Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
Diskusia

Nový iPhone by mal dostať štvorjadrový procesor

PRIHLÁSENIE

Diskusia je možná už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii
Pri príspevku bude uvedená vaša IP adresa v tvare: 54.196.225.***

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Pridať názor Diskusie už aj bez prihlásenia!
91 príspevkov
6.7.2012 14:47 / marty88 (zive.sk) Reagovať 13 13 nahlásiť

"Malo by ísť o čip postavený na procesore Exynos 4 od Samsungu, vyrobený 32 nanometrovou technológiou, ktorý nájdete taktiež v najnovšom smartfóne Galaxy S3." Hlavna vec ,ze sa stale o nieco sudia,apple zakazuje predaj Samsungu na niektore produkty v niektorych castiach sveta...,ale necha si patentovat cip od Samsungu...nechapem...

6.7.2012 15:50 / 4 jadra (zive.sk) 3 12 nahlásiť

a auto bateriu na chrbat. :-D

6.7.2012 18:42 / greg (zive.sk) 4 10 nahlásiť

co sa tyka skutocnych technologii tak applu neostava nic ine.. iba patentovat si bezne tvary a vydierat tak aby technologie inych vymienali za patenty stvorcov, obdlznikov a patentov ich jedinecnych napadov ked je sklo od okraja po okraj....

7.7.2012 09:44 / omg (zive.sk) 0 0 nahlásiť

patentovat chip od samsungu? wtf? samsung im ten procak vyrobi. terajsie chipy im vyrabala myslim TSMC.

8.7.2012 04:19 / 2 3 nahlásiť

omg ty truhlik exynos je chip od samsungu! ty sa asi nejaka natvrdla ofca http://www.samsung.com/global/business/semicondu... ...

6.7.2012 15:10 / pcmanik (zive.sk) Reagovať 12 10 nahlásiť

Pokial viem, tak apple si tie procesory, teda SoC navrhuje sam, pouziva architekturu ARM a Samsung ich len vyraba. Nemaju jediny dovod pouzivat tam ich procesor, kedze si ten svoj sami navrhuju.

6.7.2012 15:12 / monocat (zive.sk) 1 9 nahlásiť

nemyslim ze si robia vlastne ARM dizajny, odkial mas info?

6.7.2012 15:16 / pcmanik (zive.sk) 7 6 nahlásiť

Myslim ze na jednej keynote to bolo uvedene. A cital som o tom aj nejake clanky, procesor je postaveny na ARM cortex A-9, ale oni si ho este upravili. Raz som videl graf, ze zvysuju vykon v pocitani s desatinnymi miestami viac ako s celymi cislami.

7.7.2012 09:45 / omg (zive.sk) 1 1 nahlásiť

ale za to musia ARM platit :)

7.7.2012 11:47 / Cklasa (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Sice platia, ale kedze Apple Inc. je jeden z majitelov spolocnosti ARM, tak vlastne platia sebe :-D

7.7.2012 13:47 / omg (zive.sk) 0 0 nahlásiť

daj nejaky link.. popripade zoznam vsetkych akcionarov.

8.7.2012 04:21 / 0 5 nahlásiť

chip ma byt postaveny na Exynos a to je dielko Samsungu ofceeeeeeeeee

8.7.2012 14:51 / Miso (zive.sk) 5 0 nahlásiť

Tebe to chlapce dobre je.be... To, ze to sem napisal nejaky truhlik neznamena, ze to e pravda, ofcu robis akurat zo seba. Apple este ani raz nepouzival vo svojich zariadeniach samsungacke procaky, vzdy vlastne navrhnute. Samsung ich maximalne mohol tak vyrabat, ale boli to pricaky od applu...

8.7.2012 16:42 / ge (zive.sk) 2 5 nahlásiť

Miso ty si uplny a kompletny k r e t en ! Cip ma byt POSTAVENY na EXYNOS! Chapes to ty b l b ??? Zakladom ich cipu je cip Samsungu... T R T OOOOOO ofca co si nechce nic priznat co by narusilo jej vyfetovany svet....

