Diskusia

Naháňačka za novými telefónmi neustáva

PRIHLÁSENIE

Diskusia je možná už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii
Pri príspevku bude uvedená vaša IP adresa v tvare: 54.211.11.***

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Pridať názor Diskusie už aj bez prihlásenia!
154 príspevkov
8.7.2012 01:07 / Juraj (zive.sk) Reagovať 13 64 nahlásiť

Tento clanok je vyborny !!! Vsetko je marketingovy tah,a 2r,ked mobil ma nic mimoriadne vo svete mobilov sa nevyvinie,tak,aby sme museli kupovat novy mobil.Stejne,ked zoberieme mobil za jedno euro,tak nestoji mobil tolko,aj ho nasobne preplatime.Ked chceme spickovy mobil na pausal,tak musime zaplatit 150 -200eura a niekedy,aj viac a to,este platit vysoky pausal,aby sme mobil mali spickovy.Nic nieje zadarmo !!! Predplatenky maju casto vyhodne ceny,len treba si to pozriet.Napriklad O2-fer na kredit a Easy Free,Time ponukaju nam vyhodne ceny a volame za cenu pausalu bez viazanosti.je to tak,len treba sledovat ceny,ktore su jasne a nie su zatazene mobil za jedno euro,ktory tiez musime zaplatit,lebo nestoji 1euro realne,a to sa bavime,len o nizsich radoch mobilov,a o tych vyssich,ani nehovorim.Ja som do nedavna mal Nokia N95 8GB,aj ju mam v skrini,este sluzila mi presne 4r a je zachovala a plne funkcna.No chcel som dotykovy mobil,tak mam 2mesiace N9 16GB kupil som ju novu v hotovosti za dobru cenu.Mam par rokov pokoj,verim,ze posluzi 3-4roky....

8.7.2012 09:14 / sandor (zive.sk) 36 18 nahlásiť

No ale toto je tvoj prípad. Predplatenka by mi napríklad nevyhovovala. Ja pre svoju prácu nutne potrebujem nasledovné: Internet v mobile - využívam viac ako telefonovanie. A to doma mám wifi. Proste kdekoľvek sa potrebujem dostať do svojho bankového účtu, prehliadnuť emaily, web. Toto je cca 90% času keď mám telefón v ruke. Ja volám len vtedy keď je to nutné. Keď volám tak hovor trvá niekedy aj hodinu v kuse. Takže pre mňa každé zrýchlenie telefónu je vítané.

8.7.2012 09:35 / Juraj (zive.sk) 8 21 nahlásiť

Ano rozumiem.Ja mam tiez mobilny internet,ale vyuzivam ho menej,ak by som chcel pausal,ale nechcem ho,lebo ho neuvyuzijem,kvoli tomu,ze casto som mimo SR,a doma som v mesiaci 10-14dni...Keby som chcel pausal,tak neviazany,a co mozno najvyhodnejsi s dobrym internetom,ale nie tak,aby som musel preplacat mobil niekolko nasobne viac.Radsej si na mobil usetrim a kupim ho v hotovosti a nechcem mat s operatormi nic viac.Skratka,ak nebudem spokojny s operatorom,tak ho vymenim !!! Bez toho,aby som musel platit nejaku pokutu.Inac to k tomu zrychleniu mobilu...Vsetko zavisi od siete a od ich nadstavieb,aj od mobilu tiez,ale menej.Ak napriklad nemam v oblasti HSDPA,a mobil ho ma,tak zbytocne.No ja som,uz taky mobil mal pred vyse 4r.Ja mam tiez rad smartfony,a dost,lebo ich vyuzivam na viac,ako SMS a hovory.Spomeniem napriklad Samsung Galaxy S3.Je to spickovy mobil a najmodernejsi na trhu.Dokonca ma podporu siete LTE !!! Je to vyborne !! No zial LTE je na slovensku sci-fi pribeh... Este tak par rokov,a bude tu.Preco by som mal vyhadzovat tolko penazi za mobil,ktory je samozrejme drahy.Je spickovy,ale nepouzitelny pre mna.Iste,ked budu siete LTE na slovensku.Tak kupim si taky mobil.Zatial nie,mam par rokov pokoj...

8.7.2012 20:07 / Marcus_A (zive.sk) 0 6 nahlásiť

zrovna S3 ma myslim LTE len pre 700/1900MHz, takze nic pre EU. A co sa tyka LTE na slovensku, tak sooner than you think.

8.7.2012 19:24 / PK (zive.sk) 3 13 nahlásiť

A aky mas problem s predplatenkou a internetom? O2 aj Telekom ponukaju neobmedzeny internet na predplatenkach. Sam to tak pouzivam. Mohol by som si dovolit akykolvek pausal, ale uz z principu to nespravim, chcem mat svoje vydavky na telefon pod svojou kontrolou a nie sa kazdy mesiac triast co mi operator nauctuje. Napriklad do zahranicia si brat pausal s roamingom je cisty hazard. Pri cenach 9Eur/MB sa ti mobil nahodou pripoji a si hned o par sto eur lahsi. Predplatenku si v pripade potreby dobijem cez internet hocikde na svete a hocikedy.

8.7.2012 21:36 / mental.disease (zive.sk) 5 10 nahlásiť

ak sa ti mobil nahodou pripoji - tak si cvok, data v roamingu sa daju vypnut v kazdom telefone. 9€/MB zaplatiš možno tak v chorvatsku. v EU to nemoze byt viac ako 84c/MB a po 50€ ta odpoja, takze ake stovky eur?

8.7.2012 01:09 / Zaklinac (zive.sk) Reagovať 28 24 nahlásiť

S clankom sa da suhlasit, avsak opomina jednu vec - po cca roku (aj cosi) je hodnota telefonu este stale relativne vysoka. Je celkom vyhodne kupit poriadny telefon za hotove raz, a potom kazdy rok menit za novsi s tym, ze sa povodny preda. Vychadza to urcite vyhodnejsie ako sa viazat u operatora kvoli x-krat preplatenemu telefonu.

8.7.2012 08:40 / ja (zive.sk) 10 37 nahlásiť

podla mna je vyhodnejsie kupit si telefon a vydrza s nim 4-5 rokov

8.7.2012 11:14 / ferdo39 18 11 nahlásiť

ako kedy napr. mám nekonečno 3 za 34,99 € a k tomu SIII za 179 € na 2 roky. tých 34,99 € by som platil aj keby som mobil nezobral. 1,5 roka som vydržal na biznis 300 extra, takže si myslím, že za ďalšie 2 roky sa nič extra nezmení. Max. v predplatenkách, ale nie v paušáloch, O2 aj OR už zlacnili paušaly, takže tam bude zas kľud. Nová SIII stojí cca. 550 €, čiže mať ju za 179 € od operátora, kde jediná zmena je to, že sa musím na 2 roky zaviazať sa nič nedeje. PS: ak príde niečo novšie a lepšie v cene 35€, tak môžem bez problémov aj počas viazanosti na to prejsť. Kamarát zobral mobil, vyskladal si paušal snov za 37€, na 2 roky, teraz prešiel na maximum 2 za 39,9 € počas viazanosti a tá sa mu nepredlžila ani nič. Prešiel o 3 € drahší, ale výrazne lepší paušal, lebo väčšinou platil okolo 70 €

8.7.2012 13:24 / pepo2608 (zive.sk) 2 11 nahlásiť

Akoze mas telefon (S3) za 179€ pri mes poplatku 35€ , to by asi vela ldui zaujimalo

8.7.2012 13:34 / ferdo39 8 3 nahlásiť

OR nevypadá na to, ale je to za vernosť ;-) 10% zľava, potom - nejakých 150 € čo som nazbieral,.... a také blbosti. Bolo mi to ponúknute, keď som im oznámil prechod k O2.

8.7.2012 13:38 / pepo2608 (zive.sk) 2 8 nahlásiť

Aka vernost, kolko rokov? Akych 150 nazbieranych? Co su tie blbosti, sak povedz nech mozu aj ostat. ludia nieco taketo ziskat.....

8.7.2012 17:16 / R1S0 (zive.sk) 2 10 nahlásiť

ked ti to dali az po oznameni prechodu ku konkurencii,tak to nie je za vernost.... :-P

8.7.2012 18:25 / lapin (zive.sk) 5 10 nahlásiť

akosi si nevie rozpametat.:-P

8.7.2012 18:30 / Martin (zive.sk) 12 6 nahlásiť

Ja som tiez teraz v Orange kupil HTC One X za 339 € namiesto ich 550 € a ziadny pausal k tomu nepotrebujem. Cisto iba telefon, cize ten SIII za 179 € aj s pausalom je celkom realna vec.

