Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
http://www.zive.sk/itanketa
Diskusia

Nokia: Lumie musia byť ešte lacnejšie

PRIHLÁSENIE

Diskusia je možná už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii
Pri príspevku bude uvedená vaša IP adresa v tvare: 54.242.140.***

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Pridať názor Diskusie už aj bez prihlásenia!
69 príspevkov
6.7.2012 10:44 / Celuar (zive.sk) Reagovať 10 19 nahlásiť

Ale, nehovorte že si to už v NOKIA všimli ... asi im došlo že HW podstatne slabší mobil nemôže stáť ten majland čo za to pýtajú, som ale zvedavý na tú ich stratégiu ak to bude len kozmetických pár € či $ hore dole tak to aj tak nepomôže v konkurencií lacných Android a pod.:-/:-/:-/

6.7.2012 10:53 / viperman 13 29 nahlásiť

nokia nepotrebuje taky silny hw, windows phone neni tak narocny ako android. neposudzuj vsetko iba podla hw, mozes mat aj 4 jadro a 2 giga ram ale ked bude system zle optimalizovany je ti to houby platne.

6.7.2012 12:47 / Zaklinac (zive.sk) 8 10 nahlásiť

Vo vsetkom mas pravdu, ale vyvoj nezastavis. Vyhodu to ma - ked je WP bleskovy aj na jednojadre, vies si predstavit, ako pofici na vyssom HW? :)

6.7.2012 13:05 / matusco (zive.sk) 5 12 nahlásiť

Ked je WP bleskovy na jednojadre, to neznamena ze na Xjadre bude Xkrat bleskovejsi... To nie je ako s tym vtipom o pocte pruzkov na Adidas... Pri vsetkej ucte, ale ked som bol v pubertalnom veku tak ma tiez zaujimal vzdy vykon, vykon, vykon,... Teraz po desatrociach skor optimalizacia, optimalizacia, optimalizacia,... A to vo viacerych oblastiach. :-)

6.7.2012 13:55 / Zaklinac (zive.sk) 1 4 nahlásiť

Zle si pochopil moj prispevok. Vzdy som tvrdil to iste, co ty. Ale vidno, ze ludia si skratka ten vykon ziadaju, aj ked je zbytocny. Tak im MS vysiel v ustrety. Na skodu to nebude.

6.7.2012 19:36 / Celuar (zive.sk) 2 2 nahlásiť

Najviac milujem expertov ako ty čo hneď hovoria a vysvetľujú že WP7 nepotrebuje ... prečo asi potom MS pracuje a snaží sa s W8 všetky tieto veci dať tak ako trh vyžaduje? Jedna vec je optimalizácia to je fakt, ale druhá je aj to že trh reaguje hlavne na cenu a výbavu a tu NOKIA kurevsky stráca ... kto to nevidí je hlupák. Stačí sa pozrieť na zastúpenie low-end či iných Android zariadení ... na WP narazíš skôr zriedka a keď som písal príspevok narážal som práve na tento faktor, cena za každú NOKIU je voči konkurenčným zariadeniam vopred prehraný boj, nepomôže ani smiešne dotácia u našich operátorov kde aj tak je zas Android low-end dostupnejší tak potom o čom sa bavíme? Myslíš že marketing sa robí len na pekné slovo alebo aj trošku na surový predaj? NOKIA takto nezarobí a potrebujú sa zo straty dostať aj inak ako prepúšťaním. EKONOMIKA zopakovať poprosím, myslím že na odbornej SŠ sa to učí skoro všade ako základ a potom môžeš vyprávať o tom že WP7 stačí taký a taký HW

9.7.2012 09:21 / matko10 (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Suhlasim s tebou.Naozaj HW neodpovedal cene.Chapem ze WP7 nema take.naroky,lenze tu nejde len o naroky wp7,ale o naroky aplikacii.Mal so nokiu E90,dobry fon,nedam a neho dopustit,ale mal tak slaby HW na to co to bolo,ze aj v galerii mal problem nacitat obrazky :-)Ako na pouzivanie symbianu to stacilo,ale narocnejsia aplokacia.a.telefon lapal po dychu.Nokie.fandim.aj ked by som si ju momentalne nekupil,....zu uz ine.fony,ine parametre,...a mne zalezi aj na tom,aby bol system svyzny,stabilny a aj pekny,...musi ma to zaujat aj po vyzualnej stranke :-)Teraz mam samsung note a som spokojny,nemam ziadnu custom rom ale origos 4.01 ICS,....internet slape,flash tiez,maili,synchronizacia perfektne,vzhlad tiez vyborny,filmy prehra bez sekania,kopec softweru na google play a dokonca hram aj hry ako N.O.V.A 3,co po grafickej stranke je na urovni pc hry,takze spokojnost :-)