9.7.2012 07:36 / xxx (zive.sk) 0 0 nahlásiť

dieta moje .. viem ze mas prazdniny, ale mal by si ho stravit v ustave :D

9.7.2012 11:11 / Franto (zive.sk) 0 0 nahlásiť

http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_A5... The Apple A5 and A5X are systems-on-a-chip (SoCs) designed by Apple Inc. and fabricated by Samsung. The A5 contains a rendition of a chip based upon the dual-core ARM Cortex-A9 MPCore CPU[10] with NEON SIMD accelerator and a dual core PowerVR SGX543MP2 GPU

6.7.2012 18:43 / klui (zive.sk) 5 10 nahlásiť

apple dokaze navrhnut leda ak obdlznik oblymi rohami....

6.7.2012 18:56 / fbd (zive.sk) 5 13 nahlásiť

" Malo by ísť o čip postavený na procesore Exynos 4 od Samsungu" apple si navrhuje procak tak ze ho postavi na procesore konkurencie? dost mozne ze takto prisli aj k tomu patentovanemu obdlzniku.... mozno pridu s tym ze Exynos kopiruje ich procesor a sud ako inak vyhraju.. ked to dokazu s obdlznikmi, oblymi rohami a sklom od okraja po okraj ani by som sa necudoval....

6.7.2012 21:52 / 5 2 nahlásiť

Doteraz si kupovali licencie na A9 jadro a teraz by v tom mal byt problem? http://computersight.com/hardware/apple-a5-process... ... Este raz pre NECHAPAVYCH. Apple si uz v sucasnosti plati licenciu za A9 jadra. Cize nemoze sa sudit. Ked sa tym Applu znizi spotreba tak je to WIN WIN. Novy iPhone bude mat dlhsiu vydrz.

8.7.2012 04:23 / < (zive.sk) 3 4 nahlásiť

presne tak ! apple velmi dobre vie ze majitel technologii je povinny predat licenciu a ze majitel designu (hoci na obdlznik) nemusi nic - akurat vydierat na sudoch a tak si znizovat naklady na to co musia platiit za licencie ktora ma pod palcom samsung! vyebane apple! este ze jobs otrcil kopyta!

8.7.2012 08:58 / ... (zive.sk) 0 1 nahlásiť

navrhuje si SoC(od iP4 predtym mal SoC od Samsungu vzdy) ale nie procesor, ten je od Samsungu. A komplet im vyraba sam Samsung.

6.7.2012 15:12 / cKlasa (zive.sk) Reagovať 6 13 nahlásiť

Odkedy Apple pouzije nejaky HW "lebo to maju dalsi vyrobcovia"? Ich pristup je skor typu "ako to co najlepsie vyuzijeme" a "co to prinesie uzivatelom". Apple sa nezenie za papierovymi parametrami, ktore telefon sice ma, ale nedokaze ich vyuzit.

6.7.2012 15:14 / monocat (zive.sk) 8 10 nahlásiť

naznacujes tym ze android nevie vyuzit viacjadro? mas s tym vlastnu skusenost, alebo si to len myslis? tipujem to druhe, pretoze moja vlastna skusenost je zasadne odlisna

6.7.2012 15:17 / pcmanik (zive.sk) 7 5 nahlásiť

Hovori napriklad o tom, ze nepotrebuju viac jadier, ale zvysia graficky vykon, ktory ma pre nich vacsi vyznam.

6.7.2012 15:26 / cKlasa (zive.sk) 10 8 nahlásiť

Da sa to aj tak povedat, kedze Android podporuje viacjadrove procesory az od verzie 3.x . A ak je podiel Androidu 4.x 10% zo vsetkych androidovych telefonov, tak tych zvysnych 90% moze mat jadier kolko chce a aj tak su mu na ... papierove machrovanie.

6.7.2012 16:28 / Cklasa (zive.sk) 8 12 nahlásiť

podla pribudajucich minusiek tu mame prvych blbeckov, ktori naleteli vyrobcom andromobilov reciam o dvoj a viacjadrach a doteraz marne cakaju na aktualizaciu na ICS :-D:-D:-D:-D:-D

6.7.2012 18:45 / hfd (zive.sk) 7 6 nahlásiť

blbecek si ty.. ak nieco apple nedokaze postavit na trh tak to pre ofce nie je potrebne .....

7.7.2012 11:04 / ericho33 (zive.sk) 5 5 nahlásiť

Keď Apple predstavil iPad, tak ho droidi tiež nepotrebovali a smiali sa na tej veľkej "placke". Keď s tým ale prišiel samsung a jemu podobní, tak aká to bola zrazu na parádu vecička, že? Mám dojem, že v dnešnej dobe je "IN" byť "Apple hater".