8.7.2012 20:55 / acmm (zive.sk) 4 13 nahlásiť

to nie je za vernost, to je zalepenie oci za zdieranie aj bez viazanosti za iste obdobie, ked si platil neprimerane vysoke sumy a oni drzali hubu, aby si s tym nedajboze nieco nespravil. 10% zlava pre podnikatela je vysmech. 150 eur zlava je ak spravne pocitam, za viac ako 1200 eur minutych na fakturach bez viazanosti. tak preco by sa ti nevysmiali do ksichtu s nejakou 150€ "zlavou"? krasne si sa nechal oklamat, v podstate ti dali iba dalsiu predrazenu standardnu (ani nie retencnu!!) ponuku a ty si na to skocil ako taka hlupa ovecka. gratulujem,vdaka takym ako ty, sa tu podmienky tak skoro nezmenia :)

8.7.2012 07:53 / lapin (zive.sk) Reagovať 5 22 nahlásiť

ja to robim tak, ze si kazdy mesiac odkladam 5€. Telefon mi vydrzi 3,4 az 5 rokov.

8.7.2012 08:01 / interbluegrouplemiko (zive.sk) 7 67 nahlásiť

ja mm furt od roku 2001 nokiu 3310. menil som 2x baterku a asi 4x kryt, ale inak absolutná spokojnosť.

8.7.2012 09:16 / mordret (zive.sk) 21 17 nahlásiť

hoci kedy, pan virsik. preco cita clovek s 3310 clanok na mobilmaniii? :-)) zabludil si, alebo je tu aj forum o krytoch na 3310? :-D

8.7.2012 14:40 / fantomas (zive.sk) 4 8 nahlásiť

Azda preto, aby zistil ci sa mu novy mobil z nejakych dovodov neoplati. Je ekonomickejsie menit telefony ked to nevyhnutne treba ako ked vyprsi viazanost.

8.7.2012 09:26 / jablonko (zive.sk) 4 17 nahlásiť

A to som sa chcel chvalit, ze mam uz 6. rok SE K610i. Ale aspon sa pochvalim, ze aj s originalnym krytom a stale tou istou baterkou. Po tych rokoch vydrzi minimalne 5 dni. Aj ked zase nejako extra vela netelefonujem. Nechapem, ze tie Li-Pol nie su rozsirenejsie v mobiloch. Radsej tam pchaju nejake smejdove Lionky.

8.7.2012 10:07 / wladas13 (zive.sk) 8 5 nahlásiť

medzi Li-Pol a Li-Ion je veeeeeelmi maly rozdiel

8.7.2012 20:59 / Flowyk (zive.sk) 1 1 nahlásiť

pri lipol je vecsie ryziko vybuchu pretoze sa viac zahrieva pri nabijani ... teda pri vecsich kapacitach by to mohlo byt zle

8.7.2012 21:28 / Iguso (zive.sk) 0 9 nahlásiť

Za to "rYziko" ta cenim :-D edit: vEcsie uz je bezne, to opomeniem - ale to rYziko :-P

8.7.2012 08:40 / ja (zive.sk) 14 9 nahlásiť

naco odkladat? bud mam penezi alebo nema,

8.7.2012 08:45 / MM (zive.sk) 4 61 nahlásiť

Ked nema peniaze, nema z coho odkladat. Mimochodom planovanie, setrenie vopred na buduci nakup cohokolvek, nepodlahnuti reklame, vytvaranie rezervy...patri k zakladom financnej gramotnosti. Bud mas rozum, alebo nemas....

8.7.2012 08:47 / ja (zive.sk) 19 17 nahlásiť

ja si veci kupujem vtedy ked ich potrebujem, nie ked si vo virtualnej kasicke nasetrim potrebnu sumu. Ak veci funguju nebudem kupovat nove len aby som vyprazdnil kasu. Ale nazor na finacnu gramotnost moze byt rozny

8.7.2012 08:56 / lapin (zive.sk) 6 41 nahlásiť

ono to je vyborne si odkladat mesacne aj na auto. To co mam si setrim a vazim ale viem, ze raz dojazdi a bude treba nove. Na auto si odkladam 50€ mesacne. Ja reklamam nepodlieham som si sam sebe panom a snazim sa byt nezavysli.

8.7.2012 08:05 / AG (zive.sk) Reagovať 41 25 nahlásiť

Ja si naopak myslim, ze prave teraz znova zacala doba upgradov. Medzi rokmi 1998 - 2003 som vymenil snad 30 mobilov pretoze to bola doba ked bolo vela vyrobcov a kazdy mal nieco svojske zaujimave. Ale taky SE K750 tusim z 2005 je uplne dobry aj dnes, pre niekoho rovnako dobra aj dnes Nokia 6310i. Teda na ucely, ktore take telefony zvladaju samozrejme. Lenze telefony a smarty za posledne 2 roky, to je hroza a des. Vyladeny Symbian skoncil a nahradili ho nepodarene experimeny s iOS, Droidom a WM, teda systemy ktore mozno tak o 5 rokov zacnu byt konecne pouzitelne. Zatial je nutne trpiet experimenty vyrobcov s ergonomiou, hardverom, baterkou a tym, kolko obmedzeni, spehovania, nutnych patchov a vobec nepodarkov bude pouzivatel tolerovat. A to maju tieto systemy celkovu pouzitelnost stale horsiu nez EPOC alebo Palm spred 10 - 15 rokov. Vyvoj ide sice dopredu, ale za kazdy krocik si treba zaplatit a teda upgradovat. Napr. taky Droid rychly CPU naozaj potrebuje, lebo je to pomaly paskvil. WM upgrade potrebuje lebo nova generacia nebude kompatibilna so starou. Atd. samozrejme plati to, zev iazat sa operatorovi je nehorazna donebavolajuca blbost, hlavne ked za zlavu 50 eur dostanem blokovany kustomizovany bordel.

8.7.2012 08:12 / AG (zive.sk) 4 26 nahlásiť

A este dva dodatky: 1) okrem smartov su tu este horsie experimenty v podobe dotykovych dumbphonov co je este stokrat horsie... 2) Kvalita sla celkovo dole - taka 6310i moze dnes sluzit proste aj preto, ze je to nerozbitny tank ktory prezije vsetko. Dnes je v mode zivotnost dva roky plusminus dva mesiace.

8.7.2012 09:51 / Mirec (zive.sk) 3 9 nahlásiť

Súhlasím, mám 6230i ... jediné čo sa menilo je batéria

8.7.2012 10:37 / Rastik (zive.sk) 1 8 nahlásiť

Ja mam 6230 tiez som menil baterku a fachci ako prekopnuta.

8.7.2012 20:57 / acmm (zive.sk) 1 5 nahlásiť

Nokia 3310 a nejaka cinska 1800mAh bateria. Namerana vydrz 45 dni. Hell yeah :D

8.7.2012 22:04 / Zaklinac (zive.sk) 0 6 nahlásiť

Ver ci nie, moj prvy telefon bola Nokia 6110 (ten kultovy "chameleon") a mal som tam najvacsiu baterku, aka sa dala zohnat (vrecko mi vyduvalo akoby som trpel elefantiazou). Kedze som mal vtedy cca 13 - 14 rokov a nikomu som nevolal ani nic, bol vlastne stale iba v standby. A vydrzal 6 tyzdnov!!!

8.7.2012 08:23 / haluzator (zive.sk) 32 27 nahlásiť

Nepodarene experimenty s iOS :D, vyladeny symbian :D skus si dat vysetrit hlavu, podla mna nenajdu nic. ani mozog,

9.7.2012 20:36 / Sss (zive.sk) 1 6 nahlásiť

Preco,ved ma pravdu

5.8.2012 09:35 / slavomir (zive.sk) 0 0 nahlásiť

nema pravdu a trepe tu hluposti ako 90% deciek tu na Mobilmanii. Priklady: Setrit netreba, kupujem ked chcem, aj ked na to nemam, vsak zoberiem nejaku pozicku, Symbian je najlepsi OS... a podobne reci pubertakov, ktori este nic v zivote nedokazali, len sa tu vytahuju

8.7.2012 08:29 / lapin (zive.sk) 9 44 nahlásiť

v roku 2008 som kupil nokiu e51. Stale je ako nova a aj baterka drzi stale 5 dni. V roku 2009 som dokupil na mall.sk SE C510. Tiez je ako novy a baterka drzi 5 dni. Odkladam si po 5 euro kazdy mesiac ak by nahodou nieco sa stalo. Myslim si ze za 2-3 roky novy fon nebudem kupovat a ak by tak baterku vymenim. Na nokii navolam na FunFone vela a v SE C510 mam Easy Free to je najstarsie cislo dvakrat prenesene z or do o2 a o2 na easy free. Ja vela opkom nedam zarobit. FF 21€ za rok a Easy Free 6x10€ teda tak mi to vychodi že 81€ za rok aj to mi ostava vela kreditu. Na FF mam net za 3,90€ GB ktory sem tam aktivujem a na Easy zasa davaju 15 dni zadara za dobitie. Pausal kvoli mobilu je blbosť.:-)

8.7.2012 10:14 / Alzheimer (zive.sk) 63 11 nahlásiť

Vyborne prave si sa pochvalil ze si totalne neschopny clovek zarobit si slusne peniaze na slusne vyzitie. Neschopak a zgros. Kamarati, frajerka, rodina ta musia zboznovat vdaka tvojim blaznivym, spontannym napadom a hyrivemu zivotu

8.7.2012 10:26 / lapin (zive.sk) 61 64 nahlásiť

prave si dokazal ako si nezodpovedny a nevies si vazit zarobene peniaze asi preto, ze ich zarabaju za teba rodicia.

