Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
http://www.zive.sk/itanketa
Diskusia

Nokia Lumia 610 v ponuke Telekomu, Lumia 710 je však dočasne lacnejšia

PRIHLÁSENIE

Diskusia je možná už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii
Pri príspevku bude uvedená vaša IP adresa v tvare: 54.82.144.***

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Pridať názor Diskusie už aj bez prihlásenia!
20 príspevkov
2.7.2012 21:29 / Duos (zive.sk) Reagovať 5 1 nahlásiť

UA: Win98 SE

2.7.2012 21:54 / acmm (zive.sk) Reagovať 11 6 nahlásiť

zabitie upgradu na windows phone 8... dakujem, nemam zaujem ani o jednu Lumiu :)

2.7.2012 23:31 / T (zive.sk) Reagovať 12 7 nahlásiť

Lumie s WP7 sú už nepredajné...... Mali by ich dávať zdarma ako v Rakúsku k paušálom.... :-D

3.7.2012 04:15 / janickovo (zive.sk) 9 5 nahlásiť

mozno za mesiac ked sa ani jedna nepreda ich daju aj na uliciach zdarma:-D za marketing maju v nokii fakt jednotku asi moc chlastaju dddddd zabit si predaje jooooj

3.7.2012 03:44 / Markoff (zive.sk) Reagovať 10 6 nahlásiť

ze nedostanu upgrade na Windows 8 ktory pride o par mesiacov, takze ich kupi len uplny blazon a MS oznamenim nemoznosti upgraqde spravil sucasne WP7.5 telephony nepredajnymi a mali by ich rozdavat zadarmo ci ludom davit bonusy aby tu slepu ulicku vzali

3.7.2012 11:19 / Marko (zive.sk) Reagovať 1 7 nahlásiť

:))) ze nepredajne... viete aj o niecom inom nez len o tom ze nedostanu upgrade ?

3.7.2012 12:57 / fail (zive.sk) 5 1 nahlásiť

Ano. Ze aplikacie pre WP8 uz nebudu spatne kompatibilne s WP7. Mrtva platforma, vyhodene peniaze. Vdaka Nokia a Microsoft.

3.7.2012 14:50 / q (zive.sk) Reagovať 0 3 nahlásiť

s tym wp8 mate pravdu ale ukazte mi jeden jediny Android ktory dostal vsetky Updaty od jeho vyroby az do teraz... Wp telefony to mali vsetky az na WP8 tam skoncia napr taky htc desire ten vysiel cca vtedy ked moja HD7 a nezda sa mi ze by mal ICS

3.7.2012 15:31 / Zaklinac (zive.sk) Reagovať 1 6 nahlásiť

Mudrlanti so zasekanymi Androidmi komentuju WP. Na cele s truhlikom Lubomirkom. Zabavne :-D WP7.5 dostane upgrade minimalne po 7.8. Vedel som to a Lumiu som si kupil. A je to skvely telefon.

3.7.2012 17:10 / Cortex A9 (zive.sk) Reagovať 1 9 nahlásiť

Pochybujem že podaktorí tu máte viac ak 15 rokov.........windows phone 7 je na trhu viac ako jeden aj pol roka, 7,5 priniesla oživenie. To sa može prestať vyrabať HW a nech sa len aktualizuje soft, čo je nereálne. Dostanú upgrade na 7,8, čiže grafický nieje možné vidieť rozdiel, pretože 7,8 bude ako wp 8 po grafickej stránke a tak isto dostanu funkcie čo má aj wp8 aspoň vo vačšej miere. A nikto vám to nenúti, kto chce si to kúpi, nie všetci sú fanatici čo pozerajú na ram, cpu,gpu, mnohí si myslia že sú asi lepši ludia alebo niečo viac, ja neviem, každopádne je to detske a trapne:) taká baba ani nevie čo to je cpu alebo nejaký upgrade, neriešia to proste, mobil splna účel, ide všetko ako má a hotovo, to len par internetových nadšencov ktorí su zrejme znudení, nemaju čo robiť, tak od rána do večera porovnávajú teoreticke parametre. Xperia play nedostala upgrade na 4,0 pani zo Sony vedia prečo. To ako keby sa teraz idem rozčulovať že prečo wildfire S nedostal update na Android 4 jaj HW že? tak asi preto aj 7,5 mango nedostane update na wp 8 keď že bude použivať snapdragon 4s dual core 1,7 Ghz! A ešte sa vratim k tomu wildfire S, nemá tiež najnovši android ale je obľubený a predáva sa stále, pre nenaročného uživatela akurat.Tieto Lumie ponukajú viac a cenovo su pomerne tiež dostupné.