6.7.2012 11:08 / T (zive.sk) Reagovať 22 17 nahlásiť

Mŕtva Nnokia s mŕtvym WP7. Na Android nemá a predaje Lumií sa po vyhlásení MS zastavili. Viceprezident Nokie - pravá ruka Elopa, ktorý má jediný cieľ - znehodnotiť divíziu smartov a MS sa lacno dostane k patentom Nokie... Inde by ho dávno vyhodili...

6.7.2012 11:12 / janickovo (zive.sk) 21 11 nahlásiť

Suhlas s tebou:-) kamarati co mali win phone ked skusili android hejhou hned predavali win ci symbian jediny system co mohol nokiu vyniest na piedestal smartfonov bol meego

6.7.2012 13:11 / matusco (zive.sk) 9 12 nahlásiť

jaj, boze, ... to su take kecy.... Vies co, ja ti mam tolko kamaratov, co ked skusili Win Phone, hned predavali android ci IOS... (moja veta ma rovnaku vypovednu hodnotu ako tvoja). Meego by bol len dalsi mobilny OS do poctu k IOS, android, bada, symbian, ... 99% ludi by ho nevedelo na prvy pohlad odlisit od SYMBIANu a 95% od Androidu. (Samozrejme 100% citatelov mobilmania.sk by v tom malo od 1sec jasno...)

8.7.2012 20:31 / acmm (zive.sk) 0 2 nahlásiť

ty Trulo s velkym T, tebe by mali kompletne zakazat internet zo zakona, zasieras cele diskusie a kvoli tebe sa tu uz vela slusne diskutujucich na tuto stranku vykaslalo. Nie je o teba v realnom zivote zaujem, preco si komplexy musis liecit na internete? vyhladaj odbornu pomoc, vedia ti pomoct, ci uz konzultaciami, alebo praskami

6.7.2012 11:10 / janickovo (zive.sk) Reagovať 8 9 nahlásiť

Sj keby dali aj o polovicu nizsie ceny co urobia slovensky predajcovia?Zdvihnu este ceny!:-O3-[

6.7.2012 11:13 / T (zive.sk) Reagovať 26 14 nahlásiť

Nokii by pomohlo vyhodenie Elopa. Zrušenie partnerstva s MS a obnovenie vývoja Symbianu ako druhého OS a vypustenie Nokií s Androidom a pridanie sa k projektu Tizen..... WP je prepadák...

6.7.2012 11:16 / janickovo (zive.sk) 8 8 nahlásiť

Kto vie kolko dostal Elop uplatkov od microsoftu za znicenie nokie hm

6.7.2012 11:19 / T (zive.sk) 10 7 nahlásiť

Elopa do Nokie vyslal MS. Nokiu vždy riadil Fín a vtedy sa Nokii darilo. Tu berú úplatky aj za mínus. :)

6.7.2012 17:45 / weiss (zive.sk) 1 1 nahlásiť

A kto vie kolko dostali akcionari Nokie od MS aby im znicil firmu? :-O

8.7.2012 20:32 / acmm (zive.sk) 0 3 nahlásiť

vy si honite spolu pierka, ked vzdy musis kladne reagovat na kazdy blabol velkeho Trula?

6.7.2012 11:16 / janickovo (zive.sk) 7 4 nahlásiť

Kto vie kolko dostal Elop uplatkov od microsoftu za znicenie nokie hm

6.7.2012 11:20 / PP (zive.sk) 9 6 nahlásiť

Prečo je WP prepadák?

6.7.2012 11:25 / janickovo (zive.sk) 9 11 nahlásiť

Cena a funkcnost systemu vsak nema polovicu veci co android

6.7.2012 11:27 / viperman 5 13 nahlásiť

si zober ze je to iba druha verzia, kde bol android vo verzii 1.5 ci 1.6 ? wp ma vyhodu ze ten system je mierne sviznejsi, aspon nokia 800-ka. som sa s nou hral , ja osobne mam android, ale podla mna windows 8 uz doladi vsetky nedostatky co zatial sedmicka ma.