8.7.2012 10:43 / Alzheimer (zive.sk) 47 14 nahlásiť

Vazim si kazde euro a peniaze si zarabam sam. Hlavne ich zarabam a teda nie som odkazany na finty typu- setrim 5 eur mesacne a nosim 20 rocny mobil. Si traged a nieco robis v zivote zle, lebo tvoje chovanie vzhladom na situaciu je sice mozno spravne ale tvoja situacia nie je spravna

8.7.2012 10:55 / nope (zive.sk) 7 19 nahlásiť

Chod na slnko.

8.7.2012 11:05 / lapin (zive.sk) 7 34 nahlásiť

este tak pochopit co si chcel tym povedat. Je akoze zle pouzivat mobil pokial sluzi a vyhovuje potrebam? Je tiez zle vopred si odkladat par drobnych na predvidane udalosti? Je pre teba tazke pochopit, ze par drobnych nasobkom x mesiacov su uz nie drobne ale suma? Traget si potom zrejme ty, ked sa ti vsetko zosype dohromady.

8.7.2012 11:11 / Alzheimer (zive.sk) 35 13 nahlásiť

Pouzivat mobil co ti vyhovuje je v poriadku. Tak isto pre niekoho kupovat mobil kazdeho pol roka je v poriadku ak nato ma. V poriadku a samozrejme je aj setrit peniaze. Co nie je v poriadku je to, ze mas potrebu na mm.sk sa nam zdoverit, ze setris, a pritom sa tvarit jedinecne a objavne. A uz vobec nie je v poriadku oznamit, ze si setris 5 eur mesacne, co neviem doteraz ci je vtip alebo si natom naozaj tak zle. Ak mas 13 rokov a dostavas vreckove 50 eur tak sa ospravedlnujem a potom je to ok.

8.7.2012 14:42 / fantomas (zive.sk) 4 11 nahlásiť

a preco je problem yjadrit svoj nazor a prispiet svojou troskou do mlyna?

8.7.2012 15:12 / ja (zive.sk) 3 16 nahlásiť

podla mna vela ludi na to ani nema ale musia byt kuulovy, radsej si zoberu daku vypalnicku pozicku len aby vyvolali spravny dojem ze su za vodou

8.7.2012 19:21 / MM (zive.sk) 3 27 nahlásiť

Alzheimer. V com je tvoj nazor lepsi od jeho? Najskor cloveka ktoreho nepoznas zhodis, vynadas, zosmiesnis, povymyslas si z brucha chu-joviny a potom odrazu ides chapat a davat za pravdu. Co je a nie je v poriadku ty neries, nemas na to ziadne pravo. V hlave sice nemas nasrate, ale niekedy sa spravas ako bezcharakterny chrapun. Odpoved si strc za klobuk, uz si sa prejavil.

27.7.2012 23:47 / Carlo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Krasne si to napisal. Tu sa pozna inteligent. Pekne bez urazok... palec hore, bracho!

8.7.2012 10:55 / inspector (zive.sk) 21 30 nahlásiť

a takže miestny pošuk e51nokia. robíš si graf? prvá dovolenka v juhoške už bola? kedy máš naplánované prvý krát si zatr*kať? asi najvyšší čas lebo sa ti z tej abstinencie robia poriadne gule za ušami a tlačia ti na tvoj mini mozoček.

8.7.2012 11:16 / lapin (zive.sk) 9 20 nahlásiť

si inteligent miestnej krcmy nic viac :-)

8.7.2012 14:46 / fantomas (zive.sk) 5 19 nahlásiť

mozno setri na mobile aby si mohol uzivat svoje peniaze inde. jeden z najbohatsich slovakov donedavna jazdil na formane. Co myslis, preco? asi sa nepotrebuje kazdy chvalit tym ze je schopny peniaze za nieco minut.

9.7.2012 09:11 / milan.ko (zive.sk) 2 7 nahlásiť

Ja mam tiez E51 a uplne mi vyhovuje. A tiez si setrim, nikdy neviem, kedy sa mi penezi zidu, nebudem musiet tolko poziciavat od uzernickych bank, ked budem kupovat byt. (by si neveril, kolko sa da usetrit, ked clovek nerozhadzuje na nepodstatne veci)

9.7.2012 20:43 / Sss (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Dalsia buzna co ma mobil na paradu a hrubu retaz kolo krku

5.8.2012 09:41 / slavomir (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Neviem co je na tom smiesne a nerozumne. Mam trosku viac rokov ako ty (predpokladam, ak nie ospravedlnujem sa vopred), byvam v KE kde platy nie su bohvieco, nastastie mam celkom dobru pracu a plat na pomery KE a vychodu a ver, ze si kazdy mesiac odkladam peniaze na samostatny ucet v banke a nevidim v tom nic zle. Totizto takto sme boli vychovany v rodine, jedina pozicka bola na auto na leasing, ktory sme za tri roky splatili, pretoze nerad som niekomu nieco dlzny.

8.7.2012 23:47 / 2 2 nahlásiť

Ty si nejaký divný počúvaj - smutný život vedieš veru... Nerozumiem tomu, čo pišeš je to len bla bla.

8.7.2012 14:44 / fantomas (zive.sk) 3 5 nahlásiť

naozaj chces kupovat nove telefony kym nie su vyladene? Myslim ze pokial si vyrobcovia mobilov moje peniaze nezasluzia, nemam dovod im ich davat (a ked aj ano, tak co najmenej)

8.7.2012 08:16 / albert (zive.sk) Reagovať 12 18 nahlásiť

ten "Vyladeny Symbian" ma velmi pobavil

8.7.2012 13:09 / Zaklinac (zive.sk) 5 22 nahlásiť

Daj mi iny OS, ktory toho zvladne tolko, co Symbian a zaroven bezi plynulo na 680 MHz procesore.

8.7.2012 08:18 / MM (zive.sk) Reagovať 3 28 nahlásiť

Pravdive kazde pismenko. Tento komentar by mal byt kazdy den na prvej stranke noveho casu a inych bulvarnych platkov od septembra do februara. Vychytal operatorsku "zatvu" a donutit ludi aspon trosku sa zamysliet. Namiesto toho sa bude vsade omielat reklama na opov. Hlavicky potencialnych obeti sa budu masirovat vianocnou "super" kampanou uz od...septembra. Asi jedine co sa da na telefonoch so zmyslom inovovat je velkost baterie. Aby smartfon vydrzal na jedno nabitie aspon 3 dni pri beznom pouzivani. Dnes uz pisete ze vydrz 12 hodin je solidna....hoci by mohla byt s minimalnymi vyrobnymi nakladmi ovela vyssia. Super clanok, vdaka.

8.7.2012 09:10 / exe (zive.sk) 2 14 nahlásiť

súhlasím.. (konečne kvalitný a dobrý článok) B-]

8.7.2012 08:20 / crucifix (zive.sk) Reagovať 4 21 nahlásiť

telefony od opov sa neoplati brat z jednoducheho dovodu - nizka cena dotacie. Za posledne roky isla cena nedotovanych zariadeni rapidne dole, naopak cena dotacii sa znizuje. Opovia vyuzivaju neznalost zakaznikov. v 2008 som bral blackerry 8320 za cca 1200 Sk a realna cena zariadenia bola niekde na urovni 11-13tis. Sk. Bol to pausal za 20 Eur u pomaranca /100min. + nekonecno vecer a vikend/. Nokia E51 vtedy stala okolo 1500 Sk dotovana, cena novej cca 9000 Sk pre ten isty pausal. Dnes v podstate kazdy fon z cenou do 200E by mal byt pre pausal s hodnotou okolo 20 E za 1 Euro. Ale realita byva kruta...