3.7.2012 20:29 / trulko (zive.sk) 7 1 nahlásiť

Win7.8 nedostane zasadne funkcie z Win8 z velmi jednoducheho dovodu - je to uplne iny OS s uplne inym jadrom. Tak nefantaziruj a zobud sa zo svojho vlhkeho sna. WP 7,5 je nedokoncena a dnes uz mrtva platforma. Predrazeny dumbphone, ktory rychlo nahnali na trh, aby MS aspon nieco mal. Microsoft ho uz ako slepu vetvu a docasne riesenie zahodil a s nim aj vsetkych zakaznikov - presne tak, ako to vzdy Microsoft aj v minulosti robil pri inych produktoch.

3.7.2012 21:11 / Zaklinac (zive.sk) 2 6 nahlásiť

Nepis hluposti. To, ze ma WP8 ine jadro ako WP7.5 neznamena, ze sa nan nemozu updatmi dostat rovnake funkcie (nehovorim, ze vsetky). Dnes este nikto nevie co vobec WP8 obsahuje a co nie, a uz vobec nikto nevie co daju do update na 7.8, tak tu neprezentuj svoje nazory ako pravdu. Nikto mi doteraz nevysvetlil, v com je WP7.5 nedokonceny. Vsetko funguje ako ma, ovela jednoduchsie a rychlejsie ako na konkurencnych platformach. Reci o dumbfonoch su smiesne. Je to normalny plnohodnotny smart.

3.7.2012 21:31 / tupcek (zive.sk) 6 1 nahlásiť

Hluposti tu pises prave ty a bol si uz x krat z toho aj usvedceny. WP ma od smartphonu v sucasnej podobe velmi daleko. Nema multitasking, nema absolutne ziadnu podporu VPN, chybaju elementarne funkcie pritomne aj 5 rokoch starych lacnych mobiloch (to je ta tvoja jedoduchost), nema ziadne moznosti prisposobenia prostredia, ma dnes uz zastarany a hlupy browser atd. O rychlosti by som radsej mlcal, pomale nacitanie aplikacii, ci otravne a neskutocne dlhe animacie vsade v systeme, ktore prekazaju praci...Ked ti ten kram vyhovuje, je to fajn, pozrit sa kolko ludi kupuje talianske a francuzske "auta" a su spokojni, aj ked maju poruchove kramy.

3.7.2012 22:38 / Zaklinac (zive.sk) 0 5 nahlásiť

Zatial ma nikto z nicoho neusvedcil. A uz vobec nie nejaky "tupcek" ci "trulko". Samozrejme, ze ma multitasking. Agenti bezia normalne v pozadi, rovnako ako aplikacie, ktorym to je povolene. Prisposobit si mozes uvodnu obrazovku. Kazda kvalitna aplikacia ma mnozstvo moznosti prisposobenia svojich Live Tiles. Co este pozadujes? Browser je velmi dobry a rychly. Pomale nacitanie aplikacii? LOL. Tak vycitat mu mozes co chces, ale nazvat system, ktory nacitava aplikacie najrychlejsie zo vsetkych... Otravne a dlhe animacie? Kde prosim ta? Mam taky dojem, ze si Wp ani nedrzal v ruke. Ziadne "otravne a dlhe animacie" tam nie su. Ako vravis - ked si ty spokojny s totalne zastaranym systemom, pri ktorom musis otvorit aplikaciu, aby si vedel, co je nove (LOL) miesto toho, aby stacil sekundovy pohlad na uvodnu obrazovku, fajn. Pozri, kolko ludi si kupuje Android, a su spokojni, aj ked maju zalagovany, zabugovany a zavireny kram.