6.7.2012 11:36 / janickovo (zive.sk) 7 8 nahlásiť

:-D ja som mal od kamosa na par dni pozicanu N9 s meegom no to bol super fon ktory by sa po doladeni casom vyrovnal androidu je velka skoda ze ten system zabili ale podobne vraj bude tizen tak uvidime co sa z toho vyklubeB-]

6.7.2012 11:51 / janickovo (zive.sk) 8 6 nahlásiť

:-))vsak som pochvalil nokiacky fon a aj tak dali minuska pluska sa davaju asi len za jablko

8.7.2012 20:33 / acmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

hej hej, za tie primitivne kecy a spamovanie celych diskusii to vobec nebude :)

6.7.2012 17:02 / abc (zive.sk) 4 1 nahlásiť

"si" zober,ze Google je internetovy prehliadac,zatial co Microsoft je softwerova svetova jednicka,preto je wp7 hanba

6.7.2012 12:16 / PP (zive.sk) 2 8 nahlásiť

S cenou suhlas... to by mala ist cena dolu. Ale aka funkcnost nie je vo WP a je na androide?

6.7.2012 13:22 / matusco (zive.sk) 4 4 nahlásiť

(neda mi nepodpichnut do Androidu): flash a SD karty :-)

6.7.2012 14:23 / PP (zive.sk) 3 4 nahlásiť

FLASH a SD karty sú 50% z funkcií Andoridu oproti WP? A navyše, ani FLASH už asi nepôjde. Stále sa mi nezdá, že WP má o 50% funkcií menej ako Android... skôr mám pocit, že je to len davový názor na MS ako celok...

6.7.2012 14:56 / matusco (zive.sk) 6 5 nahlásiť

jasne, suhlasim s tebou. Chcel som len ironicky naznacit, ze "najvacsia" (v plamennych diskusiach) vyhoda Androidu oproti IOS ci WP casto bola deklarovana podpora FLASH-u - lenze to o chvilu konci aj u Androidu. A tiez sustavne omielene SD karty (ktore, opat, v diskusiach kazdy potrebuje nutne vymienat) u WP podporovane budu, kdezto zrazu ani u top android modelov odrazu nepritomnost slotu nevadi (HTC one).

6.7.2012 14:59 / PP (zive.sk) 0 3 nahlásiť

Sorrac, nedoplo mi to hneď. Tu som už naučený, že namiesto diskusie človeku hneď vynadajú.. :-D

6.7.2012 18:05 / miro (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Presne android pomali ide inym smerom Flash bude minulosť.Android 4.1 už nebude mať FLASH!!

6.7.2012 11:31 / T (zive.sk) 13 10 nahlásiť

V predaji je WP7 od r. 2010 a nemá ani taký podiel ako mal Windows Mobile. Po 2 rokoch možno hovoriť o prepadáku. Nokia tiež ide dole vodou a všetko vďaka MS. Elop vyhlásil koniec Symbianu a predaje sa prepadli. MS vyhläsil nekompatibitu aplikácií s WP8. Lumie sa prepadli pri minimálnych predajoch skoro na nulu....

6.7.2012 12:10 / Iguso (zive.sk) 5 9 nahlásiť

Zasa sa miestny posuk lubomirko2 vyjadruje k veciam, o com nema ani paru ale "cital". http://lubomir2.minus.com/llLdirMisG1Je...

6.7.2012 12:50 / Zaklinac (zive.sk) 2 6 nahlásiť

To, co tu dokazoval vcera, to sa len tak nevidi. Cire zufalstvo.

6.7.2012 12:57 / T (zive.sk) 9 2 nahlásiť

Haha Iguso buzna zasa neprispel. Konečne našiel na staré kolená zaklinača s ružovou Lumiou.. 2 staré buzny z pokecu prispeli. B-]

6.7.2012 13:57 / Zaklinac (zive.sk) 0 9 nahlásiť

Ze ty si bol dnes pridlho na slniecku?