8.7.2012 11:19 / ferdo39 10 5 nahlásiť

ak sa toto neoplatí, tak čo potom? bez viazanosti platím za nekonečno 3, 34,99 € ak zoberiem SIII, tak budem tiež platiť 34,99 € len sa na 2 roky zaviažem. SIII dostanem za 179 €, čo je menej ako cca. 550€ Telefón mám aj 3-5 rokov, nejako extra ich nemením. OR aj O2 už prešli cenovými korekciami u fakturačných,... takže zas bude min. 1-2 roky pokoj, aj ked nie nie je problém prejsť na lepší paušal

8.7.2012 08:20 / irma (zive.sk) Reagovať 16 11 nahlásiť

ja nechapem co nuti ludi v nedelu rano sadnut k pocitacu a vypisovat hluposti.

8.7.2012 08:40 / MM (zive.sk) 4 15 nahlásiť

Mozno ta to prekvapi, ale poniektori pracuju aj v nedelu a toto je jeden z mala sposobov ako si to sprijemnit. Ty preco pises? A tiez nie bohvie ake mudrosti. Nemal si uz byt v kostole/ tescu/na plazi...? ;-)

8.7.2012 09:00 / Karol (zive.sk) 12 10 nahlásiť

Tvoj zamestnavatel ma z tebas urcite radost, urcite si na nastenke ako zamestnanec mesiaca

8.7.2012 11:13 / wtf??? (zive.sk) 6 8 nahlásiť

niektori su sami sebe sefom a preto musia robit aj v nedelu. Nie kazdy ma padla v piatok 16:30

8.7.2012 12:31 / Karol (zive.sk) 12 4 nahlásiť

Tejto tvojej reakcii akosi nerozumiem... to je co za blbost.... Ak je niekto v praci nemal by mat podla mna cas na pisanie komentarov k nejakym clankom.... to je ta nasa slovenska produktivita prace... zamestnanec co nepracuje a cita si clanky na webe a realizuje sa cez komentare. Hlavne bude nadavat ako malo zaraba a bude zavidiet uspesnejsim... fuj aka hnusna vlastnost... odporne.

8.7.2012 12:56 / MM (zive.sk) 7 15 nahlásiť

Ze nerozumies je vidno aj z tvojich reakcii. Nie kazdy je operatorom na vyrobnej linke. Nie kazdy pracuje tam kde je pochvalou fotka na nastenke a potlapkanie sikmookeho alebo fasis..nemeckeho sefa pred nastartovanou V3S-kou. Nie kazdy ma sefa. Nie kazdy pracuje na Slovensku. Nie kazdy zavidi ako ty.... Pohni zadkom, hlavou a budes to mat aj ty. Hlavne co najrychlejsie odpis ze ty to uz daaaavno mas, pripadne ze to nepotrebujes a podobne vtipky. :-PB-]

8.7.2012 17:35 / R1S0 (zive.sk) 2 4 nahlásiť

Dam ti radu,aby si sa viac nezosmiesnoval....kolega pracuje sam na seba,cize nema sefa,nema zamestnavatela,nema nastenku s fotkou zamestnanca mesiaca.... ;-)

8.7.2012 18:10 / Karol (zive.sk) 7 3 nahlásiť

Kolega zjavne nepracuje ale vypisuje komentare. Alebo prave to je jeho praca? aha... uz som pochopil... ty si profesionalny moderator a prispievatel do diskusii... alebo toto je len trening na nieco ine? Nebodaj si profesionalny internetovy prispievatel? Kto ta za to plati? Pises, ze si v praci... ale zjavne nepracujes, ak si sam sebe sefom tak asi moc nezarobis... Preto by si si mal odkladat tych pat euro mesacne na nejaky telefon...ako tu radil jeden co asi tiez vela nezarobi... lebo asi v pracovnej dobe tiez prispieva do diskusii. Mozno sa mylim, ale nepochvalil si sa co je tvoja praca, len machrujes a mlžíš. .....Uz ma napadlo co by si mohol byt...ty si vratnik v administartivnej budove... si v praci v nedelu a vsetci zamestnanci su doma...nemas komu otvarat dvere tak prispievas do diskusii, ze som uhadol? A ten druhy šaško, co sa ta tu zastava je asi ten co ta bude po dvanastke stiedat...si jeho sef, ze?

8.7.2012 18:13 / R1S0 (zive.sk) 3 4 nahlásiť

Jediny,kto tu saskuje si ty... :-)

8.7.2012 20:19 / Karol (zive.sk) 3 3 nahlásiť

Trafena hus zagagala

9.7.2012 12:32 / Gorg (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Karol, a čo ak je to nejaký predajca vo vlastnom obchode, a momentálne nemá v obchode žiadneho zákazníka? Prečo by v takom prípade nemohol kuknúť na net? ;-):-D

9.7.2012 12:40 / Karol (zive.sk) 1 0 nahlásiť

Asi mas pravdu, skor mi islo o vseobecny fakt, ze ludia sa v praci realizuju na komentaroch, miesto toho aby pracovali...napriklad ako ja teraz. Vynimocne... :-)

8.7.2012 08:42 / ja (zive.sk) 2 2 nahlásiť

no zacni od seba, co ta k tomu prinutilo?

8.7.2012 08:47 / MM (zive.sk) 5 2 nahlásiť

Okrem pravdivosti clanku aj to, co som spomenul v predchadzajucej odpovedi. A teba?

8.7.2012 08:49 / ja (zive.sk) 3 3 nahlásiť

nebolo to adresovane tebe :-D Nestaci aby bol prispevok priamo pod tvojim, ak by to bola reakcia na tba musel by byt odsadeny, ak je zarovno s tvojim, tak sa tyka prispevku vyssie (za rovnakych podmienok)

8.7.2012 08:53 / MM (zive.sk) 2 2 nahlásiť

Aha, no nevadi, aj si nedal dovod reakcie. Takze preco? :-D

8.7.2012 08:59 / ja (zive.sk) 1 6 nahlásiť

sak na to tie duskusie su aby sme sa tu zavbavili, ved v tejto pobocke noveho casu nikto nemoze ocakavat nieco seriozne:-D

8.7.2012 08:46 / Marko (zive.sk) 3 2 nahlásiť

a ty si sa k nim o 8:20 pridal

8.7.2012 08:48 / MM (zive.sk) 3 0 nahlásiť

Som zvedavy ako sa z toho bude snazit vykrutit.

8.7.2012 09:21 / .1 (zive.sk) 3 0 nahlásiť

to iste, čo aj teba :-P

8.7.2012 09:08 / janickovo (zive.sk) Reagovať 2 5 nahlásiť

:-Djojo telefony pred par rokmi to bola kvalitka padol zahral si snim futbal (GA628) a isiel akoby nic no doba sa zmenila a pridali sa plasty nizsia vaha a kopec funkcii ale kvalitka sa da kupit zas aj dnes.

8.7.2012 10:04 / nils holgerson (zive.sk) Reagovať 4 6 nahlásiť

;-) dobry clanok,, ale ludia su zvyknuty na konzum,,a konzum znamena menit casto vyrobky aj ked este sluzia,,netyka sa to len telefonov,,ale aj notbukov,,pc,, hernych konzol,,televizorov.. vsetko je to biznis,,a preto je nasa spolocnost - zivotne prostredie v takom stave v akom je,,ze do par mesiacov to cele prdne a budeme zit ako v 80 rokoch. a to bude dobre.lebo ludia su nepoucitelne telce a nikdy sa nepoucia,,iba ked padnu poriadne na hubu :) tu si o tom mozte precitat viac http://zivot.azet.sk/clanok/10033/kriza-je-neo... ...

8.7.2012 10:27 / sx (zive.sk) 8 1 nahlásiť

myslel jsem ze clanek je o novine ze tady operatori se prehaneji o nabidnuti co nejvyhodnejsich mobilu a ne jako v cesku ze prej chteji ustoupit od dotovanych mobilu zatim ale co hloupi stredni evropane dotuji drahe smartphony za 1euro v britanii a dalsich zemich jaderne eu. a vubec tohle neni ani clanek, je tak kratky ze si ho prectu i ja, a smysl zadny. neco jako psouknuti po obede. ale jak videt pro konzum to staci.

8.7.2012 10:47 / MM (zive.sk) 2 7 nahlásiť

Ale "sx" neprehanaj! S tym "myslel sem" ani nezartuj. Ani si nemyslel a ani nepochopil podstatu clanku. Psouknul sis akorat ty. Ja ti rikal, nezer ty fazole!

