11.2012 15:50 / Domca (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

takze samsung na konci septembra potvrdil ze ace 2 bude mat update na Jelly Bean 4.1.1

29.11.2012 20:25 / Tomas (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

V clankoch o aktualizacii tohto telefonu sa spomina aj Galaxy S Advande. A na advance na byt Jelly Bean v januari 2013. Takze snad bude zaroven aj na ACE 2 :)

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.