8.7.2012 17:53 / shaggy (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Lubomirko aka janko ikariam - takto ťa oficiálne vyzývam. Zober si svoj Android/Bada telefón, ja donesiem svoju Lumiu a môžeme porovnávať, ktorý systém je lepší. Dokážeš byť taký hustý aj osobne? ;-)

8.7.2012 20:36 / acmm (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ocko ho nepusti tak daleko od domu. tak ti aspon hrdina vynada cez internet :)

6.7.2012 11:26 / k-k-T (zive.sk) 2 8 nahlásiť

nerob tu z toho prosim ta diskusiu dvoj teplych linux buzien

6.7.2012 11:32 / janickovo (zive.sk) 7 1 nahlásiť

Hahaa :-P pubertiak prisiel vsimol si si ze nikoho neurazan?tak na co to robis ty no v hlave mas piliny

6.7.2012 11:38 / T (zive.sk) 10 3 nahlásiť

Na Viste a IE beží stará láma. Vo vrecku má Nokiu Lumiu a utešuje sa, že za 400€ sa to dedovi oplatilo. V Rakúsku to dávajú zdarma k paušálom.. :)

6.7.2012 11:32 / janickovo (zive.sk) 7 0 nahlásiť

Hahaa :-P pubertiak prisiel vsimol si si ze nikoho neurazan?tak na co to robis ty no v hlave mas piliny

6.7.2012 11:35 / T (zive.sk) 11 4 nahlásiť

Vista shemale - píšem na Androide.... Diskusia Windows a windows phone buzien je zaujímavá. Ako sa utešujú updateom na WP 7.8, ktorý im prefarbí dlaždice doružova...

6.7.2012 11:38 / janickovo (zive.sk) 8 1 nahlásiť

:-D:-D

6.7.2012 13:21 / q (zive.sk) 2 13 nahlásiť

tak pocuj teplosko, tak wp je prepadak lebo stare telefony nedostanu update na wp8... pekne smiem sa spytat aky mas android? moja starucicka HD7 dostane aj wp7.8 a co tvoj mas uz ICS? HD7 vysla cca vtedy ked Desire a ten skoncil kde 2.1 alebo 2.2? preco bezi iba 7% androidov na ICS, ved telefon ktory nedostane najnovsi android by mal skoncit v kosi nie? tak daj nieco skus ma presvedcit ze akurat ty mas pravdu a ze my ostatny sme lietadla... a daj mi nejaky doverihodny zdroj informacii ze Tizen bude mega super duper dobry OS, lebo momentalne si myslim ze bude este horsi ako WIN 3.11

6.7.2012 14:00 / Zaklinac (zive.sk) 0 12 nahlásiť

On ti neodpovie. Pizuka tu sice o nejakom mrtvom WP, ale jeho MRTVA Bada uz nedostane nijaky update, lebo Badu ťamťung zahodil uplne :-D

6.7.2012 11:44 / T (zive.sk) Reagovať 11 8 nahlásiť

MM toto je asi inzertný PR článok NOKIE. Tak neobjektívne napísaný článok sa nevidí ani na stránke cas.sk.

6.7.2012 12:45 / Zaklinac (zive.sk) Reagovať 1 10 nahlásiť

Lubomirko s Downovym syndromom s Badou na doskriabanom Wave tu opat siri svoje bludy a vymysly? Nejak sa rozkokosil, odkedy ma prazdniny.

6.7.2012 13:02 / T (zive.sk) Reagovať 8 2 nahlásiť

Na stránke m o b i l. cz píšu o záložnom pláne Nokie v prípade neúspechu s WP8... Aj prepadoch WP7.... :)D

6.7.2012 13:38 / viperman 2 8 nahlásiť

nac sa furt vyjadrujes uplne od veci? a ku kazdemu clanku musis pisat (90 kktiny btw) nepouzivaj WP a daj ludom pokoj ved.

6.7.2012 14:49 / T (zive.sk) 8 0 nahlásiť

Vyprdman odveci píšeš ty. Nečítaj a neprispievaj.. Tebe nepíšem...koko..

6.7.2012 13:58 / janickovo (zive.sk) Reagovať 7 3 nahlásiť

:-Da vsetci akcionary nokie su na mizine len v diskusii su experti ako sa ma nokia dobre s wp no hold vesteckej guly

6.7.2012 14:04 / Zaklinac (zive.sk) 3 8 nahlásiť

Slovencinu si sa ucil kde? Asi tam, kde ekonomiu, vsak?