8.7.2012 12:42 / 111 (zive.sk) 2 4 nahlásiť

asi preto mas win7 kupeny a netrpezlivo cakas na win8 :)

8.7.2012 10:29 / Rastik (zive.sk) Reagovať 4 2 nahlásiť

Myslite ze moja Nokia 6230 je uz zrela na vymenu:-D hadam nie ved len nedavno som kupil do nej novu baterku.To myslim uplne vazne

8.7.2012 10:44 / PeterT (zive.sk) Reagovať 3 15 nahlásiť

Dobry clanok, Moj prvy telefon, Nokia 3210, mal vlastnost, ktoru som zatial u novsich modelov nenasiel: obrazovka, ktora nepotrebuje podsvietenie (len ak je taka tma, ze clovek nevidi ani na noviny). Ziadne problemy s prilis skoro zhasnutym (alebo zoslabenym) podsvietenim a jasne vyssia vydrz baterky. A okrem toho vtedy propagovanu novinku - len jedno velke tlacidlo na ovladanie menu, nie dve ci tri. Zial som uz nedokazal do nej kupit baterku, tak som kupil nieco novsie, co malo ovela horsiu obrazovku, ale stale malo jedno tlacidlo. Ten fon bol lahsi, ale mal menej kvalitny zvuk, celkovo posobil velmi lacno (ved aj bol lacny). Potom som kupil smartfon s windows mobile 6.5, v podstate len preto, ze som v praci zacal programovat pre windows ce (ktory je zakladom pre windows moble) a chcel som mat telefon, v ktorom si viem odskusavat nejake programiky. Zial hned dalsia verzia win mobile uzavrela pre beznych programatorov moznost programovat nativne aplikacie. Takze upgrade na novsi win mobile nema pre mna zmysel. Telefon ma 2.5 roka, zda sa, ze mu odchadza GPS (mozno antena), ale vlastne neviem, co by som si mal kupit... Dve pripomienky k clanku: 1. Mozno by sa zislo povedat, ze uz myslienka kupovat telefon u operatora je vadna. Ved vanu nekupujeme vo vodarnach ani mikrovlnku v elektrarnach. 2. Preco by som sa mal pozerat po predplatenke ked O2 fer ma rovnake vyhody ako predplatenka (neviazanost, nic neplatim ked netelefonujem, rovnake ceny volani) a este nejake male naviac (zadarmo vypis volani, myslim, ze volanie na info linku je lacnejsie) a hlavne nemusim si strazit, kedy treba dobijat.

8.7.2012 12:13 / PeterT (zive.sk) 3 5 nahlásiť

Male upresnenie: V bode 2. na konci mojho prispevku hovorim o O2 Fer predplatenka versus O2 Fer na fakturu. Ze nevidim dovod, preco mat O2 Fer predplatenku ked na fakturu mam tie iste vyhody a este nieco navyse (a Internet je pravdaze mozny v oboch).

8.7.2012 14:17 / ja (zive.sk) 11 2 nahlásiť

a to este keby si vedel ze existuju aj lepsie ponuky ako o2 unfair :-)

8.7.2012 18:28 / PeterT (zive.sk) 2 4 nahlásiť

Mslim, ze pre mna neexistuju lepsie ponuky,niekolkokrat som to uz pocital. Ale veci sa menia, nemam cas stale prepocitavat, tak skus dat tu ponuku. Moje najzakladnejsie poziadavky su: - na fakturu - bez viazanosti - vypis hovorov v elektronickej forme - fixna cena za aspon 100MB dat, (ziadne "zadarmo 7 dni od nabitia" ma nezaujima lebo nebudem nic nabijat), bezne minam 10 az 70MB za mesiac. - ked nevolam, tak neplatim ani cent navyse (okrem fixnej polozky za data) - bezne volam 15 az 35 minut, z toho 2 az 7 do EU (vacsniou Rakusko) resp. v roamingu v EU Ponukni...

8.7.2012 11:04 / irma (zive.sk) Reagovať 4 3 nahlásiť

Debatu uzatvaram! uz ste sa vysantili, nazerte sa a neotravujte tu uz so svojimi naivnymi nazormi.

8.7.2012 11:16 / janickovo (zive.sk) Reagovať 4 9 nahlásiť

:-Dnormalne sa vadite kdo si moze dovolit kupit aj 10 telefonov naraz juuuumhadky koli prachom luuudze pol slovenska nema co dat do ust deckam co ste hotentoti vsak kolko ludi si splni sen a kupi si smartfon za 100euro lebo na viac nema a radsej vyuziva predplatenky ale neni to chyba toho cloveka to je chyba tych blb..v v parlamente co kradnu no niektori ste fakt hovä.a ale co radsej sa hadajte ktory operacny system je lepsi ale nerobte posmech z tych co na to nemaju ste niektori fakt uboziaci cert vas ber do pekel horucich a dajte mi aj milion minusiek lebo v hlave mate piliny finito.A inak aj smartfon za sto euro vie byt fajn

8.7.2012 12:44 / MM (zive.sk) 1 14 nahlásiť

Janicko stekat si sa uz naucil, a teraz este rozmyslat. Nebavime sa o tom kolko tel. si kto moze dovolit kupit, ale ci je vobec potrebne novy kupovat a opat sa zaviazat operatorovi. Zvlast ked stary tel. este bez problemov funguje. Ked tak places nad biedou v domacnostiach, tak NErozmyslanie je dosledom mnohych takychto situacii. Kupia si novy tel. aj ked nan nemaju a hlavne ked nevyuziju ani 80% funkcii, ktore smart zvlada. Ale hrdo si vykracuju po ulici s obdratymi nohavicami a novym tel. v ruke. Paradox ze? Pritom by 80%-am ludi s nizkym prijmom stacil bezny tel. za par supov. Vdaka clanku a pouzitiu rozumu by dokazali usetrit aj peknych par eur na pausaloch. Ale ten rozum a jeho pouzivanie......! Splnit si sen je fajn, ale co je to za sen kupit si nieco co nevyuzijem a este sa popritom aj zadlzim/zaviazem pausalom? Casom zistia ze navladzu splacat pausal, hrozi exekutor a jedine co urobia je vykrikovanie ze "hore sa kradne" a my to platime. Rozmyslat pred kupou a zamysliet sa nad tym ci to naozaj potrebujem a vyuzijem to nie. To sa u nas akosi nenosi. Ale nadavanie to ano, ved je lahsie nadavat ako rozmyslat. Janicko, niektorym snom sa hovori nocna mora. Asi v takejto kategorii vidim nasilne splnenie si sna na ktory nemam. Takym zlym snom vobec nemusi byt len telefon.

8.7.2012 13:19 / janickovo (zive.sk) 1 4 nahlásiť

:-/mister ja nestekam len poznam ludi aj ich deti ktory fakt na to nemaju a prave toho mi je luto ze vdaka niektorym na to nemaju preto somaj ja par takymto ludom ktory su dobry znamy kupil sam smartfony a kolko som odvtedy usetril za volania napiseme email skype a podobne ja som narazal len na niektore tie prispevky ked si vsimnes vyssie pre mna zamna nech maju ludia aj jablka androidy windowsi a co ja viem co ak som ta urazil tak sa ti ospravedlnujem.

8.7.2012 14:46 / MM (zive.sk) 2 5 nahlásiť

Mas pravdu, niektore prispevky len odhaluju plytkost ich autorov. :-/ Ostatne je fakt na dlhu a takmer zbytocnu debatu. Niektori ludia su skratka nepoucitelny. Sikovni si zoberu ponaucenie, zvysok....no co uz.

8.7.2012 18:44 / lapin (zive.sk) 2 2 nahlásiť

MM palec hore.

8.7.2012 21:19 / acmm (zive.sk) 1 0 nahlásiť

konecne normalny prispevok od teba.

8.7.2012 11:17 / Mato (zive.sk) Reagovať 6 2 nahlásiť

Ako uz bolo povedane, konecne poriadny clanok, ktory by si malo precitat co najviac ludi. Pridavam moju skusenost preco sa naozaj neoplati menit telefon hned po skonceni viazanosti ak stale sluzi stary (nechcem diskutovat o tom ci viazanost ano alebo nie). Ked mi skoncila vizanost tiez som sa rozhodoval, ci vymenit stary telefon alebo nie, nakoniec som vsak odolal kedze stary telefon sluzil. Odolal som aj naslednym ponukam jedneho z operatorov, ked mi vyvolavali a lamali ma na novy telefon, s tym, ze maju super akcie atd. Nakoniec ked asi rok po skonceni viazanosti moj stary telefon definitivne odisiel do elektronickeho neba tak som definitivne siel k mojmu operatorovi s tym, ze si idem vybrat novy telefon. Na moje prekvapenie operator ma nejaku akciu, vdaka ktorej som za kazdy mesiac bez viazanosti mal nejaku zlavu na telefon. V konecnom dosledku to za rok bez viazanosti bola zlava priblizne 150 eur vdaka comu som dostal pekny noy smartphone za 1 euro.