8.7.2012 04:25 / gre (zive.sk) 1 4 nahlásiť

pred apple bolo kopec tabletov a boli to prave ofce co sa takemu niecomu smiali.. iofce nepotrebuju ani vacsi display ale ked ho ponukne apple tak budu krochkat mekat a bekat ake je to super mat presne taky rozmer... ofceeeeeeeeeeeeeee

8.7.2012 16:47 / 0 2 nahlásiť

ofce presnejsie iofce vzdy veraveli ze tablet je zbytocna kokocina oni maju mekbuuky! az vtedy ked apple opat okopirovalo napad inych a pockalo si kym im cestu vydlazdia ine firmy ako MSI ci ASUS nacasovalo prichod dalsej okopirovanej vecicky - tabletu... a ofce tvrdia ze keby nebolo apple... keby nebolo inych vyrobcov apple by nic nevyrabalo.. nemalo by sa kde inspirovat - rozumej - kradnut napady!

9.7.2012 07:20 / xxx (zive.sk) 1 0 nahlásiť

clovece, tolko klamstiev, dohadov, vymyslov co ty to splodis, to je neuveritelne. jedna vec ze si pises sam so sebou pod roznymi nickmi a IPckami .. no skoda reci, si klaunom tohoto servera :D neocakavam nic ine, len vulgarizmy, nadavky .. ved nic ine ani nevies :D btw: mal si niekedy nieco od apple ?

6.7.2012 15:48 / Android (zive.sk) 17 25 nahlásiť

Predtým som mal iphone, momentálne mám gaxy s3 A musím konštatovať že po nich Samsung ozaj kopíruje čo sa len dá, len to nefunguje tak dobre jak na Apple. No a odkedy nebude flash pre Android a iphone bude mať väčší displej, nevidím viac dôvod kupovať túto korejsku napodobeninu. Jedine že by neboli peniažky na Apple tak Samsung bude mať o niečo menej funkčnú kópiu za polovicu, ale tak to korejci robia.

6.7.2012 16:13 / 11 16 nahlásiť

Nebol si dlho na slnku? :)

6.7.2012 18:46 / jtz (zive.sk) 6 10 nahlásiť

teba ked robili tak kopirovali blbca a stopro sa im to aj podarilo

8.7.2012 00:47 / ericho33 (zive.sk) 3 1 nahlásiť

A teba nedoroboli pre istotu vôbec ;)

8.7.2012 04:28 / > (zive.sk) 1 2 nahlásiť

dorobeny znamena byt blba ofca? potom musia byt lludia hrdy ze nie su dorobeny ako ty.. byt dorobeny asi znamena ze tvoj tatko dorobil vlastnu matku a ty mas babku zaroven mamkou... takto dorobeny netuzim byt ani ja....

9.7.2012 07:35 / xxx (zive.sk) 0 0 nahlásiť

joooj, no ty musis mat sexu jak papez .. tolko o tom pises az si myslim ze si to nikdy nerobil. ale prestan aspon sledovat nechutnosti lebo ti to lezie na mozog ..

8.7.2012 16:49 / už (zive.sk) 0 1 nahlásiť

ericho a teba ked robili tak nemali moc napadov... iba p i c u a k o k o t co mali pred ksichtami a podla toho aj vypadas a tym aj si...

6.7.2012 18:27 / R1S0 (zive.sk) 2 8 nahlásiť

prosim ta netrep. taketo smiesne obhajovanie toho,co fanatici este nedavno oznacovali ako vysmech u konkurencie,ze musi mat 4 jadro aby to vobec islo...a aha,zrazu uz je to celkom inak....ze? :-P u konkurencie je to preto,aby iny OS vobec isiel,u apple je to "ako to najlepsie vyuzijeme a co to prinesie uzivatelom" ? FACEPALM

6.7.2012 18:51 / Cklasa (zive.sk) 5 3 nahlásiť

za prve - 4jadro je zatial dohad. A AK sa Apple rozhodneho pouzit ho, tak na to budu mat iny dovod, ako len marketingovy. Kolko je 2-jadrovych androidov, ktore bezia na androide 2.x a ICS nikdy oficialne nedostanu? A su to ani nie rocne zariadenia, ktore maju to druhe jadro na paradu. Apple mohol pouzit 4-jadro uz v novom iPade. No nepotreboval to, dokonca ani zvysovat takt. iP4 aj iP4S sice maju 1GHz cpu, ale su podtaktovane.