4.7.2012 08:13 / 0 0 nahlásiť

Co budeobsahovat SDK pre WP8 je uz zdokumentovane. Tam rozdiel v tom, co ponuka WP7 (7.5) a 8, vidno. Pises krasne teorie o Agentoch v pozadi. Bud taky zlaty, a vysvetli, ze preco napr. Skype samotny, patriaci Microsoftu, nebezi na pozadi, ked je to take easy. Pripadne kde si v aktualnej verzii Zune spravim backup telefonu, ku ktoremu sa bude dat vratit ak by cokolvek. Alebo preco dopekla clovek musi robit divoke workaroundy, aby mal zahranicny Marketplace, lebo slovensky zdaleka neobsahuje vsetky aplikacie. Donedavna nemal ani Acrobat Reader. Alebo ciste prakticka business vec. Ako na dialku nahrat root certifikat do mobilov, ak ma firma vlastne PKI? Tymto vsetkym chcem povedat, ze to, co WP7 robi, robi dobre. Ale vela veci tam chyba. A tie tam uz dorabane proste nebudu.

4.7.2012 11:00 / Zaklinac (zive.sk) 0 3 nahlásiť

Preco Skype nebezi na pozadi ja neviem, to sa opytaj vyvonarov tej aplikacie, preco to neumoznili. WhatsApp na pozadi bezi uplne bez problemov. Rovnako ako tisice inych aplikacii. Finalnu verziu WP8 este nikto z nas asi nevidel, mam pravdu? Neviem ako tebe, mne Zune ponuka backup priamo v menu. A zrejme je to aktualna verzia, kedze ju mam nainstalovanu len par dni. Ja mam slovensky Marketplace, aplikacie zatial len hladam a zatial nachadzam vsetko, co mi treba. Isteze niektore nemusia byt pristupne ako global, ale aj to sa da zmenit napr napisanim autorovi tej appky. Ja som nikde netvrdil, he na WP7.5 nie je co vylepsovat. Ale ked niekto pise evidentne bludy o pomalom nacitavani a animaciach, tak sa ozvem. A co bude obsahovat verzia 7.8 sa nechajme prekvapit. Mozno len novy startscreen a mozno viac. Mne to zily netrha, som plne spokojny so sucasnou verziou, takze akekolvek vylepsenie budem brat len ako bonus.

5.7.2012 09:43 / 0 0 nahlásiť

Moja skusenost hovori (HTC Mozart), ze backup telefonu bol v menu, a s dalsou verziou Zune zmizol a ostal len sync obsahu. Fotiek. Hudby. Ze rozlozenie tiles, zoznam nainstalovaneho sw, account settings proste zmizne. Co sa tyka finaloveho WP8, v rychlosti som pozeral aktualnu betu Visual Studia z MSDN a tam sa uz nejake veci daju vyvijat. Co nic nemeni na fakte, ze som primarnu SIM dal do Androidu (Galaxy Note) zatial som relativne spoko. A som zvedavy na reakcie v oktobri, ci kedy maju telefony s WP8 vyjst.

5.7.2012 13:03 / Zaklinac (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Zune - Settings - Phone - Backup. Tam to mam aspon ja. Aktualna verzia Zune. Na WP8 som samozrejme zvedavy tiez.

4.7.2012 08:20 / 0 0 nahlásiť

Mozno Ta to prekvapi, ale francuzske auta od roku 2005 podla statistik su spolahlivejsie ako vacsona koncernovych. Taky Megane a Laguna v aktualnej generacii su hooodne podarene auta. C4 takisto.

4.7.2012 14:28 / aaa (zive.sk) Reagovať 1 2 nahlásiť

Boze co riesite morelne zastarale modely, to ej uz len dopredaj, na jesen budu nove nokie s WP8 tak co sa zapodievat tymto. Zas kto si kupi urcite sa z toho nepos.ere, nie kazdy riesi updaty apliakcie a pod. Kua vsak nekupujete telefon na 10 rokov. Kupujete telefon na max. 2 roky je to spotrebná vec, nestoji to majetok! nekupujete dom ani auto, ved sa uz ukludnite.

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.