8.7.2012 11:21 / jurosik (zive.sk) Reagovať 6 16 nahlásiť

ja mam mobil uz 5 roky stal ma 20 eury a som s nim velmi spokojny celu dobu ja nezijem v komercnej sfere a zijem si krasne

8.7.2012 12:13 / haluzator (zive.sk) 34 4 nahlásiť

Sliepkam si uz prihodil? Sviniam dal nazrat?

8.7.2012 12:44 / 111 (zive.sk) 1 14 nahlásiť

keby som v rd, tiez by som jedol radsej domace ako polske kura a brazilske vajicka ...

8.7.2012 12:47 / Debilko123 (zive.sk) 2 8 nahlásiť

Daj si jablko ;-)

8.7.2012 18:07 / blbovBIJEC (zive.sk) 4 3 nahlásiť

si chudacik

8.7.2012 20:00 / PK (zive.sk) 1 4 nahlásiť

Prepokladam ze kuracinu a bravcovinu nejes, alebo si myslis, ze rastie na stromoch... Ak si si nevsimol, tak uz prisla doba, ze kool je ten co dokaze byt nezavisly na state a ostatnych. A ten co vyraba realne hodnoty... Tak si dalej lesti svoje jablko a zi vo virtualnom svete.

8.7.2012 12:08 / Tamoadamo (zive.sk) Reagovať 13 1 nahlásiť

Ustala vojna megapixlov???? no neviem či 41 Mpx sa da nazvat ze sa nic nedeje ale OK .

8.7.2012 12:22 / PeterT (zive.sk) 3 6 nahlásiť

To je len jeden maly specialny ulet (Nokia 808), mozno rok bokom, mozno zaciatok ineho pouzivania senzorov v mobiloch. Ked precitas specifikacie, tak zistis, ze: - senzor je o dost vacsi, jeden pixel ma rovnaku velkost ako jeden pixel na 8Mpix senzore pri beznej velkosti senzora v mobile - bezne nebude produkovat 41MP fotky, len 5MPix, vela pixelov bude pouzivat jednak na "pixel binning" (zlepsenie kvality), jednak na zoomovanie (pri najvacsom zoome bude 1 pixel na vstupe rovny jednemu pixelu na vystupe, ale kvalita bude stale na urovni beznych 8mp telefonov). V kazdom pripade Nokia 808 sa neda chapat ako prispevok doklasickej vojny megapixlov. http://www.dpreview.com/news/2012/02/27/Nokia-808... ...

8.7.2012 13:46 / Tamoadamo (zive.sk) 4 3 nahlásiť

Ja vim a maximalne moze produkovat fotky 38 Mpx ked uz. 5 a 8Mpx je tam ze pri zoome nestrati klavitu. a preco by to mal byt ulet??? uvidis Samsung za tiez zacne opicit - Zeby on nieco taketo neokopiroval by nebolo mozne .

8.7.2012 18:30 / PeterT (zive.sk) 2 1 nahlásiť

Ved pisem, ze to mozno je zaciatok noveho smeru. Ale mozno nie, mozno to zapadne lebo Nokia to skusa na inak nezaujimavom telefone.

8.7.2012 18:50 / Zaklinac (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Nemalo by to zapadnut, lebo nejaky sefino Nokie sa vyjadril, ze Lumie s Pureview technologiou a WP8 pridu uz onedlho.

9.7.2012 01:18 / PeterT (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Ved uvidime, ja sa nehadam. Islo mi o to, ze v tomto pripade nejde o klasicku vojnu megapixlov.

9.7.2012 17:26 / Tamoadamo (zive.sk) 1 0 nahlásiť

Mne sa výbava celkom páči no... ale tak to je individuálne a ak je toto posledný telefón so Symbianom tak si ho určite kúpim. A mne sa tie Mpx hodia pretože rád fotím a nemam všade digitálku so sebou, takže tento telefón ktorý fotí rovnako alebo lepšie ako digitálka sa mi hodí :-)) aj keď je tak drahý no :-/ mohli kus cenu povoliť

13.7.2012 20:19 / Fanby (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Tamoadamo, No mylsím že sa nezačne opičiť, pretože ani jeden systém okrem symbianu tie MPX nebude zvládať! To by tie ostatné operačné systémy museli popridávať ešte zopár jadier do procíkov a podobne!!!

8.7.2012 13:18 / Azsh (zive.sk) Reagovať 4 4 nahlásiť

Odkedy je z mobilmanie blog? :-D

8.7.2012 13:36 / ružena (zive.sk) 4 2 nahlásiť

a co vas do toho? vy sa strarajte pekne o seba a nechajte ludi nech sa realizuju! aj tak sa vseobecne povrava, ze mate pokazeny taxameter a klamate zakaznikov!

8.7.2012 13:42 / pH (zive.sk) Reagovať 5 8 nahlásiť

dcere ukradli mobil, s-e c702. ani neviem, kolko mal rokov (model z roku 2008). nakoniec som jej cez e-bay kupil rovnaky - lepsi stroj pozadovanych vlastnosti (odolny a nedotykovy) nenasla. tolko k vyvoju a inovaciam. dalsej dcere v pohode sluzi este starsia k810 (akurat baterku bolo treba menit). ked nechame bokom imidz, nebolo dovodu na zmenu - prinos smartfonu by nevyuzila, ovela lepsi fotak s vynimkou najnovsej nokie nedostane a telefonovat ci sms-kovat to dokaze rovnako ako najnovsie masiny za 500e... ja zase pouzivam ani neviem ako stary htc daimond (model 2008) - sluzi v pohode, nadcasovy dizajn, akurat na windows mobile nadavam - ale ten isty system bol na smartfonoch este pred rokom! a pravdu povediac, z jeho moznosti vyuzivam ani nie polovicu... naco novy crep? ked tento dosluzi, samozrejme kupim, ale dovod na vymenu nevidim...

8.7.2012 13:45 / lapin (zive.sk) Reagovať 3 8 nahlásiť

najlepsia na tomto clanku je ta babenka pod nadpisom:$

8.7.2012 14:19 / killli (zive.sk) Reagovať 4 0 nahlásiť

ficim na Asus P535 uz piaty rok a nic mi nechyba.

8.7.2012 15:15 / ja (zive.sk) 4 4 nahlásiť

ja mam SE k750i a je urcite lepsi ako nokia C2 co nam dali v robote

8.7.2012 15:37 / pepep (zive.sk) Reagovať 5 2 nahlásiť

Je setrne k penazenke, k prostrediu nebrat novy mobil, ked stary funguje. Ale zijeme v spotrebnom svete. Ludia kupuju co nepotrebuju a tesia sa z toho. Byt neviazany je vyhoda. Ak mam funkcny mobil, nepotrebujem novy (ak potrebujem, tak si ho kupim). Clanok je fajn, len ukazuje na trhove spravanie sa ludi a firiem. A co ked chcem prave mobil, a prave taky pausal, ktory mi ponukne operator, mobil mi da lacnejsie. Bola by hlupost kupovat mobil za hotove. Len nechapem ludi, co si koli nizsej cene mobilu kupia vyssi pausal. Tam konci logika a nastupuje marketing.

8.7.2012 16:29 / Ja (zive.sk) Reagovať 13 0 nahlásiť

Mozem priznat, ze nadcencom som, no neprehanam to. Ako uplnu novinku som si kupil Galaxy S, ktoru mam doteraz, tento telefon som si oblubil, a doteraz splna vsetky moje poziadavky, pokukoval som po Galaxy S II, ci HTC Sensation, no nekupil som ziadny z tychto modelov, pretoze rozdiel medzi zariadeniamy mi za to nestal... Nespomenul som iPhone 4 (S) zamerne, iPhone sa priznam, nemusim, netvrdim, ze je zly ale nebudem kupovat predrazene imidzove americke hracicky... No Galaxy S ma uz viac ako 2 roky, a chce to zmenu... Tou je Galaxy S III, nad nicim inym som ani nerozmyslal, bola to laska na prvi pohlad. :) Ten uz je na ceste a dufam, ze mi posluzi minimalne 2-3 roky...

8.7.2012 16:42 / lapin (zive.sk) 3 7 nahlásiť

este by si mohol okrem toho bla bla bla napisat co ta na tych mobiloch utesuje, co vsetko z toho vyuzijes co ten mobil poskytuje alebo to mas len ako imidzovku pred chalanmi a babou. Radi sa nechame od teba poucit.

8.7.2012 16:49 / peter (zive.sk) 2 7 nahlásiť

je to vajčak.

8.7.2012 16:58 / lapin (zive.sk) 2 6 nahlásiť

Trend chasnikov, drahy nadupany mobil, nulovy kredit a len zizaju kdo by im zavolal. Ale je frajo lebo ma koksak:-) A pritom by im stacil mobil za 100-150€ a mali by 300€ na kredit na 2-3 roky.