6.7.2012 19:09 / R1S0 (zive.sk) 1 5 nahlásiť

za prve- "Kolko je 2-jadrovych androidov, ktore bezia na androide 2.x a ICS nikdy oficialne nedostanu?" nejde o to,ze maju druhe jadro na paradu,ale o to,ze tych modelov je tolko,ze pre vyrobcu sa oplati predat novy kus,ako davat aktualizaciu.v tomto ma apple vyhodu,ze si pisu vlastny os usity na ich jediny pristroj.prave pre tu diverzifikaiu na adroide android nechcem. za druhe- moze ist sice o dohat,ale ja som reagoval na to,co si napisal ty a co tu citam casto...apple vie co robi a robi to kvoli uzivatelom/zvysok je smejd a ma vioacjadra aby to vobec islo. za tretie- konkurencia ma teda podla teba na viacjadra iba marketingovy dovod? sudis to na zaklade coho? skor sa mi zda,ze to vychadza z toho,co som napisal vyssie...btw ked ma apple tak podtaktovane dvojjadra,tak im staci zvysit takt,a nebudu sa tak nahanat za 4jadrom...a ked to bude vela zrat,pouziju rovnaku baterkovu strategiu,ako pri ipade... :-D

8.7.2012 16:45 / JC (zive.sk) 1 3 nahlásiť

ich pristup je ze existujuce okopiruju a zmeni atak aby im nikto nic nemohol.. nikdy v zivote neprisili s vlastnmy napadom apple vzdy len menilo a vyuzivalo uz existujuce napady!

6.7.2012 15:18 / janickovo (zive.sk) Reagovať 7 5 nahlásiť

:-D kto teraz kopiruje?

6.7.2012 15:31 / Sss (zive.sk) 5 2 nahlásiť

Keby okopirovali cenu tak ok. Ale zmenit pomer cena/vykon tak to by bolo asi proti ich politike.

6.7.2012 16:08 / Effe (zive.sk) 1 12 nahlásiť

To ťa nemusí trápiť. Čo by však mohlo zaujímať nejakých 26 miliónov majiteľov SGS II po celom svete je to, že s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou nedostanú oficiálny upgrade na Jelly Bean. Na zahraničných serveroch už táto správa frčí, u nás zdochol pes...

6.7.2012 18:47 / bf (zive.sk) 4 4 nahlásiť

uz len u apple mozes upgradeovat.. oops mozes aj na prvy iphone ale prd ti to pojde.,....

6.7.2012 19:56 / AAA (zive.sk) 3 7 nahlásiť

iOS6 dostane, aj ked bez dvoch - troch funkcii, aj iPhone3GS cize model 3 generacie stary. SGSII bola este pred mesiacom androidova vlajkova lod.

8.7.2012 16:55 / fweg (zive.sk) 2 2 nahlásiť

SGS II mam a mam tam najnovsi android tak neviem o com ofce tocia... apple da najnovsi bez funkcii??? take osekane OS moze robit ktokolvek ale naco je to dobre? aby to lagovalo a sekalo a mohli tvrdit ze to ide??? apple vyraba jeden model a ani tam nedokaze to co ziadas od samsungu ktory ma tri vlajkove lode za rok... apple ma 5 rokov od prichodu iphonu jednu vlajkovu lodicku a zaraba tak ze novy model znamena pismenko za nazvom navyse a par kozmetickych uprav potom je jasne ze iOS bude slapat na tom novom modely ked je tam najpodstatnejsi rozdiel nejaka blbost co nie je technologicky posun vpred... molhi dat cierny 4G SJ v tvare rakvy a ofce by kupili co tam potom ze nepridus s nicim pokrokovym a vyckavaju co by kde okopirovali...

8.7.2012 17:26 / Effe (zive.sk) 1 2 nahlásiť

Najnovší Android tam máš preto, že parta nadšencov ho upravila aj pre tvoj mobil, keďže sa na Vás Samsung z ukrutnej výšky vysral...