6.7.2012 14:13 / q (zive.sk) 0 7 nahlásiť

to je podla mna T beha niekde na inu wifi alebo mozno aj z tej istej preto je registrovany aby nam neukazovalo jeho IP, robi to preto aby sa necitil osamely z jeho badou a tizenom... Myslim si to preto lebo neverim ze na jednom fore sa stretnu dve mentalne retardovane deti

6.7.2012 14:51 / T (zive.sk) 6 0 nahlásiť

Kvôli koko tom na windowsoch by som sa nenamáhal..:-))

6.7.2012 15:23 / q (zive.sk) 0 5 nahlásiť

este stale som nenasiel odpoved od teba na moju otazku vysie, nemyslim tu ze vy obaja teploskovia ste jedna schyzofrenicka osoba ale tu kde sa pytam aky android pouzivas... budem cakat neboj sa ale aj tak si myslim ze na tu otazku mi neodpovies lebo by si si nasral do huby

6.7.2012 15:15 / janickovo (zive.sk) 6 0 nahlásiť

ta take neico ako premenliva ip ti nehovori asi nic ja neeeee T ja som ja a ty si ty

6.7.2012 16:55 / mental.disease (zive.sk) Reagovať 0 11 nahlásiť

Reakcia Applu nenechala na seba dlho čakať. Tim Cook: po tomto oznameni Nokie znížime ceny iPhonov o 30%, aby sa nadalej predavali ako doteraz.

6.7.2012 17:03 / lumiaman (zive.sk) 0 3 nahlásiť

hovado :-D

6.7.2012 17:10 / ubx (zive.sk) 1 3 nahlásiť

:-D:-D:-D ale asi fakt posledny mobil, z ktoreho budu mat v Appli plne gate, je windowsova nokia :-) sak iphonov sa preda za den skoro tolko co Lumii za 3 tyzdne. :-)

6.7.2012 18:00 / Zaklinac (zive.sk) 0 3 nahlásiť

No faktom je, ze v niektorych krajinach sa po nastupe Lumii na trh tieto predavali lepsie ako iPhone. Pozri sa na cinskych vyrobcov gypu Huawei a ZTE. Predtym totalni outsideri, teraz im predaje stupaju a take BlackBerry, htc a Nokia momentalne trpia. Co zas nemusi trvat vecne, aj automobilka BMW svojho casu takmer skrachovala a teraz je to najziskovejsia automobilka sveta. Ak v Apple nie su blbi (a myslim, ze nie su), neberu Nokiu a cely WP8 na lahku vahu.

6.7.2012 22:55 / lol (zive.sk) 2 1 nahlásiť

Predavali sa lepsie, lebo Mircrosoft ku kazdemu kusu zadotoval darcek v podobe Xboxu zadarmo...

7.7.2012 07:11 / Zaklinac (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Nie, tato akcia trvala iba kratko a iba v niektorych krajinach (GB).

7.7.2012 07:11 / Zaklinac (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Nie, tato akcia trvala iba kratko a iba v niektorych krajinach (GB).

6.7.2012 18:00 / Zaklinac (zive.sk) 2 0 nahlásiť

No faktom je, ze v niektorych krajinach sa po nastupe Lumii na trh tieto predavali lepsie ako iPhone. Pozri sa na cinskych vyrobcov gypu Huawei a ZTE. Predtym totalni outsideri, teraz im predaje stupaju a take BlackBerry, htc a Nokia momentalne trpia. Co zas nemusi trvat vecne, aj automobilka BMW svojho casu takmer skrachovala a teraz je to najziskovejsia automobilka sveta. Ak v Apple nie su blbi (a myslim, ze nie su), neberu Nokiu a cely WP8 na lahku vahu.

6.7.2012 18:28 / T (zive.sk) 3 3 nahlásiť

Chudák zaklínač.. Nokia s WP7 dopadne ako Siemens.... Huawei a ZTE predávajú hlavne Android... Tam predaje idú dokonale.... WP skončí....WP8 je v nedohľadne..... Samsung aspoň získa náskok, ktorý Nokia s WP nedobehne.... Samsung investuje - Nokia ruší to čo fungovalo - Symbian... :-P

6.7.2012 19:31 / Zaklinac (zive.sk) 3 6 nahlásiť

Pocuvaj ty nepodareny potrat - Huawei je jeden zo styroch hlavnych partnerov Microsoftu pre WP8. Skus sa najprv dovzdelat kym sem zacnes pisat bludy, lebo za tieto dni sa strapnujes ako nikd. Kedy dostane tvoja Bada update na novu verziu?

6.7.2012 22:57 / decko (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Skus si nieco zisit o spolocnosti Huawei. Ta firma produkuje take neuveritelne kvatnum hovien, ze jej niet paru (pocnut sietovou technikou, konciac napr 3g donglami). A finance vysledky tomu zodpovedaju - nepomohlo ani to, ze pokradli technologie od vsetkych relevantnych spolocnosti na trhu.

7.7.2012 07:15 / Zaklinac (zive.sk) 2 0 nahlásiť

Nikde netvrdim opak.

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.