9.7.2012 00:48 / Ja (zive.sk) 1 4 nahlásiť

Odpisem ti teda, aj ked ma toto nebavi, uz len preto, ze vidis hriech v tom, ze mam rad to najlepsie ale budis... Na ceste mam Galaxy S III, preco? Pretoze potrebujem net v mobile k svojej praci, pretoze nemusim kupovat tablet, ktory mne, ak mas takyto telefon pripada uplne zbytocny, celkovo mi tablety pripadaju zbytocne ak uz vlastnis notebook, ci takyto telefon alebo oboje... Dalej... Nepotrebujem kameru, ci fotak, tieto telefony vsetky slusne fotia na tych mojich par fotiek z vyletov, ci akcii, ak sa trosku pohras, nepotrpim si moc, uplne mi fotak v telefone staci, Galaxy S III- video vo full HD... Dalej mam rad Android a jeho funkcie, mam rad kvalitne veci, som na kvalitu skor, nez na kvalitu, pocitam s nim tak na 3 roky... Takze si vlastne kupim nadupany telefon, mam vsetko v jednom a som spokojny, este nieco nechapes? Usetril som na tablete, kamere, fotaku, a keby som uz predtym nemal NB, kludne by som si vystacil so starsim stolnym PC, pretoze na hry pouzivam konzoly... Taktiez nemam 16, ani kartu na kredit. Asi vsetko... Ak v tomto vidis nieco zle, je mi ta luto...

8.7.2012 17:41 / Ja (zive.sk) 4 6 nahlásiť

Tolko minusiek som necakal, za co ??? Je hriech mat dobry telefon, byt nadsencom ? Funkcie telefonu vyuzivam, pre frajerinu ho nemam, nevytahujem ho na stol v kazdom pripade, len mam rad to najlepsie, je toto hriech ??? A ten frajer, co ma pozna podla jedneho prispevku, a vie, ze nemam kredit ako je rok dlhy, to ani nekomentujem... Keby som kupoval telefony pre image a frajerinu, mam iPhone, nemyslite ?

8.7.2012 17:55 / lapin (zive.sk) 5 3 nahlásiť

predpokladam ze najviac ho pouzivas 99,9% na primanie hovorov a zbytok si asi zavolas! Vsak uz rozpis tie tvoje vyuzite funkcie?

8.7.2012 17:59 / Ja (zive.sk) 2 9 nahlásiť

Za teba pise zavist, kamarat. :)

8.7.2012 18:07 / lapin (zive.sk) 5 5 nahlásiť

no to isto.:-) Vsetko zatial nasvedcuje k tomu, ze nevies naco ho mas ani ako ho pouzit ale je dobre ze ho mas robi to steba chlapa.:-)

8.7.2012 19:42 / Alzheimer (zive.sk) 6 3 nahlásiť

Cloveku ktory sa hrdi tym, ze si odklada 5 eur mesacne bohuzial zostava len ta zavist. A tych 5 eur este vlastne.

8.7.2012 21:28 / acmm (zive.sk) 0 11 nahlásiť

pripomina mi to jedno decko (12r.), ktore bolo u nas na navsteve, tak som sa ho spytal: Hej chlapce, to je ten novy HTC One X? - Ano. - Ukaz pozicaj, nech si to obzriem, este som ho nevidel, ako reaguje. (zapnem prehliadac, vyskusam reakcie, stiahnem z marketu appku, v tom mi ho sopliak vytrhne z ruk, od hnevu ma az slzy v ociach a hovori: "Magor, kvoli tebe teraz budem mat nulovy kredit cely mesiac. - Preco? - Lebo tam nemam internet a mamina mi dava iba 7 eur na mesiac. Tak mi laskavo dobi kredit. - Tuto veselu prihodu mam pred ocami stale a este ma jeho mamicka zvozila, ze sa mu s tym hram a este mu to pokazim, ked to mam tak dlho zapnute. Koniec rozpravky. Dobru noc :)

9.7.2012 15:30 / mekota & blekota (zive.sk) 0 1 nahlásiť

:-D :-D :-D mám slzy v očiach od smiechu. tomu, by jeden ani neuveril..

8.7.2012 17:10 / R1S0 (zive.sk) Reagovať 2 4 nahlásiť

Mam xy rocny SE W810i,a zatial nemam dovod na zmenu... internet na mobile neprezeram,filmy tiez nie,hry nehram. jedine,co mi uz vadi je fotoaparat,ten by sa zisiel lepsi... prechodu na smart-fony mi brani slabucka vydrz,mam v nom original bateriu tusim +-900mAh,a nabijam kazdy piaty den....

8.7.2012 17:18 / Reagovať 4 4 nahlásiť

Ale figu. Treba kupit poriadny fon a vydrzi dlhsie. IPhone 3g som po 3 1/2 roku vymenil za Galaxy SII. Pocitam, ze dalsie 3 - 4 roky vydrzi. A sekundarna N73 ? Ani netusim, kolko ma rokov. Staci vyjednat dobru cenu za pausal a na telefon sa vykaslat. Za 3 roky sa da na volaniach usetrit hodne cez 1000€, a tak si clovek moze kupit poriadny telefon. Nie kazdych 18 mesiacoch kupovat sunky za 1€ jak socka a platit drahe minuty/data jak hlupak. Ale co uz, v tejto krajine sa aj tak vacsina da opit rohlikom.

8.7.2012 17:54 / sx (zive.sk) Reagovať 2 0 nahlásiť

ja mam samsung s3310, kdysi koupil za dva tisice a neco kc. a co se tyce provedeni dyzajnu super, leskly, stribrny aj "kozene zada" a hlavne tenky. takze v kapse oproti c6-00 se nosi v lete v kapse tricka ci dzinech o mnoho lepe. net v mobilu nevyuzivam vubec, takze pro mne smartphone by byl proste nadbytecnosti. fotak mam, pametovou kartu, fm, mp3 co vic. laka mne jen qwerty klavesnice bud vysuvna nebo spis styl blackbarry. nerad totiz pisu sms kvuli te klasicke klavesnici a na dotykovou mne moc nelaka. uz zmineny k750i byll dobry kvuli fotaku s autofocusem. nokia se zabila kvuli jeho absenci. jinak jsem mel alcatel ono touche easy jako prvni a delal jsem frajera na vesnici jako jeden z prvnich majicich mobila. pak siemens c35i, c60, cx65.

8.7.2012 17:57 / sx (zive.sk) 2 1 nahlásiť

ne ze bych nechtel slusny smartphone a ne ty osekane verze. ale proste na mobily nad tritisice nemam. a vubec nechapu kdo na ne ma, kdyz misto zlevnovani, jako napr. nokia s win8 prisla s cenama nad deset tisic. a pri tom novy svetovy rad nas zdima a zdima, a nechapou ze pak nebude komu kupovat, ale asi jim je jedno, zdimaji dokud nevyzdimaji posledni ovcany, protoze oni ty penize potrebuji uz brzo na posledni valku aby zmensit populaci na snadneji kontrolovanou a vytvoreni jejich kralovstvi.

8.7.2012 19:18 / xexeo (zive.sk) Reagovať 3 5 nahlásiť

ja neviem kto chce mení telefon raz za 5 rokov zotročený a upísaný,ak to samy chcú alebo ak je to výhodné,tak za 18-24 mesiacov prachatý ,kedy chcu a čo chcu uplakaný nikdy nič a všetko ošomrú géékovia a maniaci každú novinku,ak naň majú članok o h...e

8.7.2012 20:24 / pfff (zive.sk) Reagovať 2 8 nahlásiť

nie je telefón ako telefón najprv je dôležité k čomu ho človek chce ak ho chce na volanie, písanie sms, stačí mu aj 10ročný mobil alebo nový za 9,90-14,90€ ktorý mu ponúkne pohotovosť 30 a viac dňovú, môže kúpiť nový každý polrok, ak bude chcieť (zničí, stratí, utopí) - s tým vydrží kým budú fungovať 2G siete ale ak chce človek mobil ako náhradu notebooku, pc, musí upgradovať napr. mne na hovory najviac vyhovuje N95, má aj wifi, navigáciu, 5mpix foťák s autofokusom, má svoj vek, ale viem čo od neho očakávam a to aj plní = niet dôvod na nový kým funguje ale doba pokročila, na čo so sebou nosiť tablet, netbook a pod. keď email, net a pod. veci vybavím pohodlne s oveľa menším zariadením ktoré môžem mať pri sebe neustále? tak je čas na kúpu nového smartu - väčší displej, viac RAM, viac "social" a pod. - ich ceny sú od cca 100€, taký ideál cca 180-250€ - bude stačiť dovtedy, kým uspokojí všetky naň kladené požiadavky takže súhlasím aj nesúhlasím s autorom. výdrž mobilu závisí od toho ako dlho dokáže uspokojovať požiadavky svojho vlastníka. čím náročnejší zákazník, tým kratšia výhodnosť, nie je možné zovšeobecniť ako dlho má komu vydržať mobil ale súhlasím, že je teba dobre uvážiť, či sa oplatí kvôli tomu viazať sa na 2roky, najmä ak ide o prístroje do 100€, či o dotáciu do cca 100€ oproti cene zariadenia v bežnej distribúcii mimo opa (opovia radi nadsadzujú cenu aby dotácia vyzerala viac cool) u mňa to bude tak, že napriek tomu že mám funkčné mobily, na jeseň budem kupovať nové - aj rodičom - aby mohli mať skype, o ktorom ešte nevedia že ho chcú aj v mobile :-D a aj mobilný email, aj keď možno volávať budú so svojími relatívne jednoduchými mobilmi (Nokia S40) ktoré im stačia ale je čas posunúť sa ďalej