9.7.2012 07:21 / xxx (zive.sk) 0 1 nahlásiť

tri vlajkove lode za rok ? :D ty tusim nevies co znamena ten pojem .. precitas ho v dvoch clankoch a uz to pouzivas, namiesto toho aby si sa opytal co to znamena :)

6.7.2012 15:27 / Amnart (zive.sk) Reagovať 1 11 nahlásiť

nevidim dovod davat do mobilu 4 jadra tak ako som nevidel dovod davat 2 jadra v roku 2011, ak by sa lepsie optimalizovalo tak by vyrobcovia spravili vykonnejsie jedno jadra na tej istej frekvencii s lepsou priepustnostou, a rychlostou,

6.7.2012 17:17 / bree (zive.sk) 1 6 nahlásiť

Uplny suhlas. Uz teraz je 4S ake svizne a ja si myslim, ze 4 jadro by ohrozilo vydrz baterie, ktora ani teraz nie je bohvie aka. A pochybujem, ze budu niako extra zvysovat kapacitu.

7.7.2012 09:46 / omg (zive.sk) 2 0 nahlásiť

neohrozilo, lebo to dvojjadro je robene este na 45nm procese, toto je uz 32nm, takze to bude plus minus rovnake ;)

8.7.2012 04:29 / rr (zive.sk) 1 2 nahlásiť

omg ty sa radsje nevyjadruj k nicomu.. ty mas to ho vno nielen v tej tvojej za sratej krabicke ale aj hlavicke

9.7.2012 07:23 / xxx (zive.sk) 0 0 nahlásiť

.. to som este nevidel aby sa niekto bavil sam so sebou :D .. ale tak ocakavam vulgarnu reakciu z tvojho zivota :D

6.7.2012 18:29 / R1S0 (zive.sk) 0 5 nahlásiť

Suhlasim,4 jadra su hlupost...dalsia vec je ta,ze okrem apple nie je ozaj vykonny highend dostupny pod 4palce,co je najma pri androide a ich sirokej ponuka totalny FAIL.a apple si nekupim kvoli viacerym dovodom...

6.7.2012 16:07 / mariena (zive.sk) Reagovať 3 10 nahlásiť

bere dva. v kazdej rodine by mal byt aspon jeden vyrobok od apple aby ludia vedeli co je naozaj dobre a co smejd.

6.7.2012 18:48 / 1 2 nahlásiť

jeden aj pre jezibabu marienka!

6.7.2012 20:07 / 2 0 nahlásiť

janko, ty aj s tvojou marienkou ste inac vychcani:-))ja som vedela, ze ta pec by vyriesila moje problemy nadobro...vsak pockajte az si postavim novu pernikovu chalupu, vypeciem si vas dochrumkavaB-]

8.7.2012 16:50 / Pernikovo (zive.sk) 0 1 nahlásiť

s apple uz vypiekol samsung ! ziadne nove napady?

6.7.2012 17:20 / janickovo (zive.sk) Reagovať 6 10 nahlásiť

tak nic priatelia nebudem sa zapajat do tejto diskusie aj ked to je pre mna neskutocna zabava kedze su tu ludia s poskodenym dusevnym zdraviiim ze galaxy s3 kopiruje po iphone hahahaaaaaa aj ten dizajn cely apple urcite je hahaaaa ja som sa uz zblaznil a idem si kupit galaxy s3 kedze je okopirovany od apple chlapci chodte k ocnemu a k cvokarovi rovno po ceste este napiste ze galaxy s3 okopiroval iphone5 a fakt by vam mali dat kazajku

6.7.2012 17:51 / Cklasa (zive.sk) 5 5 nahlásiť

je 17.49 a v celej diskusii nie je nikde zmienka, ze SGS3 kopiruje dizajn iPhone. Ved ty mas clovece halucinacie a este sa s nimi verejne hadas! To ty pouvazuj nad svojim dusevnym zdravim. Alebo mas problem so zrakom a tazko sa ti cita. V tom pripade skus toho ocneho...

6.7.2012 18:49 / ht (zive.sk) 8 4 nahlásiť

asi si slepy lebo blby uz si podla jablcka pri nicku

9.7.2012 07:33 / xxx (zive.sk) 0 0 nahlásiť

wow, ty si jaky dobry .. nauc ma byt taky kapo jak ty .. pockaj, dam si retaz od bycikla do krku nech sa na teba podobam ..

6.7.2012 19:14 / T (zive.sk) 6 0 nahlásiť

Samsung S3 má ďaleko od dizajnu Iphonu.... Nehovoriac o lepšom hardware aj softe... Ja by som si ho nekúpil. Nechcem mobil, kde je microsim... Karty si zvyknem prehadzovať... B-]

6.7.2012 18:22 / T (zive.sk) Reagovať 1 5 nahlásiť

Iphone -. drahá Čína - Foxconn.... :-D

6.7.2012 18:51 / zkz (zive.sk) 9 11 nahlásiť

apple pride o mesiac s novinkou - v peknej krabicke zabalene h o v n o s logom jablcka. bude sa to volat i D I O T a u ofci pojde na dracku

6.7.2012 20:13 / T (zive.sk) 3 5 nahlásiť

Slovenská ovca vyhodí stovky € a rakúska ovca to isté dostane zdarma k paušálu.. B-] Apple iPhone 4S 16GB schwarz Das beste iPhone, das es je gab. ab € 0,- http://shop.t-mobile.at/2194710010/1_1_3_5/10011/... ...

7.7.2012 09:47 / omg (zive.sk) 3 1 nahlásiť

ale to si musis dat pausal aj za 40 50 euro ty magor. ale sak ty si socka ty si nešdavas pausal, si pisal ze volas za 9 centov za minutu a 2 giga net za 5 euro.

8.7.2012 04:30 / } (zive.sk) 0 0 nahlásiť

k applu by mali este platit za tie IQ Carrieriky priamo iOS a to smirovanie a ukladanie SMS ktore vam posiela apple cez vlastne centrum...

11.7.2012 14:58 / romark (zive.sk) 0 0 nahlásiť

orange ich dava za 0.50€

6.7.2012 20:57 / OMG (zive.sk) 0 5 nahlásiť

ja to h o v n o mam zabalene pekne ze ani neviem co to je .. ale to tvoje h o v n o ti steka rovno na tvari bez hanby, bez obalu, bez vone ..

8.7.2012 04:27 / fe (zive.sk) 3 1 nahlásiť

omg ty mas rad fekal oral????? nie kezdy robi to co ty s vlastnou mamou!

9.7.2012 07:24 / xxx (zive.sk) 0 0 nahlásiť

fiha .. si mi to ale nalozil. az si ma rozplakal ty uboziak :D zacni tym co pises ty, je totiz uplne jednoduche ta dostat .. akurat si pobuchal po stole a zase si zacal tie tvoje uchylaciny ..

6.7.2012 21:03 / OMG (zive.sk) Reagovať 1 6 nahlásiť

uvidime co prinesie IOS6 a ci je to potrebne. aktualne vsetko bezi fajn na 2oj jadre .. ako iphone tak aj ipad ..

7.7.2012 00:14 / beee (zive.sk) Reagovať 2 12 nahlásiť

Vidím že cocotín tu píšete o106 tak dám aj ja jednú svoju súbjektívnu - ak slečny dovolia ... Apple využíva vlastný iOS, ktorý optimalizuje pre dané zariadenie iPhone (príp. svoj iOS vo väčšine zoptimalizuje aj pre staršie modely ak sa to dá príp. ak to budú staršie zariadenia zvládať) čiže kladie dôraz na maximálne vyladený a použivateľský intuitívny systém. Androidove zariadenia zase kladú dôraz na HW stránku a optimalizácia nie je 100%-ná ako u iOS (stačí si napr. zobrať spustené služby na pozadí u Androidov, ktoré žerú pamäť...). Zas na druhej strane je Android pre používateľa systém, ktorý si môže ľubovoľne personalizovať, nie je odkázaný na iTunes atď. O vyladenosti svedčí aj fakt, že aktualizácie iOS sú k dispozícii aj na staršie modely (aj keď Apple ich minimalizuje čo je logické, keďže chcú predať novšie zariadenia a staršie modely už nie sú z ekonomickej, technickej a funkčnej stránky výhodné), Androidové zariadenia sú zas limitované HW stránkou a výrobcovia nemajú v láske udržiavať pri živote konkrétny model dlhšie, aktualizácie a upgrade sú minimálne alebo žiadne. Idú cestou masovej spotreby. A z obchodného hľadiska - skúste predať 1ročný iPhone alebo 1ročný Samsung/LG/HTC - pri ktorom budú Vaše finančné straty najmenšie? ...Všetko dobré prajem :-D