8.7.2012 21:03 / lapin (zive.sk) 16 9 nahlásiť

celko dobre zhrnute:-) Teraz ked je v kurze Easy Free/Time a FunFon co je vyhodne na volanie a data si uz aj bezny ludia mozu dovolit pouzivat mobily a datove aplikacie mail ci skype. No privital by som aj keby orange vyslo z novynkami na prime, ktore opomenulo, ze sa chysta vynovit primu pri uvedeni wow. Myslim si, ze by to spestrilo ponuku a hlavne rozsirilo vyber. To: orange ma zatial najl. a najv. datovu siet. :-)

8.7.2012 21:20 / lapin (zive.sk) 16 5 nahlásiť

ach modry minuskary nebojte sa aj vas budem chvalit ale ked budete kvalitnejsi a lacnejsi- slubujem;-)

8.7.2012 20:35 / provokátor (zive.sk) Reagovať 3 3 nahlásiť

Článok hodný azetu!!! Nebolo by jediného razu, keby autor nedal po p.či slovenčinovi!!! O úrovni článku ani nehovoriac. Posielam kvety! :-D

9.7.2012 09:23 / Busy (zive.sk) Reagovať 0 2 nahlásiť

Velmi dobre zamyslenie, bojujuce proti komercnemu tlaku operatorov ! Moje prve mobily boli Siemens ME45 (2003) a S55 (2004), s ktorymi som si vystacil 6 rokov, potom som si v eshope kupil Nokiu N76 ktoru mam ako hlavny mobil dodnes. Vsetky tieto tri moje mobily mi dodnes funguju a aj ich stale pouzivam - v ME45 mam cesku simku, S55 obsahuje vedlajsie cislo O2.SK s dobijanim kreditu pre vyuzivanie roznych akcii nedostupnych fakturantom a N76 obsahuje simku s mojim hlavnym cislom (fakturovana O2 Jednotka s O2DN). A dodnes nechchapem ako sa moze niekomu mobil po dvoch rokoch pokazit. Asi sa k nemu nesprava dostatocne setrne...

9.7.2012 11:21 / lapin (zive.sk) 13 2 nahlásiť

chcel si pisat o mobiloch alebo o o2 simkartach :-D to len aby rec nestala. Ja mam v jednom mobile FunFon a v druhom Easy Free:-Da tiez ich mam 2-3 roky a su ako nove. Bude to isto tym, ze ked mame predplatenky tak nam dlhsie vydrzia mobily, na pausaloch max. 1,5-2 roky :-D

9.7.2012 11:53 / lapin (zive.sk) 4 1 nahlásiť

Dneska ty mobilny developery slabo minuskuju :-D:-D:-D len 9(-) za 10minut?

9.7.2012 12:30 / Busy (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Nie, pisal som hlavne o tom ako dlho uz mam mobily (tie simky boli len priklad vyuzitia). S fakturou alebo predplatenkou to nema nic spolocne (cca 90%) sluzieb uz od zaciatku vyuzivam na fakturu).

9.7.2012 13:22 / lapin (zive.sk) 21 1 nahlásiť

:-D vsak podla o2 slovnika je predplatenka a fakturu to iste rozdiel je len v platbe:-D Tak preto ti mobily vydrzia dlho a aj preto, ze malo volas:-D. Pocuj a pre teba je vyhodnejsie volat za 13 centov, ked na Easy Free mozes volat za 9 centov a O2DN za 6€ mozes mat na Easy Free za 5€ a este aj bonus 7/15 dni zadarmo za dobitie.;-) Ci volas len do O2 siete a do CZ?

9.7.2012 13:55 / lapin (zive.sk) 5 0 nahlásiť

lepsite sa ze (-16):-D

9.7.2012 15:10 / Busy (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Akych 13 centov ?!?! :) ;) :-D Nie, pre mna je lepsie neobmedzene volat v ramci O2 za 10e (mam tu rodinu + najdolezitejsich znamych) a do ostatnych sieti volam (vratane CZ kam tiez hodne volam) za 6.4 centu (akcia s dvojnasobnym kreditom). Takze 9 centove volania v Easy Free by boli pre mna nevyhodne. O2DN mam pretoze je to jediny skutocne neobmedzeny net. Ziadne datove limity, znizenie rychlosti po vycerpani XYZ MB dat...

9.7.2012 15:38 / lapin (zive.sk) 2 0 nahlásiť

teda ze jediny skutocny neobmedzeny internet:-D To ma podrz. Vsak vy v O2 mate umenie mynut 500MB ba ani si to neviete predstavit ako to minut, podla Vasho riaditela:-D Zrejme ste vy v O2 na inej pokrovej linii a vsetci okolo Vas su mierne zaostaly :-P a preco stym skutocne jedinym neobmedzenym internetom neskypujes do cz skutocne zadarmo? Ci to je zaostalejsi sposob ako volanie? My zaostalejsi mame skype v mobile ;-) si ma dnes dorazil stym skutocne jedinym neob. internetom od o2:-(

9.7.2012 21:27 / Busy (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Tak schvalne - ukaz mi nejaky iny mobilny datovo neobmedzeny net, bez akehokolvek limitu alebo fup ;) Umenie mYnut (Y!!!) 500MB, ma maximalne tak generalny riaditel O2 :-D Ohladom skype, ja by som aj skypoval ale skus starsim ludom, co su radi ze zvladnu na svojom low-end mobile natukat cislo alebo zdvihnut hovor, naistalovat skype. Proste, nema kazdy smartfon alebo pocitac aby mohol zadarmo skypovat.

9.7.2012 09:56 / Amnart (zive.sk) Reagovať 4 0 nahlásiť

dnes je vseobecne tazke vybrat si mobil, uz nie je doba ked kazdy bral mobil na sms, mms a volanie popripade java hry :D dnes ludia chcu mobil, ktory ma dobru baterku, aby mal fotak, a dotykovy displej, a mat internet v mobile, 3/4 ludi co poznam sa velmi nezaujimaju o softver, len najst mobil tychto poziadaviek nie je lahke, vzdy su dotykove okolo 70-130€, lenze za tie peniaze velakrat clovek nedostane ani 5mpx fotoaparat, ani bezporuchovy mobil, par ludi co poznam by nedali ani tych 130€ za mobil aj keby na to mali, ale funkcie smartmobiov chcu, 3/4 ludi co povie ze nema na mobil za 100-200€ tie peniaze prefajci a prepije v baroch, diskotekach, a prepije na chatach, ci si kupia nove auto ostatni ludia naozaj nemaju peniaze ale fakt to tak je ak mate pracu z ludmi pridete na to ze nie kazdy ´´nema peniaze´´ a vonku nove auto :D je ale zas pravda ze cena smartmobilov je prehnana, ak clovek chce zahrat sem tam nejaku hru a mat 5mpx fotak a hd video, tak sa nedostane pod 200€, ak chce 1080p hd a 8mpx fotak uz je to cez 300€ a pytam sa za co ?? proste marketingovo tahaju z ludi peniaze, a z mobilov ktore si kupime robia ´´rychlym vyvojom crepy´´ a aj je to tak nastavene pri mobiloch mal som iphone 3g od roku 2009 v akcii za 1€, bol som stastny, ale uz o rok na novom softveri siel mobil pomalsie po 2 rokoch pouzivania odisla baterka, hodnota mobilu po 2 rokoch bola zhruba 90€ a len vymena baterie stoji 25-30€ vratane baterky, tak co sa oplati viac vymenit baterku ci radsej predat mobil a kupit iny ?? ked napriklad 3gs stoji 130-150€

13.7.2012 16:10 / Surany.MORE (zive.sk) Reagovať 0 2 nahlásiť

Už temer rokov sa u nás po rodine dedí Nokia 3310. teraz posledné 4-5 rokov ju mám ja, doteraz ju používam. Je to výborný mobil.

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.