7.7.2012 11:36 / T (zive.sk) 6 4 nahlásiť

Haha ios - strata signálu, vyžratie baterky - na 1 muselo byť púzdro na druhé zase update.... Špehovací soft Carrier IQ bol súčasťou IOS od verzie 5, kým to nebuchlo.... Sám Apple sledoval skrytým súborom pozíciu mobilov... Iphone 4 nedostane update na ios 6..... Tak super podpora a staré železo často už pri aktualizácií nestíha. S tým mal problém Apple už pre Macoch.. Google za Android nepýta od výrobcov poplatky ako napr. MS, ktorý WP7 výrobcom predáva.... V zahraničí Iphony dávajú zdarma k paušálom a tu si ho slovenské ovce zo salaša musia kúpiť za 500€....Apple sám diktuje cenovú politiku operátorom, preto ani Orange nemohol zrušiť tie predražené 3G paušály pre Iphony a hodiť tam WOW.... :-D

7.7.2012 14:52 / janickovo (zive.sk) 6 1 nahlásiť

;-)nechaj tak videli android z okna vlaku aj to nebolo umyte nevedia o jeho kvalitach a vsestr annosti oni,len jablcka papaju

7.7.2012 23:38 / Amnart (zive.sk) 1 3 nahlásiť

1. Strata signalu pri iphone 4 bola vyrobna chyba neskor vyrabali upravene iphony 2. Iphone 4 dostane ios 6 3. Iphony zadara k pausalu no v anglicku ak platis 35-40 libier mesacne, alebo v rakusku pausal 70€ mesacne tak mas iphone zadara 4. Apple nediktuje operatorom pausaly to je nezmysel - operatori si nastavia dotovanie podla vysky pausalu teda cim viac platis tym lacnejsi iphone

8.7.2012 04:33 / jrz (zive.sk) 5 1 nahlásiť

posledne h o v n o po posrano rytierovi ... este ze jobs skapal.. inak by si mu isiel hulit a keby si vedel kde ho pochovali uz si tam a lizes mu rit

8.7.2012 09:24 / Amnart (zive.sk) 2 4 nahlásiť

Si len dalsi clovek ktory nema sposoby a moralku, dalsie decko s akne, informacna hodnota tvojho prispevku je nulova, si chory mozes sa zacat liecit, o jobsovi asi nevies nic ked urazas az ty v zivote nieco dosiahnes daj vediet, napriklad ak raz najdes rozum

8.7.2012 17:00 / hg (zive.sk) 3 0 nahlásiť

ty si honis nad fotkou jobsa a cely zivot budes tak robit lebo rozum ked aj najdes nebudes vediet co s nim... dat si nick Posledny Rytier to je akoby sa ti vo veku 4 rokov zastavil vyvoj.. a aj podla toho co pises je tomu tak... Posledny vyter - pitva Steva Jobsa - doktora rakoviny - samouka.....

9.7.2012 07:30 / xxx (zive.sk) 0 1 nahlásiť

ach boze .. este si nevyrastol z pubertalnej masturbacie ze o tom pises jak keby si vcera dostal prvu nocnu poluciu v zivote ? .. ano, vygoogli si co to znamena ..

8.7.2012 15:05 / Bdkyn (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Tak ty si mega kok.ot! Tvoju mamku musela poje.bat cela dedina a potom si z toho vyrastol ty, chudacik..... Je mi ta normalne luto.....

8.7.2012 16:58 / dg (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Bdkyn myslis ze kazdy ma osud ako ty?

9.7.2012 07:27 / xxx (zive.sk) 0 1 nahlásiť

lutujeme ta .. spolocne cele forum, chudacik bez nicku a max vulgarny lebo nic ine nedokaze. ak by si chcel, dame ako server spolocnu zbierku na tvoje liecenie ..

8.7.2012 17:44 / lapin (zive.sk) 0 3 nahlásiť

Bdkyn naco sa tu strapnujes. Vseobecnosti mas mozno koksak ale nemas komu zavolat a ani zaco. Komu lebo si nevychovany a zaco lebo splacas drahy koksak a platis si ucitela aby ta ho naucil zapnut a vypnut.

8.7.2012 16:57 / mnmn (zive.sk) 1 0 nahlásiť

beee ty si naozaj ofcaaaa

9.7.2012 07:28 / xxx (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ked uz budes na lieceni .. potom nam posli pozdrav ako sa ti dari. podla toho ake mas reakcie tam budes dost dlho.

9.7.2012 02:58 / wrg (zive.sk) Reagovať 1 0 nahlásiť

kupim jeden hodim do miikrovlnky a budem slavna ofca!

9.7.2012 07:27 / xxx (zive.sk) 0 0 nahlásiť

zase sa bavis sam so sebou ? pozbierame ti nejaky cash na liecenie ..

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.